rKSiiiiiiw] Ruim 1300 banen na opknappen verwaarloosd haventerrein Klein Informatica 1849,- 189/- r uw lijf rente... MaasposT MaasstaD Vorig jaar nog maar 8624 bezoekers Bedrijven en overheden investeren 120 miljoen in Wilton-haven 400Mhz Multimedia Computer 189,- OHRA V ...is een persoonl gesprek waar WiiKBLADEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Steeds min der mensen lijken de deur van het Stedelijk Museum Schiedam te kunnen vinden. Werd het bezoekersaantal van 1997 (11.435) al be- schouwd als een historisch dieptepunt. Navraag bij het museum leert dat vorig jaar nog slechts 8.624 mensen het monumentale pand aan de Hoogstraat bezochten. Een daling dus met nog eens drieduizend bezoekers, in weerwil van de eerdere op- merking van museumdirec- teur Diana Wind (in het Rot terdams Dagblad) dat het Stedelijk in 1998 het bezoe kersaantal van 1997 zou hebben geevenaard. Nieuwe vlaggen - I 'ifr**'* SCHIEDAM - Het Schiedams Christelijk Mannenkoor onder leiding van Martin van Broekhoven verzorgt zaterdag 20 maart het inloopconcert in de Grote of Sint Janskerk. Het concert be- gint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Rommelmarkt Lezing Podium Kapperscursus Eieren zoeken Kookcursus Jonge Academie Mandalatekenen Harmonia Boemeltje Orgelconcert Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. De goedkoopste voor uw computer inclusief 15"monitor! 0 Creative Fourpoint Soundsystem SoundBlaster Live! (value edition) Het adres voor CD-Recorders en CD-Recordables! Tel: 010-2733208/ Fax: 010-2444876 Hoogstraat 75, 3111 HC SCHIEDAM De-OHRA-Winkel Rotterdam Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 17 maart 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds C. D. Zonneberg. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds W. W. Verhoeff. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds N. K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds W. R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds H. J. Groe- newegen. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds A. G. M. van der Ende. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 10.00 en 16.30 uur, ds J. D. Houtmanhel- haas. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur ds A. C. J. van der Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- gers D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring, voorganger D. Kool. Zondag 11.00 uur, euch.viering. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistie. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur met medewer- king van herenkoor IHD. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds G. H. Baudet. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkorhst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, envoy en mevr. G. van der Hoek. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. Wo 19.45 uur, ds N. v. d. Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: J. van Merwijk Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Bezoekersaantal Stedelijk Museum verder gekelderd Door Erik Meijer Aan de dalende tendens van de bezoekersaantallen van het Ste delijk Museum lijkt maar geen einde komen. In 1992 en 1993 bezochten nog om en nabij de 35.000 mensen het museum. Een jaar later waren dat er nog maar 17.500. In 1995 volgde nog een kleine opleving (vanwege een tentoonstelling van werk van Mi- ro?) maar daarna bleven de be zoekersaantallen verder dalen naar ruim 14.000 ('96), 11.500 ('97) en nu dus ruim 8.500 ('98). „Het is een landelijke tendens", meent Cathy Jacob, publiciteits- medewerker van het Stedelijk Museum. „Je ziet dat vrijwel alle musea te maken hebben met te- ruglopende bezoekersaantallen." Daar komt voor het Stedelijk nog bovenop dat (in februari 1996) het Gedistilleerd Museum uit het pand verdween om elders als zelfstandig museum verder te gaan. Jacob: „Dat heeft natuurlijk gevolgen voor je bezoekersaan tallen. In Schiedam zijn verschil- lende culturele activiteiten ver- spreid over de stad. Er, zijn expo- sities in Pand Paulus, het archief heeft ruimte gemaakt voor het ex- poseren van foto's en galerie Moesman is actiever geworden. Die activiteiten kunnen elkaar versterken maar leveren ook con- currentie op voor het Stedelijk." Het Stedelijk