'Stop nou eens met het oprakelen van die oude tegenstellingen' Een spannende ontdekkingstocht door de theatrale rockmuziek k 39. 399 1799 99 BERGWEG 110 ROTTERDAM Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie Tiiea^e r progranmia Schiedam en Maassluis in Vlaardings museum Vrijdag de Dertiende in Podium Cafe VERREKIJKER 95 COMPACTCAMERA DIGITALE F0T0CAMERA TEL: 010-4.618.600 J%r- Correct is klaar voor de toekomst en heeft alle afdellngen overzichtelijk en gezellig ingericht met het nieuwste van het nieuwste en uitstekende "Pakt-Uit" aanbiedingen voor zeer interessante lage prijzen. Op de fotoafdeling bij Correct op de Bergweg 110 vindt u een grote keuze in APS-compactcamera's, spiegelreflex camera's, digitale fotocamera's, lensen en toebehoren. LUX0N 8X21 DCF MINI VERREKIJKER Lichtgewicht kijker uitgevoerd in zwart rubber. Een ideale toneelkijker die u gemakkelijk overal mee naar toe kunt nemen. C0RRECTPRIJS IOLTA MINOLTA VECTIS 30 APS SPATWATERDICHTE ZOOM COMPACTCAMERA Met een zoombereik van 30-90 mm (3x zoom) in een spatwaterdichte constructie met datumachterwand voor informatie achterop uw foto's. Keuze uit 3 foto-formaat instellingen: Classic, Breedbeeld en Panaroma. C0RRECTPRIJS J649T- FUJI FUJI MX-700 DIGITALE F0T0CAMERA MET MEGA PIXELS Met Fujifilm 1.5 miljoen mega pixel techniek wordt digitaal fotograferen volwassen. Verrassend veel mogelijkheden biedt daarbij deze digitale fotocamera, met een CCD chip met vierkante VGA pixels, high quality image techniek, snelle en comfortabele bediening. De opvallend compacte bouw en het fraaie aluminium camerahuis onderstrepen de kwaliteit van deze Fujifilm mega pixel camera die als eerste compacte digitale camera is voorzien van een oplaadbare litium ion accu en MET GRATIS 4 MB EXTRA EN FLOPPY ADAPTER beschikt over een extra groot LCDscherm. C0RRECTPRIJS 199T- Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur iedere zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen ofbestellingen mogelijk. I I /rtSOMlJLfcLLIii^ilog I I I I I I I PENTAX PENTAX PC 33 COMPACT- CAMERA MET GROTE Z0EKER Met deze compact camera maakt u de leukste foto's. De ingebouwde flitser maakt het mogelijk dat u ook onder minder goede lichtom- standigheden prima foto's kunt maken. Voorzien van automatisch jjilmtransport en grote zoeker waarmee u duidelijk ziet wat u fotografeert. In kadoverpakking met regenjas, tas en batterij. ZATERDAG 14 NOVEMBER VAN 17.00-18.00 UUR 429T- Woensdag 11 november 1998 Maaspost Kees Torn Plek zat Het nachtmens Kees Torn studeer- de piano aan het Rotterdams con- servatorium. Zijn teksten komen meestal voort uit dagdromerij en gepieker. Dagdromers als Torn zouden in de grote stad direct onder een tram lopen. Als je in Rotterdam woont kun e dus maar beter binnen blijven. En dat heeft Kees gedaan. Zijn appartement is een droomwe- reld, vrij van trams en vrachtver- keer. Een wereld vol fantasieen en verlangens. Alleen: er is niemand om die mee te delen. Daarom heeft Kees Torn zich een beetje aan de buitenwereld aangepast. Hij heeft zijn rijbewijs gehaald en een agenda aangeschaft. Als alles goed gaat, zal Tom vandaag in Theater Schuur kerk aanwezig zijn. De wondere werkelijkheid van Kees Tom reikt vanaf nu verder dan de buitendeur. En alles wat hij tegenkomt en ieder- een die hij ziet, neemt hij mee naar zijn droomwereld. Plek zat. Vrijdag 27 novemberaanvang 20.30 uur, toegangfl. 