15 KOOP =5 VIDEO'S mm Als u de pil een keer vergeet QJ M J3J AciuaaJ (AT BAS VAN DER HE9DEN M VIDEOTIP VAN DE WEEK er lumen Idflt Service DEO MS lZS l Til'a d AFDELINGSCHEF A.G.F. (m/v) en ASSISTENT AFDELINGSCHEF A.G.F. (m/v) Deeerste,de teste met denieuwste films! CEZOND BEKEKEN ju De steid Telefoniste I Receptioniste I Secretaresse Monteurs Installatietechniek APOTHEKERSASSISTENTE KOELEN EN VRIEZEN SERVICE TECHNICUS ADMINISTRATEUR m/v LL 'to Top 10 OPLOSSING M1301 Apotheek van der Laan FULLTIME Anti-Vivisectie Stichting 070-3615915 Deze succesvolle onderneming maakt deel uit van de Samenwerkende Dirk van den Broek Bedrijven b.v. en is met haar 27 vestigingen actief in de regio Croot Rotterdam. Zo vindt u filialen van ons in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Spijkenisse, Hoogvliet, Oud-Beijerland, Barendrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht, Dordrecht, Papendrecht, Alblasserdam, Hardinxveld en Sliedrecht. Wij zijn op zoek naaar enthousiaste mensen voor de functie van: Als afdelingschef bent u verantwoordelijk voor uw afdeling binnen de supermarkt. De afdelingschef A.G.F. is de vers- specialist voor levendige handel. U dient dan ook seizoens- gericht te kunnen presenteren en in te springen op dagelijkse marktontwikkelingen Wij vragen: werkervaring in de AGF is een pre goede sociale vaardigheden organisatie- en improvisatietalent ambitieuze werkinstelling bereidheid tot studeren representatieve uitstraling Wij bieden: ondernemersschap 5-daagse werkweek ruime opleidingsmogelijkheden (zoals AGF vakdiploma) zekerheid in een groeiende branche salaris naar marktwaarde goede secundaire arbeidsvoorwaarden Spreekt bovenstaande functie u aan? Stuur dan onderstaande antwoordstrook in (een postzegel is niet nodig), dan nemen wij zo spoedig mogelijk contact met u op! Aan Bas van der Heijden Supermarkten BV, Antwoordnummer 21 7, 3334 VB Zwijndrecht (een postzegel is niet nodig) Ik ben geinteresseerd in de functie van: O afdelingschef A.G.F. (m/v) Naam: Oassistent afdelingschef A.G.F. (m/v) m/v Adres: Postcode en plaats: Geboorte datum: Telefoon: Woensdag 7 april 1999 tx51 De titelrol in Blade wordt gespeeld Wesley Snipes, die in de film half mens, half vampier is. Hij is zo geworden omdat zijn moeder vlak voor zijn geboorte is gebeten door een vampier. De vampierjager Abraham Whistler, gespeeld door Kris Kristofferson, heeft Blade onder zijn hoede genomen en een serum ontwikkeld dat er voor zorgt dat Blade zich staan- de kan houden in de mensenwereld. Samen binden zij de strijd aan tegen het dreigende gevaar van overheersing van de mensenwereld door vam- piers. Doordat Blade ook het bloed van vampiers in zijn aderen heeft be- schikt hij over bijzondere krachten en die heeft hij heel erg hard nodig want aan alle kanten loert het gevaar. De vampiers zijn namelijk binnen- gedrongen in elke laag van de bevolking en bereiden de overname van de samenleving voor. die tot stand moetkomen door de Blood Tide. In hun pogingen dit te voorkomen komen Blade en Whistler oog in oog te staan met de leider van de vampiers Deacon Frost, een rol van Stephen Dorff. Dit gaat natuurlijk gepaard met veel wapengekletter, waarbij het nodige bloed vloeit, zowel van mensen als van vampiers. Ook Blade en Frost krij- gen de nodige klappen. Een film voor de liefhebbers van het genre. 