■i Gelegenheidsformatie speelt griezelig goed 'Bij mozai'ek begin je met 'n klein voorwerp dat ook nog nuttig is' u 149 99 149 CEINTUURBAAN 111 ROTTERDAM Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie Theater progranmia lr Onheilspellend concert op vrijdag de dertiende Vlaardingse geeft les in 'trend in woon-decoratie' INTERACTIVE ZEILTRAINING UW EIGEN ZEILRACE mr- SAIL SIMULATOR MET HELMSTOK Sail Simulator 3.0 12KANAALSGPS mr- PHD. \ktmt tpwhH TEL.: 010-4.618.518 Woensdag 18 november 1998 Het theatrale in de muziek stond centraal op vrijdag de dertiende. En dat was ook aan de aankleding te zien. Foto Roger van der Kraan Jose Keijzer heeft een neus voor trends. Daarom heeft ze zich momenteel helemaal gestort in het mozaieken. Foto Roger van der Kraan Correct is klaar voor de toekomst en heeft alle afdelingen overzichtelijk en gezellig ingericht met het nieuwste van het nieuwste en uitstekende "Pakt-Uit" aanbiedingen voor zeer interessante lage prijzen. Bij Correct Marine op de Ceintuurbaan 111 te Rotterdam vindt u werkelijk alles op het gebied van Nautische elektronica en ruim 200 titels boeken en kaarten. H0LLANDIA INTERACTIVE ZEILTRAINING Leerzeilen en manoeuvreren met eigen boot en bemanning. Geschikt voor Windows 3.1/95. CORRECTPRIJSINCLUSIEF BTW 2QT- 126.81 Mofch MATCH RACING 2000 Kies uw eigen koers en organiseer uw eigen zeilrace met dit fantastische zeilspel voor de PC. Geschikt voor Windows 3.1/95. CORRECTPRIJS INCLUSIEF BTW EXCLUSIEF BTW_ 84.26 SAIL SIMULATOR 3.0 MET HELMSTOK Met dit spel heeft u de mogelijkheid via de computer de zeilen te hijsen en de bemanning in de boot te laten plaats nemen. Voorzien van prachtige foto's en spectaculaire video's. Met de meegeleverde control unit heeft utijdensde wintermaanden uw zeilbeleving thuis. CORRECTPRIJS INCLUSIEF BTW 2G9r- EXCLUSIEF BTW_ 126.81 1 Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Ceintuurbaan 111 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of besteliingen mogelijk. EAGLE r, EAGLE EXPLORER GPS In de USA best geteste 12 kanaals GPS in zakfornwt. Voorzien van helder display waarop positie, afstand, snelheid en hoogte duidelijk afleesbaarzijn. Eenvoudige bediening en 10 jaar opslaggegevens in geheugen. CORRECTPRIJS ALLEEN ZATERDAG 21 NOVEMBER VAN ^7.00-18.00 UUR INCL. BTW EXCLUSIEF BTW -314.04 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Zondag 29 november geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. MaasposT (PCils Jeroen van Merwijk Van Merwijk werkt Na succesvolle programma's als 'Geef mij m'n sperma terug', 'Een AVRO-lid is ook maar een mens' en 'Van Merwijk legt het nog een keer uit' zou Jeroen van Merwijk zich louter gaan bezighouden met de schilderkunst. Maar de biihne trok. En een seizoen later trok hij voile zalen met 'Het podiumbeest is terug'. Zijn vijfde programma 'Van Merwijk werkt' zit vol oude liedjes die iedereen kent. Van Mer wijk geeft een originele, eigen in- terpretatie aan deze nummers uit de oude doos. Werkte hij twee jaar geleden nog aan zijn rentree, dit- maal is het tijd voor een 'Best of. De beste nummers ooit, vertolkt door een van Neerlands beste ca- baretiers. En dat werkt! Tegen elk geestelijk of fysiek probleem. Zaterdag 21 november, aanvang 20.30 uur, uitverkocht. Kees Torn Plek zat Het nachtmens Kees Torn studeer- de piano aan het Rotterdams con- servatorium. Zijn teksten komen meestal voort uit dagdromerij en gepieker. Dagdromers als Torn zouden in de grote stad direct on- der