Italiaans design in de slaapkamer Gele en blauwe bloemen bij Laura Ashley Decoratieve vloer zelf te ontwerpen auping UITVERKOOP Rotan Hoogstraat Rotterdam ruimt op!! test I' korting BOUTIQUE 40% Gj ujjpjrj y SH0WM0DELLEN MET HOGE KORTINGEN! LACOSTE op de gehele collectie op=ook echt op met kortingen tot 60% ons magazijn moet leeg bekende merken voor ongekend lage prijzen!! De Nationale Hypotheek Ga rantie heeft tot doel de risi co's van eigen woningbezit voor de Nederlanders te be- perken. Een doelstelling die steeds verder wordt aange- scherpt. Afgelopen jaar werd het mogelijk ook voor de kosten van groot onderhoud een lening met garantie af te sluiten. Met ingang van dit jaar kan bovendien de premie voor een woonlastenverzeke- ring in de garantie worden meegenomen. Natuurlijk bij uw Auping hoofddealer SLAAP-SPECIAALZAAK RENE DE BONT Jonker Fransstraat 106-108 Rotterdam Tel.010-413 99 94 En dat zult u weten. Nog nooit kocht U kwaliteitsmeubelen voor zo'n belachelijk lage prijs, maar Dus wees er als de kippen bij en laat Rotan Hoogstraat U voor een klein "duitje" in het Riet of Rotan sturen!! Keuze uit o.a.: Rotan en Riet Grenen meubelen Gestoffeerde meubelen Koloniale kasten en eethoeken GRATIS salontafel bij een compleet Bankstel. GRATIS 4e eetkamerstoei. Rohe Eurotan Cerda Varachin Roberti Lloyd Loom Romantisch Wonen in Rotan en Riet Hoogstraat 1-9 Rotterdam f Tel. 010-4138330 Nationale Hypotheek Garantie dekt steeds meer risico's Het gaat dan om een verzekering, die uitkeert als iemand met een ei gen woning onverwachts arbeids- ongeschikt of werkloos wordt. Daardoor kan immers zijn inko- men drastisch dalen, waardoor de woonlasten van het eigen huis in- eens onbetaalbaar worden. Een schrijnende situatie, die in het erg- ste geval uitloopt op gedwongen verkoop van de woning. Zo ver komt het echter niet, als er bij de aankoop eeri woonlastenverzeke- ring was afgesloten. Directeur K.J.R. Schiffer van de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (die de Nationale Hy potheek Garantie afgeeft), vindt zo'n woonlastenverzekering dan ook heel nuttig. "Het geeft kopers een rustig gevoel, dat ze niet me- teen hun huis hoeven te verkopen als het even tegen zit. Daarom kun- nen kopers met Nationale Hypo theek Garantie met ingang van dit X.s* Directeur Schiffer van de NHG: verkleinen". jaar ook een eenmalige premiestor- ting voor zo'n woonlastenverzeke ring meefinancieren", zegt Schif- 'Wij blijven zoeken naar manieren om de risico's van eigen woningbezit voor de particulier te fer deze maand in het Info-Bulletin van de Nationale Hypotheek Ga rantie. mmm Laura Ashley-woonkamer, uitgevoerd in Hydrangea lavender. De tweezitsbank is bekleed met een losse hoes in de stof Hydrangea, indigo/naturel. De meubelen zijn uit de Ludlow-serie, de gordijnen zijn op maat gemaakt uit de stof Tickting Stripe, lavender/gold. Het Engelse merk Laura Ashley heeft de lente/zomercollectie voor 1999 gepresenteerd. Opnieuw zijn bloempatronen de basis voor de gehele collectie, met als belang- rijkste thema's rozen en hydrangea (hortensia). De hoofdkleuren zijn dit jaar geel en blauw. Hydrangea is een nieuwe, moderne print voor Laura Ashley. Een hel- der motief op natuurlijk gebleekte stof, dat een 'terug-naar-de-na- tuur'-gevoel geeft. Het motief is er in verschillende tinten: goud, indi go of roze. Het rozendessin is er in bessenrood of geel en biedt een ja- ren-50-gevoel, maar is toch eigen- tijds