Filmopnames aan de Lange Haven doen oude tijden herleven Zes River Runners hebben vooral ruimte voor fietsers MaasposT flits Solidariteitsheff ing voor gebruik kunstgras MaasposT Muziek in Podium Cafe Platform Hinder en veiligheid Vrijwilligers paddentrek Activiteiten 55-plussers Straatschoffie Kruimeltje kin speelfilm tot leven Kruimeltje is een echte held Passagiers worden in toekomst vaker over water vervoerd Stuur sportnieuws naarde Maaspost Benefietfeest ten bate van Pollux Wie heeft er iets van Foka, van 75 jaar geleden? Lange dag r Klapstoeltje Polstok Aluminium schepen Judotoernooi groeit uit z'n jasje Scheidsrechters gaan zelf voetballen Musis-bowlster Mercedes Everduim tweede Degradatie dreigt voor HZP Schiedam Ruime overwinning De Korenbeurs TSN viert 25-jarig jubileum Halve marathon bij av Fortuna Bij voorbaat dank voor de moeite!!! Woensdag 3 maart 1999 xq56 SCHIEDAM - Vier bands zijn vrijdag 5 maart te beluis- teren tijdens de eerste halve finale van de Popprijs Schie- damin het Podium Cafe. Vanaf 21.00 uur treden ach- tereenvolgens Het Vervolg (Nederlandstalige popmu- ziek), Lilith (pop/rock met een experimented randje), Juicy Groove en IMD (metal) op. Een dag later zijn er op- tredens van de Haagse sin ger-songwriters Hugo Rem- melt en Thijs Muus. Op hun repertoire staat alleen eigen werk; gevarieerde popsongs waarin allerlei muziekstro- mingen worden afgewisseld (rock, blues, soul, funk, un derground, ballades, folk). Remmelt en Muus stonden in September 1995 voor het eerst samen op het podium. Dat was 'voor de gelegen- heid' maar inmiddels heeft hun samenwerking onge- merkt een permanent karak- ter gekregen. Het optreden van Remmelt en Muus begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Inwoners van onder meer Schiedam heb- ben vorige week de bedrij ven Elf Atochem en Shell Pernis aangesproken op de hinder die zij soms veroorzaken. Zij deden dat tijdens een bijeen- komst van het Platform Hin der en Veiligheid in het kan- toor van de DCMR in Schie dam. Het Platform bestaat uit inwoners van het Rijn- mond-gebied, directeuren van enkele grote bedrijven en vertegenwoordigers van de overheid. Tijdens de bij- eenkomst heeft Shell toege- zegd het aantal 'fakkel-inci- denten' met 25 procent terug te brengen en bovendien om- wonenden sneller teinforme- ren bij incidenten. M. de Haas, directeur van Elf. Ato chem, gaf een toelichting over het functioneren van zijn bedrijf. Elf is al een tijd bezig met een stankaanpak- plan om het risico van leaka ges te verkleinen. Toch gaat het nog wel eens mis. Dat leidde dan ook tot een stevige discussie en het verzoek aan Elf om bij incidenten, omwo- nenden direct te informeren. SCHIEDAM - In natuurcen- trum De Boshoek is vrijdag 5 maart een bijeenkomst waar vrij willigers worden geinfor- meerd over de paddentrek. Padden ontwaken begin maart uit hun winterslaap. Vanaf dat moment tot half april trekken ze massaal naar hun geboortesloot om eitjes af te zetten. Daarbij moeten ze vaak wegen over- steken. Door het drukke ver- keer overleven veel padden dat niet. Daarom worden vrijwilligers gevraagd om de padden te helpen bij het oversteken. Hoe zij kunnen helpen wordt uitgelegd tij dens de informatie-avond. Vanaf 20.00 uur is er een uit- leg aan de hand van dia's. Wie zich als vrijwilliger aan- meldt, ontvangt na afloop een uitrusting bestaande uit een zaklamp, een veiligheids- jasje en een notitieblok. SCHIEDAM - In diensten- centrum De Vier Molens is donderdag 4 maart van 13.15 tot 14.00 uur gymnastiek voor ouderen. Deelnemers betalen acht gulden per maand. Wie liever gaat volksdansen kan een dag la ter in De Vier Molens terecht. Er wordt gedanst van 10.30 tot 11.45 uur. Deelnemers be talen negen gulden per maand. In dienstencentrum De Woudhoek is zaterdag 6 maart vanl0.30tot 15.30uur een rommelmarkt met de- monstraties van oude am- bachten. De toegang is gratis. In dienstencentrum De Vier