Coalitiepartijen willen helderheid over uitgaven automatisering V 'Die loop gaat er komen, het heeft wel even geduurd' jjjsmw MaasstaD Dertienjarige kunstenaar exposeert bij Junior Co cafe 7 MAAMT JE John Medley MaasposT Algemene Beschouwingen gemeente Schiedam: Broersveld blij met nieuwe steentjes MaasposT KiSKtSOEBaSUilia Concert lie. Valse brief jes van vijftig in omloop Eerste paal voor kibo De Gorzen Kerstkaarten Orgelconcert Bloemschikken Wonen en Leven Nieuwland wil met raad praten over 'wanbeleid' B en W Protest wegbezuiniging intercultureel werk voor vrouwen us. Zaterdag 14 november WE1KBLAD1N SCHIEDAM SCHIEDAM - Coalitiepar tijen GroenLinks, VVD, PvdA en D66 zetten grote vraagtekens bij het automa- tiseringsbeleid van de ge meente Schiedam. „Wij steunen van harte de vervol- ginventarisatie die het colle ge heeft ingezet om de ge- volgen van de millennium- problematiek in kaart te brengen", sprak W. van Wijk (VVD) afgelopen dinsdag. „Wij steunen ook, met enige kanttekeningen, de opdracht van het college tot het opstellen van een In- formatie en Automatise- ringsplan. Het blijft voor mijn fractie moeilijk te be- grijpen dat wij op voorhand akkoord zouden moeten gaan met een aantal softe en harde investeringen, zonder dat duidelijk is dat een en ander spoort met de ge- noemde onderzoeken. Wij dienen dan ook een motie in." tli f Ht I tor Museum Schoolbuitenhuis SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 14 november verzorgd door amateur- zangers die soli, duetten en kwartetten zingen. Aanvang is 15.00 uur, toegang is gratis. Vanaf 19.30 uur geeft Andre Ver- woerd een avondconcert op het hoofdorgel. Toegang hiervan is fl. 6,50. Vrijwilligers Poezie-avond Peru 55-plussers BROERSVELD 151. 3111 LG SCHIEDAM TELEfOON 010 273 09V 5 aanvang 21.00 010-2730995 pabo Thomas Ms re Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Woensdag 11 november 1998 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W. Uijt- dewilligen. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W. Uijt- dewilligen. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang! 10.00 uur, ds. K. Schipper. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. A.J. Moggre. Aanvang: 16.30 uur, ds. P. Strating. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, ds.J.F. Klijnsma. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering, voorgan- ger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, voorganger D. Kool. Zondag 11.00 uur, euch.viering, voorgan ger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur. zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woegsdag 09.15 uur, weekviering in de.tjagkapel. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag i 0.00 uur, zondagsviering. VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. G. Chr. Duinker. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. SCHIEDAM - In het Stedelijk Mu seum wordt zondag 14 november een orgelconcert gegeven door de organist Cees Zeevaart. Dit is on- derdeel van de Schiedamse Orgel- dag. Dit houdt in dat er op ver- schillende orgels in Schiedam con- certen worden gegeven. Het eerste concert vindt plaats in het muse um. het tweede in de Havenkerk -(15.00 uur), dan in de NPB-kerk 16.00 uur), oud-katholieke kerk (17.00 uur) en in de Grpte Kerk (19.40 uur). KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Stadskoeriers Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Maar er was meer. Een duiventil, zo zou de situatie momenteel zijn bij het stadskantoor. Ambtenaren komen en gaan, al dan niet onder invloed van de reorganisatie. Veel partijen spraken hun zorg uit over dit zogenaamde Organisatie Vernieuwingsproces (OVP). D66 zei dat er van een cultuuromslag tot op heden weinig te merken valt. ,,Sterker nog, soms heb ik wel het gevoel dat we er verder vandaan zijn dan ooit", sprak G. H. van den Akker (D66). „Veel goede mensen zitter> of thuis of zijn vertrokken. De ver- kokering slaat weer toe en dus wordt er nog steeds niet efficient gewerkt. Dat werkt demotiverend voor degenen die van goede wil zijn." De PvdA drong aan op een spoe- dige evaluatie van het OVP, waarbij M. Siljee opmerkte dat eerder ingenomen uitgangspun- ten tot 'heroverweging' zouden kunnen leiden. Ook de VVD zei zich zorgen te maken over de voortgang van de reorganisatie. „Mocht het zo zijn dat geruchten kloppen dat in som- 7 JkT Van Wijk over de kunstklassen. De VVD vroeg zich wel af of het bibliotheekfiliaal in Nieuwland nog wel bestaansrecht heeft, ze- ker gezien het succes van de nieu we centrale bibliotheek. 