De twee vrouwen van Schiedam krijgen een mooie plaats in de stad e vrouwen van Schiedam een mooie plaats in de stad Sport flitsen Ouderen blijken helemaal klaar voor de 21 ste eeuw 'De leidende en de lijdende bekroond' i de lijdende bekroond' Volop derby's in vierde kiasse G Aquarelax Ouderen Open dag Kanker Drakensteijn Kroegentocht in Podium Overnachten in Zwembad Zuid Dienstencentra openen nieuwe seizoen Vier Molens Wijkpost Zuid Woudhoek Oost Internationale toplopers in Houtloop Toerfietsen langs de Drechtsteden Dames Hermes verliezen na strafschoppen Trainingsballen van HVO gestolen Trefpunt organiseert schermcursus Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk - 4 i De plek waar het beeld wordt geplaatst. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - In Zwembad Zuid gaat dinsdag 8 Septem ber een nieuwe activiteit van start; ontspanning in het water, oftewel aquarelax. Met aquarelax rieht Zwem bad Zuid zich op mensen die gevoelig zijn voor stress of een druk leven leiden. Door middel van aquarelax wordt geieerd om gezond en har- monisch om te gaan met 11- chaam en geest waardoor een innerlijke rust bereikt wordt Aquarelax wordt el- ke dinsdagavond gegeven van 19.45 tot 20.30 uur. Voor vragen kan er gebeld worden met zwembad Zuid aan de Westfrankelandse- dijk 3, tel. 426 16 82. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk heeft de vol- gende activiteiten op het programma staan. Op don- derdag 3 September olie- verfschilderen in diensten- centrum Oost tussen 14.00 en 16.00 uur. Deelname is gratis, maar de schilders moeten zelf materiaal mee- nemen. Op zondag 6 Sep tember is er een gratis kof- fie-inloop in diensteneen- trum de 4 Molens tussen 11.00 en 13.00 uur. Op maandag 7 September is er koersbal in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen fl. 6,- per maand. Countrydan- sen kan op maandag in dien stencentrum de 4 Molens, tussen 19.00 en 22.00 uur, De kosten bedragen fl. 15, per maand. Dinsdag 8 Sep tember is er's morgens kof- lle-inloop in de 4 Molens, tussen 10.00 en 12.00 uur. Dit kost fl. 1,-. En's middags Ts er gratis soos in Wijkpost Zuid tussen 13.30 tot 15.30 uur. Woensdag 9 September is er een activiteitenochtend in dienstencentrum Oost tussen 10.00 en 12.00 uur. De kosten zijn fl. 1,50. Soos is er in De Woudhoek tussen 10.00 en 12.00 uur. De kos ten bedragen fl. 1,50 per maand. Handwerken welfa re is er vandaag in DC Oost tussen 14.00 en 16.00 uur. Er wordt voor materiaal ge- zorgd en deelname is gratis. SCHIEDAM - De Vlaar- dingse Volksuniversiteit staat ook open voor Schie- dammers. Om enig inzicht te krijgen in het programma van de Volksuniversiteit kunnen gei'nteresseerden op 10 September tussen 19.00 en 21.00 uur naar een open dag in wijkcentrum De Blauwe Brug. Hier zullen docenten aanwezig zijn om vragen over de cursussen te beantwoorden en behulp- zaam te zijn bij het kiezen van het juiste niveau in het geval van een talencursus. Maar ook de cursussen filo- sofie, kunstgeschiedenis, mandala tekenen en dromen en hun betekenis krijgen de aandacht. GeYnteresseerden die op 10 September verhin- derd zijn, kunnen ook tus sen 19.00 en 21.00 uur te- recht op de informatie bij- eenkomsten op 8 en 9 Sep tember in boerderjj Hoog- stad aan de Westlandseweg 256 in Vlaardingen. Hier 4jn geen docenten aanwe zig, maar er ligt wel cursus- materiaal ter inzage. SCHIEDAM - Onder het motto 'Geef om leven' hou- den de Nederlandse Kan- kerbestrijding en het Konin- gin Wilhelminafonds in de week van 7 tot 12 