'Dames en heren: deze Hans Rikken is dus geen kinderkunst' Er is weer hoop en toekomst voor herrezen Threnody r CORRECT F0T0 LAATSTE BERGWEG110 ROTTERDAM m GRATIS PARKEREN Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie Theater Schuurkerk Meer dan tienduizend gulden voor Fort Drakensteijn Schiedamse metal band treedt weer op TEL.: 010-4.618.600 SUPER ZOOM COMPACT CAMERA ZOOM COMPACT CAMERA AUT0F0CUS VERREKIJKER DIGITALE F0T0CAMERA Witte poes Berengroep Akoestisch De Correct Balans is ieder jaar in april. Om de inventarisatie te life Elf I bespoedigen wil yyrr|\ Correct de magazijnenzo leeg mogelijk hebben. Daarom kunt u ook in de laatste week van de magazijn verkoop nog profiteren van fantastische aanbiedingen uit de drie Correctpanden tegen groothandelsprijzen. Voor mensen die weten wat ze willen kunnen de magazijn aanbiedingen uit deze advertentie ook direct opgehaald worden in de Correct Koopjeskelder aan de Ceintuurbaan 111 te Rotterdam. MEENEEMPRIJZEN PRIMA ADVIES VOLLEDIGE GARANTIE SAMSUNG CORRECT MAGAZIJNPRIJS J699T- Art.nr. 23288 Cation CORRECT MAGAZIJNPRIJS DONDERDAG 1 APRIL WEGENS INVENTARISATIE GESL0TEN. CORRECT MAGAZIJNPRIJS MINOLTA I jm- Art.nr. 60861 MaasposT Kees Torn Plek zat Dagdromer Kees Torn kan, om ongelukken te voorkomen, maar beter bin- nen blijven. Veilig verschanst in een droomwereld zonder trams en vrachtverkeer. Daar kan hij naar hartelust zijn eigen chaos creeren. Vrij zwevend in een ideeenrijk tussen fantasieen en verlangens. Alleen, nie- mand om die mee te delen. Maar dan vangt hij een beeld op van de wijde wereld en hij is niet meer te houden. Daar is wat te beleven. Nu is het zaak er op uit te trekken, om die wondere werkelijkheid te ontdekken. En alles wat hij tegenkomt en iedereen die hij ontmoet, sleept hij zijn droomwereld in. Plek zat. Kees Torn's verstrooide voorkomen en bijzondere verschij- ning doen niet vermoeden welke talenten hij heeft op het podium. Zijn liedjes zijn ieder voor zich kunststukjes van tekst en compositie, met een Zeer eigen stijl. Donderdag 8 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 27,50/fl. 25,-. Cuby and the Blizzards Van de vele bands die in de jaren zestig werden opgericht, zijn er nog maar weinig over, maar onkruid vergaat niet: Cuby and the Blizzards is na een afwezigheid van 25 jaar weer terug met authentieke bluesmuziek. Le- vende legende Harry 'Cuby' Muskee laat zijn rauwe stem weer klinken en staat garant voor muziek die recht uit het hart komt. Muskee en drtie origi- nele Blizzards vertolken legendarische hits als back Home, Just for fun, Another day another road en Window of my eyes. Dertig jaar na de op- richting van Cuby is de tijd rijp voor een herrijzenis van de formatie. En dat zal u weten. met tomeloze energie veroveren ze de podia. Vrijdag 9 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 35,-/fl. 32,50. Berdien Stenberg en Jan Vayne Fluit en piano maken het concert? Nee, Berdien Stenberg en Jan Vayne doen dat. Breng deze twee grootheden samen en het wordt een ware muzi- kale happening. Een uniek samenspel, een lust voor het oor en zeker de moeite waard om te zien. Zij brengen een repertoire van licht klassieke werken en bewerkingen, waarmee zij beiden bekend zijn geworden. Van- zelfsprekend is er ruimte voor solo's van zowel Berdien als Jan. De tegen- strijdige karakters van beide solisten geven veel verrassende momenten, terwijl juist hun muzikale kwaliteiten het geheel perfect in balans brengen. Het concert levert het publiek meer op dan de som der delen en staat ga rant voor een prachtige avond. Zaterdag 10 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 42,50/fl. 40,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uUr en een uur voor