'Ik zou alles wel willen hebben, maar wat moet je ermee?' J- flits SC SPALAND MaasposT Leentjebuur in Artoteek Muziek in het Podium Cafe Werk aan Nieuwe Damlaan 55-Plus De 'tricky' wereld die de Militariabeurs heet Stedelijk Gymnasium viert 120-jarig bestaan m b w Airborne 'Zo edelmoedig' Korenbeurs-vrouwen verslaan Pecos Almela op vier punten van de leider En we noemen'm... Sportclub Spaland RKWIK zoekt verzorger Trainingsloop voor de marathon Nascholing voor handbaltrainers Kilometervreten in Maassluis Cursus voor beginnende lopers Zaalvoetbal wijk tegen wijk Stuur sportnieuws naar de Maaspost Woensdag 10 maart 1999 xq56 SCHIEDAM - Veertien groepen uit het basisonder- wijs en achttien klassen uit het voortgezet onderwijs na- men in Schiedam deel aan het project Leentjebuur, een project waarin jongeren kennismaken met kunst. Al- le klassen zochten in de arto teek een kunstwerk uit en kregen les van beeldend kunstenaar Marjon Hoo- gendijk. De door de leerlin- gen gemaakte kunstwerken worden nu als afsluiting van het project geexposeerd in de Artoteek aan het Bach- plein. behalve teken- en schildermateriaal werd ook gewerkt met materiaal dat eigenlijk was bedoeld om weg te gooien (oude stoeien, lappen, vaasjes). De exposi- tie is te zien tot en met 29 maart op dinsdag en don- derdag van 14.00 tot 20.00 uur, op woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. behalve in de Ar toteek is ook een deel van de werkstukken te zien in de Stadswinkel op het Stadserf. SCHIEDAM - De tweede halve finale van de Popprijs schiedam vindt vrijdag 12 maart plaats in het Podium Cafe. Achtereenvolgens be- treden Count Ziggenpuss (akoestische rock), Neptune Blue (rock), The Lower Life Form (gitaarrock) en Bar code het strijdperk. Het eer- ste optreden begint om 21.00 uur. Zaterdag 13 maart is het de beurt aan G.R.E.P. (Grunge Rap Ex trusion Process) om het po dium te betreden. G.R.E.P. speelt Grunge van onder meer Rage against the Ma chine en paerl Jam, Rap van Urban Dance Squad en alles wat daar tussen zit. Het op treden begint om 22.00 uur. Zangleerlingen van Melissa 't Hart verzorgen zondag 14 maart een zangpresentatie. Er wordt een gevarieerd re pertoire ten gehore ge- bracht: werk van onder meer Robbie Williams, Na talie Imbruglia en Harry Connick jr. De vocalisten worden begeleid door een band met zeer gerenom- meerde muzikanten. Melis sa 't Hart is een Schiedamse zangeres die al geruime tijd hard aan de weg. Als afslui ting van de zangpresentatie brengt zij een aantal eigen nummers ten gehore. De presentatie begint om 15.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Het noord- zuid gedeelte van de Nieuwe Damlaan wordt (op het ge deelte tussen de Hargalaan en NS station Nieuwland) vanaf 8 maart opnieuw ge- asfalteerd. Het autoverkeer moet van maandag 8 tot en met vrijdag 19 maart daar- om op beide rijbanen van een strook gebruik maken. Het daadwerkelike asfalte- ren van de rijbaan gebeurt in de week van 22 tot en met 26 maart. Het autoverkeer zal dan gedurende drie da- gen in de richting van het centrum (tussen 9.00 en 16.00 uur) worden omgeleid via de Churchillweg, Zwa- luwlaan, Slimme Watering en 's Gravelandseweg. De werkzaamheden aan het Hazenpad en het Bospad worden eveneens in de week van 22 totien met 26 maart uitgevoerd. Het (brom)fiets- verkeer voor het Hazenpad wordt omgeleid via het Prin- ses Beatrixpark, voor het Bospad loopt de omleiding via het Bachplein. SCHIEDAM - In diensten- centrum De Woudhoek wordt donderdag 11 maart vanaf 13.30 uur bingo ge- speeld. Deelnemers betalen zeven gulden voor zes ron- den. Wie liever gaat dansen kan zaterdag 13 maart van 