Molens is zondag 7 maart van 11.00 tot 13.00 uur een koffie-inloop. De toegang is gratis, 's Middags (van 13.30 tot 16.30 uur) is er in De vier Molens een The-dansant met DJ Leon. De toegang be- draagt twee gulden. In dien stencentrum Oost is zondag van 14.00 tot 16.00 uur een muzikale middag met live muziek van een accordeo- nist, een saxofonist en een drummer. De toegangsprijs bedraagt fl. 2,50. SCHIEDAM - De tijd stond even stil. De Lange Haven zon- der geparkeerde auto's, recla- meborden of parkeermeters. Op de kade een tweespan paard en wagen, handkarren en krat- jes en balen handelswaar. Niet dat de havens stil en uitgestor- ven waren. Nee, het krioelt van de bedrijvigheid in het haven- stadje anno 1920. Overal lopen of fietsen mensen die allemaal een hoed, pet of doekje opheb- ben. Heren met bolhoeden, da mes met deftige voiles en arbei- ders met klakken of werkvrou- wen met sjaals of doeken rond het hoofd. Zelfs de jeugd van toen draagt, naast armoedige vuilgrijze kleren, allemaal een grote pet op het hoofd. Natuurlijk heeft hoofdpersoon Kruimeltje, een rasecht straat schoffie uit Rotterdam, de groot- ste pet van allemaal op. Samen met zijn vriendje Keesie komen ze uit de Overmaassesteeg rennen terwijl Kruimeltje tegen zijn vriendje roept: „Ik verrek van de honger". Achteren voorlangs rij- den tientallen fietsers, een oude vrachtwagen met lading en staan bediendes de stoepen te schrob- ben. Dan roept iemand door de megafoon; „Stop, einde opname. Iedereen terug naar beginposi- tie" Terug in 1999 sloft iedereen terug naar de oude positie. Maar uit alle hoeken en gaten komen mensen van de filmmaatschappij Shoot ing Star in de weer om 'n verge- ten paal weg te moffelen met wat zakken. Of het licht te meten, het geluid te testen of om de figuran- ten instructies te geven. Dan pas zie je dat anno 1999 de mensen fleurig, kleurig en verschillend gekleed gaan. Al vanaf voor negen uur 's och- tends zijn zo'n vijftigtal figuran- ten in de weer. Het zal een hele lange dag worden en dat voor die paar minuten die in de bioscoop te zien zal zijn. Want, alhoewel Hollywood je anders doet gelo- ven, filmen is een kwestie van wachten, wachten en nog eens wachten. Jan Jaap heeft zich opgegeven als figurant en wil graag even met zijn familie praten achter de hek- ken van de Appelmarktbrug. Bei- de partijen, figurant en familie, moeten een dik uur wachten im- mers elke scene moet op zijn De hele dag filmen voor een paar minuten op het witte doek: de cameramensen zijn er wel aan gewend. Foto Roger van der Kraan minst vijf keer gedraaid worden. En daar sta je dan als figurant met fiets in de hand, naast de aardap- pelenkar, op zeker honderd meter van de camera vandaan. En elke keer moet Jan Jaap weer hetzelf- de stuk lopen met de fiets aan de hand. Nog geluk dat het zondag 28 februari helder en mooi weer is. Bij zijn familie aangekomen, klaagt Jan Jaap over zijn snor die zo vastgelijmd zit dat hij zijn ge- zicht niet kan bewegen en daar- door niet kan praten. Het zijn de allereerste opnames voor de jeugd- en familiefilm 'Kruimeltje' die geregisseerd wordt door Maria Peters. De re- gisseuse is bekend van andere bioscoopfilms als 'De Tasjes- dief. Uit vijfhonderd jongens is de negenjarige Ruud Feltkamp geselecteerd als 'de ster' van de film. „Ben jij de nieuwe Danny de Munck?", vraagt iemand van de lokale televisie. Een echt ant- woord geeft de ster niet, hij haalt zijn schouders op. Kruimeltje is zijn debuut bij de film en alles is nieuw. Om toch alles zo echt mogelijk te maken, staan de namen van de re- gisseuse en hoofdrolspelers op Het jeugdboek Kruimeltje is vanaf de eerste druk in 1922 een bestseller naast andere 'oude' jeugdtoppers als Pietje Bel, Dik Trom en Ciske de Rat. Het boek, geschreven door Chris van Ab- koude, is door de toenmalige critici afgekraakt en als niet ge- schikt voor de jeugd afgedaan. Niet opvoedkundig genoeg vol- gens de