m ik \'P Vernieuwende collectie kleden Kleuters zitten op de maan i Gezonde vijver met goede voedingsbodem J k 'm/i r' mri Keuken precies op maat M) Doucheschermen mooi en praktisch I - <p frf* Nu ook Chippen met uw Giropas bij Boembox. Nu ook Chippen met uw Giropas bij Bistro Place De L'Est. v. Nu ook Chippen met uw Giropas bij Casa E Giardino Decorazione. J De prijzen van koopwonin- gen zijn altijd in beweging. Een grote vraag naar koop- woningen, onder meer door de lage rente en door de steeds hogere huren, drijft de prijzen op. Maar er zijn meer factoren die de prijs van een woning bepalen. Neem nu een tussenwoning, met drie slaapkamers, een zolder en een achtertuin. Niet alleen in Noord- en Zuid-Nederland, maar zelfs in een straat kun- nen die met tienduizenden guldens met elkaar van prijs verschillen. Hoe weet je nu wat een goede prijs is. mmm LHJllSiHi POSTBANK D POSTBANK POSTBANK M) MaasstaD Makelaar kent alle details Dat het in Noord-Nederland goed- koper wonen is dan in de randstad, is al decennialang bekend. Het ver- schil blijft onverminderd groot. Een tussenwoning kost in het noor- den van het land zo'n 25 tot 60% minder. Betaal je in de regio Rot terdam gemiddeld 280.000 gulden, in Friesland en Groningen zijn er tussenwoningen voor minder dan de helft! We hebben het dan wel over een van de duurste regio's versus de allergoedkoopste. Maar ook in het oosten en zuiden van het land zijn de prijzen lager. Het gaat dan nog altijd om tien tot twintig procent. Als je van de ene naar de andere kant van het land verhuist, is het verstandig je goed in die prijsver- schillen te verdiepen. De NVM- makelaar heeft contacten met col- lega's in het hele land en kan dus altijd een actueel overzicht geven van de ontwikkelingen. Zo voor- kom je teleurstellingen. De kans is immers groot dat je te veel biedt omdat je de prijzen in deze regio gewend bent. De meeste verhuizingen vinden echterplaats binnen de regio. Maar ook daarin zijn al prijsverschillen zichtbaar. Een Rotterdammer die naar Dordrecht verhuist zal aange- naam verrast zijn: de prijzen van tussenwoningen liggen daar ge middeld 40.000 gulden lager. Prijzen zijn niet alleen afhankelijk van de regio in Nederland. Zelfs in een bepaalde straat met dertig de- zelfde huizen kunnen de prijzen met tienduizenden guldens ver schillen. Huizen die twintig jaar geleden in dezelfde opzet zijn ge- bouwd, kunnen in die periode op geheel verschillende manieren zijn onderhouden en verbouwd. Het is dus niet onverstandig om samen met de makelaar eens naar de sub- tiele verschillen te kijken tussen op het oog gelijke woningen. Het goed bijhouden van het schil- derwerk verlengt de levensduur van de kozijnen. Als deze in slech- te staat zijn en er binnen enkele ja- ren nieuwe moeten komen, praten Elk huis heeft zijn goede en minder goede kanten. De makelaar let vooral op die laatste, terwijl de geinteresseerde koper vooral de mooie badkamer of keuken opvalt (foto hsp) we al snel over enkele tienduizen den guldens. Een badkamer met prachtige eigentijdse tegelvloer en sanitair doet het in veel gevallen beter dan wanneer de originele standaardbadkamer er nog in zit. Het is niet verwonderlijk dat de doe-het-zelfmarkt wel vaart bij het groeiende aantal koopwoningen. Veel huiseigenaren zijn zich be- wust van het belang van goed on- derhoud. Natuurlijk niet alleen om het huis goed te kunnen verkopen (je bent immers ook tijd en geld kwijt aan klussen) maar vooral ook om hun eigen woonplezier te ver- groten. Hun woningen zien er vaak pico bello uit: nette parketvloer, glimmende badkamer met bijpas- sende accessoires en een van alle gemakken voorziene inbouwkeu- ken. De NVM-makelaar zal bij het be- zichtigen van het huis op heel an dere dingen letten. Niet iedere doe- het-zelver is even deskundig en dus is het zaak om op 'onderhuidse zaken' te letten. Of je nu in je eigen straat of aan de andere kant van het land een huis zoekt, de hulp van een deskundige inroepen is nooit onverstandig. De 'Contrasts'-kleden