'Kort Rotterdams' moet filmproduktiestimuleren Programma Furieade 1998 LAATSTE CORRECT BERGWEG110 ROTTERDAM 899 159 12.9 9; 249 BERGWEG 110 ROTTERDAM Theater de Teerstoof Theater Schuurkerk Theater aan de Schie Stadsgehoorzaal DKHTAAL APS CAMERA Tliea^er progranmia. Vijfkorte films in decor of sfeer van Rotterdam Canon mr- APSF0T0FILM ZONDAG 4 OKTOBER GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR TEL.: 010-4.618.600 VERREKIJKER -56T-I ROTTERDAM - Op het Ne derlands Filmfestival in Utrecht zijn afgelopen maan dag vijf korte films in pre miere gegaan in het kader van het project Kort Rotter dams. Dit door het Filmfonds Rotterdam gefinancierde pro ject heeft als hoofddoel het creeren van een 'productie- huis' voor films in Rotter dam. Woensdag 30 September Vrijdag 2 oktober Zaterdag 3 oktober Zondag 4 oktober Onze inkopers zijn naarde audio en video beurzen. Zij geven ons nog 1 week de tijd om ruimte te maken voor de nieuwe modellen. De planken moeten leeg. Soms zonder doos, een klein krasje of alleen een beetje stoffig, maar altijd met hoge kortingen. Deze Lucky Sale koopjes zullen u altijd het gevoel geven dat u een fantastisch apparaat heeft gekocht voor een lucky prijs. J49§r-| MINOLTA CORRECT LUCKY SALE PRIJS I fl I I I I I Woerisdag 30 September 1998 wx54 MaasposT Job Schuring Wat nou Met zijn vorige programma 'Eindelijk' bewees Job Schuring definitief tot de grote namen van het Nederlands cabaret te behoren. 'Wat nou' is Job Schuring ten voeten uit: schitterende verhalen, prachtige liedjes, maar bo- venal subtiele humor. Job Schuring heeft geen platte grappen nodig. Op- pervlakkigheid is er al genoeg in de cabaretwereld. Hij is snel en scherp, maar ook ontroerend zonder sentimenteel te worden. En als Schuring mensen kwetst, zijn ze ook echt gekwetst. Geen tussenweg mogelijk. 'Wat nou' is cabaret met een grote C, voor een publiek dat wel eens meer wil dan zappen. Vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 25,50. Koos van Zomeren De bedreigde koe Koos van Zomeren debuteerde in 1965 met de dichtbundel 'De wieler- koers van Hank'. Omdat hij vond dat het schrijversschap en de journalis- tiek in elkaars verlengde liggen, werd hij journalist. Aanvankelijk schreef hij voor Het Vrije Volk, later ook voor Nieuwe Revu. Bovendien is Van Zomeren vaste columnist van NRC Handelsblad. Tussen 1977 en 1983 schreef hij een aantal thrillers met titels als 'Collega Vink vermoord' en 'Minister achter tralies'. De doorbraak naar de serieuze kritiek kwam in 1983 met de roman 'Otto's oorlog'. In deze roman en in later werk speelt de natuur, met name de koe, een belangrijke rol. Vrijdag 16 oktober, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 7,50. Stichting Schat Producties Peer Gynt Peer Gynt is een sprookje. Sprookjes zijn niet waar, maar wel echt. Peer Gynt is tijdloos, de tekst van Ibsen is waar nodig vertaald naar andere om- standigheden. Grieg's muziek is in de voorstelling vervlochten. Peer Gynt is een bonte voorstelling. Een muziek-, zang-, dans- en speeltheater. Peer Gynt is een fantast. Hoe hoger hij vliegt, hoe harder hij tomeloos neerstort. Wie is Peer Gynt? Hij weet het zelf ook niet meer. Hij vraagt het publiek hem te helpen zoeken naar een antwoord. Op zijn beurt laat hij voor ieder- een een licht schijnen op de 'plek waar onze dromen huizen'. Woensdag 14 tot en met zondag 18 oktober, aanvang 20.00 uur (zondag- matinee 14.00 uur), toegangfl. 