'Alleen met extreem weer komen wij in beeld' Stress in balans MaasposT MaasstaD Tekort aan vrijwilligers in Praktische Thuiszorg WEEK VAN DE EXOTISCHE VIS Van 18 tot 27 februari Restaurant De Tkfouterij WEEKBLADEN SCHIEDAM Verkiezingen waterschappen wekken weinig belangstelling bij Rotterdammers Zonnevis, Red Snapper, Dorade, Zwaardvis, Victoriabaars, Schorpioenvis, Papegaaivis, Bonito en Rogvleugel i 4730962 Onderzoek recreatie WATERWEG - De Stich- ting R'go in Rotterdam bestaat nu ongeveer een jaar. Deze instelling staat voor ondersteuning, dienstverlening en belan- genbehartiging met be- trekking tot mensen met een handicap in de regio Rotterdam. Praktisch Pe- dagogische Gezinsbegelei- ding is een van de afdelin- gen binnen de Stichting R'go. Juist voor de Prakti sche Thuishulp is deze af- deling dringend op zoek naar vrijwilligers die wat uurtjes over hebben om kinderen en volwassenen met een handicap te bege- leiden en te verzorgen. Vrijwilligerswerk op dit gebied houdt bijvoorbeeld in: het spelen met een ge- handicapt kind, het ver zorgen ervan, maar ook je beschikbaar stellen als gast- of logeergezin. Dankbaarwerk ROTTERDAM - Meer dan de helft van Nederland ligt onder de zeespiegel. Water speelt dan ook een belangrij- ke rol in recreatie, veeteelt, natuur en scheepvaart. Dat het vele water ook risico's met zich meebrengt bleek weer eens toen kort geleden door aanhoudende regenval landbouwgebieden aan mil- joenen guldens schade oplie- pen en enige gebieden dreig- den te overstromen. Het des- kundig beheer van het water is daarom al eeuwen toever- trouwd aan de waterschap pen. Van 14 tot en met 27 april kiezen bewoners een nieuw algemeen bestuur van de waterschap in hun regio, in Rotterdam en omgeving het Hoogheemraadschap van Schieland. ML; Ons pand.is ook zeer geschik;t voor j grotere groepen en party en Reserveringen: Samenzang SCHIEDAM - In gebouw De Ark, Hargaplein 101, wordt zon dag 14 februari een samenzang-avond gehouden. Iedereen is vanaf 19.00 uur welkom om geestelijke liederen mee te zingen. Radio Schiedam Concert Griezelkunstweek Podium Cafe Vrijwilligers 55-Plus NIEUWE SUPERMARKTMANAGER Bij BAS VAN DER HEIjDEN Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk v Dinsdag 9 februari 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. C.A. Phi- lipse. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, dhr. H.M. Habekotte. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor GJ. War- merdam. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. H.P. Kool. Aanvang: 16.30 uur, ds. H. Smit. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. Ds. A. I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistie. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 uur en 17.00 uur, ds. N. v.d. Want. Wo 19.45 uur, ds. N. v.d. Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. 'We kunnen er eigenlijk best wel meer gebruiken' De Stichting R'go is ontstaan uit een fusie tussen de Sociaal Peda- gogische Dienst Rotterdam en omstreken, dat de belangen be- hartigde van verstandelijk gehan- dicapten en kinderen met een ont- wikkelingsachterstand, en de Vereniging van Gehandicapten organisaties Rotterdam, een be- langenorganisatie voor lichame- lijk.gehandicapten. R'go heeft in feite dus al jarenlange ervaring met betrekking tot haar dienstver lening aan mensen met een handi cap. Het onderdeel Praktische Thuishulp bestaat al tien jaar. Deze vorm van hulp wordt ver- strekt aan gezinnen met een ge- zinslid dat een lichamelijke en/of verstandelijke handicap of ont- wikkelingsachterstand heeft. „Het is opgericht vanwege de be- hoefte van gezinnen met een ge- handicapt gezinslid", vertelt Ma- rineke van Slagmaat, coordinator van het gebied Nieuwe-Water- weg Noord. Mensen lopen altijd tegen een grens aan, waarna ze vervolgens