1 )Godzilla 2)Halloween H20 3)Lethal Weapon 4 4)Species 2 5)Small Soldiers 1 )Ernst, Bobbie en de rest: Avon- turen op vakantie deel 2 is de vier- de band van het populaire duo. Zij beleven zij weer allerlei leuke avonturen en er kan weer veel ge- lachen worden. Ook ontbreken de nodige liedjes niet, dus kunnen de kleintjes weer volop genieten van Ernst en Bobbie. 2)The War File is een documen- taire die maar liefst 240 minuten duurt en die handelt over de speci- ale operaties die nodig waren om de overwinning te behalen in de di verse oorlogen die tot op heden zijn uitgevochten, dus de verzame- laar vaii deze onderwerpen kan zijn collectie met waardevol mate- riaal uitbreiden. 1Blade 2)Black Dog 3) Airspeed 4)Captive I m 5)Digging To China IVi v m m m Als uw arts een geneesmiddel voorschrijft vertrouwt hij of zij er- op dat u het medicijn volgens de aangegeven instructies inneemt, soms een keer, soms zelfs vaker per dag. Nu zijn er geneesmidde- len waarbij het wel heel belangrijk is dat er nauwkeurig geslikt of wordt gedoseerd. E6n van die mid- delen is natuurlijk de anticoncep- tiepil. Elke arts die een gebruikster voor het eerst de pil voorschrijft zal de betreffende vrouw nadruk- kelijk erop wijzen dat ze iedere dag, zoveel mogelijk op hetzelfde tijdstip, een pil moet innemen. Ook de apotheker speelt een belangrijke rol in de informatievoorziening door bij aflevering van de pil ad- viezen aan de vrouw te geven. De pilfabrikanten benadrukken dat ook allemaal in de bijsluiter en in de vaak apart verkrijgbare gebrui- kersinformatie over de pil. Als u namelijk een of meerdere pillen vergeet in te nemen kunt u onge- wenst zwanger worden. Ondanks alle instructies gebeurt het toch re- gelmatig dat er een of meerdere pillen worden vergeten. Menige vrouw die dit ontdekt belt in pa- niek haar arts op om te horen wat ze moet doen. Als ze tijdens werk- tijden de arts belt, zal het geen pro- bleem opleveren om de juiste in structies te krijgen. Maar het zal re- gelmatig voorkomen dat u 's avonds of in het weekend tot die ontdekking komt en dan is het raadplegen van een arts niet meer zo eenvoudig. Om de vrouw die een pil vergeten heeft tegemoet te komen, heeft de fabrikant van Mercilon( een heel praktische star- terskit ontwikkeld. De starterskit sluit aan bij dagelijkse gewoonten, zoals bijvoorbeeld tandenpoetsen. Door het pilgebruik hieraan te kop- pelen wordt een correct pilgebruik bevorderd en de kans verkleind om de pil te vergeten. Tevens zit er een handig informatieboekje in zodat u zelf kunt inschatten of u de dokter al dan niet moet raadplegen. Als het bijvoorbeeld minder dan 12 uur geleden is dat u een pil had moeten innemen dan moet de pil alsnog worden ingenomen en blijft de betrouwbaarheid bestaan en dus hoeft er geen huisarts gebeld te worden. Als u daarentegen langer dan 12 uur geleden dat u de pil had moeten innemen en u was net met de pilstrip begonnen, dan moet u wel een arts raadplegen. Hij of zij zal dan bespreken wat u het beste kunt doen. De te nemen maatrege- len na het vergeten van een of meerdere pillen hangen af van: - Welke anticonceptiepil u gebruikt. -Welke pillen in de strip vergeten zijn. -Of er in de 7 dagen voor het ver geten van de pil gemeenschap heeft plaatsgevonden. -Of in de vorige strip wel alle pil len zijn ingenomen. Het is belangrijk deze informatie bij de hand te hebben; bijvoorbeeld in de vorm van de starterskit van Mercilon. Bij twijfel is het verstan- dig uw arts of apotheker te raad plegen. De pil vergeten kan de bes te overkomen. De liefhebbers van de goede psy- chologische thriller kunnen hun hart