1 Dertien vrouwen, dertien culturen, een groot feest! IMP wint derde edite van Popprijs Schiedam CORRECT FOTO m BERGWEG 110 ROTTERDAM li Stadsgehoorzaal Theater a.d. Schie Theater de Teerstoof Theater Schuurkerk xm.- iku m Female Factory in Theater a.d. Schie Finale Popprijs Schiedam M w?/11 TEL.: 010-4.618.600 PL m KOM LANGS EN NEEM GRATIS MEE Canon COMPACT Z00MCAMERA jmr- Nikon SPIEGELREFLEX CAMERA S0UDE MINI VERREKIJKER ZOOM COMPACT CAMERA .m- Art.nr. 54633 Volksverhuizing Publieksvriendelijk Correct inventariseert ieder jaar in april. De magazijnen van Correct worden dan opgeruimd en extra goed schoongemaakt. Honderden Balans- koopjes komen te voorschijn. Kom gezellig winkelen bij Correct Consumer en Business Electronics op de Bergweg 110 en de Ceintuurbaan 111-125 te Rotterdam en grijp uw kans tijdens de Correct Balans. Er zit altijd wel wat voor u bij. I" HI 11 i De Correct Balans Koopjes krant boordevol aanbiedingen. CORRECTBALANSPRUS CORRECT BALANSPRUS CORRECTBALANSPRUS MINOLTA CORRECTBALANSPRUS Arthur Umbgrove Twee straten verder In zijn voorstelling confronteert Arthur Umbgrove op een tragi-komische manier, door het dagelijks leven te voorzien van diepere betekenissen. Hij heeft het vermogen naar buiten te brengen wat anderen liever in de kelders van hun ziel verborgen houden. Ergernissen, verwachtingen, keuzes, vriendschappen, liefdes; het dagelijks leven is een grote zoektocht naar geluk. ,,Maar waar ik ook zoek, het is steeds of ik iets mis, of het leven niet hier, maar twee straten verder is." Arthur umbgrove is begonnen als stand-up comedian bij de Comedy Train, maar maakt nu solovoorstellin- gen. Het is een muzikaal, poetisch en persoonlijk geengageerd program- ma, waarbij hij op piano begeleid wordt door Alberto Klein Goldewijk. Woensdag 21 april, aanvang 20.00 uur, toegangfl. 25, -/fl. 22,50. Lenette van Dongen Jagadamba Lenette van Dongen. Foto Annaieen Louwes Als je zo eenzaam bent dat zelfs de muren niet meer op je af willen ko- men... Als je bent vast geraakt door het mobiele bellen... Als je netwerk zo strak om de strtot zit dat je geen adem meer kunt halen... Als je je helemaal leeg gekocht hebt en dan toch nog machteloos moet toe zien hoe jouw tot aan het chromen broodrooster geperfectioneerde 'lifestyle-concept' al- weerdoor de genadeloze trendsetters wordt ingehaald... Dan kan het je al- lemaal wel eens te veel worden... Dan zou je je willen verzuipen in je wa- terbed... Ga dan op zoek naar 'Jagadamba' Vrijdag 23 en zaterdag 24 april, aanvang 20 uur, toegangfl. 35,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Mini Maxi Split Een show van Mini Maxi is altijd een onvergetelijke theaterbelevenis. na een jarenlange tournee met het programma Scherzo zijn Karel de Rooij en Peter de Jong nu op pad met een nieuw programma. Split. Er is dit keer ook een belangrijke rol weggelegd voor Marie-Jose Joore. Zij zal als eer- ste vrouw letterlijk en figuurlijk tussen beide heren komen te staan. De ro de draad van het verhaal in Split is de schok die een jonge, ambitieuze cir- cusvrouw teweegbrengt, wanneer ze zich binnendringt in het leven van twee doorgewinterde variete-artiesten. De wereld van beide heren wordt totaal op zijn kop gezet. Vanaf de openingsact als triest artiestenduo tot het slotnummer met twee sumo-worstelaars zetten Mini Maxi een show neer waar je U tegen zegt. Met hun vakmanschap, ongeevenaarde humor, speelplezier en muzikaal vernuft staan zij garant voor een fantastische avond. Woensdag 21, donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 april, aanvang 20.15 uur, toegang le rangfl. 59,-, 2e rangfl. 