bij ons aankloppen. In de praktijk bleek er dus veel be- Binnenkort begint de basiscursus voor nieuwe vrijwilligers. hoefte aan deze praktische hulp te zijn. Vrijwilligers kunnen bij voorbeeld met een kind gaan wandelen, zodat de ouders even tijd hebben voor andere dingen. Het gebied Nieuwe-Waterweg Noord, dat Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis omvat, heeft voor de Praktische Thuishulp maar ongeveer veertien vrijwilli gers beschikbaar. „We kunnen er dus eigenlijk best wel meer ge bruiken." Een moeilijk punt bij het inzetten van vrijwilligers is het op elkaar afstemmen van 'vraag' en 'aanbod'. „Er is bij voorbeeld iemand in Vlaardingen die hulp zoekt. Ten eerste zoeken we dan natuurlijk een vrijwilliger die redelijk in de buurt woont, maar deze wil een bepaald soort hulp geven en kan alleen op be- paalde tijden. Je moet iemand zoeken die er precies bij past. De meeste vrijwilligers zijn ook nog eens al hele actieve mensen", zegt Marineke van Slagmaat. Van vrijwilligers wordt geen spe- ciale ervaring of opleiding ver- eist. „Levenservaring is wel een heel belangrijk punt." Gei'nteres- seerden in het vrijwilligerswerk kunnen altijd eerst bellen om in- formatie thuisgestuurd te krijgen. Na een 'sollicitatiegesprek', waarin een praatje gemaakt wordt en aan de haind van een video dui- delijk gemaakt wordt wat het werk precies inhoudt, krijgen de toekomstige vrijwilligers nog even bedenktijd. Als ze er zeker van zijn dat ze het echt willen, worden ze officieel genoteerd. Dat moet wel, want de vrijwilli gers zijn verzekerd, in een gezin WA, verzekerd, en hebben ook recht op een reiskostenvergoe- ding en een onkostenvergoeding. Vervolgens gaan de coordinator en de vrijwilliger kennismaken in het gezin. „Als de vrijwilliger eenmaal begonnen is, houden we veel contact en bespreken we wat er voorgevallen is." De vraag komt altijd van een gezin. Het ge zin en de vrijwilliger kunnen bei- den besluiten om te stoppen met de hulpverlening. „Het is natuur lijk nogal wat: een vreemde in je gezin en men vraagt ook niet zo- maar hulp, deze is meestal echt wel nodig. Het moet absoluut klikken, anders ga je er niet mee door." Daarentegen vindt Marineke van Slagmaat het belangrijk om te vermelden dat het verlenen van deze hulp wel erg dankbaar werk is. Wat moet men zich nu precies voorstellen van het verlenen van Praktische Thuishulp? „Er is bij voorbeeld een ouderavond op school. Het is gemakkelijk om dan je buurmeisje van vijftien te Foto: Roger van der Kraan laten oppassen, maar met een ge- handicapt gezinslid gaat dat niet zo makkelijk. Dan heb je toch een vertrouwd iemand nodig." Men- sen met een handicap kunen ook gewoon een 'chauffeur' nodig hebben. „Als iemand het leuk vindt om af en toe bingo te spelen in het buurthuis, maar deze per- soon zit in een rolstoel, dan is hij afhankelijk van iemand met een aangepast busje." Gezinnen zon- der gehandicapt gezinslid kunnen zich ook opgeven als g'ast- of lo geergezin. „Zo kunnen ouders een dag of weekend de handen vrij hebben, terwijl de kinderen het ook leuk vinden eens te gaan logeren." Voor meer informatie, tel. 010- 2821170. Op 4 en 8 maart is er tevens een basiscursus in Schie dam voor nieuwe vrijwilligers. CARLY EBELING De taken van het waterschap be- perken zich al lang niet meer tot de bewaking van dijken. Petra de Landmeter, voorlichter bij het wa terschap, vindt de verkiezingen van het 'oudste democratische or- gaan van Nederland' een goede aanleiding om meer bekendheid te geven aan de eeuwenoude instel ling. Want hoewel Schieland al 725 jaar voor de droge voeten van Rotterdammers zorgt, lijken zij zich weinig aan te trekken van de verkiezingen. Dat komt volgens „Moet het water in de rivieren bijna zo schoon zijn als drinkwater?", vraagt voorlichtster Petra de Landmeter. Foto: