Theater, film, dans, muziek, beeldende kunst, lekker eten en nog veel meer A CORRECT BERGWEG 110 ROTTERDAM 399 149 695 159 BERGWEG 110 ROTTERDAM m- m.- Dagelijks te zien op het Hof Vals Licht Restaurant Fendmeno Kunst Programma Hof van Verschijnsel jv&A TEL: 010-4.618.600 BtaMKpfSm 1- - uz Woensdag 26/8 Donderdag 27/8 Vrijdag 28/8 Zaterdag 29/8 Zondag 30/8 Back to school, back to business begint bij Correct op de Bergweg 110 te Rotterdam. Daar vindt u honderden scherp geprijsde aanbiedingen voor een goede start in het nieuwe school- en werkseizoen. COMPACTCAMERA 38 TOT 115 MM ZOOM Canon 7X50VERREKIJKER MINOLTA APS COMPACT MET 3 MAAL ZOOM MINOLTA 7297- iTagA'J.i'M4.l:«:lJ4A7nrm' STERRENKIJKER Woensdag 19 augustus 1998 MaasposT 'PCtis De Meiden Theater op locatie, De Mei den van Jean Genet, door Theatergroep Roth (20.30 uur). Het is een stuk, geregis- seerd door Hans Rikken, waarin twee, eigenlijk drie personen centraal staan: twee meiden die het huishou- den voor Mevrouw moeten doen, en de melkman, een wat zielige persoonlijkheid Wat de toeschouwer te zien krijgt, is een op het eerste ge- zicht wat verwarrend stuk. Hoe liggen de verhoudingen, wie is wie, en wat gebeurt er eigenlijk? Alledrie de perso nen hebben een dominante en een onderdanige kant die plotseling kunnen worden oniged raaid. En alledrie heb ben ze een onbeschrijfelijke haat jegens Mevrouw die, hoe wel feitelijk afwezig, door de opvoeringen van het drie- tal tot leven wordt gewekt. En net als de toeschouwer denkt vat te krijgen op het stuk,eindigt De Meiden zoais het begonnen was: met ver- warring. Toegangfl. 10,-, lo ca- tie Kapel Emails. Centraal in de programme- ring van het Hof van Ver schijnsel staat het kunstpro- ject Vals Licht (22.00 uur), waarin beeldend kunste- naars, filmers en dansers proberen de grenzen van de realiteit te verkennen. Vals Licht is een idee dat festival- coordinator Kees Lesuis vo- rig jaar al heeft verkendin Kunstlint. Samen met dan sers Natanja den Boeft wilde Lesuis in het voormalig stadsarchief van Schiedam een aantal voorwaarden cre- eren waarmee de bezoeker zelf zijn ervaringen kon sa- menstellen. Veel hing af van het toeval: een videofilm en een projector toonden dan- sende vrouwen, waaronder Den Boeft zelf, terwijl aan de muur het werk hing van Le suis. De combinatie van de twee vormen van kunst, schijnbaar zomaar bij elkaar gebracht, zou bij de bezoeker een bepaald gevoel of emotie moeten oproepen, anders dan wanneer je ze apart zou zien. In het Hof van Ver- schijnsel wordt dit idee weer opgepakt. Tussen zonson- dergang en middernacht la- ten zowel beeldend kunste- naars als podiumkunste- naars een speciale voorstel- ling of enscenering zien. De toeschouwer kan zelf uit de aangeboden beelden en sce nes iets oppikken, waardood ieder individu Vals Licht an ders beleeft. Toegang fl. 5.-, vertrek vanaf het festivalter- rein. Niet onbelangrijk, het duis- ter laten verdwynen uit de maag door een bezoek te brengen aan het restaurant dat dit jaar wederom wordt bestierd door de chefkok van Eetcafe De Steeg. Een gastro- nomische tovenaar, zo wordt hij voorgesteld in het pro- grammaboekje. Oftewel Verschijnselen, ter plaatste bedacht en direct uitgevoerd door het Theater van de Verloren Tijd, onder verantwoording van Anton Groothuis en Annette Braad. Live vanuit het Atelier van Verschijnsel. Vier andere kunstenaars gaan in de weer met Licht in al zijn verschijningsvormen. Marieke van der Lippe laat Groeten uit Vlaardingen zien, een videofilm die een verrassend kijkje geeft in het leven van de Vlaardingen, veel beter dan de wat saaien en bedachte promofilm Thuis in Vlaardingen. De VlaardingsekunstenaarEric van Straaten heeft als thema Camera Obscura gekozen. Esther van Duffelen koos voor De eerste kus, terwijl de Schiedamse kunstenaar Sjef van Duin gaat 'fotograme- ren\ Via het kabelnet kunt u hetprogramma van RDTV op uw televisie ontvangen. RDTV, of we I Rotter dams Oaghlad TV, is een kabelkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste actu- ele nieuws uit uw omgeving. