aasstad Popsta(b\\ Negatieven uit de fietsenkelder van een fotograferende zoon Komedianten halen humor van de straat naar de zaal "J*1]p Vij/j da Was Rotterdamse musea in de herfst Vakfotografen tonen de stad in de jaren van wederopbouw 3R» f«< n A BEURZEN DANS MUZIEK DIVERSEN THEATER Woensdag 14 oktober 1998 MaasstaD in Supersub ROTTERDAM - Funk soul bro ther check it out now. Of liever check it out donderdag. In the Vi bes daar dan een speciale avond rond Fat Boy Slim. Hoewel hij zelf waarschijnlijk niet komt opdagen staat de Vibes de hele avond in het teken van de Engelse muzikant/ plaatjesdraaier die momenteel zo- veel succes heeft op de dansvloer. Wat Vibes precies gaat doen is niet helemaal duidelijk, wel dat er cd's, t-shirts en andere memorabilia ver- loot worden. Een reden te meer om op donderdag naar de sympathieke kleine discotheek aan de Wester- singel te gaan. De toegang is zoals gebruikelijk op donderdag gratis, dus dat kan geen beletsel zijn. Een dag eerder, woensdag 14 okto- -ber is het in Plan C de beurt aan Supersub om in het kader van de inmiddels erkende Marlboro Flashbacks in de huid te kruipen van Paul Weller en The Jam. De Amsterdamse bandleden nemen hun Jamtoernee wel heel serieus want zo zeggen ze zelf, we hebben zelfs speciale jamkostuums laten maken. Het lag enigszins voor de hand dat de band zou kiezen voor een imitatie van TheJam/Paul Wel ler, want Supersubs muziek sluit goed aan bij het geluid van de le- gendarische punkformatie die te boek staat als een soort grondleg- ger van de huidige britpop waar- van Supersub een Nederlands adept is. Een kaartje voor Super sub goes Paul Weller kost vijftien piek en het begint in Plan C om 22.00 uur. De deuren gaan overi- gens al om 21.00 uur open. In de Vlerk is het vervolgens vrij- dag te doen, met een lekker punk- avondje van bands die sinds kort zijn ondergebracht op het beroem- de Epitaph-label. Op het podium dan het Franse Burning Heads, die na tien jaar zweten door de platen- industrie eindelijk serieus worden genomen. Op hun conto staat nu de strakka cd 'Be one with the flames' realiseer je wel dat het hier gaat om Freansen die Alio Alio Engels zin- gen. Voor de edn een crime voor de ander een weldaad voor het oor. Het is maar dat je het weet. De Fransen worden overigens verge- zeld door de Nederlands feest- punkband Undeclinable Ambusca de. Deze vijf Brabo's spelen net zo snel als dat ze bier drinken en toch gaat dat niet ten koste van de muzi- kale kwaliteit. Tenminste nog niet. Ze imponeerden op Lowlands en Pinkpop en hebben met 'One for the money' een volwassen, niet naar drank ruikende cd afgeleverd, ook al op Epitaph. Kaarten voor de punk in de Vlerk die om 21.30 uur ,/M Foto: Michel Mees begint kosten vijftien piek. Rotown stapt de week ook meteen goed in, met vanavond, woensdag 14 oktober, een optreden van een bruidspaar uit Chicago dat zichzelf de Handsome Family noemt. En jawel het betreft hier een gezel schap dat country speelt, welis waar vanuit een sinistere lugubere invalshoek maar toch... Is er in Ro town sprake van een heuse count- rytrend of is deze programmering slechts ontsproten uit een brein dat een dergelijke revival graag tot stand wil brengen. Ben bang dat je straks zonder laarzen en hoed de zaak aan de Nieuwe Binnenweg niet meer in komt. Hoe dan ook, een kaartje voor de Handsome Fa mily kost drie knaken en het begint om 22.00 uur. Op maandagavond komen in Rotown dan nog The Swamp Cranks liedjes spelen. Dit gelegenheidsduo uit Engeland/Ca- nada speelt volgens de beste sin ger/songwriter traditie en vindt zelfs de tijd en ruimte voor anek- dotes gedichten en andere grappen. Ook hier is de toegangsprijs fl.7,50 en begint het om 22.00 uur. Nighttown tenslotte doet het op zondagavond, met