Bouw van 'schoolwoningen' in Oost van start gegaan Voorlichting nieuwe heup verkort herstel SPARE Theater a.d. Schie wil ontroeren en shockeren Trendy kinderkleding aan de Lange Haven C-Compu 300Mhz multimedia computer A-0pen 36-speed CD-Rom speler 140,- 15" kleuren- mm monitor MaasposT MaasposT MaasstaP Noodweer teistert ook regio Waterweg Nu een school, over tien jaar appartementen OENSDAG GRATII LESSENELKE^H VAN 19.30-21.30 UUR w Film bij NCVB 32Mb geheugen SDRAM 93,- SCHIEDAM Pe qoertKoopfte /oor mw cowipvtter NSTEN WLEKBLADEN WATERWEG - Omgevallen bomen, ondergelopen kel- ders en verzakte trottoirsHet noodweer dat afgelopen zon dag en maandag ook Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam aandeed, zorgde voor de no- dige overlast. Brandweer en politie zetten zoveel moge- lijk materieel en personeel in om het overtollige water weg te pompen en mensen in nood op te vangen. Ook het gemaal op de Vlaardings- edijk in Maassluis draaide op voile toeren. Overal klonk hetzelfde zinnetje: „Zolang ik hier werk, heb ik zoiets nog niet meegemaakt. Flat DAY tel. 010-2469825/fax 010-2469826 Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Donderdag 17 September 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. W.H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, mw. R. de Graaff. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. J. Visbeek. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.C. de Jong. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 10.30 uur, ds. P. Strating. Aanvang: 19.00 uur, ds. W. v.d. Veer. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. Ds. A.C.J, van der Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering, voorgan- ger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, voorganger D. Kool. Zondag 11.00 uur, euch.viering, voorganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dag- kapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Zat. 13.30-15.30 stiltecentrum, zon. 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Thorbeckelaan 80 Postbus 666 3200 AP Spijkeniss© KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER ADVERTENTIEVERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEFVERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4004491 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. 'Zoiets hebben we nog nooit meegemaakt" Afgelopen zondag 13 September, rond 16.00 uur, begon het in de re gio Waterweg te stormen: wind- kracht 9, met soms flinke uitschie- ters. Als gevolg van deze rukwin- den waaiden op verschillende plaatsen bomen om. Zo viel op het M. de Ruijterplein in Maassluis een tien meter hoge boom om, die net voor een huis werd opgevan- gen door een andere boom. De brandweer was snel ter plaatse om de omgevallen boom in stukken te zagen. Op de Van Beethovenlaan kwam een boom tussen drie gepar- keerde auto's terecht. De auto's raakten beschadigd. In Vlaardingen was de politie bij- na zelf het slachtoffer geworden van de storm; ternauwernood kon een houten balk, die van de tiende verdieping van een flat op het Liesveld naar beneden kwam val- len, ontweken worden. De politie en brandweer in Schiedam meld- den geen grote problemen als ge volg van de rukwinden. De wind zorgde echter niet eens voor de grootste overlast. Het re- genwater kwam gedurende lange tijd met bakken uit de hemel. Put- ten konden dit overtollige water niet altijd verwerken, waardoor straten (soms zelfs hele wijken) blank kwamen te staan en mensen moesten toezien hoe hun huizen onder water liepen. In Maassluis waren vooral problemen in de Fe- nacoliuslaan, Stationsstraat en de Haven. Enkele kelders van wonin- gen, alsmede de moskee in de Fe- nacoliuslaan, kwamen onder wa- I Het veld van WK: vol ledig ondergelopen door de zware regenbuien. Foto Roger van der Kraan