aasstad Popstou^kJ J. Arabisch theater en Kaapverdiaanse muziek doen de temperatuur stijgen Blijde boodschap zorgt voor feest in 'kerk' van Harlem Gospel Singers nepif#¥ion$ IMA i/sjLrJ (ilea Derde Dunya on Stage in de Schouwburg en de Doelen Beroemdgospelkoor volgende week in de Doelen aejonge 0 1 Blonde Redhead Burning Airlines 'I'JBlll 26, 27, 28 november Theater Lantaren/Venster, Rotterdam reserveren: 010 - 436 13 11 ROTTERDAM - Niet in het park maar op een podium. Dunya on Stage, een plat form voor internationaal the ater en wereldmuziek, explo- deert de komende dagen in de Rotterdamse Schouwburg en de Doelen. Alleen de beste ingredienten uit het wereld- aanbod zijn geselecteerd, en wie van iets bijzonders houdt mag dit zeker niet aan zich voorbij laten gaan. Het hoeft namelijk niet warm te zijn om in exotische sferen te ge- raken. De voorstelling Ubu the Truth Commission van de Handspring Puppet Company is op 27,28 en 29 november te zien tijdens Dunya on Stage. Foto: Pedrotti Federico Vasco Martin speelt met zijn band op 28 november tijdens Dunya on stage. ROTTERDAM - De Harlem Gospel Singers zijn blij. Blij dankzij de blijde boodschap die ze met veel liefde over willen brengen. En dat zorgt voor feestelijke taferelen overal waar het wereldbe- roemde en succesvolle gos pelkoor komt optreden. In Rotterdam gebeurt dat op woensdag 2 december. In de Doelen om precies te zijn, die die woensdagavond zal wor den omgetoverd tot een swin- gende kerk. The Harlem Gospel Singers Muziekstijlen DO 3 T/M ZA 5 DECEMBER PI 8 T/M DO 10 DECEMBER T0URNEE T/M 26 FEBRUAR11993 DANS MUZIEK DIVERSEN THEATER RO THEATER Woensdag 25 november 1998 MaasstaD lit uitM 1 ROTTERDAM - Viel een beetje tegen, dat conceit van Anouk in Nighttown, donderdag 19 novem ber. Ik had het idee dat Anouk het afgelopen jaar of veel te veel of veel te weinig had gezongen, want haar stem was lang niet meer zo sterk als tijdens haar eerste optre- den in Nighttown een half jaar ge- leden. Toen haalde zij fluitend, de ene na de andere geweldige noot en schuurde de biihne met haar schuurpapieren stemgeluid Nu was het vrij vlak. Het optreden op zich liep overigens niet geheel uit op een deceptie, want Anouk had wel verfrissende ondersteuning van een paar scherpe rappers en bovendien was er zowaar wat ge- daan aan de aankleding van het po dium. Het publiek kon het trou- wens allemaal niets schelen, want dat was vooral naar de West- Kruiskade gekomen om de hits mee te brullen en zich als echte fans te gedragen, waardoor de Haagse de zaal plat kon spelen zonder al te veel inspanning. Net zo veel succes zal volgende week ook Van Dik Hout wel heb- ben, want het is een onuitroeibaar verschijnsel. Als populaire Neder- landse bands optreden is het pu bliek bij voorbaat verkocht, of het concert nou goed of slecht is. Te- kenend is het in dat opzicht ook dat de concerten weken vantevoren zijn uitverkocht. Zoals dat ook nu weer het geval is voor de gig van van Dik Hout op donderdag 3 de- cember. Voor het zover is, is de programmering in Nighttown een beetje karig. Met deze week eigen- lijk maar twee dingetjes: eerst aan- staande vrijdag een gay surprise party en zondag 29 november de finale van Kleurrijk Talent nieuwe stijl. En nieuwe stijl betekent in dit geval het uitslaan van de vleugels. Kleurrijk Talent is momenteel niet meer alleen een Rotterdams initia- tief, maar heeft nu ook voet aan de grond gekregen in Utrecht en Gent, waar dit jaar ook voorrondes werden gehouden. De finale is ui- teraard nog wel in Nighttown en daar staat komende zondag weer een keur aan multiculturele arties- ten