'Ik ben op het parket geboren' Arch itect u u r Vu u r- vlinderhof met keurmerk onderscheiden 1 flits Sinterklaas in de bieb Lichtmast gesneuveld MaasposT Bestrijd Aids metje schaar Filmhuis Schiedam Koop- avonden Sint Werk Van Haareniaan Eric Sitton een dynamisch ondernemer Sint in Nolenslaan Rijden met slok op 'Kritische' winnaars tijdens jaarlijks sportgala Streetdance Dode na brand in fietsenstalling Gewond na aanrijding Kroesen interim-voorzitter Excelsior'20 Stuivertje wisselen bij De Korenbeurs? Het Zwarte Paard herstelt zich Jiu-jitsu-duo's in de prijzen Alliantie toont zich in theater V Woensdag 25 november 1998 xq56 SCHIEDAM - Rond Wereld Aids Dag (1 december) wordt opnieu w de Nationale Kappersactie gehouden. De slogan voor 1998: Bestrijd Aids met je schaar! Deelne- mende kapppers steunen de stryd tegen aids door op een van de dagen voorafgaand aan Wereld Aids Dag een deel van de opbrengst aan het Aids Fonds te doneren. In Schiedam doet de Hair- shop, gevestigd aan de Rot- terdamsedijk 250, voor de derde keer als enige mee. Wie zich zaterdag 28 no vember by Hairshop laat knippen kan ervan verze- kerd zijn dat de helft van het door hem of haar betaalde bedrag wordt overgemaakt naar het Aids Fonds. Onder het motto 'Bestrijd aids met je haar' roept het Aids Fonds iedereen op die dag weer eens in de spiegel van de kapper te kyken. SCHIEDAM - Filmhuis Schiedam vertoont donder- dag 26 en vrijdag 27 novem ber de film 'Siberia' van Ro bert Jan Westdijk. Hugo en Goof, twee vrienden, maken er een sport van buitenland- se toeristes te versieren en hen vervolgens van hun va- kantiegeld te beroven. Bij wijze van bonus scheuren ze ook de cruciate pagina uit het paspoort van hun slacht- offers en proberen ze elkaar te overtroeven met zoveel mogelijk nationaliteiten. Als Goof veriiefd wordt op Lara en haar mee naar huis neerat beginnen de verhou- dingen te schuiven. Zater dag 28 november draait de film 'Die Siebtelbauern van Stefan Ruzowitzky. Het le- ven van de knechten en mei- den op een boerenhoeve in Oostenrijk bestaat uit wer- ken, eten, slapen en zwijgen tot de dag dat de tirannieke herenboer vermoord wordt aangetroffen. De knechten en meiden maken zich zor- gen om hun toekomst maar tot hun grote verbazing blij- ken zij alles te erven. Tot grote woede van de andere boeren in het dorp. „Een knecht als boer, zo kan God het niet bedoeld hebben!", is hun feodale mening. Ze proberen dan ook alles om deze eigenaars te verdrij- ven. Filmhuis Schiedam is geves tigd in Theater de Teerstoof, Nieuwstraat 12. De voorstel- lingen beginnen om 21.00 uur. De toegangsprijs be- draagt tien gulden (donateurs betalen fl. 7,50). SCHIEDAM - Ook in win- kelcentrum Nieuwe Passage krygt de Sint ruimschoots de gelegenheid om zijn inko- pen te doen. De speciale koopavonden voor Sinter klaas zyn dit jaar op woensT dag 2 december, donderdag 3 december en vrijdag 4 de cember. De winkels zijn dan open tot 21.00 uur. Ook zal op donderdag 3 en vrijdag 4 december de Pietjes Pret Mobiel aanwezig zijn. Pie- ten rijden hiermee door het winkelcentrum en nodigen kinderen uit om baretten te komen maken. Zaterdag 5 december sluiten de onder- nemers hun deuren om 17.00 uur. SCHIEDAM - Omdat in de Burg. Van Haareniaan van- af donderdag 26 november gewerkt wordt aan het aan- leggen van een nieuwe riole- ring wordt het aantal rij- stroken richting Plein 1940- 1945 en Parkweg tijdelijk teruggebracht van twee naar een. De werktijden zijn van 09.00 tot 16.00 uur met een uitloop tot 19.00 uur. In de nacht van donderdag 26 op vrijdag 27 november wordt de Burg. Van Haar eniaan voor alle verkeer af- gesloten tussen 23.00 en 06.00 uur, Het verkeer wordt door middel van