w Muzikale onthulling Mullicans grootste vrije kunstopdracht Tientallen ateliers te bezoeken op Open Ateliers 1998 CORRECT BERGWEG110 ROTTERDAM 549 12.95 15 549 mrnmm 299 BERGWEG 110 ROTTERDAM Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie SPIEGELREFLEX APS ZOOM COMPACTCAMERA I Kunstwereld gunt publiek kijkje in de keuken mr- F0T0R0LLETJE 3 mr- TEL.: 010-4.618.600 Tliea^er progranmia Canon 59T I Onze inkopers zijn naar de audio en video beurzen. Zij geven ons nog 3 weken de tijd om ruimte te maken HAAL GRATIS OP De Correct Lucky Sale krantligtin de winkel. 16pagina'sboorde- vol aanbiedingen. voor de nieuwe modellen. De planken moeten leeg. Soms zonder doos, een klein krasje of alleen een beetje stoffig, maar altijd met hoge kortingen. Deze Lucky Sale koopjes zullen u altijd het gevoel geven dat u een fantastisch apparaat heeft gekocht voor een lucky prijs. CANON EOS 5000 SPIEGELREFLEX CAMERA ME EF 38-76 OBJECTIEF Klein en licht, nog geen 500 gram inclusief objectief. Hethandige voorkeuze-instelwiel boven op de camera zorgt ervoor dat iedereen met de EOS 5000 de mooiste foto's kan maken. Verder heeft de camera een groot instelvlak voor de autofocus en een ingebouwde flitser. In zwart. FILMS 24 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm. FILMS 36 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm. 5.95 PENTAX PENTAXEFINA APS CAMERA MET2XZOOM In de Consumentengids van juni 1998 goed getest. Voor het fotograferen kan men kiezen uit 3 formaten: classic, breedbeeld en panorama. Het 24 mm-48 mm zoomobjectief is vergelijkbaar met een 30mm-60mm zoom objectief van een 35 mm camera. In zwart of zilver leverbaar. Inclusief tas en afstandsbediening. ■IHWrlUMM I /TlSGjLUJLLLJ Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. OpdeBergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur iedere zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen ofbestellingen mogelijk. 38-105 MM ZOOM I OLYMPUS SUPERZOOM105 COMPACTCAMERA I Volautomatische autofocus compact camera met een 38-105 mm zoomlens, ingebouwde J zoomzoeker, automatische flitser en automatische filminleg. In zwart. ZATERDAG19 SEPTEMBER VAN 17.00-18.00 UUR Donderdag 17 September 1998 wx54sa MaasposT (Phis Intermezzo Aap Noot Mies Ze zijn weer terug in de Stadsgehoorzaal. In een nieuwe samenstelling brengt de a capella-groep Intermezzo een rijk gevarieerd programma met ontroerend mooie liedjes van Nederlandse bodem. De vijf gepassioneerde mannen zingen liedjes van Herman van Veen, Bram Vermeulen en Wim Sonneveld, maar ook van Anneke Gronloh, Cornelis Vreeswijk en Andre Hazes. De eigenzinnige vocale bewerkingen van al deze overbekende nummers kenmerken zich door de warme klanken met rauwe passie of pu re romantiek. Etienne Borgers, Roland Becker, Matthijs Overmars, Iek de Vos en Merijn Dijkstra. Regie: Bram Vermeulen. Woensdag 30 September, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 30, -/fl. 27,50. Jos Brink Sassafras Is het een cabaretesk blijspel of een blijspelig cabaret? Het is in eder geval de nieuwste voorstelling van en met Jos Brink. Het verhaal speelt zich af in Amsterdam-Zuid. Toneelspeler Bo Hemelrijk (Jos Brink) hurt een eta- ge bij de bonafide waarzegster Madame Sassafras: 'clairvoyante, ook voor uw relatieproblemen'. Bo en de andere huisgenoten geloven niet meer in haar occulte praktijken. Wanneer tijdens een seance Bo geweldig zijn hoofd stoot, blijkt niet de beunhazende hospita, maar juist hij het me dium te zijn. Hij wordt echter niet geloofd, tot hij wel hele verbluffende voorspellingen doet. Jos Brink bijgestaan door een geroutineerde cast, gooit alles uit de kast en bewijst daarmee zijn enorme veelzijdigheid en vakmanschap. Regie: Paul van Ewijk, muziek: Henk