op de planken, in de hoop met de finaleplaats (of de winst) door te breken in multicultureel muziek- land. En daar is goede hoop op want eerdere winnaars als Karde- len en Noujoum Ra'i is dat ook ge- lukt. De toegangsprijs voor de fi nale is vijf gulden en het begint om 13.00. In Rotown voor drie knaken don derdag een optreden van het Rot- terdamse Handsome 3 Some, dat gestaag werkt aan een leuke carri- ere. De groep staat onder contract bij Move Records, (ook Hips maakt daar platen) en heeft zojuist een tweede cd uitgebracht waarop wederom plaats is ingeruimd voor mooie gitaarrock met een vet trip- hopstempel. Handsome 3 Some is absoluut de moeite waard om te gaan bekijken. Zaterdag aan de Nieuwe Binnenweg dan ook nog een stel acid jazz deejays onder de titel The New Testament of Funk en zondag 29 november een optre den van John Sinclair and his Blues Scholars, en wat die voor muziek maken laat zich raden lijkt me. Voornoemde optreden begin- nen om 22.00 uur en de toegans- kaarten zijn respectievelijk een tientje en zevenvijftig. De Vlerk tenslotte heeft een druk- ke week. Donderdag 26 is daar een single-presentatie van de Rotter- damse punkformatie Beaver Feaver (21.30 uur, fl.7,50+gratis single!) en vrijdag is er een emo avondje met maar liefst drie bands: Burning Airlines en Braid uit ame- rika en Triptych uit Belgie Dat be gint om 21.30 en kost vijftien gul den. Op dinsdag 1 december aan de Westblaak 80 dan bovendien nog een extra ingelast concert van Blonde Redhead, ook uit de states. Vijftien piek entree vanaf half tien. MAURICE HEIJNEN Het is grappig om te ervaren hoe anders een omgeving in de avonduren kan zijn dan overdag. Helemaal geldt dit voor het Rotterdamse haven- en industriegebied. Een bezoek hieraan overdag of's avonds is letterlijk een Verschil van dag en nacht. Scheepswerven, raffinaderijen en overslagbe- drijven zijn tijdens de donkere uren sfeervol verlicht alsof het er altijd feest is. Zij die er werken weten wel beter. Wie meegaat met de Lichtjes- tour van de stichting Industrieel Toerisme rijdt op comfortabele wijze door een fascinerend lichtlandschap. Deze twee uur durende busrit is dan ook een prima uitstapje voor mensen die slecht ter been zijn. De tocht, waarbij iedereen ook een glas wijn krijgt aangeboden, voert langs het pro ject Kop van Zuid, het oude havengebied op de zuidoever en de 24-uurs bedrijvigheid in het Eemhavengebied. Ook de Botlek wordt doorkruist. Vanuit hier heeft iedereen een panoramisch uitzicht op het Europoort ge- bied. Aan het einde van de tour rijdt de bus nog door enkele wijken in het centrum. Want eerlijk is eerlijk, de Rotterdamse skyline is zo indrukwek- kend dat een ommetje om deze op zijn mooist te zien, niet aan de romati- sche bustocht mag ontbreken. De Lichtjestour is tot eind maart iedere vrijdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur (behalve op 25 december en 1 januari). Vertrek is vanaf het ANWB/VVV kantoor aan de Coolsingel. De tour kost fl. 25,- per persoon, houders van een Rotterdam Pas betalen fl. 22,50. Voor informatie en boe- kingen: ANWB/VVV Coolsingel 67, (010) 402 32 34 of (010) 41198 55. De eerste avond gaat meteen spet- terend van start. Videokunstenaar Walter Verdin, onder andere be- kend van zijn projecties voor het RO-Theater, bezocht Afrika en kwam terug met 50 uur beeldmate- riaal. Deze video's van mensen en landschappen bewerkte hij tot een ritmische mix van beeldprojecties, die in combinatie met Afrikaanse muziek vertoond zullen worden. Een van de muzikanten is de per cussionist Elhadji Ndiaye-Rose, afkomstig uit Senegal en zoon van de