Amivedi 55-Plus Kerststallen Spaaractie Spreekuur MaasposT 'Het is weer aan' Punkfestival in Schiedam De trainingspuzzel van WK Sparta 2 speelt op complex SWSMC Hoogste pinfall voor Almela Halve marathon bij av Fortuna Mikkel Suijker wint Stoppunttrofee Taekwondo-meiden succesvol Wandelen met een oliebol als beloning Stuur sportnieuws naar de Maaspost Tweede demo Woensdag 9 december 1998 SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Voor meer info: 471 18 57. Gevonden 30/11: Poes, zwart/wit, witte bef, buik, bovenlip, voorte- nen, achtersokken, Scheep- vaartweg. 01/12: Kater, ongecastreerd, 8/10 maanden, Turkse angora, wit met cypers, B.K.laan. 30/11: twee katers van circa 66n jaar, ein grijs creme cy pers, ongecastreerd, 1 zwart wit, witte bef, neus, sokjes, ongecastreerd, Hargapark. 01/12 Zwart/witte poes, circa den jaar, Hargapark Vermist 26/11: Cyperse, ongecastreer- de kater, 7 maanden, rechter achterpoot witte tenen, linker achterpoot twee witte tenen, felgroen bandje en koker en zender, Koperslagershof. 28/11Lapjespoes, rood band je met koker en bel, zeven maanden. 'Goofy', Troel- stralaan. SCHIEDAM - Donderdag 10 december kunnen 55- plussers bingo spelen in dienstencentrum De Woud- hoek. Aanvang is 13.30 uur en de kosten zijn fl. 7,-. Vrij- dag 11 december is er Kerst- zang door zangkoor OASE in dienstencentrum Oost van 10.00 tot 11.30 uur. Toe- gang gratis. Zondag 13 de cember is de traditionele koffie-inloop in De 4 Molens van 11.00 tot 13.00 uur en in dienstencentrum Oost van 13.30 tot 15.30 uur. Toegang gratis. Ook is er deze dag een the-dansant in De Woudhoek van 14.00 tot 16.30 uur (toegang fl. 2,-) en een contactmiddag in De 4 Molens van 13.30 tot 16.00 uur (gratis). Dinsdag 15 de cember is er een kerstbingo in dienstencentrum Oost van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten fl. 7,-. Woensdag 16 december treedt zangkoor O.A.S.E. op in De Woud hoek van 13.30 tot 15.30 uur (toegang gratis) en is er bin go in De 4 Molens van 13.30 tot 16.00 uur. Kosten zijn fl. SCHIEDAM - Elly van de Water van Atelier Papeterie biedt in de decembermaand huip by het maken van kerstversieringen. Ter inspi- ratie zijn in Filiaal Noord door Van de Water en haar cursisten gemaakte kerst stallen te bewonderen. Ook komt zij in een demonstratie geven over het maken van kerstkransen. Deze demon stratie vindt plaats in Filiaal Noord op woensdag 9 de cember van 14.00 tot 16.00 uur en in Bibliotheek Stad- serf op zaterdag 12 decem ber van 12.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - De Nolen- slaanwinkeliers sluiten 1998 af met een spaaractie. Het prijzenpakket heeft dit jaar een waarde van fl. 3000,-. De eerste prijs bestaat uit fl. 500,- aan waardebonnen. Er zijn twee tweede prijzen van elk fl. 250,- en vijf derde prijzen van elk fl. 100,-. Ook zijn er nog dertig troostprij- zen ter waarde van fl. 50,-. De spelregels zijn eenvou- dig. Men doet voor mini- inaal fl. 100,- aan kassabon- nen van de deelnemende winkeliers in de spaarenve- lop. De datum op de bonnen moet liggen tussen 28 no- vember en 31 december. De envelop wordt gedeponeerd in een van de tonnen bij Ra dio West, Vishandel Gorze- man en HapSnap. Alle te winnen waardebonnen zijn in te wisselen bij de deelne mende winkeliers en geven recht op contante korting (er wordt geen geld op uitge- keerd). In de eerste week van januari worden de win- naars getrokken. SCHIEDAM - In het Schie- land ziekenhuis houden pa- tienten weer spreekuur voor patienten. Maandagmiddag 14 december zijn van 14.00 tot 16.00 uur medewerksters van het Landelijk Contact- orgaan Begeleiding Borst- kankerpatienten aanwezig, dinsdagochtend 15 decem ber de Diabetes Vereniging Nederland van 10.00 tot 12.00 uur en dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur de Alzheimer