September weer een collecte. Vrijwilli- gers die willen helpen bij de geldinzameling die voor 88 procent ten goede komt aan kankeronderzoek, kunnen beilen naar mevrouw M.J. Tromp, tel. 247 05 70. SCHIEDAM - Na de Klein Kinder Kunst-actie van Peuterspeelzaal Pippeloen- tje is er nu ook een 'Grote Mensen Kunst'-actie ten be- hoeve van Fort Draken steijn. Diverse Schiedamse en Vlaardingse kunstenaars stellen een kunstwerk gratis ter beschikking, De werken worden geveild en de op- brengst gaat naar Fort Dra kensteijn. De kunstwerken worden tentoongesteld tot en met 12 September in Spijs en Dranksalon 't Paard, Hoogstraat 162 en van 13 tot en met 18 September in wijkcentrum de Erker, Jan van Avennesstraat 32. Op 20 September vindt er in het Beatrixpark een openbare veiling plaats tijdens het Kinderfestival dat wordt ge- organiseerd vanwege de opening van Fort Draken steijn, de speeltuin voor ge- handicapte en 'gewone' kin- deren. SCHIEDAM - Vrouwe Aleida en maagd Liduina. Dat zijn de twee vrouwen die Schiedam in be- langrijke mate een gezicht heb- ben gegeven. Veel inwoners van de brandersstad kennen deze vrouwen slechts van de straten die naar hen vernoemd zijn. De Aleidastraat is gelegen in Schie dam West, best ver verwijderd van het Huis te Riviere, dat zij in de dertiende eeuw liet bouwen. De ruine tussen de tramlus en het Stadserfcomplex krijgt ech- ter weer een stukje toegevoegde waarde. Het beeld van Aleida, dat jaren lang het museumplein aan de Hoogstraat opsierde, zal op 12 September verplaatst zijn naar de ruine te Riviere. Lidui na, de maagd van Schiedam, wordt geeerd met een nieuw kunstwerk, dat eveneens in een historisch betekenisvolle ge plaatst zal worden. Dit kunst werk van Judith Pfaeltzer komt te staan op de voormalige be- graafplaats van de Grote of St. Janskerk. Het initiatief voor een beeld voor de enige vrouwelijke heilige in Ne- derland is genomen door de Stich ting Opbouw Schiedam. Daarmee krijgt ook de tweede vrouw van Schiedam een passende plek in de stad. Ria Janse: „De leidende en lijdende van Schiedam worden nu bekroond. De twee vrouwen staan aan het begin van de Schiedamse geschiedenis en hebben nog steeds een belangrijke plaats hierin. Met het plaatsen van de kunstwerken verbeeld je het historisch besef van Schiedam. Het beeld van Liduina zal een figuur zijn voor heel Schie dam, een figuur die echt geleefd heeft." De Stichting Opbouw Schiedam is heel blij met de plaats van het beeld van Liduina: „Het is dichtbij haar woning en de plek waar ze begraven is." Judith Pfaeltzer heeft het 2.40 me ter hoge bronzen beeld van Lidui na gemaakt, dat op 12 September officieel onthuld zal worden. Zij is een leerlinge van Thea van der Pant, de kunstenaar die het beeld van Aleida heeft gemaakt. „Ik vond het een heel bijzondere op- dracht en het heeft veel teweeg ge- bracht. Om een beeld te kunnen maken, moet je geinspireerd zijn. De formulering van de opdracht moet de stimulans zijn. Het schets- ontwerp was vrij snel gemaakt. Je kan soms enorm geinspireerd zijn. SCHIEDAM - De Schiedamse dienstencentra (Oost, Zuid, de Vier Molens en de Woudhoek) hebben de afgelopen week het nieuwe seizoen geopend met een informatiemiddag over de activi teiten die in het nieuwe seizoen worden aangeboden. Veel is het- zelfde gebleven maar er is ook zeker sprake van enige nieuw- lichterij. Wat het meest opvalt is de inrichting van een cyberhoek in dienstencentrum de Woud hoek. Daar komt een computer met internetaansluiting te staan. Een medewerkster van de stich