meesterdrummer Doudou Ndiaye-Rose. Elhadji is een van zijn 38 kinderen maar wel de meest talentvolle: eerder was hij begeleider bij concerten van de Rolling Stones, Peter Gabriel en James Brown. Tijdens dit optreden kan rondgelopen worden, om het informele karakter van een modern videoconcert te benadrukken. Werd onlangs in een Amerikaanse versie van Shakespeare's Othello het proces van O.J. Simpson bij het verhaal betrokken, in de Tunesi- sche variant zijn beelden van de Golfoorlog te zien. Speciaal voor Dunya on Stage komt de Tunesi- sche toneelschrijver en regisseur Taoufik Jebali naar Nederland met zijn interpretatie van Othello. Het stuk is een montage van verschil- lende talen, beelden en choreogra- fisehe bewegingen, gespeeld met Nederlandse boventiteling. Cen- traal staat het Arabische bewust- zijn van de hoofdfiguur, temidden van de aanwezigheid van andere rassen. Het is interessant om te zien hoe Shakespeare in een ande re cultuur gebracht wordt, maar de organisatoren hebben dat niet als uitgangspunt genomen: het be- langrijkste moet zijn dat een voor stelling raak is en een moderne vorm heeft. Annemie Vanackere, verantwoordelijk voor de theater- programmering van Dunya on Sta ge, legt uit dat het niet makkelijk was om voorstellingen voor het festival te kiezen, aangezien ze niet gebonden was aan een specifiek geografisch gebied. Vanackere: „Buiten Europa is toneel niet over- al een ontwikkelde kunstvorm, het blijft vaak bij verteltheater en ko- medie. Tot ik op een belangrijk theaterfestival in Tunis kwam en een selectie zag uit het Arabische theater: ik was zeer onder de in- druk van wat deze Taoufik Jebali maakt. Je ziet dan ook dat Tunesie het meest vrij is in de Magreb, qua politieke situatie. Deze voorstel ling is zeer vernieuwend, het ver haal van Othello is teruggebracht tot twee acteurs en in een prachtig gestileerde vormgeving gegoten. De rollen worden gespeeld door twee mooie, jonge, zwarte mensen: hij is een sportman en zij is model. Ik hoop dat veel Arabische mensen komen kijken, het is een unieke kans om een stuk in de eigen taal te zien." Dat kan ook gezegd worden van Krazy Krazy Kat van Bonheur, dat tijdens dit festival voor het laatst te zien zal zijn. Het is een vrolijke en muzikale voorstelling gebaseerd op het werk van stripte- kenaar George Herriman. Er is ge- kozen voor een speciale versie zo als die ook gespeeld is op het thea terfestival in Cairo, met acteur Sa- bri Saad el Hamus die deels in het Arabisch, deels in het Nederlands vertelt en zingt. Het gerenommeer- de Zuid-Afrikaanse gezelschap de Handspring Puppet Company brengt in regie van William Ken- tridge een bijzondere voorstelling waarin poppenspel, animatiefilm en toneel gecombineerd worden. Ubu the Truth Commission is een politiek getint stuk over de schending van de mensenrechten tijdens het apartheidsregime, met getuigenissen die ontleend zijn aan origineel bewijsmateriaal van de waarheidscommissie. Er wordt voornamelijk Engels gesproken, met gedeeltes Zuid-Afrikaans en Swahili. „Een politieke voorstel ling, dat wel, maar ijzersterk thea ter", licht Annemie Vanackere toe. ,,Die combinatie van beelden heeft me zeer ontroerd: geleidelijk ga je meeleven met de poppen, die de getuigenissen afleggen. Ze heb ben hele sprekende houten kop- pen, en door de lichtval krijgen ze gek genoeg een levensechte uit- drukking die kan veranderen", al- dus Vanackere. Voor het muzikale gedeelte van het festival hebben de Kaapverdische Eilanden als inspi- ratiebron gediend. Verschillende stijlen uit dat cultuurgebied wor den uitgediept om zo de vele facet- ten