Gemeentelijke reorganisatie heeft geleid tot stagnatie en verstarring 'Het is geen notitie waar je alleen ja of nee tegen kunt zeggen' iesbeth r„ herik VT?Werk 1 1 O MaasposT MaasstaD 'Waar doenwe dit voor?' Openbare discussie Evenementennota in de kiem gesmoord Het Geitenweitje gaat door Manpower in nieuw pand SCHIEDAM 0186-604394 v^° SCHIEDAM - Een ambte- narenapparaat in verwar- ring, zonder duidelijke aan- spreekpunten en lijdend aan een verlies aan kwaliteit en kennis. Een gebrek aan con- tinui'teit in beleid. Het wiel dat vaak voor de tweede keer wordt uitgevonden. Gemis aan daadkracht. Een college van B en W dat on- voldoende in staat is om als eenheid te opereren. Kritiek op het Ambtelijk Manage ment Team. Stagnatie en verstarring door het OVP, het Organisatie Vernieu- wingsproces dat bedoeld was om de ambtenaren van de gemeente Schiedam beter met elkaar te laten samen- werken. Dat zijn enkele van de voornaamste uitkomsten van de zelfanalyse die de gemeente Schiedam heeft gemaakt. 'Geen eenheid' ALLEENSTAANDEN Vreemd 'Rigide' Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost alsnog ophalen. SCHIEDAM - Jasper van Eersel bespeelt zaterdag 27 maart het orgel van de Grote of Sint Janskerk tijdens het inloopconcert. Op het programma staan werken van Bach. Na Van Eersel is er een optreden van het mannenkoor de IJsselzangers onder leiding van Everhard Zwart. Het inloopconcert begintom 15.00uur. De toegang is gratis. Peuters Samenzang Paasstukjes Arabische les Rommelmarkt MAWPOA/ER Lekker thuis aan m n eonditie werken HOME. HOME Kijkop stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woerisdag 24 maart 1999 xq52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds G. de Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds C. D. Zonnenberg. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds N. K. Mos. Aanvang: 19.00 uur, Avondmuziek. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds W. R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aartjang: 10.00 uur, ds W. W. Verhoef. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, drs A. G. M. v. d. Ende. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds J. C. Schaeffer. Aanvang: 16.30 uur, ds Schaeffer. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur ds W. F. Jense. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- ger D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Voorganger pastor K. Velt- man. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistie. Do 20.00 uur: Witte Donderdag. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds K. J. Holzapfel. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. 't Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Zondag, aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. Vrijdag, aanvang 19.45 uur ds N. v. d. Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 010-4514555 ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J.Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 B. Messercola Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Door Jalmar Teunissen „Waar zijn we mee bezig, en hoe vind je zelf en anderen dat je 't doet?", is volgens verantwoorde- lijk wethouder A. G. Wiegman de probleemstelling van de zelfana lyse. Met hulp van de zelfanalyse gaat een visitatiecommissie van het Rijk kijken of Schiedam de gelden uit het Gsb-potje verstan- dig heeft besteed. Deze commis- sie, onder leiding van Elco Brink- man, bezoekt Schiedam 22 en 23 april en gaat gesprekken voeren met verschillende personen, in- stellingen en partijen uit de stad. De zelfanalyse geeft een weinig rooskleurig beeld van het Stads- kantoor en de gemeente Schie dam. Verbloemd taalgebruik, dat heeft toch weinig zin, daar prikt de visitatiecommissie heus wel doorheen, meent Wiegman: „Wees daar straight in, eerlijk. Ze spreken toch dezelfde mensen. Laat maar eens opschrijven zoals de mensen't zien. Ga 't niet uit de weg, en dat is wel eens even schrikken." Een van de meest schokkende uit komsten is het voorlopige resul- Weten wat er leeft in de stad: de stadsgesprekken. Deze gesprekken zouden moeten doorgaan