Allochtone vrouwen willen eigen 'veilige' ruimte van gemeente Er moet een einde komen aan de uitbreidingen van kleine bedrijven WEEK VAN E>E EXOTISCH E VIS MaasposT MaasstaD Turkse VerenigingSchiedam sinds oktober dakloos Nieuw bestemmingsplan voor Polderwetering Van 18 tot 27 februari 1 Restaurant £)e Tkfouterij 4730962 SCHIEDAM Zonnevis, Red Snapper, Dorade, Zwaardvis, Victoriabaars, Schorpioenvis, Papegaaivis, Bonito en Rogvleugel ■5 Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. i i§wm Iw in i a wi M i vWW m- m T:A It# i# ill SCHIEDAM - Andries Stam geeft zaterdag 20 februari een or- gelconcert in het Stedelijk Museum Schiedam. Stam, die als or ganist verbonden is aan de Vredeskerk in Vlaardingen, speelt werk uit de Galante periode: C. Ph. E. Bach, Kittel en Knecht. Het concert duurt van 14.00 tot 15.00 uur. Als toegngsbewijs geldt het museumkaaartje. Belangrijke mededeling 1 Zilveren Kruis Vrijwilligers Cursussen Dansen Liduinapaviljoen De Erker Ouderendag Belastinghulp Inloopconcert St. Radboud 55-Plus Podium Cafe Rommelmarkt Lezing Expositie Harmonia Info-ochtend Ons pand., is ook zeer grotere groepen en party en Reserved ngen: Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Tit Woensdag 17 februari 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aan- vang: 10.00 uur, ds A.J. Lamping. Aanvang: 17.00 uur, dhr. J. Kooij. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, dhr. N. K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds A. N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, pastor C. A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aan vang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, br. P. U. van 't Hoff. Aanvang: 16.30 uur, ds D. A. Lagewaard. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorganger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.viering. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en sa- menzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KathoIiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, gezon- gen eucharistie. Do 20.30 uur: Com- pleten. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch .viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Ka- pel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zon dag 10.00 uur, zondagsviering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds J. van Woerden-Surink. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur. samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61 -63 Aanvang 10.00 uur en 17.00 uur, ds. N. v.d. Want. Wo 19.45 uur, ds. N. v.d. Want. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijn- man. Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J.Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. SCHIEDAM - De Turkse Ver eniging Schiedam (TVS) wil van de gemeente Schiedam snel een nieuw onderkomen. Anders is er binnenkort geen TVS meer, vreest de vereniging waar vooral Turkse vrouwen bij elkaar komen. Het oude on- derdak, een voormalig school- gebouw aan de Parkweg, is voor de aanleg van de metro ge- sloopt. Sinds oktober vorig jaar is de vereniging dakloos en wanhopig op zoek naar een nieuw onderkomen. De ge meente, de oude huisbaas, ver- wijst de vrouwenclub naar de club- en buurthuizen waar de vereniging tegen gereduceerd tarief ruimte kan huren. Maar de Turkse vereniging is juist bang dat de leden niet naar een buurthuis toe zullen gaan. Zij willen een eigen ruimte waar zij zich veilig voelen net als vroeger aan de Parkweg. Een voorstel vanuit de politiek, GroenLinks, om een tijdelijk schoollokaal als ruimte te gebruiken zou de ver eniging uit de brand kunnen hel- pen. De Turkse vereniging hoopt dan wel dat verantwoordelijk wethouder P. Groeneveld zich daarvoor inzet. Bij de laatste vergadering van de commissie Sociale Zaken, Werk- gelegenheid, Welzijn en Volks- gezondheid zaten op de publieke tribune achttien Turkse vrouwen. Een bijzondere gebeurtenis dat deze allochtone vrouwen 's avonds laat hun huis verlieten om voor hun zaak op te komen. Bij de rondvraag vroeg de woord- voerder van de Turkse vereni ging, H. Karakus, aandacht voor de noodkreet van de vereniging. Hij vertelde dat de vereniging een bloeiende