Megane-familie: succesvolle mix Stoer en chic tegelijk Zomerse Volvo in aantocht m MaasstaD SPECIFICATIES: I K®®1? Saab 9-5 2.0t Estate Suzuki Grand Vitara Metal Top Nieuwe D&W Gids! A6 met V8 Citroen auto van de eeuw? Win een Focus! Honda's recept voor rijplezier In de jaren zeventig hadden de Zweden een 95 Estate, die opviel door zijn bolle neus en de scherp afgesneden achter- kant. In die jaren was dit mo del een opvaller en een ge- liefde auto bij mensen die eens wat anders wilden rij- den. Nu lijkt de geschiedenis zich te herhalen. PROFILE BIJZONDERHEDEN UITRUSTING >111111 Stroop de mouwen maar op. De stoere Metal Top 2.0 gaat voor niets of niemand opzij. Het is de korte versie van de Suzuki Grand Vitara. Daar door oogt hij breed en ge- drongen. De afgeronde hoe- ken geven hem tegelijk een sportief en modern voorko- men. Dus ook in alledaags gebruik valt met deze 4x4- auto keurig mee voor de dag te komen. NAAR KWALITEITS OCCASION? Stadtext Prijs Extatisch genieten De 9-5 Estate on- derscheidt zich eveneens van de massa. Met name de ach- terzijde, waarbij het lijkt alsof zij- ruiten met de bolle achter- ruit een ge- heel vormen, maakt deze Saab anders dan een gemid- delde stationwagen. Vooral het voortreffelijke rijge- drag brengt je in extase. Dat is apart, want doorgaans komen men- sen bij een stationwagen uit, als ze voor werk, gezin of hobby ruimte zoeken. Aangezien de Nederlander in de vrije tijd steeds meer activi- teiten ontplooit, neemt de behoefte aan dit type auto toe en dan is het wel zo lekker als er op rijkwalitei- ten niet hoeft te worden ingele- verd. De 9-5 Estate oogt niet alleen spor- tief, hij is het ook. De mes- thuis, waarbij er aan ruimte geen gebrek is. Bij neergeklapte achter- bank biedt hij maar liefst 1.490 li ter bagagecapaciteit. Heel handig is de uitschuifbare bodemplaat achterin, waardoor ge- voorover in het laadruim te buk- ken. Dat spaart de rug. Saab heeft inmiddels een stevige reputatie opgebouwd met turbo- motoren. Terecht, want ze zijn verrassend krachtig scherpe weglig- ging, de verrassend comfortabele vering en de stabiliteit (zelfs bij stevige zijwind) maken van deze Saab een gewaardeerde reisge- noot. Je voelt je zogezegd snel biedt veel kracht bij lage toeren. In combinatie met de als extra lever- bare automatische transmissie ont- staat een heel elastische aandrij- ving die zonder schokken of stoten tot een forse versnelling in staat is. De cockpitachtige uitdossing van het dashboard streelt het ego van de bestuurder. Die voert het com mando. Daarover bestaat geen misverstand. Maar de passagiers hebben het eveneens goed. Dat blijkt uit de gescheiden tempera- tuurregeling voorin. De veiligheid is top, zoals te verwachten valt bij Saab. Twee airbags voorin en zij- airbags zijn standaard. Ook heeft de Estate de unieke nek- letsel voorkomende SAHR systeem in de stoelen. Bij een klap van achteren kantelt ji^ de hoofdsteun naar voren en schiet iets omhoog om het hoofd actief op te V vangen. Daarnaast is de achterbankvergrendeling heel solide gemaakt om de kracht van een naar voren schuivende lading bij een botsing te weerstaan. Overigens levert EXCELSIOR BANDEN Handig is de uitschuifbare vloer om makkelijk zware spullen in en uit te laden. wichtige of onhandige voorwerpen met groot gemak in en uit de auto zijn te ha- len. Je hoeft daardoor niet ver Dankzij de lage druk turbo presteert de 2,0 liter motor in de 9- 5 Estate wonderbaarlijk goed. Hij Saab tal- rijke accessoires om baga- ge wrikvast aan speciale rails