Bokkinga. Donderdag 1 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 37,50/fl. 35,-. Nits Alankomaat Henk Hofstede en Rob Kloet vor- men al sinds het ontstaan van de Nits de muzikale basis van deze unieke Nederlandse popformatie. Tijdens Alankomaat -Fins voor 'De Lage Landen'- worden zij bij gestaan door twee muzikale da mes, te weten Arwen Linneman op bas en Laetitia van Krieken op vi- ool en toetsen. Het visuele spekta- kel heeft bij de Nits ook altijd een grote rol gespeeld. Ditmaal in de vorm van videoprojecties op twee videoschermen. Een stereofilm die letterlijk en figuurlijk vanuit ver- schillende invalshoeken de zaak belicht. De pop-folkliedjes blijven het fundament, waarop de Nits hun rijke repertoire verder uitbouwen. Never a dull moment! vrijdag 2 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 45,-. Creme Fraiche Creme Passionel Men vraagt zich af welke 'begrij- pelijke' redenen er zijn om iemand van kant te maken. Natuurlijk is het klassieke 'overspel' er een, maar de vier heren van Creme Fraiche weten er nog veel meer. Hun tweede programma straalt een enorme lol uit, is taalvaardig, mu- zikaal en met tal van morbide on- derwerpen. Maar als cabaretiers van het klassieke soort gooien ze tussen alle grappen en grollen ook een paar ernstige vermaningen de zaal in. Echter zonder het bekende zwaaiende vingertje. Geen enkel nummer wordt uitgemolken, alles duurt weldadig kort. Ze tonen het kwaadaardige gezicht van geweld: een pistool met geluiddemper. Pieter van Santen, Jacques Lucassen, Patrick Hesdahl, John Schleipen. Regie Pieter van Empelen. Zaterdag 3 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 29,50/fl. 27,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Jasperina de Jong, Paul de Leeuw en anderen Heeriijk duurt het langst Annie M.G. Schmidt en Harry Ban- nink schreven meer dan dertig jaar geleden Heeriijk duurt het langst, een musical vol onvergetelijke lied jes zoals Op een mooie pinksterdag. Deze sprankelende en aanstekelijke productie is nu in een nieuwe be- werking van Ivo de Wijs weer in de theaters te zien. Geheel volgens de traditie van Annie M.G. Schmidt Via het kabelnet kunt u het pro gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. wordt in Heeriijk duurt het langst de Hollandse moraal van luchtig maar raak commentaar voorzien. Het hu- welijk van een zakenman staat on- der druk door zijn relatie met zijn secretaresse en door meningsver- schillen met zijn echtgenote over de vrije seksuele mores van hun doch- ter. Als dochterlief bovendien aan- papt met een allochtone werknemer van haar vader lopen de spanningen nog verder op. U ziet in de hoofdrol- len Jasperina de Jong, Paul de Leeuw, Marnix Kappers en Rients Gratama. De muzikale begeleiding is in handen van een zes man sterk orkest. Maandag 28, dinsdag 29 en woens dag 30 September, aanvang 20.15 uur, toegang le rang fl. 64,-/2e rangfl. 59,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van Theater a.d. Schie en Theater de Teerstoof. De theater- kassa is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. Tijdens de openingsuren van de kassa kan ook telefonisch worden gereserveerd via nummer 010-2467467. De theaterkassa is gevestigd aan het Stadserf 1. SCHIEDAM - Het kunstwerk van de Amerikaan Matt Mulli- can bestaat uit een mozaiek uit- gevoerd in grijs en roze graniet en een op sokkelhoogte geplaatst relief met glanzende roestvrijsta- len platen waarin historische ele- menten van Schiedam in ge- freesd zijn. Het mozaiek werd een paar maanden geleden al in- gewijd door stichting SCHAT, maar nu het relief ook af was, kon het totale kunstwerk offici- eel opgeleverd worden. Zaterdag 12 September werd in het bijzijn van Mullican de onthulling van het