twee verschil- lende optredens. Eerst is er om 20.00 uur een optreden van de op veler verzoek weer bijelkaar geko- men Nederlandse gitaarrockband Helloise. Het zal zondag dus wel een weerzien van oude fans en groupies worden. In het voorpro- gramma Lemon Crush. Een kaart kost fl. 17,50. Drie uur later, om 23.00 uur is er een dancespecial met het Amerikaanse DeepDish. Met Junk Science heft het duo uit Washington een doorbraak in de dance teweeggebracht. Hun mu ziek is dankzij de extra invulling van 'live'instrumenten en samen- werking met onder meer Everything but the Girl, de dance pur sang inmiddels ver voorbij en staat met nog wat andere grote tr endsetters als Daft Punk en Massi ve Attack op eenzame hoogte. Voor de liefhebbers een absolute must om zondagavond te gaan kij- ken naar dit speciale zondagavond optreden in de grote zaal. Een kaart kost twee tientjes, het begint om 23.00 uur en dat is een mooie tijd voor iedereen die dan net uit bed komt en weer bijgekomen is van de MTC party die een dag eerder in de HAL gehoduen wordt. Wie daar nog geen kaartje voor heeft, hoeft eigenlijk niet meer naar de Wilhelminapier af te reizen want het is alweer ruim een week voile- dig uitverkocht. Ik ga wel, zowel zaterdag als zondag MAURICE HEIJNEN Undeclinable Ambuscade Foto: Jaap Bernaert Nu het weer herfst is en buiten guur, is het tijd om vertier binnenshuis te zoeken. In een van de Rotterdamse musea bijvoorbeeld. Er zijn zoveel verschillende musea te vinden in de stad dat er voor iedereen wel iets te vinden moet zijn. Rotterdam en de haven zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat is zeker te zien aan het aantal musea waar dit centraal staat: het Maritiem Museum 'Prins Hendrik', het Maritiem Buitenmuse- um, het Openlucht Binnenvaart Museum, het Mariniersmuseum der Ko- ninklijke Marine en Schepen uit Verre Landen. Historie is ook een belang- rijk thema in verschillende musea. Uiteraard zijn er de twee historische musea 'Het Schielandshuis' en 'De Dubbelde Palmboom', maar er is ook het Oorlog en Verzetsmuseum, het Nationaal Schoolmuseum, het Toy- Toy Museum, het Rotterdamsch Trammuseum, het Openbaar Vervoer Museum of het Belasting en Douane Museum. Ieder museum met een ei- gen kijk op de geschiedenis. Voetbal en Rotterdam gaan hand in hand door het Home of History in Stadion Feijenoord. En architectuur, een an der belangrijk aspect van Rotterdam, staat centraal in het Nederlands Ar chitectuur instituut. In de Kunsthal Rotterdam is tot en met 6 december de tentoonstelling 100 jaar Escher bewonderen. En in het Natuurmuseum Rotterdam is er een tentoonstelling gewijd aan de natuur in de regio Rijn- mond. In verschillende musea zijn er speciale tentoonstellingen voor kin- deren ingericht. En wat te denken van het Museum voor Volkenkunde, dat nog snel even bezocht kan wordne voor het volgend jaar gesloten is in ver- band met een enorme verbouwing en uitbreiding. Ook Museum Boijmans Van Beuningen gaat volgend jaar verbouwen en uitbreiden. Het blijft wel gedeeltelijk open maar met een beperkte collectie. Dit is maar een greep uit het aanbod van musea in Rotterdam. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met de ANWB/VVV Rotterdam, tel. 0900-4034065 (50 cent per minuut). ROTTERDAM - De jaren vijftig in zwart/wit, foto's die de stad in zijn wederopbouw tonen. Een speurtocht in het Nederlands fo- toarchief en andere archieven heeft het Centrum Beeldende Kunst - Artotheek Rijnmond een schat van zulke foto's opgeleverd. Niet al- leen architectuur en de haven, ook het dagelijkse leven in Rotterdam werden door geselecteerde vakfo tografen in beeld gebracht. Dit is allemaal te zien op de tentoonstel ling Rotterdam voluit!, die op 10 oktober geopend is. Rotterdam