auping Koopwoningen blijven in trek Tuininrichting makkelijk met kant-en-klaartuinhout Nieuwe landhuiskeukens en praktische oplossingen Voorjaarstrends op Binnenhuis '99 UITVERKOOP Eerlijk wonen op natuurtapijt korting Rotan Hoogstraat Rotterdam ruimt op!! In 1998 opnieuw meer huizen verkocht BOUTIQUE 40% Voor de woningmarkt is 1998 een goed jaar geweest. Dat concludeert de Neder- landse Vereniging van Make- laars uit de cijfers van aange- sloten makelaars. Deze heb- ben vorig jaar 9,6 procent meer woningen verkocht dan in 1997, in totaal 113.368 stuks. De prijzen stegen in- tussen met acht procent van 271.000 gulden eind 1997 naar 293.000 gulden eind 1998 voor een gemiddelde koopwoning. Regio-cijfers Adverteren? Telefoon 010 - 4004463 LACQSTE [op de gehele collectie SHOWMODELLEN METHOGE KORTINGEN! SLAAP-SPECIAALZAAK RENE DE BONT En dat zult u weten. Nog nooit kocht U kwaliteitsmeubelen voor zo'n belachelijk lage prijs, maar. op=ook echt op!! Dus wees er als de kippen bij en laat Rotan Hoogstraat U voor een klein "duitje" in het Riet of Rotan sturen!! met kortingen tot 60% Keuze uit o.a.: Rotan en Riet Grenen meubelen Gestoffeerde meubelen Koloniale kasten en eethoeken ons magazijn moet leeg GRATIS salontafel bij een compleet Bankstel. GRATIS 4e eetkamerstoel. bekende merken voor ongekend lage prijzen!! Rohe Eurotan Cerda Varachin Roberti Lloyd Loom B 1 Romantisch Wonen in Rotan en Riet Hoogstraat 1 -9 Rotterdam Tel. 010-4138330 i v 1V MnNftWHNWK A##***1 W*1 De blijvende groei van de econo mic en de verder dalende hypo- theekrente zijn volgens de NVM de hoofdoorzaken van de blijvende vraag naar woningen. Daardoor neemt ook de schaarste toe: het blijkt dat mensen die een koopwo ning zoeken, op het moment ge- middeld nog maar uit drie huizen kunnen kiezen. Zeker in bepaalde regio's is er weinig aanbod aan ge- wenste woningtypen. Ander na- deel van de stijgende prijzen is dat het kopen van een huis hier en daar onbetaalbaar wordt voor jonge starters en alleenverdieners. Nu is het wel zo dat het aantal tweeverdieners toeneemt. Inmid- dels werkt bijna de helft van de vrouwen: 47 procent. Die tweever dieners hebben ook een steeds be- ter inkomensperspectief. In combi- natie met de economische groei en de lage hypotheekrente is dat een financieel gezonde basis voor de aankoop van een woning. Voor 1999 verwacht de NVM ver- dere prijsstijgingen, maar wel in een lager tempo. Dat komt omdat de economische verwachtingen Dankzij de lage hypotheekrente blijft de vraag naar koopwoningen groot. Landelijk wonen is een trend. Geen wonder dus dat ook de keu- kenfabrikanten met steeds meer landelijke keukenontwerpen ko- men. Het Duitse topmerk Alno heeft zojuist een serie splinternieu- we keukenelementen in landhuis- stijl gei'ntroduceerd. Het gaat dan om hoekpijlers, kroonlijsten, lui- fels en lichtlijsten in landelijke stijl, die te combineren zijn met kasten uit andere Alno-series. Daardoor kan iedereen zijn eigen, individuele landhuiskeuken sa- menstellen. De landhuiselementen zijn er in twee kleuren: pijnboomhout en el- zen in groen lazuur. Alnoscout en Alnoskan zijn complete keukens in respectievelijk pijnboomkleur en groen lazuur. Maar de landhuisele menten zijn ook te combineren met bijvoorbeeld met bijvoorbeeld va- nillefronten (Alnoplus). En wie geen compleet nieuwe keuken wil maar wel een accent, bijvoorbeeld een vrijstaande buffetkast in lande lijke stijl. kan hier ook terecht. Combineren maar. De nieuwe landhuiskeuken in elzen groen lazuur. Let even op de details, zoals de kroonlijsten, het wijnrek en de uittrekbare manden. Dit ronde kastje met 'metal- look'-deur en een snijplank als bovenblad is een nieuwe en handige oplossing voor de hoekruimte onder het aanrecht. Interessant nieuws heeft Alno ove- rigens ook op het gebied van prak tische oplossingen. Opvallend is bijvoorbeeld een nieuwe ronde hoekkast, die de royale ruimte on der het aanrecht in een hoek benut. Het bovenblad is een ronde houten snijplank; de deur in 'metal-look' laat zich gemakkelijk opendrukken met de knie. Even makkelijk sluit hij zich ook weer. Erachter bevindt zich een slimme carrousel met twee rekken boven elkaar die enorm veel bergruimte biedt, ter- wijl alles even gemakkelijk bereik- baar blijft. In den van de kastjes wordt de af- valemmer verstopt. Dat is