Woningen Westerkade straks wel klaar, maar niet bewoonbaar 'Die banken, daar kunnen best bedden voor vluchtelingen komen Spo flits Jk II Biljarters Eigen Werk Schiedams kampioen MaasposT Kinder- postzegels weer te koop Actie voor wees- kinderen Tupperware organiseert omruilactie Verhuizing Breeuwwerk op korte termijn ondenkbaar Verslavingen centraal bij GGD Dominee Hans Visser (Pauluskerk) in Vlaardingen De Weerklank viert 5-jarig bestaan Voor-Uit t~"- 4J™ SCHIEDAM - De giftige gassen uit de schoorsteen van de scheepstouwfabriek Breeuwwerk waaien zo het in aanbouw zijnde apparte- mentencomplex op de hoek van de Westerkade/Nieuwe Haven binnen. De bouw- vakkers die er aan het werk zijn lijkt dat niet te deren. Maar het is zeer de vraag of de toekomstige bewoners daar hetzelfde over denken. Zij zijn in de veronderstel- ling dat Breeuwwerk zal zijn verhuisd op het moment dat de huizen worden opge- leverd. Dat lijkt, zo'n acht maanden voor de opleve- ring, een onhaalbare kaart. De fabriek werkt met op maat gemaakte machines. Die kan je niet zomaar over- brengen naar een ander ge- bouw. Daar is een nieuw- bouwplan voor nodig... en dat kan even duren. Cokeballetjes Twee maal Pollux-Spirit Matige prestaties Musis Sacrum Gouda wint Joop Keemink-beker Huizinga weer succesvol op NK Refoba blijft winnen Stuur sportnieuws naar de Maaspost Woensdag 4 november 1998 SCHIEDAM - Zo'n 35 vrij willigers beginnen woensdag 11 november weer met de verkoop van kinderpostze- gels. De nieuwe serie heeft als thema 'Feest'. Naast de postzegels verkopen zij ook een uitgebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaar- ten. De opbrengst van de kinderpostzegelactie (vorig jaar 17 miljoen gulden) gaat naar meer dan duizend pro- jecten voor kinderen in bin- nen- en buitenland. De ver- koopstand van het plaatse- lijk coniite Schiedam is te vinden bij Albert Heijn in de Hof van Spaiand van woensr dag 11 november tot en met zaterdag 19 december. SCHIEDAM - In Roemenie leven nog steeds duizenden kinderen in kindertehuizen. Twee mensen die zich het lot van deze kinderen aantrek- ken zijn de heer en mevrouw Bosch van de stichting Pinti- lie uit Schiedam. Zij verzor- gen al jaren transporten met allerlei hulpgoederen naar Roemeense kindertehuizen in Beclean. Opticien Paul Berg heeft nu, met het oog op het laatste transport in december, een voorstel ge- daan. Voor elke verkochte bril in de maand november stelt hij tien feestelijke ver- rassingspakketten beschik- baar aan de Roemeense kin deren. De actie loopt gedu- rende de maand november. WATERWEG - Tupperwa re gaat in principe een leven lang mee, en dat is natuur- lijk prachtig. Die duur- zaamheid ligt mede ten grondslag aan het succes van de artikelen die via 'party's' hun weg naar de Nederlandse huishoudens vinden. Die duurzamheid heeft ook een keerzijde. Tupperware kan zich goed voorstellen dat sommige mensen het, bij het zien van de nieuwste kleuren, vor- men en materialen, een beet- je jammer vinden dat hun Tupperware-producten nog niet aan vervanging toe zijn. Daarom organiseert Tup perware van 2 tot 29 novem ber een grandioze omruilac tie. Een oud artikel kan in deze periode gratis worden omgeruild voor een moder- nere uitvoering. Alle artike- j len die worden ingezameld worden gerecycled in de ei- gen fabriek van Tupperwa re om te voorkomen dat 'ou- de' Tupperware in het nor- male afvalproces verdwijnt en zo het milieu onnodig be- last. Klanten die graag eeh