K I Droomhuis vinden via Internet Ongekreukt uit wasautomaat auping DERftG Bijpassende gordijnen Het nieuwe trendy wonen: *!ilis Badkamersnel in nieuwe stijl WINTEROPRUIMING 20 tot 50 korting PERZISCHE TAPIJTEN WARMTESERVICE SHOWMODELLEN MET HOCE KORTINCEN! Meer dan de helft van de Ne- derlanders woont inmiddels in een eigen huis. Wie nog niet heeft gekocht, vraagt zich regelmatig af wat wijs- heid is: blijven huren of ook kopen? Met de uitgebreide informatie op Internet is daar nu snel achter te komen. De pagina's van Interplein, een soort 'gouden gids' op Inter net, geven een zee aan infor matie en vergemakkelijken daardoor de stap naar een makelaar. SLAAP-SPECIAALZAAK Rene De Bont B.V. rurisiisc wsss*: Typisch voorbeeld van de woonsfeer 'Primitive'. Stoere, oorspronkelijke vormen, natuurlijke materialen. (Foto's: Perscentrum Wonen). Vrolijke kleuren in de woonsfeer 'Pleasure'. Voorbeeld van de woonsfeer 'Power': een modern, krachtig en sober interieur. Ook dit jaar heeft het Perscen trum Wonen weer een prognose van de woontrends gemaakt. Er worden vier belangrijke stro- mingen aangegeven voor de ko- mende lente en zomer. Men spreekt van de thema's 'Pas sion', 'Primitive', 'Pleasure' en 'Power'. Vier P's dus en ieder- een kan kiezen welke het beste bij hem past. Houdt van het allernieuwste de sign, van revolutionaire materialen en technische snufjes? Dan kiest u vast ook voor een strakke vormge- ving, voor modern en praktisch wonen, met een heldere, wat futu- ristische uitstraling. Uw stijl is dan 'Power'. Wit en zwart zijn hierbij de favoriete kleuren. Ook zien we hier het nieuwe 'greige': een com- binatie van grijs en beige. Verder veel glas, chroom, aluminium, wit- gelakt hout en gordijnen met rag- fijne metaaldraden erdoor heen ge- weven. Bij de 'Power'-stijl horen ook transparante gordijnen, meu- belen in strakke lijnen, gladde vloeren en absoluut geen over- daad. Tegelijkertijd is er altijd een tegen- gestelde trend. Daarin wordt terug- gegrepen op oude waarden en nor- men, er is een hang naar nostalgie en romantiek. Dit is 'Passion', met invloeden van andere culturen en ontwerpen in retrostijl. De kleuren die hierbij horen: oud-roze, zacht- lila, geel en gebroken wit, maar ook diepblauw en zwart. Een op- vallende tegenstelling van licht en donker, van uitbundig en ingeto- gen. Mooie stoffen, elegante meu- belen, luxe vloeren. De overblijvende twee stromingen zitten er een beetje tussenin. Wie kiest voor 'Pleasure', richt zijn huis speels en vrolijk in, met veel kleur en creativiteit. Het turkoois van de Middellandse Zee, het die- pe blauw van de Atlantische Oce- aan, de groenen van zeewier en on- derwaterplanten, het geel van de zomerzon en hier en daar wat oran- je: zie daar de kleuren van 'Pleasu re'. De gebruikte stoffen zijn voor- zien van vrolijke prints of kleurige ruiten en strepen. De meubelen doen een beetje denken aan de ja- ren vijftig, zestig en zeventig en in plaats van een grote salontafel staan in het 'Pleasure'-interieur meer kleine bijzettafeltjes en poefs. De accessoires zijn felge- kleurd, soms kitscherig. Duur en goedkoop staan in dit interieur kriskras door elkaar. In de 'Primitive'-stijl vinden we eenvoudige, ambachtelijke meube len en natuurlijke materialen. De kleuren zijn gei'nspireerd op de aarde: zandbeige, sneeuwwit, gras- hennep- en houtkleuren, maar ook tomaatrood en komkommer- groen. De stoffen zijn grof, plui- zig, zacht, maar in elk geval na- tuurlijk. De meubelen hebben sim- pele, stoere vormen en zijn vooral functioneel. Leefkussens, lage houten tafeltjes, fauteuils in kolo- niale stijl, sisal matten, schapen- vachten, houten schalen: dat is 'Primitive'. De vier woonthema's zijn ontwik- keld op