Sporf flits BERGERAC Zaalvoetballers Hermes DVS naar Groenoord? f MaasposT Popprijs Schiedam Expositie Stedelijk Rijwiel- stalling The Urn lanceert 'SmithfieldBargain'in RoTown Tafeltennisvereniging NO AD viert laatste feestje in Korenbeurs Buy AKAI MaasstaD met Grolsch Party Tap Bedonderd 115-jarige viert bescheiden feestje Tien weken triathiontraining Toerfietsen rondom Rotterdam Leeuwangh snelste 60-jarige SLIJTERIJ WIJNHANDEL SCHIEDAM - Nog anderhal- ve week en dan is de De Ko renbeurs geen tafeltennistem- pel meer. Eerst speelt de ge- lijknamige tafeltennisclub op 10 april de laatste thuiswed- strijd in de vermaarde arena. Een week later is zusterver- eniging NOAD aan de beurt. Daarna sluiten de deuren van het monumentale pand defini- tiefvoorsportbeoefening. De- signmeester Jan des Bouvrie gaat het historische gebouw een nieuwe functie geven. De twee tafeltennisclubs verhui- zen tijdelijk naar twee gymza- len van het ROC Zadkine in de Thomas a Kempisstraat. In 2000 betrekken NOAD en De Korenbeurs het nieuwe on- derkomen in de verbouwde gymnastiekzaal aan de Dr. Kuyperlaan. Vorige week ging de Schiedamse gemeen- teraad akkoord met de ingrij- pende operatie, waarvan de kosten ruim drie miljoen gul den bedragen. Tussenstand per 5/4 Keepersklassement Topscorers Clubklassement WEEKBLADEN t Thuis tappen een Feest reserveer tijdig huur tap 25,- gratis glaswerk gratis thuisbezorging geschikt voor 12,5 Itr, 30 Itr, 50 Itr fusten DE GROOTSTE IN SCHIEDAM VOOR TAPVERHUUR VMZE» Woensdag 7 april 1999 xq53 SCHIEDAM - IMP, Juicy Groove en Count Ziggen- puss strijden vrijdag 9 april am de Popprijs Schiedam. IMP speelt metal met een donker randje, Juicy Groo ve jazzfunk met een knipoog naar The Brand New He avies terwijl Count Ziggen- puss opvalt door haar veel- kleurige liedjes. Aanvang 21.00 uur. A.J. Mharyo, een rockband die vorig jaar de Popprijs won, speelt een avondje la ter. Eigen nummers aange- vuld met enkele covers. De band staat bekend om haar uitvoering van het Deep Purple nummer Child in Ti me en Mountain deep, River high. Rob Boer treedt donderdag 8 april op, blues aangevuld met jazz, rock 'n roll en soul. Hy speelt samen met Fred van linen op bas en Ben Lanser op drums. SCHIEDAM - Binnenkort wordt in het Stedelijk Muse um de derde historische ten- toonstelling geopend. De tentoonstelling 'Snikken en glimlaclyes'belicht de perio- de van de negentiende eeuw en rond de eeuwwisseling. Er wordt een sfeerbeeld ge- geven van de sociale, cultu- rele en economische ontwik- kelingen van de stad op weg naar de moderne tijd. De tentoonstelling kan bekeken worden van 18 april tot en met 9 januari volgend jaar. SCHIEDAM - De Rijwiels- t alii ng Schiedam Centrum is verplaatst naar een locatie onder de Horvathweg (Brandersbrug). De verhui- zing is noodzakelijk vanwe- ge de bouwactiviteiten voor het nieuwe metrostation. De nieuwe locatie van de Rij- wielshop is toegankelijk via het Stationsplein direct te- genover de ingang van het Informatiecentrum Bene- luxlijn. Hier is ook de tijde- lijke hoofdingang van het NS Station. De openingstij- den van de stalling blijven hetzelfde. Het Informatie- nummer van de Beneluxlijn is 010-2088666. 