Museum heeft, met een nieuwe directeur aan het roer, een nieuw beleid uitgestippeld De bezoekersaantallen van het Stedelijk Museum blijven jaar na jaar teruglopen. In 1998 werd een tiest record gevestigd met slechts 8.624 bezoekers. Foto Roger van der Kraan waarmee het zich landelijk wil profileren. Het Stedelijk Museum wil een museum zijn voor moder- ne en hedendaagse Nederlandse beeldende kunst. „Dat beleid be- gint net zijn vruchten af te.wer- pen", meent Jacob. ,,Wij merken dat Schiedam op nationaal niveau op de kaart komt te staan. Mensen van buiten de stad beginnen ons beleid te herkennen. We krijgen ook regelmatig publiciteit in lan delijke dagbladen." Dat mag allemaal waar zijn maar veel bezoekers levert die publici teit vooralsnog klaarblijkelijk niet op. Te weinig kunstliefhebbers uit het land weten Schiedam te vinden en ook de Schiedammers zelf willen blijkbaar nog niet echt warmlopen voor de nieuwe koers van het museum. Maar misschien is het voor echte conclusies nog wel te vroeg. „We zijn pas zo'n anderhalf jaar bezig met het nieu we beleid", meent Jacob. „Je moet het natuurlijk wel de kans geven om te groeien. Zo'n om- slag breng je niet tot stand in zo'n korte tijd. We trekken er hard aan om het museum een nieuw imago te geven. Er zijn nieuwe uithang- borden, er hangen nieuwe vlag gen aan de gevel en de suppoos- ten hebben andere kleding. We zijn constant bezig met de manier waarop we het publiek benade- ren." Geschrokken van de teleurstel- lende cijfers over 1997 kwam vo rig jaar ook de Schiedamse poli- tiek in actie. Een motie van de PvdA om het museum met ingang van 1 januari 1999 gratis toegan- kelijk te maken werd met maar 66n stem tegen aangenomen. Het museum heft echter nog altijd en- treegelden. Het college van bur- gemeester en wethouders heeft de motie namelijk nog altijd niet ten uitvoer gebracht. „Ik heb mij la- ten vertellen dat dat een louter technische oorzaak heeft. lets met BTW", weet Menno Siljee, frac- tievoorzitter van de PvdA. Hij .geeft aan verbijsterd te zijn over de daling met nog eens driedui zend bezoekers over 1998. „Van wie heb je die gegevens?", wil Siljee weten. „Van het muse um zelf? De neerwaartse lijn heeft zich dus gecontinueerd. Je kunt je afvragen of de investerin- gen op deze manier nog wel ge- rechtvaardigd zijn. Ruim 8.500 bezoekers: dat is niet alleen te weinig, dat is onacceptabel." Siljee wil dat er een gedegen on- derzoek komt naar wat de Schie damse bevolking nu eigenlijk wil. „Je moet tentoonstellen wat de mensen willen zien. Het museum is niet bedoeld als een gelegen- heid waar een enkeling gaat kij- ken naar 'mooie' kunst. Het is er voor het volk en niet voor de eli te." Siljee geeft aan zelf (be- roepshalve) ook wel eens in het Stedelijk Museum te komen. ,,Ik kom nooit tijdens de openingen, altijd wat later. Ik kom dan ook vrijwel nooit iemand togen. En ik ontdek er zelf ook niets waarvan ik tegen vrienden zeg: daar moet je eens naar gaan kijken." Meer rekening houden met wat de Schiedammers willen zien, dat is kortweg het betoog van Siljee. Hij geeft aan desnoods histori- sche voorwerpen of oude fotocol- lecties van Schiedam in het muse um tentoon te willen stellen. Dat zou een radicale omslag beteke- nen van het beleid dat volgens het museum net een beetje vorm be- gint te krijgen. Jacob: ,,Er komt wel en kleine verandering ten op- zichte van de laatste twee jaar. Nadat de Altena-Boswinkel ten toonstelling afloopt (16 mei) komt er in de rechtervleugel van het museum een vaste presentatie van de eigen collectie. Werk uit de Cobra-collectie, Nederlandse kunst uit de jaren '60 tot '90 maar ook werk uit het eind van de ne- gentiende eeuw. Daarmee willen we laten zien waar de hedendaag se beeldende kunst haar oor- sprong vindt." Tegen die tijd kunnen de bezoe kers wellicht gratis naar binnen al kan worden betwijfeld of de toe- gangsprijs van drie gulden wer- kelijk mensen afhoudt van een bezoek aan het Stedelijk Muse um. ontwikkeling van de Wilton-ha ven. Huisman/Itrec en Van Seume- ren timmerden onlangs nog aan de weg. Een in de fabriekshal van Huisman vervaardigde pijpenleg- ger (85 meter lang en 200 ton zwaar) werd door Van Seumeren op een ponton geplaatst. Vrede- bregt: „Het zijn innovatieve bedrij ven