bor- den omgeleid. Maandag 30 november wordt begonnen met rioleringswerkzaamhe- den in de Jan van Zutpben- straat De werkzaamheden zijn naar verwachting 18 de cember klaar. Gedurende die periode is het parkeer- terrein voor de flat aan de Van Haareniaan alleen be- reikbaar via het fietspad by de Alphons Ariensstraat. Begin december wordt de verkeerslichtinstallatie op de kruising Braakensiek- straat/Van Haareniaan ge- installeerd en de kruising weer opengesteld voor ver keer. WATERWEG - Club Sitton en discotheek Commedia waren al twee begrippen in het uitgaans- leven van Maassluis. Op 1 okto- ber is er weer eentje bij geko- men. Eric Sitton startte zijn 'dynamisch cafe' op de donder- dagavonden. In het pand aan de Govert van Wijnkade sprak Maaspost met deze jonge on dernemer die naar eigen zeggen 'op het parket is geboren'. „Dansschool Sitton bestaat onge- veer 67 jaar. Ik ben de derde ge- neratie in het bedrijfbegint Er ic Sitton de geschiedenis van de dansschool. „Mijn opa is in Schiedam begonnen op een zol- dertje. Daarna kreeg hij de dans- school aan de Lange Haven. Mijn vader heeft het verder uitgebreid in de regio. Hij had dansscholen in Schiedam en Vlaardingen. De derde grote vestiging werd Maas sluis. We hebben hier, tot voor acht jaar geleden, altijd in een huurzaaltje gezeten. Bij mij was de twijfel, of ik dit vak wel in wil- de, in eerste instantie heel groot. Ik ben zo'n beetje op het parket geboren, en kreeg het gevoel dat ik het eigenlijk wel een beetje had gezien allemaal. Toen ik achttien, negentien jaar was, ben ik in Maassluis toch danslessen gaan geven. Degene die destijds les gaf, stopte ermee. Ik heb toen een deel van zijn taken overgenomen. Ik kwam al gauw tot de slotsom dat er hier een verschrikkelijk mooi bedrijf stond en dat ik weer op nul zou moeten starten als ik hier niet in verder ging. Nadat ik eenmaal de beslissing had geno- men om verder te gaan, dacht ik: dan wil ik dat huurzaaltje in Maassluis een eigen gebouw ge ven, want in het gemeenschaps- huis van de katholieke kerk, wa ren we echt het stereotype van een 'dansschool in het kerkzaal- tje'." Toen die beslissing, in 1990, uiteindelijk genomen was, was het pand aan de Govert van Wijnkade binnen vier weken al een feit. „Ik heb zelf de tekenin- gen van het gebouw gemaakt, er is geen architect bijgeweest. Ik dacht wel: leuk, dadelijk staat het er, maar dan is het weer alleen een dansschool. Het idee kwam op om er een discotheek bij te ne- men, want daar was deze ruimte perfect geschikt voor. Een combi- natie dus: dansschool-discotheek. Door de week en op vrijdag en zaterdag aan het begin van de avond, danslessen, vrijdagavond Club Sitton. Wat vroeger het vrij dansen van de dansschool was, heet nu Club Sitton. Vrij dansen is zo'n oubollig woord waar ik vanaf wilde. Club Sitton klinkt Sitton wil over een jaar of twee er een eetcafe bij hebben. Foto Roger van der Kraan gewoon veel lekkerder. De dans- avond blijft wel gerelateerd aan de dansschool, hoewel er dus niet meer aan stijldansen wordt ge- daan. De jeugd had daar gewoon niet zo'n behoefte meer aan. Het is nu in feite een discoavond voor veertien en vijftien jarigen. En op zaterdagavond Club Commedia, vanaf zestien jaar, dat tot half vier 's nachts open is." Sinds januari heeft Erie Sitton al le aandelen van de B.V. in zijn bezit en is hij los van zijn ouders. „Ik realiseer mij wel dat ik dit nooit op had kunnen starten zon- der hun hulp. Nu is het zo dat mijn vrouw het administratieve gedeelte runt en ik voor de uit- voerende taken in het bedrijf zorg." Sinds 1 oktober is er voor de donderdagavond een gezellig cafe opgestart. „Een dynamisch cafe, niet een cafe met een achter- grondmuziekje