zodat bestuur en burger elkaar beter begrijpen. Het is een van de conclusies die het college naar aanleiding van de zelfanalyse heeft getrokken. Foto Roger van der Kraan taat van het Organisatie Vernieu- wingsproces. Het OVP heeft in een aantal sectoren geleid tot stagnatie en verstarring waardoor de uitvoering van projecten stokt. Verder is sprake van 'ernstige hinder' door onbedoelde effecten en gevolgen van de gemeentelij ke reorganisatie. Ook de gewen- ste cultuuromslag, de ontkoke- ring (ambtenaren kijken niet al- leen naar hun eigen afdelinkje, maar werken samen met andere afdelingen) is nog ver te zoeken. Sterker nog: de zelfanalyse maakt gewag van 'opnieuw verkoke- ring'. Een citaat: „Waar doen we het voor?" Toch is het OVP vol gens burgemeester R. Scheeres niet mislukt. Het proces is ge- woon nog niet klaar, meent hij. Daar kan je gerust een paar jaar voor uittrekken, zegt Wiegman. ,,Ik mag de vergelijking eigenlijk niet maken, maar ik doe het toch. Als je een zieke een medicijn geeft, voelt 'ie zich vaak de eerste twee dagen nog zieker. Het OVP geeft hier en daar pijn, maar daar mag je niet voor terugdeinzen. Maar je moet ook niet te statisch zijn in het bijstellen." Het college zou geen eenheid zijn, zo luidt de kritiek van amb tenaren („We hebben vier wet- houders, maar geen college"). Natuurlijk trekken we ons dat aan, zegt Wiegman. We zijn er onvoldoende in geslaagd te inte- greren, concludeert Scheeres. We werken nu teveel op eigen houtje. Het komt nu voor dat zaken al zo door een wethouder zijn voorbe- reid en voorgekookt, dat een an- der besluit in de collegevergade- ring slechts met grote moeite mo- gelijk is. Hamerstukken die geen hamerstukken hadden mogen zijn. Ook een open deur als 'je moet goed communiceren' is toch niet zo open als je zou verwachten. Een citaat: „Een feit is dat in een aantal gevallen personen, die ge- acht worden beleid tot uitvoering te brengen, niet op de hoogte blij- ken te zijn van het bestaan van bepaalde beleidsuitspraken (waardoor vele wielen opnieuw worden uitgevonden), dan wel beleidsuitspraken negeren. Dit werkt frustrerend naar zowel het bestuur als ook naar de uitvoe ring." Dit geldt ook naar de stad toe. De stadsgesprekken, al enige malen door de gemeente Schie dam georganiseerd, moeten dus gewoon doorgaan. De zelfanalyse geeft verder een zwart beeld van de economische situatie van Schiedam. De werk- gelegenheid stagneert, en een grote groep Schiedammers is langdurig werkloos en laag ge- schoold. Per 1 januari 1999 is het percentage werkzoekenden dat langer dan een jaar staat inge- schreven toegenomen tot 67 pro- cent. En doordat deze mensen minder kunnen uitgeven, komen de winkelcentra onder druk te staan. De situatie wordt verergerd door de instroom van niet-Schie- dammers met een laag inkomen die in Nieuwland relatief goed- koop kunnen wonen. De gemeen te zoekt nu naar 'vestigingsbeper- kende maatregelen' om deze toe- stroom in te dammen, maar de wet biedt hiervoor weinig tot geen mogelijkheden. die werkelijk een andere wen ding aan hun leven willen geven en op een betrouwbare manier op zoek zijn naar een geschikte partner. V* SCHIEDAM - Geen woedende insprekers van het Maasboule- vardfeest, geen roodaanlopende Ruud Pillard (namens de Bran- dersfeesten), geen boze Marlies Dingenouts (Spectrumfestival), geen boze Nieuwlanders (na mens het Nieuwlandfeest). Nee: in tweede instantie leek de soep niet zo heet als ie in eerste instan tie werd opgediend. Resultaat: een weinig enerverende commis- sievergadering Algemene en Economische Zaken waarin de festivalorganisatoren snel gerust konden worden gesteld. Toch was het even schrikken en slikken. In de eerste versie van de Evenementennota werd voorge- steld om Het Maasboulevardfeest en het Nieuwlandfestival voortaan maar geen subsidie te geven uit de evenementenpot. Het zijn festivi- teiten die maar een beperkte lokale uitstraling hebben, zo staat in de nota, en zouden daarom geen sub sidie verdienen. En de Branders- feesten, het Spectrumfestival en het Haven-, Muziek - en molenfes- tival: die zouden in het beste geval slechts recht hebben op