van het Kaapverdiaanse muzi kale leven te laten zien: er is nogal een verscheidenheid aan muziek- genres, die voortdurend blijven be- wegen. De traditionele morna is waarschijnlijk de bekendste vorm, en die zal vertegenwoordigd zijn in de Doelen wanneer de Rotterdam se mornazanger Americo Britto optreedt. Eveneens brengt het trio van Manuel D'Novas, Luis Morais en lido Lobo de poetische morna. Dat er uit een combinatie van ver schillende muziekgenres een nieu we stijl kan ontstaan bewijzen Vasco Martin en zijn band: zij mengen de geluiden van de new age met klassieke muziek en ge- bruiken daarbij het grote Doelen- orgel. Catuta Funana maakt pro- testmuziek en Batuque voert de luisteraar terug naar de tijd van de slavernij. Rabasa uit Rotterdam zal optreden, evenals zangeres Hermi- nia en de band van Tito Paris, Da- ny Silva en Lionel Almeida. Jazz is er voor de liefhebbers met de mu ziek van Horace Silverproject. Kortom, de temperaturen zullen stijgen de komende dagen. Dunya on Stage, van 25 t/m 29 november in de Rotterdamse Schouwburg (010-4118110) en Concertgebouw de Doelen (010- 2171717). ZITA BEBENROTH The Harlem Gospel Singers, opge- richt door gospel ster Queen Esther Marrow en producente Roseanne Kirk, bestaan inmiddels elf jaar. De groep is in die periode uitge- groeid tot het meest toonaangeven- de gospelkoor ter wereld, dat over al voor voile zalen zorgt "dankzij de bruisende sfeer die zo elgfen is aan de begin deze eeuw ontstane zwar te kerkmuziek. De gospel is voort- gekomen uit de klaagliederen van de uit Afrika gehaalde slaven, waar de meeste Afro-Amerikanen vanaf stammen. De klaagliederen waren een expressie van de hoop waarin God als lichtbaken fun- geerde tijdens die donkere ellendi- ge dagen. De naam gospel is daar eigenlijk rechtstreek vanaf te lei- den; gospel is afkomstig van good- spell, de goede betovering, de blij de boodschap van het christelijk geloof. Europeanen zijn vaak verbaasd over de kleurrijke diensten waarin de gospelkoren optreden en be- schouwen dit als een showelement. Toch klopt dat niet, want het gaat wel degelijk om een gedeelde spi- rituele ervaring, gei'nspireerd en getimuleerd door een uitbundige priester. Met als gevolg dat het ge loof geuit wordt middels luidkeels zingen, uitbundige bewegen en stampen met de voeten op een swingend ritme. Meest kenmer- kend daarbij is het stampen van de voeten, een traditie die ook weer voortkomt uit de tijd van de slaver nij. De slaven was" het verboden om bij het maken. van muziek ge- bruik te maken van drums omdat de blanke 'eigenaren' bang waren voor magie, en ook vreesden dat de Afrikanen middels drums met elkaar konden contmuniceren. Het stampen met de voeten werd zo- doende het alternatief voor de drums. Dat behoort gelukkig al weer lang tot de verleden tijd, maar tijdens een optreden van de Harlem Gos pel Singers blijven de roots van de gospel wel voortleven, naast overi gens allerlei nieuwe stijlen van muziek. In het repertoire zijn een groot aantal typisch Amerikaanse muziekstijlen als hiphop, jazz, be bop, rap en rock 'n roll verwerkt. Niet toevallig zijn dit natuurlijk ook stijlen die oorspronkelijk zijn voortgekomen uit de gospel zelf. Het is dan ook niet vreemd dat dit soort genres nu weer worden ge- bruikt om het geluid te modernise- ren en de Harlem Gospel Singers een geheel eigen stijl te geven. Het koor bestaat uit topsolisten en jong talent met een boodschap, die pas na een zware selectie tot de groep worden toegelaten. Dit koor is dus allang geen gewoon kerk- koor meer, maar een geoliede ma chine met een perfect verzorgde choreografie. De