Beleidsvoornemens voor aanpak 'lekkende' ruiten Stadskantoor Jeroen van Wijngaarden heeft een professionele Peer Gynt neergezet MaasstaP Lezing over gouaches van Karel Appel Beeldkrant maakt patient wegwijs in Schieland MaasposT Ondanks druk op geldmiddelen toch ruimte voor nieuw beleid Prachtige muziek en hoofdrolspeler dragen de nieuwste SCHAT-produktie WEEKBLADEN SCHIEDAM r NSTEN SCHIEDAM - Hieronder een greep uit de 'gele pagi- na's' van de Meeijarenbe- groting 1999-2003 die een aardige opsomming geven van de instanties die wel- licht geld tegemoet kunnen zien in het kader van het Prioriteitenprogramma. Voor het komend jaar denkt het college van B en W aan een bedrag van fl. 2.635.000,-. Er zijn ook ver- liezers, zoals het Stedelijk Museum dat afscheid moet gaan nemen van het feno- meen 'kunstklassen'. Een troost voor het Stedelijk is wellicht het beleidsvoorne- men om het museum te ver- nieuwen of (gedeeltelijk) in nieuwbouw onder te bren- gen: hiervoor zijn aanzien- lijke bedragen voorgesteld. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 24 oktober verzorgd door het Bernis- ses Dameskoor onder leiding van John Ram. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Orgelconcert Klaverjassen ADHD Stijldansen Speelgoedbeurs Ouderendag Cubase Avondmuziek Harmonia BijbelFeest Podium 'Het einde van hartinfarcten is in zicht" Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk V Woensdag 21 oktober 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Aanvang: 17.00 uur, ds. J. den Hoed. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. J.A. van Lambalgen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. W. van Haf- ten. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. M.B. van den Akker. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. J. den Hoed. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, drs. J.C. Shaefer. Aanvang: 19.00 uur, ds. P. Strating. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. Ds. R.E. van de Berg. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering, voorgan- ger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, voorganger K. Veltman. Zon dag 11.00 uur, euch.viering, voor ganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. D. Koster. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Za 13.30-15.30 uur Stiltecentrum. Zo. 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plaisier.. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOOROIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Negentig ruiten (dubbel glas) van het Stadskantoor blijken volgens het prioriteitenprogramma 'lekke ruiten' te zijn waardoor de ambte- naren niet meer naar buiten kun nen kijken, daar moet echt wat aan worden gedaan. ,,Afhankelijk van de snelheid van lek raken van de ruiten zullen de extra kredieten benodigd zijn." Voor 1999 moet hiervoor fl. 23.0000,- worden ge- reserveerd. Daarna lopen de be dragen verder op: fl. 28.000,- (2000), fl. 33.000,- (2001), fl. 39.000,- (2002) en fl. 45.000.- (2003). Maar, aldus de prioritei- tenlijst: „bij het vervangen van deze ruiten is niet uitgegaan van een eventuele mogelijkheid om ventilatieroosters boven de ver- korte ruiten in de bestaande kozij- nen te plaatsen." Het VVV Schiedam heeft het moeilijk, zo wordt aangegeven in de prioriteitenprogramma, en kan dus ook wel een steuntje in de rug gebruiken. Sinds een aantal jaren heeft de VVV-vestiging de nodi- ge moeite om de exploitatie slui- tend te krijgen, onder andere door concurrentie van postkantoren, de ANWB en het GWK. Ook maakt het VVV meer kosten om- dat de klant gewoonweg meer verwacht van het VVV. „De fi- AWEl.O msm m De Kunstklassen van het Stedelijk Museum zullen op termijn verdwijnen. nanciele situatie is daarmee dus- danig slecht geworden dat ge- vreesd moet worden dat bij het uitblijven van een structurele