I Vroeger is terug: oude liedjes in een nieuw jasje 'We laten heus niemand achter bij een dropping in het bos hoor' 599 299 m 1299 BERGWEG110 ROTTERDAM Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof Theater a.d. Schie zm.- 11 XJiea^er progranmia Nieuw theaterprogramma van Fred Piek Wijk- en buurtbeheer in de bres voor Maassluise jeugd APS AWARD WINNER Z00MC0MPACT AUT0F0CUS COMPACT CAMERA MET 3 LENZEN, FLITSER EN TAS TEL.: 010-4.618.600 In de afgelopen maanden jpUlBT trokken de inkopers van Correct de wereld rond en bezochten alle internationale en nationale beurzen. Correct heeft alle afdelingen opnieuw ingericht. Kom naar Correct en ontdek de Wc" vele aanbiedingen en het nieuwste van het nieuwste op gebied van beeld, geluid, computers, car elektronica, telecom en software. Canon S9T- PENTAX 399T- SLECHTS 8STUKS wx54 MaasposT Willem Nijholt en Gerrie van der Klei En nu wij begane grond en de eerste verdie- ping van het huis van Barbara. Zij woont daar min of meer samen met Gilbert. Nikki, een oude klasge- noot van Barbara, vraagt of ze tij- delijk een etage mag huren met haar man, zodat hun nieuwe huis kan worden afgebouwd. Op de van Ayckboum bekende wijze sluipen de misverstanden en onderlinge spanningen in de verschillende verhoudingen. Donderdag 29 oktober, aanvang 20.00 uur, toe gang fl. 45,-/fl. 42,50. Tim van der Sluijs Koppensnellen En nu Wij. Foto De Kroon Studio Willem Nijholt en Gerrie van der Klei spelen in deze muzikale thea- tervoorstelling twee oude rotten op leeftijd. Zij zijn een vroeger veel gevraagd duo dat jarenlang met el- kaar op het toneel heeft gestaan. Na een ingrijpende gebeurtenis kwam aan hun samenwerking een abrupt einde. vanavond zijn ze na al die jaren voor het eerst weer bij- een voor een muzikale schnabbel, die ze om verschilende redenen niet wilden laten lopen. Het lijkt alsof het weer koek en ei is tussen de twee, maar onder het verkleden, schminken, roddelen en plagen, broeit een onverwerkt verleden. Woensdag 28 oktober 1998, aan vang 20.00 uur, toegangfl. 47,50/ fl. 45,-. Trudy Labij, Peter Faber en an- deren Ja, ja, de liefde ja, ja de liefde. Foto Patrick Meis Ja, ja, de liefde is een vertaling van 'Things we do for love', de jongste komedie van toneelgrootmeester Alan Ayckboum. Zijn 52ste stuk wordt beschouWd als een van zijn beste. Het is een buitengewoon geestige, maar ook heel ontroeren- de komedie, die zich op drie ni- veau's afspeelt: het souterrain, de Tim van der Sluijs. Foto Eric de Bree We kennen geen grenzen meer. We werken ons kapot, terwijl we ons tegelijkertijd grenzeloos ver- velen. Nederland heeft last van mentaalmoeheid. In 'Koppensnel len' neemt Tim van der Sluijs z'n verantwoordelijkheid. Koppen- snellend door het nieuws van de afgelopen tijd wil hij nieuwe gren zen stellen. Net als in zijn vorige programma 'Ik bv.' brengt Tim van der Sluijs politiek, actueel en geengageerd cabaret. Vrijdag 30 oktober, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 27,50/fl. 25,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoor zaal, Schiedamseweg 51, van dins- dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aan vang van de voorstelling. Koos van Zomeren De bedreigde koe Koos van Zomeren leest vrijdag 16 oktober voor uit eigen werk. Zijn werk is inmiddels uitgegroeid tot een rijk geschakeerd oeuvre van thrillers, lite- raire romans, columns en natuurbeschrijvingen. Midden jaren zestig de- buteerde Van Zomeren met de dichtbundel 'De Wielerkoers van Hank'. Hierna volgden een drietal romans. Na een periode van politieke activiteit publiceert hij in 1977 de eerste in een rij thrillers en sleutelromans. Hierin verwerkt hij zijn werkzaamheden voor Nieuwe Revu. Met de publicatie van Otto's Oorlog in 1983 begint zijn tweede literaire periode. Hierin spe len autobiografische elementen, politieke activiteit en de natuur een be- langrijke rol. Vrijdag 16 oktober, aanvang 20.30 uur, toegangfl. 