'Is het handhaven van de bibliotheek in- Nieuwland nu wel echt nodig?', vroeg Van Wijk die wethouder L. Hafkamp verzocht hier onder- zpek naar te doen. Van Wijk had hier al eerder in de commissiever- gadering om gevraagd. Hafkamp zei toen dat het voor dit jaar abso- luut niet aan de orde is, maar sloot een onderzoek voor komend jaar niet uit. Gemeentebelangen zei zich zor gen te maken over het uitstel om brandmeldingsinstallaties aan te brengen in het Stadhuis, de St. Janstoren, het Zakkendragers- huisje en de Korenbeurs. „In uw Veel partijen vinden dat het informatiseringsbeleid van de gemeente Schiedam onduidelijk is. mige delen van de organisatie nog alles bij het oude is gebleven, dan zal een extra bestuurlijke in- spanning gepleegd moeten wor den", sprak Van Wijk, ,,De VVD is nog steeds van mening dat de verantwoordelijk wethouder zich nadrukkelijker met het totale pro- ces, dus alle sectoren, moet gaan bezighouden en wij overwegen om zonodig in tweede termijn een motie in te dienen." De PvdA zei blij te zijn met de toezegging dat volgend jaar uit- gebreid over het museumbeleid zal worden gesproken. „Dit bete- kent echter niet dat er dan nu niets ondernomen zou kunnen wor den", aldus Siljee die een motie indiende om het entreegeld van het Stedelijk Museum op te hef- fen. De opbrengsten uit entree- heffing zijn marginaal: schrap het dus maar. Hierdoor kunnen alle burgers van Schiedam gratis be- kijken wat het Stedelijk Museum allemaal te bieden heeft. Gemeentebelangen stelde voor om een kunst- en cultuurdebat te houden in de stijl van de binnen- stadsgesprekken. Welke eisen stellen wij aan de diverse uitingen van kunst? Wat voor soort musea willen wij? Over dat soort zaken wil Metaal een kunstdebat voe- ren. Het AOV/Unie 55+ zei ver- baasd te zijn dat de Gemeentedag wordt opgeheven, ondanks de goede respons. „Dit is een min- punt, zeker in het kader van open- baarheid van bestuur en uw inten- tie om de kloof tussen gemeente en burgers te verkleinen", sprak C. Raaphorst-de Groot. De toekomst van het Schoolbui tenhuis in Oosterhout is veilig ge- steld. Vrijwel alle fracties zijn van mening dat het voorstel van B en W om het vakantieadres voor de schooljeugd op te doe- ken, onacceptabel is. Een motie ingediend door Gemeentebelan gen werd dan ook breed ge- steund. „Menig Schiedammer heeft hier ftjne herinneringen aan om een week lekker vakantie te vieren of om op schoolkamp te gaan met andere jonge Schiedam- mers", aldus H. Metaal, fractie- voorzitter van Gemeentebelan gen. M. P. van Mansum (CDA) E. Kuitert (SP) bood het college een 'Gouden Kaasschaaf' aan, een serieuze knipoog naar de methode-Wiegman. Foto Roger van der Kraan verwoordde het aldus: „Voor veel scholen zal er geen ruimte zijn in de budgetten om een alter- natief voor deze week buiten Schiedam te betalen. Voor een groot aantal kinderen is het hun eerste uitstapje buiten Schiedam se grenzen in vertrouwde sfeer." Ook werd er gesproken over de dreigende opheffing van de Kunstklassen van het Stedelijk Museum. Het AOV/Unie 55+ zei tegen de bezuiniging te zijn, om- dat, aldus Raaphorst-de Groot: „deze een wezenlijke bijdrage voor burgers van klein tot groot betekenen." Ook GroenLinks vroeg hier aandacht voor, evenals de VVD. Er is vast nog wel een gaatje hiervoor te vinden, aldus antwoord op onze vraag zegt u dat het College gekozen heeft voor een gefaseerde aanpak", al dus Metaal die hierover een motie indiende voor een versnelde aan pak. De SP richtte zich op de slechte situatie van veel wegen, voet- en fietspaden. De gemeente hobbelt achter de feiten aan, aldus de SP. Ook moet er meer worden gedaan aan de leegstand en het opknap- pen van vervallen panden. Maar herbestrating van de Hoogstraat lost de problemen niet op, meent de SP: „Toch wordt hier prioriteit aan gegeven, terwijl