Vereniging Rot terdam. Woensdagochtend 16 december is van 10.00 tot 12.00 de Algemene Neder- landse Gehandicapten Or- ganisatie aanwezig en woensdagmiddag 16 decem ber van 14.00 tot 16.00 uur de Psoriasisvereniging Rot terdam. Threnody is terug en de wereld zal het weten SCHIEDAM - Ach ja, het bandleven. Breek de heren van Threnody de bek niet open. Drummers kwamen, drum mers gingen, dan vertrok er weer een gitarist. Maar zo lang de kern van Threnody niet werd aangetast -te weten bas sist Henry Mcllveen en zanger Rene Scholte- was er niet zoveel aan de hand. Threnody raasde gewoon onverminderd hard voort, en altijd weer zelfs een beetje beter. Totdat zanger Re ne vorig jaar, net na de release van de derde cd- de handdoek in de ring gooide. Hij zag het niet meer zitten, al die uren in het oefenhok en krakkemikkige toerbusjes, en besloot voorrang te geven aan zijn maatschappe- lijke carriere. Henry probeerde het nog even, misschien wel te- gen beter weten in, en ging op zoek naar een nieuwe zanger. Tevergeefs. Niemand bleek Re ne te kunnen vervangen. Het Threnodygevoel was weg. Na weer een mislukte auditie had ook Henry er schoon genoeg van en doekte de band op. Threnody was niet meer. Zucht... Afgelopen zaterdag. Zomaar een Schiedamse tweepersoonsbank. Links zit Henry Mcllveen, met een Threnody T-shirt. Moet kun nen. Nostalgie misschien. Al die jaren ben je niet opeens vergeten, dat maakt deel uit van zijn verle- den, en de split gebeurde immers zonder 'hard feelings'. Rechts blijkt Rene Scholte te zit ten, met een kort koppie, maar het is toch onmiskenbaar Rene. Om zijn nek hangt een Threnodyket- ting. Het zal... het zal toch niet waar zijn? „Het is weer aan", be- gint Henry voorzichtig. Een bre- de glimlach breekt door op het gezicht van Rene. „En het voelt aan alsof Threnody nooit is weg- geweest. Toen we weer voor de lol samen gingen spelen, ging de knop 'gezellig' weer meteen om." De afgelopen anderhalf jaar -toen Threnody op z'n gat lag- bleven Henry en Rene mijmeren over Threnody. Ze zagen elkaar nog geregeld in het studioproject Sha- Rene Scholte en Henry Mcllveen: een doorstart voor Threnody. Foto Roger van der Kraan des of Silence: muziek met de kracht van rock en de klank van klassiek. Terwijl de een probeer de om net dat ene koortje te arran- geren, begon de ander weer over Threnody: 'Weet je nog bij Threnody? Toen we... en we.... en toen jij... en ik...' Enzovoort. „Ex-drummer Ernst van Ee (in- middels dus weer ex-ex, red.) be gon er op te hameren: laten we weer gaan samenspelen. Ge woon, voor de lol. Nee, echt niet, het was geen vooropgezet plan van Ernst om Threnody weer op te richten", verzekert Henry. En dus gingen de heren in de laat- ste bezetting, ten tijde van de split, (dus aangevuld met Menno Gootjes op gitaar en Ernst van Ee op drums) lekker te keer tijdens de verlofperiode van Rene die zes maanden in Bosnie zat als onder- officier. In de oude oefenruimte, en op hetzelfde tijdstip. Was nog gewoon onbezet. Bands durven zeker niet meer in de Threnody- oefenruimte te oefenen, denkt Henry, omdat ze dan besmet ra* ken met het 'Spook van Threnody'. Want er zijn nogal wat bezettingswisselingen bij Threnody geweest de laatste ja ren. Ging het net ergens op lijken, en dan vertrok er weer een. „Maar bij ons is het nooit onge- zellig geweest", zegt Henry ter wijl Rene bevestigend knikt. Vorige week nam Threnody de beslissing om door te gaan. Het voelde goed, het klonk goed en de readies waren goed. Rene: „En dat sterkte ons in de zeker- heid dat we verder moesten gaan." Het nieuwe oude Threnody zal harder worden, volgens het twee- tal, de lijnen van de laatste cd worden doorgezet. Meer up-tem po. Maar ze zullen er ook 'hooks' in gaan gooien. De mensen moe- ten op straat Threnody-songs gaan neurien, dat hopen Rene