aasstad Popsta(t>\\ Bivakkeren op Schouwburgplein in ultieme jacht op filmkaartjes a XX| TTOjpwacni da Kit Uitreiking Dunya Poezieprijzen 1998 in Prinses Theater Ongedacht avontuur in het avonduur Even een filmpje pa k ken is er niet meer bij op het Film festival ROTTERDAM - Leuk is het filmfestival allang niet meer als je speciaal van buiten Rotterdam naar de Maasstad komt om even een of twee leuke films te bekijken. Zeker niet als je zo stom bent geweest om niet ongeveer een week voor aanvang van het filmfestival wat kaarten te reserveren. De kans is dan namelijk erg groot dat je onverrichterzake weer huiswaarts kunt. Of met je tentje de nacht op het Schouwburgplein door moet brengen in een ultieme poging dan een dag later alsnog wat kaartjes in de wacht te slepen; 30 procent van de zaalcapa- citeit gaat namelijk pas op de dag van vertoning in de verkoop. Helaas weet de rest van het festivalpubliek dat ook, wat bete- kent dat vanaf ongeveer acht uur 's ochtends een enorme rij ontstaat voor de deur van de Schouwburg waar de kassa's om negen uur opengaan. Tegen de tijd dat je dan eindelijk aan de beurt bent is uiteraard je eerste keus, die natuurlijk in een klein zaaltje vertoond wordt, alweer weg en moet je alsnog genoe- gen nemen met een minder alternatief. Desalniettemin kun je dan natuurlijk wel zeggen dat ook jij erbij was in dat jaar dat het festival definitief uit zijn jasje groeide. ROTTERDAM - Het knusse Prinses Theater aan de Schie- damseweg was vorige week donderdagavond aardig ge- vuld bij de uitreiking van de Dunya Poezieprijzen 1998. Een kleine honderdvijftig man, zittend op houten stoel- tjes of hangend aan de bar, luisterde aandachtig naar de gedichten die op het podium werden voorgedragen door enkele gastsprekers en de vijf winnaars: Marianne Littooy (Nederland), Abd al-Rahman al-Majedi (Irak), Salah Hait- hani (Irak), Ali Rashid (Irak) en Salah Hassan (Irak). En de winnaar is... BEURZEN EXCURSIES MUZIEK DIVERSEN THEATER Woensdag 3 februari 1999 maasstad in ROTTERDAM - Lang wegge- weest en er daarom nu helemaal uit. Hoewel helemaal, het filmfes- tival bleek een aardige binnenko- mer om Rotterdam opnieuw te le- ren kennen. En dan niet alleen als het gaat om films, ook wat betreft muziek. Naast de dagelijkse dans- avonden in de Schouwburg staan daar namelijk op gezette tijden ook nog wat muzikale kunstenaars zo- als afgelopen vrijdag en zaterdag. Ik meen dat dat ook komend week- einde weer het geval is (zeker op zaterdag), maar dan moet je wel heel snel zijn om erbij te zijn. Za terdag staat het slotfeest namelijk op het programma en de kaarten, hoewel ze er bij het ter perse gaan veze krant nog wel waren, zouden weleens snel uitverkocht kunnen zijn. Bijzonder tijdens dat feest is het optreden van Wiggle in de Grote Zaal. Het bizarre aan dat ge- zelschap is dat de bandleden elkaar nog nooit ontmoet hebben en toch vorig jaar de eerste cd hebben op- genomen. Dat gebeurde middels het heen en weer sturen van audio- files via het internet. Zij wilden daarmee bewijzen dat lijfelijke aanwezigheid tegenwoordig niet meer nodig is bij het fabriceren van muzikale kunststukjes. Het de corum bij het optreden van Wiggle wordt verzorgt door de Japanse vi- deokunstenaar Ikunishi Yasunori, en Atau Tanaka van Sensorband zal naar verluidt daarnaast nog een gastoptreden verzorgen. Verder die avond oin de Schouwburg trouwens nog meer optredens, een gewone disco (als altijd) en natuur- lijk de mogelijkheid om flink wat bekende mensen van de film te scouten. Terug in het gewone circuit is het aanbod redelijk schraal. Alsof de programmeurs van bijvoorbeeld Nighttown nog even uit hun win- terslaap moeten komen of nog steeds aan het bijkomen zijn van allerlei nieuwjaarsborrels. Aan de West-Kruiskade is het namelijk vooral alleen dansen en geen op tredens. Want het eerste wat wat dat betreft op de agenda