7,50. John Buijsman Angel Eyes John Buijsman speelt na 'Dodo' zijn tweede solo. Hij wilde een verhaal over het leven van een jazz-muzikant. En er is er maar een die dat kan schrijven: Deelder. Jules Deelder. Dus schreef Deelder een toneeltekst over het leven van een jazz-muzikant. En er is er maar een die dat kan spe len: Buijsman, John Buijsman. Hij speelt een levende legende. Hij zit in een kleedkamer voor een optreden. Het voorportaal van de hemel, of van de hel. Het is maar net hoe het publiek reageert. Hij kijkt in de spiegel en ziet zichzelf. Een doodskop in de wereld die jazz heet. Hij speelt van avond niet alleen. Jammer genoeg. Luister maar. Daar komen ze voorbij: de verhalen over de anderen, de klootzakken en de virtuozen. Zaterdag 31 oktober, aanvang 20.30 uur, toegangfl. 22,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het Stad- huis, Koningshoek, op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur), tel: 5931 931 en aan de kassa van Theater Schuurkerk op werkdagen van 12.00 tot 14.00 uur, tel: 591 37 00. Jeugdtheater Sonnevanck Engerlingen Jeugdtheater Sonnevanck maakt uitbundige voorstellingen over zeer her- kenbare gevoelens. Engerling gat over twee zusjes. De ene is bang, de an- der wil weg. Als de angst te groot wordt valt het bange zusje in slaap. Maar ook in haar dromen gebeuren de meest gruwelijke dingen. Ze is een blok aan het been van de andere zus. Die heeft er geneog van altijd voor de bangerik te moeten zorgen. De andere zus droomt ervan op reis te gaan en spannende dingen te beleven. Maar het is moeilijk je zusje zomaar ergens achter te laten. Toch lokt het avontuur en gaat ze weg. Dinsdag 27 oktober, aanvang 14.00 uur, toegangfl. 10,- (kinderenfl. 8,-). Terra Incognita De laatste streek Terra Incognita maakt klanktheater voor de jeugd. Klanken en muziek worden in de voorstellingen gebruikt als muzikaal intermezzo, maar ook als een haast filmische ondersteuning van het verhaal. De laatste streek gaat over een bizare zoektocht. Een waarzegger en een voerman gaan op zoek naar een nieuwe hoofdman. Met behulp van een kauw vinden ze de jonge Sargon. Ondertussen gebeuren er de vreemdste dingen. Het viertal besluit de oorzaak hiervan op te sporen. Woensdag 28 oktober, aanvang 14.00 uur, toegangfl. 10,-(kinderenfl. 8,-). Jeroen van Merwijk De mooiste Het valt niet te ontkennen, Jeroen van Merwijk is zeker niet de beroerdste. Al eerder kwam hij met een come-back, nadat de recensenten en het pu bliek hem ten einde raad verzochten alsjeblieft het theater niet te verlaten na zijn afscheidstournee. Het podiumbeest kwam terug. Maar je geeft ze een vingeren ze willen meteen je hele hand. De pers was razend enthousi- ast en het publiek wil meer van die mooie liedjes. Weer strijkt Van mer wijk met zijn hand over zijn hart. Hij heeft de allermooiste liedjes, opge- poetst en uit de oude doos, opnieuw gearangeerd voor elektrische gitaar. Speciaal voor die grote schare uitzinnige fans. Try-out. Vrijdag 30 oktober, aanvang 20.15 uur, toegang fl. 28,-. WATER WEG - In de vroege ja ren '70 vierde hij successen met de groep Fungus. Vooral het nummer Kaap'ren varen (al die willen te kaap'ren varen moeten mannen met baarden zijn) bracht hem roem. Fred Piek. Na jaren van muzikale omzwervingen (Amazing Stroopwafeis, Drie He- ren) en een periode van reiatieve stilte, is hij nu weer terug. Kwam vorig jaar a) een cd van Piek uit met als titelVroeger is terug1nu is er een theaterprogramma met dezelfde titel. 