aanvang van de voorstelling. vommil Foo/Mark van de Veerdonk Cabaret Tweeluik Humor uit Nederland en Vlaanderen op een avond: Kommil Foo en Mark van de Veerdonk spelen in dit cabaret tweeluik elk een korte voorstelling. Kommil Foo probeert het publiek ervan te overtuigen dat zij presteren, wat bij Icarus, Michelangelo en Buddy Holly jammelijk is mislukt. bek opgezet, veren aangetrokken, vogelzaad geslikt, peper in de reet... en vlie- gen! Voor de gebroeders Walssehaerts de lucht ingaan gooien ze alle bal last over het publiek heen. pas op voor rondslingerende grappen, maffe ty- pen, scherpe bekken, schorre stemmen, gevleugelde piano's violen, accor- deons, ja zelfs pek en veren. Mark van de Veerdonk doet er in ieder geval niet meer aan mee. Hij heeft zijn kont tegen de krib gegooid. Zwaarte- kracht? Een mooie afspraak. net als slapen of de jaargetijden. Maar moet je er dan ook kritiekloos aan meedoen? Nee, nee en nog eens nee. Maar squasht Van de Veerdonk dan geen maffe en hilarische grappen meer de zaal in? Dat zullen we nog wel eens zien! Vrijdag 9 april, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 31,50. Jeugdmusical Amsterdam Sjakie en de chocoladefabriek Roald Dahl's beroemde boek Sjakie en de chocoladefabriek is door menig kind al meerdere keren verslonden. De doldwaze avonturen van Sjakie en zijn vriendjes in de mysterieuze chocoladefabriek zijn succesvol verfilmd en worden nu ook op het toneel tot leven gebracht. In de wonderbaarlijke fabriek van Willy Wonka wordt het fijnste snoepgoed van de wereld gefa- briceerd. Op een dag schrijft meneer Wonka een wedstrijd uit. Vijf kinde- ren die een reep bemachtigen met een gouden toegangskaart mogen de fa briek binnen en krijgen hun hele leven lang snoep. In de geheimzinnige fabriek beleven de kinderen de gekste avonturen. Jeugdmusical Amster dam maakte van Dahl's verrukkelijke kinderfantasie een levendige voor stelling met veel zang, dans, enkele professionele acteurs en maar liefst vijftig kinderen. Een feestelijke musical voor de hele familie. vanaf zes jaar. Zondag 11 april, aanvang 14.00 uur, toegangfl. 24,-(kinderen fl. 17,50). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Theaterkassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 2467467. Job Schuring Wat nou? Wat nou? is een programma vol schitterrende verhalen en prachtige lied jes. Ontroerend maar niet seniimenteel. Hilarisch maar niet ten koste van. met wat nou? bewijst Job Schuring dat het bestaat: een tot in de puntjes verzorgd komisch cabaretprogramma met ingetogen en ontroerende mo menten. Hij toont zich een meesterverteller, liedjeskunstenaar en grappen- maker inden. Wat nou? is cabaret met een grote C. Schuring dreigde Ne- derlands best bewaarde cabaret-geheim te blijven. iedereen die zijn pro gramma zag was laaiend enthousiast, maar de cabaretier brak nooit door. De recensies waren lovend, maar Schuring bleef een klein publiek trek ken. Die periode is definitief voorbij. Na zijn vorige programma 'Einde- lijk' weet een groter publiek de weg naar het theater te vinden als Schu ring op de planken staat. Het geheim is uitgelekt. Zaterdag 10 april, aanvang 20.30 uur, toegangfl. 20,-. Hans Eijsackers Lunchconcert Oud-Maassluizer Hans Eijsackers won als dertienjarige de Rotterdamse pianodriedaagse en het Edith Steinconcours. In 1991 werd hij winnaar van het Europees Pianoconcours in Luxemburg. Eijsackers behaalde in 1992 het diploma uitvoerend musicus cum laude aan het Sweelinck Conserva- torium in Amsterdam. Naast zijn werkzaamheden als docent aan het Ko- ninklijk Conservatorium in Den Haag treed hij thans veelvuldig op als so- list, begeleider en kamermuziekspeler. Hans Eijsackers maakte toumees naar onder meer Italie, St. Petersburg en Zuidoost Azie. Eijsackers speelt werk van onder meer Rachmaninov en Chopin. Zondag 11 april, aanvang 14.00 uur, toegangfl. 