Rondje regio 299 BERGWEG110 ROTTERDAM /I 'Sper Uw ogen niet zo ver open, het staat zo on-intelligent' 'Hoe meer tricks en trues je beheerst, hoe cooler je bent' AUDIO m- Art.nr. 56287 TEL.: 010-4.618.600 Margriet geeft a I zestig jaar lang nuttige adviezen Rotterdams Jojokampioenschap op Binnenrotte HAAL GRATIS OP MET CD-SPELER RADIO/CASSETTE/ CD-SPELER PORTABLE CD-SPELER JUBILEUM MODEL aiura 4997- Programma Jeugdland 2000 Patienten voor patienten in Schieland Maandprogramma Podiumcafe Dag van de romantische muziek De Correct Summersale krant ligt nu in de winkel. 24 pagina's boordevol aanbiedingen op het gebied van televisies, videorecorders, foto- en videocamera's, hifi-sets, computers, personal audio, car stereo, etc. KENWOOD De Correct Summersale is begonnen. Een echte eerlijke en ouderwetse opruiming met fantastische aanbiedingen in beeld, geluid, computers, telecom en software uit de 3 panden van Correct. a i u/a ROTTERDAM - Hoe oud hij precies is en waar hij oor- spronkelijk vandaan komt weet eigenlijk niemand met zekerheid te zeggen. Maar dat de jojo in zeer veel varia- ties al eeuwenlang op aarde aanwezig is staat vast. Nu vooral de jeugd de jojo sinds enkele maanden weer als ra ge artikel omarmd heeft, is een jojo kampioenschap ei genlijk niet meer dan logisch. Woensdag 29 juli 1998 wx54 CORRECT SUMMERSALEPRIJS CORRECT SUMMERSALEPRIJS O AIWA NSX-S 2 STEREO COMPO MET CD-SPELER EN LUIDSPREKERS Eenfraai minisysteem met ingebouwde equalizer voorzien van 3 instellingen pop, rock en jazz). Geschikt voor FM/AM ontvangst met 24voorkeuze zenders. Dubbel cassettedecken CDspeler. Compleet met luidsprekers. Incl. afstandsbediening. In metallic uitgevoerd. Atm (bxhxd) 26x30x30cm. Art.nr. 58601 CORRECT SUMMERSALEPRIJS AIWA HS-GX 45 STEREO WALKMAN Het jubileum model van Aiwa uitgevoerd in een solide metalen behuizing. Een energiezuinig ontwerp met een speelduur van 45 uur. Voorzien van snelzoekfunctie, Dolby B ruisonderdrukking, DSL voor een strakke laagweergave en autoreverse systeem. Incl. accu en acculader. In metallic uitgevoerd. Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. MUMiiiRrk. OpdeBergweg 110kuntuvan 17.00 tot 18.00 uur iedere zaterdao Drofitere tot 18.00 uur iedere zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. PHILIPS AZ-1010 COMPACTDISC RADIO- CASSETTE RECORDER Radio cassetterecorder met programmeerbare CD-speler in een opvallend design met ronde vormen. De radio heeft ontvangst van FM-stereo en MG. Compleet met cassettedeck, Basreflex speaker systeem en Dynamic Bass PHILIPS Boost. Geschikt voor netvoeding en batterijen.ln metallic kleur. Afm. 43.5x17x25 cm. ALLEEN ZATERDAG VAN 17.00-18.00 UUR CORRECT SUMMERSALEPRIJS meer dan f 250,- dat er normaal aan hangt", verduidelijkt Jan Kieft. „Waar het bij het kampioenschap in Rotterdam vooral om gaat is het plezier. De deelnemers moeten het leuk vinden om hun trues te sho- wen en om trues van anderen te le- ren", meent Kieft. „Bij de echte jojo dealers kunnen kinderen stic kers krijgen voor elke true die ze aan de dealer tonen. Na acht van te voren bepaalde trues mogen de kinderen zich jojoka noemen. De egokick die dat oplevert is echt prachtig'illustreert de organisator het speelplezier bij kinderen. RICHARD SCHOONENBERG Inschrijven gratis bij 'Luchtwerk Graaf Florisstraat 24b, tel. OlO- 4770422. Start Rotterdams Jojo kampioenschap op zondag 2 augs- tus 13.00 uur. Tijdens het kampi oenschap is ook het boekje jojo trues, tips en stories, leer Jojo in dertig minuten (ISBN 9076233535), verkrijgbaar. Via het kabelnet kunt u het pro- gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. BEREIKBAARHEID: Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met debus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur. zaterdag 9.00-18.