staat is het Heel Erg Punk festival 2, dat pas op zondag 14 februari gehouden wordt. In het theaterzaaltje echter nog wel een paar kleine dingetjes. Vrijdag 5 februari om 22.00 daar Bassfoundation featuring Superfly TNT. En dat wordt een avondje breakbeat op z'n utregs, want het duo Superfly TNT mengt funk, jazz en drum n bass tot een zeer opwindend dansbaar goedje en wordt daarbij terzijde gestaan door een zanger, een drummer, een dan- seres een MC en een handvol deejays. Spetteren dus en nog hele maal gratis ook. Een stuk rustiger gaat het zondag toe tijdens het te- rugkerende daylight dancing met optredens van Obilaya, Omar Ka en dj Caliente. Rotown is ook rustig, met de dance experience Trashgallery op zater dag, een Deep Purple sessie op zondag en vanavond (woensdag 3 februari) een Hey DJ, met achter de knoppen housegoeroe Langen- bach en Peter van der Stelt die ver- antwoordelijk is voor de Vlerk, waar wel veel te doen is deze week. Aan de Westblaak eerst donderdag The Jammin' Arabs, een beetje wous trio dat garagepunk surf en ska weet te mixen met wachtka- mermuzak. Hoe dan ook, ze spelen donderdag vanaf 21.30 uur in De Vlerk en een kaart kost een tientje. Vrijdag 5 februari is het dan de beurt aan Itchi Bitchi uit Limburg, dat in 1998 de hoofdprijs in de Grote Prijs van Nederland deelde met het Amsterdamse Redivider. De band speelt strakke harde maar o zo originele gitaarrock, die heel verrassend blijft. De Limbo's ko men overigens naar de Vlerk in het gezelschap van nog meer Limbo's. In het kielzpog treden namelijk ook de Metalband Transpunk en het radikale soms experimentele Sons of the Rain. Kaarten voor dit hele Limburg pakket kosten slechts vijf knaken en ook deze avond begint om 21.30 uur. MAURICE HEIJNEN Itchie Bitch ie De Stichting Industrieel Toerisme heeft eind vorig jaar een avondrondrit toegevoegd aan haar standard- en maatwerktours door het Rotterdamse haven- en industriegebied. Met een glas wijn aan boord van de touringcar om het begin van een vrij weekeinde in te luiden. Deze lichtjestour wordt uitgevoerd op iedere vrijdagavond tot en met 26 maart 1999, van 19.00 tot circa 21.00 uur.De tocht biedt een unieke gelegenheid om op een bijzon- dere manier kennis te maken met het feeeriek verlichte haven- en indu- strielandschap. Scheepswerven, raffinaderijen, container- en massagoed- overslagbedrijven en car terminals passeren de revue. Het is een aparte be- levenis en geheel anders dan de tochten die op klaarlichte dag worden ge houden. De reis begint en eindigt bij het ANWB/VVV kantoor aan de Coolsingel, tegenover het Stadhuis.Onderweg beleven de deelnemers de wondere wereld van de stad Rotterdam bij avond, het project Kop van Zuid, het oude havengebied op de Zuidoever en het bruisende, dag en nacht in bedrijf zijnde containercomplex in het Eemhavengebied.Het eer ste grote na-oorlogse havenuitbreidingsgebied Botlek wordt doorkruist, met een panoramisch uitzicht op het Europoortgebied.De terugreis voert de gasten over de Van Brienenooordbrug met een van de mooiste verge- zichten van Nederland en het gezicht op de prachtige Rotterdamse Skyli ne. Bedrijvenpark Brainpark wordt aangedaan, evenals de nieuwe woon- wijk op het voormalige Drinkwaterleidingterrein. Via het Scheepvart- kwartier beeindigt de bus de rit in het stadscentrum.De vertrektijd is zo ge- kozen dat deelnemers aan de tocht vooraf nog kunnen winkelen, iets kun nen eten of zomaar wat slenteren in het sfeervol verlichte centrum van Rotterdam. De tour kost fl.25,- per persoon; houders van de Rotterdam Pas betalen fl. 22,50.Informatie en boekingen: ANWB/VVV Rotterdam, Coolsingel 67, balie reisbureau Industrieel Toerisme. Telefoon: (010) 402 32 34 of 411 98 55. Fax: (010) 413 50 22. Johnny Depp in Fear and Loathing in Las Vegas. Meer zalen, minder films, duurde- re kaarten, het zouden allemaal op- lossingen kunnen zijn