een tram lopen. Als je in Rot terdam woont kun je dus maar be- ter binnen blijven. En dat heeft Kees gedaan. Zijn appartement is een droomwereld, vrij van trams en vrachtverkeer. Een wereld vol fantasieen en verlangens. Alleen: er is niemand om die mee te delen. Daarom Heeft Kees Torn zich een beetje aan de buitenwereld aange- past. Hij heeft zijn rijbewijs ge- haald en een agenda aangeschaft. Als alles goed gaat, zal Torn van- daag in Theater Schuurkerk aan- wezig zijn. De wonderlijke werke- lijkheid van Kees Torn reikt vanaf nu verder dan de buitendeur. En al les wat hij tegenkomt en iedereen die hij ziet neemt hij mee naar zijn droomwereld. Plek zat. Vrijdag 27 november, aanvang 20.30 uur, toe gang fl. 25,- Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de balie va het stadhuis op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur), tel. 5 931 931 en aan de kassa van Theater Schuurkerk op werkdagen van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 591 37 00. Niet Schieten and friends Petrov Deze tragikomedie verhaalt over Petrov, de lelijkste man van Rus- land. Niemand schenkt ooit enige aandacht aan hem of aan zijn af- zichtelijke verschijning. Een jonge vrouw lijkt vanuit de trein naar hem te wuiven. Zijn bestaan wordt voor het eerst bevestigd. Hij is me- teen hopeloos verliefd. Hij besluit dat hij haar moet en zal vinden. Hij wordt daarbij geholpen door drie geesten en een kerstman. Gehin- derd door twee stiefzussen en gade geslagen door drie wijzen en een hoogzwanger stelletje met een ezel. Na anderhalf uur liefde, lol, haat en medelijden bereikt deze absurde love story zijn climax in een verrassend slot. Dinsdag 1 december, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 32,50/fl. 30,- Rijk Maarten dingen en komische situaties zul- len zorgen. Woensdag 2 december, aanvang 20.00 uur, toe gang fl. 35,-/fl. 32,50. Schudden (voor gebruik) Amok Een badkuip als bobslee, twee pa- rende kikkers op de snelweg; le- gendarische scenes van cabaretduo Schudden (voorheen: Schudden voor gebruik). Emiel de Jong en Noel van Santen brengen met Amok opnieuw fysiek, visueel, ab surd theater. Ze zoeken het in sim- pelheid. Met zo weinig mogelijk middelen toch de vette lach, de ontroering of de walging vinden. Ze vullen het podium met beeld, mime, fysieke kunsten en zweet. Tekst wordt niet vermeden, maar het duo spreekt het liefst in de ab surde taal van het lichaam. Daar- mee laten ze het publiek anders naar de dingen kijken. Donderdag 3 december, aanvang 20.00uur, toegangfl. 27,50/fl. 25,- Hans Klok Rijk de Gooijer en Maarten Span- jer zijn geen onbekenden van el- kaar. Naast een jarenlange vriend- schap werken ze veelvuldig sa- men. Zij hebben daarom besloten deze samenwerking op het toneel voort te zetten. Op het podium le- zen zij voor uit eigen werk. Als u Rijk en Maarten een beetje kent, weet u dat ze door de nodige im- provisatie voor onverwachte wen- Hans Klok, de bekendste illusio nist van Nederland, laat in zijn suc cesvolle programma mensen, die- ren en dingen vliegen, verdwijnen en verwisselen. En dat met de snel- heid van een videoclip. Met exclu- sieve trues, up-tempo muziek, een geraffineerde choreografte en spectaculeire lichteffecten. Zal de Stadsgehoorzaal er nog wel staan na deze avond? En zit u nog wel in uw stoel als de lichten weer aan- gaan? Laat u meevoeren in zijn magische en dynamische wereld van illusie. Vrijdag 4 december, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 50,-/fl. 