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. MaasposT (Phis SCHIEDAM - Het programma van Jeugdland 2000 is voor de komende week als volgt. Donderdag 30 juli is Jeugdland te vinden in Schiedam Noord aan het Bachplein en in Wijkcentrum De Blauwe Brug. Tussen 10.00 en 12.00 uur creatief aan de slag met etenswaren. De gemaakte cre- atie mag opgegeten worden. Bij slecht weer is de activiteit binnen. 's Mid- dags een muziekworkshop tussen 14.00 en 16.00 uur in de grote zaal van De Blauwe Brug, met de huldiging 'Luistervink Noord 1998'. Vrijdag 31 juli is Jeugdland in Groenoord in NME centrum Kethel en het Beatrix- park. Alleen kinderen die zich hebben opgegeven voor de hele dag kun nen hieraan deelnemen. Inschrijven bij Dienst Sport en Recreatie, tel. 246 55 07. Tussen 10.00 en 12.00 uur een speurtocht op skates. Vanaf het NME centrum in Kethel kunnen kinderen op eigen skates of die van Jeugdland 2000 aan een speurtocht deelnemen richting het Beatrixpark. Ouders kunnen mee op skates of op de fiets. De tocht eindigt bij het Pan- nenkoekenhuis in het park, waar de kinderen een pannenkoek en limona- de krijgen. Tussen 14.00 en 16.00 uur een vossenjacht in het zuidelijk deel van het Beatrixpark. Zaterdag 1 augustus vanaf de Voorhaven in Zuid: tussen 09.30 en 12.30 uur een vaartocht met opdrachten en een bezoek aan de Gekroonde Brandersketel en de Nieuwe Palmboom. Tussen 14.00 en 17.00 uur tweede afvaart. Maandag 3 augustus: Volkspark in Zuid. Tus sen 10.00 en 12.00 uur levend ganzenbord in groepjes of individueel. Tus sen 14.00 en 16.00 uur hindernisballenbaan. Dinsdag 4 augustus: Wilhel- minaplein in Zuid. Tussen 10.00 en 12.00 uur T-shirts bedrukken, stoep- krijten, baseballcaps versieren en schminken. Tussen 14.00 en 15.15 uur straattheaterEen vreemde vogelBij slecht weer vindt deze dag plaats in clubhuis Zuid. Woensdag 5 augustus: Maasboulevard in Zuid. Jeugdspek- takeldag tussen 11.00 en 15.00 uur met onder andere mozaiekpuzzel, ver- keerstuin, vliegers beschilderen. Bij slecht weer is de locatie Sportzaal Zuid. Alle activiteiten zijn voor kinderen tussen 5 en 14 jaar en gratis. SCHIEDAM - In augustus vinden in het Schieland ziekenhuis weer de spreekuren plaats waarin patienten een spreekuur houden voor andere pa tienten. Belangstellenden moeten hiervoor in het patientenvoorlichtings- centrum van het Schieland zijn. Naast folders, brochures, boeken en films is er volop aandacht voor lotgenotencontact. De aanwezigheid van de pa- tientenverenigingen is gekoppeld aan de spreekuren van de betreffende specialisten. Een afspraak maken is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden. De medewerk(st)ers van de verenigingen wisselen voorname- lijk ervaringen uit. Ze verstrekken geen medische informatie. Maandag- middag 17 augustus is de Reumapatientenvereniging aanwezig van 14.00 - 16.00 uur. Dinsdagochtend 18 augustus zal de Diabetesvereniging Ne- derland DVN aanwezig zijn van 10.00-12.00 uur, dinsdagmiddag 18 au gustus zal van 14.00- 16.00 uur de Alzheimer Vereniging Rotterdam spreekuur houden. Op woensdagochtend 19 augustus van 10.00-12.00 uur zal de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie ANGO spreek uur houden in het ziekenhuis. Op woensdagmiddag 19 augustus 14.00 - 16.00 uur zijn leden aanwezig van de Psoriasisvereniging Rotterdam. Donderdagmiddag 20 augustus is van 14.00-16.00 uur de Nationale Ver eniging voor Fibromyalgiepatienten te vinden in het voorlichtingscen- trum. Ook patienten die niet worden behandeld in het Schieland Zieken huis zij welkom in het voorlichtingscentrum en op de genoemde spreek uren. SCHIEDAM - Het Podiumcafe heeft besloten om maar niet op vakantie te gaan, en heeft voor de maand augustus een uitgebreid programma op sta- pel staan. Zaterdag 1 augustus: Septysed (jazz/fusion, folk&rock), aan- vang 22.00 uur. Septysed bestaat uit vier personen: Gert-Jan Danenberg zingt en speelt akoestische gitaar, Riego Smulders bespeelt de drums, Ed win van der Hoeven speelt elektrische gitaar en gitaarsynthesizer Alex van Elswijk speelt gefrette