om het fes- toival minder massaal te maken, maar echt uitkomst zal het niet bie- den. Film in de jaren negentig is hot, met in het middelpunt het Rot terdamse filmfeest als kolkend he- te vulkaan die in de toekomst toch echt een keer tot uitbarsting moet komen. Voorlopig echter gedraagt iedereen zich echter nog voorbeel- dig. Tot vechtpartijen om de laatste kaartjes is het nog niet gekomen, wat trek en duwwerk voor de in- gang daargelaten. Wie misgrijpt is teleurgesteld en gelaten, wie wel het donker in mag enthousiast en Cameron Diaz in Very Bad uitgelaten. En terecht, want on- Things, zaterdag nog te zien danks de drukte zijn er dit jaar weer wat pareltjes in de program- mering te vinden. A1 moet er goed gezocht en gekozen worden en mag een beetje geluk niet ontbre- ken. Want toevalstreffer zijn bij uitstek het leukst. Natuurlijk is het bekijken van geheide festivalhits als The Acid House of Jezus is een Palestijn de moeite waard, maar op een verdwaalde vrijdagmiddag on- verwacht een juweel als Shattered Image zien is echt genieten. Het is juist die verrassing die het genot groter maakt. Vandaar ook dat zo- veel mensen ook de inmiddels tra- ditionele surprisefilm ruim vooraf reserveren. Ook omdat de laatste jaren niemand teleurgesteld is: vo rig jaar was de verrassende uitsmij- ter Quentin Tarantino's Jackie and Loathing in Las Vegas van voormalig Monty Python-lid Terry Gilliam. Daarnaast lijkt er in ver- gelijking tot voorgaande jaren on- evenredig veel criminaliteit te zijn, zelfs onder hele gewone mensen. Neem A Simple Plan van Sam Rai- mi- volgens Stephen King overi gens de beste suspense-film van het jaar. Daarin kunnen Bridget Fonda en Bill Paxton als burgerlijk stel de verleidingen van een ge- vonden tas met geld niet weerstaan en doen er alles aan om die tas ook in bezit te houden. Zo simpel als de titel belooft, is het plan echter niet en keurige accountant Paxton moet dan, weliswaar met tegenzin, mee in een geweldsspiraal waarvan hij- zelf de afloop bij voorbaat ook niet weet. Er zijn uiteraard op het Film- Anne Pari I laud en William Baldwin in Shattered Image. Brown en het jaar daarvoor spet- terde de mysterieuze Lost High way van David Lynch van het wit- te doek. Wat opvalt tijdens de 28e editie van het IFFR, is dat er ongeloofe- lijk veel drugs genuttigd worden. Op het witte doek wel te verstaan, en dan niet alleen door obscure, onbekende acteurs, maar ook door de grote sterren: Melanie Griffith en James Woods die vrolijk de spuit hanteren in Another Day in Paradise van Kids -regisseur Larry Clark en Johnny Depp die zich al snuivend, slikkend, zuipend en spuitend een weg baant door wat eens de Amerikaanse droom moet zijn geweest in het magistrale Fear festival ook nog gewone intellectu- eel verantwoorde films te zien waarin het niet alleen moord en doodslag is, maar de hoofdmoot van de films lijkt toch te appe- lerenn aan een onmiskenbaar fin de si6cle gevoel, het gevoel waarin niets meer er toe doet en iedereen zich weldadig overgeeft aan zich- zelf om het vooral zelf maar zo goed mogelijk te hebben. Het is als een soort dansen op de vulkaan, een vulkaan die net als het filmfes tival toch echt een keer tot uitbar sting moet komen. En wie weet ge- beurt dat op het extravagante slot feest op zaterdag 6 februari als het International Film Festival Rotter dam de climax beleeft. MAURICE HEIJNEN 'Een goed gedicht is een gedicht dat je raakt' De avond werd geopend door Aya- tollah Musa en Kader Abdollah, twee Iraniers die al een aantal jaren in Nederland wonen. Tot aan de pauze droegen de gastsprekers voor uit eigen werk. Ayatollah Musa heeft in het verleden meer- dere keren voorgedragen tijdens het Dunya Open Podium en heeft in de relatief korte tijd dat hij in Nederland woont, de Nederlandse taal snel machtig gemaakt. Hij schrijft nu ook in het Nederlands. Kader Abdollah is een wat