club is met honderden vooral vrouwelijke leden. De TVS doet goed werk voor Turkse vrouwen die maar moeizaam in- tegreren en vaak alleen thuis zit- ten met de kinderen. De vereni ging probeert deze vrouwen uit hun isolement te halen met het or- ganiseren van bijeenkomsten en voorlichtingscursussen. Nu zij geen eigen ruimte meer hebben, dreigt dit alles tot het verleden te behoren. Hun spullen zijn tijde lijk in een garage opgeborgen. In gesprekken met de gemeente is de Turkse vereniging geen nieu we activiteitenruimte aangebo- den. De gemeente is wel bereid om vergaderruimte ter beschik- king te stellen. Maar de vereni ging zit meer te springen om een grote zaal waar onder andere volksdansen beoefend kan wor- den. Woordvoerder Karakus vroeg om begrip bij de politiek voor de 'nijpende situatie' en daarmee snel een daadwerkelijke oplossing. Hij betoogde dat de De Turkse vrouwen hebben in de commissievergadering aandacht gevraagd voor het huisvestingsprobleem. Foto Roger van der Kraan snel gegroeiende club, meer dan 300 leden, dat te danken had aan het actieve bestuur en de ruimte aan de Parkweg. De klaslokalen waren prima geschikt voor activi- teiten als volksdansen, muziek- lessen, voorlichtingsbijeenkom- sten maar ook voor samenzijn zo- als het theedrinken op zondag- middag. Wethouder Groeneweg vertelde de vergadering dat hij de Turkse Vereniging slechts vergaderruim te en subsidie kon aanbieden. Voor activiteiten kan de Turkse vereniging zalen huren bij de ver- schillende buurthuizen tegen een gereduceerde prijs. Karakus ant- woordde hierop: „Dat de Turkse vrouwen er nog niet toe aan wa ren om naar een openbaar buurt huis te gaan. Daarom wil de de vereniging als tussenstap weer een eigen ruimte." Hierop waren de commissieleden van de poli- tieke partijenen verdeeld in hun mening of de situatie van de Turkse vrouwen wel bijzonder genoeg was om daarvoor een uit- zondering te maken op de regel dat verenigingen maar zelf voor een ruimte moesten zorgen. Con- creet en praktisch werd het pas door het voorstel van GroenLinks om op zoek te gaan naar lokalen van basisscholen. Deze ruimten staan 's avonds en in het weekend leeg zodat die een mogelijke op lossing kunnen zijn. Inmiddels zit de vereniging TVS al ruim een halfjaar zonder ruim te. En dat net nu de vereniging zo goed draaide, volgens voorzitster Fatima Ergin. „In een jaar tijd zijn we gegroeid naar ruim 320 leden. Tot September hadden we dagelijks allerlei activiteiten als folkloredansen, muzieklessen (Zas-gitaar), volleybal en vpor- lichtingsavonden. Maar ook thee drinken waar Turkse maar ook Somalische vrouwen kwamen met hun kinderen. Maar sinds we geen eigen ruimte meer hebben, ben ik bang .dat de vrouwen niets meer hebben en weer thuis zitten. Gelukkig organiseren we nog de zwemlessen voor vrouwen in Bad Groenoord." Fatima benadrukt dat de ruimte die zij nodig hebben niet luxueus of bijzonder hoeft te zijn. „Als het maar veilig is voor de vrouwen. En niet zoals een aangeboden ruimte die echt voor jongeren werd gebruikt. En waar onze spullen zoals de computer niet afgesloten opgeborgen kon- den worden." Ook het aanbod om bij het vrouwenhuis aan de Broersveld in te trekken kon niet doorgaan. Het zaaltje bleek veel te klein te zijn. Groenlinks-raads- lid A. Meijer, die zich het lot van de vrouwenclub heeft aangetrok- ken, kwam met het voorstel om klaslokalen als ruimte voor 's avonds of in het weekend te ge bruiken. „Wij hebben schooloka- len voorgesteld omdat zo de ver eniging door kan gaan met het emanciperende werk voor de Turkse gemeenschap. Ik hoop dat de wethouder het signaal op- pakt." Zij begrijpt dat de wethou der niet elke vereniging of club zomaar van dienst kan zijn met een eigen ruimte. „Maar dit is een speciale situatie want het integra- tieproces is erg gebaat met activi teiten als deze van de Turkse ver eniging, zodat vrouwen uit hun huiselijke situatie komen." Wethouder Groeneveld aarzelt in de opstelling naar de Turkse ver eniging en stelt zich formeel op het standpunt: „dat we niet voor niets club- en buurthuizen heb ben. En als ze dat niets vinden, moeten ze zelf actief zoeken." Toch is hij ook van mening dat het idee van klaslokalen