voluit! omvat foto's die in de jaren vijftig zijn gemaakt door de Rotterdamse vakfotogra fen Kees Molkenboer, Jan Roovers, Jan Vrijhoff/Cor Geljon en Steef Zoetmulder. Zij werkten toen in opdracht van kranten, ar- chitectenbureaus, reclamebureaus en het Gemeentearchief. Een groot deel van hun werk was praktisch vergeten, dit in tegenstelling tot de beroemde foto's van Cas Oorthuys en Frits Rotgans. Joop de Jong, samensteller van de tentoonstelling, vindt dat de beel dende kwaliteit van de foto's na veertig jaar nog zo sterk is, dat ze meer aandacht verdienen. „De kwaliteit is te vergelijken met die van bekende fotografen. Het thema is echt Rotterdam en wat er tussen 1945 en 1960 mee gebeurd is. We hebben uit alle negatieven een in- teressante keuze gemaakt, die op groot formaat afgedrukt zijn. We hebben het Rotterdam voluit! ge- noemd, omdat het alleen over Rot terdam gaat. En het voluit slaat na- tuurlijk een beeje op het imago van Rotterdam als havenstad; het is ei genlijk een speelse naam." „Aanleiding van Rotterdam voluit! was de tentoonstelling over de Marshallhulp, die wij in april sa- mengesteld hebben", zegt De Jong.,, Naar aanleiding van die tentoonstelling kregen wij van de gemeente het verzoek om er een over de wederopbouw van Rotter dam te maken. Wij zijn gewoon op zoek gegaan en toen liepen we te- gen deze vijf vakbekwame mensen aan." Het voornamelijk topografische oeuvre van Jan Roovers bleek in handen te zijn van Uitgeverij Voet, die het gebruikt voor ansichtkaar- ten en fotoboeken. Het archief be- vat opnamen van duizenden stra- ten en pleinen die nog steeds be- staan of inmiddels verdwenen zijn. „Tijdens de oorlog werkte ik voor het gemeentearchief', aldus Jan Roovers. „Eigenlijk was ik recla- mefotograaf, maar als ik daar niet mee bezig was deed ik werk voor het gemeentearchief. Ik kreeg de opdracht om de stad en zijn veran- Een van de geselecteerde foto's van Rotterdam voluit! is deze van een siagersjongensrace uit 991- foto Kees Molkenboer deringen vast te leggen. Ik had een plattegrond van Rotterdam en om- cirkelde iedere keer een deel, want na drie jaar kan je niet meer ont- houden welke straat je wel of niet gefotografeerd hebt. Ik ging die delen fotograferen en verkocht de foto's aan het gemeentearchief. Ik kreeg voor iedere foto een bepaald bedrag en mocht het negatief hou- den. Het is uiteindelijk een collec tie van ongeveer 65.000 negatie ven geworden." „De negatieven van Steef Zoet mulder doken op bij het Neder lands fotoarchief opgedoken. Zoetmulder was ook reclamefoto- graaf en volgde een opleiding aan de academie. Maar naast de recla- mefotografie fotografeerde hij als hobby ook Rotterdam. Hij maakte foto's als kunst", aldus De Jong. Alle negatieven die Kees Mol kenboer tijdens zijn actieve perio- de gemaakt had, waren opgeslagen in kisten in de fietsenkelder van zijn zoon. Via via waren we bij zijn zoon terecht gekomen, die nu zelf persfotograaf voor het Rotter- dams Dagblad is", zegt E)e Jong. „Molkenboer werkte als persfoto graaf voor niet minder dan zeven- tien lokale kranten. Hij sprang zui- nig om met zijn films; opnamen moesten dus in een keer goed zijn. Toch wist hij de sfeer van de jaren vijftig en het leven op straat steeds in prachtige platen te treffen." „Hij maakte foto's van gebeurte- nissen en deponeerde die bij de kranten in de bus. Het was maar af- wachten of de foto's de volgende dag geplaatst werden. Hij hield erg van het fotograferen en was zeer fanatiek. Hij nam zijn foto's op een andere manier dan de normale fo tografen. Hij zocht het goede standpunt en nam de tijd om het plaatje goed te schieten. Dat is ook de reden dat Molkenboer in de ten toonstelling opgenomen is." „De negatieven van het fotogra- fenduo Jan Vrijhof en Cor Geljon