ophalen bij Arlington Road. In deze produktie speelt Jeff Bridges de rol van Michael Faraday, een docent geschiedenis die samen met zijn zoontje in een buitenwijk van Washington DC woont en daar op zijn eigen manier aandacht schenkt aan het terrorisme in de Verenigde Staten. Hij doet dit om zo de dood van zijn vrouw te verwerken die, vanwege haar beroep als FBI agen- te, is gestorven bij een inval bij ter- roristen. Het leven lijkt rustig te verlopen totdat een plotselinge ge- beurtenis ervoor zorgt dat Michael en zijn zoontje kennis maken met de familie Lang die zojuist in hun straat is komen wonen.De twee zoontjes worden onafscheidelijke vriendjes maar Michael vindt dat er toch iets vreemds aan de handis want iedere keer betrapt hij Oliver Lang op kleine leugentjes en dat zit hem niet lekker. Michaels vriendin Brooke vindt dat allemaal maar onzin en zegt dat hij zich nor- maal moet gedragen maar Michael laat het er niet bij zitten en gaat op onderzoek om er achter te komen hoe het nu eigenlijk zit met de fa milie Lang en uiteraard stuit hij dan op onverklaarbare zaken. Mil Jeff Bridges wordt op de hielen gezeten in Arlington Road. De wat meer verwende en serieuze kijker kan deze week terecht bij Lolitaeen verfilming van de we- reld-beroemde roman van Nabok ov waarin het allemaal draait om een verboden liefde. Jeremy Irons speelt de rol van Humbert Hum bert, die in zijn jeugd een traumati- sche jeugdliefde heeft meege- maakt en daar op latere leeftijd we- derom mee geconfronteerd wordt als hij in 1947 op weg is naar zijn nieuwe baan als professor in de Franse literatuur.Ineen klein plaatsje in New England in de Ver enigde Staten aangekomen, neemt hij zijn intrek bij de jonge weduwe Charlotte Haze, een rol van Mela- nie Griffith, die denkt dat hij de man van haar dromen is. Maar Hu mbert ontmoet de dochter van Charlotte, Lolita, en is op slag ver- liefd op haar en weet haar tenslotte te verleiden wat tot gevolg heeft dat beiden een zwerftocht begin- nen door Amerika. En als het ver- haal naar zijn einde toegaat, komt Humbert tot de ondekking dat niets is wat het lijkt. HANS REVET pleats 1 de Centrate Biblio theek Rotterdam. Daarnaast geeft de bibliotheek in deze rubriek extra aandacht aan een opvaitend boek bit de eigen collectie; de ieestip. De catalogus van de bibliotheek is te vinden op internet: h ttp:llwww. bibliotheek. rotterdam.nl )OSt SA RAM AGO P. O M A Jose Sara- mago Stad der blinden uit het Portu- gees ver- taald), Amsterdam, Meulen- hoff, 1998. Van de hand van de No- belprijswin- naar voor literatuur 1998 is de tip van deze week de magistrale ro man: Stad der blinden. Het verhaal speelt zich af in een niet nader ge- noemde stad, waar de lezer Lissa- bon in herkent. De stad wordt ge- troffen door een epidemie die blindheid veroorzaakt en tenslotte iedereen, behalve edn treft. Deze laatste, de vrouw van de oogarts wendt echter ook blindheid voor, om haar man te kunnen bij staan wanneer deze, met vele anderen, in quarantaine wordt gestopt. Door haar ogen kijkt de lezer als het wa re mee en ziet de wereld al snel verworden tot een chaos waarin overleven het belangerijkste doel geworden is ten koste van iedere menselijke waardigheid. De blind heid kan gezien worden als een weigering om te zien, maar ook als metafoor voor het niet gebruiken van het verstand. Het boek is in een heel bijzondere stijl geschre- ven. De personen blijven naamloos maar worden aangeduid als 'de eerste blinde' of 'het meisje met de zonnebril'. Het beangstigende van het boek is het verlies van waarden en normen van mensen die onder extreme omstandigheden leven, iets wat men vaak ziet gebeuren in bijvoorbeeld oorlogssituaties of bij natuurrampen. De vraag die de le zer zichzelf dan ook ongetwijfeld stelt tijdens lezing van deze roman is: hoelang zou ik aan mijn princi- pes vasthouden? Hoewel het on- derwerp niet bepaald luchtig is, is het een zeer leesbaar boek, dat door het universele karakter meni ge lezer lang zal bijblijven. 