54,-. He? ,Volk In Dothan In de dubbeltragedie In Dothan waagt Het Volk zich aan een klassieker van Vondel, Joseph in Dothan. Uiteraard doen de drie heren dat op een ge- heel eigen, droogkomische wijze. Joseph, zestien jaar oud en het op een na jongste kind, heeft bij zijn vader een strepje voor. Daarnaast heeft de pu- ber het behoorlijk hoog in zijn bol. dat stuit bij zijn oudere broers tegen de borst en zij besluiten het kereltje een lesje te leren. In de voorstelling In Dothan zien we drie leraren die Vondel's meesterwerk repeteren voor het schooltoneel. Drie lusteloze mannen willen. in een plooirokje gestoken en met een theedoek op het hoofd, hun leerlingen de geneugten van Vondel bijbrengen. Langzaamaan wordt duidelijk, dat de ooit zo hechte samen- werking tussen de dire welwillende liefhebbers haarscheurtjes begint te vertonen. Nog nooit is Vondel zo leuk geweest als in deze versie van Het Volk boordvol zwarte humor. Vrijdag 23 april, aanvang 20.15 uur, toegang fl. 25,50. Trio Hasjee Trio Hasjee is absoluut een begrip in Rotterdam en wijde omtrek. Cor Vett op de thekistbas, Nico Tinus Antoinette van Ansum op gitaar en Johnny Bordeel op saxofoon zullen niet rusten voordat iedereen uit voile borst meezingt. Cor is de gangmaker, de gastheer van de avond. Nico heeft zich in spencer en te strakke broek gestoken en is goed voor de gevoelige noot. En Johnny? Johnny knipoogt, schalkt, verleidt en is in zijn glimblouse de enige echte macho van de avond. Volgens een onmiskenbaar Rotterdams recept brengen zij een Nederlandstalig repertoire van sappige smartlappen tot hartige meezingers. De nummers zijn herkenbaar, soms ontroerend, meestal knettergek, maar veelal swingend en om mee te zingen. Drie bui- tengewoon muzikale jongens zorgen voor een uitermate gezellige avond. Zaterdag 24 april, aanvang 20.15 uur, toegangfl. 23,-. Toegangskaarten voor Theater a.d. Schie en Theater de Teerstoof zijn verkrijgbaar bij de schiedamse Theaterkassa, Stadserf 1, van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 2467467. Fay Lovsky La Bande Dessinee 'Ik heb altijd noten in huis', zegt Fay Lovsky. 'Lekker, en goed voor het componeren.' Er staan heel wat liedjes te trappelen om gehoord te wor den. Fay en haar muzikanten brengen op een uiteelopend instrumentarium weer de meest prachtige nummers ten gehore. Niet anders dan u van hen gewend bent eigenlijk. Wederom zal Fay gebruik maken van vreemdsoor- tige en exotische instrumenten, zoals de zingende zaag, de kokosviool, de zippy zifter en de wondermachine Theremin. Zaterdag 24 april, aanvang 20.30 uur, toegangfl. 25,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stad- huis, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur), tel. 5931931 en bij de kassa van het theater, op werkdagen van 12.00 tot 14.00 uur, tel. 5913700. SCHIEDAM - Vier de verschei- denheid in plaats van die als ne- gatief te bestempelen! Kijk en luister naar elkaar! Huil met el- kaar! En misschien wel het be- langrijkste, vier feest met el kaar! Dat is zo'n beetje de ge- dachte achter de Female Facto ry, een bont gezelschap van vrouwen uit alle windstreken dat de komende weken een korte tournee maakt langs de Neder- landse theaters. Dertien zange- ressen, bijeengebracht door Adelheid Roosen en Leoni Jan- sen, vieren dat feest, vieren de verscheidenheid en vieren 51 jaar mensenrechten. Zondag 18 april staan ze in Theater a.d. Schie. De Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd 51 jaar geleden ondertekend. En daar mag je best even bij stil staan. A1 is het alleen maar omdat de mensenrech ten her en der nog altijd geschon- den worden. 'Mensen bewust ma ken', noemt Adelheid Roosen dat. „En dat kan volgens haar op ver- schillende manieren. „Je kunt ze schrijnende toestanden laten zien, maar je kunt ook uitgaan van het positieve. Van het mooie aan al die verschillende culturen. Dat is wat Warchild bijvoorbeeld doet door met kinderen in oorlogsgebieden muziek te maken." En dat is ook wat Female Factory wil door met vrouwen uit diverse culturen een concert te geven waarin de ver schillende muzikale culturen el kaar ontmoeten. Etno-crossover heet dat, het naar elkaar toegroeien van verschillen de muzikale culturen. Roosen: „Leonie Jansen en ik houden alle- bei van wereldmuziek. Wij hebben samen het idee uitgewerkt om met een groep vrouwen uit verschillen de landen samen te zingen. Dertien vrouwen met elk hun eigen cultu- rele achtergrond bewonen een avond lang het podium zonder oor- log te maken." En dat is heel