Voor strandtenthouder Ton Melsen schijnt altijd de zon Nieuwbouwplannen Groenoord worden letterlijk qeetaleerd Tinello, nieuwe trend in keukens JrJ J Begeleid wonen mag gewoon doorgaan Amivedi MaasposT MaasposT MaasstaP 'Slecht weer krijgt mij nietmeer klein Oude supermarkt wordt info-centrum NSffiEN WE1KBLAD1N SCHIEDAM SCHIEDAM/ROCKANJE - Hij kan er niet omheenB ij de bakker in Spaland, bij de groentenboer en bij de sla- ger. En uiteraard bij zijn lieve moeder. Overal wordt Ton Melsen met het weer gecon- fronteerd. Niet zo gek na- tuurlijk als je eigenaar bent van een fraaie strandzaak in Rockanje. Dan leef je min of meer van de zon. En iedereen leeft met je mee. Nog nooit kon de 43-jarige Schiedam- mer op zoveel medeleven re- kenen als juist dit jaar. Want het wil maar niet zomeren in Nederland. Dus aan de kust is het ook behelpen geblazen. Melsen hoor je echter niet klagen. Dat heeft hij in al die j aren wel afgeleerd. Het heeft toch geen zin. „Gewoon blij- ven lachen. Dat is zowel voor mezelf als voor mijn klanten het beste. Slecht weer krijgt mij echt niet meer klein", zegt de charmante gastheer, die in De Amstelbron naam en faam maakte. /0 U SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St Janskerk wordt zaterdag 8 augustus verzorgd door Cistina Man- dang. Zij bespeelt het koororgel. Aanvang is 15.00 uur, de toe- gang is gratis. Country Tijd Memisa Een unieke woning verdient een unieke keuken Nergens ziet u zoveel nostalgische woonkeukens. En alles uit eigen fabriek. Keukens die een geheel vormen met uw woning. Naar uw of ons ontwerp. >171 PS Kaatsheuvel Telefoon: (0416) 27 79 17 Fax: (0416) 28 30 76 Kijkop stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 5 augustus 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, cand. J.C. Klein. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, mevr. J,A, van Kempen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Gesloten. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Couvee. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J.M. Snoek. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor G.J. War- merdam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, cand. J.C. Klein. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. H.P Kool. Aanvang: 16.30 uur, ds. J. de Jonge. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. ds. C. Haas. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering, voorgan- ger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, voorganger K. Veltman. Zon dag 11.00 uur, euch.viering, voor ganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. A. Utenweerde. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, maj. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Thorbeckelaan 80 Postbus 666 3200 AP Spijkenisse KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 06 55 817566 MANAGER ADVERTENTIEVERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 REDACTIE: K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4004491 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Het is vrijdagmiddag 31 juli. Nor- maal gesproken lopen de vakan- tievierders in en uit op het kleurige strandcomplex Palm Beach, sinds 1989 de thuishaven van horecafa- milie Melsen. Badgasten laten zich op deze winderige en halfbe- wolkte dag echter nau welij ks zien. Slechts een handjevol doorzetters trotseert de elementen. Werklui van de gemeente Rockanje, dat over het schoonste zeewater van Zuid-Holland beschikt, hebben vrij spel. Ze ruimen met vrachtwa- gens en tractoren de bergen zand op die door de straffe wind van de afgelopen dagen random Palm Beach zijn ontstaan. ,,Bizar natuurlijk", meent doener Rene Melsen, de rechterhand van denker Ton. ,,We hebben hier een paar dagen windkracht zeven ge- had. Dat is tamelijk uniek in deze tijd van het jaar. Maar ik zeg altijd maar: slecht weer is triester voor de vakantievierders dan voor de strandtenthouders Feitelijk is het vrijdag dus op- nieuw een verloren dag, zowel voor de uitbater als voor de toerist. Toch is Ton Melsen echter alles behalve chagrijnig. Hij is