19.30 tot 22.30 uur terecht in dienstencentrum de Vier Molens. Toegang twee gul den. In dienstencentrum De Vier Molens is zondag 14 maart van 11.00 tot 13.00 uur een koffie-inloop. Toe gang gratis. In dienstencen trum de Woudhoek is zon dag 14 maart van 13.30 tot 16.30 uur een the-dansant. Toegang twee gulden. Van der Klooster Mode verzorgt woensdag 17 maart vanaf 10.00 uur een modeshow in dienstencentrum de Woud hoek. Aanvang 10.00 uur. Toegang gratis. Door Jalmar Teunissen WATERWEG - Der Ewige Ju- de: een van de afschuwlijkste films ooit door de nazi's ge- maakt. Joden afgeschilderd als het schuim der aarde. Gewoon te koop. Naast de videoband liggen een stuk of vijf cassette- bandjes met Duitse marsliede- ren uit de Tweede Wereldoor- log, met de onheilspellende titel Lieder die wir einst sangen\ De Militariabeurs: het is een wat 'tricky' wereld volgens een van de handelaren die onlangs in de Vlaardingse lijnbaanhallen aan- wezig waren. Mannen met Hit- lersnorretjes kun je hier, als je je ogen tenminste goed de kost geeft, gewoon tegen het lijf lo- pen. Mannen op zoek naar een mooi exemplaar van Mein Kam- pf. Mannen met kaalgeschoren koppen. Duitsland heeft de oorlog gewon- nen. je zou het bijna nog gaan denken wanneer je langs de hou- ten tafels loopt. Posters van Max Blokzijl, boeken over Anton Mussert, kiekjes van een SS-offi- cier. Natuurlijk zijn er ook ge- noeg spullen van de Geallieerden. Maar verreweg het meest favoriet blijken toch de Duitse helmen, geweren en uniformen te zijn. Vooral onder de jongeren. Aad Martijn, met in zijn handen een Amerikaanse helm: „Ik ben maar Amerikaanse dingen uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog gaan verzamelen, want met Duitse spullen heb je vaak problemen met vervalsingen. Zijn erg ge- wild. Deze helm uit 1940/1941 is in principe veel zeldzamer dan die Duitse helmen, maar is toch een stuk goedkoper." Martijn, die al een jaar of vijftien verza- melt, besluit de helm voor fl. 115,- te kopen. Het binnenwerk ziet er nog goed uit. Waar hij nog altijd naar op zoek is? Een com plete Amerikaanse para-uitrus- ting. Helm (fl. 2000,-), uniform (fl. 4000,-) met schoenen (fl. 1000,-). Lang sparen en zoeken dus. „Ik? Een specialisatie? Nee, ik verzamel alles wat met de Twee de Wereldoorlog te maken heeft." J. de Jonge, directeur van het Zeeuwse oorlogsmuseum kijkt met toegeknepen ogen naar de twee Airborne-embleempjes die hij net van de handelaar in zijn handen heeft gedrukt. Hij wikt en weegt en legt ze weer te- rug. Hij lijkt te twijfelen aan de Belgen, DuUsers en Nederlanders komen van heinde en ver naar de Vlaardingse militariabeurs. Foto Roger van der Kraan echtheid. Zouden ze echt door een Amerikaanse para van de be- roemde lOlste of 82ste Airborne- divisie zijn gedragen? Tijdens Overlord of Market Garden? Hij legt ze terug en kiest voor twee Duitse embleems. Een van de Wehrmacht en een van de Waf- fen-SSVoor een kleine tweehon- derd gulden verwisselen de twee lapjes stof van eigenaar. Of hij vanochtend geslaagd is? Hij heeft wel wat broeken op de kop kun- nen tikken, waaronder een bij- zondere van het Rode Kruis. Ver- der een Engelse koptelefoon en een koppelgesp dat ooit door een Nederlandse marinier tijdens de meidagen van '40 gedragen is. Gerrit van Eijk spaart alles wat hij maar kan vinden van de Gealli eerden tijdens de Tweede We reldoorlog, maar hij is vooral op zoek naar Canadese spullen, daar heeft hij wat mee.