wat als je bedenkt dat een populaire volkswijsheid zegt dat het bijeen- brengen van meer dan tien vrou- Female Factory: dertien zangeressen uit alle windstreken zetten Theater a.d. Schie op stelten. wen per definitie leidt tot oorlog. Roosen: „Ik vind het ook nog steeds een soort wonder. Zo als het met de Female Factory gaat maak ik het echt niet altijd mee. Maar het klikt gewoon vanaf het eerste mo ment. Tijdens de optredens en ook tijdens de repetities. Ik verwachtte best problemen, maar die kwamen er gewoon niet. Het is een groot feest. De Female Factory is nog mooier dan ik ooit had durven dro- Dertien vrouwen van wie een groot deel van over de grens (uit onder meer Brazilie, Bulgarije, Su- riname, Senegal, Zuid Afrika de Verenigde Staten), het viel niet mee om de bedoelingen achter het concept Female Factory duidelijk te maken. Roosen:„Ik kon ze niet vooraf ontmoeten en kon ze dus ook niets vooraf uitleggen. Alle vrouwen zijn de hele avond op het podium, dat leidt telkens weer tot een soort volksverhuizing. Telkens weer een andere setting achter weer een andere solist." Daar komt bij dat bijvoorbeeld Janka Rupkina uit Bulgarije geen woord over de grens spreekt en Kine Lam (uit Senegal) alleen Frans. Toch staat Female Factory als een huis. Wanneer de een een solopar- tij zingt fungeert de rest als achter- grondkoor. „Elk van de zangeres sen is in eigen land absolute top", benadrukt Roosen. ..Maar ze schrikken er absoluut niet voor te- rug om voor elkaar als achter- grond-zangeres te fungeren. Je hebt te maken met andere vrouwen uit andere continenten. Dan vraag je je onbewust toch even af of dat nou heel anders is. Maar dat blijkt niet zo te zijn. Je bent toch in de eerste plaats vrouw, hoe verschil- lend je verder ook bent." Dertien vrouwen dus die er samen op het podium een groot feest van maken. Tijdens de eerste reeks concerten van Female Factory vo- rig jaar kwam dat ook tot uiting. Vijf avonden lang was Theater Carre uitverkocht. Recensenten en publiek waren laaiend enthousiast. In Theater Carre stonden de men- sen op de banken en in Gouda be- klom het publiek het toneel om mee te dansen en te zingen. Soms is dertien keer een meer dan der tien...veel meer! Female Factory is zondag 18 april te zien in Theater a.d. Schie, aan vang 20.15 uur, toegangfl. 60,-. Door Peter Vianen SCHIEDAM - In een uur gaan zestig minuten. In een minuut gaan zestig seconden. In een uur zitten dus niet minder dan zesen- dertighonderd seconden. Dit brute feit werd het publiek weer eens pijnlijk in herinnering ge- bracht bij de finale van de Pop prijs Schiedam. Want elk van de drie bands die afgelopen vrijdag in het Podium Cafe optraden, mochten een uur lang hun kun- sten vertonen, en dat bleek toch iets te veel van het goede. Het is evenwel weinig realistisch van de organisatie om te verwachten dat een beginnende band onmid- dellijk een uur lang fantastische muziek kan voortbrengen. Zelfs The Beatles vonden bij hun al- lerlaatste optreden twintig lutte- le minuutje spelen in het Cand lestick Park meer dan genoeg. Niemand die toen klaagde dat het te kort was. Opener Count Ziggenpuss had in feite na drie of vier liedjes alle goe de songs wel gespeeld. Daarna zakte het optreden onvermijdelijk in. De horlepiep die zangeres Liset ten beste gaf tijdens de instrumen- tale passages, vermocht het pu bliek niet uit de lethargie op te wekken. Daarvoor klinkt hun Westcoast rock vooralsnog niet spannend genoeg. Tot overmaat van ramp struikelde de drummer ook deze avond weer regelmatig over de maatbalk. Het gevolg was dat de muzikanten elkaar af en toe behoorlijk voor de voeten liepen, hoe goed gitaristen Rob en Sander hun best ook deden. Een onver- wacht leuke opsteker bleek de co ver van het aloude Hippy Hippy Shake. Terecht verdiende Count Ziggenpuss haar derde plaats. De strijd kon alleen nog maar gaan tussen Juicy Groove en IMP. De jazzfunk van Juicy Groove en de Death/Doom/Gothmetal van IMP waren in veel opzichten el- kaars dianegatief. Juicy Groove klonk zo publieksvriendelijk dat je bijna medelijden met ze