kunstwerk muzikaal gevierd. Aansluitend hierop werd op de binnenplaats van het Stedelijk Museum Schiedam een tentoon- stelling geopend. Mullican mocht zijn eigen symbolen aan- snijden. In augustus 1997 wordt bekend dat het gemeentebestuur fl. 300.000,- beschikbaar stelt voor een kunst werk op het plein of tegen de muur van het stadserf. Vijf kunstenaars worden door de Adviescommissie Beeldende Kunst benaderd met de vraag of zij een schetsontwerp wil- len maken. Het is voor andere kun stenaars niet mogelijk hierop in te schrijven. Drie van de vijf kunste naars sturen een plan in, onder wie de Nederlanders Gijs Assmann en Tom Claassen. Hoewel de advies commissie alleen via documentatie een idee kan krijgen van het werk van Matt Mullican (Santa Monica, 1951), spreken zowel de Advies commissie als het college hun voorkeur uit voor de Amerikaan. Janica Kleiman, beleidsmedewer- ker Cultuur van de gemeente Schiedam, laat weten dat ze de kans klein acht dat Mullican ge- bruik maakt van kleur en dat hij de mogelijkheid onderzoekt om sta- len platen te graveren voor het vloeroppervlak. Al vrij snel komt hij echter tot een andere keuze: een mozai'ekvloer van 21 bij 59 meter, in combinatie met een beeld op een sokkel. Intussen hebben allerlei delegaties werkbezoeken afgelegd naar zuidelijke landen om te kijken wat nu het geheim is achter de sfeer die Spaanse en Italiaanse pleinen kunnen uitademen en wordt de steenkeuze gemaakt: roze graniet uit Bretagne, een prijzige maar slijtvaste natuursteen. Stads- ontwikkelaar P. Bohre: „Je kunt zo'n plein natuurlijk volgooien 'Bottum Up', van Gijs Assmann. Tezien in het Stedelijk. Foto Roger van der Kraan met oud-Hollandse materialen, maar waarom niet naar net een beetje meer kwaliteit uitkijken." Ook spreekt hij over bankjes zoals men die uit Barcelona kent. K. van Oorschot, een van de ontwerpers van het nieuwe Stadserfplein laat via het Rotterdams Dagblad weten dat de invulling van het plein, het straatmeubilair zeg maar, zou ge- beuren in samenwerking met de bewoners en direct betrokkenen. en werkt Mullican zijn plannen verder uit. Het definitieve plan voor de vierduizend vierkante me ter wordt eind november 1997 of- ficieel gepresenteerd met een kos- tenplaatje: drie miljoen gulden. Ook het mozai'ekpatroon van Mul lican wordt gepresenteerd: een lij- nenspel met daarin de symbolen die de kunstenaar vaak gebruikt. Dwars door het persoonlijke sys- teem komt een verwijzing naar de geschiedenis van Schiedam. De voorbereidingen voor de werk- zaamheden kunnen in december beginnen en in februari wordt de eerste natuursteen gelegd door wethouder L. Hafkamp en Mulli can. Het stadserfcomplex wordt op 15 april door minister Dijkstal voor open verklaard, maar het plein is nog niet klaar. De straten- makers halen nog een grapje uit met het ontwerp. Ze brengen een puntneus aan en er gaat een week overheen voordat iemand het door heeft. Het is aan stichting SCHAT om het plein in te wijden. Van 7 tot en met 10 mei worden openlucht- voorstellingen gegeven van het stuk Breken. De authentieke voer- tuigen die tijdens het spektakel worden ingezet, trekken diepe spo- ren vuil en olie in de tegels. Er wordt na veel experimenteren op tijd een methode gevonden om het plein schoon op te leveren voor de officiele inwijding. De mozai'ekvloer van Mullican was al enkele maanden een ver- trouwd beeld in de stad, maar het relief liet op zich wachten. Afgelo- pen zaterdag kon het totale werk officieel onthuld worden. Burge- meester R. Scheeres deed dit van uit een hoogwerker. Alleen vanuit de hoogte neerkijkend op het werk is een totaaloverzicht mogelijk. Na zijn toespraak klonk een opzwe- pend trommelgeroffel over het plein en nadat hij het doek opgetild had, verscheen