CS* Alleen particulier geld kan voormalige RW19 nog 'redden' Parkweg vanaf 1 maart voor een week afgesloten voor verkeer I liesbeth 525 herik ■Dhe8u Li Klein Informatic 539.- MaasstaD WEEK VAN DE EXOTISCHE VIS I^PIJTEtX I MaasposT Emm Rijk schrapt 430 miljoen voor doortrekken A4 Metro-aanleg Benelux!ijn vordert gestaag Van 18 tot 27 februari f\ ook zeer Restaurant De Afouterij Walvisch krijgt z'n kap terug 350Mhz Multimedia Computer MM1I SCHIEDAM Zonnevis, Red Snapper, Dorade, Zwaardvis, j «rote1%! Victoriabaars, Schorpioenvis, Papegaaivis, I fTSen Bonito en Rogvleugel 4730962 0186-604394 Bator,! waarde contant* 1 vanaff6000r "Lekker thuis m'n buikjett WEEKBLADEN De verlenging van de A4- Noordtussen Delft en Schie- dam/Vlaardingen zal alleen worden aangelegd als daar particulier geld voor beschik- baar komt. Het kabinet Kok besloot vrijdag 19 februari om de wens van de meerder- heid van de Tweede Kamer - tegen de verlenging van de rijksweg A4—Noord - te aan- vaarden. Het geld dat voor de aanleg van de A4 was uitge- trokken gaat naar de bouw van een spoortunnel in Delft en verdubbeling van de spoorlijn bij Abcoude. Hier- mee is de omsteden rijksweg, die de gemoederen al meer dan 30 jaar bezig houdt, ech- ter nog niet van de baan. geschikt voor Reserved ngen: ALLEENSTAANDEN SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote of St. Janskerk wordt zaterdag 27 februari verzorgd door het studentenorkest Erasmusica en koor uit Rotterdam onder leiding van Leo Smeets en Carl Brainich. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Solistenconcours Schildercursus KfUKfHS/BMMRS/nSElS %$™ff$c2Sti$">nko°kw'92 Our is lie Klent pes Koning! 17.00 our. vrijdag kooPav0nd. De goedkoopste voor uw computer inclusief 15"monitor! M 17" digitale SVGA Monitor .28 dotpitch, 1280x1024 Intern Modem 56K6 op=op Het adres voor CD-Recorders en CD-Recordables! Tel: 010-2733208/ Fax: 010-2444876 Hoogstraat 75, 3111 HC SCHIEDAM Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Woensdag 24 februari 1999 xq52 (Hervormde gemeente irote Kerk, Lange Kerkstraat. Aan- 'vang: 10.00 uur, ds G. de Lang. Aan- vang: 17.00 uur, ds W. van Vreeswijk. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aan- vang: 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Hervormde gemeente Kethel en Spa- land Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds N. K. Mos. Aanvang: 19.00 uur, Avondmuziek. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds W. R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aan vang: 10.00 uur, dhr. J. A. van Lambal- gen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aan vang: 10.00 uur, ds H. J. Groenewegen. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, ds A. N. Verheul. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds E. A. W. Mouissie. Aanvang: 16.30 uur, br H. van Baardewijk. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur dhr. A. I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgangers D. Kool en L. Remmerswaal. Martinuskerk, Willem Andriessenlaan. Zaterdag 18.30 uur euch.viering. Zon dag 11.00 uur, euch.viering. Voorgan- ger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samen- zang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, gezongen eucharistie. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch .viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in'de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds M. Scheygrond-Verhulst. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Ge meente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00, ds H. v. d. Post. Aan vang 15.30 uur ds J. van Rossem. Wo 19.45 uur, ds N. v. d. Want. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijn- Grootste sortering tfiuisfitnessapparatuur Alle bekende TV-items Demonstratieklaar Levering uit voorraad Met garantie Deskundig advies Ook s zondags open Rotterdam, Oostzeedijk 310-316, tel. 010-3802636 DE BE WECINCSWINKEL KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma.t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur MNP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Minister-president Kok hield de mogelijkheid open dat de weg er toch kan komen als particuliuere investeerders en/of de provincie en gemeenten bereid zijn de weg te bekostigen. Zelfs na het kabinets- besluit van afgelopen vrijdag blijft dus de vraag: Komt 'ie er nou of komtie er niet? Denever-ending- story' van het stukje rijksweg dwars door Delfland heeft daar- mee het volgende hoofdstuk be- reikt en de voor en tegenstanders kunnen zich opmaken voor de vol gende slag. Al sinds 1965 staan de plannen voor doortrekken van de toen nieu we Beneluxtunnel met een weg rechtstreeks naar Delft op de agen da. Een dijklichaam werd aange legd maar geldgebrek en een lage prioriteit hadden tot gevolg dat er nooit geasfalteerd werd. De weer- stand tegen de weg groeide met de jaren. Vooral de milieubeweging maakte zich sterk voor het natuur- gebied dat de weg zou doorsnij- Het kabinet besloot afgelopen week geen geld te besteden aan het doortrekken van de A4. Alleen particulier geld kan er pu voor zorgen dat de weg er toch komt. Foto Roger van der Kraan den. Tijdens de vorige regerings- periode (Paars I) kwam de A4 weer boven aan de agenda te staan. Voor- en tegenstanders van de weg groeven zich in en de kansen leken voortdurend te keren. Tot eind vo- rig jaar een motie van de PvdA (motie van Heemst) tegen de aan leg van de A4 tot verrassing van ie- dereen werd aangenomen. Toch is de A4 niet geheel van de baan want als het bedrijfsleven de- ze weg gaat financieren zou de weg, eventueel met tolheffing, toch kunnen worden aangelegd. Volgens voorstanders van het trace is dit een true zo oud als de weg naar Rome: Verdeel en Heers. En volgens tegenstanders is het een wijs en afgewogen kabinetsbesluit. de provincie Zuid-Holland, het stadsgewest Haaglanden en de stadregio Rotterdam waren van mening dat de A4—Noord er moest komen. De toegenomen drukte op de rijkswegen in de regio en daar- mee de steeds afnemende bereik- baarheid van bedrijven zouden de aanleg van het restant van de A4 noodzakelijk maken. Genoemde bestuursorganen zijn dan ook in het geheel niet te spreken over het besluit van Netelenbos om de 430 miljoen aan het openbaar vervoer te besteden. Volgens commissaris van de Koningin in Zuid Holland J.M. Leemhuis is de A4 de econo- mische slagader is tussen de main- ports Amsterdam en Rotterdam. Minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat kaatste met het kabi netsbesluit de bal terug met de op- roep aan de Provincie en regio- be- sturen om dan maar zelf voor het geld te zorgen. Van de steden die betrokken zijn bij de A4 zijn Rotterdam en Den Haag voor de aanleg van de A4. De kleinere gemeenten als Delft, Schiedam en Vlaardingen tegen. Nou tegen, ook weer niet hele- maal. Neem nou Vlaardingen, waar wethouder Kool van tegen ineens 'een beetje voor' werd. In ieder geval tegen de petitie van Delft en Schiedam om de weg niet aan te leggen maar het spoor tus sen de beide steden te verbeteren. Nu hadden alle twee de gemeenten daar baat bij en Vlaardingen wat minder dus was Vlaardingen in eens tegen de petitie aan Netelen bos. Het Schiedams gemeentebe- stuur is al jaren tegen de rijksweg maar als hij dan toch moet komen dan maar geheel ondertunneld. Of neem nou Wethouder Hafkamp die als VVD'er voor de aanleg hoort te zijn maar als wethouder is hij weer tegen. De enigen die duidelijk zijn, zijn de belangengroepen die voor of te gen de