HUIZENKOPERS OPGELET! Kokend water zo uit de kraan De juiste aanpak van een verbouwing Kamilleveld 17 te Schiedam Lage rente voor regio Rijnmond! LEVENHYPOTHEEK 1 jaar 3.7% 1 jaar 3.7% 5jaar 4.15% 5 jaar 4.2% 10 jaar 4.4% 10 jaar 4.7% 20 jaar 5.05% 20 jaar 5.2% Hypotheekwijzer BV trendy douchegordijn ADVISEURS en BEMIDDELAARS O.G. Tel. 010 - 4738888 Rotterdamsedijk437 Fax 010 - 4270208 Schiedam Leuke opknapper: OOP DOP Vastgoed Aan- en verkoop, verhuur en huur van onroerende zaken. Hypotheken en verzekeringen Rotterdamsedijk 437, Postbus 888, 3100 AW Schiedam Telefoon: 010-4736665 Deskundig onafhankelijk Indeling: begane grond: entree via hordes, hal, woonkamer 6,90 x 4,90m met erker en voorzien van plavuizen vloer met vloerverwarming, open keuken voorzien van dubbele spoelbak, gascomfort en afzuigkap, toilet en deur naar fraai aangelegde tuin op het Noord-Westen (10 meter diep). le verdieping: slaapkamer 4,15 x 2,70m, slaapkamer 5,00 x 2,10m, slaapkamer 5,00 x 2,70m, badkamer voorzien van een ligbad, wastafel en 2e toilet. 2e verdieping: studio 3,50 x 3,50m voorzien van wasmachine/droger aansluiting, dakterras op het zuiden. Algemeen: Staat van onderhoud is uitstekend, verwarming door middel van C.V.-combiketel, voorzien van dubbele beglazing, erfpacht afgekocht voor 50 jaar tot 1-8-2043, oplevering in overleg. Vraagprijs: f 389.000,-- k.k. In kindvriendelijk en jonge wijk 'Spaland' gelegen moderne, goed onderhouden hook-eensgezinswoning. De woning is gelegen nabij openbaar vervoer, scholen en het winkelcentrum 'Hof van Spaland'. NIEUWBOUW en aankoop huurwoning BESTAANDE BOUW en oversluiting huidige hypotheek Rijnmond »UWU?W! Quooker Woning van de maand Een nieuw douchegordijn is altijd een fijne opknapper van de badka- mer. Vooral omdat er tegenwoor- dig zulke fraaie dessins verkrijg- baar zijn. Er is veel keus uit de prachtigste douchegordijnen. Neem nu de nieuwe collectie van Sealskin. Er is weer heel wat leuks bij. Zoals het dessin 'It's me': een eenvoudig wit 'frosty' gordijn, voorzien van talloze leuke, een- voudige kindertekeningen. Alsof kleine Tommy met een natte vin- ger op de beslagen ruit heeft staan tekenen, dat effect. Een muis, een vogeltje, een rups, een poes. Een vrolijk douchegordijn, dat in com- binatie met andere accessoires van frosted glas of plastic een heldere, lichte uitstraling aan de badkamer verleent. Het kan natuurlijk ook anders. Chic bijvoorbeeld. Met het dou chegordijn Luce, dat is gemaakt van organza, transparent textiel. Het wordt gecombineerd met een uni-gordijn erachter. Een dubbel douchegordijn dus, dat verkrijg- baar is in wit, lichtgeel of zacht- blauw. Uiterst trendy is het dessin Feathers: een douchegordijn voor zien van donzige veertjes. Bruin op een off-white gordijn van soe- pelvallend textiel. Past mooi bij badmatten van het dessin Figura, dat chocoladebruine figuren op ge- broken wit toont. Wie meer ziet in kleur, komt te- recht bij de nieuwe Nautic-serie. Met vuurtorens, zeesterren, zeilbo- ten, schelpen en meeuwen haal je de sfeer van een strandhuis binnen. Zon, zee en water: een heerlijk De nieuwe douchegordijnen hebben trendy dessins. (Foto: Sealskin). sfeertje voor een badkamer. Behal- ve een douchegordijn zijn er nog veel meer accessoires met Nautic-* motieven: van tandenborstelbeker en zeeppompje tot badmatten. De kraan waar kokend water uitkomt, nu in een klassiek jasje. De kraan waar kokend water uit komt, de Quooker, begint zo lang- zamerhand bekendheid te krijgen. Het is echt iets voor de moderne mens, die even snel een kopje thee of soep wil klaarmaken. Ook bij het bereiden van de avondmaaltijd is de kokend-water-kraan gemak- kelijk: de aardappelen koken im- mers meteen. Volgens de leveran- cier spaart u zo heel wat gas uit. Tot voor kort was de Quooker er in slechts een uitvoering: modern, strak, chroom. Nu is hij er ook in een klassiek jasje, met een nostal- gische draaiknop en uitgevoerd in verguld messing of nikkel. In deze uitvoering staat de Quooker prach- tig in een trendy landhuiskeuken. In alle gevallen is de kraan voor zien van hoogteverstelling en kin- derveilige sluiting. Meer informatie: telefoon 0180- 420488. Alle verstrekte informatie moet beschouwd worden als het uitnodiging tot het doen van een bod of om in onderhandeling te treden. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend. Verbouwen is een goed alter- natief voor iedereen, die wat ruimer wil wonen maar niet wil verhuizen. Wie een eigen huis heeft, kan het immers compleet naar wens laten veranderen. Steeds meer huiseigenaren durven dat aan. Daarbij gaat het tegen- woordig vaak om niet gerin- ge ingrepen, waarvoor soms wekenlang een aannemer over de vloer komt. Er zijn dan ook heel wat mogelijk- heden. Wie een strook zijtuin heeft, kan gemakkelijk de woning laten uitbouwen. Ook worden ga rages vaak bij de woning getrok- ken. Bij een tussenwoning is het mogelijk de achtergevel een paar meter naar achteren zetten: het kost een strookje tuin, maar levert binnen een zee aan ruimte op. Wel- licht kan er meteen een open haard komen. Een dakkapel geeft veel ruimte op zolder. Een kleine bad kamer kan worden uitgebreid door er een kleine slaapkamer bij te trekken. Een dakterras dichtbou- wen levert een extra slaapkamer op. Vrijwel elke bestaande woning kan dus worden uitgebreid. Maar hoe pakt u het aan? Alles begint natuurlijk met de vraag of het te fi- nancieren is. Op dit moment is het meestal mogelijk de hypotheek te verhogen tegen een lage rente. Een hypotheekadviseur kan uitrekenen wat dat gaat kosten en hoeveel u maximaal uit uw hypotheek kan halen. Vervolgens legt u contact met ar chitect en/of aannemer. Als het gaat om een ingrijpende verande- ring is het handig een architect een steeds meer Nederlanders besluiten tot een ingrijpende verbouwing van hun eigen woning.(Archieffoto HSP). ontwerp te laten maken. Dan staat meteen vast hoe het allemaal moet worden. De bouw zelf kan het bes- te worden overgelaten aan een aan nemer. Deze is dan wettelijk aan- sprakelijk voor het bouwproject. Hij heeft ook inzicht in de con- structie en weet dat niet elke muur zomaar weggebroken kan worden. Als een dragende muur moet wij- ken, moet er een andere oplossing komen. Het is handig om bij verschillende aannemers een offerte te vragen. Dan weet u zeker dat u niet te veel betaalt. Vaak is het ook slim om in de buurt of bij kennissen die aan het verbouwen zijn eens wat na- vraag te doen. Vraag ook of u even mag komen kijken tijdens het werk, kijk hoe er wordt gewerkt, bespreek de ervaringen van de op- drachtgevers. Overleg uw plannen met een paar aannemers, ga na of deze begrijpen wat u voor ogen heeft. - Wie maximale zekerheid wil, kan het beste kiezen voor een aanne mer die is aangesloten bij het Ne- derlands Verbond van Onderne- mers in de Bouwnijverheid (NVOB). Zij voldoen aan vakbe- kwaamheids- en vestigingseisen en werken volgens standaardvoor- waarden. Mocht er toch nog een geschil ontstaan, dan kan het NVOB bemiddelen. Voor er daadwerkelijk gestart wordt, moet er vaak nog een bouwvergunning van de gemeente komen. Aannemers weten meestal wel hoe die procedure werkt. A1 met al is een verbouwing een hele onderneming, die goed moet worden voorbereid. Om particulie- ren hierbij te helpen heeft het NVOB het VerBOUWblad uitge- geven. Dit blad geeft veel prakti- sche tips voor bouwen en verbou wen. Het is aan te vragen bij het NVOB, Postbus 320, 3740 AH Baarn. ;«<«w

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17