ouderen. Mede daardoor is de schrijver al snel naar Amerika geemigreerd en een beetje onbekend gebleven. Kruimeltje gaat over een tienjarig stadsjongetje dat na zijn ge- boorte niet thuis woont omdat zijn moeder hem uit geldgebrek in de kost heeft gedaan. De vrouw bij wie hij opgroeit, behan- delt hem erg slecht maar komt spoedig te overlijden door een val van de trap. Zo komt Kruimeltje op straat te zwerven. Slechts een medaillon met foto van zijn moeder heeft hij als aandenken. Ondanks alle tegenspoed en ellende is Kruimeltje een echte held: hij komt op tegen onrecht. Zo geeft hij ruimhartig zijn laat- ste geld weg aan een huilend meisje met een gebroken melkkan die niet naar huis durft. Dat hij zelf weleens iets pikt is uit pure noodzaak en zeker niet door een slecht karakter. Samen met zijn hond Moor en vriend Wilkes, een oudere winkelier die zijn lot aantrekt, beleeft hij allerlei spannende avonturen vol met sociaal onrecht. Totdat Kruimeltje op een dag wordt aangereden door een automobiel. Meer dood dan levend wordt hij door de eige- naresse van de auto, een rijke dame, verzorgd en Kruimeltje ge- neest wonderbaarlijk. En dankzij de medaillon blijkt dat de da me, een gevierde pianiste, ook nog eens zijn moeder te zijn. Door misverstand en pech waren zij elkaar uit het oog verloren. En als ook nog eens zijn vader bovenwater komt, is iedereen ge- lukkig en herenigd. klapstoeltjes achter de camera. Ook zijn er busjes voor het geval dat de 'sterren' van de film zich even willen terugtrekken. Van- daag is het Schiedam maar mor- gen al zullen andere lokaties - Delfshaven, Dordrecht, Delft en Maassluis - worden bezocht. Eerst de buitenopnames in de ko- mende weken dan pas het echte studiowerk. Omdat de scenes van Schiedam zich in december 1920 afspelen, is de Lange Haven voor een deel bedekt met kunstsneeuw. De fir- ma Snow Bussiness - een mooie naam - verzorgt de sneeuw uit een potje. Met een soort stofzuiger wordt zo een wit tapijt op de Ap pelmarktbrug gespoten. En hup wat sneeuw op de kleren en draai- en maar. Die mensen van de attributen, de props, zijn erg handig om met be- perkte middelen toch de juiste sfeer op te roepen. De halve Lan ge Haven, van Korenbeurs tot aan Havenkerk, is omgetoverd tot hoe het in 1920 geweest moet zijn. Een parkeermeter wordt door kratten weggemoffeld, een lanta- renpaal word met plastic tot een nepboom verheven. En reclames of andere moderne stijlfiguren worden door doeken weggeretou- cheerd. De al aanwezige oude zeilschepen van de Lange en Kor- te Haven zijn een ideaal decor voor de film en met een ingehuur- de oude stoomsleper en wat klei- nere bootjes lijkt het wel Katen- drecht anno 1900. Een film maken kost tenminste een jaar met voorbereiding, opna- metijd en montageperiode. De film Kruimeltje zal hopelijk tegen eind december dit jaar in premie re gaan. Maar aan het begin is iedereen nog vol goede moed. Toch zakt het humeur van de figuranten per uur. Zo laten de mannen van het zakkendragersgilde merken dat zij liever actie ondernemen. Het Antoniusgilde, die als figuranten in hun 'eigen' kloffie meedoen, willen liever zakken sjouwen om erna wat Schiedamse borrels te drinken. Van wachten wordt nie- mand vrolijker Wel meliger. Zo- als bij de scene op de Vismarkt, waar straatjongens een trekschuit met kerstbomen moeten voort- trekken. Na de vierde take ver ged een fietser te remmen en rijdt pardoes tegen een paaltje. Waar- op de stagemanager roept: „Stop, nog een keer over!" FRANK WILLEMSE REGIO - Het personenvervoer over water krijgt in het najaar een krachtige impuls. Gedepu- teerde Ted Jansen van de pro- vincie Zuid-Holland onthulde af- gelopen donderdag in Nieuw- Lekkerland de eerste aluminium kajuit (400 manuur) van vier waterbussen. In het Australische Cairns worden tegelijkertijd twee fast ferries gebouwd. De zes River Runners gaan in het najaar varen tussen Rotterdam, Rid- derkerk en de Drechtsteden. In