I1MI lllltlllll I L stem - mm Grootste op gebied van verhuur van woningen Oosterse sfeer met bloemen Veel nieuwe spelletjes voor december Wastafel blijft inspireren HUIZENKOPERS OPGELET! Lage rente voor regio Rijnmond! LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.1 1 jaar 3.3% 5 jaar 4.3% 10 jaar 4.7% 20 jaar 5.35% 5 jaar 4.5% 10 jaar 5.0% 20 jaar 5.55% Hypotheekwijzer BV jiiiLiiiiiiiililiilil' Dop en Dop Consultancy ADVISEURS EN BEMIDDELAARS O.G. TEL. 010-4738888 - ROTTERDAMSE DIJK 437 SCHIEDAM llllliiilliiiilili m m Rotterdamsedijk 437, Postbus 888,3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig onafhankelijk DOP DOP VASTGOED It tutiiiit m m hit »>m m nMI i1 1 1 1! uiimimiut I) am g sssssa «nmh tint utn umunu ttiunJiiUiifiii, v Familiespel Bonbons maken NIEUWBOUW en aankoop huurwoning BESTAANDE BOUW en oversluiting huidige hypotheek Rijnmond MHHMMMMHHIHMHMI Steeds meer hypotheken: verhuizen is in trek Verhuizen is in trek, zo blijkt uit de meest recente cijfers van het Cen- traal Bureau voor de Statistiek. Het aantal verhuizingen is in het derde kwartaal sterk toegenomen, terwijl in dezelfde periode voor een re- cordbedrag een hypotheken is af- gesloten. Het blijkt dat mensen hun inkomensgroei als gevolg van de gunstige economie bij voorkeur in- vesteren in betere, grotere en duur- dere koopwoningen. Er wordt goed doorgestroomd, zo signaleren ook de makelaars van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goede- *en. Daarbij gaat het dus om het dtorstromen van koopwoning naar kotpwoning: mensen verkopen hun nuidige woning en kopen een grotert. Zowel bestaande als nieuwbduw-woningen worden goed verkocht, vooral in de wat duurdere sector. Het aantal nieuw afgesloten hypo theken steeg in de maanden juli, augustus en September met tien procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. En dat terwijl er in het tweede kwartaal nog sprake was van een daling. De hypotheek- markt trok dus stevig aan, vermoe- delijk als gevolg van de gedaalde hypotheekrente. Deze bereikte met 5,5 procent een nieuw laagterecord sinds 1964. In totaal werden in het derde kwar taal 142.000 woninghypotheken afgesloten voor een gezamenlijk bedrag van 34 miljard gulden. Overigens betrof de helft een over- sluiting of een tweede hypotheek. De gemiddelde woningprijs be- droeg in diezelfde periode 295.000 gulden. De gemiddelde hypo- theekschuld is 172.000 gulden. De gestegen prijzen lijken de con- sument niet te deren. De markt is actief. De grote vraag naar duurde re en betere woningen komt vooral uit de huishoudens met een hoger en/of dubbel inkomen. Door die grote vraag naar hoogwaardige tut) I I I tlittt) 1 ttttiHiummm 1 tHiiulmtmm 1 tt tt inittih it IIIH i j ii II M tt Hit until it t uji iiij itttttt i tiHimmitH i t H illlltlUH - 1- lUltlUUt III lilt illii i unit mti' MX' .3 lfeel mensen stromen door van de ene koopwoning naar de andere. Vooral de grotere en duurdere woning is in trek. woningen in een goede woonom- gebieden breidt zich uit, tot een Arnhem en Utrecht is de schaarste volgende kwartaal zal afnemen. geving worden juist die woningen brede strook over Midden-Neder- duidelijk toegenomen. Daardoor zal de almaar doorgaan- schaars, waardoor de prijzen stij- land, van Almere tot Eindhoven. Toch denkt de NVM dat het ver- de prijsstijging afvlakken en de gen. Het aantal dure woningmarkt- In de gebieden rond Amsterdam, trouwen van de consument