Museumdirecteur Wind ziet de kunstenaar als de 'moderne profeet' 'Schiedam moet de penicillinekuur nou maar eens een keer afmaken' opruiming 50-70% KORTING Brilmonturen Zonnebrillen Verre-kijkers financiele toekomst... MaasposT MaasstaD Honderd jaar Stedelijk Museum: Grotestedenbeleid aan vooravond van nieuwe start OHRA WEiKBLADEN SCHIEDAM 9 Politiebekeurt fout- parkeerders UW NSTEN 2000 SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 23 januari verzorgd door Naoko Shi- mizu. Zij bespeelt deze middag het koororgel van de Grote Kerk. Aanvang is 15.00 uur, toegang is gratis. Avondmuziek Piano Stedelijk OOGADVISEUR BASTIAANS Wereldwinkel Harmonia Schiespoor Rietzeilers Rommelmarkt Multi-Vlaai Rommelmarkt 55-Plus Geheugen Expositie I De -0HRA-Winkel Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 20januari 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, aanvang: 10.00 uur, ds. W.M. de Vegt. Aanvang: 17.00 uur, ds. C.M. Visser. Bethelkapel, aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Sosef/ds. W.R. van Wieren/pastor L. Remmers- waal. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, dhr. A.F. Ruijl. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. H.J. Kouwen- hoven. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. H.P. Kool. Aanvang: 16.00 uur, ds. W. Smouter. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, dhr. J. van Lambalgen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering, voorgan- ger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, voorganger K. Veltman. Zon dag 11.00 uur, geen viering maar om 10.00 uur een oec. dienst in De Ark. (zie boven) Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de-dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, Dienst van Schrift en Gebed. Do 28/01 20.30 uur Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van bet H. Hart Lekstraat55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke Sabbat (zaterdag) om 10.00 uur, predikant dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 010-4732226 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. SCHIEDAM - Diana Wind ziet er heden ten dage opvaliend ontspannen uit. Met een zwieri- ge zwaai opent de directeur van het Stedelijk Museum de deur van haar kantoor dat ze ooit nog eens hoopt in te richten als prentenkabinet. Dalende bezoe- kersaantallen en een aangeno- men motie van de PvdA om het museum gratis open te stellen, lijken haar in het geheel niet uit het veld te hebben gestagen. „Geef het museum eerst een paar jaar de kans", zegt ze, „en dan komen we vanzelf wel uit het zand." Die 31.000 bezoe- kers per jaar -Wind zei het des- tijds bij haar aantreden in 1995- die komen er heus wel. Maar dan moet er wel, onder andere, een 'koffie-shop' in het museum komen waar je ten- minste fatsoenlijk taart kunt eten. Wind zit met haar gedachten nog even bij het taartje. Wat moet het heerlijk zijn om voor het winke- len in de Hoogstraat even langs te wippen bij het museum, droomt ze, voor een moorkop en eep kop koffie. Net zoals in het Stedelijk Museum in Amsterdam, soms gaan de taartjeseters niet eens het museum in terwijl ze wel een kaartje hebben gekocht. Het is een rumoerig jaar geweest voor het Stedelijk Museum. Aan- merkingen op de achterblijvende bezoekersaantallen, kritiek van Schiedamse kunstenaars op het beleid van Wind die meende dat de Kunstbeurs niet meer in het Stedelijk Museum paste. Ook de leden van de Kunstklassen mor- den: Wind had best wel wat meer haar nek kunnen uitsteken toen het college van B en W voorstel- de het kindje van Pierre Jansen op te doeken. „Ik vind de Kunstklas sen echt een heel mooi feno- meen", reageert Wind, „maar ik vind het niet terecht dat ze in het Stedelijk Museum zitten; ze ma- ken er ook niet echt gebruik van en we hebben al zo weinig ruim- te. De kunstklassen, die zou je moeten onderbrengen in een Stichting Kunstzinnige Vorming. Maar ze zijn natuurlijk altijd wel- kom in het museum om te komen tekenen." Opvaliend was de motie die de gemeenteraad eind vorig jaar aan- Diana Wind voor recent aangekocht werk van Jan Roeland. De