Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie Theater De Teerstoof Theater Schuurkerk Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam zorgt voor orde en veiligheid I13 Compleet onderhoud bij Autofit Ongeluk Drenkeling Ramp It Woensdag 7 aprit 1999 wx54 Frank Boeijen De pionier van het Nederlandstalige lied, behoeft weinig introductie. Met zijn karakteristieke stemgeluid, melancholieke melodieen enbijzondere teksten creeert hij in de Stadsgehoorzaal een bijzondere sfeer. Frank Boeijen verlegt op elk moment, bij ieder optreden zijn muzikale grenzen. Hij tast de grenzen af van de Nederlandse popmuziek op zoek naar een ei- gen geluid. Hij weet de grootste levensvragen in prachtige, gevoelige en simpele bewoordingen te vangen. Het enorme repertoire dat Frank Boeij en heeft opgebouwd bevat zoveel hits dat een succesvolle avond verze- kerd is. Dinsdag 13 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 42,50. NUHR Kruistocht De mannen van NUHR (Niet Uit Het Raam) gaan op kruistocht. Om het onrecht te bestrijden. En ook het recht. Eigenlijk hebben ze gewoon zin om te vechten. van zwaardgevecht tot kieteldood, van grof geschut tot pijnlijk stil en van botte bijl tot poezie. Vroeger wisten ze nog wel eens van ophouden. Maar daar weigert NUHR zich aan over te geven. Niet al- leen de onderste steen moet boven, ook de plek waar die heeft gelegen wordt uitgegraven. Om volledig toegerust aan de strijd te beginnen is het illustere drietal, in voorbereiding op hun uitputtingsslag, zich aan het trai- nen in wapengekletter, oude vechtsporten, diepe keelklanken en de kunst van het achterbaks overtuigen. Kortom NUHR weet totaal niet waar het over gaat of waar ze mee bezig zijn. En laten ze dat vooral zo houden. Woensdag 14 april, aanvang 20.00 uur., toegangfl. 32,50/fl. 30,-. Flip Heeneman, Simone Rooskens, Guido Jonckers en vele anderen Drie keer twee is zes teveel Wat moet je doen als je beste vriendin vraagt of ze met haar minnaar voor een avondje je appartement mag lenen? Weigeren? Wat moet je doen als er een brief opduikt die voor zoveel verwarring zorgt dat je echtgenoot je van een buitenechtelijke relatie verdenkt? Ontkennen? Wat moet je doen als je merkt dat je binnenhuisarchitect het aanlegt met het dienstmeisje? Ze ontslaan? Wat ga je doen als al die mensen elkaar ontmoeten, omdat ze denken dat ze elkaar niet zullen ontmoeten? dan ga je nadenken en reke- nen, en dan kom je tot de slotsom: drie keer twee is zes teveel! En de meester van de klucht in ruste kan het niet laten: John Lanting tekent voor de regie. Zaterdag 17 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 37,50/fl. 35,-. De Creche Band De naam roept misschien visioenen op van een stelletje kleuters dat zingt over Kortjakje en beren die broodjes smeren. Mis. De Creche Band is een popband die een fraai en swingend luisterconcert voor kinderen speelt. Met een heldere kijk op wat kinderen bezig hodt en aanspreekt. Ze nemen kinderen serieus. Met onderwerpen als dromen over een carriere als pop ster, verlegen op het schoolplein staan omdat je zo saai bent terwijl je zo graag populair zou zijn. Heen en weer reizen tussen papa en mamma om dat ze niet meer bij elkaar zijn of de verschrikkelijke schoolziekte op maandagmorgen. De combinatie van hedendaagse muziek, verstaanbare Nederlandse teksten en de enthousiaste unplugged uitvoringen zorgen voor een swingend geheel. Voor iedereen vanaf zes jaar. Zondag 18 april, aanvang 15.00 uur, toegangfl. 20,-/fl. 17,50 voor kin deren fl. 15,-). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 Paul van Vliet Waar waren we gebleven? Paul van Vliet is sinds vorig seizoen terug in de theaters met een nieuwe one man show. Na zijn schitterende vertolking van professor Higgins in My Fair Lady heeft hij een jaar vrijaf genomen om in alle rust te werken aan deze show. Wat Paul in het theater doet is zo langzamerhand uniek. In zijn programma's wisselen warm menselijke conferencesmet prachtige, vaak ontroerende liedjes elkaar af. Onvergetelijk zijn Paul's typetjes zoals Majoor Kees en Bennie. Daarnaast blijven de vele liedjes die hij schreef, zoals Meisjes van dertien en Veilig achterop ook vandaag dde dag schitte rende luisterliedjes. De nieuwe show Waar waren we gebleven? is het zeer herkenbare verhaal van een man die dicht bij ons staat. Vrijdag 16 en zaterdag 17 april, aanvang 20.15 uur, toegang le rangfl. 