in het markt rustiger worden. perk in te gaan. Het spel lijkt in de verte op Stratego. Hasbro heeft ook een paar oude spelletjes opnieuw uitgebracht. Zo is er een vernieuwde versie van Levensweg, in een compleet nieu- we vormgeving, en ook komt Abalone opnieuw uit: een strate gist denkspel voor twee perso- nen. Hasbro heeft trouwens ook nog een spelletje voor de kleintjes: het Winnie de Poeh-kiekeboespel, bekroond als Speelgoed van het Jaar. Het spel Abalone komt opnieuw uit bij Hasbro: een denkspel voor twee personen. Met de decembermaand in het vooruitzicht wordt er weer een heel scala aan nieuwe gezelschaps- spellen en speelgoed gepresen- teerd. Er zijn zeker potentiele top pers bij. Niet alleen de kinderen maar ook de winkeliers wachten dus in spanning af wat Sint en kerst gaan brengen. Wie even zoekt, vindt bij al dat nieuwe spul toch weer spelletjes die net een beetje anders zijn dan anders. Neem bijvoorbeeld het kleispel 'Model en Win' van SES Creatief. Wie aan de beurt is moet zo snel mogelijk een voorwerp vormen van klei en de tegenpartij moet dan raden wat het is. Eigen- lijk is het een nieuwe variant op een dergelijk tekenspel. maar dan toch weer anders. De producent verwacht er veel van. Ook importeur Hasbro in Utrecht heeft nieuwe spelletjes op de markt gebracht. 'Brainstorm' moet het gaan maken in het gezin met wat oudere kinderen. Het is een vra- genspel in een nieuwe vorm en met meer actie dan het bekende Trivial Pursuit. Voor de kinderen vanaf een jaar of tien heeft Hasbro een andere topper op het oog: Lion Heart, een fraai uitgevoerd bord- spel met ridders en paarden. Een kleine test van dit spel leerde dat de jeugd er inderdaad heel enthou- si?«f op reageert. De leuk uitge- voerde paarden, ridders en boog- schutters nodigen uit om het strijd- Meer nieuwe spelletjes komen van Jumbo. Ook daar zijn de verwach- tingen hooggespannen. Jumbo's nieuwste versie van het Van Dale Taalspel moet het helemaal gaan maken. Een paar jaar geleden werd dit idee al gelanceerd als het eerste spel rond taal en spellen. Het was echter te moeilijk voor kinderen. De junior-versie die daarna kwam, was weer uitsluitend voor kinderen leuk. Daarom dit jaar weer een nieuwe versie: het Van Dale Fami liespel dat door de verschillende niveaus leuk is voor alle leeftijden. Bovendien is het spelelement wat versterkt. De eerste readies op dit spel waren heel positief zodat Jum bo verwacht dat het in december een hit gaat worden. Andere nieuwtjes bij Jumbo zijn het GTST-spel, voor de fans van de gelijknamige soapserie, en het Denksport Puzzelwoorden Spel, gericht op fanatieke puzzelaars. Voor de hele kleintjes brengt Jum bo de Drakentoren: wie lukt het als eerste de draken te verslaan, de to- ren te beklimmen en de konings- kinderen te bevrijden? Vanaf vier jaar. Ook voor de kleintjes: de Blije Boerderij, met tien verschil lende dierengeluiden. Voor kleine knutselaartjes is er ook weer iets nieuws. De hobby- doos 'Chenille Byoux' van SES Creatief, bekroond als speelgoed van het jaar, zal vermoedelijk hoge ogen gaan gooien. In de doos zit- ten chenillestaven en andere spul- letjes om zelf juwelen te maken. Ook de Choco Fantasy van hetzelf- de merk zJfl wel aanslaan, want hier kunnen kinderen zelf bonbons Geen batterijen, maar een zonnepaneeltje zet de nieuwste modellen van K'Nex in beweging. Het werkt ook onder lamplicht. mee maken en welk kind vindt dat nou niet leuk? Bij