en fretloze basgitaar. De soort muziek is een combinatie van Jazz, Fusion, Folk en Rock. In februari van dit jaar heeft Septysed de eerste cd 'Dreams, Letters Insecurity' in eigen beheer uit- gebracht. De cd wordt goed ontvangen en heeft naast goede recensies in Nederlandse muziekbladen al een plaats opgeleverd op Waterpop, een jaarlijks terugkerend festival met zo'n 25.000 bezoekers. Zondag 2: Op 'zondag kan het anders' (diverse korte optredens) 21.30 uur. Dinsdag 4: Jamsessie 21.30 uur. Vrijdag 7: Heavy metal thunder (mu- zikale samenkomst) 20.00 uur. Zaterdag 8: Fury-161 Kama Sutra Over drive (60-er jaren punk punkrock) 22.00 uur. Zondag 9: Op zondag kan het anders (diverse korte optredens) 21.30 uur. Dinsdag 11: Jamsessie 21.30 uur. Vrijdag 14: Vrijdagavond cd's 21.00 uur. Zaterdag 15: 22.00 uur. Zondag 16: Op zondag kan het anders (diverse korte optredens) 21.30 uur. Dinsdag 18: Jamsessie 21.30 uur. Vrijdag 21: Vrijdagavond cd's 21.00 uur. Zaterdag 22: Het Kees (rock) 22.00 uur. Zondag 23: Op zondag kan het anders (diverse korte optredens) 21.30 uur. Dinsdag 25: Jamsessie 21.30 uur. Vrijdag 28: Vrijdagavond CD's 21.00 uur. Zaterdag 29: The Rock of Ages Bluesband 22.00 uur. Zondag 30: Op zondag kan het anders (diverse korte optredens) 21.30 uur. Het Podium Cafe ligt aan de Lange Haven nummer 28. ROTTERDAM - Vvoor de twaalfde keer wordt in het Park in Rotterdam de Dag van de Romantische Muziek gehouden. Prachtige romantische klanken in een schitterende omgeving. Op een aantal plekken in het park vindt zondag 16 augustus een veertigtal optredens plaats van musici, vari- erend van solisten tot complete ensembles. De nadruk ligt op stemming, inhoud, sfeer en uitdrukkingstechniek van de muziek. Toch is er niet al leen muziek van componisten als Mozart, Brahms, Chopin of Strauss te horen. Er is ook moderne, gecomponeerde muziek op het programma te vinden. Immers, romantische muziek is gecomponeerd in elke peri ode van de muziekgeschiedenis. De speelplekken worden zorgvuldig geselecteerd en op elkaar afgestemd. Op een enkele plaats wordt een concertvleugel geplaatst, hier en daar wordt een speelvlonder neergelegd; in verreweg de meeste gevallen wordt er gespeeld onder een boom, aan het water, naast een standbeeld of in de botanische tuin. Het publiek kan slenteren van het ene optreden naar het andere en genieten van oorstrelende muziek die past bij de schoonheid van het park. Het is mogelijk om picknickmandjes te kopen met daarbij behorende flessen wijn en glazen. De lokatie speelt bij de Dag van de Romantische Muziek een grote rol. Al in 1854 was het park decor voor een internationaal muziekfestival, waar onder andere de com- ponist Fransz Liszt te gast was. Het park aan de Maas was en is het oudste park van Rotterdam. De naam Het Park heeft het te danken aan een van de twee buitenplaatsen die zo heette waar in de vorige eeuw begonnen is met het aanleggen van een wandelpark'Het is het ontwerp van de in de vori ge eeuw beroemde tuinarchitecten vader en zoon Zochers uit Haarlem. Een prachtig bijna 150 jaar oud Engels landschapspark met een zeer rijke geschiedenis. Het is dan ook het romantische karakter van dit park dat de inspiratiebron vormt voor de Dag van de Romantische Muziek. Aange- paste kleding verhoogt de romantische sfeer. Bij de programmering wordt zowel gedacht aan professionele musici als amateurs. De werving van de optredens geschiedt via de landelijke muziekopleidingen, muziekgezel- schappen en orkesten. De twaalfde Dag van de Romantische Muziek vindt plaats op zondag 16 augustus 1998 (bij slecht weer wordt uitgeweken naar zondag 23 augustus) van 12.00 uur tot 18.00 uur. 