i 'Het zijn spannende tijden, maar dat zijn het al vijf jaar' y 'Sommige mensen denken dat wij zonder nadenken onze planning uitvoeren' MaasposT mn&Di MaasstaP Geen 'lifetimejobs' bij het GAK i Reconstructie Plein 1940-1945 Aanleg kinderboerderijtje Gorzen weer uitgestela Vluchtelingenwerk Schiedam en steunfonds voor vluchtelingen WiiKBLADEN SCHIEDAM WATERWEG - Het gaat goed met de werkgelegen- heid in Nederland. Leuk voor degenen die vanuit de Bijstand en de WW weer aan de slag kunnen. Ook leuk voor de belastingbeta- ler die een verdere lasten- verlichting tegemoet kan zien. Minder leuk voor de werknemers van het Gak, dat nu nog een groot deel van de beoordeling en uit- voering van sociale zeker- heidswetten als de WW en de WAO in handen heeft. Minder werklozen: minder werk voor het Gak. Sinds vorig jaar wordt er bij het Gak dan ook een perso- neelsstop gehanteerd. Nieuw personeel wordt al- leen aangetrokken via het uitzendbureau. Of krijgt niet meer dan een jaarcontract. Over werken onder grote druk en onzekerheid. „Wordt mijn contract ver- lengd of niet?" SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 1 augustus verzorgd door Jac Vinke op piano. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Honing Tonnetje steken 55-Plus Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk TV Woensdag 29 juli 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, dr. P. Buitelaar. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.W. Verhoef. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 09.30 uur, ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, gesloten. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.W. Verhoef. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor P. van Til- borg. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, dr. P. Buite laar. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. S.G. Sinia. Aanvang: 16.30 uur, ds. S.G. Sinia. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. ds. U. Arnolt. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. woensdag 09.00 uur, vijdag 19.00 uur, zon- dag 09.30 uur, euch.viering, voor- ganger J. van Vliet. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, donder- dag 09.15 uur, zaterdag 18.30 uur euch.viering, zondag 11.00 uur, euch.viering, voorganger K. Velt- man. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 09.30 uur, ge- zongen euch.viering Nieuwe Bin- nenweg 25. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, pater Chr. Odijk. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon: 06-53321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4736543 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap J. Teunissen Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen: 010-4004491 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Maar er speelt meer dan alleen de aantrekkende economie en de groei aan werkgelegenheid die daarmee gepaard gaat. J. H. Gombert, Gak-directeur van de kantoren in Rotterdam, Dordrecht en Vlaardingen, kijkt met zorg naar de plannen van het Paarse Kabinet. Nog net voor de verkie- zingen presenteerden minister A. Melkert (PvdA) en staatssecreta- ris F. de Grave (WD) hun 'Whi te Paper'. Vraag Gak-directeur Gombert niet naar de overwegin- gen van het paarse tweetal om hun nota zo te noemen. Nota's zijn toch altijd gedrukt op wit pa pier? De inhoud van de nota is er niet minder ernstig om. Spannen de tijden, daar zorgt de nota voor, zegt Gombert. Maar het zijn nu al vijf jaar lang spannende tijden voor het Gak. Reorganisatie volgt op reorganisatie. Paars wil, zo blijkt uit de nota, de uitvoering van de sociale zeker- heidswetten privatiseren. Overla- ten aan de markt. Zo krijg je kwa- liteitsverbetering. Lagere kosten. Privatiseren, daar is op zich niets mis mee, meent de Gak-directeur, De werknemers van het Gak gaan een onzekere toekomst tegemoet. Wat gaat er gebeuren met de uitvoering van de sociale zekerheid? Foto Dick Sluijter want