tegen- woordig wel een afvalemmer nieu we stijl. meer een royale bak met verschillende compartimenten, zo- dat het afval direct gescheiden kan worden. Zelfs lege flessen kunnen daarin worden weggezet. Natuur lijk zijn er bij Alno ook handige uittrekbare kasten en laden, die ge makkelijk toegang geven tot de he- le inhoud ervan, ook de achterste flesjes en potjes zijn makkelijk te pakken. Nieuw is een hoge servieskast met smalle deuren van melkglas met metalen lijsten. Leuk detail, speci- aal voor de landhuiskeuken; som- mige kastjes zijn voorzien van uit trekbare gevlochten manden, voor de keukenspulletjes of het fruit. Ook is er een wijnrek dat precies in een kastje past. Veel handige oplossingen dus bij Alno, waarmee een keuken is op te bouwen die exact voldoet aan de wensen. Alno heeft in Nederland diverse dealers, onder meer in Rot terdam en Hilversum. De woonideeenbeurs Binnenhuis '99 wordt van 26 februari tot en met 7 maart gehouden in het ver- nieuwde Ahoy-gebouw in Rot terdam. Het motto is dit jaar 'Lentekriebels op Binnenhuis'. Gepresenteerd worden de nieuw- ste woontrends, de nieuwe kleu ren en collecties. Bovendien zijn er tal van workshops, waar de deelnemers een en ander kunnen leren van bloemschikken, Tiffa- ny-lampen maken e.d. Volgens de organisatie is Binnenhuis '99 de meest omvangrijke en com plete beurs op het gebied van wo nen. Nederlanders blijken de laatste jaren steeds meer tijd en geld te steken in de inrichting van hun huis. Dat komt waarschijnlijk ook omdat steeds meer mensen een eigen huis kopen of hebben gekocht. Eigenaars van wonin gen zijn eerder geneigd daarin een nieuwe keuken, badkamer of open haard te plaatsen dan huur- ders. Die laatsten zijn weer meer gei'nteresseerd in meubelen, slaapkamers, gordijnen en derge- lijke. Hoe dan ook, lekker wonen is een belangrijke trend in de ja ren negentig. Omdat de Rotterdamse beurs al kort na de belangrijke internatio- nale woonbeurs in Keulen op de agenda staat, zijn hier de Keulse primeurs al te zien. Wie een kijk- je neemt op Binnenhuis, is me- teen weer helemaal bij de tijd. De Rotterdamse beurs is trouwens erg gevarieerd: alles is er, van keukens tot meubels, van vloeren tot slaapkamers, maar ook veel ideeen op het gebied van decora- tie. Daarnaast is er een sfeervolle tuinpresentatie van de Staelduin- sebos Groenspecialisten. Dit jaar heeft Binnenhuis boven dien een unieke expositie binnen de muren: glaskunst. Glas Gale- rie Leerdam heeft twee kunste- naars verzocht hun glasobjecten te exposeren. Het zijn Floris Meydam en de Brit Neil Wilkin, een meesterglasblazer. De fraaie glasobjecten staan mooi in elk modern interieur. Wie al wat meer wil weten over Binnenhuis '99 kan terecht op de internetsite http://www.binnen huis.nl. De beurs is straks ge- opend van elf tot vijf uur en door- deweeks van zeven tot half elf 's avonds. De toegangsprijzen: 17 gulden voor volwassenen en acht gulden voor kinderen. Er zijn ge- zinskaarten verkrijgbaar voor veertig gulden. iets minder positief zijn, hoewel de laagblijvende hypotheekrente de vraag blijft stimuleren. Geld lenen is niet duur op dit moment en daar- om durven veel huishoudens het toch aan. Ook de doorstroming naar kwalitatief betere woningen blijft daardoor op gang. De NVM constateert in het jaar- verslag dat de regionale prijsver- schillen verder zijn toegenomen. Een tussenwoning in Noord-Oost- Groningen werd in 1998 verkocht voor gemiddeld 118.000 gulden, hetgeen al 6,8 procent meer was dan het jaar ervoor. Maar in de re- gio Utrecht kostte een vergelijkba- re tussenwoning maar liefst 288.000 gulden, 7,5 procent meer dan in 1997. Een prijsverschil tus- sen regio's van zo'n anderhalve ton dus. Waarbij aangetekend wordt dat Utrecht de duurste stad is voor eengezinswoningen. Amster dam is de duurste stad wat apparte- menten betreft. In de NVM-regio Rotterdam kostte een gemiddelde tussenwoning 280.000 gulden, in 1997 was dat nog 271.000 gulden. Voor een hoekwoning wordt in de regio Rot terdam inmiddels 348.000 gulden neergeteld (was in 1997 335.000 gulden), een vrijstaande woning is in prijs gestegen van 610.000 tot 725.000 gulden gemiddeld en een appartement in de regio Rotterdam komt nu uit op 178.000 gulden (was 156.000 gulden). Het aantal transacties is ook in de ze regio in 1998 verder toegeno men, met