zijn bij het Nederlands fotoarchief opgedoken. Het is alleen niet dui delijk wie welke foto gemaakt heeft, want dat staat nergens. Jan Vrijhoff en Cor Geljon werkten veel in opdracht van het architec- tenbureau Van de Broek Bake- ma, dat veel wederopbouwarchi- tectuur heeft ontworpen, waaron- der de Lijnbaan en de Lijnbaan- flats. „De enige negatieven die van Geljon nog bestaan, zijn die van Van de Broek Bakema. Vrijhof en Geljon fotografeerden alle pro- jecten van het architectenbureau", meent De Jong. Zij hebben uit eindelijk veel belangrijke dingen gedocumenteerd; zonder dat ze er ooit bij stilgestaan hebben." Rotterdam voluit! is te zien tot en met 1 november in het Centrum Beeldende Kunst aan de Nieuwe Binnenweg 75 in Rotterdam. Voor meer info, tel.010-436 02 88. KARLIJN VAN DEN BERG ROTTERDAM - Na de Night of Horror kent Rotterdam sinds kort ook een Night of Comedy, een avond gevuld met stand-up comedians. Afgelopen donder dag moet het er voor de organisa- tie en komedianten op geleken hebben dat deze twee evenemen- ten met elkaar verwisseld waren: pakweg dertig man had de weg naar Nighttown gevonden om daar de zesde stand-up night in een reeks van zestien bij te wonen. Rotterdam, in tegenstelling tot Amsterdam waar stand-up co medians voile zalen trekken, moet misschien nog even wennen aan dit fenomeen, vertelde Mas ter of Ceremony (MC) Martijn Oosterhuis. Oosterhuis vervult een verbindende rol tussen de komische artiesten, hij leidt ze relaxed babbelend in. Daar- bij niet schromend het publiek op de hak te nemen. Heb je lang haar, dat langs je hoofd geplakt zit en draag je daarbij ook nog de foute bril, ga dan vooral niet vooraan zitten. Tenzij je natuurlijk graag de hele avond in het zonnetje gezet wilt worden. Want niet alleen de MC weet je te vinden, de comedians doen er graag nog een schepje bovenop. Kan men zich af- vragen, is dat leuk? Het moet ge- zegd worden dat zowel Drue Frank lin als Bob Maclaren deze 'hippie' op geestige wijze in hun act ver- werkten. Soms op momenten waar- van je dacht; ja, makkelijk, niet leuk, maar ook op momenten die je helemaal niet verwacht. Dat is de kracht van een stand-up comedian, het snel kunnen reageren waardoor je als toeschouwer de indruk krijgt dat je een unieke avond meemaakt. Zo'n non-hoofd met foute bril zit er per slot niet iedere avond. Stand-up comedy. Waar moet je die vorm van humor plaatsen? Het is geen cabaret, gezongen wordt er niet of een lied moet spontaan op- borrelen, het is ook geen toneel. De cors ontbreken, aan kleding wordt geen -in ieder geval niet merkbaar- i r Martijn Oosterhuis op de planken van het Nighttown Theater. aandacht besteed. De act wordt uit- gevoerd op vier houten kisten. Het enige wat de komediant meeneemt is zichzelf. Oosterhuis omschrijft het als de meest eerlijke vorm van humor. Vandaar ook de naam. 'Stand-up' staat in het Engels voor 'eerlijk' en heeft dus niets te maken met het feit dat iemand op een podi- umpje gaat 'staan'. Het optreden van een stand-up comedian lijkt toeval; iemand komt naar voren, pakt de microfoon en houdt achte- loos een verhaalSchij n bedriegt. Er moet veel geoefend worden. Dat vertelt Jim Speelmans, die in tegen stelling tot zijn collega's Franklin en Maclaren niet op de man in de zaal speelde. Ingetogen, bijna schlemielig maakt hij het publiek deelgenoot van wat hem in zijn jon- ge leven allemaal overkomen zou zijn: incest, kindermishandeling, SM. Geen daad zo gru welijk, Speel mans heeft het meegemaakt. En weet daar op geestige wijze over te verhalen. Zijn enige drijfveer om het publiek met dit leed te confron- teren is om mensen aan het lachen te krijgen, want hoewel zijn houding doet vermoeden dat hij voorleest 'uit eigen werk', is alles gespeeld. Toch