'Ik dacht nog wel dat dat nummer achterhaald was' Door Jalmar Teunissen SCHIEDAM/ROTTERDAM „Verbliiffende Slide-Gitarre und atemberaubenden Stimmkaprio- lenZo, onze Oosterburen we- ten wel hoe ze een aardige band, Nederlands nog wel, de hemel in kunnen schrijven. Dat allemaal in de Duitse Rolling Stone. De aardige band in kwestie heet The Urn, een Schiedams-Rotterdam- se band die aan de vooravond staat van de release van de twee- de cd, Smithfield Bargain. ,J)ie vier Hollander haben ihr ureige- nes Genregeschaffen!" Met verbazing kijkt zanger-gitarist Rini van Willigen naar CNN. We zijn weer driehonderd jaar terug in de tijd, zegt hij. staat op en zet het geluid uit. Vind je niet? Op de ge- lijknamige debuutcd van The Urn had Van Willigen nog een nummer over de Balkan geschreven, People Killing People. Een observatie van een gezellig en knus gezinnetje dat lekker zit te pootjebaden aan de Italiaanse kust. Pa heeft een kuil gegraven terwijl het zoontje de zee in loopt. Moeder smeert zich in met zonnebrandolie: ..Meanwhile not so faraway: people killing people.'Het is edn van de sterkste songs van The Urn. „En ik dacht nog wel dat dat nummer achter haald was, en moet je nu zien. Daar is weinig van achterhaald." Een A-10 stijgt op van Villa Franca, Van Willigen zet het geluid weer even aan. „Ik begrijp er niets van. Nederland is in oorlog, niet te be- vatten." The Urn speelt rock. Rock met een bluesachtergrond waarin een hoofdrol is weggelegd voor Wil- lem van der Wall (slide-gitaar). Rock met vette gitaren, de warme stem van Rini van Willigen en het verzorgde drumspel van Kees van Krugten. De nummers doen soms denken aan Soundgarden, The Black Crowes en Black Sabbath, maar meestal aan The Urn. Platen- maatschappij Silvox (onder meer Skik) zag wat in het Schiedams/ Rotterdamse viertal en bood hun aan platencontract aan. Nu, bijna twee jaar na de realese van de goed ontvangen debuutcd, is de tweede nagenoeg klaar. Zaterdag 10 april start de cd-tour in Rotown. „Wat een bevalling", zegt Van Willigen wanneer hij terugdenkt aan de afgelopen weken. Sessies in de studio van Silvox, de ba- sistracks, terug naar huis, terug naar de studio. Het leukste vond hij SCHIEDAM - De zaal voetbalafde ling van Hermes DVS dreigt uit el- kaar te vallen. Aad Barto, de drij- vende kracht achter het zaalvoetbal binnen Hermes DVS, heeft enige tijd geleden aangekondigd met zijn activiteiten op dit gebied te zullen stoppen. Na twintig jaar zaalvoet bal wil Barto zijn vrije tijd eens op een andere manier gaan invullen. „Het ging me gewoon te veel tijd kosten. Ik was zo'n beetje de hele zondag en maandag aan het bellen om maandagavond een team op de been te kunnen brengen", vertelt Aad Barto over zijn langzaam ge- groeide irritatie. ,,Vroeger had je aan acht mensen genoeg maar nu moet je minimaal tien, elf spelers hebben om alle afzeggingen en blessures te kunnen opvangen." Omdat Barto tot op heden nog nie- mand heeft kunnen vinden die zijn taken binnen Hermes DVS wil overnemen, heeft hij het plan ge- opperd om de Hermes-spelers on der te brengen bij zaalvoetbalclub Groenoord. In dat geval zouden waarschijnlijk twee vliegen in een klap geslagen kunnen worden. De huidige Hermes-zaalvoetballers zouden op die manier hun hobby kunnen blijven uitoefenen en Groenoord zou op die manier ein- delijk het felbegeerde hoofdklas- serschap in de schoot geworpen krijgen. Groenoord-voorzitter Frans van Krugten heeft wel oren naar de deal