ter te staan. Men was bezig met herstelwerkzaamheden aan hetge- maal aan het Havenplein. Dit heeft vermoedelijk te maken met de overstromingen. De brandweer was vanaf zondagavond 19.00 be zig de kelders leeg te pompen. „Alles staat onder water. De hele buurt heeft vannacht niet gesla- pen", reageert een getroffen be- woner in de Stationsstraat. Maan- dagmiddag meldt Claessen, com mandant van de brandweer Maas sluis, dat de situatieonder contro- le' is. Claessen: „Het ergste leed is nu geleden. Op de meeste plaatsen stabiliseert de waterstand op dit moment, of neemt zelfs af. Er moest zoveel water verwerkt wor den... Je komt huizen tegen waar mensen de kelders hebben ver- bouwd tot goed ingerichte slaap- kamers, waardoor met zulk soort overstromingen een crisissituatie ontstaat. We krijgen veel meldin- gen uit heel Maassluis, maar we kunnen niet overal tegelijk zij nA1 het materieel is ingezet. Op zo'n moment kun je eigenlijk alleen maar zeggen: mensen, we zijn jul- lie niet vergeten en zullen zo snel mogelijkkomen." Op de Schweitzerdreef spoelde het zand weg, waardoor een lan- taarnpaal spontaan aan de haal ging en al brandend in het waterte- recht kwam. De lantaarnpaal blok- keerde hierdoor hierdoor de Schweitzerdreef; de politie heeft de paal terzijde van de weg gelegd. Op de Camusdreef zakten auto's weg. Zowel in de nacht van zon dag op maandag als die van maan dag op dinsdag liepen koeien op de A20 zuidbaan. Beide keren is de politie erin geslaagd de koeien te- rug in de wei te zetten. Daarbij raakte een koe eenmaal gewond aan zijn rechterachterpoot. De po litie van het district Waterweg meldde 'de handen vol te hebben aan het afhandelen van meldingen in verband met de hoge waterstand in diverse wijken.' Holy-noord, Olmendreef, Platanendreef en Es- doomdreef waren gedurende een bepaalde tijd niet meer berijdbaar, waarop de politie in o verleg met de gemeente besloot deze straten af te sluiten voor verkeer. In de Merel- laan en omgeving stroomde water de woningen binnen, zo ook in di verse woningen van de Dr. A Kuy- perstraat, Eendrachtstraat en Ar nold Hoogvlietstraat. Straten in het industriegebied Vettenoordse- polder stonden blank. Ook de Zuidbuurt ondervond last van de hevige regenval. Weilanden kwa men blank te staan, waardoor het vee niet meer het verschil tussen land en sloot kon ontwaren. De po litie drong er dan ook sterk op aan het vee naar binnen te dirigeren, wat niet altijd even gemakkelijk ging. Maandagmiddag zei de politie Vlaardingen dat het 'in de hele ge meente een grote troep' was. Vijf- tien tot twintig man personeel werd in ingezet. De brandweer Vlaardingen had zelfs een speciaal crisiscentrum ingericht en een cri- sisteam geformeerd. Telefoon- nummers in geval van nood wer- den verspreid via de pers. Woord- voerder Spanjaard van de brand weer Vlaardingen zei 'nooit zo iets, in deze omvang, meegemaakt te hebben: „We proberen al het water weg te pompen, maar dan is er weer het probleem dat de Water- weg zo hoog staat. Hierdoor wordt het moeilijk het water te lozen. Soms is het pompen dan ook een druppel op een gloeiende plaat", aldus de woordvoerder. Burge- meester L. Stam van Vlaardingen liet zich herhaaldelijk door de brandweer informeren over de stand van zaken. In Schiedam waren vooral de wij ken Kethel-Tuindorp, Bijdorp en Het Windas werden getroffen door de wateroverlast. Het pro bleem bleek op deze plaatsen niet direct te verhelpen als gevolg van de toch al hoge waterstand in deze polders. Het voetbalveld waar VVK, ODC en Ursus gebruik van plegen te maken was een waar meer geworden. Het water reikte ruim vijftig centimeter hoog. Het gemaal op de Vlaardingsedijk in Maassluis draaide volop. „Op dit moment zijn we dag en nacht aan het werk", zegt dhr. Van den Berg, medewerker bij het gemaal. „Het peil