vast te zetten. Daar is over nagedacht, net zoals over meer dingen in deze auto. Motortype: Viercilinder met zestienkleppen en lage druk turbo Cilinderinhoud: 1.985 cm3 Vermogen: 110 k.W/150 pk bij 5.500 t.p.m. Max. koppel: 215 Nm bij 2.500 t.p.m. Acceleratie: 11,6 sec. van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 210 km/uur. Gem. verbruik: 10,5 ltr/100 km. Prijs: de 9-5 Estate 2.0t is er vanaf f 99.450,-- Verstelbaar stuur Centrale portiervergrendeling Getint glas Abs Airbags en zij-airbags Cruise control Elektrisch bedienbare portierruiten Elektrisch bedienbare buitenspiegels Lichtmetalen velgen Stuurbekrachtiging iiiiiiiiai De Grand Vitara Metal Top 2.0 is stoer en chic tegelijk. Renault heeft haar succesvolle Me- gane-gamma onder handen geno- men. Of dat nodig was of niet, feit blijft dat inmiddels vier jaar gele- den de eerste Megane het levens- licht zag. Inmiddels is er een com plete familie: een Megane hatch back, coupe, sedan, Scenic en ca- brio. Vanaf eind maart staat ook een Break in de showroom, die op- valt door zijn van de rest afwijken- de gezicht. Nu ondergaan de ande- re modellen hetzelfde verjongings- kuurtje. De nieuwe Megane valt te herken- nen aan: 1. de voorzijde: de motor- kap is boiler met aan beide kanten een gebogen lijn, 2. de grille: de nieuwe heeft een chromen randje en de coupe heeft zelfs een honing- raatgrille, 3. de achterlichten: deze zijn nu kristalvormig en bij de cou pe zijn de lichten gevat in roodge- kleurd glas, voorheen was dit zwart, 4. de velgen: nieuw ont- werp, en nummer 5 zijn tot slot de bumpers: vanaf het instapmodel zijn deze in de carrosseriekleur meegespoten. Innerlijk is er ook het een en het 100 Pagina's boordevol auto- accessoires! Nu bij Excelsior te koop. Excelsior is het modernste automotive center van NL! Profile Tyrecenter Excelsior Driemanssteeweg 25 - Rotterdam, langs de snelweg A15, Ind. terr. Charlois Tel. Ol O -4933 4 33 De Audi A6 is voor het eerst ook met een V8-motor leverbaar. Voor 163.500,- kan de koper van een A6 4.2 quattro zich trakteren op 300 pk en 400 Nm koppel. Met zijn aluminium onderstel beweegt de zwaargewicht (1.705 kilogram) zich uiterst lichtvoetig. De Avant- versie krijgt daarnaast ook nog luchtvering op de achteras. Deze past zich aan de belading van de wagen aan. De Avant staat voor 170.000,- in de prijslijst. De A6 met 3,7-liter V8 volgt in de herfst. Prijzen daarvan zijn nog niet be- kend. De lijst van kanshebbers op de titel 'Car of the Century', de verkiezing van de belangrijkste auto van de eeuw, is flink uitgedund. De jury heeft samen met het publiek (dat ook mag stemmen) uit de honderd kandidaten de top 26 samenge- steld. Het had eigenlijk een top 25 moeten worden, maar door een ge- lijkspel tussen twee auto's is het er eentje meer geworden. Natuurlijk zitten alle grote kanshebbers er nog in, zoals de Volkswagen Ke- ver, de T-Ford en de Porsche 911. Sommige merken staan met twee modellen genoteerd en een merk, Citroen, heeft drie types in de top 26 te laten noteren. Het gaat om de Traction Avant (de bekende voor- wielaangedreven gangsterauto), de DS 19 en natuurlijk de Eend. Het drietal onderstreept hoeveel char- me en charisma het Franse merk heeft. VOOR KWALITEITS OCCASIONS KIJK JE NATUURLIJK Stadtext paa. 666 De vernieuwde Megane coupe onderscheidt zich van z'n voorganger door onder andere de honingraatvormige grille. ander veranderd. Met name de vei ligheid is op een nog hoger plan gebracht, met standaard(l) zij-air bags voor hoofd/borstkas in alle