Gemeente-archivarisJeurgens laat een modern archief achter Tientallen winkeliers gedupeerd door anti-rolluikactie gemeente p®ynrQi jiARMjn OPEN! wimmtmm WEEK VAN DE STEAK MaasposT MaasstaD SCHIEDAM 'Schiedammers mogen best trotser op hurt stadzijn' Nieuw beleid kost middenstand duizenden guldens Omgezaagde boom valt opjrian ZONDAMUANlffl h 1 KtiMDQi N ST E N SCHIEDAM - Gemeente- archivaris Charles Jeurgens verlaat binnenkort Schie dam om in Dordrecht de functie van archivaris te gaan vervullen. Een vertrek na vierenhalf jaar dat voor velen best plotseling komt. Mede omdat Jeurgens in no- vember nog tijdelijk inte- rim-directeur van de biblio- theek werd. Jeurgens werd destijds aangetrokken om het archief te moderniseren en te verhuizen van het ge- bouw aan de Korte Haven naar de nieuwbouw aan het Stadserf. Hoe beviel het werk hem in Schiedam en laat hij het archief inderdaad 'modern' en klantvriende- lijk achter? Zijn deze ambi- ties, bij zijn aantreden aan- gekondigd, waargemaakt? Een interview met de per 1 mei vertrekkende gemeente- archivaris. SB Afkijken VAN 29 JANUARI TOT 5 FEBRUARI Bepaal zelf het gewicht van uw tournedos .ha^sbiefstuk; y Bon© fs entrecote of filet mignon en de chef snijdt het stuk voor EntrecCte V u af T-Bone steak van een pond, kalfssteak van 200 gram Keuze uit 8 verschillende sausjes. Voor de visliefhebbers hebben we tonljnsteak. Alles naar keuze gegrild of gebakken geopend van 1 7.OOu.-23.OOu. dinsdag gesloten Restaurant De A/outerij Sint Anna Zusterstraat 92, Schiedam 4730962 SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 30 januari verzorgd door het West- brabants Kamerkoor onder leiding van Henk van de Barkt. Aanvang 15.00 uur, toegang gratis. Kledingbeurs Lezing Radio Ritme en Dans Bloemschikken Muziek Koffie-inloop Kleding maken Lunchconcert Zoldertje 'Bandenprikker' slaat weer toe Rijden onder invloed Automobiliste van tas beroofd STOPPENl ■SLECHTS OPALL^ED^W^ANKSTEUJ^ <■1 nn 17.00 UUR STADIONWEG 39C ROTTERDAM -ZUID TEL 010/482 77 65 Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk J V 'T Woensdag 27 januari 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, dhr. J.C. Klein. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Vis- beek. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Vis- beek. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, dhr. J.C. Klein. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. B.J. Eikelboom. Aanvang: 19.00 uur, ds. B.J. Eikelboom. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. Ds. A. I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering, voorgan- ger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, voorganger D. Kool. Zondag 11.00 uur, euch.viering, voorgan ger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 09.30 uur, dienst in Paradijskerk, Nieuwe Binnenweg 25. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. D. Peters. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uuj, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. PlaisieF. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 uur en 17.00 uur, ds. N. v.d. Want. Wo 19.45 uur, ds. N. v.d. Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 010-4372226 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. „Het was een droom voor mij om na mijn opleiding als historicus en archivaris daadwerkelijk ar chivaris te worden", steekt Jeur gens van wal. Pas 34 jaar was hij toen hij in 1994 in Schiedam werd aangesteld. Schiedam had een archivaris hard nodig, im- mers zeven jaar lang was het ar chief tijdelijk waargenomen door gemeentesecretaris Gorissen. Op dringend verzoek van onder an- dere de archiefinspectie moest B W wel een gekwalificeerde di- recteur aanstellen. Het oude pand aan de Korte Haven was boven- dien een bouwval en de staat van het archief was stoffig en romme- lig. De taak van de 'nieuwe baas' was om het archief te modernise ren en dan leiding te geven aan de grote klus: de verhuizing naar het Stadserf. Met de nieuwe archiefwet achter de hand moesten alle stukken, brieven, prenten en foto's, dos siers, pamfletten, persoongege- vens