en en Henry tenminste. De hooks, het lijkt een gevolg van de cd's waarnaar de zanger en bassist de laatste jaren luisteren. Garbage - ze vinden het een fantastische band met een fantastische produ- der- en zelfs naar Madonna. Het zal schipperen worden met de tijd, beseffen de bassist en de zan ger maar al te goed. Het hele cir cus begint weer vanvoren af aan. Oefenen, opnemen, optreden. Ze houden hun banen aan, dat wel, en ook het Shades of Silence pro ject gaat gewoon door. Een ge- lukkige omstandigheid: Rene en Henry zitten momenteel zonder vriendin, en dat scheelt enorm in de tijd. Rene: ,,We hebben afge- sproken dat we er nu voor gaan. Eerst nieuwe nummers maken, dan de cd opnemen en dan verder kijken." Het tweetal mijmert nog even voort. Al hun generatiegenoten, Gorefest enzo, zijn of gestopt of zijn hopeloos vastgelopen. „We '11 outlive them all", lacht Henry naar Rene. JALMAR TEUNISSEN New schoolpunk, skapunk en hardcorepunk in De Erker VOETBAL - De Schiedamse voetbalvereniging VVK moet zich in alle mogelijke bochten wringen om voor zijn leden voldoende trainingsfacili- teiten te creeren. Door de enorme groei van de jeugdafdeling en de uitbrei- ding van de selectietrainingen is sportpark Kethel dat gedeeld moet wor den met ODC en Ursus, voor de tweedeklasser wat te klein geworden. Voorzitter Rien Ham vroeg onlangs tijdens het sportgala al aandacht voor deze problematiek. Dat Ham's SOS richting de gemeente Schiedam niet overdreven is, blijkt uit de puzzel die vooral jeugdleden wekelijks moeten oplossen om hun trainingslokatie te vinden. Uit een uitgebreid schema in het clubblad moet blijken de voetbaloefeningen deze keer op het eigen gebako-veld, op het gravelveld bij Schiedamse Boys of op het gebako-veld bij SVVSMC wor den afgewerkt. De puzzel op zich is misschien nog niet eens het grootste probleem. Aangezien de velden van Schiedamse Boys en SVVSMC niet in sportpark Kethel liggen maar in het Harga-park, moet ook het vervoer van de verschillende jeugdselecties in goede banen geleid worden. VOETBAL - Het stadion van de Rotterdamse BVO Sparta wordt al enige tijd rigoureus verbouwd. In verband met deze renovatie moeten vertegen- woordigende elftallen regelmatig uitwijken naar een professionele lokatie in de regio. Het hoofdveld van de Schiedamse eersteklasser SVVSMC voldoet aan die kwalificatie en zal daarom komende maandag 14 decem ber gebruikt worden als speellokatie voorde wedstrijd Sparta 2-Volendam 2.Op. sportpark Harga zal deze wedstrijd om 18.30 uur beginnen. BOWLING - Almela. het eerste team van de Schiedamse bowlingvereni- ging Musis Sacrum, gooide afgelopen weekeinde tijdens de derde speel- ronde in de eredivisie van de heren trio leaque het hoogste dagtotaal. On- danks deze hoge pinnfall slaagde het Schiedamse team er niet in om alle drie de wedstrijden te winnen. Na een 2-1 winst tegen CTM uit Rotterdam werden de Schiedammers door Borchland uit Duivendrecht, in een wed strijd met uitzonderlijk hoge scores, met 0-3 verslagen. In de laatste wed strijd tegen GWK Amstelveen kon de goede vorm van de dag toch nog worden omgezet in een duidelijke 3-0 overwinning. Almela staat na drie speeldagen met elf punten op de zesde plaats in de ranglijst en had in de Schiedamse bowler Roel Mol de gemiddeld beste bowler van de dag. Op de ranglijst van dezelfde eredivisie staat het tweede team van Musis Sacrum met een half puntje meer dan Almela op de vijfde plaats. Tijdens de derde competitieronde behaalden zij 5,5 van de 9 te behalen punten. De Musis-dames waren, gehavend door ziekten en blessures, gedoemd om punten in te leveren tijdens de derde speeldag van de dames trio leaque. Na drie verliespartijen prijkt het vorig jaar zo succesvolle Musis Sacrum- trio met elf punten op een troosteloze achtste en laatste plaats. ATLETIEK - De Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna sluit zaterdag 12 december het sportjaar 1998 af met het organiseren van een halve mara thon. Nog niet eerder organiseerde de club in deze periode van het een loop over 21,1 kilometer. De organisatoren van de prestatieloop hebben echter gehoor gegeven aan de herhaalde verzoeken van verschillende trai ners en atleten om met het oog op de voorbereidingen op de voorjaarsma- rathons deze halve afstand aan het programma toe te voegen. Naast de hal ve marathon worden derhalve ook gewoon de vertrouwde lopen over twee, vijf en tien kilometer georganiseerd. Voor alle afstanden geldt dat zaterdag 12 december vanaf 13.00 uur in het clubgebouw van av Fortuna ingeschreven kan worden. De jeugdloop over twee kilometer zal starten om 14.10 uur. Voor de overige drie afstanden zal het startschot om 14.00 uur klinken. Het parcours strekt zich uit van de atletiekbaan van av Fortuna aan de Marnixlaan 7 in Vlaardingen tot de Krabbeplas en de Broekpolder. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden, een herinnering kost drie gulden extra. Namens de Vlaardingse atletiekvereniging geeft Ger van Walsum, (010) 4744969, aanvullende informatie. SCHERMEN - De Schiedamse schermer Mikkel Suijker heeft het jaarlijk- se Stoppunttoernooi van de Vlaardingse schermvereniging Trefpunt ge- wonnen. Suijker doorbrak de jarenlange hegemonie van Jeroen van der Velde en zette met het degen schijnbaar moeiteloos zijn tegenstanders op- zij. Geholpen door zijn superieure techniek toonde de Schiedamse scher mer met zijn overwinning aan dat hij de tot meest succesvolle degenscher- mers van sv Trefpunt gerekend dient te worden. Tijdens het toernooi werd er ook geschermd op de onderdelen sabel en floret. Met de sabel bleek de Maassluisse Lisette het vaardigst. De twee verschillende jeugdcategorieen voor florettisten werden een prooi voor Roland Ekhart en Tom Nichting. TAEKWONDO - De jeugd en junioren van de taekwondo-afdeling van sportinstituut Peter Lagerwaard hebben afgelopen weekeinde deelgeno- men aan het Haagland-toernooi. In de Haagse sporthal Overbosch waren vooral de Schiedamse taekwondo-meiden succesvol. In de A-klasse, voor taekwondoka's met een blauwe band of hoger, behaalde Esther Scholte een derde plaats. Feyza Kilic vocht zich naar een eerste plaats in de B- klasse. In diezelfde klasse behaalden Hatum Eroglu en Susan Silvius een derde prijs. Bij de junioren-jongens was er succes voor Reginald Kooy. Als A-taek- wondoka legde hij in die leeftijdscategorie beslag op het goud. WANDELEN - Eerst lekker wandelen en vervolgens genieten van een oliebol. Dat is het recept van de door wandelvereniging Crooswijk geor- ganiseerde Oliebollentocht. De 31e editie van deze tocht wordt zaterdag 12 en zondag 13 december gehouden. Er wordt gewandeld vanaf het club gebouw van de Crooswijkse speeltuin aan de Schuttersweg 76 in Rotter dam. Er kan gekozen worden uit wandelroutes van 5, 10, 15, 20 en 25 ki lometer. Het startbureau is beide dagen geopend van 8.30 tot 17.00 uur en er kan gestart worden van 9.00 tot 13.00 uur. Voor meer informatie over de wan- deltocht kan gebeld worden naar het secretariaat van w.vv Crooswijk, (010) 4142863. SPORT - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Waterwegge- bied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agenda's, etc. te stu- ren naar de sportredactie van de Maaspost. Het adres daarvoor luidt: Post- bus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Overde Vesten 3 in Schiedam, is ook te be- reiken via de telefax, (010) 4731589. SCHIEDAM - Veel bandjes kla- gen over de weinige gelegenhe- den om op te treden in de regio. En wat doe je dan in zo'n geval? Gewoon, zelf een festival organi seren. Aanstaande zaterdag staan in wijkgebouw De Erker in