15,-/fl. 12,50. Slagerij Van Kampen The door to the sea De Stadsgehoorzaal schudde op haar grondvesten toen de Slagerij langs kwam. Dat was eehter zo'n prettige ervaring dat ze op veler verzoek weer terug komen met een nieuw programma. Een deur is altijd een doorgang naar iets anders. Maar soms zijn deuren gesloten, andere daarentegen zijn altijd open. Rond dit fenomeen deur, 'door', door een deur, draait het the- aterprogramma van Slagerij Van Kampen. Bij deze doorgang wordt ach- terom gekeken, maar zeker ook naar de toekomst met nieuwe ontwikke- lingen. Door het gebruik van projecties worden prachtige effecten bereikt, maar de overdonderende muziek doet het eigenlijke werk, zoals gewoon- lijk. Slagerij Van Kampen neemt u mee op een spannende reis, waar u nog vaak aan zult terugdenken. Dinsdag 13 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 42,50. Lori Spee Promises De al vele jaren in Nederland succesvolle Amerikaanse zangeres zingt liedjes van Herman van Veen. Samen met hem 'hertaalde' Lori Spee deze overbekende nummers. Het nummer 'Rozegeur' werd zodoende 'Promi ses'. De twee zangers/tekstdichters hebben elkaar gei'nspireerd. Dat resul- teerde in een even verrassende als veelzijdige combinatie van talenten. Lori Spee geeft aan al de songs een geheel eigen overpeinzing mee. Veel nummers zijn filmpjes die aan je voorbij trekken. Heel poetisch met ruim- te om er als 'listeraar' een eigen invulling aan te geven. Door Lori's grapi- ge verteltrant en smaakvolle muzikale begeleiding, zorgt zij voor een zeer bijzondere avond. That's what we promise you! Donderdag 15 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 35,-/fl. 32,50. Pieter de Rijk De Wederafbraak Lachen staat bij meesterimitator en woordkunstenaar Pieter de Rijk cen- traal. Hij houdt niet van gepreek. Als een taalvaardig animator neemt hij het publiek al zappend mee in zijn verwondering, zijn verbazing en zijn woede. Hij zet in De Wederafbraak de generatie van de wederopbouw te- genover zijn eigen generatie. Volgens hem de generatie van de wederaf braak. De generatie die het geloof, het fatsoen en de werkmoraal, kortom datgene waar hun (groot)ouders voor vochten, net zo makkelijk weer overboord gooit. Pieter de Rijk is een bos rood haar die veel grappen maakt en goed kan imiteren. Van hem komt de inmiddels gevleugelde uit- spraak 'Pilzie-bij?' uit zijn spoedcursus Chinees. Vrijdag 16 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 27,50/fl. 25,-. Emmy Verhey en Henk van Twillert Great Americans In dit bijzondere concert krijgen twee grote Amerikanen op muzikaal ge- bied de aandacht die ze verdienen. George Gershwin, bekend van Porgy Bess, en Astor Piazzolla, de tango-virtuoos, worden op unieke wijze bij elkaar gebracht. Henk Twillert (bariton saxofoon) maakte temperament- voile arrangementen. Samen met Emmy Verhey (viool) en The Amster dam Soloist Quintet ontstaat een avond vol passie. De individuele kwali- teiten van de muzikanten en hun liefde voor de muziek doet het geheel zinderen op een manier die je maar zelden meemaakt. Zaterdag 17 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 35,-/fl. 32,50. Jeugdtheater't Appeltje De prinses en de tuinmansjongen Theater het Appeltje oogste vorig seizoen veel succes met 'Dag Monster'. Nu bewerkten ze 'De tuinen van Dorr' van de bekende kinderboeken- schrijver Paul Biegel tot een nieuw en verrassend theatersprookje. Reis mee in een sprookjesachtige wereld, waarin een prinses het moet opnemen tegen een boze heks. De liefde tussen de prinses Mijnewel en de tuinmans- zoon Jouweniet heeft geen toekomst. Een heks betovert de jongen. Hij verandert in een zaadkorrel. De prinses moet hem zaaien in de tuinen van de dode stad Dorr om de betovering te verbreken. Zal ze hem kunnen red den? Zal de onmogelijke liefde toch mogelijk worden? Een betoverende voorstelling voor iedereen vanaf zeven jaar. Zondag 18 oktober, aanvang 15.00 uur, toegangfl. 