oud artikel willen omruilen, kunnen contact opnemen met het speciale Klanten-in- formatienummer 0800-022 8 222. Dit is een gratis num- mer. WATERWEG - De Gezond- heidswijzer van de GGD be- steedt de gehele maand no vember aandacht aan het thema 'Verslavingen'. Bij verslaving denken de meeste mensen al snel aan drugs. Maar er zijn veel meer alco- holverslaafden (zo'n 750.000 in Nederland), De letterlijke betekenis van drugs is 'medicijn dat wordt gebruikt om het bewustzijn te bei'nvloeden*. Niet alleen de il legale middelen zoals XTC, speed en heroine val- len onder de drugs, maar ook tabak, alcohol en med- cijnen. Gokverslaving is een beetje een buitenbeentje omdat daarbij geen middel wordt ingenomen. De ver- schijnselen zijn echter het zelfde als bij andere versla vingen. Verslaving staat voor afhankelijkheid. Die afhankelijkheid geeft pro- blemen in het dagelijks functioneren. Voorkomen is beter dan genezen geldt dan ook in het bijzonder voor verslavingen, vandaar de aandacht voor informatie en voorlichting. Gedurende de maand november kan ieder- een by de Gezondheidswij- zer terecht met vragen. In de themahoek is gratis in- formatiemateriaal te vin den. De Gezondheidswij zer is te vinden op de begane grand van het GGD-gebouw (naast station Vlaardingen- Oost) en is iedere werkdag geopend van 09.30 tot 15.30 uur. M. Bijl, directeur van Breeuw werk, gaat er maar eens goed voor zitten. „De problemen rond de woningbouw zijn niet van vandaag of gisteren. Al in 1989 had de eerste paal de grand in ge- moeten. Projectontwikkelaar Geelen Bouw kocht toen het pand dat hier naast onze fabriek stond. We hebben direct gewaarschuwd over de milieu-eisen." Geelen besloot het er toch maar op te wa- gen. Een project werd ontwik- keld, de folders werden uitge- bracht. En er bleek geen koper voor te vinden. Jaren verstreken. Bijl: ,,Toen kwam Geelen vragen of wij bereid waren te verhuizen. Nou, daar hebben we geen princi- piele bezwaren tegen maar ik heb ze er wel op gewezen dat wij geen kantoor zijn dat je even verhuist, maar een fabriek met moeilijk verplaatsbare machines. Zij zijn toen gaan becijferen wat het zou kosten om Breeuwwerk elders onder te brengen. Dat was voor hen veel te veel." Geelen trok zich terug, het project werd vorig jaar verkocht aan Janssen de Jong Plan Coordina te, een veel grotere projectont wikkelaar uit Son en Breugel. Bijl: „Die namen geen halve maatregelen. Zij vroegen direct een sloopvergunning aan en een tjk V* XF 51 t fZlTge!™Z™nde WOnin^bouw zi'n niet va» ™daag of gisteren. Een compleet nieuwbouwplan zou eigenlijk nodig zijn. bouwvergunning voor een veel groter project." Die vergunnin- gen werden door de gemeente Schiedam verleend. Schiedam sloeg daarmee een waarschuwing van de DCMR in de wind. De Mi- lieudienst waarschuwde dat tus- sen Breeuwwerk en eventueel te bouwen woningen een afstand moest zijn van 'ten minste hon- derd meter ten aanzien van het as pect geluid en ten minste vijftig meter ten aanzien van het aspect geur. Het appartementencomplex verrijst nu op nog geen halve me ter van de fabriek. Bijl: „Wij hebben de gemeente op die brief van de DCMR gewe zen maar zij zeiden: wij komen daar wel uit, het duurt te lang, er moet iets gebeuren." En er ge- beurde ook iets. Breeuwwerk ont- ving een brief van de DCMR met een heel pakket aanvullende mi lieu-eisen waaraan de fabriek zou moeten voldoen. Bijl: „Een ei- genaardige samenloop van om- standigheden. Gelijktijdig