'Vroeger is terug', een titel met een dubbele beteke- nis. Het oude materiaal van Fun gus vormt, opnieuw gearran- geerd, de basis van het program ma. Maar het gaat hier ook om volksliedjes van vele eeu wen gele- den. Fungus was zijn eerste professione- le band. Een vriendenclubje. In een tijd waarin folk-muziek niet erg po- pulair was en het bo vendiennot do ne' was om in het Nederlands te zin- gen, vierde dat vriendenclubje suc cessen met muziek die misschien nog het best te omschrijven is als 'Nederfolk'. Piek: „Het was de tijd van de countryrock, een band als Kayak was erg populair. Ik beland- de in Engeland en kwam daar in aanraking met folk-muziek, ik werd daar onmiddelijk door gegrepen." Piek begon aanvankelijk ook in het Engels, later ontstond het idee om in het Nederlands te gaan zingen. Daarvoor werd een zoektocht op touw gezet naar oude Nederlandse volksmuziek. De teksten werden opgediept uit archieven. Voorna- melijk uit het uitgebreidde archief dat de NOS in de jaren '70 had en dat naderhand overging naar het Meertens Instituut. En uit de verza- meling van de Koninklijke Biblio- theek in Den Haag. Piek: „Daar ligt Fred Piek en zijn mannen brengen vroeger terug in het theater. Binnenkort ook in de Stadsgehoorzaal. Foto Cok van Vuuren alles dat ooit gedrukt is geweest. Daar is veel te vinden, maar het is moeilijk om materiaal te vinden dat je wilt gebruiken. Het aantal the- ma's is in Nederland beperkt, bo- vendien liggen die thema's dicht bij elkaar." De muziek bij de veelal eeuwenou- de teksten werd door Piek zelf ge- schreven. En Fungus werd popu lair. Allereerst in dejongerencentra, dieerdestijds (voorde discotheken- cultuur en teruglopende subsidies er een eind aan maakten) in grote getalen waren. En van daaruit ook op de grotere podia. Fungus stond op Pink Pop (nog altijd een graad- meter waaraan je de status van een band kan afmeten) en trad op in het buitenland. •■Vooral het nummer Kaapren vareneen oud liedje dat Piek op school had geleerd, maakte de band groot. Ook nu nog kunnen de meeste mensen het refrein (Jan, Piert, Joris en Corneel, die hebben baarden...) moeiteloos meezingen. Dat roept meteen de vraag op wat dat toch is met sommige num- mers..., waarom ze voordeeeuwig- heid gemaakt lijken te zijn terwijl andere nummers al snel in de verge- telheid raken. Piek: „Daar is niet echt een vinger achter te krijgen. Ik denk dat in het geval van Kaap'ren varen meespeelt dat het een makke- lijk refrein heeft maar dat het toch geen meezinger is. Juist dat maakt het, denk ik, speciaal." De nummers van Fungus vormen de basis voor een nieuw theaterpro gramma van Piek.Vroeger is terug heet dat programma, vorig jaar verscheen een cd net dezelfde titel. Allerwegen wordt nu gesproken over een come-back van Fred Piek. „Kijk, ik heb echt niet stilgezeten' aldus Piek. „Maar als je een aantal jaren niet meer hebt opgetreden en geen cd's meer hebt gemaakt, spreekt men al snel va een come back. De dingen overkomen je, de belangstelling neemt toe of af. Je begint weer eens opnieuw en dan blijken er toch weer mogelijkheden te zijn." Mogelijkheden voor het opnieuw ten gehore brengen