en oude aktes en documen- ten opnieuw geordend worden. Eerst verzameld, dan gestofzuigd dan weer gerubriceerd om over- gepakt in zuurvrij papier in een De belangrijkste taak van gemeente-archivaris Charles Jeurgens was het opzetten van een overzichtelijk archief in het nieuwe onderkomen aan het Stadserf. En dat is hem, met hulp van de medewerkers natuurlijk, uitstekend gelukt. Foto Dick stuijter speciale archiefdoos te gaan waar ze nu in meterslange rekken keu- rig op rij staan. Jeurgens geeft aan dat hij het grootste respect heeft voor alle medewerkers -vooral de banenpoolers- die een inmense klus hebben geklaard. „Het was een gigantisch werk om het drie kilometers lange lint van archief- stukken in nette staat, geordend en gerubriceerd, verhuisklaar te krijgen", vertelt Jeurgens. „In het nieuwe gebouw is alles up-to-da te. We hebben nu wel klimaatbe- heersing, geen ongewenste licht- inval meer, een goed intern trans port, en een rustige en goed geou- tilleerde studiezaal „Ik wist eigenlijk niets van Schie dam' vertelt de geboren Braban- der die de stad alleen vanuit de trein kende. ,-,Toen ik voor het eerst in Schiedam uit de trein stapte en via de Singel naar de bouwplaats voor het stadskantoor liep dacht ik: 'Moet dit mijn werkplaats worden?' Gelukkig ben ik nog even doorgelopen naar het centrum. En toen veranderde mijn negatieve idee al snel. Wat een prachtige stadje met het ge- bied rond het stadhuis en de Lan ge en Korte Haven. Kijk, oude in- dustrieplaatsen zoals Helmond, Tilburg en Schiedam hebben een eenzijdige economiestructuur ge- kend. En met de bloei en neer- gang van de industrie zie je dan een chaos aan bouwstijlen met weinig»structuur. Pas de laatste jaren zie je dat stadsbestuurders en projectontwikkelaars een gro- ter plan of concept voor binnen- steden maken. Ook hier in Schie dam werden plannen gemaakt om de halve binnenstad te slopen zonder dat er een echt een visie of plan aan ten grondslag lag. Lang- zamerhand zie je verbetering in het proces komen." Het viel Jeurgens wel op dat Schiedammers in het algemeen zo mopperen. „De mensen waren een beetje negatief en klaagden over alles en nog wat. Onterecht naar mijn mening want als je als buitenstaander ziet hoe prachtig de stad is en wat een historie Schiedam kent dan zouden de Schiedammers veel trotser op hun stad moeten zijn." Langzaam maar zeker komt tegenwoordig de kentering volgens Jeurgens. „Waar eerst afgebroken werd, zie je nu langzaam een kentering naar opknappen van het cultuur- goed. Schiedammers worden met name trotser op het verleden van hun stad. Vooral als grote buur- man Rotterdam zijn oog op Schiedam laat vallen zoals bij de stadprovincie. Dan komen de Schiedammers ineens wel voor hun stad op." Het archief is een succes. Zo zijn er al vele collega's van Jeurgens langsgekomen om de kunst af te kijken. „Dit zou je als bewijs kunnen zien voor al het werk dat we gedaan hebben." Wel bena- drukt Jeurgens dat het archief nooit, 'af is, zelfs met een succes- volle verhuizing en een mooie uitstraling. „Een archief is nooit klaar; dagelijks komen er stukken bij. Ook automatisering, ontslui- ting van de bronnen en daarmee de klantvriendelijkheid zal moe ten toenemen, willen wij de men- sen binnen krijgen. De drempel moet laag zijn om de gewone Schiedammer binnen te krijgen. Want de onderzoekers weten ons toch wel te vinden, net als de stamboekonderzoeker (genea- loog) die als hobby heeft om uit te zoeken waar zijn voorouders van- daan komen." Waarom gaat er zoveel geld naar de archieven? Het archiefwezen is van groot belang voor de de mocratic, zegt Jeurgens. De over- heid heeft dit zo'n tien jaar gele- den ingezien met het Deltplan Cultuurbehoud waardoor er vele miljoenen beschikbaar kwamen. Met het goed bewaren van de of- ficiele stukken geeft het openbaar bestuur rekenschap van haar da- den. Dit grondbeginsel van de rechtstaat waarborgt dat iedereen kan nagaan hoe er met zijn belan- gen is omgegaan. Dus overal waar rechten en plichten aan vast- zitten zoals verordeningen moe ten openbaar zijn en worden be waard. Dat is de primaire taak van het