51,50/fl. 49,-, 2e rangfl. 46,50/fl. 44,-. Kiki Heessels Blond Blauw De jonge cabaretiere Kiki Heessels heeft met haar vorige programma Liefdeslef bewezen geen eendagsvlieg te zijn. Deze veelzijdige dame zet met groot gemak de meest uiteenlopende typetjes neer, zing als een lijster en speelt uitstekend piano. In Blond Blauw laat Kiki zich van haar beste kant zien: ze struikelt door straten, dendert door deuren en wast de on- schuld van zich af. Ze danst, zingt, speelt, lacht, stampt, Scheldt, bidt, fluistert en flapt har zegje eruit. Een ding weet ze heel zeker: het ergste wat je kan overkomen, is dat iedereen je leuk vindt. jammer voor Kiki want ze is gewoonweg leuk. Vrijdag 16 april, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 23,-. JeugdTheaterWerkplaats Alkmaar Max en Maurits JeugdTheaterWerkplaats Alkmaar maakt prachtige bewerkingen van be- kende boeken en verhalen. Nu brengen ze de voorstelling Max en Maurits naar het gelijknamige boek van Wilhelm Busch. max en Maurits zijn twee deugnieten die het heerlijk vinden volwassenen te pesten. Ze pikken ge- braden kippen, zorgen voor een explosie en stoppen meikevers in het bed- degoed. De twee schelmen moeten wel boeten voor hun streken: 'Kijk eens mulder, hoor eens man, maal die twee tot rataplan! Rikkelrakkel, rik- kelrak! Maalt de molen met gekrak. Hier ziet men hun contour fijngema- len op de vloer!' Een aanstekelijke voorstelling. Vanaf vier jaar. Zondag 18 april, aanvang 14.00 uur, toegan fl. 10,- (kinderen betalen fl. 8,-). Toegangskaarten voor Theater a.d. Schie an Theater de Teerstoof zijn verkrijgbaar bij de Theaterkassa, Stadserfl, van maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 2467467. Hakim Smoesjes Wie o wie vertelt Hakim de grootste smoes? Hakim houdt van smoesjes. Sinterklaas en Zwarte Piet, de Paashaas, de buurman, ja zelfs de koningin; iedereen vertelt wel eens een smoesje. vandaar dat hakim een voorstelling heeft gemaakt voor iedereen die met smoesjes te maken heeft. Een fantas- tisch programma met muziek, theater, dans en... smoesjes. Dat belooft Hakim met de hand op zijn hart. Voor kinderen vanaf vier jaar. Woensdag 14 april, aanvang 14.00 uur, toegangfl. 10,-. Arno van der Heyden fjfWf^erde soloprogramma van Arno van der heyden zien we onder meer ex-gedetineerde Pipo de C. met zijn poeziealbum Dikke Deur Dicht. latente kookhomo Tijmen maakt een vervolg op zijn beroemde en beruch- te groentensoep. Waarschijnlijk wordt het iets met spruitjes. En Arno's moeder doet een boekje open over haar zoon: uit de vlokkentest bleek al dat het een geschift kind zou worden. Natuurlijk is er ook de knusse gezel- ligheid van de radio, mar die loopt steeds van de zender. Zaterdag 17 april, aanvang 20.30 uur, toegangfl. 20,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stad- huis, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur vrijdag tot 16.00 uur), tel. 5931931 en bij de kassa van het theater, op werkdagen van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 5913700. Wij staan voor tweehonderd procent zekerheid' 5 Een containerschip vaart het Beerkanaal in. Foto Roger van der Kraan Door Vincent de Voogd HOEK VAN HOLLAND - Dat Rotterdam de grootste haven ter wereld heeft, is al tientallen jaren het geval. Duizenden schepen (van sleepbootjes tot olietankers van enorme om vang) varen dage- lijks vanaf de Noordzee de Nieu we Waterweg op. Containerover- slag is de voornaamste bron van inkomsten. Maar ook cruisesche- pen en pleziervaartuigen doen Rotterdam aan. In deze chaos moet uiteraard enig orde ge- schept worden en dient er een in stance t e z ij n d ie con t rolee rt of a 1 - les wel volgens de regels verloopt. Het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam staat voor de handha- ving van de orde en veiligheid in het meest bevaren water op deze aardbol. Maaspost ging eens een