van het oude materiaal van Fungus. Met nieuwe begeleiders, waaronder multi-instrumentalist Walter Kui- pers (Fungus-fan vanaf zijn elfde jaar) En gestoken in een nieuw (akoestisch) jasje. Piek: „Ik breng het niet als jeugdsentiment. Ik vind het gewoon mooie muziek die ik graag op een andere manier wil la ten horen. Ik kijk nu anders tegen de teksten en de muziek aan dan toen ik een twintiger was. Ik ben nu ouder en ook beschouwender, dat leidt toch tot een andere benadering van de teksten. De nieuwe muzikanten hebben natuurlijk ook hun eigen kijk op de muziek. Dat heeft natuur lijk ook invloed op hoe het uiteinde- lijk klinkt." InVroeger is terug' zijn niet alleen de liedjes veranderd, ook het podi um waarop ze worden gebracht is nieuw. De jongerenpodia hebben plaats gemaakt voor het theater. Piek: „Nog afgezien van het feit dat er vrijwel geen jongerencentra meer zijn heb ik natuurlijk ook niet meer de leeftijd om daar te spelen. Het kan nu ook in het theater. Vroe ger was het ondenkbaardat je in het theater een muziekprogramma bracht. Dat moest dan toch een thea- trale vorm krijgen. Met het verdwij- nen van de overige podia is dat ver anderd. Je ziet nu dat veel groepen een theatertournee maken." De theatertournee van Fred Piek begint donderdag 15 oktober in Ba- rendrecht met een try-out. Een week later, op donderdag 22 oktober, is de premiere in Theater a.d. Schie in Schiedam. Vrijdag 23 oktober staan Piek en zijn begeleiders op de planken van de Vlaardingse Stads gehoorzaal. Twee thuiswedstrijden in twee dagen voorde in Schiedam geboren en in Vlaardingen woon- achtige Fred Piek. Vroeger is terug. ERIKMEUER MAASSLUIS - Organiseren van activiteiten voor de jeugd is een belangrijk onderdeel van het wijk- en buurtbeheer van de ge- meente Maassluis. Jan van Ber gen Henegouwen heeft deze taak op zich genomen (overigens met veel piezier). Van vissen en vlie- geren tot abseilen en klimmen. Deze activiteiten betreffen vooral sport en spel en zijn bedoeld voor jongeren in de leeftijd van 9 tot 13 jaar. Pas een jaar geleden is hij hiermee begonnen. Maar Jan van Bergen Henegouwen, een voorma- lig sportinstructeur, houdt zich nu al tien jaar bezig met activiteiten voor de jeugd. Voordat hij zich richtte op deze categorie, werden de activiteiten georganiseerd voor de 'oudere jeugd', in de leeftijd van 14 tot 20 jaar. „Maar tegen- woordig hebben zij daar minder behoefte aan", zegt Van Bergen Henegouwen. „Boven de dertien jaar wordt de groep ook hechter." Voor de jeugd hieronder is het juist belangrijk dat zij met leeftijdgeno- ten bezig zijn en piezier hebben in de activiteiten. Het doel dat Van Bergen Henegouwen probeert te bereiken is ook dat de jongeren juist piezier hebben. En dat in acti viteiten waar ze zelf niet zo gauw aan zouden denken. Zo is hij giste- ren met een groepje jongeren gaan vissen aan de Nieuwe Waterweg. ,.Ik probeer het ze te leren en hoop dat ze het leuk gaan vinden." Door de jeugd bezig te houden hoopt Van Bergen Henegouwen ook het rondhangen te voorkomen. „Tij- dens de activiteiten probeer ik zo- veel mogelijk de kinderen emit te halen die meer aandacht nodig hebben." Hiermee bedoelt hij jon geren die dreigen de verkeerde kant op te gaan of die zich in een Jan van Bergen Henegouwen zoals iedereen hem het beste kent; volop in de weer voor de Maassluise jeugd. Foto Roger van der Kraan Toneelgroep De Appel De nacht, de moeder van de dag Lars Noren schetst in zijn schitterende stuk 'De nacht, de moeder van de dag' een genadeloos beeld