archief. „Daarnaast heb ben wij ook een cultuur-histori- sche taak wat betekent dat alles bewaard wordt wat van belang is voor de cultuur of geschiedenis van de stad. Als voorbeeld zijn de stukken van de krakersbeweging van de Laan uit de jaren zeventig bewaard zodat latere generaties deze kunnen bestuderen." Jeurgens vond de grote verhui zing zeer eervol en buitengewoon interessant om te mogen doen. Waarom dan toch weg? „Niet om dat ik hier uitgekeken ben", stelt Jeurgens in ieder geval vast. „Maar vooral omdat Dordrecht zowel historisch als economisch gezien toch een 'grotere' stad is. Het archief van Dordrecht is ook een grotere dienst met meer dan twintig mensen in dienst. Leuk is het om te weten dat Dordrecht 'de eerste stad van Holland' is met een rijke historie zoals de Staten Van Holland en de Statenbijbel." Er gaan geruchten dat daar ook een nieuw archief zal verrijzen. „Ja, er zijn plannen", zegt Jeur gens diplomatiek, „maar daar is nog niets officieel van bekend. Maar bij mijn sollicitatie speelde wel een rol dat ik de Schiedamse verhuizing naar nieuwbouw tot een goed einde heb gebracht.' FRANK WILLEMSE SCHIEDAM - „Als het niet no- dig was geweest, had ik het niet gedaan. Ik kon kiezen tussen twee weken onder een palm- boom of een rolluik laten plaat- sen. Geloof me, ik had liever die twee weken Bahama's gehad", aldus een winkelier op de Hoog- straat. Hij hoeft niet met zijn naam in de krant. Net ais de rest van zijn collega's die in hetzelfde schuitje zitten. De reacties op het anti-rolluik beleid van de ge meente zijn beslist niet positief te noemen. Een rondje navraag op de winkel- straat leert dan ook dat de meeste winkeliers vastbesloten zijn de ge meente niet tegemoet te komen. In het najaar van 1998 ontvingen achttien winkeliers op de Hoog- straat een brief. Hun rolluik vol- deed niet aan de eisen zoals ze staan in de gemeentelijke verorde- ning die op dat moment al enkele jaren van kracht was. De winke liers werden gesommeerd de rol- luiken weg te halen. Deden zij dat niet dan zou de gemeente tot ver- wijdering overgaan, op kosten van de middenstanders zelf. De actie van de gemeente deed veel stof op- waaien. Veel winkeliers hadden veel geld betaald voor hun rolluik en wisten tot op dat ogenblik niet dat er een regelgeving bestond, laat staan dat hun rolluik daar niet aan voldeed. Zoals de eigenaar van de reform-drogisterij. „Toen ik hier net kwam, nu zo'n twee en half jaar geleden, gebeurde er veel rottigheid in dit stuk van de Hoog- straat. Er was veel vandalisme en inbraak. Op elektronische beveili- ging kun je niet bouwen, want de politie is niet op tijd om je winkel te beschermen. Tegen de tijd dat die arriveren, is mijn winkel al leeggehaald. Ik kocht dus een rol luik bij een gerenommeerd bedrijf hier in Schiedam, waar mijn colle ga's ook hun scherm kochten. Heb expres een hele mooie genomen, waar je zoveel mogelijk doorheen kunt kijken en er nog een speciale coating op aan laten brengen. Tienduizend gulden kostte dat ding. En nu moet ik het dus wegha- len, want het voldoet niet aan de eisen. En dan is het de bedoeling dat ik een lelijk ding neerhang, dat wel aan de eisen voldoet. Lo- gisch..." De drogist valt vooral over de aan- pak van de gemeente in de anti-rol luik actie. „Ze vellen hun oordeel aan de hand van een foto nota be ne. Waarom komen ze niet kijken naar mijn mooie scherm? Je han- teert toch geen beleid aan de hand van foto's? vervolgens organiseren ze een hoorzitting, waarbij iedere Veel winkeliers wisten niet eens dat er zoiets als een regelgeving op het gebied van rolluiken bestaat, laat staan dat ze zich daar wat van hebben aangetrokken bij de aanschaf van hun beveiliging. Foto Roger van der Kraan ondernemer apart wordt gehoord. Nou, dat was totaal niet serieus te noemen, want de datum voor die hoorzitting stellen ze vast in de week voor de Kerst, de drukste week van het hele jaar. Het was ze ker niet de bedoeling dat we daad werkelijk kwamen opdagen." Na de hoorzitting heeft hij nog niets van de gemeente mogen ver- nemen en ook heeft hij niet te ho- ren gekregen wanneer hij wel een reactie kan