17,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stad- huis, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur), tel. 5931931 en bij de kassa van het theater, op werkdagen van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 5913700. Rotterdams Dagblad TV, kortweg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. Elke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele gebeurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een programma dat steeds wordt geactualiseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurtenissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bellen met 010-4004.285. Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - Wil je wat drin- ken?, vraagt ze terwijl ze zacht- jes door zijn haren woeit. De kunstenaar twijfelt. De vrouw besluit zijn hand te pakken, neemt hem mee naar de bar, en bestelt een chocomelletje. Even later neemt ze hem op schoot. Vlak voordat de kunstveiling be- gint, wordt de kunstenaar een beetje onrustig. Joh, moet je plassen?, vraagt ze. Kan nog wel even. En de kunstenaar loopt ge- dwee met z'n moeder mee naar het toilet. Kinderkunst en Volwassenen- kunst: een verschil, dat lijkt er nau- welijks te zijn. Zo leek het althans afgelopen zondag in 't Paard waar kunst werd geveild voor Fort Dra kensteijn. Een 'Hans Rikken' bracht bijna even veel op als de kleurige waterverfjes van de kin- derkunstenaars. ,,Pleur d'r maar een op", zegt vei- lingmeester Ruut Ramseier tegen Mr. H. Langkruis die gehoorzaam een olieverf van Jeroen Boschma tevoorschijn haalt. „E6n van de topstukken, olie op linnen, kom op." De witte poes (kan ook iets anders zijn), met blauwe achter- grond, wordt afgeslagen voor een bescheiden bedrag van fl. 135,-. Het publiek moet duidelijk nog een beetje warm worden gemaakt. Of zouden het zenuwen zijn? Nogal wat mensen vinden het eng in het openbaar op een kunstwerk te bie- den. Toe maar: even later is al een werk van Wilma Kuil aan de beurt. Ja, ze schijnt in een of ander dorp de trappen te hebben beschilderd, zegt Ruut Ramseier over de be- faamde Vlaardingse Spaanse Trap- pen. Het bloemmotief keert in elk geval terug op het ingeleverde kunstwerkje: „Het is bijna een dekbed, en ook iets voor op de kin- derkamer. Kom op mensen... Ge- schilderd door Wilma Kuil. Een groepje bloemen, van voor en ach- ter beschilderd. Honderdvijftig gulden, daar beneden geboden... Honderdzestig..." Ruut Ramseijer kijkt rond in't Paard naar mogelij- ke bieders. Sommige kunstliefheb- bers doen net alsof ze bieden, of ze kennen de spelregels echt niet: Werk van Tange: ging naar wethouder Groeneweg. Foto Roger van der Kraan „Meneer met dat grijze haar: laat- ste waarschuwing." Het bieden gaat door, gestaag, maar niet al te enthousiast. Tweehonderd gulden: is dat te veel voor een Wilma Kuil? Niemand biedt. „Nou, laat Wil ma dat maar niet horen." De vei- lingmeester wacht even, en zijn tactiek heeft succes. De zeefdruk gaat uiteindelijk voor fl. 230,- naar een vrouw die opgetogen bij de da mes M. en H. van Neutegem haar naam laat noteren. Tijd voor het eerste kinderkunst- werkje. Hoewel werkje: een aantal werken heeft al in het Stedelijk Museum gehangen, en dat kunnen veel Schiedamse en Vlaardingse kunstenaars niet zeggen. Een groepswerk van Vera en Deborah dat voor zeventig gulden de deur uitgaat. Dan de Berengroep, een veelkleurige abstracte voorstelling die opvalt door de beheerste en in- gehouden penseelstreek. Pirn, de eigenaar van 't Paard en alom be kend staand als kunstliefhebber, mag het voor fl. 55,- in zijn zaak hangen. Mr. Langkruis