Met gaat goed met Croon Elektrotechniek, maar het kan nog beter. Daar zijn - onder meer - nieuwe talenten voor nodig. Mensen met een goed stel hersens en anderen met dito handen. Die flexibel en breed inzetbaar zijn en... volop kansen krijgen voor persoonlijke groei en autonomie. Croon slaagt, omdat zij individuele talenten en bekwaamheden combineert tot veelzijdige teams. In collegiale samenwerking brengen die specialisten projecten tot een goed einde. De juiste mensen dus - en middelen - voor het juiste project. project engineers systeembeheerders/projectleiders Met zo n 1500 medewerkers hoort Croon Elektrotechniek tot de grote installatiebedrijven van Nederland. Met toonaangevende projecten als de aanleg van de Westerschelde Oeververbinding. En met technische impulsen die een begrip zijn. Data- en telecommunicatie, industriele automatisering, gebouwenautomatisering, onderhoudsmanagement, datamanagement en nieuwe technieken zijn pijlers van ons bedrijf. Dankzij de unieke implementatie van de techniek treedt Croon op als system integrator en total contractor. Wie bij ons werkt, profiteert van een gezonde groei. Basis daarvoor zijn oog voor vernieuwing, hoogwaardige en flexibele dienstverlening en een sterk kwaliteitsbesef. Onze organisatie gaat slagvaardig om met kennis en ervaring. Zij is bovendien constant in beweging en leert continue bij. De decentrale organisatiestructuur en de goede uitwisseling van personen en gegevens maken dat we flexibel reageren en efficient opereren. Onze website - www.croon.nl - geeft meer informatie over Croon. Onze actuele vacatures staan hiernaast, maar ook op het net. Pas afgestudeerde HBO'ers starten met een trainingstraject om uit te maken wat voor hen en voor ons de beste functie is. We kijken overigens ook uit naar reacties van wie - straks of in een andere functie - belangstelling heeft voor de stimulerende werkomgeving van Croon. hoofd engineering hard- en software engineers projectleiders werktuigbouwkunde projectcoordinatoren auditors engineers telematica hard- en software engineers decentrale controllers engineers werktuigbouw aankomend programmeur industriele automatisering netwerkbeheerders proces engineers pre-engineering programmeur industriele automatisering calculators cost engineers assistent project engineers IT-consultants Het combineren van persoonlijke talenten: het succes van Croon (MTS of HTS functiegerichte cursussen) om (delen van) elektrotechnische en elektronische installaties en systemen (mede) te ontwerpen, engineeren, voorbereiden en eventueel te tekenen en calculeren. Zij doen dit op aangeven/instructie en in nauwe samenspraak met (project)leiding. Voor correcte uitvoering van de meestal in teamverband te realiseren projecten is onder meer kennis van Engels en Duits nodig. Project engineers werken zelfstandig en onder tijdsdruk. Croon verwacht van hen grate accuratesse. functiecode EN-OO/standplaats Rotterdam/contact Meindert Jongenengel (HBO en vijf jaar Unix/NT-ervaring) voor het implementeren van systemen bij klanten, on spot dus. Het gaat in deze functie vooral om het opzetten van BAAN IV. Systeembeheerders/projectleiders maken deel uit van de groep 'werkplek management' en opereren door het hele land. functiecode WW-13/standplaats Rotterdam/contact Frank Schoof (universitair niveau op de functie en eigen specialismen toegespitste cursussen) verrichten intern en extern onderzoek; geven voorlichting en advies, ook wel verkoopondersteuning op het gebied van grote engineeringsprojecten; bieden mogelijkheden tot technische realisatie aan. Werken gelijktijdig aan verschillende grote projecten binnen specialismen als energietechniek, data/telecom, industriele automatisering, besturingstechniek, onderhoudsmanagement of combinaties daarvan. Voeren opdrachten, zowel vanuit de Croon-organisatie als rechtstreeks van eigen relaties, zelfstandig uit. functiecode EN-06/standplaats Roosendaal/contact Frank Schoof (MBO tot HBO, aangevuld met cursussen programmeren, methodieken en technieken en kennis van actuele ontwikkelingen) ontwikkelen programmatuur van (complexe) besturingen en/of meet- en regelsystemen, die voldoen aan de specificaties van de klant of de systeemanalist. Zij zitten in een projectteam vearin de verschillende activiteiten worden verdeeld. Gelijktijdig kunnen meer projecten