met monopolisme is nie- mand gebaat. Gombert is zelfs voor een complete privatisering van de sociale zekerheid, mits on der strenge waarborgen. Nie- mand mag, onder druk van de werkgever, de WAO worden 'uit- gepusht' Gombert maakt zich echter zor- gen om de 'knip'. Wanneer je de beoordeling van de sociale zeker- heidswetten overlaat aan publie- ke instanties, zoals Paars wil, en de uitvoering privatiseert, krijg je een rare 'knip'. Eerst bekijkt de overheid via het Gak of je in aan- merking komt voor bijvoorbeeld een WAO-uitkering. Daarna wordt de zaak overgedragen aan een private onderneming. Die re- gelt de uitvoering van de WAO- uitkering. Het betalen. Er zoveel mogelijk voor zorgen dat de uit- keringsgerechtigde weer terug in het arbeidsproces belandt. Maar zal toch nog geregeld moeten overleggen met het Gak. Wan neer iemand zowel een WAO als een WW-uitkering heeft -komt voor- moet er zeker zeventien keer tussen het Gak en de uitvoe- rende instantie worden gepen- deld. Blijven dossiers dan niet er- gens tussen de twee instanties zweven? „Als Gak hebben wij geen goede ervaringen met ge- valsoverdrachten. Toen de GMD en het Gak nog afzonderlijke in- stellingen waren, ervoeren we die scheiding als negatief. Het lijkt een heldere verdeling, maar het resultaat wordt door de 'knip' an- ders. De knip moet emit." Gombert zeg zich verder zorgen te maken om de privacy van de clienten wanneer de scheiding tussen beoordeling en uitvoering doorgaat. „De privacy moet goed geregeld worden, zeker in private stelsels." Spannende tijden dus voor het Gak. Wat gaat Paars doen? Er zal bij het Gak dan ook een verdere mentaliteitsverandering moeten komen, vindt Gombert. „Meer nog dan vroeger moeten we in- zien dat de werkgever ook een klant is. Vroeger hadden we na- tuurlijk een monopoliepositie." De Algemene Bond van Uitzend bureau's (ABU) is zo'n klant van Gak-Nederland. En de ABU wil dat het Gak de uitkering van de Ziektewet centraliseert, wat weer voor onrust onder de Gak-werk- nemers zorgt. Gombert vindt ech ter de geplande centralisering van de uitvoering van de Ziektewet, die het Gak voor een deel ver- zorgt, 'niet echt handig'. Stel dat je als Schiedanme werknemer in dienst van een uitzendbureau ziek wordt. Dan zou je in theorie, wanneer de centralisering door gaat, bijvoorbeeld naar Hilver- sum moeten bellen als er iets is misgegaan met het storten van de uitkering. De OR heeft geprotes- teerd, en het plan is -voorlopig- in de ijskast gezet. Gombert vindt dat de politiek nu maar eens duidelijk moet maken wat de toekomst is van de sociale zekerheid. Want de constante golf aan reorganisaties blijkt veel van de werknemers van het Gak te vergen. „Dat geeft spanning, dat geeft zorg, dat schept onze kerheid. Dit houdt geen paard zo lang vol." Grote groepen werk nemers zijn inmiddels bij het Gak weggegaan. Maar, benadrukt de Gak-directeur, dat is 'wel met heel veel zorgvuldigheid en voor- zichtigheid' gebeurd. En natuur- lijk heeft het Gak een 'verant- woordelijkheid voor zijn werkne mers'. Wanneer er taken worden afgestoten, moeten de vertrek- kende werknemers zo veel moge lijk worden 'herplaatst'. Ervan uitgaan dat je bij het Gak een lifetimejob hebt. zo besluit Gombert, is dus echt verleden tijd. JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - Drie weken lang zal Plein 1940-1945 afgesloten zijn voor alle verkeer. De aanleg van de Beneluxlijn is hiervan de oorzaak. Maandag 3 augustus beginnen de aannemers met de veranderingen aan het plein. Drie weken later, op maandag 24 augustus, zijn de werkzaamhe- den naar verwachting afgerond. De reconstructie van het Plein bestaat grofweg uit drie werk- zaamheden: het verhogen en verlagen van het wegdek, het verleggen van de tramrails en het omleggen van ondergrondse kabels. De keuze voor een tijde- lijke afsluiting was noodzakelijk. Met enig ongemak voor de weg- gebruikers in de omgeving van Pleinl940-1945. „Sommige mensen realiseren zich