niet eens zo slecht is als de vereniging daar akkoord mee gaat. VVD-er W. Van Wijk, tevens lid van de werkgroep die het minderheden- beleid evalueert, benadrukt dat: „Elke vereniging in Schiedam moet zelf op zoek gaan naar een ruimte. De gemeente kan dan wel voor ondersteunirig zorgen. Bo- vendien zal het ondersteunen van de Turkse vereniging slechts een tijdelijk karakter moeten heb ben." Voorzitster Fatima Ergin van de TVS ten slotte wordt een beetje moedeloos als zij vertelt hoe moeilijk het is om een ge- schikte ruimte te krijgen. Bij het zelf vragen naar een goede ruimte kreeg zij vele malen nul op het re- kest. Of er zat een addertje onder het gras, zo van als wij dan subsi die aanvragen dan zou de andere partij ons eventueel toelaten in hun pand. „Gelukkig worden wij gesteund door de TNOS." Dit is het Turks Nederlands Overleg Schiedam een overlegorgaan tus- sen de GGD, Wijk- en Buurtbe- heer, Politie en de verschillende Turkse verenigingen en moskee- en. Via deze overkoepelende ver eniging hoopt zij dat haar vereni ging binnenkort een ruimte kan krijgen waar dan weer cursussen en activiteiten kunnen plaatsvin- den. „Want", zegt Fatima, ,,deze groep vrouwen verdient meer aandacht. Ze zijn al zo moeilijk te bereiken. Kan de gemeente dan echt niet meer doen?' FRANK WILLEMSE SCHIEDAM - Een gebied"Vaar je lekker in het groen kunt wo- nen en recreeren, niet te ver van de stad verwijderd. Maar ook een gebied waar nogal wat klei- nere en grotere bedrijven zitten. De Polderwetering. „De bedrij ven zijn in de huidige vorm een probleem uit zowel milieuhygie- nisch als landschappelijk en ver- keersoogpunt", schrijft Compo- sitie 5 die in opdracht van de ge meente Schiedam een ontwikke- iingsvisie over het betrokken ge bied heeft gemaakt. Een nieuw bestemmingsplan moet hierin wat lijn zien te brengen. Gisteren is hierover gesproken in een ex tra commissievergadering. Zes jaar geleden, in 1993, gaf de gemeente Schiedam de opdracht om voor de Polderwetering een nieuw bestemmingsplan op te stel len. Het was nogal een complexe zaak, omdat je het gebied niet zo maar onder een noemer kan onder- brengen. Vaststaat is dat er drie elementen zijn die in het gebied al eeuwen een constante vormen: de Poldervaart (gegraven rond 1330), de Polderwetering en de Kerklaan. Rond deze drie assen ontwikkel- den zich in de loop der tijd bedrijf- jes en woonruimte. Het gaat daar- bij vooral om kleinschalige handel en nijverheid, en, zoals in de noti- tie wordt verwoordt: 'ongestructu- reerde opslag van diverse materia- len'. Het is een bonte mengeling: je kunt er een autospuiterij vinden, maar ook een stalling van caravans in kassen. Dit was ook mogelijk door het oude bestemmingsplan dat in 1944 door de gemeenteraad is vastgesteld. Een nieuw bestemmingsplan is ab- soluut nodig. „Het plangebied heeft alle kenmerken van een stadsrandzone met een min of meer ongecontroleerde ontwikke- ling. Resten van de oorspronkelij- ke betekenis mengen zich met nieuwe verschijnselen. De kleine schaal, het versnipperde eigendom en het ontbreken van gemeentelij- ke initiatieven over een lange reeks van jaren, zelfs het door de ge meente gedogen van elders minder gewenste activiteiten, hebben ertoe geleid dat deze verschijnselen voor een deel voortkomen uit de marges van de bedrijvigheid." In 1994 heeft de DCMR nog on- derzocht hoe het zat met de milieu- vergunningen van de betrokken bedrijven: een punt van zorg. Het De gemeente Schiedam heeft zich in het verleden te passief opgesteld met betrekking tot de Polderwetering. Bedrijven konden zonder al te veel problemen onbekommerd uitbreiden. Foto Roger van der Kraan De standplaats van onze mobiele winkel in uw gemeente is met ingang van 15 februari op maandag vervallen. Op woensdag van 14.30 tot 16.30 uur bezoeken wij uw gemeente wel met onze mobiele winkel. Voor service en informatie kunt u telefonisch kontakt met ons opnemen via het nummer 0900 - 9674. leefklimaat in de Polderwetering zelf en de landschappelijke en rec- reactieve waarden zijn op diverse plaatsen, zo schrijft Compositie 5, 'grondig aangetast'. „Tot nu toe is er aan de voortgaande ongeplande en ongestructureerde uitbreiding van de