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroe- rend goed en wonen. ■BmPw %k v'W»i1i)1Vi7 1 *T' Het Hof in opbouw. Zal het net zo mooi weer worden als vorig jaar? Archieffoto Roger van derKraan VLAARDINGEN - Theater, fdm, dans, muziek, beeldende kunst; en een combinatie van dit alles: het is allemaal te zien, te horen en te beleven in het Hof van Ver schijnsel dat van woensdag 26 tot en met zondag 30 augustus in het Vlaardingse stadspark Het Hof wordt gehouden. Op het eerste gezicht lijkt het erop dat de zeven- de editie van het Hof van Spekta- kel wat minder ludiek oogt dan in voorgaande jaren het geval was. Ook minder toegankelijk, zeker als je het zeer serieus uitziende programmafoldertje openvou wt. Maar schijn kan bedriegen. Mis- schien is er wel sprake van Vals Licht. Het festival wordt woensdag 26 au gustus om 20.00 uur geopend door Don Duyns, schrijver van onder an dere 'Memories van een zak", 'Een gelukkige jeugd'en 'Dertig; en nu? Hij wordt bijgestaan door de for- matie Handsome 3Some, die vorig jaar al in de muziekcontainer van de partij was. Toegang vrij, locatie Volkstheatertent. Een half uurtje later, om 20.30 uur, treedt Theatergroep Victoriaop met Kung Fu. Victoria, opgericht in 1992, is een theaterproductiehuis dat onder de artistieke leiding van Dirk Pauwels functioneert als een reizend theatergezelschap. Typisch voor Victoria, volgens de persbe- richten, is haar keuze om te investe- ren in jonge podiumkunstenaars. Kung Fu is zo'n stuk dat gericht is op de jeugd. Een ervaren sceno- graaf-ideeenman, een soundscape- freak annex DJ en een videast-beel- dencollectionneurgooien hun artis- tiek potentieel bij elkaar, en zorgen voor een merkwaardig evenement waarbij 25 jonge topmodellen be- trokken raken. De begeleidende in formatie is summier, maar als we de recensies uit Belgie mogen gelo- ven. moet het heel bijzonder zijn. Roel Verniers bijvoorbeeld schreef in De Standaard: ,,Opgezweept door een stevige portie beats para- deerden de jongeren over het podi um, om aan een microfoon het pu- bliek kond te doen vanhet verbijste- rende van het leven van alledag. Boeiend, vaak schrijnend, maar bo- venal kloppend leven dat de tent op zijn kop zette." Toegang fl. 15,-/ CJP fl. 12,50. Locatie Theatertent de Beurs. Om 21.30 uur de premiere van Wel- kom in Vlaardingen, een videofilm die Marieke van der Lippe heeft sa- mengesteld uit de gefilmde ge- sprekken met tien Vlaardingers. Toegang vrij, locatie Volkstheater tent. Voor wie dan nog geen genoeg heeft van film, kan om 22.15 uur zijn biezen pakken naar de buiten- bios voor de film Exit, van Paul en Menno de Nooijer. Theo, een jonge filmmaker/fotograaf, heeft geen makkelijke tijd. Hij kampt met fi- nanciele problemen en de relatie met zijn vriendin Lisa staat op sprin- gen. Lisa blijft proberen zijn aan- dacht te trekken, maar Theo lijkt al- leen geinteresseerd wanneer hij haar door de lens van zijn camera kan observeren. Als hij subsidie krijgt om de videoclip te maken van een bekende popster, doet er zich een kans voor om zijn fotografische fantasieen de vrije loop te laten. Toegang vrij/reservering zitplaats in deftlmkioskfl. /,-. Handsome 3Some speelt vanaf 23.00 uur op het terras. Twee jon- gens, en een meisje met een mooie stem, en dito nummers. Toegang vrij. De doos van Pandora (16.00 uur) opent deze donderdag voor de kin- deren (6 plus). Theater maken voor kinderen door Serge Feldman, in samenwerking met de Vrije Acade- mie Vlaardingen. De doos van Pan dora is een geheimzinnige doos. Niemand weet wat erin zit, alleen de goden. Maar als je hem, omdat je nieuwsgierig bent, toch open- maakt... Een spannend en verras send leuk toneelverhaal, volgens de berichten. Ookom 16.00 uur: Marieke van der Lippe die een bijzondere stadswan- deling verzorgt. Vertrek