De confrontatie met een schitterende collectie kunst 'En het volgende liedje gaat over de liefde' PERSONAL AUDIO o BERGWEG 110 ROTTERDAM Heater a.d. Schie Stadsgehoorzaal Thiater de Teerstoof Tliea^er prograxtmia 1 Altena Boswinkel Collectie geeft Stedelijk een nieuw elan Eerste halve finale Popprijs Schiedam MINIDISC RECORDER DESIGN DISCMAN PORTABLE CASSETTE SPELER TEL: 010-4.618.600 Henk Visch: For all that is forgotten 1984, beschilderd hout en accordeon. Foto Roger van der Kraan 'Pixie' Kopjes thee De Correct Balans is ieder jaar in april. Om de inventarisatie te bespoedigen wil Correct de magazijnen zo leeg mogelijk hebben. Daarom kunt u profiteren van de Correct Magazijnverkoop. Fantastische aanbiedingen uit de drie Correctpanden tegen groothandelsprijzen. Voor mensen die weten wat ze willen kunnen de magazijn aanbiedingen uit deze advertentie ook direct opgehaald worden in de Correct Koopjeskelder aan de Ceintuurbaan 111 te Rotterdam. MEENEEMPRIJZEN PRIMA ADVIES VOLLEDIGE GARANTIE KOM LANGS EN NEEM GRATIS MEE De Correct Magazijnverkoop krant boordevol aanbiedingen uit de 3 Correctpanden. SANGEAN WERELDONTVANGER 27 voorkeuze zenders, RDS en alarmklok met sleeptimer. Alles is controleerbaar op een duidelijk groot LCD display. In grijs. Afm. 16x10x3.4 cm. 229T- Art.nr. 57004 SANGEAN ATS-305 WERELDONTVANGER Wereldontvanger met de technologie van Siemens. Voorzien van FM stereo, MW en SW ontvangst, CORRECT MAGAZIJNPRIJS bedieningsgemak en functionele mogelijkheden. Voorzien van hoofdtelefoon met atstandsbediening en X-bass. In antraciet kleur. Afm. 8.7x2.9x8.2 cm. 69§r- SHARP MD-MS702H PORTABLE MINIDISCRECORDER Portable MiniDisc recorder. Deze MiniDisc recorder heeft een groot SONY SONY D-E 400AN SLIM DESIGN DISCMAN Voorzien van het nieuwe Electronic Shock Protection (ESP2) systeem dat zorgt voor ongestoord muziekgenot. Voorzien van repeat, shuffle en introscan. Compleet geleverd met Groove Fontopia hoofdtelefoon. Afm. 13x2.8x14.6 cm. -269: Art.nr. 55257 CORRECT MAGAZIJNPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen ofbestellingen mogelijk. van Dolby B ruisonderdrukking, autoreverse systeem en automa- tische bandsoortkeuze. Incl. batterij, opladeren LCD atstandsbediening in het oortelefoonsnoer. In goud of zilver kleur uitgevoerd. ALLEEN ZATERDAG 13 MAART VAN 17.00-18.00 UUR 299r- Panasonic PANASONIC RQ-SX75 PORTABLE CASSETTESPELER Supercompacte vormgeving met aluminium deksel en body. Kortom niet zomaar een walkman. De vederlichte toetsen zorgen voor een groot bedieningsgemak en de S-XBS super bass geeft net dat beetje meer lage tonen. Voorzien OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. C0RRECTPRIJS Donderdag 1 naart 1999 wx54 MaasposT Kees Torn/Vient Bijlo Cabaret Tweiik Dat is nu het Ike aan een tweeluik: twee geheel verschillende, maar ze- ker even leufcabaretiers op een avond. Kees Torn is zanger, pianist, maar bovenal'djesschrijver. Zijn liedjes zijn ieder voor zich kunststuk- jes van tekst eompositie. Sommigen vergelijken hem in dat opzicht met Drs. P. en Ivte Wijs. Maar voor het overige is Kees zichzelf. Zijn tek- sten komen vwel altijd voort uit zijn eigen dagdromerij en gepieker. Hij trakteert het pliek op visuele grappen, leuke terzijdes, amusante mono- logen, onderudende gesprekjes en kunstige nonsensversjes. Vincent Bijlo pakt hiserieuzer aan. Tussen de spitse grappen en vriendelijke grofheid docveet hij de grote thema's intelligent en scherp aan te pak- ken. Maar Bo is zeker niet bang om persoonlijk