aasstad Popstacfcs\ 'We willen vooral de onbekendheid van de Turkse cinema aan het licht brengen' rip t/u/j EE Turks festival eerste in reeks van buitenlandse filmfestivals Twenty Four Seven48 uur kunst en cultuur in Witte de Withstraat - De Brandersfeesten in Schiedam ROTTERDAM - Acht dagen voeren Turkse muziek, hap- jes en drankjes, maar met na me Turkse films de boven- toon in Lantaren/Venster in Rotterdam. Daar start name- lijk vanavond, woensdag 16 September, het Turks Film- festival waarvoor veel beken- de regisseurs, acteurs en ac- trices overgevlogen worden uit Turkije om voorstellingen bij te wonen en te discussie- ren over de verschillende films tijdens speciaal georga- niseerde talkshows. Het doel van het festival is zowel Ne- derlands als Turks publiek kennis te laten maken met de ontwikkelingen op filmge- bied in Turkije. ROTTERDAM - In Septem ber is Rotterdam getuige van een bijzondere premiere. Op vrijdag 18 September om 18.00 uur vindt de officiele opening plaats van Twenty Four Seven, 48 uur non-stop cultuur in de Witte de With straat. Het autoverkeer wordt geweerd en de parkeerplaat- sen vrij gemaakt om plaats te maken voor een dynamische miniversie van een wereld- stad waar altijd iets gebeurt. Contact BEURZEN DANS FESTIVALS MANIFESTTATIES MUZIEK Rotterdam Philharmonic Gergiev Festival 1998 DIVERSEN THEATER Woensdag 16 September 1998 MaasstaD in De Raggende Manne ROTTERDAM - Over geluk ge- sproken. Afgelopen zaterdag ston- den professionele musici en deejays op een groot podium op het Schouwburgplein om jonge leerlingen in het kader van Zapna- tion de fijne kneepjes van het vak bij te brengen. En hoewel het ver- der het hele weekeinde onophou- delijk regende, bleef het op het plein zaterdag droog. Sterker nog: een zonnebrilletje was geen over- bodige luxe. De weersomstandig- heden lokten daardoor zeer veel mensen naar de binnenstad, die volop genoten van wat begon als een soort workshop en eindigde in een soort houseparty op het plein, aangestuurd door Rotterdams be- kendste deejay Ronald Molendijk. Zapnation was een grot succes en is zeker voor herhaling vatbaar. Dat gold veel minder voor Live Magazine, ook al zo'n feestje in het kader van September in Rotter dam. Op de interactieve tijdschrift- presentatie in Nighttown kwamen maar heel weinig mensen af, on- danks de toch leuke presentatie. Groot nadeel was waarschijnlijk dat Live Magazine werd georgani- seerd op vrijdag, een dag dat je in het Rotterdamse uitgaansleven doorgaans een kanon kan afschie- ten zonder iemand te raken. Maar goed, over tot de orde van de dag. Vanavond, woensdag 16 Sep tember staan de Raggende Mannen in Rotterdam. In Plan C om precies te zijn, in het kader van weer zo'n Marlboro Flashback concert. Bob Fosko en co kruipen in de huis van The Who en brengen Tommy, The Rockopera in een Nederlandse versie op de planken. De heren hebben zich afgelopen zomer inge- spannen om allerlei leuke neder landse variaties te maken op de teksten die volgens Fosko toch wel een heel raar in elkaar stekend ver- haal vormen. Zij zijn met een beet- je hulp van hun vrienden echter weer met enkele pareltjes van ver- talingen op de proppen gekomen, zoals natuurlijk verwacht mocht worden. Wat te denken van de ver- talingen Pinball Wizard in Trek- kast Mafkees. Hoe dan ook. Tom my was niet de erste keus van de zanger; hij wilde liever aan de slag met materiaal van de Duitse ster Heino, maar dat ging zijn collega's toch iets te ver. Vandaar het com- promis. Te zien en te horen woens- dagavond in Plan C en de toe- gangsprijs is als gebruikelijk bij een dergelijk optreden slechts vijf- tien gulden. De zaal gaat open om 21.00 uur en het begint om 22.00 uur. In Nighttown diezelfde avond een optreden van U Roy en The Win- ward Road featuring Johnny Dizzy Moore. Het is een hele mond