bedrijven geen halt toe ge- roepen." En de situatie kan nog worden verslechterd, omdat de be drijven die in het zuidelijk deel van de Polderweg zitten, nu nog kun nen en mogen uitbreiden tot aan Rotterdam Noordwest. Een onge- wenste ontwikkeling, vindt Com positie 5, omdat dit tot gevolg kan hebben dat een belangrijk deel van de laatste groene zone tuusen de bedrijventerreinen 's Graveland Noord en Rotterdam Noordwest geheel zou verdwijnen. Een ander knelpunt is de verkeers- situatie. De huidige wegen zijn niet berekend op het vrachtverkeer dat naar de bedrijven en bedrijfjes vracht aan- en aflevert. Het onder- zoeksbureau wijst op de verkeers- onveilige situaties: fietsers die maar met moeite op de smalle weggetjes op de been blijven wan- neer er weer een zware vrachtwa- gen voorbij dendert. Ook treden er scheuren op in het wegdek en be- staat er een kans dat panden die aan de weg liggen, verzakken. Jammer vindt Compositie 5 dat de recreatieve mogelijkheden van het gebied door het zware wegverkeer wordt ontmoedigd. Je moet maar durven om op de fiets over de Pol derweg te rijden, tijdens spitsuur. Het bureau stelt in haar aanbeve- linge voor om de kleine bedrijven aan de zuidzijde van de Polderweg te handhaven, maar wel binnen aanvaardbare milieugrenzen. De Polderweg moet worden omge- vormd in een recreatieve route. Verder stelt Compositie 5 voor de bedrijven aan de Polderweg te ont- sluiten aan de achterzijde in plaats van over de Polderweg. SCHIEDAM - Steunpunt Oost, dat ouderen de mogelijkheden geeft langerzelfstandig te blijven wonen, is op zoek naar vrijwilligers. Van hen wordt verwacht dat zij de oude ren helpen bij de verzorging van planten en huisdieren, helpen bij hobby's of met hen gaan wandelen of winkelen. Het Steunpunt zoekt mensen die zich een paar uur per week beschikbaar willen stellen. belangstellenden kunnen contact opnemen met Ingrid Franken, tel. 2732900 (maandag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur). SCHIEDAM - Bij Pien's Gallery, hoofdstraat 42 in Schiedam starten diverse nieuwe cursussen: schilde- ren met acryl voor beginners, tien lessen van twee uur (fl. 175,-), eer ste bijeenkomst woensdag 3 maart. Henna-painting op handgeschept papier, twee lessen van twee uur (fl. 50,-), eerste bijeenkomst vrijdag 5 maart om 13.30 of 19.00 uur. Ver- ven van zijdevezels, dinsdagmid- dag van 13.30 tot 16.00 uur(fl.35,-) Papier van zijdevezels maken, donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur (fl. 25,-). Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij Pien's Gallery, tel. 4268121. SCHIEDAM - Komende week be- ginnen er twee danscursussen in wijkcentrum De Blauwe Brug. Een cursus stij ldansen begint dinsdag 23 februari. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur. Het cursusgeld bedraagt fl. 72,50. Op 24 februari start een cursus streetdance voor twaalf- tot dertigjarigen. Deze cur sus bestaat uit twaalf lessen. Het cursusgeld bedraagt fl. 72,-. Voor meer informatie of aanmelding kan worden gebeld met De Blauwe Brug, tel. 2470464. SCHIEDAM - Het Zonnehuis Vlaardingen heeft een dependance bij woon-, zorg- en dienstencen- trum Frankeland in Schiedam. Daar wordt geprobeerd de bewoners zo goed mogelijk hun 'normale' leven voort te zetten. Om dit mede moge lijk te maken wordt gezocht naar mensen uit Schiedam die eens langs willen komen om deze mensen een bezoekje te brengen of een handje toe te steken bij activiteiten of mee te helpen bij een uitstapje. Wie daar iets voor voelt kan contact opnemen met Jos Aarden, Joke Smid of Nory Wallast, tel. 2040080. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Er ker is op zoek naar Schiedamse amateurkunstenaars en hobbyisten die zondag 21 februari hun werk willen tonen en eventueel verkopen tijdens de kunst- en knutselmarkt die dan in De Erker wordt gehou- den. belangstellenden kunnen bel- len, tel. 010-4267767. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Er ker organiseert donderdag 25 febru ari een ouderendag. Op deze dag is er leuke muziek, waarop volop ge- danst kan worden. De dag begint om 11.00 uur, om 13.00 uur wordt er gelunchd. Kaarten (zes gulden) zijn te koop aan de balie in De Erker tot uiterlijk 23 februari! SCHIEDAM - Bewonersvereni- ging Schiedam-Oost organiseert voor de bewoners van de wijk een aantal dagen (begin maart) waarop zij terecht kunnen voor hulp bij het invullen van het belastingformu- lier. Wie belangstelling heeft kan zich van maandag tot donderdag tussen9.00en 17.00 uur aanmelden bij de bewonersvereniging, tel. 2450169. SCHIEDAM - Het Christelijk ge- mengd koor Sanctus uit Rotterdam, onder leiding van Everhard Zwart, verzorgt zaterdag 20 februari het in loopconcert in de Grote of Sint Janskerk in Schiedam. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Muziekvereniging St. Radboud organiseert zondag 21 februari weer een concert in de reeks 'Een Klassiek Uur Radboud' In de Dorpskerk in Kethel brengt het leerlingenorkest van St. Rad boud een gevarieerd muzikaal pro- gramma. Het interkerkelijk jeugd- koor young Voices uit Berkel en Rodenrijs verzorgt een gastoptre- den. het concert begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Vier Molens zijn zondag 21 fe bruari diverse activiteiten. Van 10.00 tot 12.00 uur is er een koffie- inloop (gratis), van 13.30 tot 16.00 uur een contactmiddag (eveneens gratis) en van 13.30 tot 16.30 uur een the-dansant met DJ Leon (toe gang twee gulden). In dienstencen trum Oost is zondag 21 februari een koffie-inloop van 13.30 tot 15.30 uur. De toegang is gratis. Bingolief- hebbers kunnen dinsdag 23 februari terecht in dienstencentrum Oost. De nummers worden vanaf 14.00 uur afgeroepen. Deelnemers betalen zeven gulden voor zes ronden. De maaltijd van de maand is vrijdag 26 februari in dienstencentrum Oost van 12.00 tot 13.00 uur. Deelname kost acht gulden. Aanmelden voor 22 februari. SCHIEDAM - In het Podium Cafe aan de Lange Haven is donderdag 18 februari een georganiseerde ses- sie met Edwin Breekmans, Pieter Ubbels en de onvermijdelijke Kees van Krugten. Om 22.00 uur gaan ze 'los'. Een dag later is er een dubbel optreden van Het Kees en Killing Francis. Ook hier is de aanvangstijd 22.00 uur. De toegang is op beide avonden gratis. SCHIEDAM-WijkcentrumDrees- plein is zondag 21 februari weer het toneel van een rommelmarkt. Wie een tafel wil huren kan deze reser- veren bij het wijkcentrum, tel. 4738671. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De toe- gangsprijs bedraagt een gulden, kinderen tot twaalf jaar mogen gra tis naar binnen. SCHIEDAM - Ank Blumer, voor- lichtster bij het Hoogheemraad- schap van Delfland, verzorgt don derdag 18 februari een lezing voor de afdeling Woudhoek van de Christelijk-maatschappelijke vrou- wenbeweging in de kleine zaal van De Harg, Hargaplein 100. Met het oog op de naderende verkiezingen voor bestuursleden van de water- schappen vertelt zij over de water- huishouding in Zuid-Holland. De lezing begint om 19.45 uur. De toe gang is gratis. SCHIEDAM - Saskia van Beek en Karlijn de Jongh, studenten aan de Rotterdamse Kunstacadernie, ex- poseren hun werk van 15 februari tot en met 27 maart in de bibliotheek aan het Stadserf. Naast schilderijen en tekeningen zijn plastieken en werken op papier te zien. De expo sitie bestaat uit twee delen. Een deel is gericht op de jeugd en heeft als thema: griezelen. Voor volwasse- nen is het thema: lezen. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. SCHIEDAM - Het medium M.v.d.W. verzorgt donderdag 18 februari de Harmonia-avond in wijkcentrum Nieuwland aan hetDr. Wibautplein met psychometrie van voorwerpjes of foto's. Aan bezoe- kers wordt gevraagd een voorwerp- je of een foto mee te nemen en bij binnenkomst af te geven. De avond begint om 20.00 uur. De toegangs- prijs bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - De werkgroep Vrou wen en Bijstand organiseert in sa- menwerking met het Instituut Soci- aal Raadslieden en het Emancipa- tiecentrum een informatie-ochtend over de sociale wetgeving op woensdag 24 februari. Op deze och- tend zullen vragen over bijvoor- beeld de Algemene Bijstandswet, huursubsidie of kwijtschelding van belastingen worden beantwoord. De ochtend vindt plaats in wijkcen trum Dreesplein van 9.00 tot 11.00 uur. -f* fer Reservering gewenst Sint Anna Zusterstraat 92 Schiedam ITS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3