BERGWEG110 ROTTERDAM 129 395 'Het is hier geweldig: met de groeten uit New York' Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie BERGWEG 110 ROTTERDAM LALLEEN ZONDAG 7 MAART TEL: 01 M.618.600 LICHTGEWICHT T0NEELKIJKER GOED GETESTE APS CAMERA Beaty, Annette en Patrica exposeren in New York ZOOM COMPACTCAMERA M- Art.nr. 60271 |g Hi §j£3 CORRECTPRIJS CORRECTPRIJS PENTAX Daarnaast ook een speciale panoramastand voor brede foto'sendeflitserisook inte stellen op 'rode ogen reduotie'. Compleet met batterijen en film. ALLEEN Z0NDAG CORRECTPRIJS CORRECTPRIJS Z0NDAG 7 MAART GE0PEND VAN 12.00-17.00 UUR LUXON 8X21 DCF MINI VERREKIJKER Lichtgewicht kijker uitgevoerd in zwart rubber. Een ideale toneelkijker die u gemakkelijk overal mee naar toe kunt nemen. 7T- Op de 1 e verdieping aan de Bergweg 110 te Rotterdam vindt u de mooiste foto en video afdeling van Nederland met een groot assortiment aan foto en video camera's in alle soorten. Zo vindt u er meer dan 80 video camera's, tientallen spiegelreflex camera's en ruim 100 geselecteerde foto compact camera's. Alles staat overzichtelijk opgesteld en vakkundige verkopers staan u met.raad en daad terzijde. PENTAX EFINA APS CAMERA2XZOOM In de Consumenlengids van juni 1998 goed getest. Men kan kiezen uit 3 fotoformaten: classic, breedbeeld en panorama. Het 24 mm-48 mm zoomobjectief is vergelijkbaar met een 30mm-60mm zoom objectief van een 35 mm camera. In zilver leverbaar. Incl. film en tas. J599T-Ar1.nr.207 MINOLTA MINOLTA RIVA105EX 38-105 MM ZOOM COMPACT CAMERA Een ultra compacte zoomcamera met uitstekende kwaliteit. De camera is uitgerust met een tweevelds-lichtmeting, een zeer nauwkeurig autofocussysteem en een zoomgei'ntegreerde flitser. Incl. batterij. In metallic uitgevoerd. Afm. 12.6x7.5x4.8 cm. FUJI I I FUJI DL 95 SUPER COMPACT I CAMERA Een handzame camera met grote zoeker,zodatuineenoogopslag J uw onderwerp in beeld heeft. Eenvoudige filminleg, automatisch I transport van de film en verderdoet I deze camera alles automatisch. |_249r Art.nr. 10048 Woensdag 3 maart 1999 wx54 CORRECT FOTO IaasposT VOORUW FOTOWERK IN The Lau zingt The Lau is bij velen bekend als zanger, componist en tekstdichter van The Scene. Nu staat hij op het podium zonder The Scene en slechts akoestisch begeleid door zijn eigen gitaar en toetsenist Dante Boon. In de loop der jaren bouwde hij een repertoire op, dat vroeg om meer en andere aandacht van het publiek. Luisteren in plaats van stampen en meezingen. In dit sobere, indrin- gende concert brengt hij bekende en minder bekende nummers van The Sce ne. Daarnaast brengt Lau ook fantastisch nieuw materiaal ten gehore, dat in een theatrale omgeving uitstekend tot zijn recht komt. Een concert van The Lau snijdt dwars door de ziel. Vrijdag 12 maart, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 25,50. Toegangskaarten voor Theater a.d. Schieen Theater de Teerstoof zijn ver- krijgbaar bij de Theaterkassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van lO.OOtot 16.00uurenopzaterdagvan 12.00tot 14.00uur, tel2467467. Vincent Bijlo Scheve Bomen In zijn nieuwe programma wordt Bijlo nog persoonlijker en zal u tonen hoe het er bij hem thuis aan toegaat. Het is daar een chaos, maar chaos is ook een orde, alleen moet je de orde in de chaos herkennen. Het enige dat u van zijn huiskamer zult moeten missen is zij n parkiet. Omwille van de wet op de vogelarbeid en de dierenbescherming, is het parkieten niet toe- gestaan zich langer dan vijf minuten op een toneel ten overstaan van een publiek te vertonen. Waarom Bijlo's nieuwe programma Scheve