Sterk tapijt dankzij revolutionaire vezel Handdoekenrek is ook boekenkast Authentieke decortegels zijn na jaren weer terug Nu ook Chippen met uw Giropas bij Autobedrijf Oosterhoff. Nu ook Chippen met uw Giropas bij Brutto Gusto. Het gaat goed met het eigen woningbezit in Nederland. Het komt nog maar heel zel- den voor dat mensen na aan- koop van een huis in de fi nanciele problemen komen. Volgens het jaaroverzicht van de Nationale Hypotheek Garantie zijn er in 1997 slechts 53 gevallen geweest waarin kopers niet aan hun verplichtingen konden vol- doen. Op dat moment treedt de Hypotheek Garantie in werking als reddende engel. 80 miljard De authentieke Franse decor- tegel is terug van wegge- weest. Het gaat om een am- bachtelijk gemaakte vloerte- gel met historisch ogende motieven. Ze werden eeu- wenlang gemaakt volgens een speciaal procede, dat uit- eindelijk te duur werd. On- langs is echter een moderne versie daarvan geintrodu- ceerd. POSTBANK Kinderkamers worden in Ne derland meestal met veel zorg ingericht. Dat is niet zo gek, want hoe groter de kin- deren worden, hoe meer tijd ze in hun kamertje doorbren- gen. Voor een tiener is zijn of haar kamer bijna een eigen huisje in het ouderlijk huis. Een multi-functioneel ruimte dus, die kinderkamer. Daar kan je bij de eerste inrichting al een beetje rekening mee te houden. Als eerste Nederlandse tapijt- fabrikant komt Bergoss met een tapijtcollectie waarin een nieuwe microvezel is toege past. Dankzij deze, door Du- pont ontwikkelde, Antron microvezel is het tapijt super- sterk, terwijl het tegelijk zacht aanvoelt. Kenners spre- ken jubelend van een revolu tionaire vinding. POSTBANK MaasstaD Veilig een huis kopen met Nationale Hypotheek Garantie Drieenvijftig noodgevallen in een jaar waarin ruim 56.000 mensen een huis met Nationale Hypotheek Garantie kochten, dat is een heel gering percentage. Zeker als je be- denkt dat in de twee jaar daarvoor ook al 100.000 keer hypotheekga- rantie was verstrekt en die lenin- gen lopen natuurlijk ook nog door. In het begin van de jaren negentig kwamen er nog ruim duizend ge- dwongen verkopen per jaar voor. Het gaat dus heel wat beter met de Nederlandse huiseigenaren. Een van de oorzaken daarvan is onge- twijfeld de zorgvuldige toetsing van garantie-aanvragen door de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen. Daarnaast is de gunsti- ge prijsontwikkeling op de wo- ningmarkt natuurlijk een factor. Wie in de problemen komt, kan zijn huis nu tegen een goede prijs verkopen en is dan weer uit de zor- gen. De Stichting Waarborgfonds Ei gen Woningen heeft de laatste ja ren zoveel hypotheekgarantie ver- leend, dat ze nu garant staat voor een totaalbedrag van bijna 80 mil jard gulden. Daarvoor is een fonds gevormd dat inmiddels 200 mil- joen gulden be vat. Dit fonds wordt gevoed door de huizenkopers: bij Wie een huis koopt met Nationale Hypotheek Garantie, heeft nauwelijks kans op financiele problemen. elke koop met Hypotheek Garantie wordt een klein percentage (0,36 procent van de lening) betaald aan de Stichting. Die bijdrage wordt overigens meestal direct terugver- diend doordat de banken de koper- met-garantie een kleine korting ge- ven op de hypotheekrente. Het jaarverslag van de Nationale Hypotheek Garantie laat ook zien waar de garantie het meeste wordt toegepast. In tachtig procent van de gevallen wordt garantie aange- vraagd voor de koop van een be- staande woning; slechts in twintig procent van de gevallen gaat het om nieuwbouw. De betreffende le- ningen bedroegen gemiddeld 210.000 gulden. De aanvrager bleek in de meeste gevallen jonger dan 35 jaar (69 procent). De mees te garantie-aanvragen kwamen van tweeverdieners (57 procent). Nationale Hypotheek Garantie kan altijd worden aangevraagd bij het aangaan van een hypotheek. Wordt de garantie verleend, dan houdt dat in dat de Stichting Waar borgfonds Eigen Woningen zich garant stelt voor het nakomen van de financiele verplichtingen. Zou de koper dat onverhoopt niet kun- nen en moet de woning gedwon- gen worden verkocht, dan zorgt de Stichting dat de resterende hypo- theeksom in elk geval naar beho- ren wordt afgelost. Brengt het huis daarvoor te weinig op, dan wordt met de onfortuinlijke eigenaar een betalingsregeling getroffen. Natuurlijk wordt