„Ik begon vroe- ger met het kijken van al die Wo- chenschaues, en dan kom je er- achter dat er een Tweede Wereld oorlog is geweest. Je wordt er door geraakt. En dan ga je kijken op oorlogsbegraafplaatsen, zie je die jongens van 20, 21 liggen en dan besef je dat jij daar ook had kunnen liggen." Hij laat een Ca- nadees insigne zien dat hij van ochtend gekocht heeft. Wat die allemaal in Nederland hebben meegemaakt, in West-Brabant. Sinds kort is hij erachter dat de Canadezen de bevrijding van Ne derland nauwkeurig op film heb ben vastgelegd. ,,Ik heb al het ru- we materiaal en nu kan ik via In ternet achter de uiteindelijke films komen." Contact met Ca nadese veteranen heeft hij nog niet, maar binnenkort hoopt hij te kunnen praten met een Canadese sergeant. „In die fase kom ik nu net." Een metaaldetector wordt door Van Eijk geregeld gebruikt. Vooral in de Ardennen vanwege het Ardennenoffensief toen de Duitsers in een laatste poging probeerden een wig door de Ge- allieerde legers te drijven. Na aanvankelijk successen te hebben behaald, werden de Duitse pan- zertroepen genadeloos terugge- slagen door Patton. „Hoe ik me voel als ik daar in de bossen rond- loop? Z6 klein. Want je weet wat daar allemaal is gebeurd, dat geeft er een aparte dimensie aan. Ik ga niet lukraak zoeken. Eerst ga je lezen, je pluist de archieven na zodat je weet hoe de fronten hebben gelopen. Dan ga je ge- richt zoeken. En je hoeft er hele- maal geen moeite voor te doen, je loopt de kogels zo omhoog met je schoenen. Soms vind ik granaat- koppen met de tijdsonsteking er nog in. Of een tankwiel." Een man verzamelt vooral propa- gandamateriaal uit de Tweede Wereld Oorlog van alle bezette landen. Hij heeft net een bijzon- der nummer van Volk en Vader- land gekocht, verklaart de man die verder anoniem wil blijven, een exemplaar over de raadsel- achtige dood van de hoge Duitse officier Schmidt die op 2 juli 1943 in Nederland uit de trein zou zijn gevallen. Schmidt was 'een toonbeeld"" van eenvoud, moed en trouw', valt te lezen. „Ja ja die kranten zijn onleesbaar", zegt de verzamelaar. ,,Ik weet niet wie dat toen heeft geschre- ven, verschrikkelijk hoogdraven- de taal. Al die Duitsers waren al lemaal zo goed en edelmoedig." In de hoek staat een grote poster van Max Blokzijl. Gei'nteresseerd misschien? ,,Ik heb hem ook ge- zien, maar wat moet ik met zo'n ding? Kranten en tijdschriften kun je veel makkelijker thuis be- waren. Ik wil alles wel hebben, maar wat moet ik ermee?" Een- heid in collaboratiemateriaal was er niet in de bezette landen, zegt de verzamelaar. Ieder land gaf er weer zijn eigen draai aan. „Leu- zen die in Nederland werden ge bruikt, waren in andere landen juist weer verboden, omdat het te patriottistisch was." Hij laat een brochure zien van de Driehoek, een Nationaal-Socialistische uit- geverij die voor de oorlog drie vestigingen in Nederland had. Hij heeft de brochure van de Amster- damse vestiging op de kop weten te tikken. Mein Kampf was toen te koop van fl. 3,50, daar zat een vracht subsidie op voor de goede zaak. Die zaak bestaat nog steeds", zegt hij. Niet de uitgeve- rij natuurlijk, maar het pand zelf. Prachtig in Jugenstill opgetrok- ken. Reunie trekt honderden oud-gymnasiasten Door Monique Siemsen SCHIEDAM - Toen was hij een jonge blom, nu is-ie opa. Dick van der Valk deed in 1941 eindexa- men aan het Stedelijk Gymnasi um in Schiedam. Nu staat hij te borrelen met zijn studiegenoten van meer dan vijftig jaar geleden op de reunie die het Stedelijk za terdag 6 maart organiseerde voor de leerlingen en docenten van toen. „Nou en of er het een en an- der is veranderd!" meent hij. „Ten eerste zaten we al in een heel ander pand aan de Lange Nieuw- straat, waar nu de muziekschool zit. Tja. ik krijg de indruk dat al les veel gemoedelijker ging dan nu. En dat is ook geen wonder, want