maar meneer U-Roy verdient een derge- lijke aankondiging. Hij is de leven- de legende helemaal uit Kingston Jamaica, the godfather van de reg gae deejays en uitvinder van de dub plates. Lyrische loftuitingen zijn wat Nighttown betreft nog niet positief genoeg om de verdiensten van deze grootheid te omschrijven. Kortom, voor de liefhebbers een niet te missen optreden. Een kaart- je voor het optreden van deze ori ginal toaster en zijn vriendjes kost slechts fl.22,50 en dat is niet veel voor een dergelijk optreden dat trouwens om 21.00 uur begint. Het houdt maar niet op komende woensdag (alsof er niet zoiets als Champions Leaugue voetbal be- staat), want in Rotown kruipt Ed die Piller op het podium achter de draaitafels, samen met deejay Hen ry. Piller is oprichter van het fa- meuze Acid Jazz label en zal woensdag een flink swingend avondje voor zijn rekening nemen. Binnenkomen vanaf een uur of 22 kost drie knaken, maar daar krijg je dan wel behoorlijk wat Hammond- grooves en latin boogaloo voor te- rug. Zaterdag 19 September biedt Ro town dan ook nog een optreden van Crapjam. En dat is melodieuze gitaarpop uit Meppel, Drenthe. Het vijftal heeft een nieuwe plaat waar- op de band gevarieerder klinkt en meer gevoel voor soul aan de dag legt dan voorheen. Kaart voor Crapjam kost een joet en ook dat begint om 22.00 uur. En dan tenslotte nog aandacht voor de Vlerk. Daar donderdag en vrij dag twee dubbeloptredens. Eerst 17 September op de biihne Speak 714 uit The States en Miozan uit Duitsland. Twee snoeiharde hard core bands die als eeuwige favorie- ten Black Flag en Bad Religion hebben. Oordopjes mee en stuite- ren maar dus. Toegangsprijs is vijf knaken en het begint aan de West- blaak omstreeks 21.30 uur. Een avond later wordt het allemaal nog eens dunnetjes overgedaan door Undebatable Ground en Face to morrow. Hardcore van Hllandse bodem, met vooral bij de laatste band een flink dosis emotie. Daar binnenkomen kost drie knaken en ook dat begint om 21.30 uur. MAURICE HEUNEN Speak 714 Op woensdagavond 23 September opent burgemeester R. Scheeres om cir ca 19.30 uur op het Stadserf de 15e editie van de Brandersfeesten waarna een wervelende TAptoe van start gaat. De Rijnmondband Schiedam, Ex celsior uit Delft, de Jeugdrijnmondband Schiedam en DVS uit Katwijk, zullen met show en muziek van topkwaliteit de toon zetten voor de viering van het derde lustrum Brandersfeesten. Donderdag 24 September is vooral de dag van de winkeliersverenigingen in het centrum. Met elkaar organiseren zij de Dwaze Brandersdonderdag met gekke, leuke en/of verrassende aanbiedingen. Voordeel voor de con- sument dus. Met op verschillende locaties muziek en een tot 22.00 uur verlangde koopavond wordt dit een hele gezellige dag in Schiedam. Vrijdag 25 September wordt de toch al gezellige Schiedamse weekmarkt extra aantrekkelijk door het aan de markt toegevoegde Standwerkerscon- cours. Deze markt-artiesten zullen het publiek met hun verkooptechniek en hun verhalen boeien en amuseren. Vanaf circa 21.00 uur is de avond bestemd voor de Heineken Horeca Music Night. In en bij verschillende horecagelegenheden kan het publiek genieten van live-optredens van di verse muziekgroepen. Zaterdag 26 September gaat het Watersport Weekend van start met tal van spelen in en op het water en natuurlijk om 21.00 uur de inmiddels beroem- de Verlichte Gondelvaart door de historische Lange Haven. Op alle dagen is er van 13.00 tot 24.00 uur Kermis op de Broersvest. Voor meer inlichtingen kunt u bellen naar VVV Schiedam: 010 - 4733000. I Leo Hannewijk werkt al acht jaar bij Lantaren/Venster en heeft ge- holpen met de organisatie van het festival. „Voorop staat dat we de onbekendheid van de Turkse cine ma aan het licht willen brengen. Er worden goede films gemaakt en dat willen we graag laten zien aan het