Wol blijvertje in nieuw tijdpe Vrouwentoilet Nederlandse wereldprimeur Inklapbare tuintafel \fo© DP tpSHij LAGERWAARD Imago I/eelmogelijk op hypotheekmarkt #1 GEORGE VAN DIJKE Een mooi huis is gauw ge- vonden, maar is het ook te betalen? Dat vragen veel mensen zich af in deze tijd van stijgende prijzen op de woningmarkt. In de praktijk blijkt er veel te kunnen. Ge- leend geld is goedkoop dank- zij de lage rente en banken zijn bereid ruimhartig met de normen om te gaan. Adverten en? Tel lefc >on OIO -4004463 jubileumkort-ing 2V2-zits tot 1 mei 1999 2795,- Uesian esign Tel: 010-4507466 NIEUWE KEUKEN OF BADKAMER GEKOCHT? WIJ ZORGEN VOOR\? VAKKUNDIGE PLAATSING! jgfl sinds 1983 Tel.(0186) 66 21 23 Droomhuis vaak binnen bereik Vroeger zat er een duidelijk maxi mum aan het bedrag dat mensen konden lenen voor de aankoop van een eigen huis. Driemaal het bruto jaarinkomen, dat was in het alge- meen de vuistregel die werd ge- hanteerd. Nu de rente zo laag is, zijn veel geldverstrekkers bereid van die norm af te wijken. Het is geen probleem om 4,5 maal het bruto jaarinkomen te lenen en soms wordt er zelfs nog meer ver- strekt. Het tijdschrift Money publiceerde onlangs in het eerste nummer van dit jaar (februari '99) een onder- zoek naar de mogelijkheden voor een hypotheek. Het blad stuurde een goedverdienend jong stel op pad, dat bij een groot aantal ban- ken en geldinstellingen ging infor- meren hoeveel er maximaal te le nen was. De uitkomsten overtrof- fen alle verwachtingen. De SNS-bank was zelfs bereid dit stel een hypotheek van 862.000 gulden tegen een rente van 5,6 pro- cent (tien jaar vast) te verstrekken. Het onderpand was een huis in Amstelveen met een vraagprijs van 765.000 gulden. Vermeld moet worden dat het tweetal, Pieter en Doreen, een gezamenlijk inkomen van 148.000 gulden per jaar opgaf (hun beroepen: marketingcoordi- nator en medewerker beursorgani- satie bij een grote uitgever). Ook beschikten ze over 50.000 gulden eigen geld, maar dat wilden ze lie- ver niet aanspreken. Pieter en Doreen wilden niet alleen de aankoop van het huis financie red maar ook de kosten van die aankoop plus een verbouwing van 125.000 gulden. Niet alle banken Far V Het huis van je dromen is vaak bereikbaar. konden of wilden hieraan meewer- ken. De Postbank ging tot 666.000 gulden, de ABN-Amro tot 700.000 gulden en de Rabo noemde 736.000 gulden als maximum. Toch verbaasde het de medewer- kers van Money hoeveel hun goed- verdienende stel loskreeg bij de banken. Volgens berekeningen van de Vereniging Eigen Huis zouden Pieter en Doreen zich na- melijk beter kunnen beperken tot een hypotheek van hooguit 3,5 maal het bruto jaarinkomen: dat Met warme aardetinten gaat Wools of New Zealand het nieuwe millennium in. Het nieuwe millennium komt er aan en velen verwachten dat daar- mee een nieuw tijdperk aanbreekt. Voor wolleverancier Wools of New Zealand staat een ding vast: wat er ook gebeurt, wol zal altijd blijven. De vooraanstaande tapijt- fabrikanten, die kiezen voor deze wol, hebben inmiddels nieuwe kleuren, structuren en dessins ge- presenteerd. Hiermee zijn ze klaar voor het nieuwe tijdperk. Trendy kleuren zijn aqua-tinten (blauw-groen), diepe, warme aar- dekleuren en koele ijspastels. Ook de rustgevende naturellen blijven nog even in het nieqwe millenni um. Althans, in de visie van Wools of New Zealand. Dit merk staat al leen op het etiket als het tapijt is gemaakt van zuivere Nieuw-Zee- landse wol. Deze wol is extra wit, waardoor ook de kleuren extra mooi en sprekend worden. De structuur van tapijt krijgt de laatste jaren steeds meer aandacht. Vloerbedekking met een losse pool oogt bijvoorbeeld heel anders dan tapijt met een gesneden pool. Speels of strak, alleen door de structuur. Een puntje dat de aan dacht verdient bij de definitieve keuze. Ook voor karpetten ziet het merk nog.pen grote toekomst in het nieup we millennium. Vloerkleden kun nen strak geometrisch of weelderig orientaals zijn, maar uitgevoerd in wol hebben ze een ding gemeen: de rijke en luxe-uitstraling. Een kleed brengt een warme sfeer in huis. Een tapijt dat is voorzien van het merk Wools of New Zealand vol- doet aan de strengste kwaliteits- en milieueisen. Slechts een selecte groep producenten mag het merk gebruiken. Meer informatie en de nieuwste trends vindt u in het blad Decor Magazine 1999, verkrijg- baar bij de tapijtspeciaalzaken. Wie nog meer wil weten kan op Internet kijken: www.woolsnz- .com. zou 518.000 gulden zijn. Financie- le planners bleken nog voorzichti- ger, omdat ze de leefstijl van de kopers in de berekening meene- men. Het stel van Money was gewend aan een tamelijk riant