blijkt enig gevoel voor zelf- kwelling hem niet vreemd. De span ning voor het opkomen, de adrena line door zijn lijf, zegt hij lekker te vinden. Speelmans is niet het type lolbroek. Althans, zo ervaart hij zichzelf niet. „Vroeger moesten klasgenoten lachen om mij n opmer- kingen, terwijl ik zelf helemaal niet de bedoeling had om grappig te zijn." Zich zo realiserend dat hij mensen aan het lachen kon maken, besloot hij drie jaar geleden profes- sioneel de stap te wagen en trad hij als stand-up comedian op in Toom- ler. Nu is hij regelmatig te gast bij de Night of Comedy. Een avond als afgelopen donder dag, met zo weinig publiek legde een grote druk op de optredende ar tiesten. Een voile zaal is anoniemer en daardoor makkelijker bespeel- baar. Tegelijk gaf het wel ruimte voor veel interactie. Opmerkingen uit de zaal werden heel snel opge- pikt en tot grap verwerkt. Soms ten koste van de roeper, soms ten koste van zichzelf. Wie een geheel ander beeld op de Nederlandse samenle- ving wil krijgen, doet er goed aan een optreden van Bob MacLaren bij te wonen. Een doodnormaal kinder- boek als 'Dikkie Dik' wist hij tot grap te verheffen. De Engelse taal leent zich voor die titel dan ook uit- stekend. Grappen over een naam als Wim Kok, nam het publiek op de koop toe. Wat dat betreft wordt het weer eens tijd voor een nieuwe pre mier Iedere donderdagavond, tot en met 17 december, is de Night of Comedy te beleven in Nighttown Theater aan de West-Kruiskade 26-28. Aanvang 20.15 uur, laat- komers kunnen rekenen op een opmerking, naar alle waarschijn lijk van Sjaak Bral, die aanstaan- de donderdag als ceremonie- meester optreedt. De toegang is fl. 12,50. Voor reserveringen: 010 - 436 12 10. Marcelien van Eijnsbergen Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10: 010-2933300 Ski Happ 15 t/m 18 okt; do. en vr. 14.00- 22.00. za. en zo. 10.00-17.00; f 16,-; p65 f 13,-; kinderen f 11,-; gezinskaart f 40,- Wijkgebouw Clemenshuis Gruttostraat 9; 010-4816045 Creabeurs 17 okt; 10.00-16.00; gratis Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25: 010-4118110 kleine zaal Komosha Speeltheater Gent. Zeven jonge- ren werden gekozen vanwege hun eigen- zinnige manier van vertellen en bewegen. Ze proberen het onzichtbare zichtbaar te maken. 15 t/m 17 okt; 20.30; f 18,-; cjp p65/r'dam pas f 14,- Closet Case Other short stories De Dutch Don't Dance Division/Theater aan het Spui. Concept, choreografie; Ton Stu art. Verassend en verwarTend: CLOSET CASE is een avond vol zang, moderne dans, ballet, literatuur, live-muziek, uitbun- dige kostuums en onfunctioneel bloot. 221/ m 24 okt; 20.30; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- Lantaren/V enster Gouvemestraat 133; 010-4361311 Terbola Door Cia. Mudances/Angels Mar- garit. Terbola is een choreografie voor ze ven dansers die een ode brengt aan het ele ment wind. Wind als metafoor voor bewe- ging, verandering, erosie en ontzichtbare beeldhouwwerken. 15 t/m 17 okt; 20.30; f 18,-; 1/v pas f 14,-; 1/v pluspas f 7,50 Outubro Werkplaatsproductie. 16 t/m 22 okt (beh. 18 en 19 okt) StudioTheater DRD s-Gravendijkwal 58a; 010-4364511 De Rotterdamse Dansgroep Presentatie van het jaarlijkse workshopprogramma 22 en 23 okt; 20.30; f 10,-; red. f 5,- Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 010-2933333 Andre Hazes Live in Ahoy. 17 en 19 okt; 20.00; f 100,-/85,-/69,50/49,50 de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 grote zaal Grote hartstochten (i.s.m. AVRO) 16 okt; 20.15; f 45,-/35,-/25,-; cjp/p65/r'dam pas f 35,-/27,50/20,- RPhO Proms 'Forever EllaRotterdams Philharmonisch Jazzprogramma. 17 okt; 20.15; f 32,50 Swing Dixieland Uralsky All Stars met Terry Lightfoot. 