vanaf de kassa. De Freddy's zorgen tijdens etens- tijd 18.00 uur) voor de muziek. Op het terras spelen twee heren en twee dames tongstrelende covers. Seven Up speelt 20.30 uur in de Theatertent Suver Nuver en Gro- Sevenup, over de Zeven Hoofdzonden. Foto Peter Gramberg wing Up in Public (20.30 en 22.30 uur). Sevenup is een samenwer- kingsproject van de twee theater- groepen. Het zevenkoppig gezel- schap kruist de degens met als inzet de Zeven Hoofdzonden. Met hun wortels in de middeleeuwen vor men de Zeven Hoofdzonden het fundament van ons moreel systeem. Inmiddels bevinden we ons op de rand van de 21ste eeuw en lijkt het wel alsof de kwaden van weleer zijn gepromoveerd tot Hoofddeugden. Niet geschikt voor de al te jeugdige kijker (15 plus). Toegangfl. 15,-/ CJPfl. 12,50. De Meiden (20.30 uur. zie Dage lijks). De film De Poolse Bruid wordt ver- toond om 22.15 uur, in de buiten- bios. Het poetische verhaal over de prille liefde tussen een boer uit Gro- ningen en een Poolse vluchtelinge. Zij is gevlucht uit een bordeel en komt tot zichzelf op het Groningse platteland. Zij verbreedt de horizon van de boer, hij toont haar wat het leven op de boerderij inhoudt. De idylle wordt verstoord wanneer het verleden van de vrouw weer op- duikt. Toegang vrij/reservering zit plaats in de ftlmkiosk fl. I,-. Vanaf 23.00 uur, muziek vanaf het terras. Thema: van't Hoofd naar't Hoft Band. Vanaf 16.00 uur: de doos van Pan dora en de stadswandeling van Ma rieke van der Lippe (zie hierboven). Rene Groothof en het Max Takfilm- orkest spelen in Theatertent de Beus 20.000 mijlen onder zee, een fami- lievoorstelling vanaf 6 jaar, naar het beroemde boek van Jules Vernes. Met films en een echt orkest zal ac- teur Rene Groothof het onderwater- avontuur vertellen van Kapitein Nemo en zijn duikboot de Nautilus. Toegangfl. 15,-/CJPfl. 12,50. De buitenbios wordt omstreeks 22.15 uur in bezitgenomen door de film Kleine Teun van Alex van. Warmerdam. Brand is een analfa- betische boer die aan het denken is gezet door Lena, een jonge lerares die thuis op de boerderij lesgeeft. Brands nieuwsgierige vrouw ziet dat haar man verliefd wordt op de stadse deerne en houdt de twee nauwlettend in de gaten. Dan krijgt ze een sluw plan. Toegang vrij/re servering zitplaats fl. Tom Waits treedt eindelijk op in Vlaardingen, maar dan in de per- soon van Andre Manuel en Krang. Vanaf 23.00 uur op het terras. Be- looft heel bijzonder te worden. Uitsmijter van de vrijdagavond is Klepperek II (23.30 uur). Een enorm bouwwerk van honderden potten en pannen vormt het decor van een voorstelling over de relatie tussen Eten en Macht door de eeu- wen heen. Geuren, geluiden, hitte, kou, licht, video, gesproken tekst en muziek: wat wil je nog meer? Toe gang (inclusief borrelhapjes) fl. 22.50/CJP 17,50. Rommelmarkt, vanaf 15.00 uur op het veld. Zelfde tijdstip: de Kleur- bende (4 plus). Zelf schilderijen maken. Verf, kwasten en overalls zijn aanwezig. Een uurtje later speelt Hot Club du Nord (terras). Swingende klanken a Is Django Reinhardt. Omstreeks ditzelfde tijdstip vertrekt Marieke van der Lippe weer. voor een wan- Exit, still uit de fim. deling door Vlaardingen. Eindelijk van de partij: dameszang- vereniging Uit Voile Borsten. Om 17.00 uur spelen ze op het terras. Om 18.00 en 21.00 uur (voor dege- nen die het gisteren wat te laat von- den): Klepperek II. Zie hierboven voor'meer info. De film Het Ondergronds Orkest van Hedig Honigmann wordt ge- draaid om 22.15 uur. Honigmann dook de metro van Parij s in, op zoek naar de verhalen achter de honder den muzikanten die met hun optre- dens proberen zich in leven te hou- den. Ze volgt ze ook naar boven, naar kleine kamertjes en hokjes waar ze het hoofd boven water pro beren te halen. Maar het is niet al leen treurnis wat de klok slaat: er valt veel te lachen. Bijvoorbeeld wanneer een Roemeense vader sa men met zijn zoon etudes van Bach speelt, terwijl