ting zal de ouderen daarop weg- wijs maken zodat zij na enige tijd zelf over het net kunnen sur- fen. De dienstencentra bieden in het seizoen 1998/1999 weer een breed scala aan activiteiten aan. Een aan- tal daarvan verdient speciale aan dacht. Zoals de voorlichting over financiele regelingen. Er bestaan een aantal regelingen waar oude ren met een minimuminkomen een beroep op kunnen doen. In samen- werking met het Instituut Sociaal Raadslieden organiseert de Stich ting Ouderenwerk een tweetal voorlichtingsbijeenkomsten over deze regelingen. De eerste in dien stencentrum de Vier Molens op maandag 12 oktober van 09.30 tot 11.30 uur, de tweede in diensten centrum Oost op dinsdag 3 novem- ber van 14.00 tot 16.00 uur. Ook de visiteclub en Open Tafel verdienen enige extra aandacht. De visiteclub is een groep van onge- veer twaalf zelfstandig wonende ouderen. Zij komen eenmaal per week 'bij elkaar op visite' in een gezellige ruimte van een diensten centrum. Een dag bij de visiteclub duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Er zijn visiteclubs in Wijkpost zuid, Thurlede, dienstencentrum Oost, dienstencentrum de Woudhoek en, Spaland. Wie niet in staat is zelf de warme maaltijden te verzorgen kan warme maaltijden aanvragen bij het Centraal Meldpunt wonen,«- zorg en welzijn. Behalve de thuis- bezorgde maaltijden bestaat ook de mogelijkheid om in een diensten centrum in de buurt te gaan eten. Dit kan bij Open Tafel, van 12.00 tot 13.00 uur. In dienstencentrum de Vier Molens van maandag tot en met vrijdag, in dienstencentrum Het bestuur keurde dit ontwerp goed." Het kunstwerk dat uiteindelijk bij de Grote kerk geplaatst wordt, houdt het midden tussen figuratief en abstract. Dat is niet zonder re- den. Niemand weet hoe Liduina er uit heeft gezien. „Ik heb de hout- gravures in het Catherijneconvent in Utrecht bestudeerd. Hier staat Liduina op afgebeeld met een doek om haar hoofd. Maar deze gravu- res zijn ook slechts een overleve- ring. Misschien klopt dit beeld van Liduina niet met de werkelijk- heid," aldus Pfaeltzer. „Ik heb ge- probeerd een gevoel te verbeelden. Door me in te leven in de persoon van Liduina ben ik gekomen tot een beeld van een lijdend persoon. Het lijden van Liduina en hoe ze dat verwerkte is voor mij het uit- gangspunt geweest voor dit kunst werk. Daarom heeft zij geen gede- Oost op dinsdag, woensdag, don- derdag en vrijdag, in dienstencen trum de Woudhoek op maandag, woensdag en vrijdag, in Wijkpost Zuid op dinsdag, woensdag en donderdag en in 't Huisje Delf- landseweg op vrijdag. Elk van de vier Schiedamse dien stencentra brengt een (meer of minder) uitgebreid programma. MaasposT doet een greep uit de vele mogelijkheden. Elke maandag formulierenspreek- uur van 13.00 tot 14.00 uur (gratis) Van 13.30 tot 16.00 uur koersbal (zes gulden per maand). Van 13.00 tot 15.30 uur yoga (veertien gulden per maand).Elke dinsdag koffie- inloop van 10.00 tot 12.00 uur (gratis) en driebanden-biljartclub van 12.00 tot 16.30 uur. Elke derde woensdag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur bingo (zeven gulden voor zes ronden). Twee keer per maand bloemschikken van 13.30 tot 16.00 uur (vijf gulden per keer). Elke donderdag van 13.30 tot 14.30 uur gymen (acht gulden per maand). Stijldansen voor begin ners (10.00 tot 11.00 uur) en ge- vorderden (11.00 tot 13.00 uur). tailleerd gelaat en uitgewerkte han- den en voeten. In die zin is het beeld een abstractie, het is de ver- beelding van de pijn." De keuze voor Liduina als de lij dende