beken- dere dichter/schrijver in ons land. Zijn columns voor de Volkskrant, die hij schrijft onder de naam Mir- za, werden bekroond met de Me- diaprijs 1997. Opvallend aan de Dunya Poezie- prijs is dat er vijf gelijkwaardige winnaars zijn. Waarom niet drie winnaars of gewoon een? Juan Heinsohn van de Stichting Dunya: „Het doel van de Poezieprijs is schrijvers uit verschillende cultu- ren actief mee laten doen in het Nederlandse circuit. Als we ieder jaar een winnaar zouden hebben, zou het wel een heel lang traject worden. Daarom hebben we geko zen voor vijf winnaars en dat werkt zeer motiverend." In totaal zijn er 205 gedichten bin- nengekomen in achttien verschil lende talen. De auteurs sturen de gedichten in hun eigen taal in, Uit handen van Myrza Axwijk van de deelgemeente Delfshaven krijgen de vijf winnaars de prijzen uitgereikt. Foto: Dick siuijter waarna de Stichting Dunya ze laat vertalen voor de jury. Is er bij het vertalen van een gedicht, waarvan de woorden toch zorgvuldig zijn gekozen, geen gevaar dat de essen- tie ervan gemist wordt? „Vertalen blijft moeilijk," zegt Heinsohn. „We proberen ieder jaar dan ook steeds betere vertalers te vinden. Dit jaar hadden we bijvoorbeeld moeite met het vertalen van een bepaalde Koerdische taal. Daar hebben we een vertaalbureau voor ingeschakeld." Ieder gedicht dat de jury onder ogen krijgt, wordt anoniem beoor- deeld. Dat betekent dat alle gedich ten een nummer krijgen, zodat de jury 'gedicht nummer 65' leest in plaats van het gedicht van meneer A uit B. Heinsohn: „De juryleden hebben geen idee van wie het ge dicht is en met welke nationaliteit ze te maken hebben. Voorkennis over de auteur kan daardoor geen rol spelen." De gedichten worden getoetst op originaliteit, zeggens- kracht en taalgebruik. „Een goed gedicht is een gedicht dat je raakt," stelt Heinsohn. „Je moet getroffen worden door de woor den." Ieder jurylid krijgt alle 205 gedichten in een keer thuisge- stuurd en heeft ongeveer twee we- ken de tijd om een top tien of een top vijftien samen te stellen. Tij dens een vergadering worden de drie lijsten bijelkaar gelegd en worden de winnaars bepaald. Nadat de pauze was afgelopen en de drie juryleden (dichter/vertaler/ voorzitter Jan Eijkelboom, schrijf- ster Astrid H. Roemer en dichter Mohamed Benzakour) hun favo- riete ingezonden gedicht hadden voorgedragen, was het grote mo ment aangebroken. Een voor een werden de winnaars naar voren ge- roepen om de bloemen in ont- vangst te nemen en het commen- taar van de jury aan te horen. Vol gens de jury wordt in 'Behrouz', het gedicht van Marianne Littooy, het geheim van zelfdoding op een geeigende en subtiele manier weergegeven. Doordat de daad niet bij naam wordt genoemd, roept de verhandeling een beklem- mende emotie op. Het gedicht 'De tuin van de barmhartige' van Abd al-Rahman al-Majedi is een ge dicht dat keer op keer herlezen kan worden, en dat keer op keer blijft verrassen, zonder te vervelen. Een gedicht met een religieuze en mys- tieke bijsmaak. De derde winnaar, Salah Haithani, won in 1995 ook al een van de Dunya Poezieprijzen. Het spelen met paradoxen en bi zarre fantasieen maken zijn ge dicht 'Ik breek je als een wapen- stilstand en bouw je als een muur' tot een surrealistisch geheel. De in 1991 uit Irak gevluchte Ali Rashid won met het gedicht 'Het geheu- gen van het hinniken'. Het juryrap- port: Dit gedicht overtreft de voor gaande in raadselachtigheid. De oorspronkelijkheid en schoonheid van dit gedicht zit hem in de een- heid van contrasten en het stuwen- de ritme dat eruit spreekt. De laat ste winnaar is Salah Hassan met het gedicht 'Standbeeld van een dichter'. Het sterke van dit gedicht is het zelfbewustzijn van de dichter en tegelijkertijd de vrolijke zelfspot. Het beschrijft heel een- voudig doch treffend de waardig- heid van een standbeeld. Na de be- kendmaking droegen de