basis van de voorspellin- gen van zogenaamde 'trendwat chers'. De trendprognose is na- tuurlijk bedoeld om te inspireren, niet om te dicteren. Juist in deze tijd zet de individualisering door: iedereen zijn eigen stijl. Er zullen dus best interieurs ontstaan waarin elementen uit verschillende stijlen te vinden zijn. Beddengoed en gordijnen in de- zelfde stijl geven een slaapkamer al snel een verzorgde aanblik. Er is op het moment veel keus uit dit soort op elkaar afgestemde collec- ties. Vooral bij de stoffen met prints zijn de mogelijkheden weer uitgebreid. In elke kleur en sfeer is wel een dekbedhoes te vinden, waar ook gordijnstof van is. Zwart en wit zijn in de mode bij het beddengoed. Witte dekbedhoe- zen met ingeweven patronen als damaststreep, visgraat en ajour zijn er te kust en te keur. En ook daar zijn nu gordijnen van. Wie dat toch wat te licht vindt, kan een dergelij- ke weefstof ook in blauw of roze krijgen. Bijvoorbeeld uit de 'Wea ves collection' van Dehnert en Jan- sen (Deja). Hetzelfde merk heeft ook een uit- gebreide collectie printstoffen, in alle kleuren. Van zonnig geel met herfstbladeren tot futuristische zwart-wit-motieven. Een dekbed hoes van hetzelfde dessin als het gordijn, maar in een andere kleur- stelling, geeft natuurlijk ook een mooi effect. Het kan allemaal. De collecties van Dehnert en Jansen zijn op verschillende adressen ver- krijgbaar. Voor meer informatie: telefoon 010-4149111. Gordijnstof en dekbedset in dessin Li pari van het merk Deja. De stof heeft een luxueuze uitstraling omdat er een goudkleurige glans over ligt. Hetzelfde dessin is er in verschillende kleurstellingen: zwart-wit, blauw-witoforanje-geel. Via Internet vindt u niet alleen het huis van uw dromen, maar ook de financiele consequenties ervan. Via het adres www.Interplein.nl kunt u een keuze maken uit een veelheid van onderwerpen. Vooral op het gebied van huizen en hypo- theken is er veel aanbod. Wie naar het Huisplein gaat, kan daar op zoek gaan naar het huis van zijn dromen. Selecteer het soort huis waar u belangstelling voor heeft (tussenwoning, vrijstaand, flat e.d.), de maximumprijs en de regio waar u wilt wonen. Direct ver- schijnt een lange lijst met huizen die te koop staan. Het kan ook an- dersom: kies een woonplaats en vraag de woningen op die daar te koop worden aangeboden. Goed, zo is uw droomhuis snel ge- vonden. Maar de hamvraag blijft natuurlijk: kan ik dat huis wel beta- len? En huurders willen altijd graag weten: hoe vallen de woon- lasten uit, net zo duur of duurder dan mijn huidige huur? Vragen waar al even snel een antwoord op komt als u naar de sites van de ban- ken gaat. Toets uw eigen inko- mensgegevens in en de antwoor- den rollen er snel uit. Wie de smaak te pakken heeft, kan nog veel meer informatie uit het Interplein halen. Nieuws over hy- potheken, een overzicht van vast- goedadviseurs en andere belangrij ke adressen, de mogelijkheden van beleggen en financiele planning. Maar ook - mocht u al besloten hebben tot aankoop van het huis - alles over woninginrichting, doe- het-zelf en verzekeringen. Op het Bouwplein is van alles te vinden over bouwbedrijven, toeleveran- ciers, architecten en installatiebe- drijven. Dankzij Internet is het dus moge- lijk thuis al de koop van een wo- ning goed voor te bereiden. Om de uiteindelijke stap te zetten neemt u vervolgens contact op met een ma kelaar. Hij verzorgt immers de be- zichtiging van de woning, de prijs- onderhandelingen met de verko- per, de overdracht en hij kan advi- seren bij de definitieve keuze van een hypotheekvorm. Het is van belang zorgvuldig te werk te gaan bij de keuze van een hypotheek. De verschillende ban- ken en andere geldverstrekkende instellingen