verwachten. Mocht de gemeente voet bij stuk houden. Filet Mignon Reserveringen: dan zit hij met een probleem. „Ik zal hem wel moeten weghalen dan. Maar ik betwijfel of het dan niet beter is dat we gewoon maar weg- gaan uit Schiedam. Ik heb ook nog een andere winkel dus ik ben niet afhankelijk van de winkel op deze locatie. Misschien kan ik dus beter gewoon verhuizen. maar ja, ik heb wel een ton besteed aan een nieu we inrichting in de zaak." De reform-drogist is niet de enige die voor problemen komt te staan door het beleid van de gemeente. Een collega aan de overkant is des duivels op de ambtenaren die ver- antwoordelijk zijn. ,,Het is verdo- rie gewoon een prestigekwestie ge- worden en nu wil niemand meer toegeven. Ondertussen kun je niet meer op een fatsoenlijke manier je winkel runnen. De gemeente zou eigenlijk juist moeten meewerken. Ze hebben het over het opknappen van de Hoogstraat en dat wij daar- om ook mooie rolluiken moeten hebben. Maar ik zie dat opknappen meer als een goedmakertje van het achterstallig onderhoud. Als ze een mooie Hoogstraat willen, kunnen ze beter wat doen aan de verpaupe- ring aan het einde van de Hoog straat. Al die verpauperde winkels gedogen ze wel. Dat laten ze ge woon zitten, dat zootje. Maar ik kan wel mijn jjoede rolluik wegha len voor het Stadskantoor omdat deze niet goed of mooi genoeg zou zijn, of dat iiberhaupt wat uitmaakt zeg! Wat maakt dat nou uit? Hoe- veel mensen lopen hier 's avonds door de straat als de winkels dicht zijn? Nou geen een, anders moet je aan het begin van de Hoogstraat een kogelvrij vest aantrekken te genwoordig." Andere winkeliers piekeren er niet over om zich druk te maken over het beleid. ,,Ik zou illegaal bezig zijn, stond er in die brief die ik vo- rig jaar kreeg. Nee, ik heb daar niet eens op gereageerd want ik vind dat te belachelijk voor woorden. Ik ben ook niet naar de hoorzitting geweest, kon nu eenmaal niet. Dat rolluik hangt daar goed en dat blijft daar ook hangen. Daarmee uit", reageert de eigenaresse van een kledingwinkel. Ondertussen gaat de gemeente Schiedam onverdro- ten door met het anti-rolluik be leid. Inmiddels hebben ook de winkeliers op de Lange Kerkstraat en het Broersveld een brief ontvan- gen over hun rolluiken. Ook zij moeten hun luiken aanpassen. Doen zij dat niet dan wacht ook hen een bezoek van de gemeente lijke dienst die de verwijdering uit- voert op kosten van de eigenaar. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Een 35-jarige me- dewerker van de Schiedamse Plantsoenendienst is vorige week voor nader onderzoek naar het Schielandziekenhuis vervoerd, na- dat hij een boom op zich had ge kregen. Samen met een collega had het slachtoffer op de Parkweg een boom omgezaagd en daarna een touw vastgehouden, waarmee de boom, door deze om te trekken, definitief zou worden geveld. De boom koos echter een andere rich- ting dan de bedoeling van de beide medewerkers was en viel in de open armen van het slachtoffer. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein wordt vrijdag 29 janua ri een kleding- en speelgoedbeurs gehouden van 09.30 tot 11.30 uur. Wie zelf iets wil verkopen kan voor 28 januari voor een nummer bellen, tel. 473 86 71. De entree is gratis. SCHIEDAM - Radio Schiedam zendt zaterdag 30 januari live uit vanuit de foyer van Theater aan de Schie over de presentatie van Sveaparken tijdens de Dag van het Zweedse Wonen. Tussen 10.00 en 16.00 uur krijgt men een live ver- slag via 96.1 op de kabel en 106.7 in de ether. SCHIEDAM - In wijkcentrum Nieuwland wordt donderdag 28 ja nuari een open les Ritme en Dans georganiseerd van 19.45 tot en met 21.15 uur. Per 25 februari start de cursus onder leiding van Marianne Elbers. Kosten zijn fl. 300,- voor vijftien lessen. Opgeven via 473 45 45. SCHIEDAM - Groei Bloei afde- ling Schiedam organiseert vanaf 3 februari weer de voorjaarscursus bloemschikken onder leiding van Rene Leeuwangh. De cursus wordt gegeven in Natuurcentrum De Bo- shoek, Bospad 3 (achter flat 5 van het Bachplein). Aanvang is 20.00 uur, kosten zijn fl. 30,- voor zeven lessen (leden) en fl. 40,- (niet-le- den). Voor