te worden. Hij kan de misstanden de wereld bespotten en felle tirades afsteken, maar blijft toch ook dit bij zijn eigen gevoelens. Het belooft een afwisselende avond te ween. Woensdag imaart, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 31,50/fl. 29,-. Het Grootet Te Vermijden Stairway t he Stars De virtuozoulti-instrumentalisten van Het Groot Niet Te Vermijden be- hoeven lanamerhand weinig introductie. Inmiddels uitgegroeid tot een zesmansfoiatie nemen de heren het publiek mee op een fantastische mu- zikale reisnd de wereld. Verschillende muziekstijlen wisselen elkaar af. Afrikaans umgeweld, Napolitaanse canzones, Ameikaanse musicalklas- siekers, G kse melancholie, bigbandjazz of gewoon een lekker in het ge- hoor liggd melodietje, voor niets draaien deze muzikanten hun hand om. Maaie show bestaat uit meer dan muziek alleen. De unieke presen- tatie met el humor en parodistisch raffinement is een handelsmerk ge- worden. It Groot Niet Te Vermijden verzekert u van een plezierige en swingencavond vol kijk- en luistergenot. Vrijdag .en zaterdag 20 maart, aanvang 20.15 uur, toegang le rangfl. 44, -/fl. 450, 2e rangfl. 39, -/fl. 36,50. Opus de De klatenluider van de Notre Dame Quasimoco, hetnismaakte weeskind, groeit eenzaam op in de klokkento- ren van deNotreDame. De gebochelde, goedaardige jongen vult zijn tijd met het luden va de klokken. Zijn verlangen naar de buitenwereld is zo groot dat hij op ea dag een gevaarlijk avontuur onderneemt en zich op het marktplein onder e mensen begeeft. Daar ziet hij het mooie en vriendelij ke zigeunermeisjiEsmeralda. Er ontstaat een hechte vriendschap tussen de twee, ondanks >uasimodo's uiterlijk. Als Esmeralda op de brandstapel dreigt te komen, \nwege een valse beschuldiging, redt Quasimodo haar en ze vluchten deoren in. Hoog in de Notre Dame lijken ze veilig te zit- ten, maar dan... Ous One vertelt het beroemde verhaal van Victor Hugo in een mix van zag, dans, muziek en mime. Een spektakel voor iedereen vanaf acht jaar. Vrijdag 19 maartjanvang 19.30 uur, toegangfl. 27,50/fl. 22,50 (voorde jeugdfl. 20,-). Het Noord-Nedeands Toneel 'n Meeuw Dit eerste toneelvrk van Anton Tsjechov behoort tot de beroemde klas- siekers van het rerrtoiretoneel. Briljant, fijnzinnig en door Tsjechov zelf een komedie genemd. Het verhaal draait om de gevierde actrice Arkadi- na. Zij brengt deomers door op het Russische platteland. Ze probeert zich, net als de \le andere personages, staande te houden in het leven. Geen dramatischhelden maar herkenbare mensen in herkenbare situa- ties, die in alle bailiteit soms hartverscheurend kunnen zijn. In bijna geen ander stuk van Tschov zijn de thema's kunst en liefde zo met elkaar ver- weven als in 'n Peeuw. Zaterdag 20 mad, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 37,50/fl.- 35,-. Dotje en Lotje Amerika, Ameita Juffrouw Lotje ijgt een brief van nicht Alison uit Amerika. Ze leest: „Komt u gezelli een weekje logeren in Amerika en neemt u vooral uw gegoede vriendiDot mee." Daar hebben beide dames wel oren naar. Ze pakken hun kofrs en gaan op weg. Hebben ze wel genoeg geld om in Amerika te kotm? Eigenlijk niet, maar als ze nou eens stiekem aan boord van de boot klimen...De dames halen alles uit de kast om hun droomreis te verwezenlijlo en als iedreen hun nou een handje helpt komt dat best voor elkaar. Toi? Trek je store zeemanskleren aan en kom in de Stadsge hoorzaal geniett van deze voorstelling over piraten, schatkaarten en zee- mansliederen. bor iedereen vanaf vier jaar. Zondag 21 meet, aanvang 15.00 uur, toegang fl. 10, -/fl. 7,50 (voor de jeugdfl. 