winnaars hun winnende gedicht voor aan het publiek. Na afloop stapte Marianne Littooy uit Almelo lachend van het podi um. Haar eerste reactie: „Mooi! Het is de tweede keer dat ik mee- doe aan een dichtwedstrijd en ook de tweede keer dat ik een prijs win, dus ik moet maar eens wat vaker mee gaan doen." In maart 1998 deed ze mee aan een gedichten- werdstrijd die uitgeschreven was door de Almelose Bibliotheek. Ze won de tweede prijs. De prestatie is des te groter als je weet dat Lit tooy amper twee jaar geleden be- gonnen is met dichten. Een talant- je? „Wie weet...," zegt de 46-jari- ge Almelose verlegen. De vijf winnaars kregen allemaal een abonnement op het tijdschrift 'Schrijven', het boek 'Schrijven', de mogelijkheid een performance training te volgen, duizend gulden en een eenmalig optreden tijdens het Dunya Festival 1999. Het festi val, dat gehouden wordt op zater dag 5 en zondag 6 juni in het Park bij de Euromast, presenteert elk jaar in het eerste weekend van juni een overzicht van wereldmuziek, storytelling en poezie. Vorig jaar trok het Dunya Festival een re- cordaantal van 200.000 mensen en is inmiddels dan ook uitgegroeid tot het grootste multidisciplinaire, multiculturele openlucht-festival van Europa. TOMMY ROEDOLF Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 010-2933300 Caravan-en kampeerwereld De nieuwe kam- peer- en caravanbeurs in Ahoy' Rotterdam.41 m 7 feb; do. en vr. 11.00-22.00; za. en zo. 10.00-18.00; f 14,50; p65/t/m 12 jaar f 7,50 Feyenoord Stadion, Maasgebouw Van Zandvlietplein 1; 010-4195711 Para Normaal Beurs Op deze beurs krijgt u de kans vele deelnemers met ieder zijn/haar speci- aliteit te ontmoeten. 6 en 7 feb; 12.00-19.00; f 12,50; p65 f 10,-; kinderen tot 12 jaar gratis Wijkgebouw Lombardijen Menabderstraat 89; 010-2917484 Postzegelruilbeurs Kopen en ruilen van post- zegels, munten en telefoonkaarten.6 feb; 10.00-16.00; f 1,- Vertrek Coolsingel, Stadhuis Coolsingel Lichtjestour Een unieke gelegenheid om op een bijzondere wijzekennis te maken met het feeeriek verlichte haven- en industrieland- schap. 5 feb; 19.00 tot 21.00; f 25,-; r'dam pas f 22,50 Vertrek NA1 Museumpark 25; 010-4140000 Moderne architectuur in Rotterdam De bus- tour voert langs recente projecten in Rotter dam: .6 feb; 13.30-16.00; f 15,- de Doelen Kruisstraat 2; 010-2171717 grote zaal Grote Hartstochten Het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Simon Kr- eenlyside bariton. Schmidt - Symfonie nr.4 in C; R. Strauss - Walzerfolge nr. 1 uit Der Rosen- kavalier; Mahler - Lieder eines fahrenden Ge- sellen.4 feb; 20.15; f 45,-/35,-/25,-; cjp/p65/ r'dam pas f 35,-/27,50/20,- Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gil bert Varga m.m.v. Dezso Ranki. Schonberg - Verklarte Nacht; Brahms - Pianoconcertnr.2.5 feb; 20.15; 19.30 inleiding (Van Capellen Zaal); f 57,-/42,50/27,50; cjp/p65/r'dam pas f 54,50/40,-/22,50 Concertspopulaires op het grote Doelenorgel 'Nachtelijke taferelen'. Grieg - Dans van de Trollen op.54 nr.3; Chopin - Nocturne op.56 nr. 1Chopin - Nocturne op. 15 nr. 1Moesorgs- ki - Nacht op de klae berg; Debussy - Clair de lune; Saint-Saens - Danse macabre op.40; Vieme - Berceuse en Reverie op.31; Dukas - De Tovenaarsleerling. Op het orgel, Geert Bierling, stadsorganist Rotterdam 7 feb; 17.00-18.00; gratis Swing Dixieland Papa Bue's Viking Jazz- band. 7 feb; 20.15; f 40,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,- Rotterdams Philharmonisch Orkest Rotter dam Young Philharmonic o.l.v. Juijen Hempel m.m.v. Romain Bischoff, bariton. Markevitsj - Cantique d'amour; Adams - The wound dres ser; Revueltas - Sensemaya; Ketting - Symfo nie nr.3. 