Dick Sluijter Landmeter omdat het bijna altijd goed gaat. Alleen met extreem weer komen wij in beeld", zegt ze. Naast het bewaken van de water- keringen, waaronder dijken en ka- den, houdt Schieland zich verder bezig met het beheersen van het waterpeil in de boezems en de pol ders en de kwaliteit van het water van onder meer meren, plassen en boezems. Ook houdt het water schap controle op lozingen, naast onderzoek naar oppervlaktewater. „Het is zelfs zo dat er zeven keer zoveel geld is uitgetrokken voor waterkwaliteitsbeheer als voor de zorg van de waterkeringen", licht De Landmeter toe. Overigens is Schieland sinds 1968 gevestigd in een gebouw aan de Maasboule- vard, de belangrijkste dijk in het gebied. ,,Als deze zou doorbreken zou het tot in Leiden overstro men." Voor de verkiezingen van elf Zuid-Hollandse en een Noord- Hollands Waterschap hebben zich in totaal 791 personen kandidaat Reservering gewenst Sint Anna Zusterstraat 92 Schiedam gesteld. In het beheersgebied Schieland, dat globaal de ruit Rot terdam, Zoetermeer, Gouda en Ca- pelle aan den IJssel beslaat, gaat het om 39 zetels waarvoor zich 89 kandidaten hebben aangemeld. De zetels zijn verdeeld in vijf catego ries: ingezetenen, eigenaren van woningen en gebouwen, eigenaren van glastuinbouwbedrijven, eige naren van landbouwgronden en bedrijven. Iedereen brengt zijn stem uit in de categorie waartoe die behoort. „Theoretisch kan iemand dus in alle categories stemmen", legt juridisch medewerker Hans van der Klis uit. Nieuw is dat voor het eerst ook alle ingezetenen bo- ven de achttien jaar kunnen stem- men. Bovendien is het dit keer ook mogelijk om de stem telefonisch uit te brengen. „De verkiezingen hebben niets met partijpolitiek te maken", zegt Van der Klis. Alle kiezers krijgen een informatiepak- ket toegestuurd met daarin de na- men en pasfoto's van de kandida ten en een korte beschrijving van hun visie op het waterbeheer. Hoe wel de verkiezingen uitsluitend tussen individuen gaan, laten som- migen zich ondersteunen door mi lieu- en andere organisaties. Ande- ren richten zich vooral op lasten- verlichting. Discussiepunten in het bestuur zijn onder meer de hoogte van het wa terpeil, en de kwaliteit van het wa ter. ,,Moet het water in de rivieren bijna zo schoon als drinkwater zijn?", zegt De Landmeter. Een ander punt is de kwijtschelding van de bijdrage voor mensen met 95 procent van het minimuminko- men. „Dat moet worden gecom- penseerd, maar hoe, daar kan over worden gedicussieerd", legt De Landmeter uit. Ook zijn er voor- en tegenstanders van het uitbreiden van de taken van het Schieland. „Sommigen vinden dat het water schap zich zuiver moet richten op de waterstaatszorg, anderen den- ken dat het zich ook met de omge ving van het water kan bemoei- en." Van de in totaal 791 kandidaten voor alle waterschappen behoort slechts 107 tot het vrouwelijke ge- slacht. De instelling hoopt dat dat er bij de volgende verkiezingen over vier jaar meer zullen zijn. „Mensen denken waarschijnlijk dat je technisch moet zijn voor een zetel in de raad'zegt De Landme ter. „Maar bestuurlijke kwaliteiten zijn veel belangrijker", benadrukt ze. „En natuurlijk belangstellling voor het water." BINA AYAR WATERWEG - Hoe zijn de recre- atiemogelijkheden in de gemeen te? Zijn er genoeg fiets- en wan- delpaden, speelplaatsen voor kin deren, restaurants en cafe's? Dat is het soort vragen dat de komende weken telefonisch gesteld wordt in een telefonische enquete in onder meer de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maassluis. Per ge meente zullen zo'n honderd huis- houdens worden benaderd met vragen over de kwaliteit van de woonomgeving en de behoefte aan recreatiemogelijkheden. De resul- taten van de enquete worden ge- bruikt bij het opstellen van een plan voor recreatieve ontwikkelin- gen. Alle