middels voert de High Speed Ferry BV en Waterbus BV ook gesprekken met de gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Capelle aan den IJssel en Krimpen aan den Ussel. Het project 'Nieuwe wegen over water' is rendabel wanneer de fast ferries dagelijks 500 passagiers vervoeren en de waterbussen 7000 mensen. Om dat te testen zullen de zes River Runners vanaf het najaar van 1999 drie jaar proefvaren. „Toch is het absoluut niet als een experiment bedoeld", zegt gede- puteerde Jansen. „Als overheid ge- loven wij er heilig in, omdat het goederen- en personenvervoer over het water alleen maar zal toe- nemen." De provincie betaalt zo'n dertien miljoen van de 75 miljoen gulden aan bouwkosten. De jaar- lijkse exploitatie van de schepen en de aanleg van afmeergelegen- heden, parkeerplaatsen en kanto- ren is daarbij niet meegerekend. Volgens directeur Meinard Spren- ger van High Speed Ferry BV en Waterbus BV betalen de deelne- mende gemeenten de walvoorzie- ningen. Hij verwacht dat na 2001 meer River Runners op andere tra- jecten zullen ingezet worden. Daarom worden er al 'orienterende gesprekken' gevoerd met de ge meenten Schiedam, Maassluis, Vlaardingen, Capelle aan den IJs sel en Krimpen aan den IJssel. Sprenger: „Onze polsstok is lang genoeg, maar eerst willen we de overkant van dit project berei- ken." De River Runners zijn geen alter- Gedeputeerde Ted Jansen (links) heft hoog in de aluminium kajuit het champagnegias met enkele genodigden. Foto John Wijntjes natief voor het openbaar vervoer, maar een aanvulling ervan. Jansen: „De reizigers moeten op de wal niet eerst onwennig om zich heen kijken, maar meteen een bus of metro in het vizier krijgen." Daar om gaat de nationale strippenkaart waarschijnlijk ook in de zes sche pen gelden. Vooral forenzen, scholieren, za- kenmensen, winkelend publiek en toeristen zullen - zo is de verwach- ting - gebruik gaan maken van de River Runners. In de schepen is be- wust extra ruimte ingeruimd voor fietsers. De waterbus (150 perso- nen) kan zestig fietsen meenemen, de fast ferry (200 mensen) heeft plaats voor twintig fietsen. De vier waterbussen zullen om het kwar- tier alleen tussen Dordrecht, Zwijndrecht, Papendrecht, Hen- drik-Ido-Ambacht en Alblasser- dam varen, de twee fast ferries al leen tussen Rotterdam, Dordrecht en Ridderkerk. „Je kunt de fast fer ry vergelijken met een trein", zegt voorlichter Jeroen Disco van de provincie. „Net zoals een intercity stopt de fast ferry op minder plaat- sen en gaat die ook harder." Er is gekozen voor aluminium schepen, omdat die vanwege het lichte, veerzame metaal snel, wendbaar en zuinig aan brandstof zijn. Ook veroorzaken ze relatief 'lage' golven. Op een topsnelheid van veertig tot zestig kilometer per uur heeft een golf vanaf de top tot het dal gemeten een lengte van 25 centimeter. Het project 'Nieuwe wegen over water' is het verst gevorderde pro ject in de publiek-private samen werking tussen provincie en be- drijfsleven. De betrokken zijn de High Speed Ferry BV en Waterbus BV (Doeksen Transport Group BV, Heymen Shipping Company BV, ZWN en Stadsvervoer Dor drecht), de provincie Zuid-Hol- land, het Ministerie van Verkeer en Waterstaat (Rijkswaterstaat), de Drechtoevergemeenten, Rotter dam, Ridderkerk en de Stadsregio Rotterdam. Scheepswerf Damen BV uit Gorinchem bouwt de vier waterbussen, waarvan de alumini um rompen door Bayards Alumi nium Constructies BV in Nieuw- Lekkerland gemaakt worden. Het Australische NQEA PTY Ltd bouwt in Cairns de twee fast fer ries. In Australia heeft men al jaren ervaring met de River Runners. Vanaf Sydney varen zeven flore- rende fast ferries, die in 1993 door een delegatie van bovengenoemde bedrijven bezocht werden. NICO BELO SCHIEDAM - Het kunstgrasveld van Excelsior'20 begint de Schiedamse voetbalvereniging steeds meer als een molensteen om de nek te hangen. Toen het veld acht jaar geleden op Thurlede werd aangelegd