op- lossing de VVV Schiedam zijn erkenning als VVV door licentie- houder ANVV kwijtraakt, met al- le negatieve gevolgen van dien, ook en juist op het promotionele vlak. Dit zou zeer nadelig zijn voor het Toeristisch Product Schiedam." Om hieraan tege moet te komen wordt voorgesteld de subsidie te verhogen met fl. 50.000,- (Ter vergelijking: in 1998 kreeg het VVV fl. 356.000,- aan subsidie). Wel vindt het col lege dat er afspraken met het VVV moeten worden gemaakt wanneer deze structurele verho- ging doorgaat 'over de door haar verrichte inspanningen op het aangegeven promotionele vlak' De gevolgen van verzakkingen (inklinking) in grote delen van Schiedam zijn prominent terug te vinden in het prioriteitenpro gramma. Zo moeten de verzak kingen in de omgeving van de Burg. Stulemeijerlaan worden aangepakt, staat in de Meerjaren- begroting te lezen. Bestratingen, rioleringen, kabels en leidingen dienen te worden 'opgehaald', evenals in Groenoord-midden, een gedeelte van de Kerklaan, en Spaland-west. Voor de periode 1999-2003 gaat het voor wat be- treft de Burg. Stulemeijerlaan om een bedrag van fl. 208.000,-. Schiedam kent geen onderhouds- plan voor kunstwerken die op straat zijn uitgevoerd, leren we uit het prioriteitenprogramma. De beelden worden geplaatst en daarna min of meer aan hun lot overgelaten: van de in totaal 83 werken worden er slechts 16 sys- tematisch onderhouden. Voorge steld wordt om per jaar fl. 50.000,- vrij te maken voor het onderhoud van de kunstwerken. De opstellers van de prioriteiten- lijst verwachten verder dat bij de nieuwbouwprojecten in de bin- nenstad de komende jaren waar- devolle archeologische restqp kunnen worden tegengekomen. Voor dit onderzoek is een bedrag voorgesteld van fl. 25.000,- per jaar. Een ander streven: de afbouw dan wel reconstructie van de Prinses Beatrixlaan bij bad Groenoord: „De Prinses Beatrixlaan is ernstig verzakt en nimmer definitief af- gebouwd. Voorgesteld wordt de fietsroute langs de A20 te vol- tooien en langs dit gedeelte van de Prinses Beatrixlaan aan te leg- gen. Hiermee wordt het brede wegprofiel versmald tot twee- maal een rijstrook." Verder ook op stape staandl: de vervanging van boekenkasten van het bibliotheekfiliaal aan het Bachplein. De kasten staan er al sinds 1980 en vertonen volgens de gemeenteambenaren duidelijk 'tekenen des tijds'. Hiervoor is fl. 130.000,- uitgetrokken om de boeken Weer aantrekkelijk te kunnen presenteren. En het hondenpoepprogramma zou gecontinueerd moeten wor den. Hiervoor is elk jaar een be drag benodigd van fl. 100.000,-. We kunnen nog een tijdje door- gaan (baggeren watergangen, verbetering huisvesting peuter- werl et cetera) maar er wordt in de commissievergaderingen en raadsvergadering verder over ge- sproken. SCHIEDAM - Stichting Schat Producties bracht vijf dagen achtereen Peer Gynt op de plan- ken van het nieuwe Theater aan de Schie. Na vijf indrukwekken- de buitenproducties, was dit voor het Schiedams Coliectief Historisch Amateur Theater de eerste binnenproductie. Door de fabel van Henrik Ibsen en de to- neelmuziek van Grieg hebben amateurs uit toneel-, muziek-, dans- en zanggroepen eikaar toch weer op een bijzondere wij- ze weten te vinden. Toch bleek niet iedereen enthousiast. Het stuk zou te saai, te kinderachtig, te vergezocht zijn volgens som- migen. Waar de meeste toe- schouwers het wel over eens le- ken te zijn, is dat Jeroen van Wijngaarden de rol van Peer Gynt op fantastische wijze heeft vertolkt. De plannen van de initiatiefnemer Hans Hoogerwerf van het ACOS (Algemeen Cultureel Overleg Schiedam) om een Peer Gynt pro- duktie op touw te zetten voor de opening van het nieuwe theater kregen in 1995 vaste vorm. Het ACOS wilde een stuk bewerken dat alle culturele verengingen in staat zou stellen om zich te presen teren. Peer Gynt leek een logische keuze omdat het een van