25,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stad- huis, Koningshoek, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur), tel. 5931931 en aan de kassa van Theater Schuurkerk op werkdagen van 12.00 tot 14.00uur, tel. 5913700. Marijke Boon One man show Eindelijk is zij temg in het theater: Marijke Boon, de kroonprinses van het levenslied. In haar One Man Show keert Marijke terug naar de basis, de liedkunst. De charme van de eenvoud, de aanste- kelijke humor en de onverwachte nieuwe inhoud van oude cliche's zijn als echte 'Boon'-elementen als vanouds weer aanwezig. Maar de manier waarop mevrouw Boon op het toneel staat is heel verrassend. Het zal voor oude fans wel even slikken zijn: geen zonnige jurken meer, geen hooggehakte schoenen. 'Verandering van spijs doet eten', dacht Marijke en kocht een paar stevige stappers en zingt nu van je- never en koude thee. Haar rode ac- cordeon krijgt gezelschap van een zwarte collega en van een mini- maal drumstel en liggende toetsen. Marijke hoopt door deze metamor- fose een nieuwe titel te krijgen. 'de kroonprins van het lichte lied'. Donderdag 26 november, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 25,50. The Weird Sisters It's uncanny! (Engelstalig) Ze zijn beiden heks. En lelijker dan hun spiegelbeeld. Hun dagen slij- ten ze met samenzweren. Tegen de wereld, maar vooral tegen het fat- soen. Kath Burlinson en Alison Goldie: twee feeksen die de vloer aanvegen met met het idee dat vrouwen lief en aanhankelijk (moeten) zijn. De komedie It's Uncanny is het lo- gische resultaat van 18 jaar vriend- schap, ranzige seksuele escapades, karrenvrachten drugs van twijfel- achtige kwaliteit, een jeugd vol verdwenen vaders en deelname aan altematieve therapieen. In rap- pe scenes strijden de twee vrouwen met een hond, twee moeders, een reus, rollen behang en een paar schoenen. Inspiratie ontlenen ze voorname- lijk aan hun eigen leven, wat het ergste doet vrezen. It's uncanny is geestig en bijzonder weird. Zaterdag 28 november, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 22,50. B.Z.N. •Sw B.Z.N. Foto Rob Verhorst Een band die al 32 jaar muziek maakt, waarvan 22 jaar op een heel hoog niveau, verdient een aparte plaats in de Nederlandse popge- schiedenis. De Band Zonder Naam heeft wel degelijk naam gemaakt en keer op keer bewezen een breed publiek aan te spreken. Ook in de Stadsgehoorzaal is elk optreden een groot succes en tot op de laat- ste stoel uitverkocht. A Symphonic Night II is de opvolger van het concert dat B.Z.N, vorig seizoen in de afgeladen Stadsgehoorzaal gaf. Jan Keizer, Carola Smit, Jan Tuijp, Jack Veerman, Dirk van der Horst en Dick Plat zorgen er met hun en- thousiasme voor dat, ook na 32 jaar, de Stadsgehoorzaal bruist van gezelligheid. Dinsdag 24 november, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 59,50. Job Schuring Wat nou Job Schuring. Foto Meijnard Scheers 'Wat nou' is snel en scherp, met schitterende verhalen en prachtige liedjes. Het is ontroerend maar niet sentimenteel. Hilarisch maar niet ten koste van. Een tot in de puntjes verzorgd cabaretprogramma in een komische. dwaze sfeer en met ge- ruisloze overgangen naar ingeto- gen en ontroerende momenten. Schuring toont zich een meester- verteller, liedjeskunstenaar en grappenmaker ineen. Wars van op- pervlakkighied en platte grappen geeft hij met zijn programma het woord 'subtiel' een nieuwe bete- kenis. In een tijd waarin alles voor al snel en hard is, biedt Schuring inhoudelijke kwaliteit van het in- telligente soort. Hij heeft geen platheid nodig en grappen over be- kende Nederlanders zijn er al ge- noeg. Donderdag 26 november, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 27,50/fl. 25,- The Chippendales Spierbundels rollen over elkaar heen. Het gegil is oorverdovend. Maar wie zegt dat deze show