Jonge Schiedamse dichters over vakantie, spoken, broertjes en zusjes 'We kunnen betereenstapjeterugdoen' uusuir 98/99 Goudkleurige schuur- sponsjes uit Oman flits ROTTERDAM Buy I AKAI MaasposT 'Het hoeft niet te rijmen' Mannen met vuurwapens aangehouden Blauwe Brug Mannenteam Juventus komt niet los van degradatieplaats VIDEO ISION De eerste, debeste met denieuwste films! MaasstaP KiMDQSK): Wonder SCHIEDAM - Het mannen team van de Schiedamse bas- ketbalvereniging Juventus heeft het dit seizoen zwaar te verduren. Na veertien wed- strijden in de promotiedivisie staat het team van trainer- coach Peter van der Waal pas op een overwinning. Degra- datie lijkt onafwendbaar. „Misschien is het wel beter om nu een stapje terug te doen'meent steunpilaar Ro nald van Ooijen. „We zitten duidelijk in een opbouwfase. Voor veel nieuwe en jonge spelers is het huidige niveau vaak nog net iets te hoog ge- grepen. Ze komen een klasse lager waarschijnlijk veel beter tot hun recht. Daarom zou het niet dramatisch zijn als we dit seizoen voor de bijl gaan. Maar het blijft natuurlijk wel jammer." Nederlagen Oliebollen-toernooi bij PPSC Het water stijgt WK tot de lippen Squash voor bedrijventeams 12-jarige wint snelschaaktoernooi CHESS Nieuwjaarsloop maakt doorstart hnmeUCUMMu Tussenstand per 20/12 Keepersklassement Topscorers Clubklassement WEEKBLADEN Woensdag 23 december 1998 xq53 Hervormde gemeente Grote Kerk, aanvang 10.00 uur, dhr. J. Visser. Aanvang: 17.00 uur, kand. P.C. Zorge. Bethelkapel, aanvang 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, aanvang 10.00 uur, ds. L.A. Kopmels. Gereformeerde Kerk De Ark, aanvang 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. MagnaliaDei Kerk, aanvang 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, aanvang 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek, aan vang 10.30 uur, drs. A.G.M. van de Ende. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, aanvang 10.00 uur, cand. W. Verwaard. Grote Kerk, aanvang 17.00 uur, cand. P.C. Zorge. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. L.G. Compagnie. Aanvang: 16.30 uur, ds. E.A. Mouissie. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219, aanvang 10.00 uur, ds. W.F. Jense. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk Zaterdag 26 decem ber 09.30 uur, euch.viering, voor- ganger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 11.00 uur euch.vie ring, voorganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen euch.viering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zondag hoogmis, aan vang: 10.15 uur pastoor P.M. Vis- mans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, Kerstzangdienst. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Chris telijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. SCHIEDAM - Net voor kerstmis heeft de kinderboekenweek van 1998 dat als thema 'Van rijm tot rap' had een feestelijk slot ge- kregen voor de basisschoolleer- lingen in Schiedam-Noord. De ongeveer vierhonderd gedichten die naar aanleiding van dit the ma door deze kinderen gemaakt werden, zijn gebundeld in het boekje 'Het hoeft niet te rijmen' dat sinds zaterdag 19 december bij boekhandel Mercurius te koop is. Het eerste exemplaar van de dichtbundel werd tijdens de zaterdagavondopenstelling overhandigd aan wethouder A. Wiegman. „Ik wist niet dat er zoveel jonge dichters in Schiedam-Noord woon- den. De kinderen van de basis- scholen die meededen hebben een bonk creativiteit aan de dag ge- legd. Het is ontzettend aardig voor de kinderen dat zo op jonge leeftijd iets van zichzelf gepubliceerd zien en ik weet zeker dat het voor ieder Wethouder Wiegman weet zeker dat minstens een van de jonge dichters een