destijds zaten er 100 leerlin gen op het Stedelijk Gymnasium, dat zijn er nu drie keer zoveel ge- loofik." Van der Valk kan zich nog wel her- inneren dat hij sommige lessen volgde met een klasje van maar acht man. „Dat is heel wat anders dan vandaag de dag, natuurlijk!" Stu- diegenoot Jan Kleyboer kan daar nog iets aan toevoegen. „Destijds was de grens tussen docent en leer- ling veel scherper dan nu. Nu wor den ook de persoonlijke problemen van leerlingen besproken als zij daar behoefte aan hebben. Als het niet zo lekker gaat met een leerling wordt vandaag de dag gekeken naar de achterliggende redenen. Toen was dat niet zo. Als je het slecht deed op school, dan deed je het slecht en daarmee uit, welke reden je daar ook voor mocht hebben." Het Stedelijk Gymnasium viert dit jaar haar 120-jarig bestaan. En daar mag best iets aan gedaan worden- .Vandaar dat er een nieuw lustrum- boek is verschenen, vol met anec dotes en fotos uit de oude doos. De nadruk ligt daarbij voornamelijk op de laatste eeuw. Van dearme jaren dertig tot de roerige jaren zeventig, het is allemaal na te lezen en te kij- -- Wm Meer dan tweehonderd oud-gymnasiasten kwamen naar de reunie van het Stedelijk Gymnasium. Oude klasgenoten vonden elkaar weer even terug. Foto Roger van der Kraan ken. Wethouder Aad Wiegman ont- ving het lustrumboek zaterdag op feestelijke wijze uit handen van Na thalie Lans, die verantwoordelijk is voor de samenstelling van het lus- trum-boek. Er hadden zo ongeveer 200 reunisten gehoor gegeven aan de uitnodiging. Dat valt de rector Joke Gaasbeek-Luursema niet te gen want dat betekent dat er een groot deel van de uitnodigingen toch goed terecht is gekomen. „We hebben 1800 uitnodigingen de deur uit gedaan. Die stuurden we naar de adressen die we nog hadden, wat in de meeste gevallen de adressen van de ouders zijn, maar dan moeten die inmiddels niet verhuisd zijn natuur lijk. Al met al vind ik 200 reunisten een mooie opkomst." „Verreweg de meeste oud-gymna siasten reageren verheugd op oude klasgenoten van vroeger", merkt Gaasbeek-Luursema. ,,Ze zijn heel erg onder de indruk. We organise- ren speciaal voor vandaag dan ook nog een paar lessen. De oude docen ten van toen geven dan les en dat vinden de oiid-studenten heel Ieuk: nog een keer in de klas bij die of die leraar."Gedurende de jaren heeft de school een aantal veranderingen ondergaan. Gaasbeek: ,,Het cul- tuurtje is heel erg veranderd. Vroe ger waren het vooral de kinderen van gegoede ouders die naar het gymnasium gingen. Nu komen de leerlingen uit alle lagen van de be- volking. Alhoewel: we hebben nog steeds betrekkelijk wei nig allochto- nen op school. En dat is jammer, want ik ben ervan overtuigd dat dit aantal wel omhoog kan." Het Stedelijk Gymnasium is een school die een reputatie hoog heeft te houden. Vandaag de dag telt de school meer dan 300 leerlingen, een hoogtepunt in de geschiedenis van de school. Dat het zo goed gaat met de school en het aantal leerlingen toeneemt, verklaart de rector uit een, aantal zaken: ,,We hebben ten eer ste een regionaal draagvlak en bo- vendien neemtde stroom leerlingen naar het voortgezet onderwijs in het algemeen toe omdat de uitstroom van groep 8, dat is de laatste groep van het basisonderwijs, momenteel heel groot is. Dat daarvan weer een flink aantal mensen voor dit gymna sium kiezen, komt omdat er hier een goede begeleiding van de leerlin gen is. Bovendien is het allemaal vrij kleinschalig vergeleken bij an dere scholen. Ik bedoel, ik ken zelf iedere leerling. Welke rector op een school van 1000 leerlingen kan dat tegenwoordig nog zeggen?" Ook in een recent onderzoek naar het