leven met twee auto's en dure vakanties; bo- vendien wilden ze na een paar jaar aan kinderen beginnen. Als ze de hoogst aangeboden hypotheek van 837.000 gulden nemen, moeten ze 1300 gulden per maand bezuinigen op hun huidige bestedingspatroon. Willen ze niet bezuinigen, dan kunnen ze hun hypotheek beter be perken tot 333.000 gulden. Het verhaal van het tijdschrift Mo ney leert ons dat er heel veel moge lijk is in de wereld van wonen en hypotheken. Wie het huis van zijn dromen ziet staan, moet niet te snel denken dat het niet bereikbaar is. Stap eens op verschillende hypo- theekadviseurs en banken af en vraag een offerte. Voor de meeste mensen geldt hetzelfde als voor Pieter en Doreen: er kan veel meer dan ze dachten. Een absolute wereldprimeur. Dat kan wel gezegd worden van het speciale vrouwentoilet, dat heel wat opzien baart. Het is ontworpen door een Nederlandse vrouw en vorige week onder grote belang- stelling gepresenteerd op de inter- nationale sanitair- en verwar- mingsbeurs ISH in Frankfurt. Sa- nitairproducent Sphinx Gustavs- berg in Maastricht heeft het vrou wentoilet inmiddels in productie genomen. Het vrouwenurinoir heeft een spe ciale vorm, die het voor vrouwen makkelijk maakt om comfortabel, hygienisch en snel te plassen. Het ontwerp is van Marian Loth, stu dent Industrieel Ontwerpen, die op het idee kwam toen haar vriendin maar even naar een herenurinoir was gegaan omdat er bij de 'da mes' zo'n lange rij stond. Boven- dien wist ze dat de meeste vrou wen openbare toiletten vies vinden en meestal 'hangend boven de pot' plassen. "Die hanghouding is uit- gangspunt geweest bij het ont werp", licht ze toe. Haar ontwerp maakt plassen in die houding mak- kelijker. Loth ontwierp het vrou wentoilet in het kader van haar af- studeren aan de TU Delft en ze noemde het 'Lady P'. Sphinx Sanitair, marktleider in Ne- derland op het gebied van sanitair, zag perspectieven in het ontwerp van Marian Loth. Rob van den Hoogenband, directeur verkoop: "Juist omdat wij marktleider zijn, vinden we ook dat we voorop moeten lopen in de ontwikkeling van nieuwe sanitaire producten. Vandaar dat we Marian een con tract hebben aangeboden en samen met haar de Lady P hebben vervol- maakt tot een totaalconcept". Dat totaalconcept omvat buiten de keramische pot ook een semi- transparante scheidingswand en een servicezuil. Die laatste voor- ziet in toiletpapier, een afvalsys- teem en een jassenhaak met ruimte voor een handtas. Bij elkaar alles voor een vrouwvriendelijk toilet. Sphinx verwacht dat Lady P zal worden toegepast in openbare ge- legenheden, zoals stations, uit- gaanscentra, congres- en winkel- centra en (weg)restaurants. Gemakkelijk voor vrouwen: een vrouwentoilet. De tuintafel Fiorina kan op drie manieren worden gebruikt: helemaal uitgeklapt (boven), half ingeklapt (midden) en helemaal ingeklapt (onder). (Foto: Home Comfort Press). 's Zomers buiten eten is zo af en toe verrukkelijk, maar de rest van de tijd staat die grote tuintafel nogal eens in de weg. Vooral bij mensen die een balkon of een klein tuintje hebben. Fabrikant Grosfillex heeft voor dit pro bleem een oplossing bedacht: de inklapbare kunststof tuintafel. Deze is extra handig, omdat hij naar keuze kleiner of groter gemaakt kan worden. Eigenlijk is hij op drie formaten bruikbaar. Een multifunctioneel meubel dus. Fiorina wordt geleverd in wit, amazone groen of baltic blauw. Het hoogwaardige kunststof is gemakkelijk in onderhoud en kleurecht. De ta- fel is neutraal van vormgeving en kan daarom worden gecombineerd met allerlei tuinstoelen. De prijs valt ook mee: 179 gulden. Voor verkoop- adressen belt u Grosfillex in Uden, telefoon 0413-337474. t verkrijgbaar in 40 kleuren in soepel rundleder als 3-zits, 2 Vj-zits, 2-zits en fauteuil. Touche bestaat 15 jaar. Daarom verdient u een cadeautje. Speci- aal voor dit jubileum werd de Touche Imago ontworpen. Tot 1 mei 1999 is het jubileummodel extra feestelijk geprijsd. Ga daarom meteen naar Lagerwaard Design en geniet nog dit voorjaar van 'Imago'! Kanaalweg 39-53 Capelle a.d. IJssel Lagerwaard Design maakt onder andere gebruik van de woonvormen van Arco, Artifort, Auping, Banz Bord, Van Besouw, Castelijn, Fiam, Christian Fischbacher, Gelderland, Harvink, Hulsta, Interstar, Jab, Jori, Hennie de Jong, Kendix, Walter Knoll, Leolux, Linteloo, Metaform, Montis, New Sity, Parade, Ploegstoffen, Prielform, SDB Design, de Sede, Team by Wellis, Touche, Young International en Wittman. George van Dijke werkt inet eigen monteurs, electriciens loodgieters en tegelzetters Vraag vrijblijvend een prijsopgave

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 27