uitzondering van de sec tor vrijstaande woningen. Gemid deld staan huizen in de regio Rot terdam rond de 50 dagen te koop. Dit bruggetje is ontworpen voor de kleinere vijver in een gemiddelde tuin. Het vroege voorjaar is natuurlijk een uitgelezen tijdstip om de in richting van de tuin onderhanden Weissenbruchlaan 106 3054 LR Rotterdam Hillegersberg •TelVFax 010 - 422 05 08 Natuurlijk bij uw Auping hoofddealer lonker Fransstraat 106-108 Rotterdam Tel.010-413 99 94 te nemen. Wie bijvoorbeeld ko- mende zomer een vijver wil heb ben, zal nu al moeten gaan beden- ken hoe hij dat gaat aanpakken. Ook de bouw van een pergola of schutting of de aanleg van nieuwe bestrating kan het beste vroeg in het voorjaar ter hand worden geno- men. Het groen is dan nog niet zo hoog opgeschoten waardoor u overal nog goed bij kan. En als het echt lente wordt, is de tuin klaar voor gebruik. Met het speciale tuinhout. dat in de tuincentra verkrijgbaar is, kunnen veel wensen zonder veel moeite gerealiseerd worden. Kant-en-kla- re schuttingdelen, tuintegels, per- gola-bogen en zelfs complete vij- verbruggetjes maken het makke lijk om de tuininrichting zelf ter hand te nemen. Wat het vijverbruggetje betreft: dat is nieuw. Producent Hillhout intro- duceerde het onlangs voor het ko- mende tuinseizoen. Het is een boogbruggetje, dat in twee maten verkrijgbaar is, maar allebei zijn ze bedoeld voor de kleinere vijver. Ze geven extra allure aan een tuin van gemiddelde grootte. Beide vijverbruggetjes zijn ge- maakt van profielplanken, die ge- monteerd zijn op boogliggers. De lente van beide bruggetjes is 187 cm., de breedte verschilt: 55 of 80 cm. Er is een bijpassende leuning los verkrijgbaar, die ook een lengte van 187 cm. heeft. Brug en leuning worden geleverd als bouwpakket en zijn door de koper zelf eenvou- dig te monteren. De prijzen van de bruggetjes liggen rond de 200 gul den; de leuning kost dan nog eens 69 gulden. Ook nieuw bij Hillhout is de per- gola-dakbalk, waarmee heel een- voudig een pergoladak gebouwd kan worden. Leuk om een beschut terrasje mee te creeren, dat heel sfeervol wordt als er een druif of andere klimplant langs wordt ge- leid. Het handige van de dakbalk is dat die is voorzien van 8 inkepin- gen, verdeeld over de totale lengte van 225 cm. De inkepingen heb ben dezelfde breedte als de balken, waardoor de balken kruislings op elkaar geplaatst kunnen worden en dan direct vast zitten. Die con- structie kan dan weer geplaatst worden op staanders en voila, een pergoladak. Jabo Weave, 100 procent sisal, in verschillende kleurstellingen verkrijgbaar. Natuurtapijt van sisal, kokos of zelfs zeegras is een topper bij de woninginrichter. Deze vloerbedek- king van natuurlijke materialen en in natuurlijke kleuren past immers helemaal in de trend van puur en eerlijk wonen. Vooral nu het wat harde sisal en jute worden gemixt met een ander natuurproduct: wol. Daardoor voelt het tapijt toch lek ker zacht aan. Een uitgebreide collectie natuurta pijt wordt aangeboden door Jabo, een handelsmerk van Dehnert Jansen in Rotterdam. Ooit was het bekend door het ijzersterke ribbel- tjestapijt; vandaag de dag is de col lectie veel uitgebreider en heel ei- gentijds. Er is nog altijd tapijt van 100 procent sisal verkrijgbaar en dat in heel veel kleuren en ver schillende weefpatronen. Daar naast zijn er mengvormen van wol met sisal, of sisal met jute of wol met jute. Ook het ruwere kokos en het taaie zeegras is nog altijd ver krijgbaar als kamerbreed tapijt. Vloerbedekking van zeegras oogt een beetje bruin/groen en kost 155 gulden de meter. Voor al deze natuurlijke vezels geldt dat ze 'hygroscopisch' zijn, wat inhoudt dat ze vocht kunnen opnemen en weer afstaan. Dit komt het leefklimaat in de kamer waarin het ligt wel ten goede. Aan de andere kant is het van belang dat de luchtvochtigheid in de ka- mers op peil blijft, want anders kan het tapijt uitdrogen en bros wor den. Een andere eigenschap van na tuurtapijt is dat ze enigszins ver- kleuren. Dat is onvermijdelijk en hoort bij de charme van het pro duct. De natuurvezels zijn verder antistatisch, elastisch en warmte- isolerend. Natuurtapijt van Jabo is verkrijg baar bij de woninginrichters. Adressen zijn aan te vragen bij Dehnert Jansen, telefoon 010- 4149111.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17