door de effen achtergrond en het individuele motief. Naast de bloemen zijn er dit jaar ook veel streepjes bij Laura Ash ley. Die gestreepte stoffen in roze, denim, geel en goud combineren mooi met de gebloemde stoffen. Behalve meubelstoffen, gordijnen en beddengoed levert Laura Ash ley tegenwoordig ook meubelen. Nieuw dit jaar is de grenen collec tie Suffolk. Deze meubelen zijn af- gewerkt met een witte verf en an- tiek zwarte ijzeren handgrepen. Met handgeverfde penseelstreken en verf op waterbasis is een 'drag ged' effect gecreeerd. Naast de witte grenen meubelen is er dit jaar ook een serie meubelen van hardhout en kersenhout fineer, in een elegante stijl. Beide meubel- series omvatten zowel tafels, stoe- len en kasten als slaapkamermeu- belen. Meer informatie over de Laura Ashley-collecties is te verkrijgen bij Willemien Nout en Adrienne van de Vorst, telefoon 040- 2328252. Uiteraard speelt mee, dat een wo ning bij gedwongen verkoop meestal niet voldoende opbrengt om de lening af te lossen. Als het een lening met NHG was, past de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen het verschil bij. Daarna wordt met de koper een betalings- regeling getroffen. In sommige ge- vallen, als de eigenaar geen enkele schuld heeft aan de verkoop en het verlies heeft beperkt, kan de NHG zelfs de vordering kwijtschelden. Het spreekt dus vanzelf, dat de NHG ook baat heeft bij woonlas- tenverzekeringen. Overigens is de verstrekking van Nationale Hypotheek Garantie (NHG) alleen mogelijk in gemeen- ten die daartoe een overeenkomst zijn aangegaan met de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen. Dat zijn alle gemeenten in Neder- land, op twee na: Rotterdam en Arnhem. In deze twee gemeenten geldt nog de oude regeling van ge- meentegarantie. Vorig jaar heeft de Stichting met de meeste gemeenten een aanvul- lende overeenkomst gesloten om ook garantie te kunnen verstrekken over leningen, die worden afgeslo ten voor groot onderhoud aan een particuliere woning. Deze garan- tiefaciliteit is inmiddels beschik- baar in 418 van de in totaal 548 Nederlandse gemeenten. De Stichting Waarborgfonds is er blij mee, dat zoveel gemeenten al het belang van de regeling hebben ingezien. Schiffer: "Het aantal koopwoningen blijft gestaag groei- en. De verwachting is dat rond het jaar 2010 65 procent van de huis- houdens een eigen huis bewoont. Tegelijkertijd veroudert de wo- ningvoorraad sterk. Bijna de helft van de woningen is al meer dan dertig jaar oud. Deze huizen heb ben straks dringend groot onder houd nodig, maar niet iedere be- woner heeft hiervoor (voldoende) geld gereserveerd. De kosten zijn vaak niet gering en zullen voor sommige huishoudens een zware last zijn. Stel je voor wat er gebeurt met de leefbaarheid van wijken en buurten, wanneer mensen hun wo ning niet tijdig opknappen omdat zij dat niet kunnen betalen". Schiffer hoopt dat meer mensen op tijd aan het groot onderhoud be- ginnen, als zij daarvoor een hypo- theeklening met garantie kunnen afsluiten. "De nieuwe NHG voor kwaliteitsverbetering is dus be- doeld voor mensen die al een eigen huis hebben. Maar ook bij de aan koop van een woning kan eventu- eel achterstallig onderhoud direct worden meegefinancierd. Ook als het totaalbedrag dan boven de NHG-grens uitkomt". In 1999 is de grens voor een le ning, waarover NHG wordt ver- leend, verhoogd tot 370.000 gul den. Voor meer informatie over Natio nale Hypotheek Garantie