15,-/fl. 12,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. Via het kabelnet kunt u het pro gramma van RDTV op uw televi- Scene uit Hoi, hai, hai hoi, een van de vijf films uit de serie Kort Rotterdams. Kort Rotterdams is een initiatief van het Filmfonds Rotterdam. „Het is ontstaan uit de behoefte om de kwaliteit van de produktiemo- gelijkheden van films in Rotter dam te verbeteren", vertelt Dick Willemsen, directeur van het Film fonds Rotterdam. „Er is in deze stad wel veel expertise op het ge- bied van televisieproductie, maar veel minder voor films. De bedoe- ling is producenten te helpen, zo- dat ze in staat zijn om hier later ook een lange film te produceren." Naast het verbeteren van de film- productie, wil het Filmfonds met de korte films ook meer bekend- heid geven aan de regio, en de kwaliteit van korte-filmprojecten in de stad verbeteren. De selectie vond plaats op basis van deze doel- stellingen: „We hebben gekeken of een project op een goede manier in Rotterdam paste, zowel qua lo- catie als onderwerp. Zo speelt een van de films zich af op de Coolsin- gel, en een ander in het havenge- bied." De filmers konden zich voor Kort Rotterdams inschrijven als team van twee of drie personen; een re- gisseur, een producent en een sce- narioschrijver. Er kwamen twaalf projecten binnen, waarvan er uit- eindelijk vijf overbleven. De films die uiteindelijk werden gemaakt zijn Hoi hai, hai hoi van Liorah Hoek, Gert-Jan van de Vaate en Rick Vermeulen, Haarzaak van Simone van den Broek, Carleen Teensma en Geertrui van den Craats, Een langzame kogel van Bob Visser, Nadadaja Kemper en Theo Wesselo, De Overkant van Andre van der Hout en Iris Sie- mons en Temper! Temper! van Frank Lammers en Rob Vermeu len. Als onderdeel van het project moesten de deelnemende filmers ook een workshop volgen onder leiding van Robert Buckler, scena rist en producent van Brothers in trouble. Volgens Iris Siemons, een van de deelnemers, was deze workshop heel leerzaam: „Het was niet alleen gericht op productie, maar ook op inhoudelijke dingen zoals scenarioschrijven." De toe- gevoegde waarde van de workshop was volgens haar dat ze in contact kwam met andere filmers: „We hebben veel gediscussieerd over elkaars projecten, waardoor een soort samenwerking is ontstaan tussen de producenten." Siemons produceerde voor Kort Rotterdams de film De Overkant van regisseur en scenarioschrijver Andre van der Hout. Deze film gaat over een jon gen die de geboorte van zijn broer- tje in verband brengt met een ont- ploffing bij de Shell in Pemis. „Ik ben bij het project terechtgekomen via Het Kader, het audiovisuele productiebedrijf waar ik werk", vertelt Siemons. „Andre benader-' de ons of wij zijn film wilden pro duceren. Dat hebben wij als bedrijf gedaan. Ik was daar als uitvoerend producent het meest bij betrok- ken." De producente gelooft dat Kort Rotterdams de speelfilmpro- ductie in de Maasstad zeker kan bevorderen: „Het is voor ons de eerste keer dat we een speelfilm produceren. Je wordt er best wel door gestimuleerd en het is goed bevallen." Liorah Hoek, die sa men met Gert-Jan van de Vaate de film Hoi hai, hai hoi regisseerde, gelooft ook dat Kort Rotterdams een positieve uitwerking kan heb ben: „Het is moeilijk in te schatten of er een produktienetwerk is ont staan, want iedereen was natuurlijk vooral met z'n eigen film bezig. Maar er zijn zeker contacten ont staan, die er nog niet waren." Hoek vindt het project Kort Rotter dams een goed initiatief: „Het biedt mensen die een korte film willen maken de kans om dit ook daadwerkelijk te doen." Volgens de filmmaakster is Rotterdam in haar film niet direct het onder werp: „Je filmt sowieso snel vanuit je eigen belevingswereld, en wij wonen zelf in Rotterdam, maar het hoefden niet allemaal films over Rotterdam te zijn. De stad heeft wel een belangrijke invloed op de sfeer in onze film." In Hoi hai, hai hoi gaat het over twee geliefden die elkaar treffen op een geheime plek in de Rotterdamse haven. „Er heerst in onze film een botte ro- mantische sfeer, die ik erg bij Rot terdam vind passen", aldus Hoek. Nu de vijf korte films zijn ver- toond op het Nederlands Filmfesti val in Utrecht, zullen ze binnen- kort ook in de bioscoop te zien zijn. „Ze gaan draaien als voor- films bij lange films die worden uitgebracht door het