je in de rest van de wijken je nekt breekt over de losse stoeptegels, kuilen, hob- bels en gaten in de weg." SCHIEDAM - Er voltrekt zich momenteel een klein wonder in het Broersveld. De straatstenen zijn eruit gehaald, nieuwe ko men er voor in de plaats: alle re- den dus om te veronderstellen dat de klanten het Broersveld massaal mijden. Maar niets is minder waar: het lijkt zelfs wel alsof er nu juist meer mensen het Broersveld inlopen. A. J. van der Geest van Poelier Sluis merkt het meteen aan zijn gegrilde kip- petjes die de deur uitvliegen. En hij kan het weten ook, want Poe lier Sluis is al sinds 1965 in het Broersveld gevestigd. „Ik ben echt heel positief over de herbestrating van de Broersveld", zegt Van der Geest over de herin- richting. „Er gebeurt nu eindelijk wat. Ik hoop alleen dat er nog bloembakken komen, daar is nog niets over gerept. Een beetje gezel- lig, met wat terrasjes. Het Broers veld hoeft zeker geen dood kindje te worden. En die loop gaat er ko men, zeker nu het Broersveld als promenade wordt ingericht. Maar het heeft wel even geduurd." W. Tettero is minder positief en zelfs achterdochtig over de plan- nen van de gemeente. Oke, er trek- ken nu inderdaad al veel meer mensen voorbij zijn schoenmake- rij. En Tettero is ook een groot voorstander van het instellen van een winkelpromenade, da's alle maal prima. Maar dit had de ge meente al veel eerder moeten doen, zeg maar een jaar of drie ge- leden toen de Nieuwe Passage SCHIEDAM - De politie is de af gelopen week een aantal malen ge- confronteerd met valse briefjes van vijftig gulden. Zo zat maandag tus sen de dagopbrengst van een bak- kerij aan de Broersvest een vals biljet. Iedereen wordt gewaar- schuwd goed op te letten en bij twijfel contact op te nemen met de politie van het district Schiedam. Het Broersveld wordt voor de helft opnieuw bestraat. Na de feestdagen volgt de rest. Foto Roger van der Kraan openging. Dit is allemaal camou flage, zegt Tettero, dit is allemaal schijn. Een zoethoudertje van Wiegman. Ze hadden eerst dat Van Katwijk moeten weghalen en het Gat van Bolmers moeten dichtbou- wen. Want straks, zo vreest de schoenmaker, rijden allerlei zware vrachtwagens met hei-installaties over de o-zo-mooie straatsteentjes van het Broersveld. En ga er maar vanuit dat die steentjes daar niet te gen kunnen. Het is toch van de zot- te, vervolgt Tettero, dat de ge meente aan de ondernemers vraagt om de puien voor de herbestrating op.te knappen -want anders levert dat beschadiging aan de straat op- terwijl Van Katwijk nog gesloopt moet worden. Maar ja, zegt Tette ro, ik ben maar een eenvoudige schoenmaker. Tettero hoopt wel dat de marktlui, die nu tijdelijk weer op het Hema- plein zitten, niet meer terugkomen in het Broersveld. De Broersveld is niet berekend op een wekelijkse markt, daar is de ruimte veel te krap voor. Een andere ondernemer, die liever anoniem wil blijven, sluit zich bij Tettero aan. Mensen die naar de markt gaan, hebben op dat moment minder behoefte aan de gewone winkels van het Broersveld. Ga maar na: als je wat lekkerbekjes op de markt gaat halen, loop je daarna niet een kledingzaak in. Daarvoor ga je apart naar het Broersveld. Of hij nu tevreden is over de nieu we indeling van de straat? Tevre den, dat is een groot woord. De praktijk zal moeten uitwijzen of het inderdaad beter wordt. Inder daad lopen er nu al veel meer men- sen voorbij zijn zaak. Gigantisch, je zou eruit kunnen concluderen dat het inderdaad toch een verbete- ring is. Maar hij heeft dat nog niet gemerkt aan zijn omzet. Zijn het alleen maar nieuwsgierige kijkers die je kunt vergelijken met waters- noodtoeristen? Zijn omzet is er in elk geval tot nu toe nog niet beter van geworden. Maar ook niet een stuk slechter hoor, haast hij zich te zeggen. Ook hij vindt dat het Gat van Bol mers nu maar eens moet worden SCHIEDAM - Na meer dan vier jaar voorbereiding gaat vandaag, woensdag 11 november, eindelijk de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw van kinderboerderij de Gorzen. Deze wordt symbolisch geslagen worden door mevrouw Keemink, weduwe van Joop Kee- mink, de man die zoveel voor de vereniging heeft betekend. dichtgeknald, zo