ver- scheen er ook een artikel in het blad Musis. In dat artikel werd met veel bombarie een plan ont- vouwd voor de bouw van 2.500 woningen in dit gebied. De ge meente stelde in dat artikel bot- weg dat Breeuwwerk zou moeten vertrekken. Daar hadden ze met ons nog nooit over gesproken. Dan moet je in Musis lezen dat je bedrijf moet verdwijnen. Ik belde en binnen een uur zat er iemand van de gemeente hier. Het was in Musis allemaal wat ongelukkig gesteld maar het zou ze inderdaad niet slecht uitkomen als wij zou- den verhuizen. Alleen zouden zij daar geen rol in spelen, ze lieten het over aan de marktpartijen. Maar dat is natuurlijk onzin. Door, via de DCMR, aanvullende milieu-eisen te stellen speelden zij wel degelijk een rol." Breeuwwerk ging in beroep tegen het opleggen van de aanvullende milieu-eisen. De eisen zouden niet tot doel hebben het milieu te verbeteren maar woningbouw mogelijk te maken. De Raad van State stelde Breeuwwerk vorige maand in het gelijk. Dat beteken- de een forse tegenslag voor de ge meente Schiedam. De woningen lijken daardoor voorlopig onbe- woonbaar te blijven. En dat ter- wijl al een aantal appartementen is verkocht. Weten die kopers wel dat Breeuwwerk vooralsnog ge- woon blijft staan waar het al sinds mensenheugnis staat. Aan de Westerkade. In een eerder stadi um maakte een aantal kopers de koop al ongedaan. Bijl: ,,Eind vo rig jaar was er een informatie- avond. De gemeente nodigde be woners, projectontwikkelaars, ar- chitecten en andere belangheb- benden uit. Het plan voor dit ge bied werd ontvouwd. Daar ston- den tot mijn stomme verbazing onze panden op als luxe apparte menten a la grachtengordel. Op een vraag uit het publiek ant- woordde een medewerker van de gemeente dat Breeuwwerk zou zijn vertrokken op het moment dat de appartementen naast onze fabriek zouden worden opgele- verd. Een glasharde leugen. Die mensen heb ik maar even uit de droom geholpen. Een dag later kreeg ik een schadeclaim van een advocatenkantoor omdat er men- sen hun koop ongedaan hadden gemaakt naar aanleiding van de informatie die die avond op tafel kwam. Die claim hebben ze ove- rigens al snel weer ingetrokken." Er lijkt nu een impasse te zijn ont- staan. Projectontwikkelaar Jans sen de Jong is met Breeuwwerk in gesprek (sinds januari 1998) over een eventuele verhuizing. Dat lijkt echter een buitengewoon kostbare en tijdrovende affaire te worden. Hoewel Breeuwwerk geen principiele bezwaren heeft tegen een verhuizing lijkt die niet echt nabij te zijn. Nu ook de aan vullende milieu-eisen door de Raad van State van tafel zijn ge- veegd zou het wel eens heel lang kunnen gaan duren voor de eerste plantjes op de hoek van de Wes terkade/Nieuwe Haven voor de ramen staan. ERIK MEIJER WATERWEG - Ja, het zit wel goed met de Vlaardingse Ich thuskerk. De kapel -in orde- die mag van dominee Hans Visser gerust zo blijven. Maar die ban- ken aan de zijkant: wat een ver- schrikking, dat kan echt niet. Weg ermee. Daar kunnen toch bedden staan voor vluchtelin gen? En er is vast wel ergens in het gebouw een leuke ruimte te vinden waar drugsverslaafden in alle rust kunnen snuiven en spui- ten, vertrouw dat maar aan de dominee van de Pauluskerk toe. "Dit gebouw biedt vele mogelijk- heden. Maar ik weet niet wat de noden zijn van deze buurt, hoor, waar verslaafden hier hun spul- len halen. Ik ken de situatie niet in Vlaardingen-West", zegt Vis ser tegen een lichtelijk onthutst publiek. Hij zou het toch niet echt