nieuwe Kopland of Herzberg wordt. Foto Roger van der Kraan kind ontzettend leuk is om over twintig jaar dit boekje nog eens uit de kast te pakken en zijn of haar ei- gen gedicht weer te lezen. Ook weet ik zeker dat een van deze jon ge dichters uitgegroeid zal zijn tot SCHIEDAM - Twee tentoonstel- lingen met precies dezelfde kunst- werken: de Schiedamse kunstena- res Yvon Koopman draait er haar hand niet voor om. Met behulp van dag- en nachtlicht (blacklight) lukt het haar om de 'verborgen werel- den', gemaakt van bijvoorbeeld goudkleurige schuursponsjes uit Oman en geheimzinnig Chinees papier, elke keer weer een andere uitstraling te geven. De kunstwerken worden momen- teel geexposeerd in de etalage van Musis aan het Broersvest 75-77. De prijzen lopen uiteen van fl. 30,- tot fl. 750,-. een groot dichter. Ik weet niet welk kind dat zal zijn, dat zal de toe- komst uitwijzen", aldus wethou der Wiegman die liet weten dat hij het een bijzonder en uniek initia- tief vindt. „Ik heb laten verifieren of ooit ergens anders in Nederland gedichten van leerlingen op deze wijze gebundeld werden, maar zo- ver men heeft kunnen nagaan is dit niet eerder gebeurd. Wat dat be- treft heeft Schiedam een primeur en ik denk dat het initiatief wel na- volging zal krijgen." Volgens Wiegman zijn gedichten tegen- woordig weer in, dit blijkt onder andere uit het feit dat we ze aan- treffen aan op allerlei openbare plaatsen zoals bijvoorbeeld op een wand in een metrostation. „Het is goed dat leerlingen zich bezighou- den met dichten omdat ze er hun gevoelens in kwijt kunnen en zich leren uitdrukken", zo liet de wet houder weten. Na deze toespraak konden de eerste exemplaren ge- kocht worden. Trotse ouders schaarden zich met kinderen rond de boekenkraam. Een aantal kinde ren die het boek kregen, lieten hun exemplaar door de wethouder sig- neren. De bundel 'Het hoeft niet te rij men' is tot stand gekomen op initi atief van Ruud Aret van Boekhan del Mercurius. Even na de zomer- vakantie stuurde hij de basisscho- len in Schiedam-Noord een brief waarin hij het thema 'Van rijm tot rap' toelichtte en de scholen uitno- digde om hier iets mee te doen. Docenten van De Regenboog, De Violier, Het Windas, De Vlinder, De Notenkraker, De Troubadour, de W.A. van Lieflandschool en de Klinder zijn toen met hun leerlin gen aan het dichten geslagen. De scholen bepaalden zelf welke groepen ze mee lieten doen en wa- ren vrij in de keuze van de vorm waarin zij de gedichten lieten schrijven. Er zijn dan ook verschil- lende dichtvormen toegepast, zoals elfjes (een woord, twee, drie, vier woorden, dan weer een woord), haiku's (vijf lettergrepen, zeven lettergrepen, vijf lettergrepen) en limericks. De docenten bepaalden zelf in hoeverre ze hun leerlingen begeleidden, of ze een onderwerp aan wilden dragen en of ze in de klas correcties wilden aanbrengen. Uit dit initiatief zijn korte en lange gedichten tot stand gekomen, seri- euze en humoristische. De docen ten maakten een selectie en deze inzendingen werden tijdens de kin derboekenweek geexposeerd in het winkelcentrum Hof van Spaland. Het winkelend publiek kon een week lang in de verschillende eta- lages gedichten lezen en kennis- maken met wat kinderen in Schie dam-Noord bezighoudt: hun ou ders, broertjes en zusjes, vakantie, pesten, de toekomst, huisdieren, zwervers, de seizoenen, spoken en nachtmerries. De kinderen die hun emoties, fantasieen en belevingen aan het papier toevertrouwde kun nen nu hun gedicht teruglezen tus- sen de gedichten van hun klasge- noten en leeftijdgenoten. Van som- mige kinderen is ook naast hun ge- SCHIEDAM - Tijdens een contro- le op de Burgemeester van Haaren- laan heeft de politie in een auto een