publiek." Edn van de films die vertoond wordt is Eskiya (The bandit). In Turkije was de film een enorm kassucces en trok met bijna twee miljoen mensen meer bezoekers dan Titanic. Van de 19 films die op het programma staan is er een spe ciaal voor kinderen. De film Gtili- bik vertelt over het achtjarige jon- getje Ali en zijn kuikentje. Vol gens Hannewijk is er geen echte leeftijdsgrens aan het festival ver- bonden, maar behalve de film Gii- libik is het voor kinderen niet erg interessant. „We draaien tijdens het festival maar een kinderfilm, met Nederlandse ondertiteling. Al le andere films zijn Engels onderti- teld, dus meer gericht op een vol- wassen publiek." Het hele festival is tweetalig (Turks-Nederlands) tot aan de flyers toe. Maar dat is vol gens Hannewijk niet het meest op- vallend aan het festival. „Het bij- zondere is natuurlijk dat allerlei ac- trices en acteurs uit Turkije naar Nederland komen om het festival bij te wonen. Tiirkan Soray (speelt mee in de film Berdel, red.) is een van de bekendste actrices uit Tur kije, het is een sensatie dat ze komt!" Wat verwacht Hannewijk van het Turkse filmfestival? „De verhou- ding van Turkse bezoekers en Ne derlandse bezoekers zal ongeveer 50/50 zijn. Als ik naar de reserve- ringen kijk is dat goed te halen." Die verhouding strookt met de doelstelling van Lantaren/Venster: •mmmMC Een van de films die op Cinema Turkije getoond worden is de film Eskiya, ofwel The Bandit. Eskiya werd in Turkije in korte tijd een cultureel fenomeen, de film trok bijna twee miljoen kijkers. Mensen uit een andere cultuur of uit een ander land betrekken bij de activiteiten van de cinematheek. „Deze festivals zijn een uitsteken- de gelegenheid om dit te berei- ken", benadrukt Hannewijk. Het Turks filmfestival luidt het startsein in van Cinema Mediterra- nee, een project van Lantaren/Ven ster. Dit najaar is een overzicht te zien in de cinematheek van ont wikkelingen op filmgebied in ver schillende landen rond de Middel- landse Zee. Er is gekozen voor lan den waar recent (en nog steeds) in- grijpende politieke veranderingen hebben plaatsgevonden. „Met het vertonen van de films proberen we te onderzoeken welke invloed deze veranderingen hebben gehad op de filmmakers", licht Hannewijk toe. Na Turkije komen "in november Kroatie en Spanje in de spotlights, daarna volgen Algerije, Marokko, Tunesie, Albanie en Kossovo. Van de geselecteerde filmmakers wor den zowel oude als recente films vertoond. Hannewijk: We laten re cente en oude producties zien op het festival zodat de kijker de ont- wikkeling kan zien die de filmma ker heeft doorgemaakt. Dit hebben we bewust gedaan." Het Turkse festival is behalve door Lantaren/Venster mede georgani- seerd door stichting Sahne, een Turkse kunststichting. Sahne orga- niseert allerlei festivals waaronder muziekfestivals, volkdansfestivals en poezie-avonden. Alle georgani- seerde festivals zijn tweetalig, zo dat niet alleen Turken maar ook andere nationaliteiten kunnen deelnemen. Ali Develioglu is be- stuurslid van de stichting en een van de bedenkers van het Turks filmfestival. Hij verduidelijkt de keuze voor film. ,,Door een reces- sie in de Turkse filmindustrie is er lange tijd weinig aandacht geweest voor Turkse films. Sinds twee jaar gaat het weer beter met de produc- tie, maar Turkse films worden wei nig vertoond. Bijvoorbeeld op het Rotterdams filmfestival waren films te zien uit Iran, China en Ko rea, maar niet uit Turkije. De bloei van de filmindustrie vond ik een leuke aanleiding voor een festival specifiek over films," Het idee van Develioglu sloot aan bij Lantaren/ Venster, dat Cinema Mediterranee wilde organiseren; de samenwer- king was een logisch gevolg. Het doel van dit festival is voor Develioglu duidelijk: Nederlands en Turks publiek kennis laten ma ken met Turkse films en