optredens zijn tot in de puntjes verzorgd, geheel vol- gens de Amerikaanse showbusi- ness traditie. Foto's: Hartmut Muller/Raimund Vo gel Van de eerste tot de laaste seconde, zal het publiek worden overladen met passie en spelvreugde, en be- leeft het een spirituele avond. De Harlem Gospel Singers vieren daardoor vrijwel altijd triomfen tij dens hun toernees, want het pu bliek gaat immer -op de banken voor de uitbundige uiting van het geloof, de swingende muziek en zang, zo was ook eerder dit jaar in februari, al te zien. Tijdens deze zesde toernee is de groep terug in Rotterdam om de stad nogmaals te veroveren met hun overweldigen- de temperament. De Harlem Gos pel Singers zullen het publiek in de Doelen met warmbloedige gospel- ballads nogmaals in vuur en vlam zetten en zorgen voor een lang en vooral uitbundig feest. The Harlem Gospel Singers spe len op woensdag 2 december in de Doelen in Rotterdam. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Doelen (tel. 010 - 217 17 17) en de Natio nal Theaterkassa (tel. 0900 - 9203) SONIA FORTES CARVALHO THEATER LANTAREN/VENSTER ROTTERDAM AANVANG 20.30 UUR RFSERVEREN t 010-4361311 V00R INFORMATIE EN SPEELLIJST r 010-4256986 EN KWARTET WAARIN CH0RE0GRAAF IET R0GIE ZICH LAAT LEIDEN DOOR DE WETSBAARHEID VAN DE MENS EN DE RACHT DIE KAN ONTSTAAN ALS HIJ ICH NIET TEGEN DIE KWETSBAARHEID ERZET Theater Zuidplein Zuidplein 60-64010-4816500 grote zaal Giselle Russisch Klassiek Ballet Sint-Pe- tersburg. Vanaf 8 jaar. 30 nov; 19.00; f 65,- /60,-; cjp/p65/r'dam pas f 60,-/55,-; kinde ren f 55,- Lantaren/Venster Gouvernestraat 133; 010-4361311 Reparations door Voortman en de Jonge. Vier vrouwen reconstrueren hun verleden. 26 t/m 28 nov; 20.30; f 18,-; 1/v pas f 14,-; 1/v pluspas f 7,50 Lichaam Door Rogie Company. Een ballet met muziek van o.a. Bjork en Saint Saens waarin Rogie het menselijk lichaam centraal stelt. Try-out. 3 dec; 20.30; f 15,-; 1/v pas f 11,-; 1/v pluspas f 7,50 de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 diverse zalen Vasco Martins Het programma wordt ge- opend op het grote Doelenorgel met de pre miere van het 28 nov; 19.30-02.00; f 35,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,- grote zaal Mariniers in concert - 333 jaar Korps Ma- riniers Marinierskapel der Koninklijke Ma rine o.l.v. majoor Maurice Hamers 25 en 26 nov; 20.15; f 30,-/27,50/25,- voorver- koop 010-4539306 Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Marc Soustrot27 en 29 nov; 20.15; f 57,-/ 42,50/27,50; cjp/p65/ r'dam pas f 54,50/ 40,-/22,50 Witte Bedjesfeest Sinterklaasfeest voor verstandelijke gehandicapten. Gratis kaar ten tel. 010-4173491. 27 nov; 10.00 Indiase muziek 29 nov; 20.15 Zondagochtendconcert De Koninklijke Zangvereniging Mastreechter Staar o.l.v. Edouard Rasquin. 29 nov; 10.30; f 17,- Van Mozart tot Schubert: de ontluikende Romantiek Het Radio Kamerorkest o.l.v. Bruno Weil 30 nov; 20.15; f35,-/27,50/ 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 25,-/20,-/15,- Harlem Gospel Singers 'Onbetwist het grootste en succesvolste gospelensemble ter wereld'. 2 dec; 20.15; f 58,-/48,-/38,- Beroemde Symfonieorkesten BBC Phil harmonic Orchestra;. 3 dec; 20.15; f 55,-1 40,-/25,-; cjp/p65/r'dam pas f 40,-/30,-/ 20,- Jurriaanse zaal Encontre de Batuque Mitia Pereira met vier zangeressen van het eiland Santiago en de Rotterdamse groep Lantuna 27 nov; 20.15-23.15; f 25,-; cjp/p65/r'dam pas f 20,- Kamermuziek op zondagmorgen Doelen- kwartet. I.s.m. Radio Rijnmond. 29 nov; 11.00 tot 12.00; f 10,-; cjp/p65/r'dam pas/ jeugd tot 16 jaar f 7,50 Muziek en theater voor kinderen 'Di Go- jim met de Brandwein Brider' o.l.v. Jaap Mulder,. 