menen? Het Areopagus forum is een nieuw initiatief van de Ichthuskerk en is in het leven geroepen om 'vanuit christelijk perspectief de menings- vorming te stimuleren aangaande sociale, maatschappelijke en poli- tieke kwesties'. Het thema van af- gelopen zondag luidde: 'de kerk heeft verslaafden en vluchtelingen nodig', en dat was zeker geen ge- makkelijk thema. Het kerkvolk (het forum werd direct na de regu- liere dienst gehouden) werd door dominee Visser op zeer confronte- rende wijze de spiegel voorgehou- den. Hij spaarde niets en niemand, ook de paus in Rome niet, maar dat was ook precies de bedoeling: „Want leven voor Gods aangezicht houdt ook in: leven in Gods we- reld", aldus dominee J.J. Suur- mond even voordat hij Visser aan- kondigde. Dominee Visser vindt't een mooie stelling: 'de kerk heeft verslaafden en vluchtelingen no dig Het omgekeerde is voor ons prettiger. zegt hij: vluchtelingen en verslaafden hebben de kerk nodig. ..Zij doen een beroep op de kerk, zij kunnen niet zonder ons. Maar zo luidt de stelling niet." Snel komt Visser tot de kern van de zaak. Wij zijn een kerk, een ge- meenschap bijeengeroepen door de Messias, Jezus dus. Wat zei Je- zus? Volg mij na. Wat deed Jezus? Dominee Visser: iedere gulden dieje aan een versiaafde geeft houdt in dat er ook voor een gulden minder hoeft te worden 'derKraan dat geld moet op tafel komenFoto Roger van Visser formuleert het antwoord op vanzelfsprekende wijze: „Jezus vereenzelvigde zich met de min- sten, degenen die stomme dingen hadden gedaan. De armen, daar had hij een bepaalde voorkeur voor. Zoals hij gezegd heeft: 'ge- zonde mensen hebben geen dokter nodig'." Was Jezus in Galilea een heroi'neverslaafde tegengekomen, dan had hij zich geen moment be- dacht en hem onderdak aangebo- den. Maar als dominee Visser zo ns in de Ichthuskerk rondkijkt, constateert hij dat dit nu niet echt de plek is waar 'de minsten' zitten. Waar zijn ze? Jullie zijn allemaal min of meer geslaagd in het leven, merkt Visser op, het publiek aan- kijkend, jullie hebben allemaal een onderdak, een baan, voedsel. En jullie voelen je wel solidair met de minsten, het zit allemaal wel goed in deze kerk. Maar dat is niet vol- doende. We hebben toch ook nog een Messiaanse opdracht? Visser kijkt de zaal recht aan: „Als Jezus zegt: er moeten geen armen meer zijn, dan moet die opdracht ook uitstraling hebben naar Vlaardin- gen-West. Dit gebouw biedt veel mogelijkheden. Geld moet u altijd geven hoor, met bakken, dat moet u vooral blijven doen." N. van der Luit reageert: 15 november wordt het huis van de Vlaardingse stich ting Uitvlucht ingebruikgenomen. Uitvlucht biedt uitgeprocedeerde vluchtelingen een (geheim) onder dak waar ze op verhaal kunnen ko men en de tijd krijgen om nieuwe acties voor te bereiden. Van der Luit heeft echter een groot pro- bleem. Het huis is schoongemaakt, de spulletjes komen er morgen in, maar ze kan geen vrijwilligers vin den. Geen 6en. Dominee Visser: „Ik verwacht dat straks om half een iedereen zich hier massaal bij u aanmeldt. Ik hoop op minstens twee mensen." De zaal lacht. Van der Luit lacht mee. Een vrouw heeft een vraag voor dominee Visser waar ze erg mee zit. Je loopt op straat langs de Pau luskerk, nog vol van een spranke- lend concert van Wibi. Vanuit het duister doemt een gestalte op. Een meisje, duidelijk verslaafd. Ze ver- telt een zielig verhaal dat ze net die twee gulden mist waarmee ze een slaapplaats in de Pauluskerk kan krijgen: 