7 feb; 14.15; f 20,- 8 feb; 20.15; f 45,-/35,-/25,-; cjp/p65/r 'dam pas f 35,-/27,50/20,- Lunchconcerten Rotterdams Philharmo nisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda. Ope- rafragmenten van Verdi. lOfeb; 12.45-13.15; gratis Jurriaanse zaal Argentijnsetango en chamame Sandra Rumo- lino en Kwartet. Sandra Rumolino begon als zangeres in de nachtclubs van Buenos Aires. Met haar warme, soms sensuele stem brengt zij de tango vol passie en melancholie. .5 feb; 20.15; f 25,-; cjp/p65/r'dam pas f 20,- Prinses Christina Concours (regio West I) Fi nale. Jonge musici tonen hun talenten.7 feb; 19.00; f 20,-; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Kamermuziek op zondagmorgen Elements Percussion duo. Gustavo Gemeno en Lorenzo Ferrandiz, slagwerk. Presentatie: Theo van der Hek. Steve Reich - Nagoya Marimbas; Philip pe Manoury - Le livre des claviers; Edward Top - Double Smooth disaster; Katsumiho Tsubonoh - Phantom Fire. 7 feb; 11.00 tot 12.00; f 10,-; cjp/p65/r'dam pas/jeugd tot 16 jaar f 7,50 Vermaarde pianotrio's Moskou Pianotrio. Vladimir Ivanov, viool, Michail Oetkin, cello, Alexander Bondoeijanski, piano. Tsjaikovski - Pianotrio in a op.50; Dvorak - Pianotrio in e op.90 'Dumky'. 11 feb; 20.15; f 30,-; cjp/p65/ r'dam pas f 20,-Luxor Theater Kruiskade 10; 010-4138326 Mahalia sing sister sing Een ode aan de legen- darische gospelzangeres Mahalia Jackson. 9 Xl m 14 feb; 20.15; f 62,50/50,-Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 grote zaal Combattimenti van Monteverdi. Nationale Reisopera. Muzikale leiding: Konrad Jungha- nel. Regie: Geoffrey Layton. M.m.v. Cantus Colin. Italiaans, Nederlands boventiteld. 10 feb; 20.15; f 60,-/48,-/38,-; cjp/p65/pas f 48,-/ 38,-/30,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 grote zaal Louis van Dijk& Friends 'Heerlijk Swingen- de Avond'Vader Louis en dochter Selma van Dijk krijgen gezelschap van de beste vibrafo- nist van Europa, Frits van Landesbergen en Edwin Corzilius, in het dagelijks leven bassist bij het Glenn Miller Orkest6 feb; 20.15; f 35,-/ 30,-; cjp/p65/r'dam pas f 30,-/25,- Theater 't Kapelletje v.d. Sluijsstraat 176; 010-2430303 Tussen deMuzenKunst voor ouderen Accor- deonorkest 'Philharmonica'.lO feb; 14.30; f 2,50 Burengerucht A-Capellazang. Burengerucht is een 'niet gewone' a-capella groep. 11 feb; 20.30; f 10,- Lantaren 1 Gouvernestraat 133; 010-2772277 Nieuwe muziek: Pianoduo Post Mulder Pauline Post, piano, Nora Mulder, piano. Stem: Cas de Marez. Lichtontwerp: Armand Perrenet. Met werk van Cas de Marez, Huba de Graaf, Ton Bruynel en Philemon Mukarno. 10 feb; 20.30; f 18,-; 1/v pas f 14,-; 1/v pluspas f 7,50 Oude- of Pelgrimvaderskerk Aelbrechtskolk 20; 010-4774156 Zuidelijk temperament: Spanje eh de gitaar Jurina, Oracion del torero. Boccherini, Ihtro- ductie voor gitaar, castagnetten en orkest. Tu- rina, Canto a Sevilla. Francaix, Martin Kaaij, gitaar. 6 feb; 20.15; f 32,50; cjp/p65 f 27,50 Jongerencentrum Baroeg Spinozaweg 300; 010-4191232 Violent V.I.P.S. Shape (NL punkrock), CO-9 (NL hardcore), Lambkin 7 (NL spooky-core), See Through Happiness (NL hardcore), No Budget (NL punk). Indicate (NL hardcore), Riddlez (NL hiphop). DJ's Jeans (beakbeats) Mouse. 6 feb; 20.00; f 7,50 Jongerencentr. The Little Cave Koningslaan 99; 010-4210572 Jam avond 5 feb; 20.30; gratis Cumulus voorprogramma. Akoestische sfeermuziek. 6 feb; 21.30; gratis Jazzcafe Dizzy s-Gravendijkwal 129; 010-4773014 Trio Bennink/Bortslap/Glerum Han Ben- nink, slagwerk, Michiel Borstlap, piano, Ernst Glerum, bas. 7 feb; 16.00 Cousin X Janfie van Strien, saxen, Joop van der Linden, trombone/percussie, Floris Vermeu- len, basgitaar, Hendrik-Jan Vermeulen, gitaar, Jeroen van Olphen, slagwerk/vocalen.9 feb; 22.00 Bluessocieteit L'Esprit Wendeldijk 25; 010-4835082 Cindy Peress (USA). Rhythm Blues/Blues- rock. 6 feb; 22.00; f 7,50; leden f 4,- J amsessie Opge ven 010-4831537 (Herman). 7 feb; 21.00; gratis De Vlerk Westblaak 80; 010-4116800 AtDenko's PresentsThe J amminArabs(GB 'Beatlesque'. DJ's: Beukelbrothers. Na afloop van de band gratis. 