shift mee in Hoek van Holland, daar waar de Rotterdamse haven eigenlijk al begint. Op het patrouillevaartuig van Ha- vendienst 18 in Hoek van Holland werken deze ochtend en middag vier mensen. Nico is de machinist, Henk de stuurman ('tegenwoordig heet dat heel chic assistent-scheep- vaartmeester'), Ton de matroos en Peter de scheepvaartmeester. Per dag worden er drie schifts gedraaid (van zeven, acht en negen uur). We hebben geluk; vandaag is het zeer rustig op het water. „Maar dat is soms heel anders, hoor", vertelt Henk, rustig achter de radar zittend. Hij heeft het schip op de automati- sche piloot gezet. „Wij werken niet alleen met calamiteiten. Zo begelei- den wij ook nog eens ieder zoge- naamd geulschip, soms tot dertig ki lometer buiten de kust. Grote sche pen, en dan heb ik het vooral over de diepte van het schip, lopen namelijk vast op zandbanken als ze geen ge- bruik maken van een diepe geul tus-j sen Engeland en Nederland." Op de radar, die tot liefst honderdvijftig kilometer de zee op kan kijken om elk vaartuig te lokaliseren, toont hij enthousiast waar de geul loopt. „Soms moet je plotseling vissers of mensen op pleziervaartuigen waar- schuwen", vervolgt Peter. „Die vissers gooien soms bijvoorbeeld plotseling hun netten uit op een mo ment dat een tanker de haven na- dert. Wij hebben hier in Hoek van Holland dan de taak om ze daar weg te halen. Kijk, een tanker besturen is iets anders dan autorijden. Je kunt niet zomaar remmen of uitwijken. Vooral in de zomer heb je mensen die dat niet altijd beseffen. 'Dan zien we je volgende keer wel bij Pe- trus', zeggen we dan. Meestal schrikt men dan toch." Langzaam maar zeker varen we de drukfce Beneluxhaven binnen. Met zoveel schepen en fabrieken zit een ongeluk in een klein hoekje. Over- tredingen van de wet zijn dan ook aan de orde van de dag, zo vertelt machinist Nico. „Onze taak is de or de en veiligheid in een bepaald ge- bied van de Rotterdamse haven te handhaven. Dat houdt simpel ge- zegd in dat wij eigenlijk politie-, brandweer-, ambulance- en haven- personeel tegelijk zijn. Zo hebben de scheepvaartmeester en zij n assis- tent de bevoegdheid van een echte politieman en kunnen zij bij over trading van de wet dus ook bekeu- ringen uitdelen. Daartoe hebben ze de opleiding BOA, Buitengewoon Opsporingsambtenaar, gevolgd. Het meest komen we milieudelicten tegen, bijvoorbeeld illegale lozin- gen bij bepaalde bedrijven." Op het hyper-moderne schip van Havendienst 18 (dertig meter lang, acht meter breed, zeventien meter hoog en drieeneenhalve meter diep) is echter ook zeer veel blusappara- tuur aan boord. Zo staat er een ka- non aan boord dat 52000 liter water per minuut een brand in kan blus- sen. Ook staan er nog pompen die 18000 liter kunnen verwerken. In de machinekamers van het schip staat een 16-cilinder motor, alleen voor het waterkanon. Nico, trots: „Als je schuin spuit, heeft dit kanon een bereik van 180 meter. Er zijn zeescheepjes die kunnen varen op het vermogen dat wij alleen al voor deze pomp nodig hebben. Ik heb weleens gehoord dat er in New York een varende pomp bestaat die ons qua capaciteit kan overteffen, maar ik kan je vertellen dat dit in Eu- ropa vrij uniek is. En we hebben dat ding ook regelmatig nodig. Zo was erlaatst een brand bij EBS. Iedereen aan boord heeft een volwaardige brandweeropleiding. Wij oefenen minimaal een keer per jaar. Op het water zijn niet iedere dag inciden- ten, dus trainen we zo vaak moge- lijk. Ook proberen we zoveel moge- lijk met andere mensen samen te trainen met wie we in de realiteit ook te maken krijgen, zoals dui kers." Wanneer we de achtste petroleum- haven binnenvaren, komt het aspect 'ambulancepersoneel' ter sprake. Peter: „Het komt regelmatig voor dat we een drenkeling uit het water vissen. In de zomer hebben we het bijvoorbeeld erg druk met surfers. Het gebeurt ook vaak zat dat men- sen overboord vallen. In deze tijd van het jaar moet je er dan snel bij zijn. De watertemperatuur is op dit moment een graad of vijf. Ik kan je verzekeren dat je spieren in korte tijd verkrampen. Om de drenkeling op te sporen maken we gebruik van moderne