en verwacht dat ook de KNVB wel te vermurwen is om de extra vrije plaats die Hermes DVS in de hoofdklasse nalaat, aan zijn club te laten toekomen. Hij wijst daarbij op de huidige, naar zijn zeggen 'dikke', tweede plaats die Groenoord in de eerste klasse in- neemt. Rini van Willigen (The Urn): 'Ik begrijp er niets van. Nederland is in oorlog, niet te bevatten.Foto Roger van der Kraan eigenlijk nog wel de reactie van saxofonist Leslie van der Heul die bij het terugluisteren van de tape maar zat te wachten op zijn solo. Waar blijft 'ie nou? Hij had toch het hele nummer meegeblazen? Van Willigen zet de bewuste song op, een rustig en gevoelige num mer. En dan, pas ergens middenin in het nummer, verschijnt de sax- solo om weer zachtjes te verdwij- nen. Op het juiste moment. 'Less is more', in de optiek van Van Willi gen. Smithfield Bargain, de titel van de tweede cd van The Urn, verwijst naar het Londen van de negentien de eeuw. Een tijd waarin mensen nogal eens werden bedonderd op de markt, in Zuid-Londen onder de markthallen van Smithfield. ,,Een Smithfield Bargain houdt een klo- tendeal in", verklaart Van Willi gen met een glimlach. En nee, de titel verwijst niet naar de platen- deal die The Urn heeft gesloten met Silvox, daar mankeert niets aan. Het negentiende eeuwse Lon den fascineert Van Willigen, de tekst verwijst naar de praktijken van Jack the Ripper. Was het een Engelse kroonprins die verant- woordelijk was voor de dood van ettelijke jonge prostituees, of toch die Amerikaanse koopman? Zin- netjes uit een documentaire, uit- spraken van mensen uit die tijd, heeft Van Willigen tot 6dn song- tekst samengesmeed. Een moorde- naar die baarmoeders 'spaarde'. Van Willigen: „Wat kreten van wat die man heeft gedaan. Het was dat een bandlid die documentaire ook heeft gezien, anders had ieder- een in de band gedacht dat ik gek geworden was." Het gevoeligste nummer van de cd is Rend, de openingstrack. Rend was een kunstenaar die Rini van Willigen een jaar of twee had leren kennen. Het klikte. „Ik herkende veel in Rend, hij was ook zo 'be- geistert' in de kunst als ik in de muziek. En toen ging hij opeens liggen en was hij dood. Een man van 48 jaar." Met een homerecording, ook de tj^ tel van de betreffende song, wordt Smithfield Bargain afgesloten. Ge woon Rini van Willigen die thuis een nummer inspeelt. Het typeert de cd: afwisselende nummers en natuurlijk opgenomen. Kijken of die Duiters net zo enthousiast rea- geren op Smithfield Bargain als de vorige cd. The Urn speelt zaterdag 10 april in Rotown. Daar zal voornamelijk werk gespeeld worden van de nieu we cd 'Smithfield Bargaindie is uitgebracht door Silvox. De toe- gangsprijs is een tientje. Aanvang 22.00 uur. VOETBAL - Hermes DVS bestaat 8 april 115 jaar. De Schiedamse omni- vereniging die daarmee behoort tot de tien oudste clubs van Nederland heeft besloten om zaterdag 10 april het jubileum op eenvoudige doch ge- paste manier te vieren. Vanaf 14.30 uur opent de jeugd het bal met een film en een optreden van clown Snabbel. Om 19.00 is het de beurt aan de wat ouderen met een receptie en een aansluitende feestavond. Het feestje wordt opgevrolijkt met optredens van Jack in the Box en een, nog geheim gehouden, andere attractie. TRIATHLON - De Vlaardingse triathlonvereniging Rijnmond stelt spor- ters in staat