's Avonds om 21.30 uur is er een afsluitend concert bij maanlicht aan de vijver voor restaurant Het Heerenhuys. J E KENWOOD DPC181 PORTABLE CD-SPELER Discman van Kenwood met een solide loopwerk,1 bits techniek en bass boost-knop. Voorzien van shuffle play en programmeer- mogelijkheid. Compleet met netvoeding-adapter/lader, accu en stereo oortelefoon. Inzwart uitgevoerd, Afm. 13x4x14 cm. WATERWEG - Margriet be staat zestig jaar. Het weekblad voor de gemiddelde vrouw (niet te extravagant, niet te trendy, en zeker niet te feministisch) heeft in die zestig jaar een belangrijke rol gespeeld in de ontplooiing van de vrouw. Meent Jan Ander son van het gelijknamige Streek- museum die er meteen maar een kleine expositie aan heeft gewijd. Kwesties als de Pil, abortus, de reageerbuisbaby en 'moet de vrouw stoppen met werken als ze kinderen krijgt?' hebben heel wat pagina's in de Margriet ge- vuld. Een gegeven is in die zestig jaar onveranderd gebleven. De wijze raad van Margriet. Artsen, psycho- logen, opvoeddeskundigen en spe cialisten op het gebied van mode: ze hebben allemaal geprobeerd (en nog) om de vrouw te ondersteu- nen. Zoals in 1949 toen Margiet handige tips gaf over hoe de Vrouw diende te kijken. „Kies een fascinerende blik die U het beste past", aldus 'een specialist in het oplossen van psychologische pro- blemen'. Maar, zo drukt de ogenexpert de lezeressen op het hart: „Niets is erger dan uitdrukkingslo- ze ogen. De beste manier om Uw charme via Uw ogen op iemand te laten inwerken is, door de lieftalli- ge en liefkozende uitdrukking, die U iets typisch vrouwelijks geeft. Bij de natuurlijke, liefkozende blik, gaat het onderste ooglid iets naar boven en trilt het bovenste ooglid heel even. Maar wanneer U de be- wegingen van de beide oogleden overdraft, krijgt U een belachelijk resultaat." Als uitsmijter nog een tip: „De werkelijke vrouwelijke blik is rustig en beheerst. Ook de Margrietdokter wilde in de rubriek 'Moeder en Kintf de jonge moeder een hart onder de riem ste- ken. Want wat moet je in gods- naam doen als je dochter twaalf jaar is en nog steeds met een pop speelt! De Margrietdokter (1950) kon de ongeruste moeder gelukkig geruststellen: „Dat Uw kind van 12 jaar nog met poppen speelt is niets bijzonders. Het bewijst dat, als zij zich hierme- de bezig houdt, zij zich gelukkig voelt. Mevrouw, U behoeft zich hierover niet ongerust te maken. Uw kind bewijst over een zelfstan- De Margriet, in allerlei kleuren en formaten. Foto Roger van der Kraan dige fantasie te beschikken. Zij is teleurgesteld in deze wereld is, en wat het ergste is, misschien wel niet geheel ten onrechte!" De Margriet rolde in 1938 voor het eerst van de persen. Het was toen nog een bijblad (geen bijvrouw) van De Panorama, en werd be- schouwd als het 'Weekblad voor vrouwen en meisjes'. In 1942 ver- anderde de titel in Damesblad, om in 1951 te worden omgedoopt in 'Voor Moeder en Kind'. Het was zeker geen goedkoop blad. In 1945 kostte de Margriet 25 cent, en dat was toen hartstikke duur. En in 1960 moest de vrouw er 35 cent voor neertellen. Ter vergelijking: voor fl. 8,10 had je brood voor de hele maand, met z'n tweeen. Als historische bron voor het dage- lijkse leven mag de Margriet nu ze ker niet worden overgeslagen, vindt Jan Anderson die het in de praktijk vaak gebruikt. Als Ander son een oud type stofzuiger precies wil dateren, -is het nu 1950 of 1951?-, volstaat een blik op de ad- vertenties in de Margriet. Hmm, dat knopje zit daar..! snoertje loopt zo. September '51 dus. Het weekblad geeft in Andersons ogen een goed beeld van het gewo- ne dagelijkse leven, doordat het zich richtte op de gemiddelde vrouw, en nog. De Elle daarente- gen doet dat niet. Wat de vrouw aantrekt, de (eventuele) make-up die ze gebruikt, wat haar hobby's zijn: de historicus die de Elle over tweehonderd jaar zou raadplegent, krijgt maar een raar vertekend beeld van onze maatschappij. Leuk om te lezen, en opgenomen in de expositie, is de grote enquete die Margriet in 1978 onder haar le zeressen liet uitvoeren, bij het veertigjarig bestaan. „Zo denkt de Vrouw '78 over haar gezin: ie mand moet de afwas doen..." De grootste hekel die leefde onder de lezeressen