druk be- zig met de voorbereidingen van een huwelijksfeest dat in de loop van de avond bij hem wordt ge- houden. Voor iedere bezoeker, of hij nu naar de wc moet of iets te drinken of te eten wil, heeft hij een vriendelijk woord. Een ietwat neerslachtige vrouw, moe van de A Uitbater Ton Melsen neemt het er even van, terwijl een oude stamgast uit De Amstelbron voor een Mexicaanse sfeer zorgt. Foto Roger van der Kraan wolken en de wind, beurt hij ge- duldig op. „Ach, het regent toch niet vandaag? Dat is toch alweer een pluspunt. Want de voorspel- lingen waren niet best. De komen- de dagen kunnen best nog wel meevallen. Let op mijn woor- den." Melsen moet later zelf om zijn 'peptalk' lachen. „Voor mij is het de enige manier om de dag door te komen. Ik blijf positief uit een soort zelfbescherming. Want als ik me laat meesleuren in al die nega- tieve verhalen, heb ik geen leven meer. Kijk, ik heb in mijn Rockan- je-tijd goede en slechte jaren ge- had. Als je dan tijdens de mindere tijden gaat uitrekenen wat je eigen- lijk in die periode had kunnen en moeten verdienen, raak je depres- sief. En dat wil ik niet. Daarom blijf ik altijd de zonzijde zien. Dankzij een paar grote feesten en partijen komen we toch wel ge- zond het seizoen door. Maar de slagroom ontbreekt inderdaad. Misschien dat augustus de boel nog kan redden. Naar het weerbe- richt luister ik nauwelijks meer. Ik laat het gewoon op me afkomen. Vaak valt het weer nog mee in Ro ckanje, soms valt het tegen. Maar als het echt mooi wordt, moet ik natuurlijk wel mijn maatregelen nemen. Want dan is het hier een leuk gekkenhuis. We hebben ten- slotte een zitcapaciteit van 300 en een ligcapaciteit van 150. Zonder extra personeel kunnen we het dan niet aan." Ton Melsen begon zijn avontuur- lijke loopbaan in de Schiedamse horecaop 16-jarigeleeftijdalskel- ner in De Amstelbron. Paul van Bilsen was de toenmalige uitbater. Een jaar of tien later zwaaide am- bitieuze Ton zelf de scepter in het gerenommeerde etablissement. Hij hield het een klein decennium vol. In die tijd groeide het centraal gelegen cafe-restaurant uit tot een pleisterplaats voor voetballers, kasteleins, zakenlui, renteniers en ander dorstig en druistig volk. Melsen fungeerde als onbetwiste gangmaker. Hij organiseerde als eerste miss-verkiezingen, karao- ke-avonden en voetbalkijkavon- den op grote schermen. Ook zijn beaujolais-party's waren berucht. De Amstelbron was destijds een begrip binnen en buiten Schiedam. „Het waren tropenjaren, maar ik had ze voor geen goud willen mis- sen", zegt Ton Melsen een tikje weemoedig. „Hier in Rockanje komen nog wel stamgasten uit die tijd. Als we dan herinneringen op- halen, is het altijd dik lachen. We teren allemaal een beetje op die tijd en hebben zelfs heimwee. Alles kon toen. Op een gegeven moment was de lol er echter af. Het werd steeds moeilijker om de exploita- tie sluitend te krijgen. Ik zat met een huur van 130.000 gulden en andere hoge lasten. Dat was niet meer op te brengen. De werkdruk werd te zwaar. Toch ben ik er trots op dat ik het in De Amstelbron tien jaar heb volgehouden. Dat is nie- mand voor en na mij gelukt. Zelfs een horeca-gigant als Rinus van der Most heeft er maar zeven jaar ingezeten. We hebben daar dus wel iets neergezet." Melsen, die ooit kandidaat was om een tv-show in Hilversum te pre- senteren, ging op zoek naar iets an- ders. Hij wist wat hij niet wilde. In een cafe bijvoorbeeld, zoals zijn vrouw Jeanette een paar jaar De Ooivevaar bestierde, zag hij eind jaren tachtig al geen brood meer. „De markt voor een cafe wordt steeds kleiner'doceert hij„Er is een nieuwe generatie met zaktele- foons opgestaan die pas om elf of twaalf uur's avonds gaat stappen. Die komen niet meer voor een nootje, een bitterballetje of een goed gesprek naar een cafe. Zij zoeken entertainment op alle fron- ten. Daarom zijn themazaken als beachclubs en muziektenten te- genwoordig een succes. Alles moet groteren wilder. Dat kan een cafe niet bieden." Melsen, die via een tip van Huib Grauss (van drankenhandel Har deman) in Rockanje terechtkwam, wil meegaan met zijn