tegelijk integratie in kunstvormen uit ver schillende landen. Stichting Sahne heeft een soortgelijke doelstelling. Via kunst wil de stichting de be zoekers van hun festivals meer la ten 'nadenken'. Develioglu legt uit wat hij daarmee bedoeld. „Kunst heeft twee aspecten, als eerste amusement en als tweede mensen laten nadenken. Mensen denken weinig meer, omdat ze zich bezig- houden met materiele zaken. In te- genstelling tot deze materiele be- Foto: Lantaren/Venster langen willen wij het denken weer op gang brengen. Kunst is een middel daartoe." De stichting heeft weinig naams- bekendheid, ondanks alle festivals die worden georganiseerd. De me dia spelen daarin volgens Develio glu ook een rol. „Onze stichting is onzichtbaar voor de media. Als de Rotterdamse schouwburg of het Luxor theater iets organiseren over andere culturen, krijgen ze veel aandacht van de media. Sahne wordt bijna nergens genoemd in verband met een festival, wij zijn een spook voor de media. Juist door de naamsbekendheid en de aankondigingen in de media ko men er meer bezoekers."Voornamelijk het Ne derlandse publiek laat het afweten. „Iedereen praat over integratie", vervolgt Develioglu, „maar nie- mand is eigenlijk serieus. Veel mensen die worden uitgenodigd voor een festival komen niet. Vaak maar 10% van het Nederlands pu bliek dat is aangeschreven, komt daadwerkelijk.'Tien jaar geleden was dat volgens Develioglu an- ders, er kwam meer Nederlands publiek naar de festivals en het was daardoor ook gezelliger. Over het bezoekersaantal van dit festival maakt hij zich geen zorgen: „Ik denk dat het festival behoorlijk goed bezocht gaat worden." Het Turks filmfestival is van 16 tot 23 September in Lantaren /Ven ster, Gouvernestraat, Rotterdam. PETRA SPREY 'Waar gaat het naartoe, waar ligt nu de grens?' Twenty Four Seven is opgebouwd rond het thema 'leven in een ver- anderde stad', waarin geen ver- schil meer is tussen dag en nacht. Twee voile dagen verandert de Witte de Withstraat in een geheel eigen wereld, die vierentwintig uur per dag doordraait en waar kunst en cultuur hoogtij vieren. Twenty Four Seven neemt een voorschot op die dagen waarin steden meer en meer op 24-uurssystemen zul len gaan lijken. Steden waarin de lichtjes niet meer doven, de win- kels vierentwintig uur per dag open zijn en het leven dag en nacht doorgaat. „Twenty Four Seven staat voor vierentwintig uur per dag zeven dagen per week", zegt Eleonoor Jap Sam van Rotterdam Festivals. „Wij willen daarmee laten zien dat de wereld steeds meer op een con- sumptie- en productiemaatschappij gaat lijken. Veel mensen hebben nu al de mentaliteit van overdag werken en s'avonds boodschappen doen; iedereen is continu aan het werk. Maar waar ligt de grens? Het leven is nu heel erg opgedeeld in morgen, middag en avond. Maar waarom gaan mensen niet overdag naar het museum of theater. Het is De Witte de Withstraat verandert vanaf vrijdag 18.00 uur voor 48 uur in een dynamische miniversie van een wereldstad, waarin het leven 24 uur per dag doorgaat. foto Dick stuijter niet de bedoeling om een nieuw toekomstbeeld te creeren, maar het is natuurlijk wel mogelijk om zelf een link te leggen." „Het is spannend of mensen ook echt achtenveertig uur blijven han- gen", aldus Jap Sam. „Het is echt niet de bedoeling dat mensen hier met hun slaapzak blijven slapen hoor. Maar als ze wakker worden en achtenveertig uur lang iets te doen willen hebben, dan kunnen ze hier die uren vol komen maken." Twenty Four Seven is een evene- ment dat de bezoekers overkomt en meesleept in een permanente maalstroom van bijzondere voor stellingen, performances en happe nings waarvan er veel speciaal voor Twenty Four Seven zijn ge- creeerd. Tijdens het weekeinde zal de straat over een eigen radio- en televisie- zender beschikken: Radio 24/7 en 24/7 Televisie. De