van wanhopig en machteloos naar toenadering zoekende mensen. Centraal in het drama staat de hotelhouder Martin. Voor de zoveelste keer vlucht hij in de alcohol en overspoelt hij zijn gezin met de bijbehorende leugens en dronkemanssentimentaliteit. Zijn vrouw Elin zoekt na een aantal mislukte zelfmordpogingen haar heil in apathie. Ondanks een steeds hardnekkiger wordende hoest weigert zij de dokter te raadplegen. Hun zoon Georg, een qua leeftijd volwassen man, zoekt zijn geluk zoveel mogelijk buiten de deur. het liefst vermaakt hij zich bij de vrouwen in de stad. De narcistische en sensitieve David wacht de grote vaart, gearrangeerd door zijn moeder die van haar jongste zoon 'een man' wil maken. Hoe ieder ook zijn best doet, toch lijkt ontsnappen aan de be- nauwenis niet mogelijk. Een beklemmend maar buitengewoon mooi stuk. Woensdag 28 oktober, aanvang 20.15 uur, toegang le rang fl. 37,-/fl 34,50, 2e rang fl. 32,-/fl. Toegangskaarten voor Theater de Teerstoof en Theater a.d. Schie zijn verkrijgbaar bij de Theaterkassa, Stadserfl, van maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. Tele- fonisch reserveren is mogelijk tijdens de openingsuren van de Theaterkas sa, tel. 2467 467. vervelende gezinssituatie bevin- den. Van Bergen Henegouwen meldt dit dan aan bepaalde instan ces of personen, zoals de kinder- bescherming, maatschappelijk werksters en wijkagenten, die hier vervolgens, naar hij hoopt, werk van maken. Hij wil hierbij wel sterk benadrukken dat deze moge- lijkheid, om zogeheten 'probleem- jongeren' te helpen. slechts een bijkomstigheid is van het doel van de georganiseerde activiteiten. Van Bergen Henegouwen zoekt de jongeren ook zelf op. „Ik ben ze ker wel twee ochtenden en twee middagen in de week op pad." Zo •probeert hij vooral spijbelaars op te sporen en contact te krijgen met de rondhangende jongeren. „Ik probeer ook hun interesse te wek- ken voor de activiteiten." Mocht het van de jongeren zelf uit komen dat ze een probleem be- spreken willen, dan kunnen zij te- recht in het kantoortje aan de Fena- coliuuslaan, achter basisschool Het Spectrum. Van Bergen Henegou wen is hier iedere woensdag van 13.00 tot 14.30 uur aanwezig, zo dat jongeren zich voor de diverse activiteiten aan kunnen melden en daar meteen afspraken over ge maakt kunnen worden. Daarbij wordt de sporthal regelmatig ge bruikt voor de ondernomen activi teiten. Op het gebied van de locaties doet zich echter een probleem voor: het vervoer. Nu gebeurt dit per auto, maar hierdoor is het aantal deelne- mers wel beperkt. 's Avonds en in de weekenden kunnen we nog wel een busje regelen van de afde- lingen Groenvoorziening of Civie- le Werken, maar door de weeks is dat natuurlijk niet mogelijk." En juist op de woensdagmiddag en in vakanties worden er veel activitei ten georganiseerd. De jongeren geven zich hiervoor zelf op en houden zich dan oook aan de afspraken die met hen ge maakt zijn. Zo geeft Van Bergen Henegouwen twee voorbeelden, „We houden wel eens droppingen en dan lopen ze echt wel mee. Ze zullen echt niet alleen achterblij- ven in het bos. En als we gaan ka- noen van A naar B zullen ze toch ook echt in aan moeten komen. Dingen die echt niet kunnen, daar zeg ik ook wat van. Dat is mis schien wel weer een deel opvoed- kunde, het bijbrengen van waarden en normen." Voor de toekomst heeft Van Ber gen Henegouwen nog genoeg plannen en ideeen. Zo wil hij zich meer op scholen gaan richten. Dit in verband met eventuele proble- men waar jongeren mee kampen en het organiseren