Nederlands Filmmuseum", vertelt Dick Wil lemsen. „Dus als het goed gaat zijn de films tien of twaalf weken te zien in bijvoorbeeld Lantaarn Venster als voorfilm bij nieuwe films van Jacco van Dormael of Alejandro Agresti. Later worden ze door de NPS ook nog eens op televisie uitgezonden." Op 30 ok tober zijn de vijf films bovendien te zien tijdens de Off-screen-film- avond in Zaal De Unie in Rotter dam. Of het Filmfestival Rotter dam de films in januari ook ver- toond, is nog niet bekend. Als alle betrokkenen tevreden zijn, sluit Willemsen niet uit dat Kort Rotter dams een jaarlijks terugkerend project gaat worden: „Na de pre miere gaan we het project evalue- ren. Maar de overeenkomst met de NPS was in principe voor een aan tal jaren, dus we willen het zeker voortzetten. De bedoeling is uit eindelijk dat in Rotterdam kleine productiehuizen gaan ontstaan. Als je net van de academie afkomt, is er in Rotterdam relatief weinig aanspraak om jouw film te produ ceren. Dat proberen wij met dit project een push te geven." VINCENT WERNKE 16.00-19.00 uur: Furieade Spon- sorbijeenkomst. Genodigden wor den door het gemeentebestuur op het Stadhuis ontvangen. Uitreiking van de Maassluise Promotie Prijs 1998. 18.15-18.45 uur: Muzikale ope- ningsactiviteit door de Drumfanfa- re 'Het wapen van Maassluis' op de Stadhuiskade. 18.35-19.00 uur: Furie vaart de Maassluise haven binnen, aan boord de burgemeester van Maas sluis, mevrouw J. Sterkenburg en de voorzitter van de Stichting Maassluis Maritiem, de heer J.Groot. Ook aan boord 'Die Maczc Sanghers'. verkleed als ou- de zeelieden, zij laten van zich ho- ren! 19.00 uur: Openingshandelingen door mevrouw Sterkenburg en de heer Groot. Muzikale begeleiding: 'Het Wapen van Maassluis'. De stoomfluit is het teken: 'Furieade 1998 geopend'. Dan wordt de af- fakkelinstallatie ontstoken, ontste- ken de schepen hun illuminatiever- lichting en de bewoners rondom de haven en vlieten hun kaarsverlich- ting. 19.15-20.45 uur: Een deskundige jury zal rondlopen om de sfeerver- lichting te beoordelen. 19.00-24.00 uur: Vlootschow in vlieten en havens (ca. 65 schepen). 19.45-20.00 uur: Formatie 1am- pionoptocht in de Arthur van Schendelstraat, kijkend richting Boogertstraat. 20.00-21.00 uur: Lampionoptocht met medewerking van drie mu- ziekkorpsen, te weten 'Het Wapen van Maassluis', 'Liora' en 'Jeugd Rijnmondband' 19.15 uur: Furieade Kermis (bui- tenhaven). 20.15-21.45 uur: Furieade Prome nade Concert in de Immanuelkerk met medewerking van: 'Het Vo- lendams Opera Koor o.l.v. Klaas Do Maassluise haven, ook dit jaar middelpunt van de Furieade. Foto Roger van der Kraan Venneker' en 'Het Marker Koper Kwartet'. Kerk open om 19.30 uur, kaartverkoop aan de deur. 20.00-1.00 uur: Furieade Music Dinner Cruise, vertrek vanuit Maassluis 19.00 uur. 20.00-23.00 uur: Een muzikale rondvaart door 'De Vrolijke Dauwtrappers'. 20.30-21.30 uur: Demonstratie 'Sparta' op de Govert van Wijnka- de. 21.00 uur: Uitslag Furieade sfeer- verlichting-wedstrijd (ponton). De winnaar ontvangt twee kaarten voor de Furieade Waterweg Cruise op zaterdag 3 oktober om 13.00 uur. 21.15 uur: Furieade Moonlight Cruise aan boord van de Prinse- plaat. Inschepen: 20.30 en 21.15 uur. 21.30-22.15 uur: Concert door 'Het Wapen van Maassluis' op de Govert van Wijnkade, ten behoeve van de 'Marco Polo'. 22.15 uur: Furieade Sponsor Crui se (Marco Polo) voor genodigden. Inschepen: 21.30 en 22.15 uur. 23.00 uur: Furieade Skylight Vuurwerk in de buitenhaven. 23.00-03.00 uur: Furieade Hol- landse Feestavond in Discotheek Comedia. 10.00 uur: De Furie blaast de stoomfluit, het carillon van de Groote Kerk speelt onder andere het Furieadelied 8.00 uur: Furieade Wandelmars georganiseerd door V.T.M., gym- nastiekzaal Haydnlaan. 10.00-17.00 uur: Furieade Brade- rie 10.00-17.00 uur: Vlootshow, meer dan 65 schepen in vlieten en in de haven. Vele schepen ter bezichti- ging- 10.00-17.00 uur: Furieade Kermis 10.00-17.00 uur: Duik- en demon- teergroep van de Koninklijke Ma rine, met onder andere uitrukwa- gen en duiktank. 