Bomen heet, wilde hij niet zeggen, maar dat vertelt hij u wel in de Stadsgehoor zaal. Woensdag 10 maart, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 30,-/fl. 27,50. Jaap van Zweden The Amsterdam Saxophone Quartet Foto Patricia Steur Tijdens de Eerste Wereldoorlog besluit Cole Porter zich aan te melden bij het Franse Vreemdelingenlegioen... met een draagbare piano op zijn rug. Hieruit blijkt, naast dat hij al jong muzikaal begaafd was, dat hij muziek min of meer als prettig tijdverdrijf zag. Dat verandert op slag in 1928. Hij scoort dan met een aantal songs in New York en wordt op slag beroemd. Wie kent niet 'I've got you under my skin', 'Night and day', 'I love Paris' en 'I get a kick out of you'. Nummers vertolkt door sterren als James Ste wart, Fred Astaire en Frank Sinatra. Voor Jaap van Zweden en The Am sterdam Saxophone Quartet reden genoeg om zich op deze muzikale ge- schiedschrijving te storten. Cole Porter bewerkt voor viool en vier saxo- foons: anything goes. Donderdag 11 maart, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 37,50/fl. 35,-. Paul van Vliet Hij is terug, uitgerust, jong en sterk en vraagt U: Waar waren we geble- ven? In zijn veertiende One Man Show jongleert Paul van Vliet op zijn ei gen onnavolgbare manier met de jaren negentig. Boeiende verhalen, per- soonlijke songs en een nieuw hilarisch komisch typetje: de licht alcoholi- sche jonkheer Charles van Tetterloo jr., zijn de pijlers waarop deze show rust. Zijn show is het zeer persoonlijke en herkenbare verhaal van een man, die midden in deze tijd bij ons staat. Dit alles gevoed door een on- blusbare liefde voor het levende theater. Paul van Vliet wordt in deze show uiteraard o'ndersteund door zijn muzikale steun en toeverlaat Ben van der Linden. Deze Vlaardinger verzorgt al jaren de arrangementen van de prachtige liedjes van Paul van Vliet. Vrijdag 12 en zaterdag 13 maart, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 52,50/fl. 50,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, Scliiedamseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Ingeborg Elzevier, Caroline Almekinders en vele anderen Volgens Myra De Engelse auteur David hare staat te boek als een geengageerd schrijver, die in zijn politiek getinte stukken sociale misstanden haarfijn ontleedt. Zijn vorige stuk 'Skylight' werd in Nederland bijzonder enthousiast ont- vangen. In Hare's nieuwe stuk 'Volgens Myra' staan twee generaties lijn- recht tegenover elkaar. Esmee, een gelauwerd actrice, staat op een keer-- punt in haar carriere. Er dienen zich steeds minder interessante rollen aan, maar zij weigert een knieval te doen voor de commercie, Ze komt in con flict met haar dochter Myra, die bij Esmee weinig liefde, vriendschap en begrip vindt. Als Myra haar nieuwe geliefde Roderick voorstelt, is dat het begin van een reeks gebeurtenissen waarvan de effecten zich pas achttien jaar later uitkristalliseren. Een humoristische en ontroerende tragedie. Woensdag 10 maart, aanvang 20.15 uur, toegang le rang fl. 41,50/fl.39, -, 2e rang fl. 36,50/fl. 34,-. Robert Long Meer dan Ooit In zijn vroegere theatershows was Robert Long altijd iemand die tegen de maatschappij schopte. shockeerde en messcherp misstanden aan de kaak stelde. Hij is wat milder geworden maar neemt nog steeds geen blad voor de mond. Meer dan Ooit is een strijdbaar, maar ook heel persoonlijk pro gramma. mensen hebben elkaar nodig in deze wereld vol geweld en lief- deloosheid. stelt Robert Long. Hij hekelt het cynisme dat vandaag de dag hoogtij viert. Naast maatschappijkritische en melancholieke liedjes, kiest Long ook voor een meer luchtige invalshoek met anecdotes en kolderieke liedjes. Donderdag 11 maart, aanvang 20.15 uur, toegang le rang fl. 37,50/fl. 35,-, 2e rangfl. 