If! Vrolijke badkamer met Italiaanse en Spaanse spulletjes Nieuw design van Rolf Benz Veel keus uit interieurstoffen kDus eigenlijk is m'n Giropas het wapen tegen parkeerbonnen?: Kleurige beitsen sfeerbrengers in tuin u staat bij de parkeermeter zonder klein- geld op zak. Niemand in de buurt om even geld te wisselen. Gelukkig biedt de nieuwe Giropas met Chipper uitkomst. B <n j mm Met de nieuwe Giropas met Chipper kunt u nu ook betaald parkeren. POSTBANK De nieuwe Giropas met Chipper. Daar kun je meer mee. De prijzen op de woningmarkt blijven stijgen, maar het gaat niet meer zo hard als een paar jaar ge leden. Een koopwoning in Neder- land kostte in het eerste halfjaar van 1998 gemiddeld 283.000 gul den. Dat is 6,6 procent meer dan een jaar geleden. In het topjaar 1996 was de prijsstijging nog 10 procent, maar zo snel gaat het dus niet meer. Na de terugkeer van kleur in het interieur zien we ook in de tuin meer kleur terugkomen. Die schutting hoeft anno 1998 niet meer per definitie bruin te zijn, dat bankje mag best een vrolijk verfje en zelfs schuurtjes en pergola's krijgen een nieuw uiterlijk. Dat is allemaal mogelijk geworden doordat de verfspecialisten tegenwoordig een uitgebreide collectie tuin- beits op de planken hebben staan. Verffabrikanten komen met de meest exotische kleuren. Wie durft kan echt iets bijzonders van zijn tuin maken. Met Spaanse en Italiaanse ingre- dienten wordt het een vrolijke boel in de badkamer. Het Italiaan se merk Ellebi komt met een was- tafelmeubel, waarvan de onderde- len in verschillende kleuren ver- krijgbaar zijn. Door ze met elkaar te combineren, wordt het een kleurig geheel. Spaanse accessoi- res in kleur maken het dan af. Wonen op z'n mooist. Dat is het motto van de nieuwe collectie van de Duitse meubelgigant Rolf Benz, een fabrikant die kiest voor tijdloos design in combinatie met comfort en functionaliteit. Die ter- men zijn inderdaad van toepas sing op de nieuwe zitmeubelen: fraaie banken en fauteuils, die in elk interieur staan. Meubelen zijn tegenwoordig vaak verkrijgbaar met bekle- ding naar keuze. Die keuze is groot, want er zijn verschil lende fabrikanten die zich toeleggen op het ontwerpen van uitsluitend interieurstof fen, zowel gordijnen als meu- belstof. MaasstaD Huizenprijzen stijgen niet meer zo hard als een paar jaar geleden Dit blijkt uit/de halfjaarlijkse cijfers van de Nederlandse Vereniging van Make- laars. Daaruit wordt wel duidelijk dat de prijsstijging per regio verschilt, maar overal zitten de huizenprijzen nog in de lift. Ook per soort woning zijn er ver- schillen. Appartementen stegen minder in prijs dan bijvoorbeeld vrijstaande wo- ningen. De cijfers zijn gebaseerd op alle transac- ties, die de afgelopen zes maanden zijn verricht bij die makelaars, die zijn aan- gesloten bij de NVM. Via deze make laars zijn het eerste halfjaar in totaal ruim 54.000 woningen in heel Neder- land verkocht. Dat is 6 procent meer dan de NVM in de eerste helft van vorig jaar bemiddelde. De stabiele lage rente is er de reden van dat nog meer mensen een woning hebben gekocht. Hoe wel er de komende jaren veel wo ningen worden opgeleverd in de zogehe- ten Vinex-lokaties, vreest de NVM dat de woningmarkt toch onder druk komt te staan. De vele nieuwe huizen worden immers centraal in een aantal grote wij- ken in de randstad gebouwd (onder meer bij Den Haag, Leiderdorp en Utrecht). In andere regio's blijft de vraag naar wo ningen echter onverminderd groot. Het gaat dan vooral om Flevoland, Noord- Holland-noord, oost-Nederland en Bra bant. MSSSSSM Koopwoningen zijn weer duurder geworden, maar niet zo veel als twee jaar geleden. Door de toepassing van verschillende verftinten krijgtzo'n hoekje een extra sfeervolle uitstraling. Hier is Okergeel gecombineerd met Zweeds Rood en Dover Wit. Een zuidelijk sfeertje creeer je al gauw met Italiaanse tinten. Zoals bijvoorbeeld Limone, Violeto, Pri- mavera Verda en Menta Verda uit de collectie van Hermadix Tuinde- coratiebeits. Een Zweedse sfeer wordt bereikt met de kleuren Zweeds Rood en Okergeel. Heel trendy is een combinatie van olijf- groen met Dover Wit. Maar na- tuurlijk zijn er ook de 'gewone' Hollandse tinten als donkerblauw en donkergroen. Door de verven te combineren ontstaan speciale ef- fecten. Breng bijvoorbeeld een laag Dover Wit aan en daarna een kleur naar keuze. De beits is trans parent, maar met meer lagen wordt de kleur donkerder. Tuindecoratiebeits is verdunbaar met water en daardoor minder be- lastend voor het milieu. Ook stinkt het veel minder. Maar het belang- rijkste is dat de beits het hout lang- durig beschermt tegen weersin- vloeden. Het gaat om het Italiaanse wastafelmeu- bel Ugo, compositie 4. Deze bestaat uit een terra cotta-waskom, een glazen planchet met steun, een tandenborstel- houder met bekerhouder van glas en een hangkastje van gelakt meubelplaat met een heel apart front van wasbare