Pi 'Mijn uitgangspunt is om sport bereikbaar te maken voor iedereen' Integrate sportnota belangrijkste agendapunt voor1999 mmmm Het glas heffen op het nieuwe jaar Mark Huizinga gekozen tot sportman van Vlaardingen Sportjaar 1998 voor enkele Maassluise sporters definitieve doorbraak Het sportjaar 1998 volgens wethouder Aart Kool Het sportjaar 1998 volgens DSR-directeur Jan van Vugt 10 Trefpunt-jeugd succesvol op eigen toernooi SVVSMC houdt wedstrijdritme vast Winterse crossloop in Maassluis w Revanche VDL MSV71 Verrast m wx54 Natascha van Gurp werd uitgeroepen tot 'meest talentvolle sportster van het jaar'. Foto Roger van der Kraan VLAARDINGEN - „De nadruk van de huldiging van de Vlaardingse sportkampioenen heeft nooit gelegen op het brengen van een groots spek- takel. De gemeente en de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heb- ben altijd gekozen voor een intiem samenzijn, waar kampioenen op een ongedwongen wijze met elkaar, maar ook met vertegenwoordigers vanuit de gemeenteraad, de sportraad of met andere belangstellenden in contact kunnen komen", schrijft VRSR-voorzitter Peter van Wilsum in het pro- grammaboekje van de traditionele huldigingsavond. Van Wilsum kon vorige week woensdag na afloop van de huldiging weer met een tevreden gevoel huiswaarts keren. Tijdens de ontvangst van de Vlaardingse sportkampioenen door het college van burgemeester en wet- houders kon iedereen als 'haringen in een ton' samengepakt in de raadzaal van het stadhuis inderdaad naar hartenlust intiem samenzijn en niet ge- stoord door de de sporters die weggestopt in een hoekje hun huldeblijken in ontvangst mochten nemen, het sportjaar 1998 nog eens met elkaar door- nemen. In deze 'door de kampioenen hogelijk gewaardeerde' ambiance werd in hoog tempo toegewerkt naar het hoogtepunt van de avond; de be- kendmaking van de winnaars van de drie gemeentelijke sportprijzen. Als voorgerecht op het afsluitende buffet mochten Natascha van Gurp, Mark Huizinga en WS V hun nominaties inwisselen voor de echte titel. De 15-ja- rige Natascha van Gurp werd als gevolg van haar nationale en internatio- nale judoprestaties gekozen tot meest talentvolle sporter van het jaar en mocht daarvoor 'de sportprijs van de gemeente Vlaardingen' ophalen. De waterpoloers volgden vanwege hun promotie naar de landelijke eerste klasse, badmintonclub Refoba op als sportploeg van het jaar. In de voor Vlaardingen nieuwe categorie sportman/sportvrouw van het jaar ging de titel naar de internationaal topjudoka Mark Huizinga. Vlaardingen mag zich als gemeente gelukkig prijzen met sporters van dit kaliber maar natuurlijk ook met het feit dat het erin is geslaagd de beste stuurlui aan boord te halen van de commissie Huldiging Vlaardingse Sportkampioenen. Zo zal er ook het volgend jaar een onveranderlijk suc- cesvolle huldiging van de kampioenen georganiseerd worden. WATERWEG - Zowel georgani seerd als ongeorganiseerd zullen er de komende week weer heel wat handjes worden geschud en geluk- wensen worden uitgewisseld. In de sportwereld is het gemeengoed om deze traditionele handelwijze vooral in een georganiseerde vorm te gieten. Daartoe zal iedere zich- zelf respecterende club begin 1999 weer een nieuwjaarsreceptie orga- niseren. Een greep uit het aanbod: Vrijdag 1 januari vanaf 16.00 uur bij Ex celsior Maassluis, Deltasport, Her mes DVS, CION, VVK, Fortuna Vlaardingen en RKWIK. Zaterdag 2 januari vanaf 14.00 uur bij TSB, vanaf 15.00 uur bij Zwaluwen, vanaf 16.00 uur bij DVO, vanaf 17.00 uur bij korfbalvereniging Vlaardingen, vanaf 18.00 uur bij SVVSMC, vanaf 19.00 uur bij Oranje Nassau, HBSS en vanaf 19.30 uur bij het Vlaardingse Spi rit. Zondag 3 januari vanaf 15.00 uur bij S VDPW, jeu de boulesclub Vlaardingen, ODC/Ursus en honk- balvereniging Holy, vanaf 15.30 uur bij Excelsior'20. Maandag 4 VLAARDINGEN - Schermver- eniging Trefpunt