zenders zullen 48 uur live uitzendingen verzorgen van gebeurtenissen in de straat. In de Witte de Withstraat worden di verse monitoren geplaatst waarop de reportages, interviews en live- beelden van 24/7 televisie te zien zullen zijn. De dj's van Radio 24/7 zijn 48 uur lang in de Radio 24/7- studio aan het werk. Het publiek kan direct contact maken met de dj's, waardoor ze gewild en soms ook ongewild deel uitmaken van de show. Een heel bijzonder onderdeel in het programma is Chuck, een idee van Roy Faudree, artistiek leider van het No Theater. Het wordt uit- gevoerd door Charles Holt. Het publiek krijgt via beeldschermen een blik op het leven van Chuck, dat zich 48 uur lang in een hotelka- mer in de Witte de Withstraat af- speelt. De 25-jarige Chuck hoeft zijn kamer geen enkel ogenblik te verlaten, want in de huidige 24 uurs economie kun je ieder mo ment van de dag worden bediend. Hij slaapt, eet en onderhoudt con- tacten met vrienden en relaties. Hij hoeft niemand persoonlijk te ont- moeten en telefoneert alleen. Tij dens het Twenty Four Seven- weekend kan het publiek Chuck ook op zijn hotelkamer bellen op het nummer 010-280.70.18. Maar de vraag is: waar bevindt deze ka mer zich en hoe voorziet Chuck ei genlijk in zijn levensonderhoud? Een andere aanrader is Kung Fu, wat tot stand is gekomen door sa- menwerking van Pol Heyvaert, Jonas Boel en Felix van Groenin- gen. In de performance komen ruim vijfentwintig Gentse jonge- ren aan het woord die lopend op de catwalk en onder begeleiding van stevige muziek en videobeelden hun belevingswereld op de plan- ken zetten. „De Gentse jongeren worden aangevuld door Rotter damse jongeren, waardoor een spannende mix ontstaat", meent Jap Sam. „Ze laten zien wie ze zijn en wat ze denken. Zij verwoorden op de catwalk hoe zij denken over van alles en nog wat." Vrijdagavond om 19.00 uur ver- trekt de spectaculaire openingspa- rade, verzorgd door beeldend kun- stenaar Erik Hombrink, vanaf de Schilderstraat. De parade zal halt houden bij het kruispunt Witte De Withstraat William Boothlaan, waar wethouder Hans Kombrink de officiele opening zal verrichten. De rest van het weekeinde zijn er voorstellingen van Connie Heg- gen, Theatergroep Hollandia, Felix Ruckert en Christian Meyer Mai. Naast deze voorstellingen zijn er diverse tentoonstellingen en instal- laties te bezichtigen, zoals City at Night van Geert Mul, foto's van Floor Kuipers en Time's Up in V2. Voor meer informatie en reserve- ringen; September in Rotterdam 010-213.21.93, of via Internet: www.rotterdamfestivals.nl. KARLIJN VAN DEN BERG Belasting Douane Museum Parklaan 16: 010-4365629 Cinderellabeurs Beurs voor de stiefkinde- ren van de postzegelverzamelaar. Bij Cin derella's valt o.a. te denken aan: fiscaalze- gels, treinbriefzegels, scheepspostzegels sl- uitzegels, kerstzegels, stads- en lokaalpos- ten, telegraafzegels etc. 19 en 20 sep; 10.00-17.00 Wijkgebouw Lombardijen Menabderstraat 89; 010-2917484 Modelspoorbeurs 19 sep; 10.00-15.00; f 2,-; kinderen onder 1.20 meter gratis Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-4361311 La Porta e il vestiboloStanza del lebbrosa door RAZ/Hans Tuerlings. De komende vier jaar werkt RAZ aan een serie van zes- tien voorstellingen: casa del sagno. 24 t/m 26 sep; 20.30 Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-4361311 Turks Filmfestival i.k.v. Cinema Medite- ranee. Films, lezingen en talkshows. 16 t/m 23 sep; diverse tijden; f 10,-; talkshows gratis Schouwburgplein Children's Corner Openluchtspektakel met honderden kinderen. 19 sep; 13.30- 16.00; gratis de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 diverse zalen 'Children's Comer'. Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest o.l.v. Peter Biljoen; Loes Luca, zang en verteller met Frank Groothof en Jeugdorkest Rotterdam Conservatorium o.l.v. Ernst van Tiel in De wraak van Posei don en operacomplicaties varierend van II ritorno d'Ulisse in patria van Monteverdi tot Idomeneo van Mozart. I.s.m. St. Kunst- zinnige Vorming R'dam. 19 sep; 13.30; gratis grote zaal Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev. Mozart - Ouverture Don Giovanni; R. Strauss - Don Juan; Berlioz - Symphonie fantastique. 18 sep; 20.15; f 57,-/42,50/27,50; cjp/p65/r'dam pas f 54,50/40,-/22,50 Zondagochtendconcert. Je bent als een wilde orchidee' met o.a. Gerard Cox, Joke Bruijs. Bert Nicodem en jong muzikaal ta lent uit St. Petersburg. 20 sep; 11.00; f 17,- Galaconcert. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergiev m.m.v. Alfred Brendel, piano. Purcell/Stokowski - When I am laid in earth uit 'Dido and Aeneas'; Beethoven - Pianoconcert nr.3; Berlioz - Delen uit symfonie dramatique 'Romeo et Juliette'.21 sep; 20.15; f 100,-/75,-/50,-; vrienden RPhO f 75,-/60,-/40,- Rotterdam Young Philharmonic Orchestra 0.1.v. Jutjen Hempel m.m.v. Jean Jacques Kantorow. viool, Hakon Austbo, piano. Monteverdi - Toccata uit 'Orfeo'; Bizet/De Sarasate Carmenfantasie; Messiaen - Cou- leurs de la cite celeste; Mahler - Adagio uit Tiende Symfonie. 23 sep; 20.15; f 35,-/25,- /15,- hal grote zaal Lunchconcert. Rotterdam Philharmonic Gergiev Festival Brass Ensemble o.l.v. Jur- jen Hempel. Prokofjev - Delen uit 'Romeo en Julia'. 17 sep; 12.45; gratis Lunchconcert. Jong muzikaal talent uit St. Petersburg. 18 sep; 12.45; gratis Lunchconcert. Programma n.t.b. 21 sep; 12.45c,gratis I Lunchconcert. Domestica Rotterdam o.l.v. Wim Steinmann m.m.v. Jose Scholte, so- praan. Poulenc - Cantate Le Bal Masque; Stravinsky - Suite uit I'Histoire de soldat. 22 sep; 12.45; gratis Lunchconcert. Rotterdam Philharmonic Cello Society o.l.v. Marien van Staalen m.m.v. Hanneke Kaasschieter, sopraan. Alkema - Sweet pain; Villa-Lobos - Bachi- ana brasileira nr.5 voor 8 celli en sopraan. 23 sep; 12.45; gratis Lunchconcert. Paolo Giacometti, piano. Schubert - Introductie en Variaties op Trockne Blumen' (uit Die schone Mul- lerin); Beethoven - Sonate voor piano in Fis op.78. 24 sep; 12.45; gratis Jurriaanse zaal Valeria Stenkina, sopraan, Ilya Giubert, vi ool, Svjatoslav Zagoerski, cello, Alexander Slobodjanik, piano. 'Tragische liefde... en hoe het verder ging'. o.a. Sibelius - Jaloer- se nachten; Sjostakovitsj - Zeven romances op gedichten van Alexander Blok voor so praan, viool, cello en piano. 17 sep; 20.15( f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Nachtconcert. Doelenensemble. 'Tragische liefde... en hoe het verder ging' m.m.v. Gerrie de Vries en Jannie Pranger, sopraan, Maarten van Veen, piano. Werken van o.a. Schonberg en Rihm. 18 sep; 23.00-24.00; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Vier strijkkwartetten uit het RPhO. Nieuw Nederlands Strijkkwartet, Doelenkwartet, Festivalkwartet en Ad Hoc Kwartet. Van Bree - Allegro voor vier strijkers; Janacek - Strijkkwatet nr.2 'Intieme brieven'; Men delssohn - Octet voor strijkers. 20 sep; 14.15; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Moscow Soloists o.l.v. Joeri Basjmet, altvi- 001. Britten - Lachrymae; Bartok - Diverti mento; Schubert/Mahler - Der Tod und das Madchen. 20 sep; 20.15; f 45,-/35,-/25,- Nachtconcert. 'Tragische liefde... en hoe het verder ging'. Maria Dingjan, viool, Re becca Smit, cello, Jan Jansen, klarinet, Bert Mooiman, piano, Benjamin Verdonck, ac- teur, Paul Koek, regie. Gelezen fragmenten uit Conte de Leautremont De zangen van Maldoror; Mesiaen - Delen uit Quatuor pour la fin du temps. 20 sep; 23.00-24.00; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Alexander Slobodjanik, piano. 'Tragische liefde voor het vaderland'. Chopin-recital. 