hebbpn een stoere, robuuste uitstraling Op steeds meer plaatsen in Rotterdam kunt u terecht met uw Giropas met Chipper. Zoals bij cd- en lp-winkel Boembox, Nieuwe Binnenweg 83b. Maar bijvoorbeeld ook bij alle parkeer- automaten op straat in (Chipper.) de hele s,ad- u hoeft dus nooit meer klein geld op zak te hebben! En natuurlijk kunt u er in alle telefooncellen mee bel- len. Opladen? Doet u ook gewoon in de telefooncel. Heeft u nog geen Giropas met Chipper? Bel dan Klantenservice Giropas, (058) 215 85 55. De vloer is een belangrijk element in de inrichting van het huis. Een smaakvolle manier om een mooie vloer te accentueren is met een ge- durfd kleed. Van Besouw Tapijt in Goirle bestaat al meer dan 150 jaar en staat bekend om haar vernieu wende collectie tapijten en kleden. In het assortment heeft Van Be souw een kledencollectie die ver schillende thema's omvat. Zo is er 'Structures', een reeks kle den die uit twee zeer verschillende materialen bestaart: een gladde wol en een 'lusjes'katoen gecombi- neerd in drie grafische vormen. Deze kleden hebben een warme, zachte uitstraling. Erg onderscheidend zijn de 'Omis- sions'-kleden. Deze hebben een uitsparing waardoor de onder- grond zichtbaar blijft. Zo worden de oorspronkelijke vloer en het kleed een. Voor elke vloer, van wat voor materiaal dan ook, is wel een bijpassend kleed te vinden. De 'Omissions' komen namelijk in 11 verschillende kleuren, waarvan er in het wollen kleed twee te combi- neren zijn. Een egale kleur behoort ook tot de mogelijkheden. De meest in het oog springende reeks heet 'Contrasts'. Deze stoere wolle kleden hebben een rand of tussenstrook van roestvrijstaal of messing. De verbinding tussen het metaal en en het kleed wordt ge- maakt met metalen schroeven en rubber, wat het geheel een erg ro buuste uitstraling geeft. Er kan veel in de keukens van te- genwoordig. Apparatuur kan wor den weggewerkt, hoekjes worden voorzien van een mooi kastje met draaiplateau of uitschuifrek. Deu- ren en laden zijn leverbaar in ver schillende houtsoorten en diverse kleuren, desgewenst met glas inge- zet. Toch blijven er altijd zaken over die net iets mooier of functio- neler hadden gekund. De Neder- landse fabrikant Beda specialiseert zich in maatwerk door exact in te spelen op de individuele wensen. De keukens van Beda kenmerken zich door Italiaans design. Keu- kenelementen in combinaties van massief hout, kunststof binnenpan- elen en glas geven de keuken des gewenst een eigentijdse, rustieke of hightech uitstraling. Beda past uitsluitend solide constructies toe. De soepel werkende ladenmecha- nismen zorgen dat de laden vrijwel volledig uitgetrokken kunnen wor den. De achterwanden zijn stevig geschroefd en de materialen zijn afgewerkt met hoogwaardige lak- ken. Het maatwerk waar Beda zich sterk voor maakt, uit zich ook in de tientallen modelvarianten en het ontelbare aantal kleuren. Langere mensen zijn gebaat bij een hoger geplaatst werkblad. Beda benut de ruimte tussen de vloer en het werkblad optimaal. Alle onder- kasten zijn in een hogere uitvoe- ring en met een lagere plint lever baar, waardoor extra veel berg- ruimte ontstaat. De Nederlandse keukenfabrikant zorgt echter niet alleen in kleur- combinaties, materialen en in er- gonomie naar maatwerk. Ook bij het plaatsen van de ideale keuken in de meest uiteenlopende hoeken, nissen en andere ingewikkelde ruimtes zorgt Beda voor precies- pas oplossingen. Voor elke hoek een oplossing, voor elke hoogte een bovenkast en voor elke nis een afzuigkap. Dat is de filosofie. Be da Keukenfabriek, gevestigd in Blade), levert via zorgvuldig ge- selecteerde dealers. Vraag bij Beda naar de dealer bij u in de buurt: (0497) 384184. Op steeds meer plaatsen in Rotterdam kunt u terecht met uw Giropas met Chipper. Zoals bij Bistro Place De L'Est, Van Oldenbarneveldstraat 148. Maar bijvoorbeeld ook bij alle parkeer- automaten op straat in (Chipper.) de hele stad- u hoeft dus nooit meer klein geld op zak te hebben! En natuurlijk kunt u er in alle