47,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoor zaal, Schiedamseweg 51, van dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aan vang van de voorstelling. Golden Earring Unplugged De enige echte godfathers van de Nederlandse Rock Roll staan garant voor een wervelend concert in het theater. Dat bewijzen zij wel met hun unplugged theatertournee die telkens weer, waar zij ook staan, tot op de laatste plaats uit verkocht is. De levende legende kan ,na 35 jaar aan de top, putten uit een lange reeks hits; van Radar Love en Twilight Zone tot het laat ste succes Burning Stuntman. Dinsdag 1 december, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 49,-., Bert Visscher Voor ons hoeft het niet Meesterkomiek Bert Visscher be- gint aan de laatste reeks voorstel- lingen van zijn zevende solopro- gramma 'Voor ons hoeft het niet'. Als vanouds raast Visscher met t grappen en grollen door het pro gramma zonder zichzelf of het pu bliek een moment rust te gunnen. Als een amateur-Freud stort Vis scher zich op de tragiek van een oude stationschef die wacht op een trein die eens in de drie jaar langs komt. Ook een korte kur kunstrij- den op een rolschaats, een cursus weven en een mislukte kampeer- vakantie passeren de revue. Woensdag 2 en donderdag 3 de cember, aanvang 20.15 uur, toe- gang le rang fl. 39,-/fl. 36,50, 2e rangfl. 34,-/fl. 31,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Theaterkassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur en op za terdag van 12.00 tot 14.00 uur. Te- lefonisch reserveren is mogelijk tij- dens de openingsuren van de The aterkassa, tel. 2 467 467. SCHIEDAM - Het idee ontstond zo'n drie maanden geleden aan de bar van het Podium Cafe. Mensen uit verschillende bands uit de regio samen muziek te la- ten maken. Een concert te laten geven rond een bepaald thema. Vrijdag de dertiende was dat concert in het Podium Cafe met als thema: het theatrale in de muziek. Muziek van bands als Pink Floyd, Metallica, Black Sabbath en Iron Maiden, een uit- gekiende belichting en een tien- tal buitenissig geschminkte mu- zikanten moesten zorgen voor een onheilspellend einde van vrijdag de dertiende november. Onheilspellend was het concer- t...en onbedaarlijk hard. Het muziekwereldje kent zo zijn eigen wetten. Bands kiezen voor een bepaald genre en bakenen dat zorgvuldig af. Met enige afstand en in een enkel geval met gepast medelijden wordt gekeken (en met een half oor geluisterd) naar tjands die een ander slag muziek spelen. Zo is het al geruime tijd en het zal niet meevallen aan die ietwat sek- tarische houding van muzikanten iets te veranderen. Initiatieven om de zelf opgeworpen muren te slechten verdienen daarom de sympathie. Dat geldt voor Villa Musica in Vlaardingen dat is opge- zet met het doel muzikanten van alle gezindten en stromingen met elkaar te laten kennis maken. Dat geldt ook voor het concert van de gelegenheidsformatie in het Podi um Cafe afgelopen vrijdag. Een tienmansband bestaande uit muzikanten van Have Mercy, Mynko, Maleficium, De Storm, Streetlife, Influence, Implicit None en Dutch Drums bevolkte het voor de gelegenheid uitgebreidde podi um. Muzikanten uit bands die maar weinig raakvlakken met el kaar hebben anders dan de liefde voor muziek. Maar ze vonden el kaar. Ze doorbraken de ongeschre- ven wetten en oefenden samen aan een concert dat bestond uit num mers die velen van hen normaal gesproken niet zo snel zouden spe len. Zes weken duurde de oefenpe- riode. In