22 sep; 20.15; f 45,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,- Doelenensemble o.l.v. Henk Guittart m.m.v. Helena Rasker. mezzosopraan, Frank de Groot, viool en Ivo Janssen, pia no. Robin de Raaff - Premiere opdracht- werk 'Tragische liefde'; Gustav Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen; Alban Berg - Kammerkonzert voor viool, piano en 13 blazers. 24 sep; 20.15; f 25,-; cjp/ p65/r'dam pas f 15,- Alexander Toradze, piano. Late pianower- ken van Tsjaikovski. 24 sep; 23.00; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15.- Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 grote zaal Manon Le scant van Giacomo Puccini. Na- tionale Reisopera/RPhO/Gergiev Festi- val.19 en 22 sep; 20.15; f 90,-/72,-/58,-; cjp/p65/r'dam pas f 72,-/58,-/58,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 grote zaal Pippi Langkous naar een verhaal van As- trid Lindgren. t/m 20 sep; 19.00, wo. ook 14.00, zo. 14.00 en 17.00;f30,-; kinderenf 20,- The Sikulu Company 'The JourneyThe Journey vertelt in het kort de geschiedenis van Zuid-Afrika in de afgelopen decennia. 24 sep; 20.15; f 55,-/50,-; cjp/p65/r'dam pas f 50,-/45,- Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 Margie Bermejo ,'Mexicana Extravagan- tel. Liederenprogramma. 19 sep; 20.30; f 27,50 Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-2430303 Jens "De hoogste noodt". Een amuse- mentsprogramma. 18 sep; 20.30; f 2,50 Gereformeerde Kerk, Bergsingel Bergselaan 150-152 Orgelconcert door Eric Koevoets. 19 sep; 16.00-16.45 Hillegonda-Kerk Kerkstraat Amsterdam Barok Muziek 19 sep; 20.15; f 15,-; cjp/p65/conservatoriumkrt f 12,50; donateurs f 7,50 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Middagpauze-concert17 sep; 12.45; gra tis Middagpauze Keith Bond. 18 sep; 12.45; gratis Opening Cantateseizoen 20 sep; 19.00 Middagpauze-concert Marjan Deiman, harp en Peter Onnes, hobo. 24 sep; 12.45; gratis Verrijzeniskerk Springerstraat 340 Orgelconcert door Arjan Breukhoven. 19 sep; 20.00; f 6,- Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Helluva Festival part 2 Met o.a. Dew Scented (D death), Kadeth (D death/grind), Soulbum (NL death) Body Bag (NL death) Cranium Stir (NL death), en Reborn (NL melod, death) cd presentatie Fatherlaand van Ancient Rites. 20 sep; 15.30; f 15,- Jazzcafe Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Zenker Kappe Kwartet 22 sep; 22.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 Michael Keashammer Duo (Canada) Boo gie-woogie. 19 sep; 22.00; f 7,50; leden f 4,- Rotown Nieuwe Binnenweg 19; 010-4362669 Crapjam 19 sep; 22.00; f 10,- Dc Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 Speak (USA) 'old school hardcore'. 17 sep; 21.00; f 12,50 The Next Level 'Crossoverbeats'. Dj's Flipjack Guests. 19 sep; 22.00; f 10,- White Hassle (USA) 'alternative blues'. 24 sep; 21.00; f 10.- Dodorama Rochussenstraat 169; 010-4762290 Gitaar-Battle 18 sep; 20.30; f 12,50 Wijkgebouw Kamelia Putsebocht 89; 010-4855290 Ellen Kiewit 18 sep; 20.15; f 3,50 Wijkgebouw de Larenkamp Slinge 303; 010-4804044 The Gents Mainport Barbershopsingers 20 sep; 14.00; f 2,50 Wijkgebouw Musica De Lugt 17; 010-4371361 Instrumentenparade M.m.v. Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam. 18 sep; 19.00-21.00 Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 010-2933333 Mega motorveiling Veiling zondag vanaf vanaf 11.00. Toegangskaart van zaterdag is geldig. 19 en 20 sep; za. 9.00-18.00 (kij- ken); f 15,- Zaal de Unie Mauritsweg 34; 010-4141666 Dido en Aeneas Het RO Theater 18 t/m 20 sep; 20.30; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15,- De Bokkesprong Tjalklaan 90; 010-4150204 Paardenmiddag o.a. ritje op een huifkar, verzorgen van de pony's, rijden op paar- den, speurtocht, hoefsmit. Voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. 