niet hoe ingewikkeld de aanleg van de metro is. Die mensen denken dat wij zonder nadenken onze planning uitvoeren", zegt project- leider buitenruimte Ed Bouw- kamp. Hij hoopt dat de Schiedam- mers enig begrip kunnen opbren- gen voor de tijdelijke afsluiting van het Plein. „De werkzaamhe- den vallen in de bouwvakvakantie, dus in die periode is het minder druk. Om een tweede tijdelijke af sluiting in het voorjaar volgend jaar te voorkomen, voeren we nu ook wat werkzaamheden uit, die eigenlijk later op het programma staan. Dat scheelt weer overlast in de nabije toekomst." De reconstructie van Plein 1940- 1945 bestaat uit verschillende on- derdelen. „Het zou veel te lastig worden om alle werkzaamheden in kleine stapjes uit te voeren. Dan moet het verkeer continu omgeleid worden. Nu kunnen we het werk in snel tempo achter elkaar uitvoeren. Als voorbereiding op de werk zaamheden zijn al enkele weken geleden de stoplichten verwijderd, zodat een 'kaal' terrein over- blijft", legt Bouwkamp uit. Wat gaat er de komende weken ge beuren? De tramrails op het hoekje van de 's-Gravelandseweg en de Burgemeester van Haarenlaan wordt omgelegd. Dit kan gedaan worden omdat de tunnel van de Het station is al gesloopt voor de Beneluxlijn, nu worden de puntjes op de i gezet bij plein 1940- metro op dit stukje van het traject al is voltooid. De RET legt een nieuw tramspoor in het nieuwe as- falt. Hiermee vervalt de oude tram- bocht. Daarnaast zal de huidige rij- weg verlegd worden. De 's-Grave landseweg wordt ter hoogte van het Plein recht getrokken, zodat deze boven de reeds voltooide me- trotunnel komt te liggen. Voorlo pig zal er in de richting Centrum/ s-Gravelandse polder slechts een rijbaan voor auto's aangelegd wor den. Dat heeft te maken met de ruimte die aan weerszijden van de rijbaan nodig is voor het storten van de kolommen die het keerspoor moeten dragen. In de te- gengestelde richting ('s-Grave- landse polder/Centrum) is wel di rect ruimte voor twee banen voor gemotoriseerd vervoer met daar naast nog een baan voor rechtsaf in de richting van de Burgemeester van Haarenlaan. Voor fietsers en voetgangers is over enkele weken ook nog voldoende ruimte aanwe- zig in beide richtingen. Het verleggen van het wegdek gaat gepaard met gedeeltelijke opho- ging of juist verlaging van de weg. Het Plein 1940-1945 zal tot een meter opgehoogd worden over een lengte van ongeveer 110 meter. Het wegdek komt op de metrotun- nel te liggen. De tunnel kon niet nog dieper in de grond verzonken worden omdat anders de helling vanaf het Plein naar het station Schiedam Centrum te steil zou worden. In de richting van de 's- Gravelandse polder moet het weg dek juist verlaagd worden over een lengte van ongeveer 70 meter. De verlaging is nodig in verband met de aanleg van het keerspoor waar in de toekomst ook vrachtwagens met een behoorlijke hoogte onder- door moeten. „Het verhogen en verlagen van het wegdek heeft nogal wat voeten in de aarde. Het asfalt moet stuk gemaakt worden, daarna wordt grond af- en aange- voerd, vervolgens wordt een nieu we laag aangebracht. Om een voorbeeld te geven: op dit stuk moet vijf en een halve kilometer kantopsluiting en 11.000 vierkante meter tegel en stenen verwijderd worden", aldus Bouwkamp. En dat is nog niet alles. Voor de aan leg van een keerspoor zullen de ve- le electriciteitskabels, gas- en wa- terleidingen en rioolpijpen omge legd worden. Op de plek waarop drie kolommen komen als onder- steuning voor het keerspoor, lig gen nu vele leidingen. Deze wor den omgelegd en direct vervangen door nieuw materiaal. „Het tijdstip waarop dit alles wordt uitgevoerd is niet willekeurig. In de winter zou het omleggen van een gaslei- ding niet zo goed uitkomen. Maar in de zomer gebruiken particulie- ren veel minder gas en is een tijde lijke afsluiting niet zo'n ramp", vertelt de projectleider. Voor de werkzaamheden aan Plein 1940- 1945 is het voor de aannemers niet zo handig dat er nog