18 okt; 20.15; f 40,-; cjp/ p65/r'dam pas f 30,- Groot Rotterdams Koor Jubileumconcert 15 jaar Delen uit de opera's Nabucco, Die Zauberflote. Die Fledermaus en Der Zigeu- nerbaron. 18 okt; 12.30; f 24,50 Lunchconcerten Ensemble van het Rotter dams Conservatorium. 21 okt; DAS- 15, 15; gratis 14e Goededoelenconcert t.b.v. Koningin Wilhelmina Fonds o.l.v. Gerard Breas met o.a. Margriet Eshuijs Band, Madelyne David, Lee Towers en de koren Musica (Monster) en het Daniel den Hoedkoor (Rotterdam). 22 okt; 20.15; f 60,-/55,-/50,- Jurriaanse zaal Argentijnse tango en chamame Sextetto Dragone Dit concert brengt de gloriejaren van de Argentijnse tango weer tot leven. 17 okt; 20.15; f 25,-; cjp/p65/r'dam pas f 20,- Kamermuziek op zondagmorgen I.s.m. Radio Rijnmond, uitzending op dezelfde dag om 20.00 uur. 18 okt; 11.00 tot 12.00; f 10,-; cjp/p65/r'dam pas/jeugd tot 16 jaar f 7,50 Belcanto Matinee Met bekende en nieuwe jonge talenten o.a. Maaike Molenaar, alt mezzo. 18 okt; 14.00; f 19,50 Strijkkwartetten (Kamermuziekvereeni- ging) Quartetto Beethoven di Roma (Italie) R. Strauss - Pianokwartet in c op. 13; Mahler - Pianokwartet in a 'Quartettstaz'; Schumann - Pianokwartet in Es op.47. 20 okt; 20.15; f 45,-/35.-/25,- Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4138326 Hair The 30th Anniversary Production'. De make love, not war-idealen' uit de jaren zestig zijn verplaatsbaar naar idealen anno- nu; de eigentijdse New Agebeweging heeft veel overeenkomsten met de Flower Po wer. 19 t/m 21 okt; 20.15; f 55,-/45,- Ladysmith Black Mambazo In concert. De nieuwste cd 'Heavenly' vormt de basis van de theatertour. Ladysmith was de naam van de hometown van de groep, Mambazo be- tekent bijl en staat voor de scherpe toon in hun Zoeloe liederen. 22 okt; 20.15; f 55,-/ 45,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 grote zaal Emmy Verheij en Henk van Twillert 'Great Americans'. Het temperament en de passie van George Gershwin en Astor Piazzolla wordt op unieke wijze tot uiting gebracht. 16 okt; 20.15; f 35,-/30,-; cjp p65/r'dam pas f 30,-/25,- kleine zaal Die Anarchistische Abendunterhaltung Een violist, een cellist, een accordeonist en een klarinettist gaan zorgen voor een waan- zinnige avond. Een boeiende mengeling van allerlei muziekstijlen die zich moeilijk laat omschrijven. 22 okt; 20.30; f 27,50; cjp/p65/r'dam pas f 22,50 Lantaren/V enster Gouvemestraat 133; 010-4361311 Pianoparade Vier nieuwe talenten van het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. 21 okt Gereformeerde Kerk, Bergsingel Bergselaan 150-152 Orgelconcert door Wouter Blacquiere. 17 okt; 16.00-16.45 Hillegonda-Kerk Kerkstraat Trio Pierre d'Oril okt; 20.15; f 15,-; cjp/ p65/conserv.krt f 12,50 Grote- of St. Laurenskerk Grotekerkplein 15; 010-4131494 Open Dag Amateur-organisten Amateur- organisten kunnen op inschrijving een kwartier op een van de Laurensorgels spe len. 17 okt; 10.00-12.00 en 14.00-16.00 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Blood for Blood Arkangel US he en B hc.+ support. 16 okt; 21.00 Marduk Mystic Circle S black, D black. 18 okt; 15.30 Hardcore/Punksessie 21 okt Jazzcafe Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-4773014 In Cahoots Progressieve Jazz-Rock forma- tie. 15 okt; 22.00; gratis Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 Dr. Rhythm Rhythm Blues. 17 okt; 22.00; f 7,50; ledenf4,- Theatereafe Floor Schouwburgplein 25; 010-4045288 Floor op Zondag Hedenavond: Bas Barot- ti. Door Stichting Buffo. Opera voor de leeftijd vanaf 6 jaar. 18 okt; 11.30; f 7,50; kinderen f 5,- De Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 New Tricks Live-connected Rock-dance suspense. DJ Henry. 16 okt; 00.30; f 7,50 Burning Heads (Fr) Undeclinable Am buscade (NL) 'Speedpunk'. 15 okt; 21.00; f 15,- BASSfoundation DJ's Dre, Deckjunkie Sp. Guest. 