4 feb; 21.30; f 10,- Itchi Bitchi (NL)+ Transpunk (NL) songs of the rain. 'Low Dutch/high quality-tour'. 5 feb; 21.30; f 12,50 New Tricks presents: 'Live connected rock- dancesuspence'. Met Home Cookin' DJ Hen- ri.5 feb; 00.30; f 7,50 Pump up Rotterdam Famous dancenight in town. DJ's: Alien guest, (nederhop). 6 feb; 22.00 Atdenko'spresents: Autopulver (N) Oxol (NL). F-good music. DJ's Beukelbrothers. 11 feb; 21.30; f 15,- Wijkgebouw de Esch Rijnwaterstraat 7-23; 010-4520520 Theeconcertln samenwerking met de SKVR, o.a. hetBever Brass'ensemble. 7 feb; 15.00; gratis Wijkgebouw Romeynshof Stresemannplaats 8; 010-4204099 TheeconcertThe Singing Birds. 7 feb; 14.00; f 5,- Dodorama Rochussenstraat 169; 010-4762290 Bert Palinckx Kwartet Met Edward Capel, Bart Maris Michael Vatcher. 7 feb; 15.00; f 12,50 Fake-avond met o.a. Radboud Mens Aman da Man. lOfeb; 20.30; f 7,50 Doelencafe Schouwburgplein 52; 010-4148688 Jazz at the Doelencafe Xandra Verkroost/Jan van Duikeren Quintet. 7 feb; 15.30; gratis Wijkgebouw de Larenkamp Slinge 303; 010-4804044 Zondagconcert m.m.v. Koninklijke Rotter damse PTT-Harmonie.. 7 feb; 14.00; f 5,- Prinses Theater Schiedamseweg 19; 010-4255050 Club Hasjee Oerhollandsche Hachee gecom- bineerd met trio Hasjee. 4 feb; 19.00; f 35,- 7 feb; 14.00; f 5,- Hal 4 Watertorenweg 200; 010-4126031 De Orenwasserette 1 One last bar then Joe can sing. Slagwerkgroep Den Haag. James Wood - Village Burial with Fire; Gavin Bryars - One last bar the Joe can sing; Harrison Birtwistle - For O, for O, the Hobbyhorse is forgot. 6 feb; 20.30; f 50,-; losse kaarten f 20,- Rotterdamse Dansacademie Tandwielstraat 1; 010-4230011 Open dag Doorlopend programma van de monstrates, presentaties en lessen. 6 feb; 10.0- 16.00 Ahoy' Rotterdam Ahoy'-weg 10; 010-2933333 Feyenoord in Ahoy Presentatie Paul de Leeuw. 5 feb; 20.00; f 37,50/35,-/32,50 Ned. Architectuurinstituut Museumpark 25; 010-4401200 Exclusieve rondleiding Na de workshop voor de kinderen is er voor de ouders en indi viduele bezoekers een zeer bijzondere rondleiding doorde Schatkamer van het Nai. 7 feb; 14.30; f 5,- SchoolAtelier&Schatkamer In de educatieve ruimte doe je mee aan leuke architectuur- workshops.Van 6 tot en met 12 jaar. 7 feb; f 7,50; 4 t/m 15 jr f 4,- tot 4 jr gratis Academie van Beeldende Kunsten Blaak 10; 010-2414750 Open Dag Er is werk tentoongesteld uit alle vakgroepen en studiejaren, incl. de lerarenop- leidingen beeldende vakken, en zijn docenten/ studenten aanwezig om toelichting te geven en vragen te beantwoorden. 6 feb; 10.00-16.00 Erasmus Universiteit, Hoboken dr. Molenwaterplein 50; 010-4081144 verhalen uit den vreemde Drie gasten vertel- len aan de hand van dia's hun persoonlijke ver- haal over hun ervaringen in het buitenland. Vandaag: Verloskundige in Jemen, door Wal- da van der Graaf. 9 feb; 17.00-18.00 Rotterdamse Schouwburg Schouwburgplein 25; 010-4118110 kleine zaal Sladek van Odon van Horvath. Het Nationale Toneel. Regie en vertaling: Antoine Uitde- haag. Sladek is geschreven vijf jaar voor de machtsovername van Hitler 10 feb; 20.30; f 22,-; cjp/p65/r'dam pas f 18,- Dickicht Jan BertoltBrecht. 't Barre Land. Met en door Vincent van den Berg, Margijn Bosch, Jacob Derwig, Anouk Driessen, Michiel Jansen, Pe ter Kolpa, Ingejan Lighthart Schenk e.a. Geor ge Garga gelooft in een betere wereld vol vrij- heid en gelijkheid.11 t/m 13 feb; 20.30; f 18,-; cjp/p65/r'dam pas f 14,- Rotterdam TheaterWest Westzeedijk 513; 010-4766586 De verdwenen stem Kindervoorstelling. Kin- dertheater'Kijkhaarnou'. lOfeb; 14.30;f8,-; kinderen f 6,- Theater Zuidplein Zuidplein 60-64; 010-4816500 grote zaal Sassafras Sassafras is een cabaretesk blijspel dat zich afspeelt in Amsterdam-Zuid met Jos Brink in de hoofdrol. De mislukte toneelspeler Bo Hemelrijk huurt een etage bij de niet-zo- helderziende Madame Sassafras. Niet zij, maar Bo blijkt over bovennatuurlijke krachten te be- schikken. 