geen inhoud heeft, heeft het -mis. De verleidelijke heren van de Chip pendales kunnen meer dan alleen hun welgevormde lichamen tonen. Ze zingen, dansen en acteren dat de spetters ervan af vliegen. Gun uzelf dit cadeautje van entertain ment van de bovenste plank. Maar wees er snel bij, want er liggen ve- le kaapsters op de kust. Vrijdag 27 november, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 55,-. Juffrouw Dotje juffrouw Lot- je Sint Nicolaasfeest Zoals elk jaar verwelkomen we met grote eerbied Sint Nicolaas in de Stadsgehoorzaal. Elk jaar is het weer een feest voor klein en groot. Ook dit jaar zijn juffrouw Dotje juffrouw Lotje weer van de partij. Zal het dit keer eindelijk lukken de boel niet in het honderd te laten lo pen? Kunnen ze hun belofte van vorig jaar, 'dat ze het echt nooooit meerzullen doen' houden. We zul- len erop letten dat ze uit de buurt van de cadeaus en het snoepgoed, maar vooral uit de buurt van Sin- terklaas blijven. Na afloop van de voorstelling wordt er met Sinter- klaas, de pieten, meneer Rob de Vries, meneer Jan en de beide da mes (als ze zich gedragen) groot feest gevierd. Voor iedereen vanaf drie jaar. Zondag 29 november, aanvang 15.00 uur, toegang fl. 10,-/fl. 7,50 (ook voor de jeugd fl. 7,50). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoor zaal, Schiedamseweg 51, van dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aan vang van de voorstelling. VLAARDINGEN - Ergernis over een artikelencyclus in het Rotterdams Dagblad leidde tot de nieuwste tentoonstelling in het Vlaardingse Streekmuseum Jan Anderson. In de zomer van '97 verscheen in het RD een serie verhalen waarin oude tegenstel lingen en relletjes tussen inwo- ners van Vlaardingen en Schie dam breed werden uitgemeten. En daar heeft Jan Anderson zich dus groen en gee! aan geergerd. „Het moet maar eens afgelopen zijn met het oprakelen van oude relletjes tussen Vlaardingen enerzijds en Schiedam en Maas sluis anderzijds", vindt hij. „Er is veel meer dat de drie steden bindt dan dat ze scheidt." En om dat te onderstrepen is er dus een nieuwe tentoonstelling 'De groe- ten aan de buren: Schiedam en Maassluis in het Streekmuse um'. Jan Anderson wil met zijn nieuwe tentoonstelling laten zien hoeveel de drie steden aan de Waterweg ei- genlijk op elkaar lijken. „Vroeger was het nog zo dat als je als Vlaar dingse jongen een meisje had in Maassluis, je een mes tussen je rib- ben kon krijgen. Die tijd is geluk- kig allang voorbij." Vlaardingen, Schiedam en Maassluis zijn naar elkaar toegegroeid. Zowel letter- lijk als figuurlijk. Er is maar wei- nig waarin de drie steden zich van elkaar onderscheiden. Het Vlaar dingse streekmuseum beschikt dan ook over veel voorwerpen uit de beide buursteden. Zo is de inventa- ris van de op de begane grond in- gerichte, antieke drogisterij af- komstig uit Maassluis. De smederij is ingericht door de oude smid Schellekens uit Kethel. In vrijwel alle collecties van het museum zijn foto's, voorwerpen en prenten uit de buursteden opge- nomen. Ook bekende Maassluizers en Schiedammers hebben in het Streekmuseum een plaatsje gevon- den. Zo is er een gesigneerd boek van Maarten 't Hart te zien en een brief van de Schiedamse advocaat/ schrijver Bordewijk. Politieke prenten en een penning van Maas- sluizer Abraham Kuyper en een ets uit de omgeving van Maassluis van de beroemde kunstenaar Jongkind. Verscheidene boeken over de Het is ook de bedoeling dat er eens wat meer Maassluizers en Schiedammers naar het museum komen. Om ze te prikkelen plaatste Anderson er veel herkenbare spullen. Foto Roger van der Kraan Schiedamse heilige