de stuk- ken is die het alle disciplines in zich heeft. De enige vraagtekens die erbij het stuk geplaatst werden: zou het niet te moeilijk of te ouder- wets of te lang zijn? Er werd toch besloten ermee verder te gaan. Vbor de artistieke medewerkers lag toen de opdracht op tafel om het stuk toegankelijker te maken, onder andere door het te vertalen naar deze tijd en het in te korten. Mac Gillavry die van de plannen hoorde, was meteen enthousiast om mee te werken: „Tijdens een aantal sessies hebben Winfred van Buren, de regisseur en artistiek lei- der, Petra van der Eerden en ik ein- deloos gepraat over het stuk. Toen de grove lijnen uitgezet wa- ren, zijn Mac Gillavry en Van Eer den met de Engelse integrale verta- ling en een aantal bewerkingen in hun achterhoofd begonnen met schrijven. Afgesproken werd dat Mac Gillavry zich voornamelijk bezig zou houden met de dialogen en Van Eerden met de monologen en de liedteksten. Peer Gynt is oor- spronkelijk een versdrama en de Engelse vertaler van het stuk was ook zo trouw mogelijk aan het rijm gehleven. Mac Gillavry: „Dit heb ben wij niet gedaan omdat dat ei- genlijk alleen maar goed kan uit- pakken als het stuk gespeeld word door beroepsacteurs. Wat we wel gedaan hebben is het inpassen van verstopt rijm in de monologen en een verstopt ritme in de dialogen." Toen in januari 1996 het script af was, kon er een begin gemaakt worden met de rolverdeling en de repetities. „Er is den scene uitge- gooid en dat is gedaan met mijn toestemming. Verder zijn er maar een paar kleine dingen veranderd in de tekst. We hebben ons niet hoeven richten op de spelers, al leen de trollenkoning is een trol- lenkoningin geworden." Intussen lag de arrangeurs, Peter van Hel- voort en Rene Eijsermans, de taak te wachten om de toneelmuziek die Grieg in 1876 componeerde voor Peer Gynt, geschikt te maken voor de SCHAT-produktie. Er bestaat toneelmuziek die de handelingen ondersteunt en muziek die niets met de handeling te maken heeft. De muziek die Grieg schreef en die ook buiten de schouwburgzaal be- roemd werd, ondersteunde de voorstelling niet alleen, het was alsof het op bepaalde momenten aan de haal ging met het leitmotief. De uitdaging voor de artistieke en productionele medewerkers lag hem onder andere in het scheppen van een eenheid tussen visuele en geluidsbeelden. De momenten dat zang, muziek, dans, toneel en tech- niek eikaar goed getimed vonden, vormden dan ook de hoogtepun- ten. Dan bood het toneel, natuur- lijk ook door de prachtige kos- tuums en decors, een rijkdom aan kleuren, klanken, tonen en bewe- ging. Dit maakte de fabel van de aartsleugenaar die erachter pro- beert te komen wat hij voor ande- ren betekent, in principe geschikt voor alle leeftijden. Toch lopen de meningen over het stuk erg uiteen. De overgang van het eerste bedrijf naar het tweede zou een te grote sfeerbreuk veroorzaken. Volgens anderen zaten er veel te saaie stuk- ken in, was de solozang te matig en Peer Gynt te kinderachtig neerge zet. Waar men het over het alge meen wel over eens is, is dat Je roen van Wijngaarden de rol van Peer Gynt op professionele wijze vertolkte. Hij was zeer overtui- gend. De momenten dat Peer Gynt zichzelf verloor in zijn fantasieen bleven zijn teksten goed verstaan- baar bleven terwijl de muziek aan- gezwollen was. De mooie momen ten waren misschien wel de meest sprookjesachtige momenten: de ta bleaux vivants door het koor bij- voorbeeld. Mensen van het koor speelden de dorpsbewoners van het dorp waar Peer Gynt woont. Ze stonden totaal verstild op het podi um en kwamen pas heel langzaam in beweging op het moment dat Peer Gynt langsliep. Ze speelden echt mee terwijl sommige koorle- den nog nooit op het toneel hadden gestaan. In zijn totaliteit is het een hele verdienstelijke prestatie wat de amateurs uit de toneel-, muziek- dans- en zanggroepen met