een maxi- male subsidie van 35 procent van het totaal benodigde bedrag. Een enorme aderlating. Maar burge meester R. Scheeres begon de ver- gadering door te zeggen dat het geen nota was waar je alleen ja of nee tegen kunt zeggen. Een discus- sienota: alles is nog mogelijk en open. C. A. C Lepidis-Daskalakis (CDA) had over de Evenementen nota de nodige 'bezwaren' en 'aandachtspunten'het is maar hoe je het noemen wilt. Je moet niet al leen kijken naar het toeristische element, zei ze, evenementen zijn ook volksfeesten, dat mag je zeker niet vergeten. Nu ligt het accent te veel op het trekken van toeristen wil je als festival kans maken op gemeentelijke subsidie. En wat te denken van het effect dat een feest als het Maasboulevard en het Nieuwlandfeest heeft op de wijk, de sociale samenhang. Dat wordt nu niet meegewogen bij het al dan niet toekennen van subsidie. Lepi- dis had verder kritiek op het ele ment 'spreiding', dat ook een rol speelt bij het toetsingskader. Dade- lijk is het zo dat het Maasboule- De organisatoren van het Spectrumfestival kunnen opgelucht ademhalen. Foto Roger van der Kraan vardfeest in de winter moet wor den gehouden om toch nog kans op subsidie te krijgen: „En dat zou het einde van zo'n festival zijn." M. Siljee (PvdA) zei het vreemd te vinden dat culturele manifestaties als 'Kunstlint' buiten de nota zijn gevallen. Gelijke monikken, gelij- ke kappen, vond hij. Nog iets: het speciale karakter van het Maas boulevardfeest. Je zou kunnen stel- len dat het Maasboulevardfeest het enige evenement in Schiedam is waarin ook een popfestival is op- genomen. Of je zou moeten vinden dat wat RL4 bij de afgelopen Bran- dersfeesten heeft gepresteerd (vijf keer hetzelfde nummer op het Stadserfplein) een popfestival is. „Ik ben blij met deze heldere noti tie, maar ik wil ook heldere stand- punten zien." Een speerpuntevenement per sei- zoen, zoals in de notitie wordt voorgesteld, dat vindt W. J. van Wijk (WD) 'wat weinig'. Er mag best wel wat meer te beleven zijn in Schiedam voor de Schiedam mers. Ook het maximale subsidie- percentage van 35 procent op de totale kosten van een evenement vindt Van Wijk 'rigide'. Laat het in bepaalde gevallen wat hoger zijn, en soms wat lager: die vrij- heid moet er zijn. En over het Maasboulevardfeest zei hij er 'wat moeite mee te hebben wanneer dit festival buiten de boot zou vallen'. Bekijk de toetsingskaders nog eens, zei hij. Voorlopig is de noti tie een voorzichtige start op weg naar een goed evenementenbeleid, besloot Van Wijk. Y. Haan (SP) zei 'bang voor een- heidsworst te zijn' wanneer er geen wijzigingen in de notitie ko men. Burgemeester Scheeres kon de commissieleden en de afvaardi- ging van de Brandersfeesten en Maasboulevardfeest grotendeels geruststellen. Effecten op de wijk van evenementen als Het Spec trumfestival: „daar moeten we nog eens een keer naar kijken." Over het onderscheid dat gemaakt wordt tussen culturele manifestaties en evenementen als de Brandersfees ten zei Scheeres dat de eersten toch een wat ander publiek trekken. En over de nadruk op het toeristische element: „Het is niet zo gek dat dat gebeurt, het is gewoon het door- trekken van de lijn die we samen hebben afgesproken." Ten slotte: het ene speerpunt per seizoen, in reactie op Van Wijk die vond dat er wel wat meer speerpunten mo gen zijn: „Die speerpunten moeten wel betaald worden." De nota heeft geen invloed op dit begrotingsjaar. De gemeente Schiedam gaat nu met de organisa toren om de tafel zetten om de nota verder aan te passen, en dus liet de afvaardiging van het Maasboule vardfeest het inspreken voor wat het was. Bovendien hadden de commissieleden precies dat ver- woord, wat de afvaardiging ook dwars zat. Wij beschikken over een om- vangrijk bestand van partner- zoekenden uit alle leefdjds- kategorieen, in geheel Zuid- Holland. Kontakten worden gelegd op basis van uw wensen en voor- keuren in onze 14-daagse bemiddefingsrondes, Wilt u meer weten van ons resultaatgerichte partnerkeuze systeem? Vraag dan nu onze gratis infobrochure aan: Een leuk contact Is vaak sneller j gelegd dan men denkt. (tot 20.00 