zoonlief met z'n ge- dachten bij ACDC zit. Toegang vrij/reservering zitplaats fl. Vitalis, niet de eerste de beste, speelt vanaf 23.00 uur op het terras. Al vanaf 12.00 uur is er leven in het Hof. De Chileense Jacqueline Cas tro Ravelo brengt op het terras La- tijns-Amerikaanse liedjes en balla des. Een uur later, om 13.00 uur, treedt het Rotterdams Volkstheater op. Het is het eerste deel van een we- reldse middag met onder andere de Tentband, verhalen van Paul Mid- delijn en smartlappen van Fred en ttUUiliii Chris. Toegang fl. 2,50 per deel/ passepartout fl. 5,- (deel 1, 2 en 3). Deel 2 om 15.00, deel 3 om 17.00 uur. Vanaf 13.00 uur, Kleurbende (4 plus), bij de Volkstheatertent. Een uur later speelt het Klepperek voor de laatste keer. Wim Noordegraaf speelt vanaf 14.15uurmetpoppen.Enom 15.00 uur de laatste voorstelling van De Meiden. Bijzonder belooft Paradiso: Com- pagnie de Dwaas te worden. In de theatertent de Beurs treden vanaf 16.00 uur acteurs op met een ver- standelijke handicap. Gebaseerd op een oud Perzisch verhaal over vo- gels die op zoek gaan naar de ko- ning. Slechts een handjevol vogels bereikt het einddoel. Toegangfl. 5,- Catelaanse klanken klinken vanaf 18.00 uur op het terras. Elf blazers, vorige week nog spelend op de Spaanse dorpspleinen, nu in Vlaar dingen. Twee uur later is het de beurt aan De Tentband en gasten. Het toetje van het Hof van Ver schijnsel, de schitterende film Lag- rimas Negras van Sonia Herman Dolz. Overde leden van de Cubaan- se band La Vieja Trova Santiaguer- ra, gemiddeld 84 jaar oud. Maar spelen dat ze kunnenToegang vrij/ reserve ring zitplaats fl. En dan, vanaf een uurtje of elf 's avonds, wordt het festival langzaam afgesloten met swingende Cubaan- se muziek. Een volledig programma kan ge- vonden worden in de speciale festi- valuitgave van maandblad Musis. 20.000 mijlen onder zee, te zien tijdens het Hof van Verschijnsel. Illustratie Rogier Willems CANON PRIMA SUPER 11538-115 ZOOM Een autofocus compact camera met 3x zoombereik. Voorzien van een fluisterstand, waardoor u anderen niet afleidt als de film spoelt. Deze camera stelt scherp vanaf 60cm, kent o.a. de speciale actie-instelling, alle mogelijke flitsfuncties en een 'real time' ontspanknop. Inclusief gratis Teddy beer. Art.nr. 318 CORRECTPRIJS MINOLTA 7X50 EZ VERREKIJKER Door de objectieven te voorzien van een speciale coating wordt een helder en contrastrijk beeld verkregen. De degelijke behuizing zorgt voor een prima grip en bescherming. Art.nr. 5639 CORRECTPRIJS MINOLTA VECTIS 300 APS COMPACTCAMERA Stijlvol ontwerp in een geheel roestvrijstalen camerahuis.Met 3 maal zoom objectief. Hiermee is de Vectis 300's werelds kleinste camera met een 3 maal zoom objectief. Bovendien bevat de camera alle voordelen van het Advanced Photo System en een geavanceerd AF- systeem, alles wat u nodig heeft om prachtige opnamen te maken. Wordt geleverd met een lederen tas en batterij. Art.nr. CORRECTPRIJS GRATIS APS F0T0R0LLETJE EN FOTO AFDRUKKEN Bij Correct ontvangst u bij deze Minolta APS fotocamera een gratis APS- fotorolletje voor 25 opnames en worden tevens uw eerste 25 APS foto's gratis afgedrukt op classic formaat. (Aktie geldt tot31 dec. 1998) ■Mwr-Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur iedere zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zoiang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of besteliingen mogelijk. hobby met deze stabiele refractor telescoop met een maximale vergrotingsfactor van 402x. Het stabiele 135 cm houten statief heeft een centrale houder voor de oculairen en de Barlow lens. ALLEEN ZATERDAG 22 AUGUSTUS VAN 17.00-18.00 UUR TRESC0 60/700 MM ASTR0N0MISCHE STERRENKIJKER MET 402X VERGR0TING Sterrenkijken, een fantastische Art.nr. 29861 CORRECTPRIJS OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Zondag 6 September geopend van 12.00-17.00 uur. - H Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 13