waar wij naar streven is altijd -40 cm. ten opzichte van NAP. Vannacht (zondag-maan- dag, red.) stond het op NAP, on- danks dat de pompen op voile ca- paciteit draaien. Ik had eigenlijk vakantie, maar vannacht brak toch lichte paniek uit over de ontstane situatie. In een nacht viel honderd millimeter. Zo erg heb ik het nooit gezien." Maandagavond leek de rust even teruggekeerd. Maarde meteorolo- gische diensten waarschuwden voor een nieuwe storm en slagre- gens, dus werd iedereen geadvi- seerd op zijn of haar hoede te blij- ven. De storm bleef grotendeels uit, meldde de politie achteraf. Desondanks waren er nog grote problemen op diverse plaatsen. Afgelopen maandag 14 Septem ber, omstreeks 23.00 uur, viel een boom op restaurant de Ridderhof in de Sportlaan in Maassluis. Een half uur tevoren bereikte de politie het bericht dat een dijk ter hoogte van de Zuidbuurt het zou gaan be- geven. Hierop heeft de politie van- uit de lucht foto's gemaakt om de situatie te analyseren. De ver- wachtedijkdoorbraakbleef uit. De politie Vlaardingen iss avonds al le huizen op en random de Holy- weg langsgegaan om de bewoners te melden 's nachts wakkerte blij- ven. In geval van evacuatie zou er dan in ieder huis een aanspreek- punt zijn. Ook deze evacuatie bleef uit. Dinsdagochtend is de wind gaan liggen en de regen opgehouden. Op sommige plaatsen brak zelfs de zon door. Politie en brandweer zullen nog wel enige tijd nodig hebben om alle meldingen en klachten af te handelen en alle overlast na deze stormachtige week weg te werken. De schade wordt landelijk al geraamd op tientallen miljoenen guldens? VINCENT DE VOOGD SCHIEDAM - Twee schoolkin- deren, Telissa van Lith en Mi chael Hoogendoorn, gaven maandag 14 September het start- sein voor de bouw van het pro ject Schoolwoningen in Schie dam Oost. Na wat vertraging sloegen Telissa en Michael op een zeer natte maandagochtend de eerste paal. Het bouwproject is multi-functioneel. In de school woningen zullen aanvankelijk de openbare basisschool De Singel en de RK-basisschool Sint-Jan worden ondergebracht. In de toekomst is het complex met en kele ingrepen gemakkelijk ge- schikt te maken voor bewoning. Opdrachtgever van het project is de Schiedamse Dienst Educatie. Het complex, dat is ontworpen door een architectenbureau uit Hoofddorp, wordt drie verdiepin- gen hoog (inclusief de begane grand) en gaat twaalf klaslokalen tellen. Volgens P. van den Berg van Educatie is het grote voordeel van het gebouw dat het duurzaam is. „Wij verwachten dat het tekort aan lokalen binnen tien tot vijftien jaar is opgelost. Dat is te lang om Het was maar een eerste paal die werd gestagen, maar binnenkort zullen op het terrein enkele lokalen staan. Foto Roger van der Kraan een noodgebouw neer te zetten en daarna weer af te breken. Dat had- den we w61 gedaan als de progno ses luidden dat het lokalentekort niet tien jaar, maar twee jaar zou duren. Nu is het echter handiger om iets duurzamers te bouwen. Grote voordeel is dan meteen dat je het qua vormgeving bij de wijk kunt laten passen. Wat betreft vormge ving kun je nu veel meer uit de SCHIEDAM - In het Schieland Ziekenhuis vond 14 September 1993 de eerste voorlichtingsbij- eenkomst plaats voor patienten die op korte termijn zouden worden opgenomen voor een nieuwe heup. Nu, vijf jaar later, hebben 22 bij- eenkomsten plaatsgevonden en zijn meer dan vierhonderd patien ten uitgebreid gei'nformeerd over de behandeling en alles wat daar- mee samenhangt. Uit evaluaties blijkt dat iedereen hierover zeer te- vreden is. In het Schieland Ziekenhuis wor den jaarlijks ongeveer honderd nieuwe-heup-operaties uitgevoerd door orthopedisch chirurgen. Veel patienten kampen vaak met pijn in de heup als gevolg van slijtage van het gewricht. De voorlichtingsmid- dag is onderdeel van een project ter