leek de situa- tie rooskleurig. Naast Excelsior'20 zouden SFC, Martinit en PPSC ge bruik gaan maken van het veld. De fusie tussen SFC en Martinit en het vertrek van deze club naar Harga heeft het rijtje huurders van het veld fors doen slinken. Ook de gemeente Schiedam die na het vertrek van SMC als partner deelnam, heeft inmiddels laten weten zich medio 2001 terug te trekken. Om de forse lasten die het kunstgrasveld met zich meebrengt te kunnen blijven dragen en de club zodoende financieel gezond het nieuwe millennium binnen te loodsen, heeft het hoofdbestuur van Excelsior'20 inmiddels een plan van aanpak gemaakt. De komende tijd zal worden ge- probeerd het kunstgras vaker aan derden te verhuren Daarnaast zullen langs het veld meer reclameborden verrijzen en zal vaste huurder PPSC meer aan de kosten gaan bijdragen. Als extra maatregel zal tijdens de alge- mene ledenvergadering van 19 maart aan de Excelsior' 20-leden een soli- dariteitsheffing gevraagd worden. Heel concreet houdt dat in dat iedere voetballer van de Thurledeclub, los van de contributie, jaarlijks 25 gulden betaald voor het genot van een kunstgrasveld. SPORT - Sportverenigingen en individuele spotters uit het Waterweggebied worden op- geroepen persberichten, club- bladen, agenda's, etc. te stu- ren naar de sportredactie van de Maaspost. Het adres daar- voor luidt: Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Ves- ten 3 in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 473 15 89. HOCKEY - De Vlaardingse hoc- keyvereniging Pollux heeft nadat eind vorig haar clubgebouw tot de grond toe afbrandde een nood- fonds in het leven geroepen. Met het organiseren van verschillende acties en evenementen wordt ge- probeerd dit fonds zodanig te spek- ken dat Pollux uit eigen middelen een deel van de herbouw kan fi- nancieren. Een van de grotere acti viteiten die in dit kader wordt ge- organiseerd, is een benefietfeest in Villa Musica. Tijdens de 'konin- ginnenacht', van 29 op 30 april, zullen in ieder geval de Rotterdam- se coverband The Slipper Heroes en soulband The Dudes hun mede- werking verlenen. De kaarten voor ditfeest kosten 25 gulden en zijn nu reeds in Vlaar dingen verkrijgbaarbij Villa Musi ca aan de Kon. Wilhelminahaven 10b, bij eetcafe De Steeg aan de Hoogstraat 207 en bij Pollux zelf aan de Kooikerweg 4. Over DeVesten 3 3116 AD Schiedam I i Natascha van Gurp behaalde afgelopen zaterdag tweemaal een eerste plaats. In haar eigen leeftijdscategorie maar ook in de categorie tot 20 jaar. JUDO -Zo'n 700judoka's verschenen afgelopen zaterdag in een druk be- volkte sporthal Groenoord op de tatami. Tijdens de populaire Open Schie damse Judokampioenschappen die nationaal bekend staan om de strakke organisatie en de sterkte van het deelnemersveld, moesten vooraf 35 sportscholen worden teleurgesteld. „We hebben vooraf 1100 inschrijvin- gen binnen gekregen maar kunnen in de huidige opzet van het toernooi maximaal 700 deelnemers toelaten", doet Bram den Hamer als voorzitter van de organiserende stichting, het luxe-probleem uit de doeken. Op korte termijn zal de judostichting Schiedam zich daarom gaan beraden op de koers die zij de komende jaren gaan volgen. Natuurlijk kunnen zij op de succesvolle oude voet doorgaan maar de organisatoren hebben de ambitie om het toernooi verder uit te breiden. Den Hamer: ,,In dat geval moeten we uitwijken naar een grotere maar waarschijnlijk minder gezelli- ge sporthal. Anderzijds kunnen we er in de Groenoordhal een tweede dag aan vastplakken." VOETBAL-De 50-jarige Schiedamse scheidsrechtersvereniging organi- seert zaterdag 6 maart in de sporthal Margriet een zaalvoetbaltoernooi voor het COVS-district West II. Scheidsrechters uit onder meer Schiedam, Vlaardingen, Den Haag, Rotterdam en de Hoekse Waard binden dan zelf de zaalvoetbalschoenen onder en zullen vanaf 19.00 uur strijden om een ticket voor het door de COVS georganiseerde Nederlands