collectie, het vormt een schat waaruit het museum jarenlang kan putten. Foto Roger van der Kraan derd stuks. Maar ruimte om het om de deuren gratis open te gooi- nam om het museum per 1 januari van dit jaar maar gratis open te stellen. Toch moeten de bezoe- kers van het Stedelijk nog steeds een kaartje kopen. Wind wacht eerst af of B en W de motie over- neemt. Denkt ze nu echt dat het college de breed ondersteunde motie in de prullenbak gooit? Het zal heus niet de eerste keer zijn dat een aangenomen motie niet wordt uitgevoerd, reageert Wind met lachende ogen. En ze her- haalt: het komt echt goed met het Stedelijk Museum. Haar optimisme baseert Wind op de goede collectie van het muse um, en de nieuwe weg die het museum is ingeslagen. Het grote probleem daarbij is het ruimtege- brek, meent Wind. Vijf zalen, dat is alles wat het museum nu heeft, en daardoor liggen topstukken in de depots te wachten op betere tij- den. De Altena-Boswinkelcollec- tie bijvoorbeeld: een bijzondere verzameling Nederlandse moder ne kunst die onlangs door het mu- seum is verworven. Veertienhon- straks permanent op te stellen, is er (nog) niet. Wind hoopt dat de gemeenteraad zich straks ruim- hartig zal opstellen wanneer de nieuw- en/of verbouwplannen van het museum aan de orde ko men. Zelf wil de museumdirec teur dat de kantoorruimtes wor- den ondergebracht in een nieuw onderkomen, waardoor het Ste delijk Museum alle ruimte in het huidige monumentale pand heeft om de collectie tentoon te stellen. Haar kantoor, dat kan dan een leuk prentenkabinet worden. Het binnenplein van het museum ziet Wind het liefst overdekt met glas, en daar komt dan ook de entree. 'Ontzettend oubollig', zo bestem- pelt Wind de huidige entree. Het is een naar gebied waar je nu bin- nenkomt. Verstopt achter de ba; lie, rechts, blijkt een medewerker te zitten waar je je kaartje kunt kopen, en dat moet veranderen. Toch is het niet helemaal vreemd en wanneer je kijkt naar de ge- schiedenis van het museum. En je zou het bijna nog vergeten, maar het Stedelijk Museum bestaat dit jaar honderd jaar. Pas volgend jaar, in 2000, wordt het feest ge- vierd. In het eerste jaar zat het Stedelijk immers ergens wegge- stopt in een oudheidkamer, het jaar daama betrok men het pand aan de Hoogstraat. Het is ook veel praktischer om het in het jaar 2000 te vieren, zegt Wind, omdat het Stedelijk wil inspelen op acti- viteiten in het kader van Rotter dam, Culturele Hoofdstad. De Historische Vereniging Schie dam en de Vrienden van het Ste delijk Museum (worden nog aan- geschreven) zijn enkele van de partijen die Wind bij de viering heeft betrokken. De leden konden zich aanmelden, het omvangrijke depot van het Stedelijk bezoeken en daar een speciaal kunstwerk uitzoeken. Een selectie van hon derd werken laat het museum zien in het voorjaar van 2000 die zijn uitgezocht door de Histori- sche Vereniging. Een restrictie: de werken moesten stammen voor 1945. De Vrienden, die na- jaar 2000 aan de beurt komen, mogen zich buigen over de rest van de eeuw. Wind was soms ver- rast over de invalshoeken die de leden van de Historische Vereni ging maakten. Sommigen stapten de depotruimtes binnen en wezen meteen beslist: 'Ik wil dat'. Wind: „Er waren erbij die een werk kozen uit het jaar waarin ze zijn geboren. Of ze kozen iets dat te maken had met de buurt waar ze zijn opgegroeid of een lieve- lingswerk dat al lang in depot ligt opgeslagen." In de zomer van 2000 gaat aan- stormend talent zich buigen over de rol van musea in de 21ste eeuw. Afgestudeerde kunstenaars van een postacademische oplei- ding die in 1999 hun studie aan de academie hebben afgerond. Het museum: is het niet meer dan een oudheidkamer, een waren- huis van huis, of wellicht een combinatie van beide? Wind wil samen met de Schiedamse kun stenaars iets dergelijks gaan doen, maar dan meer gericht op de ont- wikkeling van de stad. Een belangrijk deel van het eeuw- feest vormt het project Breaking the Seals of Paradise. Wind wil vijftig kunstenaars vragen om hun visie te geven op de komende eeuw. Kunstenaars, zegt Wind, zijn altijd al de moderne