4 en 5 feb; 20.15; f 40,-/35,-; cjp p65/r'dam pas f 35,-/30,- Hans Dorrestijn Viert Oud en Nieuw, Onver- vuld Verlangen'10 feb; 20.15; f 30,-; cjp/p65/ r'dam pas f 25,- Niet Schieten TaboeTaboe vertelt het ver- haal van een wereld met drie mannen waarin de meestestemmengelden. 11 feb; 20.15; f27,50/ 22,50; cjp/p65/r'dam pas f 22,50/17,50 kleine zaal Vrouw Holland 'Vrouw HollandMet eigen teksten en muziek en onder begeleiding van de ideale man achter de piano, maken Jose Swe- rink, Marieke Klooster, Karin Noeken en Ga- brielle Glasbeek duidelijk waarom een avond je stappen met Vrouw Holland zonder kater eindigt. 4 feb; 20.30; f 22,50; cjp/p65/r'dam pas f 19,- Schudden 'Amok'. Schudden staat voor fysiek cabaret. 5 en 6 feb; 20.30; f 22,50; cjp/p65/ r'dam pas f 19,- Bibliotheektheater Hoogstraat 110; 010-2816262 Van Houts en de Ket 'Zeker wetenEen voor- stelling over geloven en weten, feiten en fictie, wonderen en scepsis. 6 feb; 20.30; f 17,50; cjp p65/r'dam pas f 15,- Dodemansheuvel Theater van de Koude Grond i.s.m. Een heel klien dorpje. Spel: Dieke de Vries. Eline Snoek, altviool,Diederik Meij- nckens, contrabas. Regie: Erick Aufderheyde. Berlijn. Kort na de Eerste Wereldoorlog. 11 feb; 20.30; f 17,50; cjp/p65/r'dam pas f 15,- Bonheur Eendrachtsstraat 79; 010-4132536 Vermoorde onschuld Ragnhild speelt solo Vermoorde onschuld door Carola Arons. Re gie: Jan van den Berg. Gebaseerd op een roman van Karin Overmars. Ragnhild speelt solo door Ragnhild Rikkelman. Beiden doen zij een solo waarin zij vanuit een zeer eigen gezichtspunt naar hun jeugd kijken. Om 19.15 een diner (winterse kost, beslist geen stamppot)5 en 6 feb; 18.00 vermoorde onschuld; 20.45 Ragn hild speelt solo; tot.progr. f 45,- ecxl. drank; losse voorstelling f 17,50 Jeugdtheater Hofplein Benthemstraat 13; 010-2435050 Pinokkio Kerstproduktie. Een ontroerende en spectaculaire voorstelling naar het oorspron- kelijke verhaal van Carlo Collodio. Voor ie dereen vanaf 4 jaar. Geschreven door Louis Lemaire. 5 t/m 7 feb; 19.00, zo. 14.00; f 17,50; t/m 16 jaar f 12,50 Wijkgebouw Oud-Charlois Clemensstraat 111; 010-4282042 Bezoek uit een boek Poppentheater door John de Winter. Van 4 tot 12 jaar.10 feb; 13.30; f 2,50 Wijkgebouw de Scheg Ambachtsplein 141; 010-4563993 Dodo en Miki en de kist van Ome Look Kin- dertheater Roel Pot. 5 feb; 16.00; f 4,- In een bus voor Cafe Floor Bombaaj door Alda Loeffen Theater met poppen. Voor Cafe Floor staat een gele auto bus. Stap maar inDe chauffeuse neemt je mee naar Zuid-Spanje en vertelt onderweg het ver haal van Bombaaj. Vanaf4jaar. 7 feb; 11.30en 12.30; f 7,50; kinderen f 5,- Speel-O-Theek De Speeldoos Twickelerf 8; 010-4790965 Kikkertn de vreemdeling Dini's poppenthea ter. Een tafelspel gebasseerd op het prenten- boek van Max Velthuys. Met poppen die zo uit het boek zijn gestapt. Voor de leeftijd vanaf 4 jaar. Voor reserveringen: 010-4790965. 10 feb; 14.30; f 3,50; leden f 2,50 Lantaren/V enster Gouvernestraat 133; 010-2772277 DrieO-Akters Roberto de Jonge, bekend als fo- tograaf van het duo Voortman De Jonge, presenteert zich aankomend seizoen als regis- seurentoneelschrijver. I.s.m. Stichting Januari en FACT schrift en regisseert hij drie 0-akters. De eerste voorstelling is op 19 en 20 november in de studio van FACT te zien. 11 t/m 13 feb SKVR, Hennekijstraat Hennekijstraat 6; 010-4361366 KrasSKVR-Theaterschool. 'Kras' van Judith Herzberg. Regie: Miijam Veldhuijzen van Zanten. 6 en 7 feb; 20.30; zo. 15.00 en 20.30; f 10,- Galerie Ron Mandos Rodenrijselaan 24; 010-4259406 Vanuit de Sprookjesstoel Een voorstelling voor peuters en kleuters waarin je niet alleen een sprookje kunt zien en horen maar ook veel mag proberen, voelen en proeven. 10 feb; 10.30 peuters, 14.30 4 tot 7 jaar; f 10,-; incl. hapje drankje reserveren 010-4259406

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 9