voortgezet onderwijs in een lan- delijk dagblad kwam de school er zeer genadig vanaf. Terwijl andere scholen in Schiedam slechte tot ma- tige beoordelingen kregen, ging het gymnasium aan de haal met een goede beoordeling. Gaasbaak- Luursema is daar blij om, maar nog niet helemaal tevreden met haar school. „We moeten beter de resul- taten in de klas met elkaar bespre- ken. Niet: de klas presteert niet om dat ze hun huiswerk niet hebben ge daan. Maar kijken naar het waarom en het hoe? Volgens Gaasbeek- Luursema heeft het gymnasium al tijd nog een streepje voor. „Je hebt heel veel plezier van de oude talen Grieks en Latijn. Je leert er logisch van denken." TAFELTENNIS - Het eerste damesteam van tafeltennisvereniging De Korenbeurs heeft afgelopen zaterdag tegen hekkensluiter Pecos uit Oegst- geest goede zaken gedaan. Door de, weliswaar kleine, 6—4 overwinning hebben de Schiedamse tafeltennisters opnieuw een stap gezet in de rich- ting van handhaving in de eerste divisie. Verantwoordelijk voor de Koren- beurs-punten waren Jolanda Waterreus (3x), Kim van der Poort (2x) en Mandy Toenders. Komend weekeinde hebben het eerste dames- en herenteam vrij af. Na- mens De Korenbeurs speelt dan het tweede vrouwenteam vanaf 18.00 uur een thuiswedstrijd tegen Hotak'68. Dit team dat in de vorige competitie degradeerde uit de eerste divisie, heeft nog alle kans dit verloren gegane terrein terug te winnen. BOWLING - Het wordt spannend in de eredivisie van de mannen-triolea- gue. Na 18 partijen geven de best geklasseerde bowlingteams uit deze competitie elkaar maar vidr punten toe. Na de jongste speeldag is Almela, het eerste team van bowlingvereniging Musis Sacrum, doorgedrongen tot deze top vier. Het tweede team van Musis Sacrum staat momenteel vijfde maar heeft al een achterstand van 11,5 punten op koploper Dozy.De Schiedamse dames wonnen afgelopen weekeinde twee van de drie ge- speelde partijen en staan momenteel met 28 punten als vijfde genoteerd op de eredivisie-ranglijst. BVO/T Merlijn blijft met 40 punten de ongenaak- bare koploper in de vrouwen-trioleague. VOETBAL - De kogel is door de kerk. De fusie tussen de Schiedam se voetbalverenigingen ODC en Ursus waar reeds sinds afgelopen zomer aan is gesleuteld, is rond. Per 1 juli 1999 gaan beide clubs verder als Sportclub Spaland. On der deze enigszins voor de hand liggende naam moet de vereniging op sportpark Kethel uitgroeien tot een 'sterke, gezonde sportclub met zo hoog mogelijke sportieve pres- taties'.Het tenue dat de sc Spaland zich heeft laten aanmeten bestaat uit een lichtblauw/wit gestreept shirt, een zwarte broek en licht- blauwe kousen en heeft derhalve veel weg van de outfit van het elf- tal dat in 1978 'Oranje' de weg naar de wereldtitel versperde. VOETBAL - De Vlaardingse voetbalclub RKWIK is voor het volgend seizoen op zoek naar een nieuwe verzorger. Marcel Franke, de huidige man met de waterzak, stopt deze zomer bij de zondag-vierdeklasser en stapt over naar de huidige zaterdag-eersteklasser Spijkenisse. Personen met helende vingers die Franke willen opvolgen kunnen de melden bij het bestuur van RKWIK, (010) 470 33 94. Er staat een leuke vergoeding te- genover. ATLETIEK - De Maassluisse atletiekvereniging Waterweg organiseert zondag 14 maart de tweede van drie marathon-trainingslopen. Afhankelijk van de staat van getraindheid of de gekozen manier van voorbereiding op met name de Rotterdam Marathon, kunnen atleten kiezen uit afstanden van 9, 16, 23 en 30 kilometer. Bij wijze van extra service kunnen deelne mers groepsgewijs een bepaalde snelheid te lopen. Av Waterweg zal voor dit doel 'hazen' inzetten die het parcours in