7,50). Toegangskaarn zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamsewt 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uu/oor aanvang van de voorstelling. Eric van Satrs De naam Eri/an Sauers is bij cabaretliefhebbers ongetwijfeld bekend. Eric maakte een tllang deel uit van de stand-up comediangroep Comedy Train. In 1997 wonij het Cameretten Festival. De jury, het publiek en de pers wa- ren laaiend ethousiast over zij n optreden. In zijn eerste avondvullende pro- gramma Erivan Sauers is Eric gewoonweg Eric. Hij zal niet zingen, maar ook niet dabn en niet tappen. Hij zal het hebben over pijn, over haat en al de andere dinjn die het leven zo leuk maken. Vrijdag 19iaart, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 22,50. Toegangslarten voor Theater a.d. Schie en Theater de Teerstoof zijn ver krijgbaar i de Theaterkassa, Stadserfl, van maandag tot en met vrijdag van 10.00116.00 ur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 2467467. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Een vrouw loopt moeizaam door het zand, haar man sleept ze mee op haar rug. Bedroefd kijkt ze, en met de no- dige weemoed. Achter haar lo- pen nog twee vrouwen door de woestijn, ook zij torsen hun echt- genoot liefdevol op de rug, ook zij leven het leven. De afstand die nabijheid heet. Een ets van Henk Visch uit de omvangrijke en be- langwekkende Altena Boswinkel Collectie; een van de indrukwek- kenste werken die momenteel in het Stedelijk Museum geexpo- seerd worden onder de titel De Confrontatie Met. Twaalfhonderd tekeningen, schil- derijen, sculpturen en andere kunstdragers. Het Stedelijk Muse um heeft een onwaarschijnlijke schat aan (voornamelijk) Neder- landse kunst uit de naoorlogse pe- riode weten te verwerven; 'Once in a lifetime', zo verwoordt het Ste delijk Museum deze unieke schen- king terecht. Geschonken door Wout en Han Altena-Boswinkel die jarenlang werken hebben ver- zameld van kunstenaars die een bijzondere positie innemen in de Nederlandse kunstwereld. Het huis werd voller en voller en nu, nu de jaren echt beginnen te tellen, heeft het echtpaar besloten de collectie voor het grootste deel over te dra- gen aan het Stedelijk Museum. Dat ze dit met de nodige pijn in het hart hebben gedaan, blijkt uit een ver- klaring die Altena Boswinkel sa- men hebben opgesteld: „Deze schenking, dit afscheid ne men heeft iets met onthechten te maken. Misschien was het toch be te r geweest om het later te doen. Het geeft toch meer pijn dan je ver- wacht had, iets was kunstenaars misschien ook voelen als hun wer ken hangen en het wachten is op de vernissage. De werken waar je mee vertrouwd was, mee geleefd hebt, die je om je heen had, nu de- finitief in een andere omgeving, hier in Schiedam, te zien." De eerste selectie van de Altena Boswinkel Collectie is nu met merkbare liefde door het Stedelijk Museum tentoongesteld. Het eer ste werk dat je tegenkomt is die van Alexander Schabracq, The drama of display (1993). Een wek- ker, een verlichte fles, een kegel, het gewei van een hert en een rich- tingaanwijzer die naar rechts wijst. En vanaf dat moment val je van de ene verbazing in de andere, en dat merk je ook meteen in het muse um. Het is er druk. Kon je nog niet zolang geleden op de zondag vol- komen ongestoord een uur alleen tussen de schilderijen vertoeven, nu overheerseh de stappen van de bezoekers, het commentaar dat je overal tegemoet