figuur is een van de mogelij- ke interpretaties van de betekenis die haar leven heeft gehad en nog steeds heeft. ,,Na een bezoek aan Frankrijk ben ik tot de conclusie gekomen dat ik Liduina ook als een verlicht persoon, als een zege- vierende heldin, had kunnen ver beelden. Maar door haar als een lij dende persoon neer te zetten is zij voor mij een meer democratische figuur. Het lijden is door de eeu- wen heen niet verminderd. Het is er nog steeds. En daarom past een beeld van een lijdende figuur goed in deze tijd. Ik kan de toeschou- wers niet voorschrijven hoe zij het Liduina beeld moeten ervaren. Dat is een persoonlijke beleving. Li duina kan een troostende figuur Volksdansen van 10.30 tot 11.45 uur (negen gulden per maand. Van 13.00 tot 16.15 uur bridgen. Elke eerste en derde zondag van de maand The-dansant van 13.30 tot 16.15 uur (toegang twee gulden). Iedere dinsdag soos van 13.00 tot 16.00 uur (gratis). Iedere eerste dinsdag van de maand bingo van 13.30 tot 15.30 uur (fl 7,50 voor twaalf ronden). Iedere woensdag koersbal van 14.00 tot 16.30 uur (zes gulden per maand). Iedere donderdag gymnastiek van 09.00 tot 11.00 uur (acht gulden per maand). Iedere maandag tekenen/schilde- ren van 09.30 tot 11.30 uur (fl. 12,50 per maand). Van 14.00 tot 15.00 uur yoga (veertien gulden per maand). Van 19.30 tot 22.00 uur klaverjassen (fl. 2,50 per maand). Iedere dinsdag gymnas tiek tussen 11.15 en 14.15 uur (acht gulden per maand). Van 14.00 tot 16.00 uur wellfare hand werken (met eigen handwerk). Ie- der woensdag cursussen Engels zijn. Mede door de omgeving waarin het beeld wordt geplaatst." Judith Pfaeltzer maakte aanteke- ningen naar aanleiding van de in formatie die zij over Liduina ver- zamelde. „Een van de gedgchten die mij te binnen schoot was de eeuwenlange verbintenis tussen re- ligie en kunst. In elke periode in de geschiedenis zie je hiervan weer een andere uiting. Religie en kunst kunnen niet zonder elkaar." Pfae ltzer krijgt met het beeld van Li duina ook een plaats in de eeuwen- oude traditie van iconografie en heiligenbeelden. Het bestuur van de Stichting Op bouw Schiedam is gecharmeerd door de verstilde stijl van de kun stenaar Pfaeltzer. Deze stijl past uitstekend bij het onderwerp, Li duina, de maagd die volgens de overlevering op vijftien jarige leef- tijd viel op het ijs, en daarna tot haar dood aan het bed gekluisterd voor beginners en gevorderden fl. 12,50 per maand). Koersbal voor gevorderden van 19.30 tot 21.30 uur zes gulden per maand). Iede re donderdag volksdansen van 09.45 tot 10.45 uur (negen gulden per maand). Twee maal per maand op vrijdag bloemschikken van 13.30 tot 15.30 uur. (vijf gulden per maand). Iedere tweede zondag van de maand the-dansant van 14.00 tot 16.30 uur (twee gulden). Iedere maandag yoga van 11.30 tot 13.30 uur (veertien gulden per maand). Iedere vierde dinsdag van de maand bingo van 14.00 tot 16.00 uur (zeven gulden voor zes ronden). Iedere woensdag activi teitenochtend van 10.00 tot 12.00 uur (fl. 2,50 per maand). Iedere donderdag gymnastiek van 10.00 tot 11.00 uur (acht gulden per maand). Olieverfschilderen van 14.00 tot 16.00 uur (alleen materi- aalkosten). Iedere vrijdag van 09.30 tot 12.00 uur koffie-inloop (gratis). Geheugenspel van 14.00 tot 16.00 uur (gratis). Klaverjas sen, rummikub en sjoelen van 14.00 tot 16.00 uur (gratis). ERIK MEUER was. Na goedkeuring van het schetsontwerp duurde het nog een tijdje voor de kunstenaar daadwer- kelijk aan de slag kon. Ria Janse: „Er moest geld ingezameld wor