'Want de eerste nacht moet je betalen'. En je geeft het geld, je kunt het niet over je hart verkrijgen om onverschillig door te lopen, zeker niet als goed Chris ten. Vijf weken later zie je precies hetzelfde meisje lopen, en ze komt met precies hetzelfde zielige ver haal. En je confronted! haar daar mee, teleurgesteld. „Dat viel dus bij haar niet zo in goede aarde. Wat moet je daarmee, dominee Visser? En moet je dat geld geven?" „Ik zal u eerst vertellen wat er met uw geld gebeurt. Daar koopt ze cocai' neballetjes van", antwoordt domi nee Visser. De zaal reageert ge- schokt. Maar dat is helemaal niet zo erg als het lijkt hoor, stelt Vis ser. Cocaine is niet de grootste ramp. Ernstiger is het als dat spul wordt versneden of als je ermee gaat freebasen: verhitten, zodat ze het spul onvermengd opsnuiven: „Wodka moet je ook niet uit bier- glazen drinken, dat loopt niet goed af. Van freebasen kan je psycho- tisch worden. In ieder geval moet het worden weggetrokken uit het criminele circuit. U hoeft geen vui- le handen te maken, en dus niets te geven. Maar dan wordt er wel later ingebroken, want het geld moet op tafel komen voor zo'n versiaafde. Zeg dus maar gewoon tegen Fien - want volgens mij was het Fien die u aanspraak- Joh, hou op met dat zielige verhaal. Hier heb je geld en ga cokeballetjes kopen'. U zult al tijd vuile handen maken, me vrouw, bij het helpen van verslaaf den, u kunt het niet met schone handen." Het forum is ten einde, de zaal stroomt leeg. Slechts een vrouw meldt zich bij Van der Luit, en wil -onder voorbehoud- wat informa tie toegstuurd krijgen over Uit vlucht. Van der Luit is wat teleur gesteld, maar ze begrijpt het wel. De meeste mensen hier zijn wat ouder. Sommigen hebben wel meegewerkt bij het schoonmaken van het huis, benadrukt Van der Luit. Maar om daadwerkelijk de uitgeprocedeerde vluchtelingen te bezoeken, dat schrikt af. Het is im- mers niet legaal, en dat werkt be- nauwend. JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - Ontmoetingshuis 'De Weerklank' in Groenoord be- staat woensdag 11 november vijf jaar. Tijdens een feestelijke maal- tijd voor alle vrijwilligers en een receptie voor genodigden wordt uitgebreid stilgestaan bij deze mijl- paal. De Weerklank' is vijf jaar geleden opgezet door een aantal kerken in Schiedam-Noord. Het is een plek in de wijk, waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, bij een kopje koffte, een spelletje, het le zen van de krant, het maken van poppen of het nuttigen van een warme maaltijd. Zo'n vijftig vrij willigers hebben er de afgelopen jaren voor gezorgd dat 'De Weer klank' steeds meer bekendheid kreeg en steeds meer werd gewaar- deerd. Per maand bezoeken nu ge- middeld 125 mensen het ontmoe tingshuis. Het ontmoetingshuis wil nu ook haar activiteiten uitbreiden. De warme maaltijden zijn zo succes- vol dat de keuken aangepast gaat worden, er zijn plannen in de maak om vaker een warme maaltijd te serveren, een kinderkledingbeurs te organiseren en de openingstij- den te verruimen. Hulp van extra vrijwilligers is dan ook meer dan welkom. Het ontmoetingshuis is te vinden aan het Cornelia van Zan- tenplein 51. De openingstijden zijn: dinsdag, donderdag en zater dag van 14.00 tot 17.00 uur en op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Elke eerste en derde donderdag van de maand wordt er een warme maaltijd geserveerd. Voor meer in formatie: G. Groenewegen, teL 470 99 71. HOCKEY - Zowel de dames als de