steeds mensen wonen in de hoge flat aan de 's- Gravelandseweg, omdat deze nog gebruik maken van de leidingen en kabels onder de grond. „Het gaat wel op deze manier", zegt Bouw kamp, ,.maar het kost wat meer tijd." Op 4 augustus zal de rechter een uitspraak doen over de laatste bewoonster van de flat die bezwaar maakt tegen vertrek. Plein 1940- 1945 zal dan rustig zijn. Even geen auto's, fietsers of bussen. Die wor den allemaal omgeleid via borden langs de weg. De werkzaamheden worden uitgevoerd tussen 6.00 uur 's morgens en 24.00 uur 's nachts. Twee ploegen zijn dus in ieder ge- val vijf, misschien zelfs zes of ze- ven dagen per week in de weer om het werk op tijd af te krijgen. Aan inzet ontbreekt het niet. „We heb ben wel enigszins rekening gehou- den met tegenslagen, zodat drie weken in ieder geval voldoende is om al het werk af te krijgen", zegt Bouwkamp. Op maandag 24 au gustus wordt het Plein weer open gesteld. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - De imkers van de Kinderboerderij leren bezoekers zondag 2 augustus honing slinge- ren en kaarsen maken. Deze doe- activiteit vindt plaats tussen 13.00 en 16.00 uur in het Beatrixpark. Ook wordt er iets verteld over het leven van bijen. In de glazen de- monstratiekast zijn de bijen van dichtbij te bekijken, zonder dat ze kunnen prikken. SCHIEDAM - Muziekvereniging St. Radboud organiseert zondag 6 September voor de vijftiende keer het kampioenschap Tonnetje Ste ken in Kethel. Op de laatste dag van de schoolvakantie wordt het groot feest op het Kerkplein. Hier zal namelijk weer een hellingbaan worden opgesteld en wordt het tonnetje weer tot de rand gevuld met water. Wie misprikt krijgt de gehele inhoud over zich heen. Het kampioenschap zal ook weer wor den omlijst met activiteiten als een kinderhoek, springkussen en sjoe- len en natuurlijk treedt St. Rad boud op. SCHIEDAM - 55-Plussers kunnen donderdag 30 juli deelnemen aan gymnastiek in De Woudhoek van 11.30 tot 12.30 uur (fl. 2,-) en kan men olieverfschilderen in Oost van 14.00 tot 16.00 uur (mat.kosten). Zondag 2 augustus wordt er een gratis koffie-inloop gehouden in De 4 Molens van 11.00 tot 13.00 uur. Koersbal wordt maandag 3 augustus gespeeld in Oost van 13.00 tot 16.00 uur (fl. 2,-) en kla- verjassen in De Woudhoek van 19.30 tot 22.00 uur (fl. 2,50 p/m).. Dinsdag 4 augustus is er weer een koffie-inloop in De 4 Molens van 10.00 tot 12.00 uur (fl. 1,-) en gra tis soos in wijkpost Zuid'van 13.30 tot 15.30 uur. Woensdag 5 augus tus kan men tenslotte in Oost te- recht voor een activiteitenochtend van 10.00 tot 12.00 uur (fl. 1,50), een soos in De Woudhoek van 10.00 tot 12.00 uur (fl. 1,50 p/m), handwerken in Oost van 14.00 tot 16.00 uur (gratis) en koersbal in De 4 Molens van 19.00 tot 22.00 uur (gratis) en van 19.30 tot 21.30 uur in De Woudhoek (fl. 2,-). SCHIEDAM - Vluchtelingen die gezinshereniging nastreven, heb ben hier lang niet altijd de beno- digde financiele middelen voor. In Schiedam heeft Vluchtelingen werk hiervoor de Stichting Steun fonds Vluchtelingenwerk, die hier- in een handje kan helpen. Het Steunfonds werft gelden die op verzoek van Vluchtelingenwerk Schiedam worden besteed aan vluchtelingen die werken aan ge zinshereniging. De formaliteiten hier om heen worden elders behandeld, het Steunfonds zorgt slechts voor de uiterst belangrijke financiele ga- rantstelling. „Het Steunfonds draagt een kwart van de totale ga- rantstelling bij in het geval van ge zinshereniging. Driekwart van het gevraagde bedrag wordt opgehoest door het Diakonaal Fonds. We hebben recentelijk weer twee her- enigingen achter de rug. Dat kostte onsfl. 