kreeg. IMP. daarentegen, schroomde er niet voor terug gitaarmuur na gi- taarmuur op het publiek los te la- ten. „Bedankt dat jullie zijn geble- ven, ook degenen die niet van onze muziek houden", zei de zangeres De tweede prijs ging naar de jazzfunkformatie Juicy Groove. Foto Roger van derKraan dan ook na afloop. Nog een tegen- stelling: zo professioneel en strak als Juicy Groove speelde, zo'n rommeltje maakte IMP ervan. Bij de laatste band kon het publiek al leen maar raden naar wat de gita- rist op zijn Flying V speelde. Ge- tuige zijn over het fretboard krioe- lende vingers en woeste grimassen moet het zeer imposant zijn ge weest. Bij Juicy Groove daarente gen was elk geluidje thuis ingestu- deerd, zodat de muzikanten hun muziek moeiteloos uit het hoofd konden opzeggen. Daar stond te- genover dat de jongens en meisjes van Juicy Groove de moeite had- den genomen om voor het optre den een paar liedjes te schrijven, iets dat de leden van IMP glad ver- geten waren. Wie kwam er als overwinnaar uit deze titanenstrijd tevoorschijn? Tot veler verbazing en ook tot gro te vreugde van menig toeschouwer won IMP. En dat is vooral te danken aan de inzet, het talent en het schier hui- veringwekkende stemgeluid van hun zangeres. Dit frele meiske met blauwe dreadlocks haalde uit haar smalle keel met gemak een serie rochels, reutels, schrille kreten, heksenbezweringen, geprevelde toverformules en door merg en been gaand gekrijs. Hoogtepunt van haar seance was een duetje apengekrijs tussen Schiedams ei gen Linda Blair en de gitarist. De man mag een halve muziekwinkel aangesloten hebben op zijn scheur- ijzer, haar keel brachten zijn ca- priolen echter meedogenloos tot zwijgen. Dat deze aspirant-hoge- priesteres in het Kwaad na afloop met een bedeesde meisstem het pu bliek bedankte voor de getoonde interesse, was licht ontluisterend. Rotterdams Dagblad TV, kortweg RDTV, is een kabelkrant die te zien is op alle kabelnetten in Rotterdam en wijde omgeving. Elke dag, zeven dagen in de week, en 24 uur per dag, worden actuele gebeuitenissen vaak uit uw eigen omgeving snel via de kabel in uw huiskamer gebracht. In een programma dat steeds wordt geactualiseerd en herhaald. Elke maandag en dinsdag wordt bijzonder aandacht besteed aan Wonen en Onroerend Goed. En op zondag aan lokale sportgebeurtenissen.Stem uw TV dus af op RDTV. uw eigen nieuwskunaal! Voor meer informatie of voor adverteren op RDTV kunt u bellen met 010-4004.285. wx54 ucvwst een compact camera. een uniek autotocus systeem diverse flitsstanden en rode ogen reductie datum print op de achterkant van de foto zelfs met titels en al 3 formaten per opname mogelijk: classic, breedbeeld en panorama. Afm. 9x6x2.7cm. SS Art.nr. 23287 CANON IXUS APS COMPACTZ00MCAMERA De Ixus van Canon, de APS camera met 2x zoombereik en alle mogelijke eigenschappen die u maar wenst bij 499 Ukunt kiezen uitde speciale landschaps-, portret of close-up stand en ook de algemene instelling. Voorzien van ingebouwde flitser. Inclusief Nikon 35-80 mm zoomobjectief. Art.nr. 391 NIKON F 60S SPIEGELREFLEX CAMERA MET 35-80 MM OBJECTIEF De Nikon is een volwaardige autotocus spiegelreflex camera. 789 Lichtgewicht kijker uitgevoerd in zwart rubber. Een ideale toneelkijker die u gemakkelijk overal mee naar toe kunt nemen. LUXON Art.nr. 60933 LUXON 8X21 DCFMINI VERREKIJKER 39.ffi Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Opde Bergweg 110kuntuvan 17.00 i<":i.nt4 a.a a\ tot ^.00 uur zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekten geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. Verder andere voordelen van deze APS compact camera, formaatkeuze, datum en titel instellingen achter op de foto's. ALLEEN ZATERDAG 17 APRIL VAN 17.00-18.00 UUR MINOLTA VECTIS 200 APS ZOOM COMPACT CAMERA Compact camera met zoom objectief van 25 tot 50mm, 2x zoom. Ook uitgerust met een speciale instelling voor landschap en portet. 279 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur. Zetfouten en prijswijzigingen onder voorbehoud.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 21