kennis te maken met de triathlonsport. Ongeacht hun sportieve achtergrond worden deze aspirant-triatleten in tien weken tijd wegwijs ge- maakt in de wereld van de zwem-fiets-loop-combinatie. De clinic die 75 gulden kost, start op 19 april en wordt 26 juni afgesloten met deelname aan de l/8e of l/4e triathlon in Hellevoetsluis. Ge'interesseerden kunnen zich aanmelden bij Sivia Noomen, (010) 591 13 65. TOERFIETSEN - Vier toerfietsclubs uit de Rotterdamse regio slaan jaar- lijks de handen ineen bij het organiseren van een vrije toertocht over 120 kilometer. Deze zogenaamde Omloop van Rotterdam vindt dit jaar plaats op zondag 11 april. De volledig uitgepijlde route voert de fietsers langs de mooiste en groenste delen van Groot Rotterdam.Toerfietsers die de gehele tocht willen rijden dienen van 8.00 tot 9.00 uur te vertrekken. Deelnemers- aan de halve afstand kunnen tot 12.00 uur op de fiets stappen. De stand- plaatsen van tc Voorne Putten in Spijkenisse, tc Barrhopoort in Baren- drecht, tc Zevenhuizen'80 in Zevenhuizen en tc Rijnmond aan de Olym- piaweg in het Schiedamse sportpark Harga, gelden als mogelijke startpun- ten. ATLETIEK - Karel Leewangh heeft tijdens de Oude Maasloop een eerste plaats behaald in de categorie 60+. De Schiedamse lange afstandloper leg- de de halve marathon uit het ZuiderSter-circuit af in 1 uur 21 minuten en 26 seconden. Frans Rietveldpad 2 Schiedam tel. (010) 470 44 61 4. P £3 J-» L>Ji"T 'We gaan met pijn in ons hart weg' Door Norbert Kleinherenbrink „We verlaten de Beurs met pijn in ons hart'bekent Rob Banen, voor- zitter van NOAD (Nooit Ophouden Altijd Doorgaan). „We hebben 45 goede jaren gehad in deze unieke ac- commodatie. De vloer, de verlich- ting, de sfeer, de tafels, alles was van een uitstekende kwaliteit. Alleen de kleed- en doucheruimte waren mis- schien van minder niveau. Maar alle •clubs en spelers uit Nederland kwa- men graag naar Schiedam. Ze von- den het allemaal steeds weer speci- aal om j uist in De Korenbeurs te spe- len. Zo'n complex voor een tafelten nisvereniging vind je nergens in Ne derland." Het bestuur van NOAD gaat optimistisch de tweede halve eeuw in. Foto Roger van der Kraan Op Paaszaterdag vierde NOAD min of meer een afscheidsfeestje in het statige pand in hartje Schiedam. Met ruim honderd belangstellenden hield het bestuur een receptie ter ere van het 50-jarige bestaan. Cees Ma- rijnen en zijn vrouw Hennie waren de eregasten van de geanimeerde bijeenkomst. Zij werden gehuldigd voor het 50-j arige lidmaatschap van NOAD. Het duo was al erelid van de vereniging. Cees Marijnen stond in april 1949 met Jan de Jager aan de wieg van de tafeltennisclub. Hij was tevens de eerste gekozen voorzitter. Hij bleef 25 jaar in functie. Daarna mocht de voormalige speler van het eerste team zich ook erevoorziter van NOAD noemen. Een koninklij- ke onderscheiding ontving Marij nen al na zijn 40-jarige lidmaat schap. „Logisch dat we tijdens onze receptie even hebben stilgestaan bij de grote verdiensten van het echt- paar Marijnen voor de club'geeft Rob Banen aan. ,,Namens de ver eniging hebben we een speciaal wandbord overhandigd. Zonder Cees Marijnen had NOAD waar schijnlijk niet bestaan." De gemeente Schiedam vaardigde onder anderen wethouder Luub Hafkamp, sportdirecteur Jan van Vught en sportraadvoorzitter Frans van Krugten