tijd. Dus heeft hij aan detweede slag" gro te plannen. Acht jaar lang is hij met tal van instanties bezig geweest om vergunningen te krijgen voor een permanente accommodatie op het strand. Het ziet er naar uit dat alles nu in kannen en kruiken is. „Ik verwacht dat de eerste paal in oktober de grand ingaat. We wil len tien meter naar achteren met de zaak, dus meer de duinen in. Het moet een grote thema-zaak op pa- len worden. Ik zit te denken aan een partycentrum in een piratens- feer. Ideaal voor feesten, partijen en teambuilding. Daar is echt een markt voor. Ik zal wel het nodige aan marketing moeten gaan doen om onze nieuwe zaak onder de aandacht van de grote bedrijven in Zuid-Holland te krijgen. Ik heb veel zin in mijn nieuwe en waar- schijnlijk laatste avontuur. Ik hoop op dezelfde succesrit als destijds met de Amstelbron. Het maakt ons in elk geval veel minder van het weer afhankelijk. Uiteraard blij- ven we in de zomer ook ons nor- male werk doen op het strand. Want diep in mijn hart ben en blijf ik het liefst een gewone kelner, die /met wat grappen en grollen zijn klanten vermaakt en inpakt." Norbert Kleinherenbrink SCHIEDAM - De nieuwbouw plannen voor de Laan van Bol'es in de wijk Groenoord worden letterlijk geetaleerd. Een leeg- staande supermarkt gaat dienst doen als een soort informatiecen- t rum, waar de bewoners de plan nen kunnen zien zoals ze nu voor de laan liggen. Ook wordt er een spreekuur ingesteld om eventue- le vragen van bewoners recht- streeks te kunnen beantwoor- den. Het info-centrum werd onlangs op orginele manier ingebruik geno- men door de creatieve kinderen van Groenoord. Een groep van twintig kinderen uit Groenoord- Zuid stortte zich vol enthousiasme op de etalageruit om deze te be- schilderen. De schilderkunst van de kinderen loont, want de oude supermarkt is nu, zelfs vanaf redelijke afstand, duidelijk herkenbaar en zal niet snel voorbij gelopen worden. En dat is dan ook precies de bedoe- ling. Een woordvoerster van Wo- ningbouwvereniging Schiedam (WBS) benadrukt dat de plannen in een zeer prematuur stadium zijn en het nog lang niet zeker is wat er precies gaat gebeuren in Groenoord. „Toch willen we de mensen niet met vraagtekens laten zitten. We weten niet of de plannen doorgaan en welke invulling ze precies krijgen. Maar wat we we ten willen we aan de bewoners voorleggen. Daarom willen we de plannen letterlijk etaleren. Boven- dien hebben de bewoners, zelfs ja ren geleden al, informatie-avonden gehad. Nu is de strekking van die plannen van toen wel veranderd, daarom gaan we eind September ook nog eens met de plannen de Mooi en functioneel, de etalage waarin de plannen worden geopenbaard. Foto Dick siuijter wijk in. Verder worden de bewo ners ook geinformeerd door mid- del van de wijkkrant Groenoord." woningen. Volgens eigen zeggen is het voor de Woningbouwvereni- ging Schiedam als sociale verhuur- der niet logisch dat zij helemaal geen huurwoningen zal bouwen. Uitsluitsel over de exacte plannen zal nog even op zich laten wach- ten. Veel hangt ook af van het marktonderzoek dat momenteel nog loopt. Aan de hand daarvan wil WBS vaststellen aan welke woningen behoefte is in de wijk Groenoord. Een ding is wel zeker. Qua uiterlijk zal WBS zich er niet makkelijk van afmaken. De woningbouwvereni- ging erkent dat de Laan van Bol'es een belangrijke straat is in Groenoord, ook omdat het groten- deels het gezicht van de wijk be- paalt. „Natuurlijk, het moet er in ieder geval mooi uitzien. Het is de bedoeling dat mensen er graag wil len wonen." MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Het programma Country Tijd (elke woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur) heeft ook in augustus weer een keur aan arties- ten in de studio. Presentator Daan Zonneveld ontvangt 5 augustus Ad Zwart (de Nederlandse Roy Orbi- son). Een week later volgt de Schie- dammer Peter van Galen. Woens dag 19 augustus zal Angel te gast zijn. Irene sluit op 26 augustus de rij. Country Tijd is te beluisteren bij Radio Schiedam (96.1FM op de ka- bel en 106.7 FM in de ether). WATERWEG - Vanaf het