kampioen- schap. BOWLEN - Mercedes Everduim is terug aan de top. Ruim zes maanden slaagde de bowlster van Musis Sacrum er niet in hoge ogen te gooien tij dens een aansprekend toernooi maar een week geleden tijdens het sterk bezette Bronzen Schietspoeltoernooi in Tilburg presteerde de 30-jarige kinderkleding-verkoopster weer naar haar mogelijkheden. Het resulteerde uiteindelijk in een dik verdiende tweede plaats. In de finale tegen de Zweedse Josefine Eliasson had Everduim zelfs even zicht op de toernooi- winst maar in de beslissende game wist zij haar zenuwen niet goed genoeg de baas te blijven. Musis Sacrum-collega Chris Koopmans was in Tilburg ook succesvol. Zij eindigde als vijfde.Het clubteam van de Schiedamse bowlingvereniging dat uitkomt in de hoogste klasse het Nederlandse bow- len, draait een stuk minder goed. Tijdens de competitie-ronde van afgelo pen weekeinde kon opnieuw geen vuist gemaakt worden. Er werd drie maal op rij verloren en daardoor heeft Musis Sacrum de laatste plaats op de ranglijst, 10 punten uit 15 wedstrijden, nog vaster in handen gekregen. SCHAKEN - Het eerste schaakteam van Het Zwarte Paard is na het met 5,5-2,5 verloren competitie-duel tegen Ortec CSV verder in de degradatie- problemen geraakt. Tot in de tijdnoodfase leek een kleine overwinning voor het oprapen te liggen maar omdat twee spelers door eigen fouten hun gewonnen stelling moesten opgeven, gingen de punten alsnog naar Ortec CSV. Om hun verblijf in de promotieklasse te verlengen zullen de Schiedamse schakers nog hard moeten knokken achter de schaakborden. In het ver volg van de competitie staan voor HZPS nog twee wedstrijden tegen hooggeplaatste teams op het programma. De eerstkomende ontmoeting is maandag 8 maart tegen koploper Moerkapelle. TAFELTENNIS - Het eerste damesteam van De Korenbeurs heeft afgelo pen zaterdag een belangrijke stap gezet inzake handhaving in de eerste di- visie. Na kleine nederlagen in de eerste twee competitie-wedstrijden, werd nu met 9-1, ruim gewonnen van het Groningse GTTC. Mandy Toenders, Kim van der Poort en Jolanda Waterreus kunnen komende zaterdag hun opmars verder voortzetten. Thuis ontvangen zij dan hekkensluiter Pecos. De Schiedamse tafeltennis-heren moeten nog steeds wachten op hun eer ste zege. Tegen mede-degradatiekandidaat Pecos uit Oegstgeest bleef een noodzakelijke overwinning uit, 5-5. TENNIS - Speciaal opgetuigde tennistoernooien en een zomerse feest- avond markeren het feit dat tennisvereniging Schiedam Noord zijn 25-ja rig jubileum viert. Een jaar lang 'feesten' werd afgelopen zaterdag inge- luid met een officiele receptie. Een eerder rolde reeds een speciale jubile um—uitgave van het clubblad van de drukpersen. ATLETIEK - De Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna organiseert zon dag 7 maart de derde prestatieloop van dit jaar. Naast een vijf en een tien kilometer staat tevens een halve marathon op het programma. Al deze loopafstanden zullen om 11.00 uur starten vanaf de atletiekbaan van av Fortuna aan de Marnixlaan 7 in Vlaardingen. Vijf minuten later klink't het startschot voor de jeugd. Voor hen is een twee kilometer lang traject uitge- pijld. Deelnemers kunnen vanaf 10.00 uur terplaatse inschrijven. Het inschrijf- geld bedraagt drie gulden. Lopers die na afloop een herinnering wensen te ontvangen betalen drie gulden extra. Namens av Fortuna is Ger van Walsum, (010) 474 49 69, bereikbaar voor aanvullende informatie. Foka bestaat dit jaar 75 jaar. Het foto-, electronica-, en computerconcern, gevestigd aan de Oostzeedijk in Rotterdam, wil dit origineel kenbaar gaan maken. Bent u in het bezit van dingen, (kassabonnen, artikelen, etc.) die volgens u aardig zijn om te memoreren? Bel of schrijf ons dan even! Rotterdam, Oostzeedijk/Hoek Adm iraliteitsstraat 8 Tel. 010-4035300 Fax 010-4047500 e-mail foka.bv@wxs.nl FOKA, DE RIJKDOM VAN KWALITEIT!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 13