profeten geweest, zij zijn de aanzeggers van de moderne tijd. En het zou interessant zijn om te zien hoe juist zij naar het nieuwe millenni um kijken. Eigenlijk is nu pas de renaissance uitgewerkt, meent Wind, met de secularisering: de kerk die een pas op de plaats heeft moeten maken. En de individuali- sering: 60 procent woont alleen; mensen die alleen maar met hun agenda op zak kunnen leven. „Zo'n druk schema, daar zetten wij onze vraagtekens bij", stelt Wind die hoopt dat de uitgeno- digde kunstenaars met hun werk kunnen aangeven hoe we in de 21ste eeuw wel een gezonde sa- menleving kunnen krijgen. Maar wanneer de kunstenaar een heel andere visie op het nieuwe mil- lennnium heeft, dan is daar ook de ruimte voor. J ALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - Avondmuziek is zondag 24 januari te horen in de Dorpskerk aan het Noordeinde. Aanvang is 19.00 uur. Het Vocaal Ensemble Kwarts zal werken ten gehore brengen van Byrd Swee- linck, Schiitz en Pari. Liturg is ds. N.K. Mos. Toegang gratis. SCHIEDAM - Wegens vertrek van de huidige pianiste van het vijftig leden tellende gemengd senioren- koor 'de Franki-Singers' wordt er gezocht naar een nieuwe pianist(e) Er is een onkostenvergoeding. Voor inlichtingen: J. Poell, tel. 426 49 25. SCHIEDAM - Een visitatiecom- missie onder leiding van E. Brinkman gaat in april onder- zoeken of Schiedam de tien mil- joen gulden die de gemeente heeft gekregen uit het potje Gro testedenbeleid verstandig heeft besteed. De commissie, die an- derhalve dag door Schiedam zal rondlopen, gaat gesprekken voe- ren met bestuurders, ambtena- ren, inwoners, het bedrijfsleven en maatschappelijke instellin- gen. Ook bekijkt het gezelschap de 'zelfanalyse', die de gemeente eind maart geschreven hoopt te hebben. In de zelfanalyse legt Schiedam verantwoording af over wat er met de tien miljoen gulden is gedaan, welke keuzes zijn gemaakt, en wat de doelen en behaalde resultaten zijn. Is Schiedam nu een grote stad of niet? Misschien niet qua inwoner- tal (75.000), wel als je kijkt naar de problemen waarmee Schiedam te kampen heeft, meent het gemeen- tebestuur. Een hoge werkeloosheid (3500), veel huizen die dringend gerenoveerd moeten worden (Nieuwland), verouderde bedrijfs- terreinen (Nieuw Mathenesser- straat). Ook waaieren problemen die afkomstig zijn vanuit Rotter dam over naar buurstad Schiedam, die stoppen heus niet bij de ge- meentegrenzen. „De problemen aan de Schiedamse zijde doen niet onder voor die aan de Rotterdamse kant", zei burgemeester R. De wijk weer toonbaar en veilig maken, een speerpunt van het Grotestedenbeleid. Als het rijk de geldkraan stopt, dreigt stagnatie en achteruitgang. Adviseurs voor bnlmode Passage 4 :3111 EH Schiedam Telefoon (010) 4266454 Scheeres ooit in 1982 bij de aan- bieding van een crisisnota. „Maar voor de aanpak krijgt Schiedam in verhouding beduidend minder geld dan Rotterdam." En dus wist Schiedam in 1997 tien miljoen gul den van het rijk los te peuteren uit de pot van het Grotestedenbeleid. Het geld is bijna op, er is nog drie miljoen over, maar er komt een nieuw bedrag op tafel. Want we staan aan de vooravond van een nieuwe start, sprak. wethouder A. G. Wiegman afgelopen maan dag bij de presentatie van het eer ste Gsbkwartaalbericht van de ge meente Schiedam dat verstuurd zal worden naar de Gsbpartners. Het Kabinet gaat door met het Grote stedenbeleid, en er is zelfs een mi nister aangesteld die zich speciaal met dit beleid bezighoudt, R. van Boxtel die 8 maart een bezoek brengt aan Schiedam. Wiegman, verantwoordelijk voor het grotestedenbeleid, weet dat het allemaal nogal abstract klinkt. Be- leidsintensiveringen, insteek, ont- wikkeling in samenspraak met der- den en ga zo maar door. Het is makkelijker om te zeggen: we heb ben voor het geld die rode lan- taampaal gekocht, overzichtelijk dus, en hij geeft nog direct licht ook. Een concreet voorbeeld van wat er mogelijk is gemaakt met het geld van het Grotestedenbeleid zijn de twee wijkservicepunten die in Nieuwland en Oost vorig jaar zijn geopend. De medewerkers probe- ren de omgeving veilig en