32,50/fl. 30,-. (LUXON^ Art.nr. 60933 'Muziek in de metro', een muziekproject in de Rotterdamse subway was aanleiding om even een setje te spelen in de ondergrondse gangen van New York. De Amazing Stroopwafels wilden weten hoe hetzou klinken: een lekkere vette badkamergalm. Foto Manon Vogel Rotterdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El- ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro gramma dat steeds wordt geactua- liseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010 - 4004.285. Hans Paalman, voormalig directeur van het Stedelijk Museum in Schiedam, was overgekomen uit Nederland om de tentoonstelling van de drie Hollandse kunstenaars te openen. Een opening met een toespraak is hoogst ongebruikelijk in Amerika, men houdt daar meestal 'previews'. Na zijn openingstoespraak nodigde beeldend kunstenaar, Annette Braad, Hans Paalman uit voor een dansje. De livemuziek bij de opening was ook al zeer ongewoon, maar leuk vonden de dikke honderd genodigden het wel, want er werd volop gedanst. Foto Manon Vogel Twee Vlaardingse beeldend kunstenaars, Annette Braad en Beaty Czeto en hun Haagse collega Patricia Elsakkers beleefden afgelopen zaterdag de opening van hun eerste tentoonstelling in New York. In 'Cast Iron Gallery'aan Mercer Street in Sojo was een flinke delegatie uit Vlaardingen. De Vlaardingers aan de Maas waren speciaal overgevlogen om even Vlaardingers aan de Hudson te zijn. Foto Auke Bergsma OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. NEW YORK/VLAARDINGEN Drie oerhollandse beeldend kun stenaars, de Vlaardingse Annet te Braad en Beaty Czeto samen met hun Haagse collega Patricia Elsakkers, vlogen vorige week naar New York om voorberei- dingen te treffen voor hun eerste voorstelling aldaar. Een flink aantal Vlaardingers, onder wie Kees Lesuis, muzikanten van de Vlaardingse Amazing Stroopwa fels, Henne, Fiona en vele ande ren gingen mee, want de tiental len kunstwerken van de beel dend kunstenaars moesten ver- deeld worden in de koffers van alle reizigers. Het inlijsten gebeurde vorige week. Vorig jaar mei trokken de drie beeldend kunstenaars de stou- te schoenen aan (Annette Braad op haar teenslippertjes) om een expo- sitie te regelen in die wereldstad. Dat lukte: afgelopen zaterdag vond de feestelijke en on-New Yorkse opening plaats van hun expositie in 'Cast Iron Gallery'. Het Ameri- kaanse filmsterrengevoel vlamde echt omhoog, want ook TV-Rijn- mond was daar aanwezig om ver- slag te doen. Beaty Czeto vertelt in het februari- nummer van Musis hoe het alle- maal zo ver kon komen: „In mei 1998 stonden wij er. Met een rug- zak vol fotoboeken en een hoofd vol ideeen. Iedereen had ons voor gek verklaard: exposeren in New York, dat kon nooit lukken. Niet in de kleine, 'gespecialiseerde gale- ries, die zich zo overduidelijk rich- ten op een stroming, een cultuur of een tijdperk. En ook niet in de gro- te waar zich achter de galeriezalen hele kantoorafdelingen bevinden met tien of meer mensen achter de computerterminals; zoekend in het wereldwijde netwerk van grote na- men in de kunst en de kunsthandel. Zelfs in New York moet je van goede huize komen om de aan dacht op je te kunnen vestigen." Beaty en Patricia hadden schoeisel dat berekend was op urenlang lo- pen. Annette ging op teenslippers, die zij zelfs in de stromende regen bleef dragen. Gemakkelijk leek dat niet, opvallend was