meer info: 471 43 91 of 471 23 89. SCHIEDAM - Muziekcentrum OpMaat gaat dinsdag 2 maart van start met de cursus 'Muziektekst- verwerking met de computer'Mu- ziektekstverwerking betekent on der andere noten invoeren, in druk- kwaliteit uitprinten en met een druk op de knop een partij uit de partituur halen en deze eventueel transponeren. Het resultaat is goed leesbare bladmuziek zonder trans- positiefouten en op den duur een grote tijdwinst. De cursus bestaat uit tien lessen van 60 minuten en wordt gegeven in de Lange Nieuwstraat 183 van 19.30 tot 20.30 uur. De kosten bedragen fl. 250,- voor leerlingen tot 21 jaar en fl. 295,- voor leerlingen vanaf 21 jaar. Voor meer info: 426 96 80. SCHIEDAM - Via, de Vereniging voor Irrealisme en Abstractie in de beeldende kunst, brak een lans voor de voorstellingsloze kunst in Schiedam en omstreken. De Ver eniging werd in 1950 opgericht. Zondag 31 januari wordt er in het Stedelijk Museum een lezing over gegeven. Hierin zal aan de hand van beeldmateriaal de ontstaansge- schiedenis en de activiteiten van VIA besproken worden. Aanvang is 14.00 uur. SCHIEDAM - Tijdens de koffie- inloop van het SVO aan het Broersveld 142 op vrijdag 5 febru ari komen de gemeenteraadsleden A. Elenbaas (WD) en W. Her mans (PvdA) op bezoek tussen 10.00 en 12.00 uur. Doel is kennis te maken met de gemeenteraadsle den en te komen tot informatie-uit- wisseling. Toegang is vrij. SCHIEDAM - Het Emancipatie Centrum organiseert voor migran- tenvrouwen een cursus 'Zelf kle ding leren maken'. Men wordt wegwijs gemaakt in de basistech- nieken en elke cursist maakt een kledingstuk naar keuze. De cursus begint om 5 februari en eindigt op 9 juli. Er wordt les gegeven op vrijdagmorgen van 09.30 tot 11.30 uur en de kosten zijn fl. 10,- per maand. Lokatie is: Het Gebouw, Broersveld 142. Opgeven via nummer 473 45 45. SCHIEDAM- Wim Voogd ver- zorgt woensdag 3 februari een pia- noconcert in het Stedelijk Muse um. Voogd is dirigent/organist bij de St. Paschalis Baylonkerk in Den Haag en pianist aan de Academie voor Euritmie, eveneens in Den Haag. In het Stedelijk speelt hij de- len uit 'Das Wohltemperierte Kla- vier' van Johann Sebastian Bach. Het concert begint om 12.30 uur. De toegang tot het museum en het concert zijn gratis. WATER WEG - Alleengaand bo- ven de dertig? Dan kan men zich aansluiten bij 't Zoldertje voor ge- zellige avonden en leuke aktivitei- ten in de regio Rijnmond. De club bestaat tien jaar en is geen 'koppel- club'. Zaterdagavond 30 januari is er een ontmoetingsavond. Voor meer info: 473 06 85. SCHIEDAM - Maandag 25 januari heeft wederom een aantal inwoners van Schiedam aangifte gedaan van vernieling van den of meerdere auto- banden. De vernielingen werden het afgelopen weekend gepleegd op de Dam, de Lange Haven en in de Nieuwe Sluisstraat. De 'bandenprikker' sloeg eerder deze maand ook al toe. De politie van het district Schiedam is op zoek naar getuigen of naar mensen die menen iets verdachts te hebben gezien. Zij kunnen contact opnemen met het politiebureau in Schiedam, tel. 274 02 05. SCHIEDAM - Op de A20 is in de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 ja nuari omstreeks 02.00 uur een 38-jarige Rotterdammer aangehouden om dat hij teveel had gedronken. Het gemeten promillage was 1.75. Het rijbe- wijs van de man is dus ingevorderd. SCHIEDAM - Een 61-jarige vrouw uit Vlissingen die vanuit haar auto za terdagavond 23 januari de weg vroeg aan drie jongens is van haar tas be roofd. Op de P.J. Troelstralaan vroeg ze de jongens de weg naar de snel- weg. Zeer bereidwillig stapten de drie knapen bij de vrouw in en gidsten haar naar Rijksweg A20. Bij een sporthal en een benzinestation, even voor de oprit, stopte de vrouw om onder dankzegging de drie jongens uit haar auto te laten stappen. Bij het uitstappen leidde een van hen haar echter af, waarna door een andere knaap de tas van het slachtoffer werd weggegrist. In de tas zaten enkele persoonlijke bescheiden en een nog onbekend geld- bedrag. Koopavond vrijdag. D t GROOTSTE SPECIALIST IN LEDEREN ZITMEUBELEN.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3