organiseerde on- langs het jaarlijkse Kerstballen- toemooi. Op dit regionale scherm- toernooi voor de jeugd werd in twee categorieen geduelleerd. Op het onderdeel 'floret elektrisch' ging de winst naar Trefpunt-scher- mer Ronald Ekhart. Ekhart bleek net iets geroutineerder met het steekwapen dan clubgenoot Iwan Groeneveld. Ook in de klasse 'floret mecha- nisch' bleef de hoofdprijs in eigen huis. Roel van der Pot versloeg in de finale de Delftse schermer Bo van Leeuwen. SCHIEDAM - Van een echte win- terstop is voor de voetballers van SVVSMC geen sprake. Om het wedstrijdritme vast te houden heeft de Schiedamse eersteklasser in ja nuari een viertal oefenwedstrijden gepland. De door Guus Haak ge- trainde selectie speelt derhalve op dinsdag 5 januari om 20.00 uur thuis tegen Vitesse Delft. Op dins dag 12 januari is SVVSMC vanaf 20.00 uur gastheer van Sparta. Zaterdag 16 januari staat om 14.30 uur Heeijansdam-SVVSMC op de rol en tenslotte op dinsdag 26 janu ari vanaf 20.00 uur de oefenpot SVVSMC-VVM. januari vanaf 16.00 uur bij Asvion. Dinsdag 5 januari vanaf 20.00 uur bij toerclub Rijnmond. Zondag 9 januari vanaf 14.00 uur bij De Ooi- evaars en vanaf 16.00 uur bij ten- nisvereniging Holy. Het is voor de sportredactie van Maaspost natuurlijk geen doen om op al deze en andere nieuwjaarsre- cepties te verschijnen. Daarom wensen wij alle sporters en sport- verenigingen in het Waterwegge- bied vanaf deze plek alvast een succesvol 1999 toe. MAASSLUIS - In het clubblad van atletiekvereniging Waterweg wordt crossen gepromoot als de ideale inspanning voor atleten die willen werken aan hun kracht, snelheid, coordinatie en uithou- dingsvermogen. AVW biedt een ieder ook meteen de mogelijkheid deze afwisselende wedstrijdvorm in de praktijk uit te testen. Zondag 3 januari wordt namelijk voor de derde en laatste keer dit seizoen een Wintercross georganiseerd.Op en rond de dijk nabij het clubge- bouw aan de Merellaan in Maas sluis wordt dan een parcours van ongeveer drie kilometer uitgezet dat naar believen een, twee of drie keer gelopen kan worden. Om 11.00 uur starten de lopers die kie- zen voor 66n ronde. De lopen over 6 en 9 kilometer gaan tien minuten later van start. Hans Bourquin, (010) 591 63 23, geeft namens AVW desgevraagd aanvullende informatie. Rotterdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El- ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro- gramma dat steeds wordt geactua- liseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010 - 4004.285. Karlijn Petri en Fran^oise Harteveld absolute blikvangers MAASSLUIS - Karlijn Petri wordt geselecteerd voor het Ne- deriands team (hockey), Fran chise Harteveld wordt Europees kampioene en wereldkampioene studenten (judo), voetbalvereni- gingen VDL en MSV'71 worden kampioen en promoveren, de Maassluise Sport- en Recreatie- raad bestaat vijfentwintig jaar. Genoeg redenen om in de laatste Maaspost van het jaar 1998 eens terug te blikken op enkele spor- tieve hoogtepunten. Ook vanuit politiek en bestuuriijk oogpunt was dit jaar soms erg interes- sant. Wat te denken van de ge- meenteraadsverkiezingen in maart, de grootscheepse verhuis- plannen van de clubs aan de Merellaan, het te ver van de vel- den afgeiegen ciubgebouw van Evergreen en de veldenuitbrei- ding van Excelsior Maassluis. Al tijdens het door de Maassluise Sport- en Recreatieraad georgani seerde sportgala van vijftien de- cember 1997 viel op dat Maassluis veel sporttalenten herbergt. De ab solute blikvangers waren die avond twee jonge vrouwen: Kar lijn Petri (kampioen geworden in tennis en hockey) en Framboise Harteveld (succesvol judoka). In het jaar 1998 zouden hun talenten nog duidelijker aan het licht ko men; Petri werd hockey-internatio nal, Harteveld Europees kampioe ne en wereldkampioene (voor stu denten). Beiden zullen het afgelo- pen jaar dus beschouwen als het jaar van de