Wereld- haven Festival in Rotterdam start Memisa vrijdag 4 September met de 'Drive Against Malaria'. Een bij- zondere actie tegen malaria waar- aan de 39-jarige Brit David Robert son zich verbindt. Hij zal met een landrover een tocht maken door zo veel mogelijk landen in de wereld om zo een record te breken en een vermelding te bemachtigen in het Guiness Book of Records. Voor Robertson een zware uitdaging om dat hij in 1986 een arm en een been verloor na een aanrijding met een dronken automobilist. Het belang- rijkste doel van de reis is het vesti- gen van de aandacht op malaria. Jaarlijks krijgen drie- tot vierhon- derd miljoen mensen malaria, zo'n twee miljoen mensen sterven aan de ziekte, vooral jonge kinderen in Afrika. Voor Memisa teden om ma laria bovenaan de agenda te plaat- sen. Robertson's onderneming start in Rotterdam en leidt via Europa naar Afrika. Minstens 125 landen moet hij doorkruisen om het be- staande wereldrecord te breken. In verschillende Afrikaanse landen bezoekt Robertson ziekenhuizen waar Memisa-artsen samen met de lokale bevolking werken aan mala- riaprojecten. Robertson vertrekt zondag 6 September uit Rotterdam richting Duitsland. gedurende het eerste deel van het traject wordt hij vergezeld door een bekende Neder- lander. WATERWEG - De Pameijer- keerkring mag doorgaan in Vlaardingen met het project 'be geleid wonen', ondanks een pro test van 118 bewoners van de Jan Thijssenstraat en de H. Th. Kui- pers Rietbergstraat. Zij zijn bang dat de ex-psychiatrische patien- ten een gevaar voor de buurt vor- men. De gemeente Vlaardingen meent dat het project niet in strijd is met het bestemmingsplan. De bouwvergunning voor het sa- menvoegen van enkele woningen daartoe is inmiddels verstrekt. De bewoners gaan in beroep bij de rechtbank. Het project is regio- naal van aard. Een afvaardiging van de 118 onder- tekenaars heeft op 28 juni een brief gestuurd aan het Vlaardingse colle ge van B en W waarin zij haar be- zwaren uit tegen de komst van men- sen met een psychiatrisch verleden die in de wijk begeleid gaan wonen. Enkele woningen worden daartoe aangepast en samengevoegd. De bouwvergunning zou niet door de gemeente mogen worden verstrekt, menen de opstellers van de brief, omdat het verblijf van mensen met een psychische handicap onder be- geleiding geen vorm van wonen be- treft. De opstellers noemen termen als 'kliniek' en 'hotel'. De gemeente Vlaardingen heeft in een brief aan de 118 bewoners dit argument verworpen: „Mede gelet op de bestaande rechtspraak op dit punt staan wij echter op het stand- punt dat het langdurig huisvesten van mensen met een psychische handicap in voor dat doel licht aan- gepaste woningen in een woonwijk, valt onder het begrip 'wonen." De bewoners baseren hun bezwaren vooral op de ervaringen met een man die al begeleid woont in de Westwijk. Op vrijdagmorgen 26ju- ni heeft deze man een vrouw op de Dr. Wiardi Beckmansingel opeens in het gezicht geslagen. De Vlaar dingse wethouder A. Kool be- schouwt het als een incident: ,,Ik vind niet dat je een incident bepa- lend mag maken voor de hele groep. Er bestaat geen enkele reden om dat aan te nemen. Ik vind verder ook niet dat je die man dan maar buiten de stadsmuren moet zetten.' Daarnaast denken de opstellers van de brief dat de medewerkers van de Pameijerkeerkring voor geluid- overlast gaan zorgen. De klagende bewoners vrezen dat deze 'zeven dagen per week over de trappen van de toch al gehorige portiekwonin- gen gaan banjeren naar de hoogste etage om de clienten te wekken en te verzorgen'. De gemeente ontkent dit: „De begeleiding kan uiteenlo- pen van het enkele malen per week geven van adviezen aan de bewoner tot het daadwerkelijk dagelijks on- dersteunen van bij voorbeeld het ko- ken. Zelfs kan worden gesteld dat de betreffende bewoners over het algemeen minder dan gemiddeld bezoek krijgen van familie e.d. Het kan dus voorkomen dat het trappen- huis juist minder intensief gebruikt wordt dan gebruikelijk is." Kool vindt dat de 118 bewoners door 'uit hun verband gerukte infor- matie' op het verkeerde been zijn gezet. „Ik