af naar de receptie. Het bestuur van NOAD kreeg de vlag van Schiedam als jubileumcadeau. Namens de Nederlandse tafelten- nisbond (NTTB) voerde Ton Meij- er van de afdeling Holland-West het woord. ,,Het was al met al een ge- zellige en geslaagde bijeenkomst' blikt Banen terug. „Naast de ver- trouwde gezichten van de vaste le- den waren er ook veel oude beken- den, zowel van NOAD zelf als van andere verenigingen uit de omge- ving. Mede daardoor ontstond er na het officiele gedeelte een soort reii- niesfeer. Dat was ook precies de be- doeling." Rob Banen (44) is zelf al ruim dertig jaar lid van NOAD. Hij is bezig aan zijn derde jaar als voorzitter. Daar- voor fungeerde hij 1 jaar als vice- voorzitter. In een ver verleden was Banen tevens lid van de jeugdcom- missie. ,,Door lichamelijke onge- makken speel ik zelf helaas geen competitie meer. Maar aan de club- kampioenschappen en de meer- kampen van NOAD doe ik nog graag mee. Dat gaat dan niet zo fa- natiek." Rob Banen zag de verhuisproble- matiek al ver vantevoren aanko- men. Mede daarom trad hij destijds toe tot het bestuur. „Ik wilde per- soonlijk een steentje bijdragen aan het proces. Dat het allemaal zo lang zou gaan duren, wist ik toen nog niet. Er zijn heel veel gesprekken gevoerd met de gemeente. Het hele traject heeft veel tijd en energie ge- kost. Maar het is niet voor niets ge- weest. De oplossing die nu op tafel ligt, is voor het bestuur acceptabel. Ik heb er alle vertrouwen in dat de leden van beide verenigingen ak koord gaan met onze voorstellen. Op 20 april mag de achterban zich uitspreken over de verhuisplan- Banen zegt nooit getwijfeld te heb ben aan een goede afloop van de in- gewikkelde procedure. ,,We wisten dat we bepaalde rechten hadden. We wisten ook dat de gemeente de ver- plichting had om een goed alterna- tief voor De Korenbeurs aan te dra- gen. Die verplichting is de gemeente ook nagekomen. Natuurlijk zijn er pieken en dalen geweest in het ver- gadercircuit. Maar vooral in het laat ste half jaar zijn er knopen doorge- hakt. In de afgelopen maand is het tot een afgerond voorstel gekomen. Het woord is nu aan de leden." Diverse opties voor NOAD en De Korenbeurs passeerden de revue na- dat Jan des Bouvrie zijn doorslagge- vende entree had gemaakt bij de ge meente Schiedam. „Gewoon blijven in de Beurs was onze ideale oplos sing", glimlacht Banen. „Maar dat was uiteraard niet mogelijk. Toen hebben we lang gedacht dat de Op- standingskerk onze nieuwe onder- komen zou worden. De ambiance in die ruimte zou vrijwel identiek zijn aan de entourage in de Beurs. Helaas vielen de exploitatiekosten veel te hoog uit, alleen al door een forse energierekening. Uiteindelijk kwa- men we met de gemeente in de Dr. Kuyperlaan terecht. Op de tekenin- gen ziet alles er veelbelovend uit. Het nieuwe complex zal de Beurs niet doen vergeten. Maar de sfeer en de accommodatie zal zeker doen denken aan de Beurs. En dat is al heel wat." Voordat beide clubs hun nieuwe on- derkomen kunnen betrekken, moet er nog het nodige gebouwd en gere- noveerd worden. Daardoor staan NOAD en De Korenbeurs voor een overbruggingsjaar in een tijdelijke accommodatie in de Thomas a Kem pisstraat. „We staan absoluut voor een lastige tijd", waarschuwt Ba nen. „Ik heb de leden daarom zater dag tijdens mijn toespraakje opge- roepen positief