schoon te krijgen en houden. Nogal wat voormalig werklozen hebben dankzij de wijkservicepunten een baan gevonden in de beveiliging. Een positief effect dus, volgens Wiegman. Een negatief effect is dat er juist door het succes van de doorstromers gaten zijn gevallen. „We krijgen ze niet opgevuld", al- dus Wiegman die het maar niet be- grijpt dat er uit de kaartenbak van de Sociale Dienst geen nieuwe kandidaten gevonden kunnen wor den. De projecten die worden opgezet met het grotestedenbeleidgeld moeten elkaar dus versterken. Het moet een rekensommetje worden in de orde van 1+1=3 en er moet samenhang bestaan, en dat ver- langt het Rijk dan ook van de ge meente Schiedam. F. Griffioen is de verantwoordelijk man voor de stadsvisie die de ge meente ook van het rijk moet op- maken (G. Kruijt voor de zelfana lyse). In de stadsvisie moet de ge meente Schiedam aangeven, sa men met andere partijen, hoe zij denkt de kern van de grotesteden- problematiek te lijf te willen gaan aldus Griffioen. Ook wil het rijk weten hoe de gemeente denkt de plannen te financieren: er moet dus een meerjareninveseringsplan worden opgemaakt. Laat dat geld maar naar Schiedam komen. Want, zegt Griffioen: „Schiedam moet nu maar eens de penicillinekuur afma ken." SCHIEDAM - De tentoonstelling VIA Schiedam (de Vereniging voor Irrealisme en Abstractie in de beeldende kunst (1950-1954)) is een recente kunstgeschiedenis van Schiedam en nog altijd te zien in het Stedelijk Museum. De tentoon stelling Unisono 7 van Jan Roe- land is verlengd tot en met 24 janu ari. Donderdag 28 januari wordt een Kunstuurtje over VIA Schie dam gehouden van 12.30 - 13.30 uur. Kosten: entree museum. SCHIEDAM - Wereldwinkel Schiedam is op zoek naar een aan- tal vrijwilligers die het leuk vinden om in de winkel te assisteren (ver- koop, etaleren, inkoop, administra- tie, publiciteit). Belangstellenden kunnen eens binnenstappen bij de wereldwinkel aan de Lange Ach- terweg (op het pleintje halverwege de Hoogstraat). Bellen kan ook, tel. 273 13 85. SCHIEDAM - Dennis Luysterburg verzorgt donderdag 21 januari de Harmonia-avond. Hij doet helder- ziende waarnemingen door middel van psychometrie van voorwerp- jes. Aan bezoekers wordt gevraagd een voorwerpje (ring, horloge, fo to) in te leveren. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuw land, Dr. Wibautplein 165 vanaf 20.00 uur. De toegangsprijs be- draagt fl. 8,50. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor houdt zaterdag 23 januari weer een Schiespoordag. Op deze dag wordt het programma van december herhaald vanwege de enorme belangstelling toen. Om 11.00, 13.00 en 15.00 uur wordt het zaallicht gedoofd en branden de honderden kleine lampjes op de clubbaan. De Schiespoordag wordt van van 10.00 tot 16.00 uur gehou den in het clubgebouw aan de Westerkade 21. De toegangsprijs bedraagt een gulden (kinderen be- talen vijftig cent). SCHIEDAM - Carnavalsvereni- ging De Rietzeilers organiseert za terdag 23 januari het Stekenbal. Maar liefst acht carnavalsvereni- gingen uit het gehele land zijn uit- genodigd. Zij zullen muzikaal be- geleid worden door drie blaaska- pellen en de disco van Eric Uite- willigen. De Rietzeilers nodigen alle carnavalsvierders uit om het feest mee te vieren. Het Stekenbal wordt gehouden in dienstencen- trum de Vier Molens vanaf 20.30 uur. De entree bedraagt fl. 7,50. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost is zondag 31 januari weer een rom melmarkt. Ruim zestig tafels staan die dag in het gebouw opgesteld. De meest uiteenlopende zaken worden daar te koop aangeboden. Er zijn nog enkele tafels te huur voor mensen die zelf gebruikte spullen willen verkopen, tel.245 18 18. Een tafel huren kost fl. 12,50. Voor bezoekers is de toe gang gratis, de markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. WATERWEG - Multi-Vlaai orga niseert in de weken van 18 januari tot en met 7 februari, samen met de VVV in Limburg, de Limburgse weken. De inrichting van alle win- kels van Multi-Vlaai krijgt dan een typisch Limburgse uitstraling. Ook is in die periode een Limburgs 'mikske' te koop; een