definitieve doorbraak. In januari 1998 was Karlijn Petri al optimistisch gestemd wat betreft haar interlandcarriere. „Ik zit nu bij Jong Oranje en het beleid bij de hockeybond is er de laatste tijd op afgestemd de doorstroming te be- vorderen", sprak ze. „Het Neder- lands team zou dus haalbaar moe- ten ?ijn." Eater dit jaar zou bonds- coach Tom van't Hek haar bij de selectie van het Nederlands team halen. Judoka Franchise Harteveld, die bij budosport Mahorokan al jaren- lang te boek stond als een groot ta lent, liet dit jaar zien waartoe ze in staat is. Vorig jaar haalde ze reeds de finale van het Europees kampi- oenschap judo, maar stuitte daar op de kolos Maksymow uit Polen. In mei 1998 zou ze echter revan che nemen op haar concurrente. In het Spaanse Oviedo won Harte veld van de Poolse en werd zo- doende Europees kampioene in de open klasse. Harteveld was uiter- Francoise Harteveld werd dit jaar zelfs speciaal gehuldigd in het stadhuis. Foto Roger van der Kraan aard dik tevreden over de behaalde titel. „Die Maksymow is al boven de dertig en dus heel ervaren. Onze bondscoach, die in 1984 is gestopt, heeft nog tegen haar gejudood. Bo- vendien weegt ze 158 kilo en is ze drie koppen groter dan ik. Toen ik voor de eerste keer tegenover haar stond, dacht ik dan ook: wat een beer! Zo'n vrouw leg je natuurlijk niet zomaar op de grond. Vorig jaar was de eerste keer dat ik haar ontmoette in een wedstrijd. Ik wist dus niet zo goed hoe ik haar moest aanpakken. Maar ik heb wel veel van dat verlies geleerd en er deze keer dus profijt uit getrokken." Na haar glorieuze overwinning werd Harteveld ook nog speciaal door de burgemeester gehuldigd op het stadhuis. Waar veel Maassluizers ongetwij- feld goede herinneringen aan heb- ben overgehouden, zullen de kam- pioenschappen van voetbalvereni- gingen VDL en MSV'71 zijn ge- weest. Reeds op 29 maart werd VDL kampioen van de vierde klas se D, door op sportpark Harga SVDPW met 0-4 terecht te wijzen. Al binnen enkele minuten was de spanning van de wedstrijd af, door een vroeg doelpunt van Rene Ver- hagen. De massaal uit Maassluis meegereisde supporters (de bus van taxi Hofman moest zelfs twee keer naar Schiedam rijden om alle supporters de kans te geven het grootse festijn mee te kunnen laten maken) zullen daar echter geen mi- nuut om getreurd hebben. Zij wa ren maar voor een ding gekomen en dat was het kampioensfeest. Ve- len hadden zelfs hun haren voor de gelegenheid blauw laten verven. Na afloop van de wedstrijd keek voorzitter Bas Bouter al naar het seizoen '98-'99. „Dit kampioen- schap was uiteraard volkomen ver- diend. We hebben de gedachte vol gend seizoen ook mee te kunnen draaien in de derde klasse." De wijze waarop MSV'71 kampi oen werd in de vijfde klasse D is ongetwijfeld een unicum in de ge- schiedenis van de KNVB. Na de laatste wedstrijd van het seizoen (thuis tegen RDM; 9-1 winst) wachtten alle spelers en begelei- ders in de middencircel het resul- taat af van de directe concurrent voor de titel, het Rotterdamse Jai Hind, in haar wedstrijd tegen The Harvards. Jai Hind wist te winnen en eindigde daardoor met evenveel punten als MSV'71 op de eerste plaats. De Maassluizers konden zich echter nog vasthouden aan de zaak die ze aangespannen hadden tegen Jai Hind. De Rotterdammers zouden in de topper MSV-Jai Hind gefraudeerd hebben met spelersna- men. Pas na enkele weken kwam de langverwachte uitspraak. De KNVB achtte de aantijgingen be- wezen en haalde de Rotterdamse club uit de competitie, waardoor MSV kampioen werd en recht- streeks promoveerde naar de vier de klasse. Overigens vond dit jaar bij alle Maassluise voetbalclubs een trainerswissel plaats. Kampi oenen Joop Mom (VDL) en Han van Leeuwen (MSV) maakten plaats voor respectievelijk Rob Schalke en Henk Boon. Boon haakte echter vroegtijdig af, waar door Theo van Dijk nu voor de MSV-selectie