van activiteiten in samenwerking met de scholen, zoals survivaltochten. Ook denkt hij aan een cursus zelfverdediging voor meisjes. Ook is er het plan iets voor de jongeren in de vluchte- lingengezinnen te ondernemen. Voor de kerstvakantie heeft Van Beergen Henegouwen iets groots in petto. Hij wil er nog niet al te veel over loslaten, maar in de sporthal aan de Fenacoliuslaan zal een heus legerspektakel plaatsvin- den. Voor de winterperiode denkt hij ook aan schaatstochten. Eerst komt natuurlijk nog de herfstva- kantie en daarin is ook van alles te doen voor de jeugd. Zo zal er op dinsdag 27 oktober een zaalvoet- baltoernooi gehouden worden in de olympiahal, woensdag 28 okto ber is er de mogelijkheid te gaan zeevissen en donderdag 29 oktober kan er met speed wings op het strand gevliegerd worxen. Diege- nen met erg veel lef kunnen vrij dag 30 oktober gaan abseilen en zaterdag 31 oktober wordt er een ATB-fietsdag georganiseerd in de omgeving van Nunspeet. Aan de meeste activiteiten in de herfstva- kantie kunnen maximaal 8 perso nen meedoen in verband met het vervoer. Belangstellenden moeten zich dus wel vlug aanmelden. De overige activiteiten, zoals het vlie- geren en voetballen, vinden het he le jaar door plaats. Hiervoor is het ook de bedoeling dat er van te vo- ren aangemeld wordt. De meeste activiteiten zijn gratis, maar voor enkele wordt een kleine bijdrage gevraagd. Al met al vormen de jongerenactiviteiten een belangrijk onderdeel van het wijk- en buurt beheer van Maassluis. "Vooral een heel actief onderdeel", aldus Van Bergen Henegouwen. CARLYEBELING Rotterdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El- ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro gramma dat steeds wordt geactua- liseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010 - 4004.285. CANON IXUS APS COMPACT Z00MCAMERA De Ixus van Canon, de APS camera met 2x zoombereik en alle mogelijke eigenschappen die u maar wenst bij een compact camera diverse flitsstanden en rode ogen reductie 3 formaten mogelijk. Het is dan ook niet verwonderlijk dat deze camera uitgeroepen is als Europese APS camera van het jaar 1997798 en bekroond is met een EISA Award. Afm. 9x6x2.7cm. Incl. tas, 24 opname fotorolletje en ontwikkelen en afdrukken van de eerste film. CORRECT WERELDSHOW PRIJS Art.nr. 805 BSPtO PENTAX ESPI0738G AUTO FOCUS COMPACT CAMERA Volledig automatische camera met een zoombereik van 38 tot 70mm, ingebouwde flitser, automatisch ilmtransport, zelfontspanner voor als zelf op de foto wilt en de kortste afstand om scherpe foto's te maken s 60cm. Filmgevoeligheid van deze camera gaat tot 1600 ISO. Inclusief batterij. CORRECT WERELDSHOWPRIJS Art.nr. 477 -f.mii'TJE Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op deBergweg 110 kunt u van 17.00 £iw^mi.Mmvi,LuamiBM8^ M ig.oo uur iedere zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekten geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. SAMSUNG SR-4000 SPIEGELREFLEX CAMERA SET MET 50 MM SCHNEIDER KREUZMACHLENS HalfAutomatische spiegelreflex- camerabiedttevensde mogelijkheid alles handmatig in te stellen. Naastde ingebouwde flitser wordt deze reflexcamera compleet geleverd met een Samsung ATL-20 programmaflitseren een 3-tal lenzen: 50mm, 28-70mm en 70-210 mm. Inclusief paraattas. CORRECTPRIJS ALLEEN OP ZATERDAG 10 OKTOBER VAN 17.00-18.00 UUR Art.nr. 60920 OPENINGSTIJDEN: maandag t/rrt donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. PIN i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 13