inmiddels beroemde rijks weg zijn. Voor de rijksweg zijn de Kamers van Koophandel, de werk- geversorganisatie VNO/NCW en de Europoort/Botlekbelangen die blijven hameren op het belang van deze weg voor de economische be- drijvigheid van de regio, de rand- stad en zelfs voor heel Nederland. De milieugroepen daarentegen zet- ten al sinds de vroege jaren zeven- tig het belang van het stiltegebied Midden Delfland op de voorgrond. Met acties die telkens de pers halen proberen zij de publieke opinie mee te krijgen. En niet zonder suc- ces want voorlopig is de weg groen. Toch is zo'n succes betrek- kelijk als je ziet hoe snel de me ning van de politieke beslissers kan veranderen. Waren in de jaren zeventig en begin jaren tachtig de millieuactivisten aan de winnende hand, sinds de no-nonsense gene- ratie lijken de voorstanders met het economie-argument weer in op- mars. De beslissers kijken als trendwatchers en met argusogen naar hoe de tijdgeest er voorstaat. FRANK WILLEMSE worden beter dan ze waren in het oude station. Zo komen er helling- banen voor rolstoelgebruikers. Ook komen er liften op ieder per ron." Station Schiedam Centrum zal dan ook het laatst klaar zijn van de vier toekomstige metrostations in Schiedam. Dat komt omdat het sta tion ook moet worden ingepast in het bus- en treinverkeer. Het duurt nog tot eind 2002 voor- dat de metrolijn ingebruik kan worden genomen. MONIQUE SIEMSEN De aanleg van de Beneluxlijn zorgt voor het nodige overlast. De bewoners van de Vlaardingerdijk kunnen er over meepraten. In 2002 worden de werkzaamheden afgerond. Fotomontage Roger van der Kraan SCHIEDAM - De aanleg van de Beneluxlijn vordert gestaag en op schema. Er doen zich geen grote problemen voor en de eer ste tunneldelen zijn al gelegd. Vooral in het verkeer en in het openbaar vervoer doet de bouw zich gelden. Zo zal vanaf 1 maart de Parkweg een week worden af gesloten. De hei-installatie moet verhuizen van de ene kant van de Burge- meester Honnerlagegretelaan naar de andere kant. De rails waarop de hei-installatie staaat moet verreden worden en dit gaat waarschijnlijk verschillende dagen duren. Hier- door is ook de kruising Parkweg/ Burgemeester Honnerlage Gretek- aan niet bereikbaar. Waarschijnlijk worden in dezelfde week de laatste palen geheid voor de funderingen van het Station Parkweg, zodat de bewoners in ie der geval van het gedreun af zijn. Overigens is er meer goed nieuws voor de bewoners, want op sommi- ge vlakken loopt men zelfs voor op de planning. Het traject bij de Vlaardingerdijk loopt zo voor- spoedig dat dit in het voorjaar al weer 'woonrijp' gemaakt kan wor den. Aanvankelijk zou dit pas in het jaar 2000 het geval zijn. Maar het is natuurlijk niet allemaal rozengeur en manenschijn, laat dat duidelijk zijn. Vooral het verkeer tussen Vlaardingen en Schiedam in het verlengde van de B. K.Laan wordt nogal eens op een andere rij- baan geleid. Volgens woordvoer- ster Annemiek Baljon is dit echter niet vermijden. „Dit stuk van de weg zal met ongeveer een meter verlaagd worden om de metro er boven te laten lopen. Dit verdiepen gebeurt in fases en daarom moet Reservering gewenst Sint Anna Zusterstraat 92 Schiedam het verkeer anders gebruik maken van de rijbanen. Als straks alvast een gedeelte verdiept is, moet het verkeer daar gaan rijden en wordt het andere weggedeelte verlaagd. Misschien lastig, maar het kan niet anders." De lastige situatie daar wordt nog verergerd door Rijkswaterstaat die ook op dit gedeelte bezig is met werkzaamheden. Ook de aanleg van de tweede Beneluxtunnel zorgt voor wat overlast. Van een vermindere verkeersveiligheid heeft men echter niet veel gemerkt. „Alle maatregelen zijn vantevoren uitvoerig doorgesproken met on- der andere de verkeerspolitie." Ook voor wat