pistool aangetroffen. De bestuur- der van het voertuig, een 48-jarige man zonder vaste woon- of ver- blijfplaats, werd daarop aangehou den. Ook een medepassagier, een 30-jarige Amsterdammer, werd aangehouden. Hij bleek in het be- zit van een kleine hoeveelheid ver- dovende middelen (cocaine, heroi ne, hasj en hennep). De verdoven- de middelen, het pistool en acht patronen zijn in beslag genomen. De politie stelt een nader onder- zoek in. dicht ook hun eigen tekening ge- plaatst. Voor de omslag is gebruik gemaakt van een prachtige plak- kaatverftekening van Mariska van Mil uit groep 8 van CBK Kethel. Ruud Aret die de publicatie rond heeft weten te krijgen door mede- werking van de ondernemingsver- eniging Hof van Spaland is trots op het resultaat. Alvorens hij het eer ste exemplaar aan Wiegman over- handigde, las hij twee gedichten voor die er voor hem het meest uit- sprongen. Het eerste gedicht dat hij voorlas heet 'Wonder' en werd ge- schreven door Siimeyra Cileli, een leerling uit groep 8 van De Noten kraker. Meisje met een ballonetje op het zebrapad Een auto die niet remt. Auto, die niet remt. Mensen schreeuwen, het ballonetje schiet omhoog. Meisje spant haar hand en zweeft over het asfalt statig naar de overkant. De overkant; daar loopt ze verder en kijkt niet meer om. Naast haar wiegt een witte ballon, steeds kleiner en kleiner: Een vlekje in de verte. Een stip en weg. ANITA BEUER SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug ligt vanaf 11 januari een programmaboekje klaar met informatie over activiteiten die staan gepland voor de eerste helft van 1999. Een greep uit het aanbod is Yoga voor beginners op donder- dagavond, een cursus Donkere Ka- mer Fotografie op maandag- avond, Streetdance 9 tot en met 12 jaar op dinsdag en Tekenen Schilderen voor Tieners. Wijkcen trum De Blauwe Brug is te vinden aan het Bachplein 590 tel. 247 04 64. Afgelopen zaterdag kon Juventus in de sporthal Margriet evenmin het glas heffen op een overwinning. Or- ca's uit Urk zegevierde tamelijk simpel met 67-88. „Het was zeker geen ingecalculeerde nederlaag", stelt Ronald van Ooijen, in het dage- lijkse leven werkzaam bij Pirtek (hydraulische componenten) in de Spaanse polder. „We waren de laat- ste wedstrijden aardig op dreef. We verloren weliswaar, maar in hetspel zat wel degelijk een stijgende lijn." De start van Juventus in de thuis- wedstrijd tegen Orca's was echter rampzalig. ,,A1 naachtminuten was het duel min of meer verloren voor ons", weet Ronald van Ooijen, die als forward fungeert in de hoofd- macht. „We stonden toen met 28-3 achter. Zo'n negatieve marge maak je in de rest van de wedstrijd natuur lijk niet meer goed. Onze instelling deugde in de beginfase niet. De con- centratie was slecht. Mede daardoor leverde bijna elke aanval van de Or- ca's een doelpunt op. Gelukkig konden we ons na de rust herstellen. We wilden onszelf niet laten verne- deren. De tweede helft hebben we qua score zelfs gewonnen. De ach- terstand was echter veel te groot om er nog een spannende wedstrijd van te maken. Orca's deed het uiteraard wel iets rustiger aan in de tweede helft. De overwinning was tenslotte toch al binnen. Toch vonden ze het niet leuk dat de tweede helft op onze naam kwam. Dat was hun eer te na. Voor ons was het niet meer dan een schrale troost." Ronald van Ooijen wist vooraf dat het seizoen voor Juventus moei- zaam zou verlopen. De Schiedamse ploeg werd in de voorbije zomer na- milmm Het mannenteam van Juventus grossiert dit seizoen in nederlagen. Foto Roger van der Kraan In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam". De tussenstand wordt wekelijks in deze krant gepubli ceerd. Alle 129 clubs die uitkomen in de hoofd- tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal en gevestigd zijn in het verspreidings- gebied van Maasstad weekbladen doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '98-'99. De club van de minst gepasseerde doelman krijgt van Kinorama een videocamera en -recorder. Oneens met de stand? Bel of schrijf de Maasstad-redac- tie: 010-400.44.91/postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. 