Liduina liggen in een vitrine. Zij viel, kwam onge- lukkjg op een ijsschots terecht en lag de rest van haar leven ziek op bed. Hoewel zij at noch dronk bleef zij nog tientallen jaren leven. Ook klederdracht maakt deel uit van de tentoonstelling. Te zien is de Maassluise klederdracht uit 1860. Anderson: „Die is identiek aan de Vlaardingse klederdracht, licht en gekleurd. Men heeft nu vaak het idee dat de klederdracht helemaal zwart was. Dat klopt niet, dat idee hebben we omdat we ons alleen weduwvrouwtjes in kleder dracht kunnen herinneren. Die wa- ren uiteraard in het zwart ge- kleed." Een verschil tussen Maas sluis en Vlaardingen enerzijds en Schiedam anderzijds is er in dit op- zicht toch wel. Rone) 1860 had Schiedam allang geen klederdracht meer. Anderson: Klederdracht was toch een beetje iets voor ach- tergebleven gebieden. Een stad met een beetje allure had geen kle derdracht meer, daar gingen de vrouwen met de mode mee." Zeker de moeite waard is de smart- lap die op de tentoonstelling te be- wonderen is. De smartlap is een lap met verschillende plaatjes erop, bij elk plaatje hoort een lied. De smartlap die in het Streekmuseum te zien is werd gemaakt ter gele- genheid van het vijftigjarig huwe- lijk van Johannes Christiaan van Buuren van Heijst (een Vlaardin- ger) en Johanna Dirkzwager (een Maassluisse) in 1905. De verschil lende plaatjes tonen verschillende episoden uit hun leven. Episoden die allemaal bezongen werden, in dit geval in zaal de Harmonie want daar werd het feest gevierd. Een Vlaardinger dus die met een Maas sluisse trouwde (in 1855), het kon toen blijkbaar al en tegenwoordig kraait daar helemaal geen haan meer naar. Zo is de tentoonstelling gevuld met beelden, teksten en voorwerpen die een beter beeld kunnen geven van Vlaardirvgens buren door de eeuwen heeri. Die ook tot de con- clusie zouden moeten leiden dat die Schiedammers en Maassluizers in geen enkel wezenlijk opzicht van de Vlaardingers verschillen. Zeker aan de vooravond van de 21ste eeuw niet meer. Anderson: „De drie steden zullen in de toe- komst samen moeten optrekken." Al is het maar om gezamenlijk een blok te vormen tegen de grote boze buur: Rotterdam. „We moeten op- passen voor Rotterdam. We zijn nog een gemeenschap met een ei gen bestuur, dat moeten we vooral zo houden. Als het aan Rotterdam ligt worden we de zoveelste deel- gemeente. Daarom moeten Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis el kaar steunen." De tentoonstelling 'De groeten aan de buren: Schiedam en Maas sluis in het Streekmuseum' wordt zaterdag 14 november geopend door de burgemeesters van Maas sluis, Schiedam en Vlaardingen. Zij zullen hun gedachten uitspre- ken over de samenwerking tussen de drie steden in de volgende eeuw. De tentoonstelling is daarna nog te zien tot 7 maart 1999. Het Streekmuseum is iedere zaterdag en iedere eerste zondag van de maand geopend van 14.00 tot 16.00 uur. ERIK MEUER SCHIEDAM - Een ode aan de theatrale rockmuziek. Een visue- le en muzikale hommage aan klassieke bands als Pink Floyd, Black Sabbath en Metallica. Vrij - dag de Dertiende November gaat er in het Podium Cafe iets heel bij- zonders gebeuren, belooft Ge rard Wold, een van de initiatief- nemers die 24 theatrale nummers hebben uitgekozen, gearran- geerd en ingestudeerd. En dat allemaal quadrophonisch, daarvoor hoef je dus niet eens naar een concert van Pink Floyd in de Kuip. Via een speciaal gehuurde P. A. probeert een tienkoppige band (samengesteld uit leden van Water- wegbands als Dutch Drums, Have Mercy, Implicit None, Influence, Maleficium, Mynko, De Storm en Streetlife) het publiek