schalt. Een intrigerend werk is De verde- diger van zijn territorium (1976) van Yvan Theys. Een man gekleed in een groen pak lijkt met een ver- beten grijns een gelukzalig slapen- de vrouw van zich af te duwen. De blauwe achtergrond contrasteert hevig met het gele kleed waarop de vrouw slaapt. Ook Jan van de Pol is in de Altena Boswinkel Collectie opgenomen, en niet het minste werk wordt nu getoond: Landschap met een staande figuur (1981). Prachtig roodbruine aardekleuren geven het landschap weer waarover de krachtig gestyleerde man uitkijkt. Om de hoek heeft het Stedelijk een verrassing opgesteld: Leven in de geest van de haas van Mathilde ter Heijne. Bijna verborgen loopt een man met varkenskop over de grond, met daarbovenop een haas. Het is ongetwijfeld niet zo door Ter Heijne bedoeld, maar het ge heel ontroert bijna. Otto Egberts heeft terecht een gro te plaats gekregen in de tentoon- stelling. Een serie indrukwekkende krijttekeningen met uiteenlopende onderwerpen als Wellust, Naakt met afgezakte schouders en De te- rugkeer van het vlees. Ook de ab- stracte voorstelling Gevangen in kleur maakt indruk: met Syberisch krijt en pigment heeft Egberts een heel warm werk gemaakt. In dezelfde zaal trekt De Kamer van Rob Verf, bijna 3D geschil- derd, de bezoeker onherroepelijk naar het doek toe. Een koude futu- ristische kamer waarin een babyro- bot in een stalen kooi ligt, gadege- slagen door haar moeder die een half metertje boven de grond zweeft, terwijl de radiator rechts een onwaarschijnlijke warmte uit- straalt. En dan de Engel van Henk Visch: zo mooi uitgevoerd. Fragiel en sierlijk. Het echtpaar Altena- Boswinkel zal het missen, evenals de andere kunstwerken die ze heb ben afgestaan: „We staan erbij en kijken ernaar, wat treurig maar ook dankbaar voor alle goede zorgen van de mensen aan dit museum verbon- den. De weemoed mag ons echter niet overmannen, want overheer- send is toch het feestelijk gevoel om dit afscheid nemen samen te beleven." Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Soms is het leuker om naar het publiek te kijken dan naar de band. Neem het op treden van IMP, een metalband met een darkrandje die afgelo- pen vrijdag de eerste halve finale van de Popprijs Schiedam be- sloot. Op het podium was genoeg te zien, zeker wel. De zangeres die met rollende ogen woest in de microfoon 'Die! Die! Die!' bruit, terwijl de gitarist met zijn V-gi- taar aan de zijkant een nietsont- ziende gitaarmuur van mineur- akkoorden loslaat. De drummer die met dubbele bass uiterlijk onbewogen supersnelle roffels op z'n snare slaat. Allemaal fantas- tisch, een mooi gezicht. Maar nog mooier zijn die jongen en dat meisje daar die voor het po dium volledig in de IMPmuziek opgaan. Broodmager is de jongen, volledig in het zwart gekleed. Om zijn nek hangen wat zilverkleurige kettin- kjes, waaraan uiteraard de vijfge- punte ster niet ontbreekt. De lin- kerarm houdt hij op z'n rug, de rechter houdt een glas bier vast. Met opgetrokken schouders en zijn hoofd naar voren bekijkt hij goed- keurend de verrichtingen van zijn vrienden op het podium. Een slok- je bier, de rechtervoet tikt de maat van de muziek lustig mee. Naast hem danst een meisje ronddjes met haar gezicht naar beneden. Ook zij heeft een zwart outfit aan, dat hoort nu eenmaal zo als je van IMP houdt. Viertotaal verschillende bands tre- den vanavond op: de jury heeft er- over nagedacht en een afspiegeling van de hedendaagse stijlen willen geven. Het Vervolg speelt wat dramatisch aangezette