snel mogelijk. En het Hemaplein, zet daar nu eens vaart achter, aldus de ondernemer die hoopt dat er een paar leuke pu- bliekstrekkers komen. Leen Bak ker bijvoorbeeld. Want, zo denkt hij, dan loopt de klant vanzelf door het Broersveld door naar de Hoog straat. Maar waarom heeft het alle maal zo lang moeten duren: de ge meente heeft de zaak laten dood- bloeden, meent hij. Kan er niet veel meer groen ko men? En veel meer bloembakken?, vraagt Wil Bekkers van het Re- formhuis (er komen inderdaad nog bomen, red.). Het is heel belang- rijk dat het hier een beetje gezellig wordt, vindt ze, en daar kan vooral de natuur aan bijdragen. Eigenlijk zou het water weer terug moeten komen: ze hadden het Broersveld nooit moeten dempen. Dat het Broersveld autovrij wordt, vindt Bekkers wel goed. Jammer is wel dat mensen die lichamelijk gehan- dicapt zijn, nu wat moeilijker het Reformhuis kunnen bereiken. JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk is op zoek naar vrijwilli gers die willen helpen tijdens het kerstfeest voor ouderen dat vrijdag 25 december in dienstencentrum Oost wordt georganiseerd. Dege nen die meehelpen kunnen gratis mee-eten. Belangstellenden kun nen vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur bellen, tel. 473 14 96. SCHIEDAM - Een aantal liefheb- bers van poezie, zang en muziek komt zaterdag 14 november de fa- voriete werken opvoeren in cafe 't Spul aan de Hoogstraat. Dichters en componisten begeleiden elkaar met voornamelijk eigen werk. Aanvang is 20.15 uur, toegang is gratis. SCHIEDAM - In de bibliotheek aan het Stadserf is een fototentoon- stelling over Peru te zien. Foto- graaf Carl van Boven heeft tijdens SCHIEDAM - Wijk- en Bewoners- vereniging Wonen en Leven Nieuwland is het meer dan zat. In een brief gericht aan de gemeente- raad wijst Wonen en Leven op de precaire situatie' waarin de organi satie zich bevindt 'omdat noch de opbouwwerkondersteuning noch de technische ondersteuning voor de wijk Nieuwland geregeld is'. Al maanden probeert Wonen en Leven tevergeefs vaste mensen in de orga nisatie te krijgen. Maar, zo verwijt de wijk- en bewonersvereniging wethouder P. Groeneweg, tot nu toe komt het college alleen met tijdelij- ke oplossingen. In de uitnodigings- brief neemt Wonen en Leven het woord 'wanbeleid' in de mond. „Voor wat betreft het opbouwwerk ligt er een aanbod voor (wederom) een tijdelijk contract. Dit keer zelfs met een ontbindende clausule. Voor wat betreft de technische ondersteu- zijn reis door dit land de vele in- drukken die hij opdeed op foto vastgelegd. Een selectie wordt nu tot 9 december tentoongesteld in de bibliotheek. De bieb is open op maandag van 17.00 - 21.00 uur, dinsdag van 13.00 - 21.00 uur, woensdag van 11.00 - 18.00 uur, donderdag van 13.00 - 21.00 uur, vrijdag 11.00 - 18.00 uur en zater dag van 11.00 - 14.00 uur. SCHIEDAM - Kluphuis Oost or- ganiseert voor 55-plussers een ge- zellige middag op zondag 15 no vember op de Boerhaavelaan 79. Op het programma staat een the- dansant van 13.30 tot 16.00 uur. Een kaartje kost fl. 2,- in de voor- verkoop en fl. 2,50 op de dag zelf. SCHIEDAM - Een demonstrate Kerstkaarten maken wordt vrijdag 13 november gegeven bij Jennie's Crea workshop aan het Leendert Keesmaathof 13. Verschillende technieken zijn er te zien zoals 3d kaarten, glas en lood kaarten op mica en stofjes op de kaart. Be langstellenden zijn welkom tussen 10.00 en 15.30 uur. SCHIEDAM - De Engelse orga nist Len Rawle verzorgt zondag 29 november het eerste concert op het geheel gerenoveerde Standaart or- gel in Theater aan de Schie. Een unieke traditie wordt daarmee in ere hersteld. Het concert begint om 12.00 uur. De toegangsprijs be- draagt fl. 12,50. Houders van een kortingspas betalen fl. 10,-. Kaar ten zijn te koop voor aanvang van het concert. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost kunnen eenmaal in de twee weken op donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur bloemstukjes worden gemaakt. De kosten bedragen fl. 5,- voor de bloemen (de begeleid- ster koopt deze voor de hele groep in). Wie interesse heeft kan zich opgeven bij Kluphuis Oost, Boer haavelaan 79 tel. 245 18 18. Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam (SWS) protesteert tegen de dreigende wegbezuiniging van het intercultureel vrouwenwerk. Dit gebeurt volgens de SWS 'zon der gerucht, lawaai, slag of stoot en met name zonder argumenten'. In een brief roept ze de fracties op om bij de behandeling van de begroting hier tegenin te gaan. De voorgenomen bezuiniging be treft de werkplek van Mary Small. De afgelopen twee jaar heeft Small zich twintig uur per week ingezet om migrantenvrouwen meer te la- ten integreren en participeren in Schiedam. „Zij werkteer vooral aan het opbouwen van een vertrou- wensrelatie met allochtone vrou wen", schrijft SWS-directeur An dre Woutersen. „Een taak die over het algemeen als de meest tijdro- vende en moeilijke maar ook meest belangrijke gezien wordt." De SWS meent dat het werk van Small een van de weinige succes- volle sporen was waarmee contac- ten met allochtone stadsgenoten konden worden bevorderd. Warn neer de bezuiniging doorgaat, zo vreest de SWS, worden alle opge- bouwde netwerken in een klap te- niet gedaan, evenals alle kennis en kunde. Bovendien zullen alle lo- pende activiteiten en projecten die in September zijn gestart, voortijdig beeindigd moeten worden. „Het college moet maar eens be wij- zen dat zij het niet alleen bij mooie woorden laat en terug durft te ko men op haar eerder genomen be- sluit", eindigt de brief. GroenLinks heeft tijdens de Alge mene Beschouwingen aandacht voor het Project Intercultureel Vrouwenwerk, en heeft het college gevraagd aan te geven hoe ze de continuering van het project denkt te continueren. Luuk Elderkamp is de eerste exposant bij Junior en Co. Foto Men no Leutscher SCHIEDAM - Wie deze week langs de Lange Haven 91 loopt kan door de geopende deuren van kin- derkledingwinkel Junior Co werk bewonderen van de dertien jarige Schiedamse kunstenaar Luuk Elderkamp. De entree van het fraaie grachtenpand hangt vol met zijn bont gekleurde schilderij- en. De schilderijen van de jonge kun stenaar beginnen altijd bij een plaatje dat Luuk leuk vindt. Dit probeert hij na te tekenen, maar onderweg krijgt het andere vormen en kleuren. Zo ontstaat er iets heel nieuws wat niet meer te herleiden is tot de oorsprong. Het materiaal waarop een werk wordt afgebeeld doet niet ter zake. Zo zijn er wer ken op papier, karton en hout. Zelfs stukken kast en stoel zijn niet veilig. De expositie van de jonge Elder kamp is de eerste bij Junior Co. De bedoeling is dat er regelmatig werk van of voor kinderen geexpo- seerd gaat worden. De winkel roept dan ook kinderen op zich aan te melden. Het soort werk dat aan- geboden wordt is niet echt van be- lang maar zal uiteraard wel beoor- deeld worden door mede-eigenaar Jeroen Boschma die zelf kunste naar is. Ook kunstenaars die werk voor kinderen maken of projecten gericht op kinderen zijn welkom. Zo zal er volgend jaar een project voor kinderen uit Berlijn te zien zijn. De winkel is zes dagen per week geopend, op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, van dinsdag tot zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en op koopavond tot 21.00 uur. ning is ons meer dan een maand ge- leden door de verantwoordelijk wethouder verteld dat hierover een brief onderweg zou zijn. We heb ben deze brief nog niet ontvangen, maar ook hier zou sprake zijn van een tijdelijke oplossing." De wijk- en bewonersvereniging vindt het nu niet verantwoord om zonder vooruitzicht op vaste bewo- nersondersteuning aan de slag te gaan met de ingrijpende herstructu- reringsplannen die Woningstich- ting Noordvest voor Nieuwland in petto heeft. Wanneer er geen structurele oplos sing komt, zo vreest Wonen en Le ven, ontstaat het reele vooruitzicht dat de bewonersondersteuning uit Nieuwland zal verdwijnen. Nog voor de volgende raadsverga- dering wil Wonen en Leven Nieuw land met de fracties over het pro- bleem praten. ZATERDAG 14 NOVEMBER 1998 11.00 - 15.00 uur Stationssingel 80, ROTTERDAM De Pabo Thomas More maakt deel uit van de Hogeschool Leiden. Voor de overige opleidingen kan gebeld worden met het centraal informatienummer: 071 53 54 500. ONDEROEEl VAN HOGESCHOOL LE10EN Informatie 010 - 46 57 066

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 3