het wel. Het afstropen van de kunstzalen was zeer vermoeiend en de moed om hun fotoboeken te laten zien, zonk hun keer op keer in de schoenen. In het cafe op de hoek van Mercer Street dronken zij hun cappucino en besloten toch nog even de straat over te steken naar het prachtige gebouw waarin Cast Iron Gallery huisde. Maar hier was het raak; de ontvangst was vriendelijk en het vertrouwen onmiskenbaar. Voor de galeriehoudster waren zij de eerste Nederlanders. Na het tonen van het werk werd de afspraak ge- maakt om te exposeren van 27 fe- bruari tot 12 maart van dit jaar. Afgelopen zaterdag was het dan zo ver in die duizelingwekkende gon- zende stad New York: in het hartje van Manhattan stonden een dikke honderd mensen ongeduldig te wachten op Hans Paalman, die de openingstoespraak zou houden van de tentopnstelling van de drie Hollandse beeldend kunstenaars. Het drukke New Yorkse verkeer hield hem vast ergens in de stad. Er waren veel Vlaardingers aanwezig, die graag bij de opening wilden zijn, maar ook als pakezels voor de kunstwerken van Annette, Beaty en Patricia fungeerden. De Ama zing Stroopwafels, onder wie Wim Kerkhof, Cees Pons, Arie van der Graaf en Rory speelden op instru- menten van Amerikaanse colle ga's; zij hielden iedereen bezig tot de lang verwachte Hans zou ko men opdagen. De vele Amerikaan se kunstenaars waren een beetje ongeduldig want zij wilden graag met de Nederlandse kunstenaars om de tafel gaan zitten om een brainstormsessie te houden over internationale uitwisselingen. Het is in Amerika niet gebruikelijk om een opening en een toespraak te houden; iedereen bekijkt de wer- ken in de 'previews' om alvast te besluiten wat zij wilien kopen. Toen Hans Paalman uifeindelijk zijn openingsverhaal kwijt kon, sloeg dat wel in bij het New York se publiek. Hans vertelde een kunsthistorisch verhaal en hield een relaas over vrouwen en beel- dende kunst; dat Elaine Fried zo- zeer in de schaduw van haar man, Willem de Kooning, had gestaan. En de inmiddels beroemde Ameri kaanse Georgia O'Keeffe die nog' niet zo lang geleden als groot beel dend kunstenaar erkend werd. Hij lichtte tevens het werk toe van de drie Hollandse vrouwen: Annette met haar steeds kleurrijker wor- dende portretkunst, waarvan de af- snijdingen van bijvoorbeeld een hoedje op het hoofd Zo typisch en intrigerend is; over Beaty Czeto met haar overweldigende aktievol- le werken met worstelaars en Ja- panse dansers op lange oprolbare vellen; en over Patricia Elsakkers die in haar objecten van hout en keramiek zo duidelijk de verschil- lende aspecten van menselijke re- laties laat zien. ,,Het is werkelijk geweldig hier", vertelt Annet. ,,Wij zijn veel gale- ries afgeweest, alle mooie musea, waaronder het slakvormige Gug genheim Museum. Modern Art en Metropolitan. En Patricia wil hier wonen. Met de groeten uit New York." YVONNE LENS Het trio voor vertrek: op naar The Big Apple. Foto Roger van der Kraan Wim Kerkhof, Arie van der Graaf en Cornells Pons wilden eigenlijk alleen maar even op de foto aan Broadway in Soho, maar terwijl zij aan het poseren waren voor fotorgafe Manon Vogel klonk het als snel 'come on guys, do your thing'. Dat het in het Nederlands was, vond het publiek niet erg, want New York was toch eens Nieuw Amsterdam, Brooklyn was Breukelen en Flushing was ooit Vlissingen. Straatmuzikanten zijnde konden zij dit verzoek niet weerstaan en voor zij het wisten stonden de Stroofwafels liedjes te zingen zoals 'Ome Kobus', Manhattan Island'en 'Oude Maasweg'. Foto Manon vogel

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 19