het speelgoed zal het K'Nex wel een succes worden, en dan vooral de nieuwe dozen met het zonnepaneel. Richt het op een SCHIEDAM - Maar weinig Schie- dammers zullen zich realiseren dat zich in het hart van hun stad een bedrijf bevindt met wijdvertakte internationale contacten: Dop en Dop Consultancy. Vanuit het on- derkomen aan de Rotterdamsedijk worden zaken gedaan met mensen uit alle werelddelen. Een keur aan grote multinationals in het Rotter- damse havengebied doet zaken met Dop en Dop Consultancy. Zo'n zes jaar geleden is het balletje gaan rollen, inmiddels is Dop en Dop Consultancy de grootste op het gebied van de verhuur van wo ningen. Niet aan particulieren..., maar aan bedrijven in de regio. Die bedrijven hebben behoefte aan woonruimte voor werknemers die tijdelijk hier in de regio werken. R. Dop: „Maar weinig mensen reali seren zich dat ze hun huis kunnen verhuren aan bedrijven uit de hele wereld. Wij bemiddelen daarin. Het verhuren van je huis kan een heel interessante en profijtelijke optie zijn. Bijvoorbeeld voor men- sen die zelf tijdelijk naar het bui- tenland gaan of voor mensen die gaan samenwonen en beiden een eigen huis hebben." En profijtelijk kan het zeker zijn. Dop en Dop Consultancy verhuurt gestoffeerde en gemeubileerde woningen voor bedragen tussen de duizend en tienduizend gulden. Dergelijke be dragen hebben bedrijven er ook grif voor over om hun werknemers op een goede manier te huisvesten. Het alternatief is om het personeel onder te brengen in een hotel (veelal in het centrum van Rotter dam). De bedragen die daarvoor op tafel moeten worden gelegd lie- gen er helemaal niet om. En zeker gezien het feit dat de werknemers veelal voor een periode van zes maanden tot zelfs vier jaar moeten worden gehuisvest is een hotel niet k de meest voor de hand liggende keus. Maar er is nog een reden waarom de hotels enigszins uit de gratie raken. Dop: „Je merkt steeds vaker dat bedrijven hun werkne mers niet onder willen brengen in Rotterdam. Die stad heeft een slechte naam. Vooral buitenlan- ders brengen Rotterdam direct in verband met criminaliteit en drugs- overlast." Een huis in een wat kleinschaliger gemeente zoals Schiedam is dan ook een aantrekkelijk alternatief. Een alternatief waarmee Dop en Dop Consultancy groot is gewor- den. Door goede woonruimte aan te bieden, maar ook door een onbe- rispelijke service. Dop: „Wij rijden de mensen rond en laten ze alle woningen zien. Als een bedrijf woonruimte nodig heeft weten ze gewoon dat wij alles regelen." Een kwestie van vertrouwen dus. Vertrouwen dat Dop en Dop Con sultancy de afgelopen zes jaar meer dan heeft waargemaakt. lamp of op een raam en het zelfge- bouwde werkstuk gaat draaien en bewegen. Voor de jeugd die al ge- wend is aan batterijen zal het een wondertje zijn. Hasbro verwacht verder veel van de Action Man, de jongenspop in de trendy uitrusting van een skater of een duiker. Nieuw is de Action Man Arctic Mission, die is uitge- rust voor een expeditie over de Zuidpool, compleet met een grom- mende wolf en een slee met lan- ceerinrichting. Trouwens, over poppen gesproken: wie dit jaar voor het eerst een pop gaat uitzoe- ken voor dochterlief, zal verbijs- terd zijn over de vele mogelijkhe- den. De poppen van tegenwoordig kunnen praten, huilen, lachen, drinken, plassen, kruipen en bewe gen. De pop in de poppenwagen doet nauwelijks nog onder voor een echte baby. Het is grappig om te