pakt een nieuw kunstwerk. Een naam kan hij niet vinden, ook een kavelnummertje ontbreekt. Tis een Hans Rikken, zegt een vrouw behulpzaam. „De Bloemenkinderen van Marinetti", kondigt de veiligmeester aan. „Van Hans Rikken. Ik wil een bod." Het blijft stil. „Dames en heren, deze Hans Rikken is dus geen Kinderkunst. O wacht, ik had al een bod achter me van vijftig gulden." Het publiek reageert aar- zelend. Pirn maakt van de gelegen- heid gebruik om een cappucci- nootje te maken: „Even herrie ma ken." „Een koffiemachine mag ook meebieden", vindt Ramseier. De bloemenkinderen worden voor fl. 100,- afgeslagen. Ramseier (droog): ,,Ik denk dat we eerst maar even wat kinderkunst gaan veilen, want die lopen veel beter." Zestig gulden brengt het volgende kinderkunstwerk op, geschilderd door Stacey Versteeg. „Wij heb ben in Rotterdam kunstenaars die tegen de zestig lopen en nog Steeds dit soort werk maken. Nee, ik noem geen namen." Vlaardingers waaien met elke wind mee, meent de veilingmees- Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM - De zwarte Threnody-vlag, al jaren hangt hij boven de nooduitgang van het Podium Cafe. Lang was het niet meer dan een herinnering aan vervlogen tijden, toen de Schiedamse metalband nog cd's uitbracht en kris-kras door Eu- ropa toerde. De vlag was net zo- iets als die oude poster van Nero (opgedoekt) die hier aan het pla fond is opgeprikt, of die kapotte gitaar daar. Verleden tijd. Zon- de, was zo'n goede band. Maar Threnody is terug. Springle- vend, zoals de bezoekers van het Podium afgelopen donderdag kon- den merken. „Wij zijn terug na tweeenhalf jaar stilte. Die stilte is niet helemaal waar, maar dat mer ken jullie nog wel", sprak zanger Rene Scholte zelfverzekerd in de microfoon. Eindelijk kan Threnody beginnen aan de uitgestelde promotour van de laatste gelijknamige cd (1997). Het wordt een kort promotourtje - alleen Schiedam wordt voorlopig aangedaan- maar toch. En dan de studio in voor de opnames van hun nieuwe cd. Tot die tijd, aldus de heren in een persbericht, is Threnody weer op voile oorlogs- sterkte en klaar voor het geven van meer concerten. Gewaagd begint Threnody haar eerste optreden sinds tweeeneen- half jaar met een akoestische set. Gewaagd omdat zowat iedereen in het Podium snakt naar het oude vertrouwde Threnodygeweld. „Ja rammen met die hap", schreeuwt iemand vanachter de zaal. Maar Rene Scholte (met Threnodyket- ting) en gitarist Menno Gootjes pakken gewoon een stoel en gaan ontspannen op het podium zitten. Rene in de klassieke gitaarhou- ding, terwijl Menno zijn improvi- saties op de voet volgt. Met z'n Rene Scholte, Henry Mcllveen, Menno Gootjes en Ernst van Ee: zelfverzekerd op het podium. Foto Roger van der Kraan tweeen durven ze het aan hele rus- tige stukken te spelen. Soms hoor je subtiele bluesladders, dan, na' een versnelling, volgt flamengo. Hij heeft er zichtbaar plezier in, Rene, en het lijkt hem niet te deren dat er nogal wat mensen doorheen zitten te ouwehoeren. Hij zit daar op het podium in zijn eigen wereld, samen met Menno. Mooi zijn de spookachtig mooie basmelodieen die Menno in een van de laatste nummer speelt en die steeds terug- keren. De elektrische set wordt geopend met None, het eerste nummer van hun laatste cd. Twee akoorden, vrij bruut. Dan opeens wordt het num mer melodieus, en waarin Menno een mooie langzame solo speelt. Deze song klopt, daar valt niets aan af te dingen. Bassist Henry Mcllveen tovert al na een paar no- ten een glimlach op z'n gezicht. Threnody volgt de volgorde van de cd en slingert This Day de zaal in: „Saying goodbye, leaving be hind!" Vengeance, nog zo'n ijzer- sterke song, volgt. Gitaarge- schraap, drums die invallen: ,,Do you know the path you're on, my friend? No More! 