heren van de Vlaardingse hockeyver- entging Pollux en het Schiedamse Spirit vechten zondag 8 november hun onderhnge duels uit. Beide wedstrijden zijn niet van enig belang ge- speend. De twee mannenteams staan beiden bovenin de ranglijst van de derde klasse A. Pollux gaat na zeven wddstrijden ongeslagen aan de lei- ding met 21 punten. Spirit, de nummer twee, heeft acht punten minder en zal moeten winnen om het gat een wat dragelijker aanzien te geven.De Pollux-vrouwen zullen de stadsgrensoverschrijdende derby moeten win nen om de aansluiting met de subtop niet te verliezen. Na zeven wedstrij den staan zij op de zevende plaats met tien punten. Voor Spirit dat een plaats hoger staat en twaalf punten heeft, geldt eigenlijk hetzelfde. BOWLING - De tweede speelronde van de Nationale Trio Leaque is voor de mannen van het Schiedamse Musis Sacrum teleurstellend verlopen. Al- mela/Musis wist in Amstelveen geen van zijn drie wedstrijden te winnen en kelderde daarom in de stand naar een zesde plaats. Het team Musis Sa crum wist een overwinning te behalen en kon vier wedstrijdpunten aan zijn totaal toevoegen. De vrouwen presteerden het best van de drie Musis-teams. Zij behaalden twee overwinmngen. Door de daaraan gekoppelde zes wedstrijdpunten Klommen zij naar een vierde plaats in de tussenstand. ZWEMMEN - De zwemploeg van de Goudse reddingsbrigade bleek zo- wel in de lengte als de breedte de beste ploeg tijdens de regiowedstrijden reddingszwemmen afgelopen zaterdag in het Schiedamse zwembad Groenoord. In de lengte omdat Gouda op de verschillende onderdelen zo- als de reddingsestafette en het vier maal 25 meter popvervoeren, gemid- deld als beste uit de bus kwam. In de breedte omdat dit 'overall' niet alleen het geval was bij de senioren heren en dames maar ook bij de junioren en aspiranten. Voor deze prestatie mocht de Goudse ploeg na afloop de Joop Keemink-wisselbekerin ontvangst nemen. In het, naar de onlangs overleden SRB-coryfee vernoemde, totaalklasse- ment eindigde de organiserende Schiedamse reddingsbrigade op een der de plaats. JUDO - De Vlaardingse judoka Mark Huizinga heeft afgelopen weekein- de in Den Bosch een nieuwe Nederlandse titel aan zijn erelijst toege- voegd Niet in de categorie tot 78 kilogram of tot 86 kilogram waarin hij eerder kampioenschappen behaalde maar in de klasse tot 90 kilogram. De ze verandenng is het gevolg van een nieuwe internationaal doorgevoerde indeling van gewichtsklassen. Voor Huizinga maakte het allemaal weinig verschil. Hij versloeg zijn opponent Elco van der Geest in de finale met een vertrouwde ippon. BADMINTON - Refoba heeft ook de wedstrijd tegen BCR'91 in winst omgezet. De Vlaardingse badmintonners toonden zich met een 7-1 over- winning een te sterke tegenstander voor het Rotterdamse team. Nitte van Landschoot, Dana Kuil, Christa Boeters en invaller Michel de Jonge zorg- er°jr.di?t het ambitieuze Refoba nog steeds ongeslagen aan kop gaat in de landehjke vierde divisie. SPORT - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Waterwegge- worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agenda's, etc te stu- [en "aar f; sportredactie van de Maaspost. Het adres daarvoor luidt: Post- bus 373, 3100 AJ Schiedam.Het kantoor, gevestigd aan de Over de Vesten 3 in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 4731589. De biljarters van Eigen Werk kregen een fraaie beker OVerhandigd. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Biljartvereniging De Vier Molens gold aan de voor- avond van het Schiedams biljart- kampioenschap libre voor 50-plus- sers als het te kloppen team. Na twee eerdere overwinningen zou den zij deze keer bij winst de wis- selbeker definitief in hun bezit hebben gekregen. Afgelopen za terdag wikkelde het scenario van de finaledag zich echter niet zo af als was voorspeld. In een spannen- de directe confrontatie tegen het relatief onbekende Eigen Werk delfden De Vier Molens het onder- spit. De Eigen Werkers bleken over iets sterkere zenuwen te be- schikken en caramboleerde, gere- lateerd aan hun persoonlijke moy- enne, het meest effectief. Na afloop van de finaledag waren er geen 'hard feelings' te bespeu- ren b'ij de concurrentie. Henk Kraaypoel, speler van Eigen Werk: ..We werden van alle kanten gefe- liciteerd. Ik had echt het idee dat iedereen het wel leuk vond dat wij als kleine en nog niet zo lang actie- ve vereniging, het Schiedams kam- pioenschap hebben gewonnen. Maar ja, je moet zo'n toernooi ook niet te zwaar zien. Het gaat voor iedereen toch in de eerste plaats om de ontspanning." De biljarters en het bestuur van Ei gen Werk zijn zelf zo trots als een pauw met de Schiedamse titel. Kraaypoel: ,,Het is natuurlijk een leuke manier om onze vereniging wat meer bekendheid te bezorgen. We zitten aan de Overschieseweg toch wat achteraf." Biljartvereni ging Eigen Werk maakt deel uit van het gelijknamige ontmoetings- centrum voor werklozen, arbeids- ongeschikten, uitkeringsgerechtig- den en VUT-ters. Bij Eigen Werk wordt deze mensen de mogelijk- heid geboden een hobby of andere bezigheid uit te oefenen. Zo wor den er verschillende cursussen ge- geven en staan er een aantal hout- bewerkingsmachines. Henk Kraaypoel: „Vanaf de ope ning van het centrum stond er ook een klein biljart en daar werd altijd veel gebruik van gemaakt. Toen we een paar jaar terug de mogelijk- heid kregen om voor een klein prijsje een groot biljart aan te schaffen, zijn we het biljarten wat gestructureerder gaan aanpakken en hebben we een onderlinge com- petitie opgezet." Inmiddels heeft de biljartvereniging een vaste kern van acht ledem Kraaypoel: „Met maar een biljart kun je er eigenlijk ook niet meer gebruiken. Anders komt iedereen te weinig aan spelen toe." Eigen Werk neemt deel aan diverse competities en toernooien- ■„We doen onder meer mee aan een speciale bedrijfscompetitie en het Wilton Fijenoord-toernooi. Omdat vijf van onze leden ouder dan vijftig zijn, konden we ook deelnemen aan het Schiedamse kampioenschap", aldus Kraaypoel die verklaard dit een heel leuk en goed georganiseerd toernooi te vinden. Dat Eigen Werk dit kampi oenschap, na eerder als derde en als vierde geeindigd te zijn, naar zich toe trok, blijkt geenszins een uitschieter. „Ook in de bedrijfs- competitie draaien we mee bjj de beste vier", besluit Kraaypoel zijn verhaal. NORBERT VERINGMEIER WATERWEG - Alleengaande club 'Voor-Uit' bestaat 29 april twintig jaar. Zaterdag 17 april wordt er een groot feest gegeven voor leden, oud-leden en aanhang met gratis toegang in de eigen so- cieteit in Rotterdam. Er wordt een beroep gedaan op alle oud-leden zich voor 1 maart '99 te melden bij Bert Trechsel, tel. 416 83 33. Doordat veel alleengaanden met de kerst alleen zitten, behoefte hebben aan contact, biedt 'Voor- Uit' een gratis toegang aan op de ontmoetingsavond met twee gratis comsumpties op vrijdagavond 18 december.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 11