eur) relatie-adviesburo Postbus 1520, 3260 BA Oud-Beijerland Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 SCHIEDAM - Het consultatiebureau organiseert donderdag 25 maart een informatieavond over peutergedrag. Aan de orde komen de wil van een peu- ter, het niet willen luisteren en de koppigheidsfase. Eris ookgelegenheid om ervaringen uit te wisselen. De avond wordt gehouden in het consultatiebu reau aan het Bachplein 588 en begint om 20.00 uur. Deelname kost fl. 2,50. belangstellenden kunnen contact opnemen met de Thuiszorgcentrale, tel. 2467300. SCHIEDAM - In de Hoeksteenkerk (hoek Warande/B ,K. laan) is zondag 28 maart een samenzangavond. Er worden liederen gezongen die in het teken staan van Goede Vrijdag en Pasen. De samenzang begint om 19.30 uur. De toegang en de koffie zijn gratis. SCHIEDAM - In wijkcentrum Nieuwelant is op donderdag 25 maart gele- genheid onder deskundige leiding paasstukjes te maken. Deze activiteit be gint om 20.00 uur. deelnemers betalen fl. 19,50 (inclusief materiaal). Be langstellenden kunnen zich aanmelden bij het wijkcentrum, tel. 4349978. SCHIEDAM - Wijkcentrum Dreesplein start zaterdag 27 maart met Arabi sche les voor mannen en vrouwen. De cursus bestaat uit vijftien lessen van anderhalf uur. Het cursusgeld bedraagt fl. 150,-. De lessen worden gehou den op zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij het wijkcentrum, tel. 4738671. SCHIEDAM - Kluphuis Oost organiseert zondag 28 maart een rommel markt. Particulieren verkopen daar hun eigen spulletjes: kinderkleding, ser- viesgoed, gereedschap, speelgoed. De rommelmarkt begint om 11.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Aad de Ridder is ermee gestopt, maar het Geitenweitje gaat gewoon door. Afgelopen zaterdag vierde de kinderboerderij het eenjarig bestaan van de stichting die waakt over het wel en wee van het Geitenwei- tje. De vlag ging uit. Tien enthousiaste vrijwilligers werken nu keihard om de kinderboerderij te laten voortbestaan. SCHIEDAM - Een tijd lang was Manpower te vinden in het post- kantoor aan de Lange Nieuwstraat. Maar daar groeide het succesvolle uitzendbureau uit zijn jasje. Hoog tijd dus om te zoeken naar een ei gen onderkomen. Een onderko- men dat werd gevonden aan de Rotterdamsedijk 423a. Maandag 15 maart werd voor het eerst in het nieuwe pand gewerkt, de darop- volgende vrijdag werd de nieuwe vestiging van Manpower met een borrel voor uitzendkrachten, inle- ners en collega's op een feestelijke manier officieel geopend. De nieu we vestiging was een mooie aan leiding om meteen de nieuwe huis- stijl van Manpower in te voeren zodat het uitzendbureau niet alleen in een nieuw pand zit maar ook (letterlijk en figuurlijk) in een nieuw jasje, dit keer wel op maat gesneden. Het team van Manpo wer, na de verhuizing uitgebreid, zit de gehele week voor iedereen klaar. PER DAG Grootste sortering thuisfitnessapparatuur Alle bekende TV-items Demonstratieklaar Levering uit voorraad Met garantie Deskundig advies Ook s zondags open Rotterdam, Oostzeediik 310-316, tel. 010-2802626 uitzendbureau ViaWerk is een all-round uitzendbureau, met plaatsingsmogelijkheden voor de meest uiteenlopende soorten uitzendkrachten in tal van bedrijfstakken. Dit betekent dat ViaWerk altijd werk voor je heeft. Of werk voor je vindt. Dat gaat snel en doeltreffend, je zult er versteld van staan.ParttimeTulltime^akantiewerKde keuze is onbeperkt.En er wordt altijd zoveel mogelijk rekening gehouden met jouw eigen wen- sen. ViaWerk uitzendbureau heeft een netwerk van 24 vestigingen in alle belangrijde steden en plaatsen van West en Midden-Nederland. De vestigingen werken nauw met elkaar samen. Zo kun je vaak de volgende dag al aan de slag. Er zijn veel bedrijven die bij ViaWerk banen aanbieden die tot vaste contracten kunnen leiden. Dus via ViaWerk kun je ook aan een vaste baan komen. En er is werk voor iedereen: schoolverlaters, herintreders, bijverdieners, "opstappers" stu- denten, "jobswitchers" enzovoort. Dus ook jij bent van harte welkom bij ViaWerk. Rotterdamsedijk 421 a, Schiedam, tel. 010-4733533

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3