eikaar voor eikaar hebben gekregen. Mac Gillavry ten slotte over de kritiek: „Er zijn altijd mensen die zich wel en mensen die zich niet tot een stuk aangsproken voelen. Ik denk dat de mensen die niet enthousiast wa ren over Peer Gynt, mensen zijn die zich niet willen laten betove- ANITA BELJER SCHIEDAM - Andries Stam ver- zorgt zaterdag 24 oktober een or gelconcert in het Stedelijk Muse um. Stam ontving zijn orgellessen aan de Streekmuziekschool in Vlaardingen en volgt nu lessen bij Andre Verwoerd, organist van de St. Janskerk. Op het programma staan werken van Bach en Bohm. Het concert begint om 14.00 uur en is gratis toegankelijk voor mu- seumbezoekers. SCHIEDAM - Klaveijasvereni- ging 't Schooltje organis'eert zater dag 7 november een vrije kaart- avond in het schooltje aan de Pe- renlaan 5. Zowel leden als niet-le- den kunnen daaraan deelnemen. Er zijn leuke prijzen te winnen. DeeL- nemers betalen fl. 3,-. Wie vaker wil kaarten kan lid worden van't Schooltje, er wordt elke maandag- avond gekaart. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij A. van Ballegooijen, tel. 419 86 46. SCHIEDAM - Half november be gint in de Praktijk voor Psychoso cial Therapie een extra training voor ouders van ADHD-kinderen. In de oudertraining, 'Gezond ou- derschap en ADHD' krijgen ou ders specifieke (opvoedings)vaar- digheden aangereikt om de sfeer in het gezin te verbeteren en het ADHD-kind maximaal te onder- steunen. Daarnaast wordt uitge- breid aandacht besteed aan de ou ders zelf. In totaal komt men twaalf donderdagavonden bij ei kaar. Belangstellenden voor de in- gelaste training kunnen zich tot 1 november aanmelden of nadere in- formatie inwinnen via nummer 247 78 98. SCHIEDAM - In wijkcentrum Wi- bautplein zijn elke woensdag van 20.00 tot 21.00 uur stijldanslessen voor volwassenen. Het lesgeld be- draagt fl. 25,- tot 16 december '98. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij het wijkcentrum, tel. 471 57 65. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein is vrijdag 23 oktober een speelgoed- en kledingbeurs. De verkoop is van 09.30 tot 11.30 uur. De toegang is gratis. Wie een verkoopnummer wil kan tot en met donderdag 22 oktober bellen met het wijkcentrum, tel. 473 86 71. SCHIEDAM - Koffie met een heerlijke lunch, veel muziek, lek- ker dansen en een tombola; dat staat op het programma van de ou derendag die donderdag 5 novem ber plaatsvindt in Klubhuis Zuid in de Dwarsstraat 42. De ouderendag duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn te koop bij het Klub huis. SCHIEDAM - Muziekcentrum OpMaat start dinsdagavond 3 no vember met de cursus 'Werken met Cubase'. In tien lessen van elk een uur leren de cursisten omgaan met de computer, het programma, MIDI-instrumentarium, het arran- geren van bestaande nummers en het maken van eigen nummers. De cursus wordt gegeven door Auke Pol in de Lange Nieuwstraat 183, op dinsdag van 19.30 tot 20.30 uur. Het cursusgeld bedraagt fl. 295,- (jongeren tot 21 jaar betalen fl. 250,-). Belangstellenden kun nen contact opnemen met het Mu ziekcentrum, tel. 426 96 80. SCHIEDAM - Al tien jaar zijn er onder de noemer 'Avondmuziek' a-capella concerten in de Dorps kerk Kethel. Dat feit wordt zondag 25 oktober gevierd met een optre- den van Musica sacra (onder lei ding van Hans Jansen) en het Voorburgs Vocaal Ensemble (on der leiding van Marijke van Klave- ren). Gezamenlijk voeren zij werk uit van Heinrich Schutz en Johan nes Brahms. Het concert begint om 19.00 uur. De entree is gratis. SCHIEDAM - Elly de Vries ver- zorgt helderziende waarnemingen middels foto's van overledenen tij- dens de 'Harmonia-avond' op don derdag 22 oktober. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165. De avond begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - In de Magnalia Dei Kerk in de Albardastraat in Schie dam wordt van maandag 26 tot woensdag 28 oktober een Vakan- tieBijbelFeest gehouden voor kin- deren van zes tot en met twaalf jaar. Het thema is: Je bent te gek! Er wordt gezongen, geknutseld en geluisterd naar een bijbelverhaal. De ochtenden duren van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer info: 426 26 74 of 426 71 91. SCHIEDAM - De band Sandja treedt zaterdag 24 oktober op in Podium Cafe aan de Lange Haven. De muziek is ge'inspireerd door on der andere de Afrikaanse en Suri- naamse, Braziliaanse en Australi- sche cultuur. Door middel van mu ziek, dans en zang probeert de band op eigen wijze een voorstel ling neer te zetten. Aanvang 22.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Precies vijftig jaar na de oprichting van Cobra zullen twee lezingen worden gehouden over het conserveringsproject van gouaches van Karel Appel uit de Cobra-jaren in de verzameling van het Stedelijk Museum Schiedam. Ludo van Halem, conservator mo- derne kunst, zal ingaan op hun ge- schiedenis en toestand. Piet van Dalen van het Vlaardingse papier- restauratie-atelier Art Conserva tion zal de conserveringsmethode toelichten en aanschouwelijk ver- slag doen van de gevolgde behan- deling. Art Conservation is dit na- jaar begonnen met de conservering van de gouache 'Drie Koppen' van Karel Appel uit 1948. De conser vering van 'Drie Koppen' zal die nen als proefproject om ervaring op te doen voor de negen andere gouaches van Appel die soortgelij- ke problemen vertonen. Belang stellenden zijn zondag 8 november welkom van 14.00 uur tot 16.00 uur in de aula van het Stedelijk Museum. Kosten: entree museum (vol tarief fl. 3,-; gereduceerd ta- rief fl. 1,50 of gratis). Reserveren via nummer 746 36 66. SCHIEDAM - Deze week start in het Schieland Ziekenhuis een nieu we vorm van informatieverstrek- king aan de patient die is opgeno- men: de beeldkrant. Op deze wijze kan zeven maal 24 uur per week aanvullende en actuele informatie worden verstrekt. Op moderne wij ze wordt de opgenomen patient ge- informeerd via zijn televisie aan het bed. 24 uur per dag, zeven da gen in de week. Dus op alle mo menten van de dag kan informatie worden gevonden over het Schie land Ziekenhuis via de televisie. Zo'n 36 keer per dag wordt gedu- rende een half uur informatie gege ven via de modern vormgegeven beeldkrant. Tevens wordt iedere keer de film over anesthesie ge- toond. De patient kan de informa tie dus bekijken wanneer hij dat wil en zo vaak als hij dat wenst. Omdat de informatie op elk mo ment kan worden gewijzigd, blijft het zeer actueel. Op de beeldkrant verschijnt informatie over bijvoor- beeld de gang van zaken op de af- deling; de maaltijden, de bezoek- tijden, de radio en de televisie. Alweer geruime tijd heeft het zie kenhuis ervaring met het uitzenden van films via het interne videoka- naal. Op vaste tijdstippen werd de film over anesthesie uitgezonden. Patienten konden de film bekijken op het televisiescherm dat boven het bed hangt. Regelmatig werden ook -op verzoek van een patient of hulpverlener- andere voorlich- tingsfilms vertoond. Door de nieu we digitale telefooncentrale werd het mogelijk de beeldkrant te intro- duceren. De informatie wordt na- melijk via een telefoonlijn naar het Schieland gezonden. Dr. Matthias Rath is de auteur van het spraakmakende boek "Waarom dieren geen hartinfarct krijgen - maar mensen wel" en tevens geldt hij als de grondleg- ger van de Cellulaire Geneeskunde. Op vrijdag 23 oktober 1998 zal hij een lezing geven in Engels te Rotterdam, met als thema: "Het einde van hartinfarcten is in zicht". Bovendien hoort u over de natuurlijke ommekeer van hartaandoeningen, hoge bloeddruk, verhoogd cholesterol, diabetes e.a. Vrijdag 23 oktober 1998 van 19.30 - 21.00 uur in Engels te Rotterdam. Zie onze advertentie elders in deze krant.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3