betreft het openbaar vervoer heeft de Schiedammer al het een en ander gemerkt. Zo is de stationshal van Station Schiedam Centrum al enige tijd gesloten en moeten reizigers gebruik maken van trappen om in de stationsgan- gen te komen. Hierdoor is er een speciale reisvoorziening van kracht voor minder mobiele reizi gers die de trappen niet op kunnen komen. Binnenkort wordt de be- staande hoofdingang aan de kant van de bussen afgesloten en komt er een entree aan de linker zijkant van het station. Men moet dan on- der de weg door om op perron 1 het station binnen te komen. Baljon: „Er komen openbare voor- zieningen zoals toiletten en, ook niet onbelangrijk, de voorzienin- gen van minder valide mensen die werkefijk een andere wen ding aan hun leven willen geven en op een betrouwbare manier op zoek zijn naar een geschikte partner. Wij beschikken over een om- vangrijk bestand van partner- zoekenden uit alle ieeftijds- kategorieen, in geheel Zuid- Holland. Kontakten worden gelegd op basis van uw wensen en voor- keuren in onze 14-daagse bemiddelingsrondes. Wilt u meer weten van ons resultaatgerichte partnerkeuze systeem? Vraag dan nu onze gratis infobrochure aan: (tot 20.00 uur) relatle-advtesburo Posttms 1520, 3260 BA Oud-Beijerland Een leuk contact is vaaksneller SCHIEDAM - Molen De Wal visch krijgt volgende week woens dag zijn kap terug. Een hoge kraan zal vanaf de Westvest de flinke klus moeten klaren. Eerst wordt het nooddak van molen verwij- derd, daarna hijst de kraan de zes meter lange koningsspill omhoog. Vervolgens gaat de nieuwe kap (doorsnede: ruim acht meter) naar boven met daarin de wiekenas naar zijn circa dertig meter hoge be- stemming. Het totale gewicht be- draagt zo'n achttien ton. De molenmakers zullen vanaf de kapzolder de operatie loodsen en erop toezien dat de lange balken van het staartwerk en de korte schoren op de juiste plaats belan- den. Tot slot zijn de twee roeden (het stalen framewerk van de wie- ken) aan de beurt. Een precisie- werkje: de molenmaker moet hier- voor op de kop van de wiekenas gaan zitten voor het steken van de roeden door de askop en het slaan van de wiggen tussen de askop en de roeden. De klus gaat alleen door wanneer het niet harder waait dan wind- kracht vijf. Met het plaatsen van de kap komt het eind van de al drie jaar durende restauratie in zicht. Molen De Walvisch wordt op za terdag 29 mei, tijdens het Muziek- en Molenfestival, weer ingebruik genomen. SCHIEDAM - Duo Les Contrastes verzorgt woensdag 3 maart een lunchconcert in het Stedelijk Muse um. Het pianoduo (Irma Metaal en Joke Veltman) speelt een uitgebreid en gevarieerd '4-maniins' repertoi re. Op het programma staan Vier Hongaarse dansen van Brahms. Het concert begint om 12.30 uur. De toegang tot het concert en het muse um is gratis. SCHIEDAM - Kluphuis Oost heeft nog enkele plaatsen vrij op de schil dercursus die elke maandagavond wordt gegeven. Een deskundiige docente brengt de cursisten bij hoe ze met olieverf kunnen schilderen. De schilderlessen gaan het hele sei- zoen door maar worden per blok van zes lessen betaald. Een blok kost dertig gulden. Belangstellen- den kunnen contact opnemen met het kluphuis, tel. 2451818. STREKSINGEL165 -189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21.00 uur geopend Tel.010-4229120/4224430-Fax010-4227867 - sMaandagsgesloten ROTTERDAM Olympioweg 44a Telefoon 010-4791944, NAALDWUK Molenstraat 33 Telefoon 0174-628806, (maandag gesloten) 6 Dagen per week openzaterdag tot Miditower ATX, 64Mb 1 OOMhz geheugen, A aL ft 4,36b Harddisk, I6bit geluidskaorf, speakerset, 40speed CD-Rom-speler Geopend maandag 13.00 tot 17.30 uur. Dinsdag t/m zaterdag van 9.30 tot 17.30 uur. Donderdag koopavond

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3