'Till the point where you have gone too far. I draw, the line." Harde woorden, op de voet gevolgd door de gitaar. „Vengeance will be mine, wait and see..." En dan wordt het nummer zo melodieus, fragiel, smartelijken bloedmooi. Een heel mooi contrast met de spijkerharde tekst: „You will fear me." Een klassieker is Dead Man Pro gress. Weer zit de diamant verbor- gen in het hart van de song wan- neer de band vertraagt en drummer Ernst van Ee lekkere triolenroffels slaat en Menno sprankelende gi- taarakkoorden speelt. Meer num- mers volgen: Instinct of Pride, Loss of Dreams. Dan worden de opzwepende akkoorden ingezet van Your Truth. Weer een klassie ker met glijdende akkoorden. Na dit nummer gooit Rene Scholte zijn plectrum over zijn schouder, een beetje bijgelovig is hij wel. Met z'n handen in de zij bekijkt hij het publiek. Tijd voor de toegiften, stuk voor stuk nummers die al eer- der zijn gespeeld. Bij de ingang staat een meisje met een zwart T-shirt. Op de achter- kant de tekst gibt keine Hoff- nung, es gibt keine ZukunffEen tekst die misschien geldt voor de deathmetalscene -waar Threnody nog al eens met tegenzin werd on- dergebracht- maar zeker nie»voor Threnody zelf. ter nadat hij een zeefdruk van Peter Dumas heeft geanalyseerd. Twee Vlaardingse torentjes met twee vlaggen die elk een andere kant op waaien. Wethouder Peter Groene weg, die nogal om de Vlaardingse grapjes moest lachen, besluit te bieden. Zijn tegenstander is Fanny de Graaf, directeur van het Wo- ningbedrijf Schiedam (WBS). „Honderdtachtig gulden geboden door die meneer met die prachtige das. Honderdnegentig..." De Graaf loopt enige momenten later triomfantelijk naar de administra- tie toe: fl. 250,- heeft ze er voor neer moeten tellen. De veiligmeester: „Bram Uil, zelfs in Rotterdam bekend, een van de mensen die Schiedam leuk maken. Pirn, jij bent die ander." Groene weg wint het gevecht met de WBS voor vierhonderd gulden. De ophrengst van de kunstveiling (bijna fl. 11. 000.-), wil Fort Dra kensteijn gebruiken om de speel- tuin, die bedoeld is voor zowel ge- handicapte als niet-gehandicapte kinderen, beter begaanbaar en be kend te maken. Fort Drakensteijn wordt zondag 16 mei officieel ge opend. SSV -transport en -terugspoelen vergroten het bedieningsgemak. In zilver kleur. Afm. 12.4x6.4x4.4 cm. Inclusief fotorolletje en flipalbum, ontwikkelen en afdrukken van de eerste film. Art.nr. SAMSUNG FIN0115S SUPER Z00MC0MPACTCAMERA Voorzienvan38tot115mm zoomlens. Automatische filminleg, 399 van de film. Binnen fotograferen is geen probleem met de ingebouwde automatische flitser met een rode ogen reductielampje. Met een handig wieltje kiestuhetjuiste opnameprogramma. In zwart. CANON PRIMA SUPER 135 38-135MM ZOOM COMPACTCAMERA Niet alleen inzoomen, maar ook de speciale 'S-auto' stand zorgt voor weinig geluid bij door of terugspoelen 499 OLYMPUS OLYMPUS C-900 DIGITALE F0T0CAMERA Voorzien van een 3x zoom objectief. 1699 I Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. I OpdeBergweg 110 kunt u van 17.00 Su.Mm—f0f (8.00 uur zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekten geen telefonische reserveringen ofbestellingen mogelijk. MINOLTA 8X23 AF COMPACT VERREKIJKER METAUT0F0CUS Snelle en nauwkeurige autofocus-kijker die zeer scherp I het onderwerp in beeld brengt. I ALLEENZATERDAG I 3 APRIL VAN 17.00-18.00 UUR 1369^ Art.nr. 11782 OPENINGSTIJDEN: dinsdag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Maandag 5 april 2e Paasdag geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud. 0p het 4.5 cm LCD display kunt u de opname bekijken. Voorzien van video output. Incl. 4 MB kaart, acculader, accu'seneentas.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 25