kunt u terecht bij iedere makelaar of vastgoed-adviseur. patroon is populair. Steeds meer mensen durven het aan zelf zo'n decoratief patroon te ontwerpen en te leggen. Dat kan met alle soorten vloerbedekking, als die aan stro- ken of in delen wordt verkocht. Van tapijttegels tot parketstroken: koop ze in twee kleuren en maak er wat moois van. Ook linoleumfabrikant Forbo- Krommenie heeft op die trend in- gehaakt met Marmofloor. Dit is li noleum vloerbedekking, die gele- verd wordt in stroken van 120 cm. zaam formaat, dat de consument gemakkelijk zelf kan leggen. Wie twee kleuren kiest (uit de achttien) kan er een leuk effect mee berei- ken. Het handigst is het om van te- voren een patroon te bedenken en uit te tekenen. Dan weet u ook pre- cies hoeveel dozen van elke kleur er aangeschaft moeten worden. Marmofloor is verpakt in dozen van zeven onder- en zeven boven- panelen, wat neerkomt op twee vierkante meter vloerbedekking. Natuurlijk is het ook mogelijk om Vloerbedekking met een creatief lang en 24 cm. breed. Een hand- kamerbreed linoleum met een kant-en-klaar patroon te kopen. Bijvoorbeeld uit de serie Novilon Prima, met steen- en tegelpatro- nen, staafparket, kurkdessin of fantasiepatronen zoals grove of fij- ne spikkels, driehoekjes of vier- kantjes. Een derde mogelijkheid is het kiezen van kant-en-klare inzet- stukken met een plaatje, die in een hoek of middenin een effen vloer ingelegd kunnen worden. Moge- lijkheden te over dus voor een de coratieve vloer. Vraag er eens naar bij uw woninginrichter. Italiaans design: het 'zwevende'bed van Tisettanta. Mooie dingen komen uit Italie, zegt men vaak, en dat geldt zeker voor meubelen. Italiaans design valt op door de vernieuwende ideeen en de tijdloze schoonheid. De Italiaanse bedden, in Nederland gei'mporteerd door Beltane in Den Bosch, zijn daar een voorbeeld van. Het bed Karma van het Italiaanse merk Tisettanta lijkt welhaast te zweven op dunne metalen pootjes. De nachtkastjes Arion op een side board versterken die zwevende in- druk nog eens. Dit beddenpro- gramma bestaat overigens uit vijf beddenhoofden, die kunnen wor den gecombineerd met drie ver schillende frames. Vijftien moge- lijkheden dus, waarmee iedereen zijn eigen design-slaapkamer kan samenstellen. Italiaans bed of niet, wie een roya- le slaapkamer heeft, kan er al gauw iets bijzonders van maken. Plaats het bed eens diagonaal in de ka- mer, zodanig dat de hoeken van het hoofdeinde twee wanden ra- ken. De driehoek die zo gevormd is achter het bed, vult u op met een op maat gezaagde en in de gewen- ste kleur geverfde plank. Deze hangt u op dezelfde hoogte als het bed. Een perfecte ruimte voor de wekker en het boek. Een andere leuke tip is de grote slaapkamerkast een meter van de muur af te zetten, met de deuren naar de muur gericht. Op de wand bevestigt u spiegels en aan het pla fond een paar spotjes. Zo ontstaat een origineel kleedhoekje. De ach- terkant van de kast staat nu natuur lijk naar de kamer gericht en die moet dan netjes worden afgewerkt, bijvoorbeeld met wandpanelen, posters of een gigantisch prikbord. Ook bespannen met doek geeft een mooi effect. (Bron: Perscentrum Wonen). Adverteren? Telefoon OIO - 4004463 Weissenbruchlaan 106 3054 LR Rotterdam Hillegersberg 'Tel/Fax 010 - 422 05 08 Met Marmofloor is het eenvoudig om zelf een patroon op de vloer te leggen. (Foto: Forbo- Krommenie). 5

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17