de garantie pas verleend als de huizenkoper aan bepaalde voorwaarden voldoet. Zo mag de woning niet duurder zijn dan 315.000 gulden (inclusief kos- ten koper) en mogen de woonlas- ten voor de koper niet al te hoog uitkomen. Hij moet voldoende in- komen overhouden om normaal te kunnen leven. Daar heeft de Stich ting normen voor. Voor meer in- formatie over de Nationale Hypo theek Garantie kunt u terecht bij een hypotheekadviseur of make- laar. Het gaat om een Franse techniek, die al in de dertiende eeuw werd toegepast. Tegels werden toen ge- decoreerd door met verschillende kleuren klei een motief in te leg- gen. Zo werden de tegels dan ge- bakken. In de streek rond Beauvais werd deze techniek eeuwenlang in vele ambachtelijke keramiek-ate- liers toegepast en de tegels met hun fraaie motieven vonden in heel Eu- ropa aftrek. Ook in ons land zijn in historische gebouwen nog tegel- vloeren te vinden met deze decor tegels. In onze tijd werd het met de hand vervaardigen van tegels echter te kostbaar. Na 1940 werd de tech niek niet meer gebruikt; men had nieuwe manieren gevonden om te gels te decoreren. De laatste jaren echter ontstond er bij de restauratie van historische gebouwen weer behoefte aan originele ingelegde tegels. Gezocht werd naar een eigentijdse methode voor het produceren van zulke decortegels. Dat is uiteinde- lijk gelukt en daarom zijn ze er nu weer: dubbelhardgebakken tegels voorzien van prachtige motieven en in bijzondere kleuren. Ze zijn te vinden in de 'Collection Decors' van het merk Winckelmans. Omdat hoogwaardige kleisoorten worden toegepast zijn deze tegels heel slijtvast en overal toepasbaar, dus ook buiten. Het onderhoud is makkelijk: dweilen met een sopje van vethoudende zeep is genoeg. Behalve decortegels omvat de col- lectie ook uni-tegels in wit, ivoor of cognac, zodat er ook border- of hoekpatronen gelegd kunnen wor den. De Winckelmans-dealer weet er meer van. Voor meer informatie: Intercodam Keramiek, telefoon 020-6225115. Van baby tot tiener in je eigen kamer Op steeds meer plaatsen in Rotterdam kunt u terecht met uw Giropas met Chipper. Zoals bijvoorbeeld bij Auto bedrijf Oosterhoff, Grotemarkt 22. Maar ook bij alle parkeerautomaten op straat in de hele stad. U hoeft dus nooit meer klein geld op zak te hebben! En natuurlijk kunt u er in alle telefooncellen mee bellen. Opladen? Doet u ook gewoon in de telefooncel. Heeft u nog geen Giropas met Chipper? Bel dan Klantenservice Giropas, (058) 215 85 55. Hoe gek het ook klinkt, vaak wordt de basis voor de tienerkamer al ge legd als het kind nog geboren moet worden. Immers, de babymeubelen zijn vaak doorgroeimeubelen: het ledi- kantje kan een groot bed worden en de commode wordt later een bu- reautje. Dat scheelt natuurlijk wel wat grote uitgaven later. De meu- bellijnen worden trouwens steeds uitgebreider. Meestal hoort er ook wel een linnenkast in dezelfde stijl bij, en een wandrek. Als de babykamer wordt omge- bouwd tot kleuterkamer puilt die al snel uit van al het speelgoed, knuf- fels en boekjes. Nu komen er op- bergbakken bij, speelgoedkisten, of een kinderbankje met opklapba- re zitting. Soms ook schuift de ba bykamer nog door naar een jonger broertje of zusje en komt er toch een nieuwe inrichting voor de kin derkamer. In een klein kamertje is een hoogslaper dan het overwegen waard. Daarmee win je ruimte. Onder het bed kan gespeeld wor den, er kan zelfs een complete tent bij gekocht worden. Of de ruimte onder het bed wordt benut als bergruimte, waardoor er in de ka mer meer grondoppervlak over- blijft om te spelen. Want een kind wil nu eenmaal het liefste zijn le- go-bouwwerken, de treinrails of het poppenhuis middenin de kamer laten staan. Weer later, als het kind een tiener is geworden, kan onder de hoog slaper het bureautje komen en is er daardoor nog ruimte voor een fau- teuiltje of een bankje en een bijzet- tafeltje met schemerlamp of goud- vissenkom. Want dat zijn meestal de wensen van tieners. Hoe leuk de kinderkamer-meubels er tegenwoordig ook uitzien, vei- ligheid blijft natuurlijk het belang- Onder een hoogslaper is een gezellig plekje te creeren, waarna er nog genoeg speelruimte op de grond overblijft. Dit hoge bed (Omnibus van Mixel) is voorzien van een veilig hek en een trap aan de achterkant. Moderne