verbetering van de voorlichting aan de patient. In dit project is be- keken wie de patient informeren, op welke momenten dit plaats vindt en hoe dit gebeurt. Alle be- trokken disciplines zijn aanwezig op zo'n voorlichtingsmiddag, die met een regelmaat van drie maan- den wordt georganiseerd voor die groep patienten bij wie de beslis- sing tot opereren genomen is. Na de operatie en het ontslag vol- gen veel patienten fysiotherapie in het Schieland Ziekenhuis. Omdat de patienten zeer positief waren over therapie in groepsverband, wordt dit gehandhaafd. Op deze wijze vindt ook een soort lotgeno- tencontact plaats: patienten kun nen elkaar mentaal ondersteunen en ervaringen uitwisselen. De werkwijze blijkt niet alleen effici- enter, maar blijkt ook meer tevre- den en goed gei'nformeerde en voorbereide patienten te bewerk- stelligen. Uit de gegevens van de medische registratie blijkt dat het gemiddeld aantal ligdagen voor nieuwe heuppatienten na de invoe- ring van de genoemde voorlich- tingsactiviteiten is verkort met twee dagen. Dit bevestigt de on- derzoeksgegevens in de literatuur, waarin staat dat goede voorlichting de ligduur kan verkorten. De verbeterde voorlichting zal niet de gehele oorzaak zijn van deze vermindering, maar hieraan wel- licht een bijdrage leveren. In de afgelopen jaren zijn verge- lijkbare projecten opgezet voor an dere groepen patienten en in de toekomst zal het Schieland Zieken huis hiermee verder gaan. voeten. Je kunt er een prachtig pand van maken, terwijl je er later ook nog iets aan hebt." Te zijner tijd kunnen deze lokalen worden omgebouwd tot veertien wonin gen. De appartementen zullen groten deels 3-kamerwoningen worden, maar er zullen ook 2-kamerwonin- gen bij zitten. De gemeente heeft nog geen idee of de appartementen koop- of huurwoningen zullen worden. „Ik kan me voorstellen dat we op zoek gaan naar een wo- ningcoorporatie die het complex wil verhuren. Het kan echter ook zo zijn dat we besluiten de wonin gen zelf te verkopen", aldus Van den Berg. Zeker is in ieder geval dat het om- bouwen niet veel tijd in beslag zal nemen. Mocht de tijd aanbreken dat het gebouw niet genoeg schoolkinderen zal huisvesten, dan is het pand binnen luttele maanden omgetoverd tot flatgebouw. Dat gebeurt volgens Van den Berg door enkele aanpassingen op sani- tair gebied en het plaatsen van wat scheidingswandjes om de verschil lende kamers gestalte te geven. „Het gebouw staat er en is geluids- dicht. Je zou dan alleen nog wat wanden moeten plaatsen, maar daar ben je zo mee klaar." Het nieuwe schoolgebouw gaat waarschijnlijk dus niet dienst doen als een op zichzelf staande school. Het gaat om de losse lokalen waar op de scholen in de omgeving een beroep kunnen doen als zij het in hun eigen gebouw niet meer kun nen oplossen. Die lokalen gaan over anderhalf jaar dus naar Sint Jan en De Singel, maar Van den Berg sluit niet uit dat ook andere scholen in de toekomst een beroep zullen doen op het schoolwoning- gebouw. „Als er lokalen over zijn en andere scholen in de wijk ook met een tekort aan lokalen kam pen, dan zouden zij ook gebruik kunnen maken van de schoolwo ningen, waarom niet?" Overigens hangt de gemeente zich niet op aan die tien jaar. „Zo liggen de zaken nu, maar je weet nooit wat er in de toekomst gebeurt en dan zal je de plannen moeten bij- stellen. En dat kan nu dus ook ge makkelijk, dat is het prettige", constateert Van den Berg tevreden. De oplevering van de 'schoolwo ningen' is naar verwachting in mei 1999. MONIQUE SIEMSEN eten dririkon cocktailbar BroersveW4^^11ulDSehi«da^^ Tel. 010 - 420 07 97 (Nieuwe Passage beneden) I Open: 7 days a week 16.00 - 24.00 u. Vrtj. mm. van 10.00 u. tot02.00 u. De stille getuigen van het feest van het Theater a.d. Schie. Foto Roger van aer Kraan trekken en afstoten. Het meest shockerend