telefooncellen mee bel- len. Opladen? Doet u ook gewoon in de telefooncel. Heeft u nog geen Giropas met Chipper? Bel dan Klantenservice Giropas, (058)215 85 55. Een mooie badkamer staat bij veel mensen hoog op het ver- langlijstje als het om woongenot gaat. Dat hoeft niet te betekenen dat de oude ingrijpend moet worden verbouwd. Vaak is het een kwestie van het vervangen van een of twee elementen, zo- dat de badkamer een zeer eigen tijdse uitstraling krijgt. Sanitairspecialist Koralle heeft een prachtige nieuwe serie dou cheschermen en -deuren ontwik- keld onder de naam Facette. Ze zijn uitermate praktisch door hun zorgvuldige afwerking van alle montage-onderdelen. Schoon- houden is dus een fluitje van een cent. En dat is ook heel belang rijk bij het kiezen van sanitair. Bovendien kunnen de deuren ver open slaan wat de instap ver- makkelijkt. De ontwerpen van Koralle val ien ook op door hun design. De deuren en schermen zijn vrijwel geheel transparant doordat het gebruik van profielen is verme- den. Dat geeft de badkamer een luxueuze uitstraling. Licht heeft vrij spel. De schroeven en ande re bevestigingsmaterialen zijn doordacht weggewerkt en dat oogt wel zo fraai. De modellen in de serie Facette zijn voorzien van veiligheidsglas en zijn afge werkt in chroom, roestvrijstaal of in een van de vele kleurmoge- lijkheden. Een vis om op te zitten vinden kleine kinderen machtig. Een stoel is een stoel. Zo simpel redeneren volwassenen vaak. Maar in de kinderwereld is een stoel niet zomaar een meubelstuk, maar een trein, een berg of een vliegend tapijt. De vrolijke, handbeschilderde houten kleuterstoeltjes borduren voort op de fantasie van kleine kinderen. Ze zijn in leuke kleuren geschilderd en staan mooi in iedere huiskamer en kinderslaapkamer. Bovendien zijn ze voorzien van leuke rugleuningen in de vorm van een vis, een maan en een zeepaard. De stoeltjes kosten 69 gulden per stuk en zijn onder meer verkrijgbaar bij Prenatal. Een mooie vijver blijft gezond Een vijver zorgt voor veel tuinple- zier. Mooie planten erin en erom- heen, wat goudvissen of een gezel- lig klaterende fontein. Om een zorgvuldig aangelegde vijver ook mooi te houden is goede vijver- grond nodig. Fabrikant Velda brengt Super Densa op de markt, een volledige voedingsbodem voor zuurstof- planten. Deze planten zijn de basis van een vijver: ze zorgen voor zuurstofrijk water en dus voor een gezonde vijver. In Super Densa kunnen de zuurstofplanten zich goed hechten. Hun wortels komen makkelijk door de luchtige aarde. Wat mandjes met Super Densa vullen, de planten erin poten en het mandje op de bodem van de vijver plaatsen. Het water blijft schoon, de planten gaan niet rotten en de vijver blijft zuurstofrijk. Velda heeft eveneens een product ontwikkeld waarin moerasplanten goed aarden. Pond Cultura heet het en bestaat uit blauwklei en sporen- elementen. Het bevat tevens de juiste voeding voor dit type plan- ten als kalmoes, waterweegbree, zwanebloem, pijlkruid, dotter- bloem en gele lis. Vijverwater moet een bepaalde hardheid hebben. Zacht leidingwa- ter verstoort de biologische proces- sen en verzuurt het milieu. Mineral Plus verhardt het water en zorgt te vens voor een uitgekiende minera- lenbalans. Velda levert ook een sneltest die in een oogwenk aan- geeft hoe het met de waterkwaliteit gesteld is. Mineral Plus is eenvou- met de juiste producten (foto hsp dig op te lossen in een gieter met water. De Velda producten zijn te koop bij tuincentra en dierenspeci- aalzaken. Op steeds meer plaatsen in Rotterdam kunt u terecht met uw Giropas met Chipper. Zoals bij Casa E Giardino Decorazione, Pannekoekstraat 66a. Maar bijvoorbeeld ook bij alle parkeer- automaten op straat in de hele stad. U hoeft dus nooit meer klein geld op zak te hebben! En natuurlijk kunt u er in alle telefooncellen mee bellen. Opladen? Doet u ook gewoon in de telefooncel. Heeft u nog geen Giropas met Chipper? Bel dan Klantenservice Giropas, (058) 215 85 55.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 13