Schiedam vijf jonge punkbands in de spotlights. Ze hebben zelf alles geregeld en het moet wel heel raar lopen wil het Pon- kruckfestival, zoals ze het ge- noemd hebben, geen leuke avond garanderen. Leon Kerpershoek is drummer van Chillfactor, een van de optredende bands. Samen met wat andere jon- gens zat 'ie in de organisatie. „Als 't dit jaar goed loopt, dan zou 't ze ker wel kunnen dat het volgend jaar nog een keer wordt gehouden. Dit weekend verwachten we zeker wel zo'n tweehonderd mensen. We zijn natuurlijk met vijf bands en die kennen natuurlijk heel wat mensen." Komende zaterdag zal blijken of die voorspellingen uitkomen. Leon geeft wel aan dat er door de orga nisatie in ieder geval van alles aan is gedaan om de zaken goed te la- ten verlopen. Maar hoe begon 't nou? „Remco Meijer, de gitarist van Korch (treedt ook op - red.) is op een gegeven moment van de zo- mer naar de Erker toegegaan om te vragen of ze iets konden organise ren. Er staan daar ook wel eens an dere bands, weet je wel. Toen heb ben ze mij ook gevraagd en zo be gon 't. Samen met Cindy en Dave (jongerenwerkers - red.) zijn we toen begonnen met vergaderen el- ke woensdag. Taken verdelen en zo." Jongerenwerker Dave Islaratoe- boen: „Je moet de boel altijd een beetje sturen, maar voor de rest hebben ze alles zelf gedaan. We hebben ze bijvoorbeeld verteld dat ze ook posters moeten maken. Ook hebben we met ze overlegd wat voor lichteffecten ze bijvoorbeeld wilden. Die hebben we hier, want er zijn hier ook wel 'ns disco's." „We zijn begonnen om bands te vragen", vertelt Leon, „en sommi- ge konden wel, andere niet. Het zijn in ieder geval allemaal be- vriende bands. Allemaal met een gemiddelde leeftijd van zo'n twin- tig jaar. Daarna hebben we het bij voorbeeld ook over het entreegeld Chillfactor: een van de deelnemende bands aan het Ponkruckfestival. Foto Roger van der Kraan gehad. Je kan 't natuurlijk gratis doen, maar dan komen er mis schien allemaal mensen die niet voor de muziek komen. Dus wil den we toch iets vragen, nou dat is een knaak geworden." Islaratoeboen: „Daar gaan we na afloop wat leuke dingen mee doen. Er is geen band die uitbetaalt krijgt. We kunnen ermee uit eten gaan ofzo, we zien wel." „Toen zijn we flyers enzo gaan maken", vervolgt Leon zijn ver- haal. „Ik heb ook nog wat krantjes gebeld en stadsradio zou nog ko men. Voor de apparatuur en lich- ten en dat soort dingen hoeven we niet te zorgen. Daar in de Erker hebben ze altijd al pop workshops gehad en in het weekend oefenen er ook bandjes. Alles is er dus al." Vijf regionale bands, allemaal uit Rotterdam en omstreken maken vanaf half acht hun opwachting. Allemaal zullen ze ongeveer drie kwartier spelen. Wat krigen we te horen Leon? „Nou onze eigen band, Chillfactor natuurlijk. We spelen wat snellere punk. Beetje new-school achtig. Over twee we- ken gaan we onze tweede demo opnemen, met vier of vijf num mers erop. Dan is er nog Rectum, vrienden van ons, waar we al een aantal keren mee hebben gespeeld. Die spelen een soort van ska/punk mix. Dan Korch, een punk hard core band, die alweer een jaar be- zig zijn. Dan ook nog B. C. P. die al een cd uithebben op Tocado re cords. Grappige punk met af en toe wat vrolijke stukjes. Drawback is de laatste, maar die ken ik niet, dat zijn vrienden van Remco, geloof ik." Een leuke line-up, ongetwijfeld, maar dat moet iedereen zaterdag zelf maar gaan uit maken. Op het Ponkruck festival. Het Ponkruck-festival, met Chil lfactor, Rectum, Drawback, B.C.P. en Korch. Zaterdag 12 december in wijkgebouw De Erker, Jan van Avennesstraat 32. Entree fl. 2,50. Deur gaat open om 19. 00 uur en de eerste band zal beginnen om 19.30 uur. Einde om 24.00 uur. Bereikbaar met bus 52, halte Jan van Avennesstraat. SANJAY SOEKHLAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 17