10.00-17.00 uur: Furieade Absei- len, hoek Industrieweg/Maasweg. 10.00-17.00 uur: Furieade Oud- hollandse Markt in pand Dubbel- man aan de Govert van Wijnkade. 10.00-15.00 uur: Furieade Fitline Open Dag 10.00-17.00 uur: Sleepvaartmuse- um geopend. 10.00-17.00 uur: Rondvaarten bin- nenhaven door zeeverkenners en scouting. 10.00-11.00 uur: Presentatie Oude Modellen door Motorclub 'Oldti- mer Oudenhoorn'. Lokatie Goud- steen. 11.00-16.00 uur: Duikdemonstra- tie Smit Tak en de Genie, brand- blusdemonstraties door Rise op en bij ponton Stadhuiskade. 12.00-17.00 uur: Helicoptervluch- ten vanaf Heliveld. 12.00-14.00 uur: Furieade Fitline Open Dag. 12.00-16.00 uur: Furieade Robot- lopers over het gehele parcours, gesponsord door 'Spijker Woon- en slaapcomfort' 13.00-15.00 uur: Furieade Water weg Cruise met de draagvleugel- boot de Flying 13.00-13.45 uur: Furieade Lunch Concert in de Immanualkerk. 13.00-14.25 uur: Demonstratie Sparta in de Keucheniusstraat. 14.00-17.00 uur: Gemeentemuse- um geopend. 14.30-16.30 uur: Presentatie Oude Modellen door Motorclub 'Oldti- mer Oudenhoorn'. Lokatie Goud- steen. 15.15 uur: Stuntvlieger boven de Nieuwe Waterweg. Culturele activiteiten: Muzieklocatie Markt: 10.30-13.00 uur: 'The Swinging Snails'. 13.30-17.00 uur: Maassluise Big Band 'The Harmony masters'. Parcours: 11.00-16.00 uur: Kunst-4-Kids Festival. 11.00-16.00 uur: Volksvermaak- groep 'Dasnix'. 11.00-17.00 uur: 'Dutch Drums Percussiongroup' 11.00-17.00 uur: 'De Hoedjes'. 13.00-17.00 uur: Kapel 'de Mer- weboertjes'. 9.00 uur: Furieade Wandelmars georganiseerd door V.T.M., gym- nastiekzaal Haydnlaan. 10.00-11.00 uur: Vertrek schepen 10.00-17.00 uur: Duik- en demon- teergroep van de Koninklijke Ma rine, met onder andere uitrukwa- gen en duiktank De Centrale Post op de Marnixka- de is op vrijdag en zaterdag telefo- nisch te bereiken onder nummer 06-22523506. Voor meer informa tie op Internetwww.arge.nl/furie- ade CANON P0WERSH0T 350 DIGITALE F0T0CAMERA MET LCD KLEURENSCHERM De afbeeldingen kunnen worden afgedrukt door ze naar een PC te zenden en daarna een standaard printerte gebruiken. Met de meegeleverde uitwisselbare 2 MB CompactFlash geheugenkaart heeft u een capaciteit van 47 opnamen. Geschikt voor Windows en Macintosh. Afm. 9.5x9.5x5.5 cm. Art.nr. 43013 CORRECT LUCKY SALE PRIJS MINOLTA VECTIS10 APS ZOOM COMPACTCAMERA Compact camera met zoomobjectief van 25 tot 50mm, 2xzoom. Volledig automatisch en heeft een automatisch filmgevoeligheid instelling. Dankzij het APS systeem kunt u kiezen uit drie beeldformaten en is perfect voor panorama- opnamen, groepsfoto's of close-ups. Voorzien van ingebouwde flitser. Art.nr. 23221 FILMS 24 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm. Art.nr. 29714 FILMS 36 OPNAMEN Ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm. Art.nr. 29715 CORRECT LUCKY SALE PRIJS CORRECT LUCKY SALE PRIJS FUJI NEXIA 200 APS F0T0FILM Geschikt voor het opnemen van maximaal 40 foto's. 200 ISO CORRECT LUCKY SALE PRIJS Art.nr. 22959 "i|W< M Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur iedere zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekten geen telefonische reserveringen ofbestellingen mogelijk. I MINOLTA 8X23 AFC0MPACTE I AUT0F0CUS VERREKIJKER Alles dichterbij halen met deze I snelleennauwkeurigeautofocus- kijker die zeer scherp het onder- werp in beeld brengt. Licht en J compact ontwerp waarbij Minolta's geavanceerde optische technologie zorgt voor het helderste en duidelijkste beeld. ALLEEN ZATERDAG 3 OKTOBER VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 11782 CORRECT LUCKY SALE PRIJS OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Zondag 4 oktober geopend van 12.00-17.00 uur. (A- iMr iW- Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 23