de zangeres Victo ria Wilson James. Terwijl ze het lied Colorfields ten gehore bracht liep ze blootvoets over het moza iek om vervolgens de laatste aria liggend vanaf het relief te zingen. Tijdens haar optreden werd ze ge- escorteerd door vier in-line skaters, twee jongens en twee meisjes uit Rotterdam, die met kleurrijke vlaggen in hun hand hun skate- kunsten vertoonden. Dit is een van de gedachten geweest van de kun stenaar: een plein waarop geleefd kan worden en waar de inwoners zelf een invulling aan geven. Aansluitend op de onthulling van het kunstwerk werd in het Stede lijk Museum de tentoonstelling 'Beelden voor het Staserf. Gijs As- man, Tom Claassen, Matt Mulli can geopend.' Na een speech van museumdirecteur Diana Wind en van wethouder L. Hafkamp, werd Mullican uitgenodigd om een gro te taart aan te snijden die was op- gesierd met zijn eigen symbolen. Er is bij de tentoonstelling een ca- talogus verschenen met artikelen over de kunstenaars, een verslag- legging van de opdrachtsituatie, de ontwerptekeningen van het relief zoals het uiteindelijk nu te zien is op het Stadserf en uitgebreide bio- en bibliografieen van de drie kun stenaars. Een selectie van de op- drachten van Mullican maakt dui- delijk dat hij internationaal zeer ac- tief is. Andere werken die hij uit- voerde in Nederland zijn een op- dracht voor het Haags Gemeente- museum (1987), voor de Floriade in Zoetermeer (1992) en voor het Van Abbenmuseum in Eindhoven (1997). De opdracht die hij uit- voerde in Schiedam is echter zijn grootste vrije kunstopdracht die hij tot nu toe heeft gerealiseerd. De tentoonstelling is te zien tot en met 22 november in het Stedelijk Museum in Schiedam. De catalo- gus Beelden voor het Stadserf Schiedam met bijdragen van Bartomeu Mart, Wouter Prins en Anne Christine Glitre is verkrijg baar in het museum (fl. 8?j50) en in de boekwinkel (fl. 42,50): ANITA BEUER VLAARDINGEN - Iedereen die van kunst houdt of er gewoon heel erg in geinteresseerd is, mag de Open Ateliers 1998 niet mis- sen. Nadat het het afgelopen weekend de beurt was aan de Schiedamse kunstenaars, zijn het nu hun Vlaardingse collega's die gaan proberen de kloof tus sen kunst en publiek te dichten. De gemeente steekt daarbij trou- wens de helpende hand toe. Op de door particulieren aange- kochte kunstwerken geeft de ge meente 15 procent korting. Aan Open Ateliers 1998 doen heel wat gevestigde namen uit de Vlaardingse kunstwereld mee zo als Elly Dijkshoorn, Annette Braad en Hans Rikken. Ook Joop Stigter loopt al heel wat jaartjes mee. De ze schilder maakt werken, die zo als hij het zelf noemt niet voor- stellingsloos zijn'. „Ik maak land- schappen en stillevens die enigs- zins geabstraheerd zijn. Daar voel ik me het lekkerste bij en ik wil ge woon doen wat ik het leukste vind", aldus Stigter, wiens atelier zich aan de Hoogstraat 205 be- vindt. Stigter kijkt vooral voor zijn na- tuurlandschappen uit naar het bui- tenland. Bezoekers aan zijn atelier treffen daar vooral beelden aan uit Frankrijk, Duitsland en Denemar- ken. Maar ook het eigen land is een bron van inspiratie voor Stigter, die zich nogal eens laat verleiden tot het maken van een havenzicht en andere industriele landschap- pen. Stigter schildert al tientallen jaren en heeft inmiddels geexpo- seerd tot in de weide omtrek, van Den Haag tot Harderwijk: Joop Stigter is er bekend. Stigter ver- heugt zich al op de komende open atelierdagen, maar maakt eventue- le bezoekers van zijn galerie er al wel op attent wat zij kunnen aan- treffen. „Een hoop rommel natuur lijk! Ik ben er aan het werk en dat is ook de opzet, dat je vanuit je werkomgeving verkoopt." Eric Hulsman is nog zo'n oud-ge- diende die de eerste Open Ateliers heeft meegemaakt, zeven jaar ge leden. „Mensen willen een kijkje in de keuken", verklaart Hulsman het succes van de Open Ateliers. Hulsman is in het dagelijks leven goudsmid. Dat betekent dat hij sie- Geabstraheerde landschappen en stillevens zijn in het atelier van Joop Stigter te vinden. 