29 nov; 14.00 en 16.00; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas/kind, tot 12 jaar f 12,50 Flamencomuziek en -dans Miguel Pove- da. De jonge flamencozanger Miguel Po- veda wordt gezien als een vn de grootste ta- lenten van deze tijd.20.15; f 22,50; cjp/ p65/r'dam pas f 15,- Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 grote zaal Die lustige Witwe van Franz Lehar. Natio- nale Reisopera. 1 en 2 dec; 20.15; f 70,-/ 56,-/45,-; cjp/p65/r'dam pas f 56,-/45,-/ 45,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 grote zaal The Nylons 'In concert'. 3 dec 20.15; f 55,-/50,-; cjp/p65/r'dam pas f 50,-/45,- Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-4361311 Nieuwe muziek: serie elektronica Huib Emmer - Metal Zombie (1998); Arthur Sauer - nieuw werk voor cello, piano en elektronica 1998premiere; Paul de Jong - Elektro voor cello, piano, slagwerk en elektronica (1998) premiere. Huib Emmer, live elektronica, Ensemble Igitur: Paul de Jong, cello, Reinier van Houdt, piano Ta- tiana Koleva, slagwerk. 2 dec; 20.30; f 18,- 1/v pas f 14,-; 1/v pluspas f 7,50 Lambertuskerk Hoflaan 121; 010-4123690 Vocaal Ensemble Tiramisu o.l.v. 29 nov; 15.00 Paradijskerk Nieuwe Binnenweg 25; 010-4801847 Orgelconcert Jet Dubbeldam. 28 nov; 16.00-16.45; eigen bijdrage Prinsekerk Schepenstraat 69; 010-4665279 K.O.V. Symphonia o.l.v. Henk Brier 29 nov; 14.30; f 15,-; cjp/p65/r'dam pas f 10,- Jazzcafe Dizzy 's-Gravendijkwal 129; 010-4773014. Contraband 29 nov; 16.00 Sedoction 1 dec; 22.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 My-T-Blue Rhythm blues. 28 nov; 22.00; f 7,50; ledenf4,- Theatercafe Floor Schouwburgplein 25; 010-4045288 Floor op Zondag Baba Jaga'Door Thea ter Vandenbulck. Opera voor de leeftijd vanaf 4 jaar. In het kader van Dunya on Stage. 29 nov; 11.30; f 7,50; kinderen f 5,- Aqui Tapasbar Spaansekade 4; 010-4148524 Flamenco Kings Live Flamenco. 28 nov; 22.30-00.30; gratis C5 Jazz Schiehaven 11; 010-4760212 Ice Cream Dixieland. 28 nov; 22.00; f 10,- Doelencafe Schouwburgplein 52; 010-4148688 Latin Big Band Concert O.l.v. Daniel Guz man Loyzaga. Concert van de conservato- rium Big Band, aangevuld met een latin rit me sectie. 27 nov; 21.30, gratis Jazz at the Doelencafe Ronald Snijders Acoustic Band. 29 nov; 15.30; gratis ODEON Gouvernestraat 56d: 010-4363855 Live in Odeon Harry's jazz and blues band m.z.v. Coby Westerbeke. 26 nov; 21.00; gratis Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 Elles Premiere vrouwenkoor o.l.v. Anne- Marie Blink. 27 nov; 20.30; f 17,50 Toen Cafe Aleent 121-123; 010-4149085Salsa Dans- avond Live muziek door Saoco. 29 nov; 21.30; f 15,-; red. f 12,50 Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 SKVR-Schrijversdiner Levende muziek met Surinaamse band. 26 nov; 19.30- 23.00; f 50,- inch diner;reserveren 436 13 66 Jeugdtheater Hofplein Benthemstraat 13; 010-2435050 Peuter 3-Daagse Liedjesspeeltuin deel HI'. Door Dirk Scheele. De liedjes spreken door hun eenvoudige karakter direkt aan en zijn afwisselend opzwepend en ingetogqn. Van 2 t/m 6 jaar. 1 dec; 10.30 en 14.30 Peuter 3 daagse 10.30 'Sinterklaas'. Een schimmenspel door Sprookjestheater Mar- go van Schie-Biesta (premiere). Leeftijd van 3 t/m 6 jaar. 14.00 en 15.30 'Sinter- klaasvoorstelling', door Poppentheater Ja cobus Wieman. Leeftijd vanaf 4 jaar. 2 dec; 10.30,14.00 en 15.30 Wijkgebouw Castagnet Larikslaan 200; 010-4225096 Pietenbingo Vanaf 4 jaar. 2 dec; 14.00; f 3,50 aankomst nwe Nautilus steiger Sinterklaasintocht en feest in de Esch De Sint en zijn pieten komen rond 13.30 met de boot aan, waama er in optocht langs Mazestein en het Winkelcentrum naar Wijkcentrum de Esch wordt gelopen. Daar begint om 14.30 uur een poppentheater voorstelling van Annette Dekker (voor kin deren tot 8 jaar). 