en een biertje. Daar zijn er genoeg van in Maas sluis, maar op donderdagavond gaat de muziek hier gewoon wat harder, een paar simpele lichtef- fecten, om het toch wat swingen- der te maken allemaal. Om het lo- gistiek een stukje beter in elkaar te zetten, zijn we bezig met het maken van een nieuwe entree. De readies zijn voorlopig heel posi- tief. Ik wil het in de toekomst ook op vrijdag openen. Het wat oude- re publiek heb je dan ook iets te bieden. De gemiddelde leeftijd van wat hier nu op zaterdagavond komt zit tussen de achtien en twintig jaar. Vrij jong dus. Er zijn een heleboel klanten die een aan tal jaren hier geweest zijn, maar die ik al een tijdje niet meer ge zien heb. Die de zaterdagavond gewoon te jong vinden. Die men- sen kan ik nu iets anders bieden. Ik zie nu een hoop oude klanten terugkomen in het cafe." Om op de hoogte te blijven van nieuwe trends op dansgebied be- zoekt Sitton regelmatig congres- sen en studiedagen. „Zo houd je constant bij water speelt. Wat we opgepikt hebben is Streetdance. Dat gaat hartstikke leuk. Daar zijn we drie jaar geleden mee be gonnen, heeft een langzame start gekend, maar is nu wel duidelijk verankerd in de dansschool." Sinds kort geeft Eric Sitton zelf geen danslessen meer. „De dans school, de discotheek, de party- service -waaronder huwelijks- en bedrijfsfeesten vallen - en dan nu het cafe erbij, het zijn vier facet- ten van het bedrijf waar ik echt mijn handen vol aan heb. Ik heb een prima bedrijfsleider, Bas Huisman, die de handen goed uit de mouwen steekt. Hij verzorgt alle danslessen." Sitton: „We werken hier met pas- jes. Zijn vrij selectief bij de deur. Dat schrikt mensen af die je liever niet binnen wil hebben. Als ze nu een keertje rottigheid uithalen, kun je zeggen: sorry, maar jouw pasje is voor een paar maanden ingenomen. Na die datum ben je weer welkom. Kijk, je kunt de poort wel voor iedereen openzet- ten en veel meer bier verkopen, maar op langere termijn gaat je bedrijf daaraan kapot. Als disco theek, zeker als je de enige bent in de stad, moet je een actief deur- beleid hebben. Maar ook qua leeftijd zijn we streng. Wanneer ze dertien zijn, proberen ze soms een legitimatiebewijs of paspoort te vervalsen. De gekste dingen worden ondernomen om maar binnen te komen. Met kleding maak je ook van alles mee. Meis- jes die keurig gekleed binnenko- men. Die hebben dan een piep- klein rugzakje op hun rug. Dui- ken als ze binnen zijn eerst het toilet in en komen terug met twee keer niets aan. Topje, blote buik, strak rokje. Op de een of andere manier krijgen ze die spijker- broek en blouse ook weer in dat rugzakje gefrummeld en dat gaat dan in de garderobe. Dat soort gekkigheden, dat maak je hier ge woon mee." En hoe zit het met de toekomst? „Over een jaar of twee willen we er een eetcafe bij hebben'vertelt Sitton. „We hebben vier pakhui- zen, waarvan er nog een vrij staat. Ik wilde mijn hele leven al graag een cafe. Dat is nu verwezenlijkt. Mijn vrouw heeft altijd geroepen dat zij een eetcafe wilde. Vandaar. Met Club Sitton op vrij dagavond, discotheek Commedia op zaterdagavond en met het ca fe, of in de toekomst het eetcafe, heb ik qua leeftijd dan alle facet- ten ingevuld." ELLEN WUNBERGEN i De bewoners van de Vuurvlinderhof: blij met het Nederlands Architectuur Keurmerk. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Een woning aan het Vuurvlinderhof 26 in Spaland is za terdag 21 november onderscheiden met het Nederlands Architectuur Keurmerk. De woning scoorde bij- zonder hoog op vrij wel alle door het Nederlands Architectuur Keurmerk geselecteerde criteria. Vooral de opzet van de bebouwing werd als vernieuwend gezien en daarom hoog gewaardeerd. De woningen aan het Vuurvlinder hof liggen namelijk allemaal op een eilandje in het water en hebben daardoor een erker en terras aan de SCHIEDAM - Sint en zijn pieten zijn komende zaterdag tussen 12.00 eb 14.00 present in de No lenslaan. De pieten zullen, natuur- lijk, het nodige pepergoed strooien en Sint neefnt de tijd om de kinde ren te woord te staan. waterkant. Ook de vormgeving van het trappenhuis werd geroemd, met name door het aparte materiaalge- bruik. Ook werd gewaardeerd dat de bewoners zelf hun woning had- den kunnen indelen en dat de ver- houding prijs/ruimtelijke kwaliteit in deze woning optimaal tot uiting is gekomen. Het Nederlands Architectuur Keur merk is een onafhankelijke organi- satie uit Delft die bestaat uit een stichting waarin personen uit ver- schillende disciplines vertegen- woordigdzijn. Ditbestuuris verant- woordelijk voor de jaarlijks wisse- lende jury die belast is met het be- oordelen van de architectonische kwaliteit van nieuwbouwwonin- gen. Onder deze kwaliteit vallen niet alleen begrippen als uiterlijke vormgeving en ruimtelijke kwali teit, maar ook de verhouding prijs/ kwaliteit. Consumentgerichte as- pecten hebben bij de beoordeling de overhand. Gekeken wordt dus vooral hoeveel waar de consument voor zijn geld krijgt en dat is meteen het grote verschil met andere archi- tectuurprijzen. Het onderzoek werd in verschillen- de steden in Nederland uitgevoerd. Aan de hand van verschillende cri teria en enquetes die onder bewo ners zijn gehouden zijn de wonin gen beoordeeld. In Schiedam wer- den naast de woning aan het Vuur vlinderhof ook woningen aan het Melisseveld, Atlantahof en De Vel- den beoordeeld. De woning aan De Velden scoorde hierbij het laagst. SCHIEDAM - Op de Horvathweg is vrijdag 20 november een man aangehouden omdat hij met een slok op achter het stuur zat. Hij blies een promillage van 1.2. Met een boete van fl. 900,- en een rij- verbod werd de man heengezon-' den. SCHIEDAM - Een 47-jarige inwoonster van Schiedam is dinsdagmorgen 24 november omstreeks 05.15 uur om het leven gekomen bij een brand in een fietsenstalling aan de Westvest. Omdat het vuur dreigde over te slaan naar twee woningen aan de Lange Haven werden deze uit voorzorg ont- ruimd. De brandweer heeft het dak van een van de panden opengezaagd om de brand te blussen. Na onderzoek werd in de fietsenstalling het slachtoffer aangetroffen. Een nader technisch onderzoek naar de oorzaak van de brand wordt ingesteld. SCHIEDAM - Op de kruising Stadhouderslaan/Willem de Zwijgerlaan heeft maandagmiddag 23 november een aanrijding plaatsgevonden om streeks 16.15 uur. Een 62-jarige automobilist uit Schiedam wilde vanuit de Willem de Zwijgerlaan linksaf de Stadhouderslaan inrijden en zag daarbij een 43-jarige Schiedamse, die hem op de fiets tegemoet kwam, over het hoofd. De vrouw werd, met vermoedelijk een gebroken onder- been, overgebracht naar het Schielandziekenhuis. SCHIEDAM - Sinterklaas brengt woensdag 2 december een bezoek aan de Openbare Bibliotheek Schiedam. Hier zal hij voorlezen, vragen beant- woorden en handjes schudden. Omstreeks 13.30 uur komt hij aan op het Stadserf, om 14.15 uur wordt hij in Noord verwacht. Een uur later zal hij Nieuwland binnenstappen. Eindstation is Zuid waar hij rond 16.00 uur aankomt. Kinderen die op de foto willen met de Sint en Zwarte Piet of die het tweetal iets willen vragen moeten zich van te voren aanmelden in de bibliotheek. SCHIEDAM - Een automobilist heeft afgelopen zaterdagmiddag tussen de Slimme Watering en de 's Gravelandseweg een lichtmast omver gere- den. Een medewerker van de ONS heeft de lichtmast gedemonteerd. De auto werd weggesleept. Ambulancepersoneel van de GGD heeft de inzit- tende