'Geenszins voorstellingsloosFoto Roger van der Kraan raden en gebruiksvoorwerpen ont- werpt, repareert en restaureert. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met het maken van objecten. Brons, lood, bladgoud, staal en glas zijn zijn favoriete materialen. Kunststoffen zijn in ieder geval ta- boe. Tot de objecten behoren on der meer naakten en tuinobjecten. Ook het werk van Hulsman mag realistisch genoemd worden. „Op de Open Ateliers 1998 staat er bij- voorbeeld een werk van mij dat ik 'Onderwereld' genoemd heb. Het is een fruitschaal van glas met ran- den en poten van lood. In de schaal zijn bronzen scarabeeen verwerkt. Ik ben dan ook gei'nspireerd door het oude Egypte." Ook staan er drie bronzen beelden, die Afri- kaanse vrouwen moeten voorstel- len. Hulsman heeft een nuchtere kijk op het kunstenaarsschap. „Het is gewoon een beroep. Ik ben daar vrij realistisch in: het is een vak als ieder ander." Hulsman houdt open atelier aan de Rijkestraat 2. Een verfrissende debutant dit jaar is Eric Terreehorst. De nuchtere Vlaardinger heeft als beroep vrachtwagenchauffeur, maar tim- mert hard aan de weg als kunst- schilder. Het afgelopen jaar expo- seerde Terreehorst al in galerie Pervelle en hij kijkt dan ook ver- wachtingsvol uit naar de open ate lierdagen, die hij houdt aan de Hoogvlietstraat 86. „De koffie staat klaar voor de mensen die wil len kijken hoe ik bezig ben. En verder laat ik het gewoon allemaal op me af komen." Terreehorst maakt olieverfschilderijen in ma- gisch-realistische stijl. „De voor stelling is dus wel concreet, maar niet waarschijnlijk. Het is een beet je sprookjesachtig en sommige schilderijen die ik maak doen dan ook Fellini-achtig aan." Goed voorbeeld is daarvan onder andere ook het doek dat op de open ate lierdagen te bekijken is. Het is een doek van een extravagante dame op een geblokt terras van een grot- woning, terwijl in de diepte een stadje waarneembaar is. Terree horst begon zijn kunstzinnige car- riere op de grafische school, maar had het in dat vak totaal niet naar zijn zin. „Ik zat de hele tijd maar binnen, tussen vier muren. Via een vriend ben ik op de weg beland en nu probeer ik zo veel mogelijk overuren te maken. Dat betekent namelijk dat ik weer veel uren krijg als compensatie. Afgelopen jaar heb ik tien weken kunnen schilderen, omdat ik alsmaar we ken had gedraaid van zestig, ze- ventig uur", aldus een geestdrifti- ge Terreehorst. De bezoekers van de Open Ateliers 1998 zijn meer dan welkom in 33 ateliers van 40 Vlaardingse beel dende kunstenaars die op zaterdag 19 en zondag 20 September hun ateliers openen voor het grote pu bliek. In galerie Pervelle is er tot en met 26 September overigens een overzichtsexpositie van de deelne- mende kunstenaars te bezichtigen. Extra routekaarten van de deelne- mende ateliers en hun hun exacte locatie zijn op te halen in galerie Pervelle aan de Fransenstraat 25 of bij de VVV aan de Markt 12 in Vlaardingen. MONIQUE SIEMSEN E3 Art.nr. 16142 CORRECT LUCKY SALE PRIJS Art.nr. 29714 Art.nr. 29715 CORRECT LUCKY SALE PRIJS CORRECT LUCKY SALE PRIJS KONICA VX-400 FOTOROLLETJE VOOR 36 OPNAMES PER STUK Art.nr. 41906 CORRECT LUCKY SALE PRIJS VOOR Art.nr. 207 zilver 58991 zw CORRECT LUCKY SALE PRIJS OLYMPUS Art.nr. 975 CORRECT LUCKY SALE i OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Zondag 4 oktober geopend van 12.00-17.00 uur. kasa&lb,, "IL.J Zetfoutenenprijswijzigingenonder

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 25