2 dec; 13.30; f 2,50 Wijkgebouw Romeynshof Stresemannplaats 8; 010-4204099 Sinterklaasfeest Voor de leeftijd van 4 t/m 8 jaar. 28 nov; 14.00; gratis; kaartjes afha- len bij het buffet Donner Boeken Lijnbaan 150; 010-4132070 Sinterklaas Signeersessie met stripteke- naar Don Lawrence. 28 nov; 11.00; gratis Easy-Cafe Rotterdam Claes de Vrieslaan 113; 010-4761222 Gok op de kunst Kunstmanifestatie. Koop een lot van f 15,- en je hebt kans van 1 op 10 om een werkstuk naar keuze te winnen 29 nov; 16.00 Havenstraat, Lage Erfbrug Sinterklaas Intocht Na aankomst op het podium zal Sinterklaas een tocht maken over de Schiedamseweg en weer terug. U kunt zich inschrijven als Zwarte Piet. De beste Piet krijgt als hoofdprijs een fiets op maat. Vanaf 11.00 uur zullen diverse podi- umacts plaatsvinden ter hoogte van de Jan Kruyffstraat 28 nov; aankomst. 12.30; van af 11.00 podium Jan Kruyffstraat Wijkgebouw Lombardijen Menabderstraat 89; 010-2917484 Groot Sint Nicolaas Feest Ieder kind krijgt een kado dat de moeite waard is. Voor de leeftijd van 4 tot 12 jaar. 28 nov; 13.30- 17.00; gratis Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Club Hasjee Oerhollandse Hachee gecom bineerd met Hasjee. 3 dec; 19.00; diner f 35,- Activiteitencentrum Zjaak Maria Wesselingstraat 8; 010-2668777 Sinterklaasfeest in Avonturenspeeltuin Pietje Bell. Sint-feest met knutselmiddag. Vanaf 4 jaar. 2 dec; 13.30; f 5,- Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4138326 Jetty Mathurin SchiphoTIeder mens droomt ervan om te kunnen vliegen; daar bij gaat het vooral om het vliegen zelf, niet om de bestemming. 29 nov William Boothlaan 8; 010-4047070 Nachtasiel van Maxim Gorki Acht ver- dwaalde en eenzame volwassenen treffen elkaar in een pension voor daklozen. Gorki toont dat mensen met hoop en idealen goed en schoon zijn, maar veranderen in mon sters als hun waardiheid weg is 26 t/m 28 nov; 20.15; f 27,50; cjp/p65/r'dam pas f 22,50 Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 studio Krazy Krazy Kat Dunya on Stage. Bon heur. Een vrolijke, muzikale, beeldende voorstelling gebaseerd op de krantenstrip Krazy Kat van de Amerikaaanse tekenaar George Herriman. 26 t/m 29 nov; do. t/m za. 21.30; zo.15.00; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- grote zaal Ubu the Truth Commission Dunya on Stage. Nederlande premiere. Combinatie van toneel, poppenspel en animatiefilm. Personages uit de westerse cultuurgeschie- denis worden midden in de sociaal politie ke geschiedenis van Zuid-Afrika geplaatst. 27 t/m 29 nov; 20.15; f 30,-/24,-; cjp/p65/ r'dam pas r'dam pas f 24,-/19,- De Bitterzoet van Dennis Potter. Theater- groep Hollandia. Regie: Johan Simons, Paul Koek. In De Bitterzoet vertelt Potter het verhaal van de familie Broex, burgers uit de middenklasse. 3 en 4 dec; 20.15; f 30,-/24,-/19,-; cjp/p65/r'dam pas f 24,-/ 19,-/15,- kleine zaal Othello El Teatro/Taoufik Jebali (Tune sie). Dunya on Stage. Twee spelers en een minimum aan tekst met elementen als een montage: talen, choreografische bewegin gen, decor, televisiebeelden en teksten (fragmenten van Shakespeare en over de Golfoorlog). 26 t/m 28 nov; 19.30; f 22,-; cjp/p65/r'dam pas f 18,- Paradigma van Sadik Yemni. St. Loods i.s.m. St. Sahne. Een spannend Turkstalig toneelstuk annex thriller over de botsing tussen ratio en mystiek. 