die elkaar versterken. Een con- glomeraat van bedrijven die in scheepsreparatie en scheepsbouw actief zijn. Van Seumeren is een van de grootste kranenoperators in de wereld. Ze hebben net een kraan gebouwd van bijna honderd meter die nu een job gaat doen in Canada." Vredebregt vindt het prachtig dat er weer industriele activiteiten ko men in het Wilton-gebied. „Je moet goed bedenken dat er vroeger bij Wilton zo'n 7.000 mensen werkten. Nu zijn dat er nog maar zo'n 250." Uitvoering van de nieuwe plannen in het gebied bren- gen niet alleen industriele activiteit terug in het gebied maar ook de werkgelegenheid. Maar liefst 1.300 banen moet de hele operatie opleveren. Vredebregt: „En daar- bij is de spin-off niet meegerekend. Een professor heeft uitgerekend dat door iedere baan op het terrein nog eens ruim twee andere banen kunnen worden gerealiseerd. Dan gaat om bijvoorbeeld schoonma- kers, postbestellers en noem maar op. Dat betekent dat er ook en mis schien wel met name voor Schie damse werkzoekenden nieuwe kansen komen," SCHIEDAM - Wijkvereniging Groenoord houdt zaterdag 20 maart een rommelmarkt in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksin- gel 7. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan wijkactiviteiten (vooral contactmiddagen voor ouderen). SCHIEDAM - S. Louis is donder- dag 18 maart te gast bij Passage Woudhoek in gebouw De Harg. Hij vertelt daar over de geschiedenis van Schiedam aan de hand van een diaserie.De lezing begintom 19.45 uur. Wie nog geen lid is van Passage kan vrijblijvend een keer komen kijken. SCHIEDAM - De Sociale Werk- plaats verzorgt zaterdag 20 maart een optreden in het Podium Cafe. De Sociale Werkplaats speelt met grote regelmaat in Nederland, maar ook daarbuiten.,Een band met een grote live-reputatie. Het optreden begin! om 22.00 uur. De toegang is geheel gratis. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost zijn in de kappersgroepen op maan dag- en donderdagmorgen plaatsen vrij voor mensen die willen leren knippen, permanenten en watergol- ven. De modellen bepalen wat ze met hun haar willen, de cursisten voeren dat uit. Hulp is er uiteraard van een lerares. Het cursusgeld be- draagt fl. 25,- voor zes lessen. Be- langstellenden kunnen zich aan- melden bij Kluphuis Oost, tel. 2451818. SCHIEDAM - Ook dit jaar is de paashaas weer in molen De Nieuwe Palmboom geweest en heeft flink wat eieren verstopt. Kinderen van vijf tot elf jaar mogen komen helpen zoeken. De eierzoektocht is zondag 28 maart en begint om 14.00 uur. Na het eieren zoeken kan er worden ge- knutseld aan een mooie paasversie- ring. Iedere bezoeker krijgt tot slot een verrassing mee naar huis. Het aantal plaatsen is beperkt dus is re- serveren wel zo verstandig, tel. 4267675. Deelname kost fl. 8,50. SCHIEDAM - Kluphuis Oost start woensdag 24 maart een kookcursus voor meiden van elf tot en met vijf- tien jaar. In zes bijeenkomsten leren zij diverse kooktechnieken. De groep bepaalt zelf welke gerechten gekookt gaan worden. De kookles- sen zijn telkens op woensdag van 16.00 tot 18.00 uur. Het cursusgeld bedraagt fl. 17,50. Belangstellen- den kunnen zich aanmelden bij Jo- landa van der Lubben, tel 2451818. SCHIEDAM - In Artoteek Schie dam worden workshops schilderen voor jongeren gehouden op de za- terdagen 20 en 27 maart en 10 en 17 april, telkens van 13.00 tot 16.30 uur. Het thema licht speelt in de workshops (gegeven door Schie damse kunstenaars) een centrale rol. Ook kleurgebruik komt aan de orde. Het cursusgeld bedraagt veer- tig gulden voor de vier bijeenkom sten. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden, tel. 4709827. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Vier Molens begint woensdag 24 maart een cursus mandalateke nen voor kinderen van ze ven tot tien jaar. Tijdens de cursus worden de natuur, fantasie, kleur en gevoel op speelse manier op papier gezet. De cursusbestaat uit twaalf bijeenkom sten, telkens op woensdag van 13.30tot 16.00 uur. Deelnemers be- talen tien gulden per les. De cursus wordt afgesloten met een expositie. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Anneke Tobbe-Lang- straat, tel. 010-4731024. SCHIEDAM - De Harmonia-avond wordt donderdag 18 maart verzorgd door N. Hartman met waarnemin- gen via het aura (een magnetise!)