een tevoren afgesproken tijd zullen afleggen. Alle afstanden starten gezamenlijk om 11.00 uur. Inschrij- ven kan zondag 21 februari vanaf 9.30 uur in het clubgebouw van av Wa terweg aan de Merellaan in Maassluis. Het inschrijfgeld bedraagt fl. 4,50. Atleten die na afloop een herinnering wensen te ontvangen, betalen fl. 3,50 extra. Informatie over de marathon-trainingslopen is verkrijghaar bij Hans Bourquin, (010) 591 63 23. HANDB AL- Het Nederlands handbalverbond organiseert op zaterdag 20 maart een nascholingscursus voor alle trainers in de afdeling Rotterdam. In de Schiedamse sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan 5 zullen die dag fysiotherapeut Jan Hermans en ere- en eerste divisietrainer Leon Luijsterberg in theorie en praktijk onderwerpen behandelen als het voor- komen sportblessures en de overgang van het zaalseizoen naar de veld- competitie. WANDELSPORT - Wandelaars met een lange adem kunnen zaterdag 13 maart in Maassluis hun hart ophalen. Wandelsportvereniging VTM orga niseert op deze dag haar 14e Kilometervreterwandeltochten over 32,40 en 50 kilometer. Er wordt gestart vanuibde gymzaal aan de Haydnlaan 3 in Maassluis en voor de liefhebbers is er na afloop een herinnering in de vorm van een jaarhanger met of zonder medaille. Wandelsporters die willen deelnemen aan de 50 kilometer kunnen starten van 8.00 tot 8.30 uur, 40-kilometerlopers beginnen van 8.00 tot 10.00 uur en deelnemers aan de kortste afstand vertrekken van 8.30 tot 11.00 uur. Ie dere wandelaar moet zich om uiterlijk 18.00 uur bij de gymzaal terug heb ben gemeld. Het inschrijfgeld bedraagt fl. 8,50 voor deelnemers die be hoefte hebben aan verzorging en een herinnering. Degenen die kiezen voor alleen verzorging of alleen een herinnering betalen zes gulden. Wan delaars die niets van dit alles wensen kunnen tegen administratiekosten, fl. 2,50, deelnemen. Informatie overde kilometervretermars is te verkrijgen bij defamilie Bron (010) 591 09 07 en VTM-voorzitter Jan Post, tijdens kantooruren (070) 363 39 27. ATLETIEK - Atletiekvereniging Waterweg start dinsdag 16 maart vanaf 19.30 uur met een loopcursus voor joggers met weinig tot geen ervaring. In drie maanden tijd worden de cursisten stapje voor stapje voorbereid op het hardlopen over 'lange' afstanden.Namens av Waterweg geven Ton Theuns, (010) 434 66 47, Arnold Peek, (010) 591 95 93 of Carry Wilmink. (010) 592 10 61 meer informatie over de looplessen. ZAALVOETB AL - De Dienst Sport en Recreatie en de Stichting Welzijn Schiedam organiseren zaterdag 10 april gezamenlijk een 'vijf tegen vijf zaalvoetbaltoernooi. Het is de bedoeling dat die dag in de leeftijdscatego- rieen 12 tot en met 16 jaar en 16 tot en met 20 jaar 'wijk tegen wijk' ge- speeld wordt. In sporthal Margriet zaalvoetballen de zogenaamde tieners van 10.00 tot 12.45 uur. De jongeren trappen van 13.30 uur tot 16.00 uur tegen de leren bal. Deelnemen kost 25 gulden per team en er kan worden ingeschreven bij De Speeldam, kluphuis Oost, kluphuis Zuid, jongerenopbouwwerk Straus- splein en de wijkcentra Wibautplein, Dreesplein, De Erker en De Blauwe Brug. Informatie omtrent het zaalvoetbaltoernooi is verkrijghaar bij de DSR, (010) 246 55 12 ofDe Speeldam, (010) 262 36 50. SPORT - Sportverenigingen en individuele sporters uit het Waterwegge- bied worden opgeroepen persberichten, clubbladen, agenda's, etc. te stu- ren naar de sportredactie van de Maaspost. Het adres daarvoor luidt: Post- bus 373, 3100 AJ Schiedam. Het kantoor, gevestigd aan de Over de Ves- ten 3 in Schiedam, is ook te bereiken via de telefax, (010) 473 15 89.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 23