4 tegengoals 1 Smitshoek; 5 tegengoals 2. Hellevoetsluis (zat); 7 tegengoals 3. Alexandria'66 (zat); 8 tegengoals 4. Coal, Strijen, HVO, WCR; 9 tegengoals 8. PFC, Hermes DVS; 10 tegengoals 10. Oude Maas; 11 tegengoals 11. Zinkwegse Boys, OVV, Zwervers Ca- pelle 12 tegengoals 114. NSW, GTB, RKWIK, Overmaas. melijk getroffen door een heuse leegloop. Liefst zes spelers uit de A- selectie vroegen overschrijving aan. Twee basketballers meldden zich aan bij Rotterdam, drie spelers stapten over naar Rotterdam-Zuid. Geheel toe vallig was die verhuizing niet. De voormalige trainer-coach van Juventus, Aijen de Bruin, ging aan de slag bij Rotterdam-Zuid. Dat was voor drie betrokken spelers de belangrijkste reden om Juventus te verlaten. „Door de aftocht van al die spelers zijn we zowel kwalitatief als kwan- titatief kwetsbaar geworden'con- cludeert Ronald van Ooijen. „De basis is dit seizoen wel heel erg smal. Als er een of twee spelers ge- blesseerd zijn of om andere redenen niet kunnen spelen, zitten we me- teen in grote problemen. Jonge spe lers die er eigenlijk nog niet aan toe zijn, krijgen dan noodgedwongen veel speeltijd. Zelfs onze trainer- coach Peter van der Waal heeft al een keertje moeten meedoen om het team compleet te maken. Ideaal is de situatie dus allerminst." Volgens Ronald van Ooijen kan de technische baas Van der Waal wei- nig aan de huidige malaise verande- ren. „Peter is een vechter. Hij kan slecht tegen zijn verlies. Hij blijft zich maximaal inzetten, maar hij beseft ook wel dat handhaven dit seizoen een bijna onmogelijke op- dracht is. Ik vind het leuk dat Peter terug bij Juventus is. Ik heb vroeger nog met hem samengespeeld. Hij kent de specifieke Juventus-cul- tuur. Hij moet echter in prestatief opzicht even geduld hebben." Hoewel Juventus dit seizoen gros siert in nederlagen, heeft Ronald van Ooijen het nog steeds prima naar zijn zin bij de Schiedamse club. „Door alle verliespartijen is de op- komst op de training wel wat min der dan in andere jaren", geeft hij toe. „Het vertrouwen en de motiva- tie zijn bij sommige spelers toch wel een beetje verdwenen. Al die neder lagen gaan inderdaad wel vervelen. Toch zit het met de sfeer in het team nog wel goed. Iedereen kan goed met elkaar overweg. We kunnen iets hebben van elkaar. Dat is een mooie basis om volgend seizoen op verder te bouwen." Ronald van Ooijen vermoedt dat er na dit seizoen nog een paar oudere spelers (Willem Doornik) uit het eerste team zullen wegvallen. „Het is misschien daarom maar beter om op een lager niveau te gaan werken aan een nieuw team", legt hij uit. „De jonge talenten kunnen dan rus- tig rijpen. En als je een paar keer wint, groeit het vertrouwen vanzelf. Met een goede mix van jong en oud moeten we op den duur dan wel weer kunnen terugkeren naar de promotiedivisie. Maar we moeten niets forceren. Dat heeft geen enke- le zin." Zelf denk Ronald van Ooijen nog lang niet aan stoppen. Daarvoor vindt hij basketbal veel te leuk en het verenigingsleven bij Juventus veel te gezellig. Hij speelt vanaf zijn elfde bij de Schiedamse club. Tus- sendoor deed hij even een jaartje aan handbal bij HVK. Het basketbal en Juventus bleven echter trekken. Hij speelt nu alweer voor het zeven opeenvolgende jaar in het eerste team. „Ik heb er nog steeds veel lol