Meganes. Overigens ligt het uit- rustingsniveau van de Megane al De Vitara van Suzuki is in de ruige wereld van terreinauto's eigenlijk altijd al een beetje een buitenbeen- tje geweest. De vormgeving was van meet af aan speelser en vlotter dan de doorsnee hoekige 4x4. In feite heeft Suzuki al in de jaren tachtig met dit model de trend ge- zet voor een hele generatie sportie- ver gelijnde terreinauto's. Die bijzondere mix van ruigte en verfijning tekent zich andermaal af bij deze Grand Vitara Metal Top, die met een viercilinder 2,0 liter motor van 128 pk wordt geleverd. Een bult vermogen, waarmee deze auto niet alleen in zwaar terrein de plaggen uit de grond kan trekken. Maar waarmee hij ook op straat en de snelweg menig snelle gezinsau- to als het moet het nakijken geeft. 01 SMLStE IV£G NMH tXN HWALmilS OCCASION Gemak staat voorop. Dat uit zich in een prettige bediening. De hand- geschakelde vijfbak laat zich soe- pel schakelen. Onder normale om- standigheden zijn de achterwielen aangedreven. Wordt het zwaar, zo als in het terrein of op besneeuwde wegen, dan kan met en aparte hen- del de vierwielaandrijving worden ingeschakeld. Dat gaat rijdend bij snelheden tot honderd kilometer per uur. Is extreme kracht vereist dan even stoppen en de bewuste hendel in de 4x4 lage gearing (4L) zetten. Voor een dergelijke robuust ge- bouwde auto is de vering opmer- kelijk comfortabel. De volgens een multi-link principe opgehangen achteras en de schroefveren rand om dragen hieraan bij. Comfort blijkt ook uit zaken als stuurbe krachtiging, elektrisch te bedienen zijruiten en buitenspiegels en cen trale deurvergrendeling. Tevens heeft de Suzuki veiligheidsverho- gende zaken als abs en twee groot formaat airbags voorin. Ook gor- delspanners en balken in de deuren zijn aan boord, waarmee deze 4x4 wat veiligheid betreft aan de top staat in zijn klasse. Aan zicht rond ontbreekt het niet. De grote buitenspiegels dragen daaraan bij en het laag geplaatste reservewiel. Het zit niet in de weg als je door de binnenspiegel loert of achterom kijkt. Suzuki heeft zelfs een hapje in de bumper ge- vormd om het wiel zo laag moge- lijk te krijgen. Dat getuigt van er- varing in de ontwikkeling van 4x4 auto's. De prijs bedraagt 39.995 gulden. Als optie is er nog een automati sche viertraps transmissie lever baar. Dan komt de Grand Vitara Metal Top 2.0 op 43.350 gulden. Voor het eerst in veertig jaar pre- senteert Volvo weer een open auto: de Volvo C70 Convertible. Voor de zomer aanbreekt, is hij in Ne- derland. Echt nieuw valt hij echter niet te noemen, want al in '97 be- leefde deze zonnige Zweed zijn premiere tijdens de Detroit Auto Show in de Verenigde Staten. De Amerikanen smaken dan ook reeds sinds vorig jaar het genoegen de C70 Convertible te kunnen ko- pen. Om de simpele reden dat ca- brio's in dit werelddeel en dan met name in California heel populair zijn. Hoe kan dat ook anders met een klimaat waar negentig procent van het jaar de zon schijnt en in een land waar autorijden meer dan vijftig procent goedkoper is dan bij ons. Plezier en genieten gelden voor el- ke cabrio. Maar Volvo is het aan zijn imago verplicht ook veiligheid voorop te stellen. Een koprol vormt immers de grootste bedrei- ging bij een auto zonder een be- scherming biedend vast dak. De Zweden hebben dat opgelost door de raamstijlen voor extra sterk te maken. Bovendien schieten in een fractie van een seconde twee rol- beugels aan de achterzijde om hoog. Dit systeem heet ROPS, een afkorting van Roll Over Protection