doen momenteel erg hun best om klanten te winnen. De een geeft cadeaucheques weg bij de afsluiting van een hypotheek, de ander biedt een extreem lage rente. Samen met de makelaar of hypotheekadviseur zoekt u uit wel ke instelling voor u een de beste voorwaarden heeft. Laat u goed voorlichten of doe wat uitgebreid voorwerk - bijvoorbeeld via Inter net. Aan strijken heeft bijna iedereen een hekel. Vanuit die wetenschap heeft Siemens nu een wasautomaat ontwikkeld, die het wasgoed vrij- wel kreukvrij aflevert na een was- beurt. Het is de Siemens XL, voor- zien van een uitgekiend anti- kreuksysteem. Het systeem bestaat uit vier ele menten: een grotere trommel, een grotere vulopening, interval centri- fugeren en een speciale anti-kreuk- knop, waardoor het wasgoed nog even wordt opgeschud aan het eind van het programma. Dankzij de grotere trommel ligt het wasgoed al tijdens de gehele was- beurt wat losser en luchtiger in de trommel. Door de grotere vulope ning is het wasgoed makkelijker uit de machine te halen. Het inter val centrifugeren houdt in dat de machine wat korter centrifugeert, op maximaal 800 toeren per mi- nuut, en tussen de centrifugeergan- gen in het wasgoed nog even op- schudt. Aan het eind van het pro gramma wordt het wasgoed zelfs vijf minuten lang grondig opge schud, zodat het losjes in de ma chine ligt in plaats van tegen de trommelwanden aangedrukt. Nu is het een kwestie van snel uithalen en netjes ophangen of in de droger doen. Zodra het droog is kan het wasgoed worden opgevouwen. Strijken hoeft niet meer. De nieuwe wasautomaaat is heel Het leuke van badkameraccessoi- res is, dat ze elke badkamer snel een nieuw gezicht geven, zonder ingrijpende verbouwingen. Denk eens aan een nieuw douchegordijn, nieuwe badmat en handdoeken, aangevuld met nieuwe spulletjes als zeepschaaltjes of -dispensers, wc-borstel, tandenborstelhouder, prullenbak en dergelijke. Heel trendy zijn badkameracces- soires in zwart-wij en zwart-ecru, vaak van keramiek en gedecoreerd met tekst. Ook chroom is een top per. Wat het badtextiel betreft, daar zijn ouderwetse materialen helemaal terug, zoals lussenweef- sels, chenille ribbels, rulle polen, maar ook streelzacht velours. Na- tuurzepen zijn een hit, van klassie- ke handgemaakte blokken tot transparante gelly-zeepjes in fruiti- ge kleuren. Wie het trendy zwart-wit niet ziet zitten, kan trouwens ook nog veel andere kan ten uit. Bij het merk Sealskin zijn badkamerspullen met heel veel mooie motieven te vin den. Het nieuwste is de 'Nautic'- serie, met motieven van bootjes, zeesterren en vuurtorens. Om van de badkamer een strandhuis te ma ken. 'Nautic' is leverbaar vanaf fe- bruari. (Voor adressen: telefoon 0416-672672). De nieuwe wasautomaat van Siemens heeft een extra toets: de anti-kreuktoets ('Knitterschutz' op zijn Duits). zuinig met energie (klasse A) en heeft ook een wasresultaat van klasse A. Meer informatie over de nieuwe wasautomaten van Sie mens is te vinden op de Internetsi- te www.siemens.nl/huishouden of via telefoonnummer 070- 3332930. Adverteren? Telefoon 010 - 400446 3 Natuurlijk bij uw Auping hoofddealer Jonker Fransstraat 106-108 Rotterdam Tel.010-413 99 94 IMPORT EXPORT Geopend di. t/m za. van 9.30 tot 17.30 u R'dam Hillegersberg, Freericksplaats 9 tel. 010-4187700 Ruime parkeergelegenheid o.a. naast de zaak bij A.H. (1V2 uur gratis). Tramlijn 4 stopt bijna voor de deur. CV-ketels, radiatoren, vloerverw., convectorputten, sanitair, dakbedekking en loodgietersmateriaal. In onze winkels vindt u een compleet assortiment. Deskundig Advies Lage Prijzenl! Warmteservice Rotterdam, Ind. ter. "De Spaanse polder" Industrieweg 99 B, 010-2080020

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17