zien dat er ook mode is in planten. Deze win ter staan de schijnwerpers duide lijk gericht op bloemen en planten die oorspronkelijk uit China en Ja pan komen. Vaak zijn enkele exemplaren in een vaas of bak al genoeg om een oosters tintje te ge- ven aan het Hollandse interieur. En dat is nu net de trend. Geen wonder dus dat ook de Ja- panse bloemschikkunst Ikebana weer helemaal in de belangstelling staat. Deze winter ligt daarbij het accent op de kunst van het wegla- ten. Prachtige bloemstukken wor den gemaakt met enkele takken van de orchidee Dendrobium, in combinatie met bamboestengels bijvoorbeeld, of met een paar gril- lige kale takken van de kronkel- wilg met een paar takjes bloeiende Euphorbia. Echt minimaliseren wordt het met een bloem als het venusschoentje. Dit is een exclusieve orchidee, die officieel Paphiopedilum heet. Zo bijzonder, haast extravagant, dat hij geen concurrentie van andere bloemen duldt. Een zo'n orchidee solo in een laag schaaltje met een klein laagje water, tussen enkele kiezels geschikt, geeft een prachtig effect. Om het effect nog meer oosters te maken kan het venus schoentje geplaatst worden in bij voorbeeld een houten doosje met zwart lakwerk of een klein porse- leinen kommetje. In het doosje moet dan natuurlijk wel een schaaltje of klein vaasje gezet wor den om de bloem van water te voorzien. Het blijft van belang om geen hele bos van deze orchidee neer te zetten en hem ook niet on der te laten gaan in een compleet boeket. Hooguit een enkel takje met een enkel blad. De orchidee Dendrobium komt prachtig tot zijn recht in dit verstilde bloemstuk, door het verticale lijnenspel van de bamboe-achtige Stengels van slangengras. mmnmmmiimmmaismmmRmmmmmummmm De traditionele wastafel inspireert de laatste tijd veel ontwerpers tot een nieuwe vormgeving. Daarbij zien we ook nieuwe materialen de badkamer binnenkomen. Hout in combinatie met keramiek is de he lemaal bij de tijd. Na Jan des Bouvrie en diverse andere ontwerpers komt ook Roy de Scheemaker met een wastafelelement waar hout in is verwerkt. In zijn geval gaat het om donkergekleurd Europees eiken, behandeld met was. Hij ontwierp daarmee een vrijhangende wastafel met een bovenblad van wit maimer, waarin twee ronde roestvrijstalen was- bakken zijn verzonken. Het open schap over de voile breedte, onder de wasbakken, biedt ruimte aan handdoeken en andere benodigdhe- den. Naast de dubbele uitvoering bestaat deze wastafel, Freeman, er ook in een kleinere versie met een enkele wasbak. Roy de Scheepmaker ontwierp dit model voor het merk Substance, waarvoor hij eerder al de eikenhouten wastafelkast Waterman en de industriele versie (met veel metaal) Splashman creeerde. Voor het- zelfde merk kwam Cees Dubbeldam met een serie verrassende bad- kameraccessoires. De handdoekhouder High Dry bijvoorbeeld: die.laat handdoeken als het ware in de ruimte zweven, door een staalkabel met plafondbevestiging. Hetzelfde merk komt overigens voor het eerst met een ontwerp voor De dubbele wastafel Freeman: buiten de badkamer: de lamp Brighten-up. Dit is een strak vormge- donker gekleurd eiken met wit geven roestvrijstalen schemerlamp met een rechthoekige kap van 8 marmer en wasbakken van roestvrij mm. dik gesatineerd glas. De lamp is ontworpen door Ineke Baas. staal. Meer informatie over het merk Substance: telefoon 0348-401311. (Foto: Substance).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 33