ter plekke onderzocht en gestabiliseerd. VOETBAL - Een deel van het hoofdbestuur van de Schiedamse voetbal- en cricketvereniging Excelsior'20 fungeert sinds vrijdagavond 20 novem ber ad-interim. Omdat de club er de afgelopen maanden niet in is geslaagd om een opvolger te vinden voor de aftredende voorzitter Wim Fieggen zal Bart Kroesen de honneurs tijdelijk waarnemen. Kroesen werd tijdens de jaarvergadering gekozen als nieuwe voorzitter van de cricketafdeling. In die hoedanigheid functioneert dient hij tijdens de wintermaanden als vice-voorzitter van de gehele vereniging en dus werd er voor gekozen hem voorlopig als voorzitter naar voren te schuiven. Penningmeester Joop Bots die eveneens zou aftreden, heeft zijn vertrek nog enkele maanden uitgesteld. In deze tijd, naar verwachting drie a vier maanden, zal de Thurlede-club gericht op zoek moeten naar een nieuwe penningmeester en voorzitter. Gedurende dezelfde periode zal een organi- satie-deskundige de structuur van de vereniging tegen het licht houden. Gehoopt wordt dat de bevindingen uit dit onderzoek leiden tot aantrekke- lijker functieomschrijvingen voor de vacante posities in het hoofdbestuur. TAFELTENNIS - Het lijkt erop dat het tweede damesteam van tafelten- nisvereniging De Korenbeurs dit seizoen gaat afsluiten met een kampi- oenschap. Na de 9-1 overwinning tegen Red Stars 3 hebben de Schiedam se vrouwen in hun laatste competitiewedstrijd aan vier punten genoeg om de titel in de tweede divisie te pakken. Gaat dit lukken dan zullen de door Jan Simons gecoachte vrouwen stuivertje wisselen met het eerste dames team. Dit team zal immers deze najaarscompetitie juist degraderen uit de eerste klasse. Volgende week spelen Jolanda Waterreus, Kim van der Poort en Mandy Toenders in eigen huis hun kampioenswedstrijd tegen Never Despair. SCHAKEN - De Schiedamse schakers van Het Zwarte Paard hebben hun tweede competitiewedstrijd tegen Schiebroek Westen Regina met 4,5-3,5 gewonnen. Het achttal herstelde zich daarmee op knappe wijze van de on- gelukkige nederlaag uit de eerste ronde. Een eenvoudige overwinning was het niet. Bij een 4—3 voorsprong kon Bob Hoos pas na een zinderend tijd- noodduel remise spelen en daarmee de zege veilig stellen. Op dinsdag 15 december speelt HZPS een uitwedstrijd in en tegen Nieu- werkerk aan de IJssel. JIU-JITSU - Sportinstituut Peter Lagerwaard is van vele markten thuis. Werden onlangs successen behaald door de taekwondoka's en de judo- ka's, nu was het de beurt aan de jeugd van de jiu-jitsu-afdeling. Tijdens het duo-system toernooi in Spijkenisse vielen drie Lagerwaard tweetallen in de prijzen. In de recreatieklasse was er een derde prijs voor Orlando Mo- ritz en Pirn van Kan. Michel Korporaal en Joran van Kan behaalden een tweede plaats in de wedstrijdklasse. Zij werden op de hielen gezeten door Bobby Steehouwer en Brian Zilver die in dezelfde categorie derde wer den. Het jiu-jitsu-koppel Korperaal en Van Kan kregen voor hun sportieve en stijlvolle optreden tevens de Stijlprijs. GYMNASTIEK - Het is binnen de Schiedamse gymnastiekvereniging Al liantie traditie om iedere vijf jaar op grootse wijze haar kunnen te tonen. De vierde lustrumuitvoering uit het bestaan van de christelijke vereniging zal zaterdag 12 december plaatsvinden in VSB Theater aan de Schie. In twee voorstellingen, een om 14.30 uur en een om 19.30 uur, zullen alle onderdelen die binnen cgv Alliantie beoefend worden de revue passeren. Naast de reguliere gymnastische vormen zijn dat acro-gym, conditie en jazz. Voor belangstellenden is de kaartverkoop inmiddels gestart. Toegangs- kaarten kosten 10 gulden en kunnen dagelijks tussen 16.00 en 19.00 uur telefonisch besteld worden, (010) 4701498. WK: sportploeg van het jaar. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - „And the winner is...", sprak eminence-gris van de Schiedamse sportjournalistiek, Bas van Bochove op z'n 'Oscar's' af gelopen vrijdagavond tijdens het sportgala. Om vervolgens voetbal- vereniging VVK uit de grote enve lop te voorschijn te halen als sport ploeg van het jaar. Uit de kelen van het winnende voetballers klonken meteen enthousiaste spreekkoren. Bij de bowlers van het Schiedamse Musis Sacrum zonk op hetzelfde moment de moed echter in de schoenen en voorzitter Johan Brandsma vraagt zich in vertwijfe- ling af wat de in Nederland toon- aangevende bowlingvereniging nog meer moet presteren om ooit eens in aanmerking te komen voor een Schiedamse sportprijs. „Wij hebben dit jaar in de hoogste divi sie van de trio league ons kampi- oenschap geprolongeerd. Over een periode van tien jaar hebben we in diezelfde competitie zelfs al acht keer het Nederlands kampioen- schap behaald." Er valt natuurlijk wel iets te zeggen voor de zienswijze van Musis Sa crum. Zij behalen immers al jaren titels op nationaal niveau terwijl VVK daarmee vergeleken 'slechts' promoveerde van de der de klasse naar de tweede klasse, nota bene zonder echt kampioen te worden. Los van de vraag of VVK derhalve wel terecht de begeerde sportprijs in de categorie 'sport- ploegen' in ontvangst mocht ne- men, geeft het maar weer eens aan hoe moeilijk het is om de prestaties uit verschillende sportdisciplines met elkaar te vergelijken. VVK had natuurlijk afgelopen vrijdag in de sporthal Groenoord weinig oog voor dergelijke bespie- gelingen. Zij kregen de prijs en toonden zich een uitbundige win- naar met luidkeels gezang en een spuitende champagnefles. Toch was er ook bij de winnaars even ruimte voor een kritische geluid. VVK is immers op ^portpark Keth- el fors uit z'n jasje aan het groeien en zou derhalve graag zien dat de gemeente mogelijkheden creeert voor uitbreiding. Voorzitter Rien Ham maakte daarom meteen van de gelegenheid gebruik om deze problematiek aan te kaarten bij de aanwezige sportwethouder L. Haf- kamp. Een lobby waarbij meteen een eerste succes werd geboekt. Ham: „We hebben afgesproken binnenkort rond de tafel te gaan zitten." Ook de dolgelukkige Luuk van Troost wil, als brandnieuwe sport- man van het jaar, het ijzer smeden nu het heet is. De Excelsior'20- cricketer die de onderscheiding kreeg voor zijn sublieme optreden in het Nederlands team tijdens het Europees Kampioenschap, infor- meerde in zijn dankwoord bij de gemeente naar de mogelijkheden om in Schiedam een cricketveld met een graswicket aan te leggen. Van Troost: „Met zo'n accommo- datie kunnen we internationale wedstrijden naar onze stad halen. Dergelijke ontmoetingen horen ei genlijk thuis in een cricket-gekke stad als Schiedam. Rond de uitverkiezing van Luuk van Troost werden op het 'showy' sportgala geen vraagtekens ge- plaatst. Vooraf had een verbolgen Peter Lagerwaard laten weten de huldigingsavond te boycotten om dat zijn pupil Nathalie Frankis, de Rotterdamse wereldkampioene breektesten, niet was genomineerd voor de individuele sportprijs. En daarnaast had de familie Jongepier vooraf wat druk op de ketel gezet door met een advertentie in een lo- kaal huis aan huisblad, hun oogap- pel Maijolein Jongepier te bestem- pelen als zekerheidje voor prolon gate van de sportprijs.Vrijdag avond stond echter voor iedereen buiten kijf dat het gala met Luuk van Troost een terechte winnaar kreeg. Hij was het afgelopen jaar immers de enige Schiedamse spor- ter geweest die nationaal respect afdwong voor zijn prestaties. NORBERT VERINGMEIER

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 39