den. Uiteindelijk hebben het VSB fonds, enkele particulieren en de Liduinakerk een bijdrage gele- verd." De Stichting is met recht trots op deze nieuwe aanwinst voor de stad. Een beeld brengt de ge schiedenis weer tot leven. „We zullen het verhaal en het beeld van Liduina zeker opnemen in de Stadswandelingen door Schie dam." Voor de een is Liduina vooral een religieuze figuur, de heilige maagd van Schiedam. Voor de ander is het lijden van deze Schiedamse een mooi verhaal. Beide interpretaties zijn mogelijk bij het aanschouwen van het kunst werk van Judith Pfaeltzer. M ARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Bartel Bartels bracht begin vorig jaar een debuut CD uit via Sony/Columbia en heeft met de band The Bartales sinds- dien veelvuldig in Nederland op- getreden. Met alle gevolgen van dien. Voordat deze CD uitkwam trad Bartels menigmaal als soloar- tiest op. Bijvoorbeeld op het be- faamde Lowlands en in een uitver- kocht Tivoli als voorprogramma van The Red Devils. Ook was hij een zomer lang straatmuzikant op de stijlvolle Ramblas-Boulevard in Barcelona. Nu, aan het begin van zomer van 1998, is hij driftig in de weer met het schrijven van nieuwe nummers voor zijn volgende CD. Een andere artiest waar het Schie damse Podium haar oog op heeft laten vallen is Wouter Planteydt. Zijn band Sjako! heeft hij een jaar vakantie opgelegd. Momenteel houdt hij zich bezig met het schrij ven en opnemen van solo-liedjes. De VPRO-tv heeft een select ge- zelschap van singer/songwriters, waaronder Planteydt, uitgenodigd zich een week gezamenlijk terug te trekken in een landhuis om daar nummers te schrijven. Deze week wordt afgesloten met een optreden in Paradiso. De release van de eer ste solo-CD 'Planteydt' staat voor dit najaar gepland. Tijdens het ca- fe-tourtje in Podium krijgt het pu- bliek hier een aangenaam voor- proelje van voorgeschoteld. Bartels en Planteydt treden zater- dag 5 September op in cafe Podium aan de Lange Haven. Aanvang is 22.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Voor de vierde ach- tereenvolgende keer organiseert Zwembad Zuid een overnachtings- weekend voor kinderen van 5 jaar tot en met groep 8 om zo op feeste- lijke wijze de vakantie af te sluiten. De overnachting vindt plaats op het terrein van Zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk 3 en be- gint zaterdag 5 September om 16.00 uur. Zondag 6 September kunnen de kinderen om 10.00 uur weer worden opgehaald. Tijdens de overnachting worden de kinde ren ondergebracht in eigen meege- brachte tenten. 's Avonds worden spelen georganiseerd. Eten en drinken zijn inbegrepen in de kos ten. Deze bedragen fl. 15,- per deelnemer en kunnen bij inschrij- ving aan de receptie van Zwembad Zuid worden voldaan. Voor aan- melden: 426 16 82. SCHIEDAM - Het afgelopen voetbalseizoen was de 4e kiasse D van het zondagvoetbal een in het oog springende poule. Zeven ploegen uit het Waterweggebied namen het daarin tegen elkaar op. Uiteindelijk kwam VDL uit Maassluis als sterkste uit de reeks van regionale derby's naar voren. Het aankomende seizoen zal er opnieuw veel aandacht zijn voor de 4e kiasse. Ditmaal is het de G-groep waarin de Schie damse clubs Hermes DVS, Ex- celsior'20, DRGS en Ursus, de Vlaardingse clubs Fortuna, VFC en RKWIK en het Maassluise MSV'71 tot elkaar veroordeeld zijn. Vooraf worden Hermes DVS, Ex celsior'20 en Fortuna Vlaardingen het meest genoemd als mogelijke kanshebbers voor de titel. Vooral Hermes en Fortuna achten zichzelf ook aan hun stand verplicht om na