1200,-." De taken van Stichting Vluchtelin genwerk en Stichting Steunfonds Vluchtelingenwerk Schiedam wor den zoveel mogelijk gescheiden gehouden. „Het Steunfonds be- handelt alleen aanvragen van Vluchtelingenwerk. Wij zamelen geld in, Vluchtelingenwerk stelt voor hoe we dit kunnen besteden aldus P. M. F. van Beurden van het Steunfonds. „Er zijn destijds twee stichtingen opgericht om de taken en geldstromen gescheiden te hou- den. Dat schept duidelijkheid in verband met besteding van de sub- sidiegelden van de gemeente Schiedam die Vluchtelingenwerk krijgt." Om meer vluchtelingen te kunnen helpen, is het Steunfonds een actie gestart tot werving van giften en donateurs. „We hebben nog nooit een inzamelingsactie hoeven houden. Tot zo'n drie jaar geleden had het Steunfonds uit de collectes in kerken voldoende aan duizend gulden per jaar. De laatste jaren zien we een toename in het aantal gezinsherenigingen en bo- vendien zijn de kosten hiervan ver- hoogd. Zodoende heeft het Steun fonds tegenwoordig zo'n drie tot vierduizend gulden nodig." De re centelijk gestarte actie richt zich vooral op kerken en op particuliere donateurs. ,,Wij hebben de kerken een brief gestuGrd waarin wij onze waardering uitspreken over de gif ten die wij tot nu toe hebben mo- gen ontvangen. Wij zijn genood- zaakt de kerkgenootschappen te vragen om geld. Wij verzoeken de kerken een oproep te doen tijdens de zondagsdienst of een oproep te plaatsen in het kerkblad of infor- matie uit te delen bij de uitgang van de kerk." Het Steunfonds hoopt ook op een andere wijze par- ticulieren als donateur te kunnen werven. „Daarmee zouden we re- gelmatig over een bepaald bedrag kunnen beschikken. Het geld wordt gebruikt voor persoonlijke ondersteuning van de vluchtelin gen. In het verleden is het wel eens voorgekomen dat we iemand een fiets kado deden, maar dat gebeurt niet meer. Het meeste geld gaat op aan de garantstelling. Het komt wel eens voor dat wij een vluchte- ling ondersteunen die nergens meer terecht kan en vanwege zijn status niet in aanmerking komt voor een uitkering. En het is ook wel eens voorgekomen dat een vluchteling is ondergedoken in af- wachting van de procedure. Die persoon heeft dan geen inkomsten en dan draagt het Steunfonds bij", aldus Van Beurden. Particulieren die een steentje bij willen dragen om het pijn van de vluchtelingen enigszins te ver- zachten, kunnen een financiele bij- drage overmaken op giro 115841 of contact opnemen met Van Beur den, tel. 4265085. Het Steunfonds accepteert alle aanvragen die via Vluchtelingenwerk Schiedam bin- nen komen. „Wij gaan niet nog eens informeren naar de achter- gronden van een vluchteling. Dat hebben andere instanties al ge daan", aldus Van Beurden. SCHIEDAM - Het kinderboerde rijtje in de Gorzen laat waarschijn- lijk nog wel even op zich wachten, tot grote woede overigens van de vrijwilligers van de Vereniging Kinderboerderijtje de Gorzen. Mocht de vereniging in het begin nog op steun uit alle hoeken reke- nen, nu voelt de vereniging zich danig teleurgesteld door de ge- meentelijke houding. Aanleiding tot de verontwaardi- ging is een groot tekort aan man- schappen onder de ambtenarij van bouw- en woningtoezicht. De ver- antwoordelijke ambtenaren die voor de bouwvergunning zouden zorgen zijn ziek, waardoor de bouwvergunning vertraging op- loopt. Onterecht volgens de vereniging die vindt dat de collega's van de betreffende ambtenaar wel eens wat meer hun best mogen doen, zodat de bouwvergunning toch nog vrij gegeven kan worden. De ambtenaren echter, zeggen weer niet bij de zaak betrokken te zijn omdat zij niets weten van het voortraject van het kinderboerde rijtje. Liever laten zij daarom de beslissing de vergunning uit te ge ven over aan de mensen die er van meet af aan mee te maken hebben gehad. De vereniging Kinderboerderijtje de Gorzen likt ondertussen de wonden. Inmiddels wacht de vere- ning al weer vier jaar op de ver- wenzelijking van hun droom. De vrijwilligers zijn de gevechten met de ambtelijke molens zat. Wanho- pig vraagt men zich af of het soms beter is illegaal met de bouw van het boerderijtje te beginnen. Het lijkt wel alsof de Kinderboerderij De Gorzen alleen maar tegenslagen kent. Komt ie nog, of niet?

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3