in", glimlacht hij. ,,Zolang ik er plezier in heb, ga ik door. Ik vind het wel jammer dat we onze thuiswed- strijden in Sporthal Margriet moe ten afwerken en niet in onze eigen sportzaal Oost. Daardoor raak je toch een beetje de binding kwijt met de achterban. Omdat de uitloop- ruimte in onze zaal echter te kort is, moeten we wel naar Margriet uit- wijken. Jammer, maar niets aan te doen." Sportzaal Oost is deze week weer het toneel van het jaarlijkse basket- baltoernooi voor teams van Schie damse basisscholen. Maandag, dinsdag en woensdag hebben liefst 48 ploegen gestreden om de hoog- ste eer. In februari volgen de finales. Juventus fungeert als organisator, gastheer en leider van het populaire evenement. „Het toernooi is een echte traditie geworden", zegt pr- vrouw Daniella Boogerd. ,,We zit ten dit jaar echt nokkie vol. De inte- resse in basketbal onder de jeugd stijgt nog steeds. Dat komt waar schijnlijk door Michael Jordan en zijn makkers uit de Amerikaanse NBA. Juventus heeft nog geen ech te ledenstop voordejeugd. Maarwe kunnen niet zomaar nieuwe speler- tjes blijven inschrijven. Daarom kijken we nu eerst naar de kwaliteit en interesse van potentiele jeugdle- den. Zo'n schooltoernooi is daar voor een ideale gelegenheid." Norbert Kleinherenbrink VROUWENVOETBAL - Na eerdere vruchteloze pogingen is de Schie damse voetbalvereniging PPSC er eindelijk in geslaagd om tussen Kerst en Nieuwjaar een vrouwenvoetbal-toernooi op poten te zetten. Het zoge- naamde Oliebollen-toernooi wordt op maandag 28 december verspeeld. Op de PPSC-velden van het sportpark Thurlede wordt die dag van 09.30 tot 15.00 uur gevoetbald met vooral een hoog gezelligheidsgehalte. Van- wege het grote aantal aanmeldingen zijn zowel de dames als de meisjes- junioren in twee poules ingedeeld. Om er zeker van te zijn dat het toernocvi dit jaar ook daadwerkelijk doorgang kan vinden, is alvast een alternatief speelschema opgesteld. Bij slecht weer zullen de vrouwenvoetballers na- melijk uitwijken naar het kunstgras. VOETBAL - Dit is geen bericht over het opnieuw blank staan van de vel- den van VVK. Onder het mom 'het water stijgt ons tot aan de lippen' heeft de Schiedamse voetbalvereniging deze week de noodklok geluid over het feit dat de club op het huidige sportcomplex uit z'n jasje aan het groeien is. In een brief gericht aan de gemeente Schiedam en de gemeenteraad zet VVK uiteen dat de drie huidige wedstrijdvelden en het ene gebako-trai- ningsveld niet toereikend zijn om de ongeveer 800 leden van de drie sportpark Kethel-bewoners op een probleemloze wijze te laten spelen en trainen. Vooral VVK, met zo'n 300 jeugdleden, moet voor zijn trainingen daarom regelmatig uitwijken naar andere trainingslokaties. Los van de lo- gistieke problemen, meldt de vereniging dat dit ook op het punt van de veiligheid van de trainende jeugdleden geen adequate oplossing is. Om op korte termijn de problemen het hoofd te bieden, zou VVK graag zien dat hun twee jaar geleden geopperde plan om op de voormalige land- ijsbaan een groot trainingsveld aan te leggen alsnog wordt uitgevoerd. De keuze voor deze lokatie die momenteel als heemtuin dienst doet, legiti- meert de club met het standpunt dat Schiedam zich momenteel afficheert als een gemeente die de jeugd op een gezonde en sociale manier bezig wil houden. SQUASH - De squash-afdeling van de Schiedamse omnivereniging Her mes DVS organiseert in de maanden januari tot en met april een squash- competitie voor bedrijventeams. Er wordt eens per twee weken een hele dinsdag- of woensdagavond gespeeld in een poule voor beginners of voor gevorderden. Deelname kost 75 gulden per team. Teams met minimaal drie leden kunnen zich nog tot 31 december inschrijven