staat. Bij Excelsior Maassluis vertrok Mark Nijssen naar SC Feijenoord (waar hij in- middels weer ontslagen is). Eric Gudde, eerder al tien seizoenen hoofdtrainer aan de Lavendel- straat, nam het van hem over. De Maassluise gemeentepolitiek richtte zich in de sport vooral op drie dingen: de verhuizing van de Merellaan-clubs, de veldenuitbrei- ding bij Excelsior Maassluis en het te ver van de velden gelegen ciub gebouw van Evergreen. De hoc- keyvereniging heeft al succes ge- boekt, want het 40-jarige contract zal binnenkort ontbonden worden. Hierdoor is Evergreen in staat een nieuw ciubgebouw te realiseren. De zaak Excelsior Maassluis zal ook komend jaar op de politieke agenda staan. In de verhuisplannen van AVR, VTM en Allez Tirez zou ook tafeltennisvereniging TOG eventueel belangstelling heb ben. De verenigingen hebben een locatie in de Steendijkpolder op het oog. Zowel vanuit politiek-bestuurlijk als sportief oogpunt zal 1999 weer een interessant jaar worden voor de vele Maassluise sportliefheb- bers. Hopelijk zal het volgend jaar net zo succesvol worden als het af- gelopen jaar. VINCENT DE VOOGD VLAARDINGEN - De gemeente Vlaardingen kende dit jaar een wisseling van de wacht op het ambt van de sportwethouder. D'66 wethouder Ton van der Steen keerde na de'verkiezingen niet terug op het sport-pluche. Zijn plaats werd ingenomen door CDA-er Aart Kool. Kool af- ficheert zich graag als een wet houder met het sporthart op de juiste plaats en ook tijdens de huldigingsavond voor Vlaar dingse kampioenen benadrukte hij nog eens tegenover de lokale sportwereld dat het stimuleren van de actieve sportbeoefening een van de speerpunten in het collegeprogramma voor de ko mende jaren is. Hoe heeft deze verse sportwethou der het sportjaar 1998 beleefd? Wat waren in zijn ogen de hoogte punten? Wat waren de tegenval- lers? En welke verwachtingen koestert Aart Kool voor het ko mende jaar? Zoals het een echt be- stuurder betaamt, spitst het sport jaar van Kool zich vooral toe op de beleidsmatige aspecten van de sportbeoefening. „Het is voor mij De Kulk gaat steeds beter draaien volgens wethouder A. Kool. Foto Roger van der Kraan persoonlijk een soort van hoogte punt dat ik mij na acht jaar wethou- derschap nu eens mag toeleggen op de sport. Mijn uitgangspunt daarbij is de sport bereikbaar te maken voor iedereen en vooral be- paalde groepen zoals jongeren, ou- deren, gehandicapten en allochto- nen te stimuleren tot sporten", al- dus Kool die als voorbeeld de ge- slaagde inspanningen van het sti- muleringsproject Jeugd in bewe- SCHIEDAM - Gevraagd naar de hoogtepunten en tegenvallers van het sportjaar 1998 vindt Jan van Vugt het als directeur van de Dienst Sport en Recreatie in Schiedam piezierig te constate- ren dat de gemeente anno 1998 sporters van allerlei niveau rede- iijk tot goede voorzieningen kan bieden. „Je kunt het natuurlijk niet iedereen voiledig naar de zin maken maar ik denk dat we in Schiedam in de breedte een goed sportklimaat hebben." Vanuit dat gunstige sportklimaat kan Van Vugt legio hoogtepunten noemen. Als eerste noemt hij het stimuleringsproject Sport in de Wijk. „In Schiedam-Oost wordt inmiddels aan zoveel activiteiten van dit project deelgenomen dat wij besloten hebben Sport in de Wijk het komende jaar ook in Nieuwland op te starten", vertelt Van Vugt die daarbij niet zonder trots aantekent dat ook staatssecre- taris Vliegenthart zeer onder de in- druk was van de vorderingen in dit project. Zeer succesvol mag ook de Senioren-Fitheidstest genoemd worden. Van Vugt: „Dit jaar werd deze test voor het eerst in samen- werking met Vlaardingen en Maassluis gehouden waardoor dit jaar ruim 500 ouderen gebruik maakten van de mogelijkheid om hun conditie te laten testen." Twee kleinere initiatieven van de DSR die dit jaar tot goede resulta- ten leidden, waren volgens Van Vugt het verbeteren van de