Nederrock. „Ik durf het niet te zeggen", zingt de zanger en dat klopt vrij aardig. Veel teksten zijn absoluut onverstaanbaar. Wat zingt hij nou? „Ik wou dat ik jouw kaakie was"? Later, bij het num- mer Stemmen, zegt iemand uit het publiek: „Stemmen? Ja maar ik wil ook 'stemmen' horen. Ik hoor niets." ,,Het volgende nummer gaat over de liefde", kondigt de zanger aan. „Hoe is het mogelijk?!", mompelt de bassist van Juicy Groove die straks aan de beurt is. Het is een aardig nummer, gespeeld in 6/8. Flarden teksten zijn toch verstaan- Lilith, aardige alternatieve gitaarrock Foto Roger van der Kraan baar: „Mag ik even met je praten? Over wat ik voel voor jou... Was je maaar een droom." Bijna elke zin zingt hij met zijn ogeri dicht, en als hij echt uithaalt, zoals bij 'Maaar', dan gaan zijn neusvleugels om- hoog. Het sterke van Het Vervolg zijn de redelijk afwisselende nummers, ook in tempo. Ska, een walsje, vierkwart: de Nederrockers spelen een afwisselende set waarbij de gi tarist verzorgd soleert. Een beetje jankend en gierend, maar wel heel beheerst. En de zanger lijkt op- recht te menen wat hij zingt, en daar gaat het tenslotte om. De bassiste van Lillith draagt een blauw T-shirt van dEUS, speelt schuchter de beginnoten van 'Gi gantic' voor zich uit (het tweede nummer van de set heet dan ook 'Pixie'), maar de muziek van Lilli th gaat meer de richting op van The Smashing Pumpkins. Toch heeft Lillith zeker wat eigens met z'n stuiterende ritmes. De zanger heeft een lekkere gruisstem, de drummer maakt smaakvol gebruik van zijn bekkens en koebel. Een van de beste songs is 'Artificial', het voorlaatste nummer van de set, waarin de zanger handig gebruik- maakt van twee verschillende mi- crofoons. Alleen jammer dat het orgeltje vanavond nauwelijks wordt gebruikt. N'dea Davenport/Brand New He avies: een beetje in die hoek moet je Juicy Groove plaatsen. De twee zangeressen zijn superenthousiast (misschien hielpen de kopjes thee vooraf), de invalbassist hoekig, de drummer swingend. Toch mag het geheel nog wel wat swingender. Het swingt, zeker, maar met mate. Achter de lief gezongen liedjes blijken ook wat rafelige randjes te zitten, zoals in het nummer Agres sion: „Why do we have to fear stabbing knives?" Juicy Groove begon in de voorronde met 'I'm not blind' (als het een eigen num mer is, dan is het hun troefkaart), nu spelen ze het tegen het einde van de set. Het is tegen enen, IMP blijft maar doorspelen. Sommige bezoekers van het Podium vinden het gebeuk en getrash fantastisch, anderen kij ken apathisch naar de zangeres van IMP die samen met de gitarist het gebler van een aap nadoet. En zo kan het gebeuren dat de laatste vijf minuten van IMP aanvoelen alsof je een half uur moet pijnlijden in de tandartsstoel. Maar misschien was dat ook wel de bedoeling van IMP. Popprijs Schiedam: aanstaande vrijdag volgt de tweede halve fina le. Aanvang 21.00 uur. Het Podi um Cafe ligt aan de Lange Haven nummer 28. Entree gratis. Rotterdams Dagblad TV, kort- weg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. El ke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele ge- beurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een pro- gramma dat steeds wordt geactua- liseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurte- nissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bel- len met 010 - 4004.285. CORRECT MAGAZIJN VERK00P 199 579 199 Art.nr. 68162 goud/Art.nr. 68163 zilver 199

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 25