babykamer met uitgebreid meubelsyseem: ledikantje, commode, kast en boekenplank. Dit is model Cannelure van Luimes en Wiggers. (Foto's: Perscentrum Wonen). rijkste. Let er op dat het bed een goede matras heeft, dat het hoge bed is voorzien van een hekje, dat de constructie stevig is en afgeron- de hoeken heeft. Voor kleinere kinderen is het van belang te den- ken aan traphekjes, veiligheids- plaatjes voor de stopcontacten en raamvergrendeling of kierstand- houder. Een laag raam of balkon- deur kan het beste worden voor zien van een metalen rooster, om te voorkomen dat een kind door het glas valt. Qua behang en gordijnen is er te genwoordig een ruime keuze uit op elkaar afgestemde collecties. Zonnig geel, warm oranje, fris blauw of diepgroen zijn kleuren die mooi combineren met meube- len van naturel hout of wit. Maar ook rustiger tinten als zalm of ecru doen het goed in een kinderkamer. Daar zijn immers al gauw genoeg felgetinte details in de vorm van opgehangen kindertekeningen, knutselwerkjes, kaarten en posters. Sommige kinderen vinden het prachtig als de kamer helemaal volgens een bepaald thema wordt ingericht. De maritieme kamer bij voorbeeld: maak van een smal, hoog ladenkastje met wat verf een vuurtoren, kies behang, gordijnen en dekbedhoes met bootjes of stuurwielen, leg wat schelpen neer en geef het kind een matrozenpyja- maatje. Op dezelfde manier is een kamer in te richten in de sfeer van circus, strand, jungle of racecir- cuit. Nadeel hiervan is dat ze er waarschijnlijk zo rond hun dertien de wel op zijn uitgekeken. Dan moet het allemaal weer wat neutra- ler en komen de popsterren op de plaats van de racewagens. Het nieuwe Inova-tapijt is verkrijgbaar in veel kleuren, die zijn verdeeld over twee groepen: de warme en de koele tinten. Deze oranje tint hoort thuis in de warme groep. De tapijtcollectie is Inova ge- noemd en is in niet minder dan 42 verschillende kleuren verkrijgbaar. De unieke vezel maakt het tapijt toepasbaar in elke ruimte an het huis. Het is immers zo sterk, dat het geschikt is voor intensief ge- bruik, bijvoorbeeld in de gang of op de trap. Tegelijkertijd is het an- tistatisch, vlam- en vuilwerend. Het garen is namelijk voorzien van een Teflon beschermingslaag, waardoor vuil en vlekken niet in het tapijt kunnen doordringen. Zelfs het meest ingedroogde vuil kan makkelijk worden verwijderd. Stofzuigen is dus genoeg om het mooi te houden. Door de gesneden pool heeft het Inova-tapijt een luxe en levendige uitstraling. Door het gebruik ont- staat een licht-schaduw-effect. Door te stofzuigen wordt het tapijt weer strak van lijn. Het nieuwe tapijt is sinds juli ver krijgbaar bij tapijtspeciaalzaken en woninginrichters. Voor meer informatie: telefoon 0412-640415. Dit wandmeubeltje kan worden voorzien van roeden voor handdoeken en/of planchetjes. Het merk Agape komt met een badkamermeubel, dat ook heel geschikt is als boekenkast of side-table in de gang. Een meubeltje kortom met wel heel veel mogelijkheden. Het is het model 'Stairs': een houten rek, dat - als een trapje - schuin tegen de muur leunt. In principe bedoeld om hand doeken over te hangen, maar er kan natuurlijk veel meer mee. In plaats van of in combinatie met de houten roeden kunnen namelijk ook legplankjes worden gekozen. Twee of drie van deze rekken met legplan- ken naast elkaar vormen samen een compleet wandmeubeltje, dat zelfs in de gang nog past. Voor gebruik in de badkamer is het natuurlijk het han- digst om roeden en planchetjes af te wisselen. Het rek is uitgevoerd in beuken naturel of ebbenhout. Met twee planchets en vier roeden komt de prijs uit rond de zevenhonderd gulden. Sanitairspeciaalzaken hebben de Stairs meestal wel in huis. Voor informatie over dealeradressen: telefoon 053-4331390. Op steeds meer plaatsen in Rotterdam kunt u terecht met uw Giropas met Chipper. Zoals bij de Brutto Gusto, Nieuwe Binnenweg 162b. Maar bij voorbeeld ook bij alle parkeerauto maten op straat in de hele stad. U hoeft dus nooit meer klein geld op zak te hebben! En natuurlijk kunt u er in alle telefooncellen mee bellen. Opladen? Doet u ook gewoon in de telefooncel. Heeft u nog geen Giropas met Chipper? Bel dan Klantenservice Giropas, (058) 215 85 55.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 13