welgeteld vijf avonden werd het programma in elkaar ge- draaid. Een progrmma waarin elk van de tien muzikanten (een drum mer, twee gitaristen, een saxofo- nist, twee bassisten, een toetsenist en drie zangers) zijn ei kwijt kon. Gerard Wold, een van de initiatief- nemers, speelt in De Storm (een Nederrock-band). „Kijk, we spe len vanavond niet een Nederlands- talig nummer. Maar dat maakt niet uit. Er was altijd een beetje een controverse tussen Schiedam en Vlaardingen, tussen Podium en het Pandemonium. Het wordt hoog tijd dat die periode wordt afgeslo- ten. Het concert vanavond is daar een goede aanzet voor. Muzikan ten uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Rotterdam spelen sa men in een gelegenheidsforma tie." De oefensessies moeten in ie- der geval erg gezellig zijn geweest. Intro's van nummers werden 'een beetje verbouwd', samples werden ingespeeld (deels door muzikanten die vrijdag de dertiende niet op het podium stonden) en de nummers werden geoefend. „De oefenperio- de was eigenlijk te kort", weet Wold. „Als we het nog eens doen moeten we eigenlijk wat langer oe- fenen." En dat er een volgende keer komt staat voor hem vast. „Dit mag niet eenmalig zijn. Er moet nog een keer zoiets komen rond een ander thema. En het hoe- ven niet per se dezelfde muzikan ten te zijn die meespelen. De vol gende keer kunnen er ook tien an- dere mensen staan." De tien muzikanten die vrijdag de dertiende het podium bevolkten gaven zich in ieder geval voor de voile honderd procent. Theatraal was het concert inderdaad. Prach- tig geschminkt door Miranda Lockhorst bewogen de muzikanten zich over het podium. Het decor, de belichting en uiteraard de mu ziek zorgden voor een prima sfeer in het Podium Cafe. De muziek (24 nummers, verdeeld over twee sets) was gevarieerd. Van Twilight Zo ne (Golden Earring) tot Ace of Spades (Motorhead), van Number of the Beast (Iron Maiden) tot Stairway to Heaven (Led Zeppe lin). De uitvoering van de num mers kan zonder overdrijving energiek genoemd worden. Een kleine hapering hier of daar deed niets af aan de waarde van het op- treden. Hoe goed kan je als band zijn als je maar vijf keer geoefend hebt? In dit geval heel behoorlijk. Veel belangrijker dan een tech- nisch vlekkeloos optreden is in een geval als dit de energie waarmee gespeeld wordt. En daar mankeer- de niets aan. Het gelegenheidsge- zelschap wist die energie ook heel goed over te brengen op het pu bliek. Een goed gevuld Pandemo nium beleefde op vrijdag de der tiende dan ook een geluksdag. Hoezo onheil? Binnenkort weer graag! Maar mag het dan wel een tikkie zachter? ERIKMEUER VLAARDINGEN - Inmiddels heeft ze tientallen voorwerpen staan van mozai'ek. Een paraplu- bak, een spiegel, een huisnum- merbordje of versierde bloem- potten: je kunt het zo gek nog niet bedenken of Jose Keijzer maakt het. Dat wil zeggen, ze mozai'ekt het. Ze schreef er ook een boekje over en nu geeft ze er zelfs cursussen in. Het mozalek- virus heeft Keijzer danig in de greep. „Het is de trend in woon- decoratie van de afgelopen ja- ren. In alle bladen wordt er wel over gerept en je ziet het in veel klus en doe-het-zelf-program- ma's. Ik dacht daarom dat het wel leuk zou zijn om er een boek je over te schrijven." Dat boekje bleek een goed idee, in middels ligt 'Kleurig Mozai'ek-spe- len met scherven' in de boekhan- del en blijkt het onderwerp zo in de belangstelling staan, dat Keijzer besloot tot het geven van cursus sen. Blijft de vraag wat er precies nu zo leuk is