sociale veiligheid rond sportaccommoda- ties en het stimuleren c.q. onder- steunen van energiebesparende maatregelen binnen sportvereni- gingen. Zijn 'finest hour' beleefde Jan van Vugt tijdens de ondertekening van Korfbalvereniging Harga moet hoogstwaarschijnlijk plaatsmaken voor de parkeerruimte van het nieuwe ziekenhuis. Foto Roger van der Kraan het contract met Rijkswaterstaat over de verkoop van een gedeelte van de grond waar het voormalige complex van honk-en softbalver- eniging Schiedam gevestigd was. Van Vugt: „Als gemeente zijn we niet ontevreden over de opbrengst. Daarnaast is de gedwongen ver huizing van de hv en sv Schiedam uiteindelijk naar ieders tevreden- heid verlopen. Zo goed zelfs dat de vereniging graag zou zien dat de oorspronkelijk als tijdelijk bedoel- de oplossing een permanent karak- ter zou krijgen." Of de gemeente Schiedam aan die wens van de club gehoor kan ge ven zal het komend jaar moeten blijken. „Volgend jaar moet een integrale sportnota zijn beslag krij gen waarin onder meer een oplos sing moet komen voor de huidige en verwachte ruimteproblemen van een aantal clubs", vertelt Jan van Vugt over het op voorhand be langrijkste agendapunt voor ko mend jaar. „In een overkoepelend stuk willen we door herverdeling van de beschikbare ruimte en eventueel de bouw van een nieuw sportpark in Schiedam-Noord ko men tot definitieve oplossingen voor niet alleen de honkbalvereni- ging maar ook voor het overvolle sportpark Kethel, het tijdelijke on- derkomen van hondenvereniging Brandersstad en korfbalvereniging Harga die mogelijk moeten verhui- zen als gevolg van een op hun ter rain geplande parkeerruimte voor het nieuwe ziekenhuis." Naast hoogtepunten van het afge- lopen jaar en verwachtingen voor 1999 brengt Jan van Vugt desge vraagd ook nog enkele tegenval lers te berde. „Rauw op mijn dak viel de plotselinge verhuizing van Ursus naar sportpark Kethel. Ge lukkig hebben we inmiddels de meningsverschillen kunnen bij leg- gen en is er een redelijke oplossing uitgerold. Verrast werd ik ook door de ontwikkelingen rond de voormalige landijsbaan. Het feit dat in de groene structuurnota is bepaald dat dit stuk grond zou worden omgevormd tot een na tuurlijk weidegebied doorkruiste onze plannen om sportpark Kethel in deze richting uit te breiden." Jan van Vugt is ook niet echt vro- lijk geworden van de weersom- standigheden van de laatste maan- den. „Los van het feit dat hierdoor een ordentelijk verloop van de bui- tencompetities onmogelijk is ge worden, zorgde de overvloedige regenval er ook voor dat het kunst- grasveld van SVVSMC nog steeds niet klaar is." Daarnaast blijven de vernielingen van in sleutelbeheer uitgegeven sportzalen de DSR voor proble- men stellen en blijft de gebrekkige kwaliteit van de gebakovelden een voortdurende bron van zorg. Van Vugt: „Op dat laatste punt hopen we het komende jaar verbeteringen door te kunnen voeren. Door het inzaaien van deze velden willen we proberen er een soort gecombi- neerde wedstrijd/trainingsvelden van te maken." Tot slot hoopt de DSR-directeur van ganser harte dat NOAD en De Korenbeurs alsnog zullen instem- men met de hen geboden nieuwe lokaties. Van Vugt: ..Alhoewel de onderhandelingen door een andere gemeentelijke dienst worden ge- voerd, wil ik mij er sterk voor ma ken dat de gevraagde aanpassingen aan de beoogde zalen ook daad- werkelijk worden gerealiseerd. Het zou echter voor de sport in Schie dam geen goede zaak zijn als dit conflict nog verder op de spits wordt gedreven." NORBERT VERINGMEIER ging noemt. „Door voorlichting op scholen proberen we het bewe- gingsonderwijs te intensiveren en hopen zo jongeren meer te interes- seren voor het actief beoefenen van sport." Een ander sporthoogtepunt is voor wethouder Kool het ondertekenen van de intentieverklaring omtrent het multifunctionele sportcentrum in de Broekpolder. „Er is door