te blijven en geduld te hebben. We werken allemaal toe naar de definitieve oplossing. Totdat we verhuizen naar de Kuyperlaan moeten we een beetje improviseren. Ik reken op de medewerking van ie- dereen." In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'De tussenstand wordt wekelijks in deze krant gepubli- ceerd. Alle 129 clubs die uitkomen in de hoofd- tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal en gevestigd zijn in het verspreidings- gebied van Maasstad weekbladen doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '98-'99. De club van de minst gepasseerde doelman krijgt van Kinorama een videocamera en -recorder. Oneens met de stand? Bel of schrijf de Maasstad-redac- tie: 010-400.44.91/postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. 12 Tegengoals 1 Strijen 13 Tegengoals 2. Hellevoetsluis (zat), Smitshoek, 's-Gravendeel 19 Tegengoals 5. PFC, HOV, Coal 20 Tegengoals 8. BVCB, Alexan dria'66 (zat) 21 Tegengoals 10. Barendrecht, Oude Maas, OVV 22 Tegengoals 13. HOV, Zwer- vers Capelle, SCO'63, WCR, Hermes/DVS 23 Tegengoals 18. De Zwervers, Neptunus, Sparta Poortugaal, For- tuna Vlaardingen, MSV'71, Zuider- park 24 Tegengoals 25. VVOR, Hei- nenoord, Nieu- wenhoom, Over- maas Speler cijfer gem. 1Kees v. Wonderen 6/8 6,85 Feyenoord 2. Bert Konterman 7/8 6,48 Feyenoord 3. Ellery Cairo 7 6,43 Feyenoord/Excelsior 4. Jean-Paul van Gastel 6/6 6,41 Feyenoord 5. Patrick Paauwe 6/5 6.41 Feyenoord 6. Tininho 6/6 6,38 Feyenoord 7. Damien Hertog 7 6,33 Excelsior 8. Michael v.d. Kruis 5 6,27 Excelsior 9. NicoJalink 6 6.26 Sparta 10. Jean Paul van Bilsen 7 6,25 Dordrecht '90 11Peter van Vossen 5/6 6,22 Feyenoord 12. Paul Bosvelt 6/6 6,19 Feyenoord 13. Julio Cruz 7/7 6.18 Feyenoord 14. Mohammed Allach 7 6,12 Excelsior 15. Michiel Sol 6 6,08 Dordrecht '90 16. Arjan vd Laan 5 6,04 Sparta 17. John Nieuwenburg 6,04 Sparta 18. Daniel Rijaard 6 5,96 Excelsior 19. John Dal Tomasson 6/7 5,96 Feyenoord 20. Kew Jaliens 6/6 5,93 Sparta 1. JurekDudek 6/6 6,96 Feyenoord 2. Roland Jansen 6/6 6,37 Sparta 3. Carlo l'Ami 6 6,31 Excelsior STAD ROTTERDAM VERZEKERINGEN I BEST Bert Konterman had de week van zijn leven. De Feyenoord- verdediger werd door bonds- coach Frank Rijkaard voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands Elftal, speelde een helft mee tegen Argenti na, won met Feyenoord de uitwedstrijd tegen AZ met 2-0 en maandagavond werd hij bij de 1-0 zege op stadsgenoot Sparta ook nog uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Een uitverkiezing tot Speler van de Week ligt dan ook voor de hand. Feit is dat Konterman het presteerde om binnen zes dagen tweeenhalve wedstrijd te spelen; wellicht is dat een nieuw record. De verdediger- steeg in het algemeen klasse- ment overigens fnet stip naar de tweede plaats al is de ach- terstand op koploper en ploeggenoot Kees van Won- deren nog aanzienlijk. Minder goed ging het met Patrick Paauwe, want die zakte door twee matige cijfers van de tweede naar de vijfde plaats. Speler Doelpunten 1. Julio Cruz 14 goals Feyenoord 2. Rick Hoogendorp 14 goal ex-Dordrecht '90 3. Virgil Breetveld 13 goals Exelcior week- gem. cijfer 1. Feyenoord 6,21 6,31 2. Excelsior 6,08 5,97 3. Dordrecht'90 5,91 5,89 4. Sparta 5,54 5,82 RADIO RIJNMOND PREMIUM PILSNER

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 5