mee te nemen op een spannende muzikale ontdek kingstocht. De muziek die vanuit al le kanten uit de boxen schalt, de spe- ciale belichting, de onherkenbaar Will van Kralingen en Edwin de Vries Scenes uit een huwelijk Will van Kralingen en Edwin de Vries brengen een prachtig stuk op de planken naar het scenario van Ingmar Bergman, Scenes uit een huwelijk. In het stuk maken we kennis met Johan en Marianne. Marianne voelt dat er iets mis loopt in hun schijnbaar ideale huwelijk. Dit idee wordt bevestigd wanneer Johan op vrij botte wijze vertelt dat hij verliefd is op een andere vrouw. De burgerlijke normen en waarden die hen jarenlang houvast hebben geboden, lijken nu niets meer te betekenen. ohan verlaat Marianne. Als ze el kaar na enige tijd weer zien, is de ontmoeting pijnlijk. De bom van jarenlange onderdruk- te agressie en haat barst. Uit de puinhoop treden twee nieu we mensen naar voren. Woensdag 25 november, aanvang 20.15 uur, toegang le rang fl. 41,50/fl. 39,-, 2e rang fl. 36,50/fl. 34,-. Freek de Jonge Ieder jaar is het een hot item: wie mag de oudejaarsconference op de televisie doen? Freek de Jonge mag zich inmiddels, na Wim Kan, de titelhouder noemen. Heel Ne- derland zit aan de buis gekluisterd als Freek zijn spitse grappen de huiskamer in slingert. Nog leuker dan Freek op de tv is Freek in het theater. Het Schiedamse publiek heeft de unieke gelegenheid zijn nieuwste voorstelling bij te wonen. Freek is snel, scherp en confronte- rend. Hij zal het publiek zeker niet sparen, maar ook zichzelf niet. Freek de Jonge is en blijft een top- cabaretier. Zaterdag 28 november, aanvang 20.15 uur, toegang le rangfl. 44,-, 2erangfl.39,-. Toegangskaarten voor Theater a.d. Schie en Theater de Teerstoof zijn verkrijgbaar bij de Theater- kassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur. telefonisch reserveren is mogelijk tijdens de openingsu- ren van de Theaterkassa, tel. 2467467. De Storm. Foto Roger van der Kraan geschminkte muzikanten: volgens Gerard Wold wordt het 'heel span- nend' en uniek. Ook het oude ver- trouwde Podium zal een gedaante- verwisseling ondergaan met een uitgebreid podium en speciale de- corstukken. Hij hoopt dat ook het publiek zich creatief zal kleden, maar een vereiste is het niet. Ambitieus is het project zeker. Al anderhal ve maand repeteren de tien muzikanten, en dat voor een optre den. Het idee voor Vrijdag de Der tiende ontstond een maand of drie geleden aan de bar. Er gebeurt te weinig in de Waterweg op muzikaal gebied, constateerden Wold en zijn medebargenoten, er wordt zo wei nig samengewerkt. Bands blijven eilandjes met een strikt afgemeten territorium en dat is jammer. Maar misschien dat het initiatief de im passe kan doorbreken, hoopt Wold, en dat er daadwerkelijk bruggen kunnen worden geslagen. Een re sultaat is er al behaald: de sample voor School's Out Alice Cooper) is afgelopen zondag ingegild door verscheidene Waterwegmuzikan- ten die niet eens daadwerkelijk meespelen. Vrijdag, de Dertiende November 1998. Kaarten a fl. 10,- (inclusief een spannend drankje) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het Podium Cafe (Lange Haven 28) en Muzikantencentrum Vierkwart (Schoolstraat 4). Aanvang 22.30 uur. De deuren gaan om 23.00 uur dicht. Rotterdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El- ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro gramma dat steeds wordt geactua- liseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010-4004.285. wx54 LUXON Art.nr. 60933 Art.nr. 31173 Art.nr. 56794 PENTAX Wmmmtirm Art.nr. 60816 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 25