aan mozaieken. „Het is een combinatie van dingen. Ten eerste is het echt puzzelwerk. En het samenvoegen van kleuren, het gebruik van verschillende materia- len. Dat geeft een mooi samenspel. Het resultaat is vaak sprookjesach- tig. Zo heb ik een spiegel gemaakt die erg doet denken aan duizend- en-een-nacht." Voor Keijzer is het creatief bezig zijn een levensbe- hoefte. „Ik ben een decoratieve duizendpoot. Het zit in mijn aard. Niets is te gek om uit te proberen en ik heb nu eenmaal een zesde zintuig voor trends." Het mag dan ook geen verbazing wekken dat Keijzer, na de kunst- academie te hebben gevolgd, zich toelegde op verschillende produc- ties voor tijdschriften en uitgeve- rijen. Zo was zij jarenlang de vaste creatieve medewerker van het tijd- schrift Libelle. Als deze het jaar- lijkse Sinterklaasboek uitbracht le- verde Keijzer weer tientallen crea tieve ideeen. „Je kunt je er van al les bij voorstellen: figuurzagen, knippen, plakken, vouwen, bordu- ren, breien, haken, eigenlijk alles wat je met je handen kunt maken, doe ik." En nu viert Keijzer haar creatieve lusten dus bot op mozaiek. In een viertal dagdelen leren de deelne- mers de basisbeginselen. „Ieder- een kan het. hoor. Je moet alleen de kneepjes kennen en het juiste gereedschap. Een groot gedeelte van de cursus bestaat dan ook uit techniek. Je moet weten hoe je de stukjes moet breken met de hamer. En wat je allemaal kan gebruiken, namelijk glas, aardewerk en tegels. Ook moet je mensen vaak leren dat ze een stukje op maat moeten ma ken. Dat als ze een driehoekje no- dig hebben, ze dat dan ook afbre- ken. En lijn en structuur aanbren- gen in het werk natuurlijk. Sommi- gen denken dat mozai'ek iets is, wat je zo wel even doet. Maar je werk heeft wel degelijk een soort struc tuur nodig, anders wordt het niet mooi." Eer je een goed mozaieker bent, gaan er dus nog best wat dagen overheen. Het is dan ook een deco- ratie-techniek die zeker in vroeger tijden, niet bepaald voorbehouden was aan de klunzen met twee lin- kerhanden.De oude Grieken en Romeinen waren er al zeer handig in. Met steentjes legden ze kunsti- ge motieven en patronen aan op al- lerlei voorwerpen, meubelstukken en woningen. Overigens komen regelmatig juweeltjes van mozai'e ken uit die tijd tevoorschijn. Moza iek doorstaat de tands des tijds na melijk met gemak. De cursisten van Keijzer doen het echter wat rustiger aan. „Je kunt niet meteen beginnen met een tafel te mozaieken. Het moet een klein voorwerp zijn dat nog nuttig is ook. Momenteel heb ik dus een huisnummerbordje gemozaiekt. Het is belangrijk om iets te verzin- nen waar mensen nog wat aan heb ben. Zoals een bordje voor een eta- gere of een windlicht-houder." Voorlopig heeft Keijzer geen plaats voor nieuwe cursisten. Wel begint ze in 1999 met een nieuwe cursus, waarvoor inschrijving nog steeds mogelijk is. Ze wil dan de gevorderden en de beginners sa men les geven. „Ik begin in januari weer met een nieuwe groep. Ik krijg zoveel vragen en readies, dat ik kan merken dat daar genoeg ani- mo voor is." MONIQUE SIEMSEN Rotterdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El- ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro gramma dat steeds wordt geactua- liseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer inforniatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010 - 4004.285. Art.nr. 59770 EXCLUSIEF BTW_ Art.nr. 53520 Stentec Art.nr. 51863 Art.nr. 31269 mmm

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 23