/ astraal gekleurd veld om de mens heen). De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 165 in Schiedam. De aan vang is 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - Het Passage Boeme ltje komt zaterdag 20 maart tussen 12.00 en 16.00 uur weer naar win- kelcentrum de Nieuwe Passage. Omdat een dag later de lente begint, krijgen alle Schiedamse kinderen tijdens deze vier uur durende lente- workshop de kans hun creatieve ta- lenten te laten zien. Dit keer worden lentebakjes met een plantje en aller- lei andere voorjaarsdingetjes ge maakt. Uiteraard is er deskundig toezicht. Alle kinderen krijgen hun eigen maaksel mee naar huis. SCHIEDAM - Wim Veldhuyzen, als organist al twintig jaar verbon- den aan de Dorpskerk in Kethel, verzorgt zaterdag 20 maart een or gelconcert in het Stedelijk Muse um. Op het programma staan wer- ken van onder meer Bohm, Torner, Mozart en Ruppe. Het concert be gint om 14.00 uur. De toegang is gratis op vertoon van het entreebe- wijs van het museum. Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 Miditower ATX, 64Mb 10OMhz geheugen, ^Op 6,46b Harddisk, 16bit geluidskaart, speakerset, 40speed CD-Rom-speler (waanzinnig surround systeem) Geopend maandag 13.00 tot 17.30, dinsdag t/m zaterdag van 9.30 tot 17.30 uur, Donderdag koopavond Nu nog een verwaarloosd bedrijventerrein, over enige tijd een hypermodern maritiem en transportcentrum. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De Schiedamse Wilton-haven krijgt weer een be- langrijke havenindustriele func- tie, zo verwachten de gemeenten Schiedam, Rotterdam en de pro- vincie Zuid-Holland. Overheid en bedrijfsleven spannen zich in om op een nu sterk verwaarloosd terrein een geavanceerd mari tiem en transportcentrum te ves- tigen. De verwachting is dat het project een enorme impuls zal geven aan de werkgelegenheid. Realisatie levert 1300 banen op, de regionale spin-off niet meege rekend, aldus de betrokken par- tijen. Met de verwezenlijking van het maritiem- en transportcentrum is een investering gemoeid van 120 miljoen gulden. Verreweg het grootste deel daarvan nemen de deelnemende bedrijven voor hun rekening. De bijdrage van de over heid in de ontwikkeling van de Wilton-haven bedraagt een kleine 17,5 miljoen gulden. Dat geld zal met name worden besteed aan mi lieu en algemene infrastructurele maatregelen.Donderdag 18 maart wordt een convenant ondertekend, om de intentie de Wilton-haven om te toveren in een hypermodern maritiem en transportcentrum vast te leggen. De partijen die het convenant on- dertekenen zijn de provincie Zuid Holland, de gemeenten Rotterdam en Schiedam en de firma's YVC, Van Seumeren Holland en Huis man/Itrec. De betrokken bedrijven staan bekend om hun vernieuwen- de instelling en door hun bereid- heid te zoeken naar verregaande vormen van samenwerking in het betrokken gebied. De provincie Zuid Holland heeft vier miljoen gulden toegezegd, de gemente Schiedam investeert zelf vijf miljoen in de ontwikkeling van het gebied. „Het is een groot ver waarloosd gebied", meent R. Vre debregt, namens de gemeente Schiedam betrokken bij de ontwik- kelingen in het havengebied. ,,Met name in het westelijk deel, bij de kop van Vijfsluizen is het nu een grote chaos. Dat terrein gaan we nu geschikt maken voor nieuwe be- drijvigheid." Het zijn niet de eerste de beste be drijven die betrokken zijn bij de A'-i Een aanvulling op uw pensioen? Pensioenbreuk repareren? Eerder stoppen met werken? Belasting besparen? Het OHRA Lijfrenieplan biedt u de ideale uitkomst. De mogelijkheden van het OHRA Lijfrenteplan zijn legio en de toepassingen uitermate flexibel. Wilt u meer weten over het OHRA Lijfrenteplan, dan kunt u hiervoor een afspraak maken met de OHRA Winkel Rotterdam, telefoon 010 433 13 88. Of stuur de bon ongefrankeerd naar: De OHRA Winkel Rotterdam, Antwoordnummer 1512, 3000 WB Rotterdam. Dan ontvangt u de uitgebreide informatiebrochure. Uw lijfrente Ja, stuur mij de informatiebrochure over: D het OHRA Lijfrenteplan. D Bel mij voor een persoonlijk gesprek. Naam Adres Postcode Plaats Telefoon j Geb. datum j Relatienummer m/v Maas/wl 1/99 Stationsplein 50 010 433 13 88, stadstekst 511

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3