voor het publiek was wellicht de ongemeen harde bege- leidende muziek van de Engelse trashband Godflesh. Lome strenge beats met daaroverheen snoeiharde gitaarlagen. Soms schraperig, soms door merg en been gaand. Angstaanjagend was het gedeelte waarin de meisjes langs de muur met hun armen horizontaal gehe-j ven langzaam een jongen benader- den. Ook mooi: de soms optreden- de stilte. Dan hoorde je de dansers hijgen van inspanning en de gelui- den die hun voeten op de vloer maakten, waarna de harde gitaar- muur weer werd ingezet. Kathleen bleek, gezien de staande ovaties na afloop, ook in Schiedam een abso lute publieksfavoriet te zijn. Roger SCHIEDAM - Iedereen is wel- kom, sprak P. Mulder (program- mering) bij de officiele opening van het Theater a.d. Schie afgelo pen zaterdag. In smoking of in pit- bullsmoking, dat maakt hem en de andere medewerkers niet uit: het nieuwe theater is bestemd voor ie dereen. Toch hadden maar weinig bezoekers van het openingsfeest trainingspakken en raze leggings aangetrokken. Ook gouden kettin- gen en zegelringen bleven veelal achterwege. Laserlampen, rook, muziek in on- even maatsoorten, gevolgd door harde knallen en naar beneden dwarrelende glitters kondigden de opening van het Theater a.d. Schie aan. Het nieuwe theater zal alle genres brengen; shockeren en ont roeren, zo beloofde theaterdirec- teur P. van Oort. Gewaagd was de keuze van het Theater a.d. Schie om als ope- ningsstuk te kiezen voor Kathleen van het Scapino Ballet. Hoe wel Kathleen al zes jaar als absolute publieksfavoriet geldt, was het zeer de vraag of dit stuk van Ed Wubbe alle uitgenodigde gasten zou kunnen bekoren. Zij die een zoet balletstuk verwachtten kwa men bedrogen uit. Kathleen begint vrij rustig, met pianomuziek van Ruben Stem. Links op het podium staan de meisjes, rechts de jongens. Wat volgt is een wervelend stuk in moordend tempo gedanst. Een ei- gentijdse West Side Story moet het zijn, handelend over de jeugd in de Urban Jungle. Jongens proberen indruk te maken op de meisjes, die maar geen keuze lijken te kunnen maken. Het is een spel van aan- SCHIEDAM - De hoofdfilm bij NCVB Woudhoek, die donderdag 17 September in de kleine zaal van De Harg vanaf 19.45 uur wordt vertoond, gaat over het mondiale project van de ICCO en NCVB sa- men: de Women's Rural Bank op de Filippijnen. Deze bank, in maart geopend, biedt speciaal vrouwen de mogelijkheid goedkoop geld te lenen om een eigen bedrijfje te kunnen beginnen. In het hele land hebben NCVB-groepen voor dit doel acties gehouden, en met suc- ces zoals blijkt uit de diaserie van de spreekster die avond, mevr. Jan- ny van Geest uit 's-Gravenzanae. Over de achtergronden van dit pro ject weet zij ook genoeg interes- sants te melden. Mooie, trendy kleding in een schitterend interieur. SCHIEDAM - Schiedam is een nieuwe kinderkledingwinkel rij- ker. Aan de Lange Haven nummer 91 openden de kinderen van Geke en Jeroen Boschma op vrijdag 4 September Junior Co. Achter de facade van een fraai herenhuis schuilt een mooi ingerichte zaak waarin een uitgebreide collectie aan kinderkleding wordt verkocht. Het interieur weerspiegelt de vele kleuren die in de collectie te vin- den zijn. Er is kleding voor kinde ren van 1 tot 18 jaar. De trendy collectie wordt gevormd door mer- ken als Oilily Jeans, Cakewalk en Bad Boys. Junior Co is zes dagen per week geopend, op maandag 13.00 tot 18.00 uur, van dinsdag tot zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en op koopavond tot 21.00 uur. hhb 169&- Minitower., jiMb yhenqen +Mb vWeok**rt, ;*(fee<t (filer, k*nUlf(k, I N(Ll/}ICp i«bit ^elvthl(k**rt, (fenkerfet I JIN C H MONITOR! Van Swindenstraat 55b, 3112 MG SCHIEDAM 01'EN VAN DINSDAG T M ZATERDAG 10 00 18 00 UUR, D0NDFRDAGAV0ND TOT 71 00 UUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3