luxe brood, gevuld met noten en amandelspijs. Multi-Vlaai organiseert ook een wedstrijd waarbij tien prijswin- naars een weekend voor twee per- sonen in Maastricht krijgen aange boden. Bij aankoop van een vlaai ontvangen de klanten een wed- strijdformulier. SCHIEDAM - In Wijkcentrum Dreesplein is zondag 24 januari een rommelmarkt. Tafels zijn voor fl. 12,50 (plus vijf gulden borg voor eventueel achtergelaten rom- mel) te huur bij de balie van het wijkcentrum aan het Willem Dreesplein 2. De markt duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De entree be draagt een gulden (kinderen jonger dan twaalf jaar kunnen gratis naar binnen, mits ze worden begeleid door een volwassene). SCHIEDAM - Dansliefhebbers kunnen zich uitleven op de dans- avond die zaterdag 23 januari van 19.30 tot 22.30 uur wordt gehou den in dienstencentrum de Vier Molens. De toegangsprijs bedraagt twee gulden. In dienstencentrum de Vier Molens is zondag 24 no- vember van 11.00 tot 13.00 uur een koffie-inloop. De toegang is gratis. Aansluitend (van 13.30 tot 16.15 uur) is er in De Vier MolenS een contactmiddag. De toegang is gratis. Bingoliefhebbers kunnen dinsdag 26 januari terecht in dien stencentrum Oost. Van 14.00 tot 16.00 uur worden de getallen afge- roepen. SCHIEDAM - Ouderen uit Schie dam en Vlaardingen die hun ge heugen willen verbeteren via oefe- ningen en tips, kunnen deelnemen aan de geheugentraining die de Stichting Ouderenwerk vanaf 28 januari organiseert in dienstencen trum De Vier Molens. Tijdens de twaalfdelige cursus wordt door een speciaal opgeleid docente uitleg gegeven over de werking van het geheugen en hoe het kan worden verbeterd via luister- en concentra- tie-oefeningen. Het cursusgeld be draagt fl. 50,-. De bijeenkomsten vinden plaats op donderdag van 14.00 tot 15.15 uur. Inschrijven via: 470 55 00. SCHIEDAM - De vitrine in de centrale hal van het Schieland Zie kenhuis is opnieuw ingericht met materialen die vroeger werden ge- bruikt in de gezondheidszorg. Dit keer gaat het over verband. Te zien is onder meer het zogenaamde Bis- muth-brandwindsel, dat vroeger veel werd gebruikt om de vorming van wondvocht tegen te gaan, de Von Brunse watten; met was inge- smeerde zijde dat hierdoor water- dicht werd en waarmee een nat verband werd afgedekt en thermo- gene watten, die met een tinctuur van spaanse peper werden gei'm- pregneerd en daardoor extra warmte gaven. SCHIEDAM - In het kader van het projectVerzet je blik' heeft de po litic afgelopen weekend in de wijk Oost parkeercontroles gehouden. Zaterdagochtend werden elf be- keuringen uitgedeeld aan foutpar- keerders, onder meer op het Van 't Hoffplein. Zondagochtend werden zes foutparkeerders bekeurd, on der andere in de Fahrenheitstraat. Maandagochtend kregen tien fout parkeerders een bekeuring. Het project 'Verzet je blik' startte op 14 September. Het project is be- doeld om de parkeeroverlast in Oost aan te pakken. Foutparkeer ders kregen in de periode van 14 September tot 4 oktober een waar- schuwing. Daama ging de repres- sieve fase in en worden foutpar keerders daadwerkelijk bekeurd. Ieder heeft zijn eigen wensen en toekomstplannen. Financiele planning stelt de mensen en diens unieke financiele situatie centraal. De OHRA Winkel biedt u de mogelijkheid om samen met een deskundige financieel planner een Persoonlijk Financieel Plan op te stellen, gebaseerd op uw wensen en mogelijkheden. Wilt u ook uw persoonlijke geldzaken gaan plannen, dan kunt u hiervoor een afspraak maken met de financieel planner van De OHRA Winkel Rotterdam, telefoon 010 433 13 88. Of stuur de bon ongefrankeerd naar: De OHRA Winkel Rotterdam, Antwoordnummer 1512, 3000 WB Rotterdam. Dan ontvangt u de uitgebreide informatiebrochure. Uw financiele toekomst i Ja, stuur mij de informatiebrochure over: I het Persoonlijk Financieel Plan Bel mij voor een persoonlijk gesprek. Naam m/v Adres Postcode Plaats Telefoon Geb datum j Relatienummer Mms/w3/9$ Rotterdam Stationsplein 50 010 433 13 88 ma. t/m vr. 9.00 - 17.30 uur za. 9.00 - 13.00 uur, Stadstekst 511

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3