17 okt; 22.00; f 10,- Wijkgebouw Castagnet Larikslaan 200; 010-4225096 Tuinstadskoor 20 jaar Jubileumconcert. 16 okt; 20.15; f 2,- C5 Jstzz Schiehaven 11; 010-4760212 New Orleans Syncopators Dixieland. 18 okt; 15.00; f 12,50 Doelencafe Schouwburgplein 52; 010-4148688 Jazz at the Doelencafe Winnaar Erasmus Jazzprijs 1998. 18 okt; 15.30; gratis H.A.I, gebouw Wilhelminakade M.T.C. presents: Carpe Diem Pleasure Punch: DOC. Martin (U.S.A.), Michel de Hey. Lacroix (Paris/Monaco) Purchase prostitute: Omejo. Jean. Mark van Dale. Private Prosy: Nomen Nescio. 17 okt; 22.00-06.00; f 50,- Rotterdam Theater West Westzeedijk 513; 010-4766586 Vrouwenkoor Elles Dirigent: Anne-Marie Blink. 19 okt; 20.00-22.00; f 50,- Koor Spelen met je stem Dirigent: Anne- Marie Blink. 21 okt; 19.30-21.30; f 50,- Liz Ribbens Liz Ribbens vertelt in Vertel- liz'. 16 okt; 20.30 Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 010-2933333 Festival du Maroc Voorverkoop 0900-300 1250. 15 t/m 18 okt; 10.00-22.00; f 30,-; t/ m 12 jr f 17,50 Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 Hamerliefde Joost Zwagerman en Ronald Giphart behoren tot de meestgelezen schrijvers van hun generatie. Voor het eerst bundelen zij hun krachten en brengen zij een voorleesavond op niveau. Hamerliefde bevat messcherpe taalvondsten, hartstoch- telijke poezie en zowel hilarische als ont- roerende verhalen. Dit alles gebracht met een passend gebrek aan ontzag voor literai- re etiquette. 17 okt; 19.30; f 17,50; cjp/p65/ r'dam pas f 15,- Een wijze ging voorbij Michael Zeeman in gesprek met Arie Kuiper over het leven van Abel J. Herzberg. 18 okt; 15.30; f 10.-; cjp/p65/r'dam pas f 7,50 Maritiem Museum Prins Hendrik Leuvehaven 1; 010-4132680 New York in Rotterdam Kinderen bouwen in de Hal van het museum samen aan een miniatuur van de stad New York. Voor de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. 17 okt t/m 1 nov (ben.ma); 12.00-16.00; f 1,- (excl. entree museum) Nationaal Schoolmuseum Nieuwe Markt la; 010-4045425 Verkeerd geleerd Naast allerlei flagrante missers zijn er in al die methodes ook goe de voorbeelden te vinden. t/m 10 jan (beh. ma); di. t/m za. 10.00-17.00 zo. 13.00- 17.00 Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4138326 Theo Maassen 'Ruwe Pit'. Theo Maassen weerspiegelt de mening van de generatie waarvan hij zelf deel uit maakt. Open, di rect, snel en soms hard, maar wel heel echt. t/m 17 okt; 20.15; f 30,-/25,- Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 grote zaal De sleutel van Junichro Tanizaku RO Theater. Erotische thriller in de vorm van dagboekaantekeningen. Uitsluitend te zien in de Rotterdamse Schouwburg.t/m 24 okt (beh. ma); 20.15, zo. 14.30; f 30,-/24,-/19.- cjp/p65/r'dam pas f 24,-/19,-/15,-kleine zaal Drijfijs van Peter de Graef. Huis aan de Amstel. Een voorstelling gebaseerd op een waar gebeurd verhaal over een vader en zijn twee zoons die in 1849 op een ijsschots in de Zuiderzee drijven en moeten zien te overleven. Een stoere voorstelling voor ie dereen vanaf 8 jaar. 18 okt; 15.00; f 12,50; cjp/p65/r'dam pas f 10,-; kinderen f 7,50 Ach deken! Deken ach! Mijn waarde Wolff Theatergroep Hollandia. Elisabeth Wolff en Agatha Deken, twee 18e eeuwse schrijfsters, schreven hartstochtelijke plei- dooien voor een vrijere opvoeding van kin deren, voor vrijere beoefening van gods- dienst en voor gelijke rechten voor man en vrouw. 