gemeente binnen de drie- hoek Rotterdam-Den Haag-Hoek van Holland hebben zich verenigd in een overleggroep om samen te werken aan de recreatieve moge- lijkheden. De enquete is een initia- tief van deze overleggroep. SCHIEDAM - Radio schiedam zendt zondag 14 februari van 12.00 tot 13.00uureenspeciale aflevering uit van de Schiedamse Neder 15. Deze uitzending staat geheel in het teken van Valentijnsdag. Luiste- raars kunnen hun favoriete Valen- tijnsplaat van nederlandse bodem doorgeven. Uit deze verzoekjes stelt Radio Schiedam de Neder Va- lentijn 15 vast. Ook speciale bood- schappen voor geliefden kunnen worden doorgegeven aan Radio Schiedam, via een briefkaartje naar Postbus 4030,3102 GA Schiedam. Tot zaterdag 20.00 uur kunnen ook telefonisch verzoekplaten worden doorgegeven, tel. 4263600. SCHIEDAM - Het Radboud Klari- net Kwartet geeft zaterdag 13 febru ari een concert in verzorgingshuis De Harg aan het Hargaplein 100. Op het programma staan werken van onder meer Mozart, Kuchler, en Kabalevsky. Bovendien worden een Italian medley en Scandinavian Folkmusic gespeeld. Heel bijzon- der is het werk Concertino im Stil van Vivaldi voor klarinetkwartet en viool. Dit zal voor het eerst ten ge- hore worden gebracht. Het concert begint om 14.30 uur. De toegangs- prijs bedraagt vijf gulden. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Er- kerorganiseert tijdens de voorjaars- vakantie een griezelkunstweek voor kinderen uit het basisonder- wijs. Maandag 15 februari kunnen kinderen van tien tot veertien jaar zelf een griezelfilm maken. In- schrijving bij jeugdland, tel. 010- 4265507. De jongere kinderen kun nen deze dag van 14.00 tot 16.00 uur kunstgriezels maken. Op dins dag 16, woensdag 17 en donderdag 18 februari zijn er diverse work shops. Het maken van draculamas- kers, heksenhapjes, spoken- en hek- sendansen, schimmenspel en grie- zelverhalen; het behoort allemaal tot de mogelijkheden in De Erker. De kosten voor de hele week bedra- gen fl. 4,50 (met Erkerpas fl. 3,50). Per dag kost deelname fl. 1,75. SCHIEDAM - Het Podium Cafe bruist ook het komende weekend weer van de activiteiten. Donder dag 11 februari spelen Peter de Vries, Henk Aarts en Sjoerd Plak, samen met Kees van der Krugten, vanaf 22.00 uur, de pannen van het dak. Een dag later is er de laatste voorronde van de Popprijs Schie dam. vanaf 21.00 uur zijn achter- eenvolgens Heritage (Newer Wa ve), Band zonder Vent (Rock-co vers), The Stokers (Blues- en Mo- town-covers), Bra (Alternatieve Gitaarpop/rock) en Count Ziggen- puss (Akoestische Rock). Zaterdag 13 februari betreedt om 22.00 uur de BX Bluesband het podium. Zij spelen repertoire van Muddy Wa ters, B.B. KingenPeterGreentoten met muziek vanuit de jaren twintig. Op alle drie de avonden is de toe- gang gratis. SCHIEDAM - Dienstencentrum De Woudhoek zoekt twee mensen die op woensdagmorgen de rol van gastheer/gastvrouw op zich willen nemen. Het gaat dan om het beman- nen van de bar, koffiezetten en schenken bezoekers ontvangen, een praatje maken en zorgen voor een goede sfeer. Het dienstencen trum is bedoeld voor 55-plussers in Schiedam-Noord. Zij kunnen er te- recht voor een heel aantal activitei ten. belangstellenden kunnen con tact opnemen met de Stichting Ou- derenwerk Schiedam 4709555. SCHIEDAM - Bingoliefhebbers kunnen donderdag 11 februari te- recht in dienstencentrum de Woud hoek. vanaf 13.30 worden daar de nummers afgeroepen. Deelnemers betalen zeven gulden voor zes ron- den. In dienstencentrum De Vier Molens is zondag 14 februari van 10.00 tot 12.00 uur een koffie-in- loop. de toegang is gratis. Aanslui- tend(van 13.30 tot 16.00uuriserin de Vier Molens een contactmiddag. Ook hier is de toegang gratis. In dienstencentrum de Woudhoek is Zondag 14 februari van 13.30 tot 16.30 uur een The-dansant. de toe- gangsprijs