1Ronald Giphart, De voorzitter 2. Rosita Steenbeek, Schimmenrijk 3. John Grisham, het testament 4. Henk ten Berge, Mr. Max Moszkowicz 5. Clark Accord, De koningin van Paramaribo 6. Yvonne Keuls, Mevrouw mijn moeder 7. Patricia Cornwell, Zuiderkruis 8. John Le Carr£, Single single 9. Tonny van der Horst Vroeger is niet voorbij 10. Ooggetuigen van de wereldgeschiedenis HORIZONTAAL: 4 Die regels zijn op de overeenkomst vastgesteld (9); 6 Bakbeest? (12); 8 En nog een bak beest? (10); 9 Hele- maal niet het kleinst in aantal (10); 12 Hoofdzin- nen (10); 14 U mag wel eens afvallen (8); 15 Die maat is niet goed voor planten (5); 18 In een ogenblik egaal (4); 19 Werkwoor- den (9); 20 Hoort bij de slotmuziek (7); 21 Vies, maar niet koud (6). VERTICAAL: 1 Er komt lijn in het aanbod bij het voetballen (13); 2 Bekend maken wat ze stelen (11); 3 Hoor wat ik heb gezegd over de staat van de jazz (9); 5 Om de band met kameraden te verbreken (14); 7 Passend geschonken (7); 10 Kletser op een kar (7); 11 Ontsloot de plaats (6); 13 Open brand (8); 16 Naamgevers komen tot een breuk (7); 17 Ontnamen de meta- len monsters (6). HORIZONTAAL: 1 kruiper; 6 kopstuk; 12 kern; 14 lied; 15 mu; 17 Po; 18 vak; 20 gr; 21 k.p.; 22 mus; 23 toe; 25 rem; 27 wip; 28 er; 29 bestrijden; 32 mi; 33 los; 34 eet; 35 net; 37 manta; 39 stoel; 41 lus; 42 al; 43 nu; 44 mok; 45 gewis; 49 friet; 53 Rijn; 54 bom; 56 ent; 58 TL; 60 schemeren; 63 de; 64 Rob; 65 aar; 66 lab; 67 rug; 68 o.k.; 69 ms; 70 kok; 72 op; 74 Se; 75 kast; 77 duet; 79 miljoen; 80 matroos. VERTIKAAL: 1 kommer; 2 uk; 3 iep; 4 protest; 5 en; 7 OL; 8 pig ment; 9 SER; 10 td; 11 koppig; 13 ka; 16 uur; 18 vete; 19 krijt; 21 kim; 24 os; 26 ed.; 29 bon; 30 rem; 31 neo; 33 laser; 36 temet; 37 mug; 38 aas; 39 suf; 40 lot; 46 wijs; 47 incasso; 48 horn; 50 reebout; 51 Inn; 52 stroom; 54 berk; 55 melk; 57 jegens; 59 lok; 61 ha; 62 ra; 63 dus; 69 Maj.; 71 of; 73 per; 75 kl; 76 te; 77 da; 78 t.o. Winwoord: EUILLETONROMAN Sony heeft een nieuw Shock Controller (een soort joystick) op de markt gebracht voor de Playstation spelcomputer: de Coloured Dual Shock Con troller. Veel nieuwe eigenschappen heeft de nieuwe joystick niet, behalve dan dat deze nu in vier verschillende kleuren wordt uitgebracht. Te kiezen is uit de kleuren groen, blauw, transparent of zwart. Alle oude en veelge- prezen eigenschappen zoals de analoge besturing voor een soepele en vloeiende spelbeleving en de vibrerende functie om de 'power' te beleven zijn gebleven. De nieuwe Controller kost niets meer dan de oude en gaat dus voor fl.69,95 over de toonbank. Q-CAT levert, installeert en onderhoudt coax-, glasvezel en draadloze verbindingen voor centrale antenne inrichtingen, afstandsbediening, video- en datatransmissie en glasvezelverlichtingssystemen. Wij zijn een gezond groeiend bedrijf in een dynamische markt. Er werken bij Q-CAT 22 mensen. Wij zijn op zoek naar een: Een enthousiaste duizendpoot dus die drie dingen tegelijk kan: telefoon