een grote groep mensen de afgelopen tijd veel energie gestoken in het maken van plannen voor dit sport- complex. Nu de gemeente en Shell een intentieovereenkomst hebben getekend, is er wat helderheid om trent de mogelijkheden tot realise- ring van die plannen gekomen en kunnen eindelijk concrete vervolg- stappen genomen worden." Als meer op zichzelf staande suc- cesjes van het Vlaardingse sport- beleid in 1998 haalt wethouder Kool de aanleg van het kunstgras- veld bij korfbalvereniging Spirit en de bouw van het gecombineerde complex van honkbalvereniging Holy en sportschool Tino Hoogen- dijk aan. „Voor beide lokaties ben ik erg onder de indruk van de zelf- werkzaamheid van deze sportclubs aan. Zonder die inzet hadden nooit dergelijke grootse resultaten kun nen worden bereikt. Volgens dp sportwethouder is 1998 ook een goed jaar geweest voor zwembad De Kulk. „Het gaat steeds beter draaien. Natuurlijk heb je in een aanloopfase te maken met hoge kosten maar ik zie nog steeds vooruitgang in de resulta ten. Er komen steeds meer zwem- mers en veel mensen zwemmen er graag." Voor de zwemverenigin- gen die gebruik maken van De Kulk heeft Kool op de valreep van het jaar nog goed nieuws. Het col lege van B en W heeft namelijk be sloten de eerder geweigerde subsi- die voor deze clubs alsnog toe te kennen. Als tegenvallers van het afgelopen sportjaar noemt Aart Kool het af- blazen van het particuliere initia- tief om te komen tot een derde sporthal in Vlaardingen, het slech- te weer van de afgelopen maanden waardoor veel buitensporten geen doorgang konden vinden en het af- branden van het clubhuis van hoc- keyvereniging Pollux. Voor deze mindere momenten van 1998 ziet de wethouder in twee van de drie gevallen ook wel lichtpuntjes. Voor wat betreft de sporthal noemt hij het initiatief van korfbalvereni ging Vlaardingen en de Jozefmavo om te komen tot een sporthal aan de Willem de Zwijgerlaan. „Het komende jaar zal leren of hun plannen wel haalbaar zijn", stelt Kool die op het punt van het slech- te weer de helderheid roemt die er momenteel is op het gebied van de afgelastingen. „Na de commotie die ontstond als gevolg van het al- gehele speelverbod in Vlaardingen dat twee maal in korte tijd werd in- gesteld, is de procedure bij het af- gelasten van wedstrijden nog eens tegen het licht gehouden en naar tevredenheid alle belanghebben- den bijgeschaafd. Daarnaast wordt er momenteel een nota opgesteld waarin wordt onderzocht onder welke voorwaarden verenigingen het onderhoud van hun eigen vel den ter hand mogen nemen." Vooruitkijkend naar 1999 bena- drukt Kool dat de al genoemde projecten ook het komende jaar een vervolg krijgen. Een extra in- spanning op sportgebied volgt ech ter uit de gemeentebegroting voor de komende jaren. „Er zal drie maal 100.000 gulden worden gei'n- vesteerd in de accommodaties van verenigingen die buiten de her- structurering van de veldsportsec- tor zij n gebleven'vertelt Kool die voorts aangeeft dat voor het ko mende jaar op dat punt waarschijn- lijk aandacht zal zijn voor de pro- blemen van Zwaluwen en HVO- .Voor wat betreft zijn eigen spor- tieve inspanningen hoopt Kool het volgend jaar ook weer geregeld een balletjes te kunnen trappen. Aart Kool: „Voor mij is voetbal een manier om de problemen van alle dag te vergeten en om mijzelf fit te blijven voelen. Gezien mijn leeftijd behoor ik in middels tot de groep van sportende ouderen. Ik hoop door zelf het be- lang van sporten uit te dragen dat het komende jaar meer mensen van mijn leeftijd een sport gaan beoe fenen." NORBERT VERINGMEIER YIEDE MOGELIJK GEMAAKT OOOR HET FONOS VOOR DE POOIUMKUNSTEN 3E ROTTERDAMSE KUNSTSTICHT1NC EN OE GEMEENTE ROTTERDAM DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG DO 7 EN VR 8 JANUARI 1999 (PREMIERE] BEL 010 4118110

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1998 | | pagina 13