bij Frans de Mol, telefoon (010) 247 06 75. SCHAKEN - Ongeveer 50 schakers deden 11 december een gooi naar de winst in het snelschaaktoernooi van de Vlaardingse schaakvereniging CHESS. In de hoogste finalegroep bleek een 12-jarig schaaktalent de sterkste van allemaal. Ook erkende snelschakers als John van Baarle en Gabriel Smit konden Marc Erwich niet stuiten. Alleen Daniel van Loenen slaagde erin een half puntje van hem af te snoepen en derhalve werd Er wich met 5,5 van de te behalen 6 punten, de ongeslagen winnaar. ATLETIEK - De Nieuwjaarsloop in Hoek van Holland krijgt dit jaar toch een vervolg. Omdat een nieuwe groep vrijwilligers van Vereniging Ten- nispark De Hoek zich over de hardloopwedstfijd heeft ontfermd, is de vo- rig jaar gehouden 25e editie, bij nader inzien, niet de laatste geweest. Za terdag 2 januari zal geheel volgens de tradities vanaf het tennispark aan de Harwich weg 125 in Hoek van Holland gestart worden op een drietal af- standen. Om 10.00 uur klinkt het startsignaal voor de jeugdloop over 2,5 kilometer. Een uur later komen de atleten aan de beurt die kiezen voor de 5 en 10 kilometer. Het parcours voert de deelnemers door het bosrijke en heuvelachtige gebied nabij het clubgebouw van de tennisvereniging. Deelnemen aan de 26e Nieuwjaarsloop kost fl. 2,50 voor de jeugdloop en vijf gulden voor de twee overige afstanden. Voor iedere loper is er na af- loop een kop erwtensoep beschikbaar en daarnaast maakt elke deelnemer kans op mooie naturaprijzen in de verloting. Speler cijfer gem. 1. Kees v. Wonderen 8 6,89 Feyenoord 2. Patrick Paauwe 6 6.64 Feyenoord 3. Jean-Paul van Gastel 7 6,47 Feyenoord 4. Ellery Cairo 5 6,41 Excelsior 5. Tininho 6,41 Feyenoord 6. Michael v.d. Kruis 6 6,41 Excelsior 7. Bert Konterman 7 6,35 Feyenoord 8. NicoJalink 6.31 Sparta 9. Damien Hertog 6 6,28 Excelsior 10. Paul Bosvelt 5 6,28 Feyenoord 11Peter van Vossen 5 6.24 Feyenoord 12. MichielSol 5 6,19 Dordrecht '90 13. Bonaventura Kalou 6,17 Feyenoord 14. JoopLankhaar 6/6 6,13 Dordrecht '90 15. Julio Cruz 6 6.07 Feyenoord 16. Marilia de Santana 7 6,06 Sparta 17. Richard Plug Dordrecht '90 5/5 6,06 18. Atjan vd Laan 5 6,05 Sparta 19. Karsten Myssing Dordrecht '90 5/6 6,00 20. Mohammed Allach 6 6,00 Excelsior Kees van Wonderen scoorde zondag in de klassieker Feye- noord-Ajax (1-1) zijn eerste doelpunt van het seizoen. De in ternational zag een eerste inzet op de lijn gekeerd door Ajax- doelman Edwin v/d Sar, maar maakte het vervolgens in de re bound alsnog af: zwaar belaagd door Ajacied Frank de Boer kop- te hij de 1-1 tegen de touwen. In zijn derde seizoen bij Feyenoord blijkt Van Wonderen zijn draai helemaal gevonden te hebben. Vorig seizoen moest hij door een slepende blessure nog een groot aantal wedstrijden laten schieten, maar nu vormt hij samen met Bert Konterman het vaste verde- digingsblok van de Rotterdamse koploper in de eredivisie. Van Wonderen was zondag een van de twee Feyenoorders die voor hun aandeel in de wedstrijd te gen Ajax een 8 kregen. Behalve de verdediger werd ook keeper Jurek Dudek op die manier in het zonnetje gezet. De volgende tussenstand van de Radio Rijnmond Voetballer Van Het Jaarverkiezing verschijnt pas weer na de winterstop op 10 februari 1999. Speler Doelpunten 1. Jurek Dudek 8 6,89 1. Rick Hoogendorp ex-Dordrecht '90 14 goal Feyenoord 2. Jaco de Ligt Dordrecht '90 6/7 6,43 2. Julio Cruz 8 goals Feyenoord 3. Roland Jansen 6 6,37 3. ErikTammer 7 goals Sparta Sparta 4. Carlo l'Ami Excelsior 5 6,18 Ellery Cairo Exelcior 7 goals 1Feyenoord 2. Excelsior 3. Dordrecht '90 4. Sparta week- cijfer 6.45 5,07 5,68 5.46 gem. STAD ROTTERDAM VERZEKERINCEN RADIO!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 5