opnemen, bezoekers ontvangen en het bedrijfsbureau administratief ondersteunen. Het gaat om een baan van 25 tot 40 uur per week. Ervaring in dit werk en met Word Excel is wenselijk. Wij bieden je een afwisselende, goedbetaalde baan bij een leuk bedrijf met aardige, enthousiaste collega's. Tevens zoeken wij: In bezit van ervaring en/of technische opleiding en rijbewijs B(E). Interesse in e£n van deze functies? Stuur je brief met cv dan meteen, maar in elk geval binnen een week naar het adres hieronder. Van Heekstraat 113125 BN Schiedam Tel (010)415 1811, Fax (010)415 17 15,,E-mail: mail@qcat.nl in Rotterdam-Zuid zoekt versterking van het team in de persoon van een enthousiaste De apotheek ligt in een gezellige drukke volksbuurt en is goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Geboden wordt een afwisselende baan en goede sfeer. Ook als je binnenkort afstudeert word je uitgenodigd te reageren. Voor meer informatie en sollicitatie: mw. H.A. Lobik Bloemfonteinstraat 97 3072 HE Rotterdam (010-) 485 94 80 LIEBHERR is, als specialist in koelen en vriezen, fabrikant van 's werelds grootste programma koel- en vriesapparaten. Natuurlijk loopt LIEBHERR voorop als het gaat om kwaliteit en innovatie. BURAM ELECTRO B.V. importeert en distribueert LIEBHERR koel- en vriesapparaten in Nederland. Bij de hoge kwaliteit die LIEBHERR producten kenmerkt, behoort natuurlijk ook een uitstekende serviceverlening. Binnen haar service- organisatie heeft BURAM ELECTRO B.V. in het rayon Zuid-Holland plaats voor een: Na een gedegen interne opleiding repareert u zelfstandig LIEBHERR koel- en vriesapparaten bij consumenten en professionele gebruikers. U bent in deze functie de verpersoonlijking van het kwaliteitsimago van LIEBHERR. Functie eisen: Gedegen kennis van elektronica en elektrotechniek op MTS-niveau, verkregen door opleiding of ervaring. Aanvuilende koeltechnische opleiding of ervaring met koeltechnische reparaties. In het bezit van rijbewijs B. Enige kennis van Duits en Engels. Ervaring als servicetechnicus strekt tot aanbeveling. Indien u interesse heeft in deze functie nodigen wij u uit uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van een c.v., te richten aan: BURAM ELECTRO B.V. t.a.v. de heer C.G. van Eck Langs de Werf 1-3,1185 XT AMSTELVEEN, tel.020-6454554 Dierproeven, maak er een eind aan. Delft is een van de belangrijkste toeristische steden van Nederland met bezoekers uit de hele wereld. De 13 medewerkers van de stichting VW Delft bieden aan deze toeristen een uitgebreid produc ten- en dienstenpakket. VW Delft zoekt op korte termijn een fulltime die een spilfunctie in het bedrijf vervult en recht- streeks rapporteert aan de directeur. Taken: - verzorgen van de geautomatiseerde boekhouding en de salarisadministratie; - voorbereiden van de begroting en opstellen van de winst- en verliesrekening en balans; - vervaardigen van financiele analyses en over- zichten; - uitvoeren van diverse andere financieel-admini- stratieve werkzaamheden. Functie-eisen: - MBO-diploma; - ervaring met genoemde taken; - zelfstandig kunnen werken. Het salaris is volgens landelijke VW-richtlijnen. Een functiebeschrijving is beschikbaar. Uw sollicitatiebrief met curriculum vitae stuurt u binnen 14 dagen aan: de directeur de heer drs. J.S. Stokvis, Markt 83/85, 2611 GS Delft. Voor telefonische informatie kunt u contact opnemen met Arina Zoun, telefoon (015) 2840 840. 5

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 6