20 en 21 okt; 20.30; f 18,-; cjp/p65/ r'dam pasf 14,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 grote zaal Creme Fraiche Creme PassionneT. De vier heren van Creme Fraiche zijn niet al leen vreselijk grappig, maar ook veelzijdig, taalvaardig en muzikaal. Creme Passionel is een mix van slapstick, cross-talks, grap- pige teksten, mime en muziek van close harmony tot pop. 17 okt; 20.15; f 25,-; cjp p65/r'dam pas f 20,- Scenes uit een Huwelijk - Ingmar Berg man Met Will van Kralingen en Edwin de Vries. In 'Scenesuiteen Huwelijk' zien we mensen die zichzelf toestaan dapper,laf. liefdevol, onzeker, kinderlijk, boosaardig, kleingeestig, groots en hulpeloos, kortom menselijk te zijn. 21 okt; 20.15; f 35,-/30,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,-/25,- Vinger in de pap De Ploeg. In Vinger in de pap is een zeer bijzondere combinatie van acteurs te zien: in de pap' verenigt het beste van cabaret en toneel. 22 okt; 20.15; f 35,-/ 30,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,-/25,- kleine zaal Marcel Verreck 'Een wondermiddel'. Als solocabaretier heeft Marcel Verreck een ei gen stijl ontwikkeld, die nu eens scherp en dan weer zeer gevoelig is. Hij combineert vier onderdelen van het klassieke cabaret: een verhaal, het literaire luisterlied, confe rences en typeringen. 15 okt; 20.30; f 22,50; cjp/p65/r'dam pas f 19,- Marcel Boon 'Nieuw programma'. Met zijn onbekommerde, pretentieloze humor weet deze komiek tot iedereen door te drin- gen. Hij is een geweldige verhalenverteller aan wiens lippen je blijft hangen, zelfs als hij het nergens over heeft. 16 en 17 okt; 20.30; f 22,50; cjp/p65/r'dam pas f 19,- Jeugdtheater Hofplein Benthemstraal 13; 010-2435050 Piggelmee Sprookjes uit de serie Sprookjes van Hofplein. Familievoorstelling vanaf 4 jaar. t/m 22 nov (vr. t/m zo.); vrijdag en za terdag 19.00, zondag 14.00; f 17,50; kinde ren t/m 16 jaar f 12,50 Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-2430303 Orientspelers 'Dank je de Koekoek'. In een eenvoudig hotel gedreven door een echtpaar, logeren allerlei bijzondere gas- ten. Hoewel je het niet zou denken en zien: Er zitten een paar bij die het niet zo nauw nemen met de eerlijkheid. Door een politie- agente die hun komt waarschuwen gaat het balletje aan het rollen met alle gevolgen van dien. 17 en 18 okt; 20.30; f 10,- Cafe Floor Schouwburgplein 25; 010-4045288 Hedenavond: Bas Barotti Stichting Buffo. Een muziektheatervoorstelling over een beroemde, maar arogante operazanger die niet van vrouwen houdt. Vanaf 6 jaar. 18 okt; 11.30; f 7,50 Wijkgebouw Clemenshuis Gruttostraat 9; 010-4816045 Jacobus op glad ijs Toneelavond S.D.V. 17 okt; 20.00 Wijkgebouw de Esch Rijnwaterstraat 7-23; 010-4520520 Schiphol Met Jetty Maturin. Ieder mens droomt ervan om te kunnen vliegen; daar bij gaat het vooral om het vliegen zelf, niet om de bestemming, namelijk Schiphol of Zanderije. 22 okt; 20.15; f 12,50 Wijkgebouw Het Peil Marinus Bolkplein 7; 010-4208643 Pietje Bel en de Zwarte Hand Jeugdtheater De Wip. Vanaf 5 jaar. 21 okt; 14.00; 4.- Hal 4 Watertorenweg 200; 010-4126031 Over de Grens Theatergroep Rotterdams Lef. De producties van Rotterdams Lef zijn actueel en dynamisch en speciaal gemaakt voor jongeren. Over de grens is een voor stelling over erotiek. versieren en te ver gaan. Met veel muziek en dans laten de ac teurs de grens zien tussen flirten en iemand lastigvallen. Voor iedereen vanaf 14 jaar. Premiere. 15 t/m 17 okt; 20.00; f 10,- Wijkgebouw Kamelia Putsebocht 89; 010-4855290 Kinder Theater Tuin Voor de leeftijd van 8 t/m 12 jaar. Kinder Theater Tuin is een projekt waarbij de kinderen zelf een thea- tervoorstelling gaan maken met o.a. zang, dan en toneel. 21 okt; 13.30; f 0,50 Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 De Prinses Revue oftewel dineren, genie- ten en dansen 16 en 17 okt; 19.00 Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Vertelliz Liz Ribbens. Sprookjes, sagen en legenden sfeervol verteld. 16 okt; 20.30; f 12,50 Clown Marckus Mark Hofmeester. 21 okt; 14.00; f 6.-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 27