23 sep; 13.30-15.30 Hal 4 Watertorenweg 200; 010-4126031 Digital Playground In Hal 4 maken jonge ren kennis met de creatieve kant van de nieuwste computer technologie Voor de leeftijd van 12-18 jaar. t/m 2 okt; Info: www.hal4.nl; f 10,-; groepen vanaf 10 pers.f 7,50 Lantaren 2 Gouvernestraat 133; 010-4361311 Malenki Peremene Met minimale midde- len, provisorisch decor en een bizarre speelwijze weet de Russische performan- cegroep AXE een heel eigen sfeer te cree ren. 24 t/m 30 sep; 21.00 Wijkgebouw De Middelburgt Plein 1953 nr. 48; 010-4819094 La Popoldancantoj Vqiksdanssoos. 19 sep; 20.00 De Molenwei Brammertstraat 10; 010-4280080 Kabouterdag met diverse spelletjes en een springkussen. Voor kinderen van 3 t/m 10 jaar. 20 sep; 13.30; gratis Hist. Museum 'Schielandshuis' Korte Hoogstraat 31010-2176767 Glas-Taxatiemiddag Maximaal drie voor- werpen per persoon. 20 sep; 14.00-16.00; gratis (excl. entree museum) Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4138326 Purper 'Sixpack'. 22 t/m 26 sep; 20.15; f 37,50/32,50 Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 kleine zaal Stad in de Schuur In deze voorstelling over de Hoekse Waard gaan drie journalis- ten op zoek naar de geschiedenis, het heden en de toekomst van dit gebied. Ze spreken met een kroegeigenaar, een burgemeester, iemand die heel oud is, een futurist, een boer.t/m 20 sep; 20.30, zo. 15.00; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- Global Life FACT. Een echtpaar uit ver schillende culturen, verbonden door de liefde. gescheiden door dromen Dinsdag try-out, woensdag premiere. 22 t/m 25 sep; 20.30; f 15,-; red. f 11,-; na try-out f 18,-; red. 14,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 kleine zaal l.ebbis en Jansen 23 t/m 24 sep; 20.30; f 22,50; cjp/p65/r'dam pas f 19,- Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-2430303 Poppentheater John de Winter 'Bezoek uit een boek'. Katrina krijgt op haar verjaar- dag een gouden ketting een piratenboek en twee poppen. Vanaf 4 jaar. 23 sep; 14.30; f 5,-; kinderen f 4,- Wijkgebouw de Esch Rijnwaterstraat 7-23; 010-4520520 Katibo Bagasi De lasten der slavemij. Su- rinaams, folkloristisch drama 20 sep; 15.00 Wijkgebouw De Larenkamp Slinge 303; 010-4804044 Het Vrrreselijk Verschikkelijke Avontuur van Cor Kraai. Max Verstappen. Kinder- voorstelling voor de leeftijd vanaf 4 jaar. 23 sep; 14.00; f 3,50 Wijkgebouw Romeynshof Stresemannplaats 8; 010-4204099 Circus Peperoni Poppentheater Wellus Nietus. Voor de leeftijd vanaf 4 jaar. 23 sep; 14.00; f 5,-; r'dam pas f 3,75 Museum Boijmans Van Beuningen Museumpark 18-20; 010-4419400 Caligula Locatietheater door Needcompa- ny. 18 t/m 20 sep; vr. 21.00; za. 15.00 en 21 00;zo. 15.00; f 20,- Speel-O-Theek De Speeldoos Twickelerf 8; 010-4790965 Kikker is een held Dini's poppentheater. Een tafelspel gebaseerd op het prentenboek van Max Velthuys.Voor reserveringen bel len naar nummer 010-4790965 23 sep; 14.30; f 3,50 Wijkgebouw Kamelia Putsebocht 89; 010-4855290 Kinder Theater Tuin Voor de leeftijd van 8 t/m 12 jaar. Kinder Theater Tuin is een projekt waarbij de kinderen zelf een thea- tervoorstelling gaan maken met o.a. zang, dan en toneel. 23 sep; 13.30; f 0,50 Pakhuis St Job II - Mullerpier bij de Euromast Westkaai Een poetische pulp fiction, thril ler en modeme mythe in een. In samenwer- king met Rotterdam Festivals, t/m 20 sep (beh. ma); 20.15; kaartverkoop via 010- 4118110 Galerie Ron Mandos Rodenrijselaan 24; 010-4259406 Vanuit de Sprookjesstoel Een voorstelling voor peuters en kleuters waarin je niet al leen een sprookje kunt zien en horen maar ook veel mag proberen, voelen en proeven. De poppen en dieren klimmen een voor een uit de sprookjesstoel. Door Sprookjesthea- ter Margo van Schie-Biesta. Try-out. 23 sep; 10.30 peuters; 14.304 tot 8 jaar; reser- veren 010-4259406 f 7,50

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 2