weet niet of de meesten van de 118 ondertekenaars dat heb ben doorzien." Ook de toon van de brief vindt Kool niet correct. Wan- neer je schrijft dat er 'een massale volksverhuizing van psychisch ge- stoorden' naar de buurt zal plaats- vinden', dan is dat natuurlijk niet goed." Ook staan er feitelijke on- juistheden in de brief, zegt Kool verder. De opstellers van de brief zeggen dat de Stichting Woningbe- drijf Vlaardingen (die de woningen beheert) minachting voor de buurt heeft getoond door nimmer contact op te nemen met de bewoners. Stichting Woningbedrijf Vlaardin gen bestrijdt dit. Het is een kwestie van 'onbekend maakt onbemind', meent de wet houder. „We mogen deze groep geen Status Aparte geven. Het is vreselijk belangrijk dat ook deze mensen een plek onder de zon krij gen, binnen de beschaafde wereld. De tijd dat deze mensen buiten de poort van de stad werden gezet, is zo volstrekt uit deze tijd." Het komt voort uit een gevoel van onbehagen, meent Kool, het is nieuw, de bewoners voelen zich hierdoor onzeker. „Ik kan me dat op zich wel voorstellen." Ach, op de keper beschouwd zit er aan ons allemaal een steekje los, en dat weten we ook van onszelf. We moeten met een 'open mind' naarde mensen kijken die begeleid gaan wonen. Laat ze vooral niet links lig gen." Het is nu aan de Pameijerkeerkring, vindt Kool, om ervoor te zorgen dat de vooroordelen die leven onder de bewoners worden weggenomen. SCHIEDAM - Bij Amivedi Schiedam staan deze week de volgende dieren geregistreerd. Voor meer informatie over een van deze dieren: 4711857. Vermist: Zwarte kater gecast. geel bandje, 2 jaar Omgeving: Lorenslaan Zwart, witte kater gecast Witte bef en streep neus, 6 jaar, Diego Omgeving: Heenvlietsestraat. 2 witte pauwduiven man, vrouw Cyperse kater 15 jaar, gecast. Rood tuigje koker. Buik, borst, voorpoten wit. Wond aan bovenlip, aehterpoten wit. Om geving: Frambozengaarde. Reu, 11 weken bastaardje.zwart met bruine voorpoten, witte puntstaart. Omgeving: Harre- weg. Gevonden: Poes zw/wit al ouder. Witte voorpoten achtersokken, borst. buik, neus, wit. Omgeving: Si- beliusplein. Zw/witte poes, Kruising pers, 2 jaar, beschadigde ogen. Rode VL.B. Omgeving: Grote Markt. Cypers met klein beetje rood. Poes? Rood fluweel halsb. koker, witte voetjes, Omge ving: Puttershoeksestr. Deze wijkkrant werd speciaal in het leven geroepen in het kader van de herstructureringsplannen voor de wijk Groenoord, waarbij WBS nauw samenwerkt met ge meente, bewoners en Woning- stichting Noordvest. De Woningbouwvereniging Schie dam heeft het voornemen om bin nen nu en enkele jaren de winkel- panden aan de Laan van Bol'es te vervangen door nieuwbouw. Wan- neer precies dat zal zijn is nog niet bekend. „Als het aan ons ligt, ge- beurt dat zo snel mogelijk. Maar we moeten daar natuurlijk toe- stemming voor krijgen van de ge meente. Bovendien willen we ho- ren wat de bewoners ervan denken. En tot slot: je kunt nog zo veel mooie plannen maken, maar je moet er wel het geld voor hebben. Ook dat is nog even afwachten dus", aldus de woorvoerster. Zeker is in ieder geval dat niet al- leen de winkelpanden zelf, maar ook de bovenliggende apparte- menten, worden afgebroken. Ook de achterliggende ouderen-wonin- gen zullen eraan moeten geloven. Momenteel laat de Woningbouw vereniging Schiedam er nog haar licht over schijnen, wat daar pre cies voor in de plaats zou moeten komen. Voor WBS staat in ieder geval vast dat een van de nieuw- bouplannen uit een appartemen- tencomplex bestaat voor 55-plus- sers. Dit zouden dan huurwonin gen moeten worden. Verder denkt WBS aan eengezins- woningen of zogenaamde 'urban villa's'. Dit zijn appartementge- bouwen van niet meer dan vijf of zes woonlagen bestaande uit vier woningen per etage. De woningen krijgen ieder een aparte entree. Een van de verschillen met een ge wone flatwoning is dus dat er geen galerij is. Huur of koop, ook dat is nog niet zeker. WBS denkt dat het een com- binatie wordt van huur- en koop- 'uk Keukens voor liefhebbers Tinello keukens: Bevrijdingsweg 6,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3