1 dec; 20.30; f 18,- cjp/p65/r'dam pas f 14,- De Cocu Magnifique van Fernand Crom- melynck. Het Toneelhuis. Een farce, een klucht met weerhaken. Het stuk begint als idyllisch sprookje over de rimpelloze liefde van Bruno en Stella. Het eindigt als wrede perverse nachtmerrie vol giftige erotiek. 2 en 3 dec; 20.30; f 22,-; cjp/p65/r'dam pas f 18,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 grote zaal Rouwpast Electro - Eugene O'Neil Noord Nederlands Toneel. Eugene O'Neil ver- plaats de klassieke mythe van de moord op Agamemnon, het overspel van Klyaimne- stra, de wrok van Electra en de dood van Orestes naar de generaalsfamilie Mannon ten tijde van de Amerikaanse burgeroorlog. 26 nov; 20.15; f 35,-/30,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,-/25,- De Blaeiende Maagden Bloed en Bier'. Tekst en spel: Minou Bosue en Ingrid Wender. De Bloeiende Maagden zijn mei- den van deze tijd. 27 en 28 nov; 20.15; f 27,50; cjp/p65/r'dam pas f 22,50 Hakim 'Smoesjes'. Wie, o wie vertelt Hakim de grootste smoes? Vanaf 4 jaar. 29 nov; 14.00; f 25,-; cjp/p65/r'dam pas f 22,50; kinderen f 15,- Theater Zuidplein kleine zaal Vincent Bijlo 'Scheve Bomen'.26 t/m 28 nov; 20.30; f 22,50; cjp/p65/r'dam pas f 19,- Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 Onno Innemee 'Kip zonder kopCabaret. Er staat een gek op het podium. Het is geen mooie man en zeker geen lekker wijf. Zijn kleine postuur, onschuldige ogen en clownseske mimiek maken hem een opval- lende theaterperoonlijkheid. 28 nov; 20.30; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas f 15,- David Door de Lachende Wolf. Niet op de eerste plaats een historische of religieuze voorstelling maar vooral aards, poetisch, humorvol en vol rauw en louter leed. 29 nov; 14.00; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Jeugdtheater Hofplein Benthemstraat 13; 010-2435050 13e Eenakterfestival voor scholieren t/m 28 nov; 19.45; f 11,- Theater't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-2430303 Spelenderwijs Op reis met Spelender- wijs'.27 nov; 20.00; f 10,- De kus van een ballerina Variete de Wip. Kindertheater. Het verhaal van Zoscha en meneer van Zoscha en meneer Miest op een vrolijke en aanstekelijk manier verteld door Variete De Wip. Een hedendaags sprookje waarin het geloof in eigen kunnen een belangrijke rol speelt. Een toegankelij- ke en vrolijke voorstelling met humor, zang en dans voor kinderen vanaf 5 jaar. 2 dec; 14.30; f 5,-; kinderen f 4,- Cafe Floor Schouwburgplein 25; 010-4045288 Baba Jaga Dunya on Stage. Door Theater Vandenbulck. Tischka wordt door zijn ge- mene stiefmoeder naar Baja Jaga gestuurd, een griezelige, gemene heks. Gelukkig heeft zijn moeder hem, vlak voordat ze stierf een overlefingspakket meegegeven. Een spannende muzikale voorstelling voor iedereen vanaf 4 jaar. 29 nov; 11.30; f 7,50; t/m 15 jrf 5,- Wijkgebouw Kamelia Putsebocht 89; 010-4855290 Arie Vuijk 'Een droom is niet te winnen'. Try-out Oudejaarsconferance. 27 nov; 20.00; gratis Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-4361311 In de Rui Mug met de de Gouden Tand. Een moeder en zoon proberen hun leven en een radioprogramma draaidende te hou- den. 3 t/m 5 dec; 21.00; f 18,-; 1/v pas f 14,- 1/v pluspas f 7,50 Galerie Ron Mandos Rodenrijselaan 24; 010-4259406 Sinterklaas van W.G. v.d. Hulst. Een extra sfeervol Schimmenspel voor kinderen van 3 - 7 jaar over hoe Sinterklaas zijn mijter kwijtraakt en hoe Klaasje die weer vindt. Het spel is gemaakt door Femke van Schie. De muziek van de voorstelling is een Sin terklaas arrangement van Nicolaas Duin.2 dec; 14.30; reserveren 010-4259406,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 21