dit seizoen de 4e kiasse de rug toe te keren. RKWIK-trainer Wilco Wapenaar voorspelt echter dat de ze competitie wel eens heel anders zou kunnen verlopen als iedereen denkt: „Doordat er in die derby's zoveel extra sentimenten een rol spelen krijg je waarschijnlijk een heleboel onlogische uitslagen." Ook de andere trainers wijzen erop dat de onderlinge rivaliteit over en weer punten kan gaan kosten. Over de ambities van hun eigen ploeg zijn alle trainers helder. Naast Her mes DVS zet ook Hans Schop van Fortuna hoog door promotie naar de 3e kiasse als doel te stellen. ,,Wij gaan minimaal voor een pe- riodetitel", stelt Schop. „De sfeer in de groep klinkt echt als een klok", vertelt hij verwachtingvol. Excelsior-collega Henri van Leeu- wen is iets minder uitgesproken over zijn ambities: „Naast hoog eindigen is ons voornaamste doel goed en aantrekkelijk voetbal spe len." Stadsgenoot DRGS voegt zich ook bij de clubs die plannen om in de top mee te draaien. Na een mislukt seizoen waarin de ploeg moest strijden tegen degra- datie, denkt Randall Mauricio de boel nu op de rails te hebben. „Als alle neuzen dezelfde kant op blij- ven staan hebben wij zeker kansen. RKWIK VFC en Ursus zijn wat voorzichtiger in hun prognoses. Zij mikken op een plekje in de boven- ste helft van de rangschikking. Wilco Wapenaar: „Ik wil proberen het grijze muizen-imago dat RKWIK toch een beetje heeft, kwijt te raken. De tegenstander moet weer wat meer ontzag krijgen als ze naar ons afreizen." De eer- stejaars trainer is verder druk doende RKWIK te ontdoen van het predikaatcounterploeg'VFC- collega Eric Theunissen kende dergelijke problemen niet. Hij kon in de gehele voorbereiding be- schikken over een bijna voltallige selectie. „Door de komst Walter van Pernis en de terugkeer van en kele VFC-spelers die lager waren gaan spelen, heeft de selectie in de breedte duidelijk aan kracht ge wonnen." Het minst optimistisch klinkt Jaap van der Nol van Ursus. Vooraf dacht hij met de Schiedamse club te gaan strijden voor een terugkeer naar de 3e kiasse. Vlak voor het verstrijken van de overschrijvings- periode viel dat plan plots in dui- gen. „Het leek wel Domino D-day. Ineens besloten acht eerste elftal- spelers te vertrekken." Door het terughalen van wat oudere spelers en het inpassen van jeugdspelers heeft Van der Nol inmiddels ge- tracht een nieuw elftal op te bou wen. Een elftal dat tot op heden echter nog wisselvallig presteerde. Van der Nol: „Watwilje ook als je door alle perikelen rond de verhui- zing van de club en de vele oefen- wedstrijden die wij moesten spe len, bijna niet aan trainen toe- komt." VFC-trainer Eric Theunissen. ATLET1EK - Tijdens de vierde editie van de Jongeneel Houtloop die zon dag 13 September wordt gehouden, zullen weer veel toplopers aan de start verschijnen. De Nederlandse top is vertegenwoordigd met bekende na men als John Vermeule, Jos Sasse, Jan van Rijthoven en Michel de Maat. Voorts zullen vanuit de regio onder meer snelle atleten als Wim Padmos, Charles Timmermans en Jan Willem Schaar naar Schiedam afreizen.Daar blijft het echter niet bij. De ambitieuze organisatie is er opnieuw in ge- slaagd ook een breed scala aan buitenlandse toppers voor de wedstrijd te strikken. Een korte blik op de startlijst toont ons onder anderen Adillahi uit Djibouti, Gennady Panin uit Rusland, Petr Novak uit Tsjechie en Marc van der Hoeven uit Belgie. In de dames-wedstrijd wordt veel verwacht van Irina Lebendinskaya, Linda Milo en Maria Deterkohva. TOERFIETSEN - Fietstoerclub