bedraagt twee gulden. Bloemenliefhebbers kunnen dins dag 16 februari terecht in diensten centrum Oost. Van 13.30 tot 15.30 uur is daar een cursus bloemschik- ken. het cursusgeld bedraagt tien gulden (inclusief bloemen). Aan- melden voor 12 februari. In dien stencentrum Oost is woensdag 17 februari een activiteitenochtend. Van 10.00 tot 12.00 uur is ereendi- avoorstelling over Noorwegen en de Grand canyon, de toegangsprijs bedraagt twee gulden. WATERWEG - Spanning hoort bij het leven. Als je die niet voelt, pres- teer je minder. Het wordt pas ongezond als er niet voldoende mogelijkhe den tot herstel zijn. Dan brand je op. Stress kan leiden tot zwaardere psy- chiatrische problemen, zoals depressie. De eerste signalen van ongezonde stress zijn meestal: rusteloosheid, continu het gevoel hebben dat dingen niet af zijn, spanningshoofdpijn, nek- en schouderklachten, piekeren en slecht slapen. Dan wordt het hoog tijd om pas op de plaats te maken. De afdeling Preventie van de Riagg Rijnmond noord west organiseert daar- voor jaarlijks vier trainingen: De persoon staat voorop, uiteindelijk bepaalt niet de omgeving hoe ie mand zich voelt, maar iemand zelf. Daarmee is niet gezegd dat de training iemand leert de zon te zien op een geheel bewolkte dag: de trainingen zijn niet van het 'tsjakaaa-genre'. De cursisten leren niet zozeer om positief te denken, maar meer realistisch. Zij gaan zich bijvoorbeeld de vragen stel len: Waarom stel ik mijzelf al die hoge eisen? Wat denk ik daar allemaal mee te bereiken? Word ik er beter van, of moet het anders? Al bij de kennismaking begint een ieder zijn of haar Persoonlijke Doelen te stellen, die gedurende de training steeds terug komen en zo de leidraad vormen voor de weg naar een meer ontspannen functioneren. Een training duurt tien avonden van twee uur (verspreid over tien weken) en kost totaal fl. 150,-. Meer informatie is te verkrijgen bij Anita van Ingen, Riagg Rijn mond noord west, afdeling Preventie, 445 34 79. GezonderWijs is een publicatie van GGD Nieuwe Waterweg Noord. Holy Ziekenhuis,Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord, Patienten/Consumenten Platform Nieuwe WaterwegNoord, RIAGG Rijnmond Noord West en het Schieland Ziekenhuis. Leidde tot voor kort de heer Van der Linden de Bas van der Heijden vestiging aan de Borodinlaan in Schiedam Kethelsinds kott zijn de spreekwoordelijke touwtjes overgenomen door de heer Herkhof. Hij was voorheen Supermarkt- manager in de vestiging aan de Pinkstraat in Rotterdam. Edward Herkhof werkt reeds geruime tijd bij de organisatie en het bevalt hem nog steeds. Edward: "Het boeiende van werken bij de Bas van der Heijden organisatie is dat je nooit je hele loopbaan op een en hetzelfde filiaal blijft staan. Van tijd tot tijd wordt er onderling gewisseld. Dat is een echte uitdaging. Zo kom je steeds andere mensen tegen. ]e mag weer een nieuw filiaal met een nieuw team medewerkers gaan leiden. Hierdoor wordt je enorm flexibel en kun je bij afwezigheid van een collega heel goed in springen, door dat je niet vastgeroest zit op een filiaal." 'Toch heeft ieder filiaal zijn eigen karakter en zal het voor mij weer even wennen zijn. Maar ik hoop mij hier zosnel mogelijkthuistevoe- len. Met het team enthou- siaste medewerkers van dit filiaal gaat dat zeker lukken. Ik hoop u ook op dit filiaal volledig van dienst te kun nen zijn en iedere dag voor u klaartemogen staan." "Menselijk contact is belang rijk. Sfeer in een winkel maak je in hoge mate zelf. Heeft u vragen of opmerkin- gen, dan kunt u altijd bij Edward Herkhof of een van zijn medewerkers terecht, die u dan graag van dienst zijn! Want ondanks de alom bekende vaste lage prijs staat klantvriendelijkheid en een goede service bij hem hooginhetvaandel. V'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3