lepen in verschillende fasen van ontwikkeling. Dit eist flexibiliteit en nauwkeurigheid, zeker onder tijdsdruk. De hard- en software engineer heeft ook te maken met aspecten van analyse en systeemontwerp. functiecode SW-02/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (HTS cursussen bedrijfs- en projectmanagement en kennis van actuele ontwikkelingen) organiseren en coordineren alle noodzakelijke activiteiten voor het efficient en met optimaal resultaat uitvoeren van projecten. Het gaat daarbij meestal om middelgrote tot grote projecten die zij, samen met hun medewerkers, geheel zelfstandig uitvoeren. Om deze functie goed te kunnen vervullen, moet de projectleider alle projectfasen kunnen overzien: ontwerp, engineering, uitvoering, service/onderhoud en instandhouding en niet 'gebukt' gaan onder deadlines. De functie heeft leidinggevende, financieel-administratieve en commerciele aspecten. functiecode PM-03 (A) en PM-04 (B)/standplaats Rotterdam/contact Meindert Jongenengel (HBO commercieel en/of technisch) Dit zijn de vitale schakels tussen opdrachtgever en techniek. Ze moeten dan ook klantpracessen kennen en de technische know-how van Croon. De vertaalslag tussen beide gebeurt met een door de projectcoordinator opgesteld ontwerpplan met elementen als: het te leveren product, basisdocumenten, invulling capaciteit en kwaliteit. Projectcoordinatoren opereren op de volgende marktgebieden: infrastructuur (tunnels, bruggen, sluizen en stuwen), petrochemie, chemie, waterzuiveringen, schepen en voeding genot. functiecode PM-05/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (HEAO, aangevuld met cursussen administratieve automatisering, financien, accountancy en dergelijke) gaan na of het financieel beleid van de Croon-organisatie procedureel correct wordt uitgevoerd en vastgelegd; stellen verbeteringen en aanvullingen voor. Dit doen zij onder meer door regelmatig maar ook op willekeurige momenten en a-selectief te controleren en aan de centrale controllor te rapporteren. Zij kunnen voor ingewikkelde en diepgaande problemen komen te staan. Dit zal een zwaar beroep doen op communicatieve en abstraherende vermogens en op het logisch kunnen denken. functiecode FZ-05/standplaats Rotterdam/contact Frank Schoof ill 3M) (zowel MTS als HTS-niveau, aangevuld door functiegerichte cursussen gedurende twee tot drie jaar) voor het ontwerpen, adviseren, engineeren, voorbereiden en soms ook tekenen en calculeren van elektrotechnische en elektronische installaties en systemen. Adviseren en voorlichten... calculeren en testen... controleren en administreren... Een veelzijdige job dus met technische, commerciele en administratieve aspecten. Kennis van Engelse en Duitse taal is gewenst. functiecode EN-00-01/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (HBO, aangevuld met functiegrichte post-HBO-opleidingen en actuele kennis van onder meer deelsystemen, ontwerpmethoden en -technieken) om engineeringsrapporten/systeemdefinitie of delen daarvan op te stellen in de pre-contactuele fase met de klant. De functie is gericht op het ontwerpen van besturingen ei meet- en regelsystemen. Dit kunnen standaardoplossingen zijn, maar ook speciale ontwikkelingen met een innoverend karakter. De hard- en software engineer is, rekening boudend met prioriteiten, vrij in de manier van aanpak en keuze van benaderingswijze, technieken, deelsystemen en materialen. functiecode SW-03/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (HBO, aangevuld met cursussen, gericht op o.m. administratieve automatisering/informatisering, bedrijfskunde) voeren het financieel beleid uit, controleren en beheren geldstromen en financiele transacties en doen periodiek verslag. Zij geven zelfstandig operationeel invulling aan de doelstelling en het afgesproken beleid van de business unit en haar activiteiten. Bovendien lossen zij in nauw overteg met de controller problemen op rond bedrijfsfinancien, interne controlling, verslaglegging, aangiften en dergelijke. De functie heeft raakvlakken met bedrijfskundige, economische, fiscale, sociale en juridische aspecten. functiecode FZ-06/standplaats Rotterdam/contact Frank Schoof (HTS, gevolgd door functiegerichte opleiding en kennis van actuele vakliteratuur) om zelfstandig elektrotechnische en elektronische installaties en systemen te