elasti- sche stof. Daarachter zitten drie legplan- ken. De combinatie wordt afgemaakt met een bijpassende spiegel met halo- geen verlichting en twee handdoekdra- gers. Ook zijn er kleine glazen plan- chetjes bij te koop. Met elkaar wordt het een leuke combinatie. De Spaanse accessoires zijn van het merk Cosmic. De serie Pees is vervaar- digd van gesatineerd glas in de kleuren groen, blauw, wit en amber. Maar het is vooral de vormgeving van de potten en de zeepschaal, die opvalt. De Pces-ac- cessoires trekken beslist de aandacht in de badkamer en fleuren de boel behoor- lijk op. De Italiaanse en Spaanse badkamerin- richting wordt in Nederland geimpor- teerd door Clou B.V. in Geldermalsen. Het bedrijf zoekt in het buitenland naar design-stukken voor de badkamer, die goed te combineren zijn met eenvoudig sanitair. Daardoor kan met een paar klei ne ingrepen al snel een geheel andere De kleurige Italiaanse badkamermeubelen van het merk Ellebi. Let op het kastje metelastische stof ervoor gespannen. badkamer ontstaan. Behalve de merken Ellebi en Cosmic importeert Clou ook de Italiaanse merken Nito (spiegels en accessoires) en LineaBeta (wastafels en verchroomde wasmanden). De impor- teur heeft 180 verkoopadressen in het hele land. Voor een adres bij u in de buurt belt u 0345-580185. Een van de opvallendste noviteiten uit de nieuwe collectie van Rolf Benz is de fauteuil nr. 4100. Deze is spannend van vormgeving, door de bijzondere vrijdra- gende constructie. Voor het echte uitrus- ten is hij voorzien van een nekkussen en een voetensteuntje. Als het voetenbank- je niet wordt gebruikt, verdwijnt hij vol- ledig onzichtbaar onder de zitting. Een absoluut topontwerp, dat te bezichtigen is bij een groot aantal woninginrichters in Nederland. Ook op het gebied van banken komt Rolf Benz met nieuws. Een ingetogen ontwerp is bank nr. 1900, met zwierige metal^n voeten, waardoor je onder de Deze fauteuil, nr. 4100, oogt spannend doorde vrijdragende constructie. (Foto: Rolf Benz). bank door kunt kijken. Zo ontstaat meer transparantie in de ruimte. Vanaf de zij- kant gezien lijkt het zelfs of de bank zweeft. Intussen zit hij heel comfortabel. Eventueel is er een voetenbankje bij ver- krijgbaar. De meubelen zijn natuurlijk allemaal in stof of leer naar keuze uit te voeren. Wie durft laat de kussens van de zijleuningen bekleden in een contraste- rende kreur. De nieuwste modellen van Rolf Benz staan nog maar net in de showrooms. Als een echte blikvanger zal daar ook de bank nr. 2500 staan. Dit programma telt veel onderdelen, waarmee iedereen zijn eigen individuele zitgroep kan compo- neren. Er zijn weer nieuwe variaties bij- gekomen. Adressen van Rolf Benz-dea- lers zijn te verkrijgen via telefoonnum- mer 0534-760^08. In Nederland is De Ploeg een be- kende stofontwerper, maar er wordt ook wel stof uit het buiten land geimporteerd. Christian Fischbacher, een van oorsprong Zwitserse fabrikant uit Sankt Gal- len, heeft inmiddels een kantoor in Amstelveen, van waaruit Neder landse woninginrichters worden voorzien. Onlangs heeft Christian Fischbacher een nieuwe collectie gepresenteerd: Ambienti II, een aanvulling van de eerdere collectie met dezelfde naam. De gebruikte stof is Trevira CS, een stof die zowel door de woning inrichters als door de consument bijzonder wordt gewaardeerd. Tre vira CS heeft dan ook een paar pri ma eigenschappen: gemakkelijk in onderhoud, wasbaar, strijkvrij, krimpvrij, lichtecht, slijtvast en ook nog moeilijk ontvlambaar. Succes verzekerd dus voor deze stof, zeker nu er nog meer dessins zijn uitgebracht. Meer dan 40 kleu ren zijn toegepast, in verschillende patronen en verschillende weef- sels. Van een luchtige voile tot ste- vige en keerbare bekledingsstof. Meubelstof en gordijnen uit de nieuwe collectie 'Ambienti II'. (Foto: Christian Fischbacher). De nieuwe Giro- (chtpptr.) pas met Chipper kunt u eenvoudig opladen: rechtstreeks met geld van Want met deze pas van de Postbank betaalt u ook gewoon de parkeerautomaat en voorkomt u dat u een parkeerbon krijgt. Naast parkeerkaart is uw nieuwe pas ook een telefoonkaart. En u kunt met de pas in steeds meer winkels uw dage- lijkse kleine boodschappen 'chippen'. Dat chippen gaat heel snel. U hoeft geen pincode in te voeren. En het bedrag wordt direct van de pas afgeschreven. Pinnen en betalen kan met de nieuwe Giropas uiteraard ook. »!22M6 iwTil uw Girorekening. Voor de veiligheid is voor het opladen wel een pincode nodig. Opladen doet u gewoon in de telefooncel of thuis met de Chipper - telefoon Uiteraard krijgt u vanzelf bericht wanneer u uw nieuwe Giropas met Chipper kunt verwachten. Wilt u meer weten? Bel dan naar de Klanten- service Giropas (058) 215 85 55: elke werkdag bereikbaar van 8.00 tot 21.00 uur. En op zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur. Internet: www.postbank.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 13