Rijnmond organiseert op zondag 6 Sep tember de Drechtstedentocht. Deze fietstocht met een lengte van 140 kilo meter doorkruist de prachtige natuurgebieden en fietspaden rond de drechtsteden Barendrecht, Zwijndrecht, Dordrecht, Sliedrecht. Papen- drecht, Haastrecht en Moordrecht. In verband met gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur waanjnee het parkoers zal worden afgelegd zijn de deelnemers verplicht om aan de start te verschijnen met een trim- of racefiets. De start vindt plaats om 8.00 uur bij de kantine van de wielerbaan aan de Olympiaweg in het Schiedam se sportpark Harga. Ervaren fietsers zullen de deelnemers tijdens de tocht begeleiden. Eenieder wordt om circa 15.00 uur terugverwacht. Deelname kost zes gulden en er kan op de dag zelf van 7.30 tot 7.50 uur ingeschreven worden. Meer informatie is verkrijgbaar bij Bert de Mik, (010) 5919230 en Frans van der Ploeg (010) 4751515 DAMESVOETBAL - Het dameselftal van de Schiedamse voetbalvereni- ging Hermes DVS heeft de bekerwedstrijd tegen vv Bergambacht nipt verloren. Doelpunten van Hermes-speelsters Lizet Riedijk en Sylvia Vis- ser boden de Schiedammers geen soelaas. De 2-2 eindstand verplichtte beide ploegen tot het nemen van strafschoppen. De dames uit Bergam bacht bleken in deze discipline koelbloediger dan hun tegenstanders en wonnen derhalve de strafschoppenserie met 3-1 Ondanks het verlies was er toch enige tevredenheid in het Schiedamse kamp te bespeuren. Trainer Ed Scholte: „We misten door vakanties nog enkele vaste krachten en hebben desondanks een goede partij gespeeld." De dames van Hermes DVS die hun voorbereiding op het seizoen enigs- zins verstoord zagen door het niet doorgaan van het Schiedams kampioen- schap starten de competitie zondag 6 September met een uitwedstrijd te gen Stolwijk. VOETBAL - In de nacht van 11 op 12 augustus zijn bij een inbraak in het complex van voetbalvereniging HVO veertig splinternieuwe trainingsbal len gestolen. Voor de Vlaardingse club betekende dit een schadepost van 1600 gulden die slechts voor een derde deel te verhalen valt op de verze- kering. HVO vraagt eenieder, vooral zusterverenigingen, alert te zijn als hen nieu we ballen aangeboden worden. Ook is een beloning van 250 gulden uitge- loofd voor de tip die leidt tot terugbezorging van de ballen. Er wordt binnen de club vanuit gegaan dat de daders bekenden zijn. Zij moeten ervan op de hoogte geweest zijn waar de nog ongemerkte ballen lagen opgeslagen. SCHERMEN - De enige schermvereniging in het Waterweggebied sv Trefpunt organiseert vanaf 17 September weer haar introductiecursus schermen. Maitre Ab de Jong zal proberen in negen lessen zijn cursisten de grondslagen van de schermsport bij te brengen. Hierbij zal zowel aan dacht aan schermen met de degen als met de sabel worden besteed. De cursus vindt plaats in de sportzaal aan de Thorbeckestraat la in Vlaardin gen en wordt gegeven op donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De kosten van de complete cursus zijn 85 gulden per persoon. Bij inlevering van een VVV Aktiefbon ter waarde van 10 gulden wordt een korting van 25 gulden op het cursusgeld gegeven. Voor Rotterdampashouders geldt een reductie van 20 gulden. A1 het benodigde materiaal en de schermkle- ding wordt door Trefpunt ter beschikking gesteld. Koersbal is een vast onderdeel van het dienstencentra-programma. Ook het komende seizoen zal deze sport weer beoefend kunnen worden. Foto Roger van der Kraan - -

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11