ontwerpen, engineeren, voorbereiden en eventueel te tekenen en calculeren. Behalve berekeningen, tests, rapportage en budgetbewaking en andere werkzaamheden die daarvoor nodig zijn, staan engineers werktuigbouwkunde vaak voor complexe vragen. De beantwoording daarvan eist inventiviteit en dwingt tot overleg met de organisatie. Het ontwikkelen van nieuwe ideeen en leiding geven aan enkele medewerkers horen ook tot hun taak. functiecode EN-02-03/standplaats Rotterdam/contact Meindert Jongenengel (MBO functiegerichte cursussen) am niet-complexe programmatuur voor besturings-, meet- en regelsystemen te ontwikkelen met aanwijzingen en onder controle van projectleider. Zij komen in een projectteam dat de vsrschillende planonderdelen onderling verdeelt. Logisch denken, flexibiliteit en nauwkeurigheid zijn belangrijke eigenschappen om het werk goed te kunnen doen. Zj moeten er geen probleem mee hebben een beroep op ervaren collega's te doen, als eigen kennis onvoldoende is om problemen op te lossen. functiecode SW-OO/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (HBO, specifieke netwerkarchitectuuropleiding en drie jaar ervaring) zorgen voor het toegankelijk maken en houden van informatie beheren. Behalve het beheren van interne en externe netwerken houden zij zich ook bezig met consultancy. functiecode WB-22/standplaats Rotterdam/contact Frank Schoof (HTS functiegerichte opleiding van enkele jaren en bijgehouden vakliteratuur) om elektronische en elektrotechnische installaties en systemen te ontwerpen, engineeren, voorbereiden en eventueel te tekenen en calculeren. Dit doen zij vooral zelfstandig, maar samenspraak met (project)leiding, opdrachtgevers, instanties, leveranciers en anderen. Kennis van Engelse en Duitse taal is gewenst. functiecode EN-02/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (MBO programmeercursussen) om volgens specificaties van klanten of systeemanalisten niet-complexe programmatuur voor besturings-, meet- en regelsystemen te ontwikkelen, op aangeven van projectleider. Zi maken deel uit van een team dat de planonderdelen van een project onderling verdeelt. Inventiviteit en flexibiliteit, maar ook logisch denken en nauwkeurigheid zijn belangrijke functie-eisen. Op de hoogte blijven van technische ontwikkelingen op het vakgebied isonontbeerlijk. functiecode SW-01/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (MBO tot aan HBO-niveau/op de hoogte van vakliteratuur) stellen zelfstandig begrotingen op en dragen bij aan de projectplanning. Verder geven zij informatie over prijzen door aan de organisatie, evalueren zij offertes van derden en bren gen daar advies over uit. In voorkomende gevallen nemen.zij het werk op locatie op. Kennis van Engelse en Duitse taal is gewenst. functiecode CC-02/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (HBO, aangevuld met op functie en eigen specialisme toegespitste cursussen) Cost engineers doen onderzoek in opdracht van de Croon-organisatie, rechtstreeks van eigen relaties of via de afdeling acquisitie. Verder geven zij voorlichting, advies en, in voorkomende gevallen, verkoopondersteuning bij (engineerings)projecten. Meestal werken zij binnen een of enkele specialismen zoals energietechniek, data-telecom, industriele automatisering, besturingstechniek en onderhoudsmanagement. Op de hoogte blijven van ontwikkelingen op het vakgebied en aanverwante terreinen is voor hen dan ook een must. functiecode EN-04/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (zowel MTS als HTS-niveau functiegerichte cursussen gedurende twee tot drie jaar) voor het ontwerpen, adviseren, engineeren, voorbereiden en soms ook tekenen en caculeren van elektrotechnische en elektronische installaties en systemen. Adviseren en voorlichten... calculeren en testen... controleren en administreren... Een veelzijdige job dus met technische, commerciele en administratieve aspecten. Kennis van Engelse en Duitse taal is gewenst. functiecode EN-01/standplaats Rotterdam/contact Heidi den Hartigh (MBO/AMBI en ervaring in Oracle NT) Op basis van hun ervaring met systeemanalyse, ontwerp en programmering voeren IT-consultants zelfstandig maatwerk uit. Een pre voor deze functie is kennis van Progress. functiecode WM-04/standplaats Rotterdam/contact Frank Schoof .ZH-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 24