System. Een druk op een knop volstaat om de kap te openen of te sluiten. Zelfs ontgrendelen of vergrende- len van het dak aan de rand van de voorruit gaat automatisch. Hand- werk komt er niet aan te pas. Heel bijzonder is het als extra leverbare Dolby Surround ProLogic audio- systeem. Dat staat borg voor een verfijnde weergave en een 'zaal' effect, voor zover dat tenminste mogelijk is een auto zonder dak. De motor van de C70 Convertible meet 2,5 liter inhoud en levert dankzij een lage druk turbo 193 pk. Hiermee trekt hij een sprintje van nul naar honderd kilometer per uur in 8,5 seconden. De prijs van deze zomerse Volvo bedraagt 119.750 gulden. hoog; vanaf het volumemodel (RXE) zijn abs, twee airbags en airco standaard. Renault heeft ook alle motoren uit het Megane-gamma vernieuwd, ze leveren meer prestaties en gebrui- ken daarvoor minder brandstof. Geheel nieuw zijn de 1.4 16V, de 1.6 16V en de 2.0 16V IDE benzi- nemotor met directe injectie. Deze laatste is (nu nog) alleen leverbaar op de Megane coupe en cabrio. De prestaties van deze nieuwe 2.0 16V IDE zijn heel behoorlijk. We reden met de coupe en de cabrio op het Spaanse eiland Mallorca. De motor bleek in beide versies ver rassend veel pit te tonen. Hij is een stuk soepeler en feller dan z'n voorganger (de 'gewone' 2.0 16V) en bovendien is het brandstofver- bruik verminderd met zo'n zestien procent. Renault liet overigens weten nog lang niet te zijn 'uit-gerestyled'. Ingewijden bij het Franse merk wisten te melden dat voor het ein- de van dit jaar de Megane Scenic flink onder handen wordt geno- men. Dit model zou binnen de Me gane-familie een aparte plek inne- men en zich ook in haar eigen tem po gaan ontwikkelen. Ook de Safrane wordt volgend jaar van een nieuw uiterlijk voorzien. De nieuwe Safrane zal dan op hetzelf de platform als de nieuwe Renault Espace worden gebouwd. Ford heeft de verkiezing 'Rijder van het Jaar' in het leven geroepen. De winnaar wordt beloond met een Focus. De Rijder en Auto van het Jaar vormen op deze manier een mooi stel. Kandidaten dienen vijf vragen te beantwoorden en een proefrit te maken in een Focus. Na deze eerste test volgen nog vijf rondes voordat de uiteindelijke winnaar bekend is. Een daarvan is een 24 uurs zuinigheidsrit die na tuurlijk met een Focus wordt ver- reden. De kans op de auto is uiterst gering, maar om mensen toch de showroom in te krijgen is gezorgd voor nog vele andere spectaculaire prijzen. In September wordt de winnaar bekend gemaakt. weekbladen Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Dak open en genieten maar in deze Volvo voor zon, zee en strandboulevard. OCCASIONS iff shftsir .wr. '-iir/ fin twtimri. mr&sm* Stadtext Sinds Geneve is Honda's prachtige S2000 definitief. Een open sport- wagen, die volgens Honda ontwor- pen is voor maar een doel: rijple zier. Met de reputatie van Honda in het achterhoofd en de harde cijfers (zoals 240 pk) is er weinig reden om daaraan te twijfclen. De motor haalt al die pk's uit een inhoud van slechts twee liter, waarmee het ag- gregaat een specifiek vermogen van 120 pk per liter levert! Onge- kend veel, misschien wel het mees- te dat een in serie geproduceerde motor zonder turbo ooit gehaald heeft. Daarmee onderstreept Hon da haar naam als technisch toon- aangevend merk weer eens op overtuigende wijze. We moeten nog even op de S2000 wachten, want de Japanners krijgen 'm als eerste beschikbaar. Daarna stormt de S2000 richting Noord-Amerika, Europa en Azie.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 17