bleek het lappen van deuren en houtwerk te zijn. „Bijna de helft van de vrouwen zegt dat 'vervelend' of 'zelfs' verschrikke- lijk te vinden", concludeerde de redactie van Margiet. Koken von- den de vrouwen van 1978 weer wel leuk. „Dat komt misschien wel", opperde Margriet, „doordat die bezigheid in huis door hun partner vaak hoog gewaardeerd wordt. Weinig mannen zullen im mers een vrouw een complimentje maken omdat het houtwerk zo stra- lend gelapt is, maar de weg naar het hart van veel mannen gaat nog wel dikwijls door de maag!" Voor veel vrouwen is de maat schappij nog ver weg, concludeer de Margriet in 1978. Vooral de vrouw boven de 34 jaar leeft ge lukkig en tevreden met man en kinderen in haar besloten wereldje. Voor wat daarbuiten gebeurt, heeft ze niet zoveel belangstelling." Margriet vond dat het ook een maatschappelijke taak had, en be- sloot in de jaren zestig goedkope literaire classics uit te geven van Pearle S. Buck en Selma Lagerlof. Feministische schrijfsters als Si- mone de Beauvoir werden door Margriet echter overgeslagen. Nog een afsluiter: de mening van de Margrietdokter over de reageer buisbaby (1978): „Voorlopig zul len dit soort ingrepen nog tot de uitzonderingen behoren. Maar wie kan in de toekomst kijken?" Streekmuseum Jan Anderson is ge- vestigd in de Kethelstraat 50 in Vlaardingen. Geopend elke zater dag van 14.00 tot 16.00 uur. Te- vens geopend elke eerste zondag van de maand, eveneens van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. JALMAR TEUNISSEN Op Fresco's die gemaakt zijn rond 400 voor Christus staat de jojo al afgebeeld. Ook zijn er Grieicse ur- nen met daarop allerlei spelletjes afgebeeld met jojo's. Nu worden deze spelletjes door de jojo beoefe- naars 'tricks' genoemd. „En hoe meer tricks je beheerst, hoe cooler je bent", legt Jan Kieft van 'Lucht werk' uit. In zijn winkel aan de Graaf Floris straat in Rotterdam West vertelt de organisator van het Rotterdamse jojo kampioenschap enthousiast over de enorme rage die de jojo op het moment te weeg brengt. „Ne- derland heeft het nu ook te pakken, maar in landen als Duitsland en Ja pan zijn de jojo's al langere tijd niet meer aan te slepen. Ook hier bij mij in de winkel zijn er al een aantal modellen uitverkocht en het gaat maar door", aldus Kieft, en zijn woorden worden direct ge- staafd als blijkt dat een groepje van vier kinderen op de deur van 'Luchtwerk' bonst. Hoewel Jan Kieft de winkel eigenlijk gesloten wilde houden „in verband met de organisatie he", besluit hij toch maar even te vragen wat de jon- gens willen. „Hij wil een jojo ko pen", zegt een jongen terwijl hij zijn vriendje aanwijst. Omdat hij vandaag eigenlijk gesloten is vraagt Jan de jongen of hij al be sloten heeft welke jojo hij wil. Als het antwoord ontkennend is, ver- wijst Jan de jongetjes naar de cata- logus die in de etalage ligt en stelt hen vriendelijk voor daar een keu- ze uit te maken en om de volgende dag terug te komen. Dat Nederland niet alleen staat in t Jan Kieft: Waar het bij het kampioenschap vooral om gaat is het plezier.Foto Dick siuijter de jojo gekte, blijkt ook uit het Eu- ropees kampioenschap dat kort na het Rotterdams kampioenschap plaatsvindt. De boulevard van Scheveningen vormt op 15 en 16 augustus het decor van deze kam- pioenschappen. Maar op 2 augus tus is het eerst de beurt aan Rotter dam. Op het evenemententerrein van de zondagsmarkt aan de Bin nenrotte kan iedereen vanaf 13.00 uur genieten van wervelende jojo trues. Maar er kan door eenieder ook zelf mee worden gedaan. En wel door van te voren een in- schrijfformulier in te vullen wat te verkrijgen is bij "luchtwerk". De te winnen prijzen zijn bekers en de nog niet geevenaarde jojo Tom Kuhn Silver Bullit-2. „Deze jojo is echt waanzinnig. Hij is gemaakt van materialen die in de vliegtuig- bouw worden gebruikt en dat ver- klaard ook het prijskaartje van

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11