computerapparatuur. Hoewel we ook voo/ dit gedeelte een aparte opleiding hebben ge volgd, blijft het het mindere werk. Zo was er een tijdje geleden een man van de scheepvaartinspectie te water geraakt. En een paar weken daarvoor verdronk een vrouw. We hebben wel vaker een lijk opgevist. Gelukkig kunnen we altijd gebruik maken van een speciaal traumateam als we iets dergelijks meemaken." Het is dus duidelijk dat de vier man nen al het nodige hebben meege- maakt met elkaar. Zij werken altijd met elkaar, met het oog op ervaring. Omdat het ook fysiek gezien zwaar werk is, zijn vrouwen in deze bran- che niet vaak werkzaam. In totaal werken er ongeveer 1100 mensen bij het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam. Het grootste gedeelte vaart echter zelden of nooit. „De meesten zitten gewoon op kantoor en coordineren de zaak'vertelt de ietwat zwijgzame Ton. „Een keer per jaar zie je die mensen slechts. Ik durf gerust te zeggen dat onze baan tot de zwaarste behoort. Zo hebben we ook vaak dienst op feestdagen, of bij voorbeeld op oudejaarsavond. Tijdens de milleniumovergang moet iedereen paraat zijn. Dat vind ik wel jammer; je maakt het toch maar een keer mee. Ik denk dat dat hele milleniumprobleem ook een beetje overtrokken is. Als het hier allemaal al nietmillenium-proof is, dan voorspel ik wereldwijd grote problemen." Iedereen hoopt natuurlijk dat een enorme ramp in de B otlek en het Eu - ropoort-gebied altijd zal uitblijven. Het mag echter geruststellend ge- noemd worden dat het Gemeente lijk Havenbedrijf Rotterdam dusda- nig veel personeel, apparatuur en know-how in huis heeft dat inciden- ten tot een minimum kunnen wor den beperkt. En wanneer er zich iets voordoet, kan op computerscher- men direct de locatie worden afge- lezen. Ook bij dit bedrijf geldt: 'be- ter voorkomen dan genezen.' Som- mige dingen kunnen echter niet voorspeld worden. Zoals een aantal jaren geleden, toen een schip olie morste en de olie vervolgens vlam vatte. „Dan moet je ook een beetje geluk hebben dat niet de hele boel ontploft"zegt Nico. „Geluk d wing je echter af. Ik denk dat we dejuiste mensen hebben. Soms maak je ver schrikkelijke dingen mee. Sommi- gen kunnen het soms zelfs niet meer opbrengen om weer de boot op te gaan en het werk te hervatten. Zover is het met mij persoonlijk gelukkig nog niet. Je moet het ook positief bekijken. Ieder mens dat je kunt redden, iedere brand die je kan blus- sen is ergens goed voor geweest. Daar moet je je soms dan maar aan vasthouden." Het patrouillevaartuig van het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam, op zoek naar drenkelingen, milieu-overtredingen en losgelaten netten. Foto Roger van der Kraan Rotterdams Dagblad TV, kortweg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. Elke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele gebeurtenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een programma dat steeds wordt geactualiseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurtenissen.Stem uw TV dus af op RDTV, uw eigen nieuwskanaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bellen met 010-4004.285. SCHIEDAM - Autofit is een groeiend bedrijf. Waren er tot nu toe zes ves- tigingen in het oosten van het land, nu is ook in Schiedam een vestiging van Autofit te vinden. Autofit is (in tegenstelling tot andere fittingststions) specialist in alle auto-onderhoud. Dus kleine beurt, grote beurt, APK-keu- ringen maar ook het inbouwen van een andere motor of het repareren van een versnellingsbak kan bij Autofit gebeuren. Afgelopen zaterdag werd Autofit Schiedam, gevestigd in de Scholtenstraat, feestelijk geopend. Klantvriendelijkheid staat bij Autofit hoog in het vaandel. Dus is er een schone en grote wachtruimte met zicht op de werkplaats voorzien van te- levisie, video en actuele tijdschriften. Dus is er gratis koffie, staat er een frisdrankautomaat en is er een speelhoek voor de kinderen. Autofit zal, van zeven vestigingen nu, groeien naar dertig vestigingen binnen een aan tal jaar. Daarmee wordt autofit een bedrijf om rekening me te houden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 11