iSira] Spontane inzamelactie 'Schiedam helptvluchtelingen Kosovo' 'Alle doorgaande polderwegen afsluiten tijdens spitsuren' Magazijnopruiming Maak kan s op een 1 3RATIS Pi 6, kom langs! Wij gaan 48,95 verhuizen dus alles moet weg! Tel: 010-2733208 Hoogstraat 75, 3111 HC SCHIEDAM MaasposT MaasstaD Levensmiddelen, kleding en vrijwilligers gevraagd voor actie Actiegroep: onvoldoende vertrouwen in aanpak gemeenten 113,95 21,95 69,95 22,95 14,95 32,95 48,95 9,95 GroenLinks niet gelukkig over particulier initiatief aanleg A4 i Y B«( II WIIKBLADIN SCHIEDAM SCHIEDAM - Op initiatief van enkele Schiedammers die daadwerkelijk wat wil- len doen en ondersteund door de Schiedamse Raad van Kerken, wordt er ko- mend weekeinde een inza melactie voor Kosovo ge- houden. De initiatiefgroep 'Schiedam helpt vluchtelin- gen Kosovo' zamelt levens middelen en kleding in. Daarmee kan elke Schie- dammer daadwerkelijk een bijdrage geven voor de vluchtelingen uit Kosovo. De verzamelkramen staan zaterdag 17 april bij de Plus- markt Nolenslaan en Geu- zenplein en bij de Albert Heijn Spaland, Groenelaan en Lange Kerkstraat. En op zondag 18 april kan er een uur na de diensten van alle kerken van Schiedam ook levensbenodigheden en kle ding worden afgegeven. Hulpgoederen -»r randstad transportdiensten De goedkoopste voor uw computer u 56K6 modem PCI V90 intern Internet Scroll mouse Afstondbediening Voor de PC Toetsenbord Din of PS/2 Vega Speakerset sup^ 80watt 18,95 240watt 54 95 360watt 6795 Gam ecard voor twee joysticks 48,95 CD-Cleaning Kit Rage 3D Gamepad Netwerkkaart PCI Combo Netwerkkaart PCI 100Mbit CD Lenscleaningkit Op=Op Geopend maandag 13.00 tot 17.30, dinsdag t/m zaterdag van 9.30 tot 17.30 uur, Donderdag koopavond SCHIEDAM - Kluphuis Zuid organiseert donderdag 22 april een beurs voor zomerkleding en speelgoed. Wie speelgoed en/ of kleding heeft die niet meer wordt gebruikt kan dit te koop aanbieden. De deelnemers bepalen zelf de prijs. Van de ver- koopprijs komt twintig procent ten goede aan de activiteiten van het kluphuis. Belangstellenden kunnen vanaf 16 april bel len, tel. 4267297. De spullen kunnen van 9.00 tot 10.00 uur worden gebracht. Kopers zijn vanaf 10.30 uur welkom. Slaapgedrag Plusmarkt Harmonia Rommelmarkt Het Windas 20 jaar Expositie 55-Plus Maaspost niet ontvangen? Bij onderstaande adres- sen kunt u de Maaspost aisnog ophalen. f ir randstad transportdiensten Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 14 april 1999 xq52 ntwrm— Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, dr A. J. Lam ping. Aanvang: 17.00 uur, ds K. J. Vissser. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W. M. van der Vegt. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds N. K. Mos. Gereformeerde Kerk De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds J. Sosef. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds A. N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds H. J. Groe- newegen. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, pastor P. Lamb. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.00 en 16.30 uur, ds P. P. Goossens. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur ds A. C. J. van der Poel. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Zondag 09.30 uur, euch.viering. Voorgan- gers D. Kool en L. Remmerswaal. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Zaterdag 18.30 uur euch.vie ring. Zondag 11.00 uur, euch.vie ring. Voorganger K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-KatholiekeKerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistie. Do 20.30 uur: Completen. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, euch.viering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, euch.viering. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 18.30 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. V rij zinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Geen dienst, re- giodienst in Oud-Beijerland. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark. Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't PaxHuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Gemeente Oud Mathenesse, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 67. Elke tweede en vierde zondag in de maand. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63 Aanvang 10.00 en 17.00 uur, ds N. v. d. Want. Wo 19.45 uur, ds N. v. d. Want. Kerk der Zevendedags Adven- tisten Magnalia Dei Kerk Zaterdag 10.00 uur, dr. A.H.M. Stijnman. KANTOOR: Over de Vesten 3 Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon 010-4738322 Fax 010-4731589 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP Telefoon 0900-2020299 (22 ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: G. de Boer Telefoon 010-4004290 CHEF VERKOOP REGIO: R. J. Scholten Telefoon 06 53 321659 VERTEGENWOORDIGERS: R. van derVelden Telefoon 010-4738322 B. Messercola Telefoon 010-4738322 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon 010-4736543 Fax 010-4731589 K. van der Knaap J. Teunissen CHEF-REDACTEUR: H. Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 010-4736543 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad B.V. Door Frank Willemse Volgens initiatiefnemers Fred van der Drift en Ans Buitelaar, die aangesloten zijn bij de Raad van Kerken te Schiedam, is er een enorme behoefte aan levensmid delen en kleding in Albanie. Daarom zijn er lijsten gemaakt met wat er in een levensmidde- lenpakket hoort te zitten. Sugges- ties van producten waar op dit moment het meeste behoefte aan is, zijn: blikken voedsel met vis, vlees en bonen, pakken marcaro- ni, rijst, bloem, suiker en biscuit maar ook zeep, tandpasta en bor- stel, maandverband en toiletpa- pier. Voor wat betreft kleding is er vooral behoefte aan dekens, Goederen voor Kosovo: de actiegroep hoopt erop dat veel Schiedammers vrijgevig zullen zijn. To to Roger van der Kraan slaapzakken, truien, ovetjassen en kinderkleding. De mensen die spontaan deze ac tie zijn begonnen, hebben op dit moment ook behoefte aan vrijwil ligers die de kramen kunnen be- mannen op zaterdag 17 april. Verder zijn er een dag later nog mensen nodig om goederen op te halen die de kerken hebben inge- zameld. Alle hulp is welkom, vol gens Ans Buitelaar. Er moeten posters worden opgehangen, pamfletten uitgedeeld en natuur- lijk alles verzameld. Het meedoen en geven aan deze lokale actie is volgens haar ook belangrijk om- dat je dan daadwerkelijk aan je kinderen laat zien dat je echt wat kan doen voor de vluchtelingen. „Door het geven van voedselpak- keten maak je .duidelijk aan de kinderen waar het omgaat en je helpt de mensen daar. Dus niet al- leen abstract en onpersoonlijk via geld en een overschrijvingsfor- mulier." Toch kan ook deze Schiedamse Actie niet zonder geld. Daarom worden de mensen verzocht om ter dekking van de transportkos- ten donaties te doen op Rabobank nr. 353070777 onder vermelding van Kosovo Actie Schiedam. Dit gironummer is van de Stichting 'Hoop voor Albanie' die al meer dan acht jaar met hulpgoederen op Tirana rijden. De Schiedamse actiegroep heeft zich aangesloten bij deze landelijke Stichting om- dat deze veel ervaring en goede contacten in de Albanie heeft. Ze hebben daar een bakkerij, gaar- keuken en distributiecentrum om de vluchtelingen werkelijk te hel- pen. Met vrachtwagens en ook al eens met een (Hercules) vliegtuig van het Nederlandse leger wor den de goederen gebracht 'daar waar het nodig is'. Fred van der Drift vertelt hoe hij nog vorige week zo'n machteloos gevoel had toen hij de beelden zag van de stroom vluchtelingen uit Kosovo. „Maar dat machtelo- ze gevoel kan je alleen maar ver- helpen door zelf wat te doen. Daarom kan ik elke Schiedammer aanraden om zelf ook mee te doen met de inzamelactie." Van der Drift is dan ook blij met de ondersteuning van de Raad van Kerken van Schiedam. De kerken van Schiedam hebben vaak ook zelf acties zoals Mensen in Nood maar na bellen hebben zij toch al- lemaal toegestemd met het idee om de kerk als inzamelpunt te ge- bruiken. Tot een uur na de zon- dagdienst zal dan de kerk open zijn om de goederen in ontvangst te nemen. De initiatiefnemers van de Actie 'Schiedam helpt vluchtelingen Kosovo' zijn dan ook heel be- nieuwd hoe veel dozen zij 'vol' kunnen krijgen. Ze hebben ook andere stichtingen naar hun erva- ringen gevraagd maar met als ant- woord dat over de hoeveelheid goederen, met alleen blikvoedsel en niet bederfelijke levensmidde len, eigenlijk weinig te voorspel- len valt. De actiegroep 'Spoetnik' in Vlaardingen was bij hun aktie in ieder geval verrast over de vrij- gevigheid van de Vlaardingse be- volking. Tot heden toe zijn zij al heel blij met de medewerking van bijvoor- beeld de Firma Kersbergen die gratis de kramen voor de Albert Heijn's en de Plusmarkten neer- zet en bijvoorbeeld Repo Nieuw land die de pamfletten levert. De actiegroep is tevens van plan het Schiedamse bedrijfsleven om fi- nanciele hulp te vragen om deze spontane actie te sponsoren. Daarom hopen Van der Drift en Buitelaar en de andere Schiedam se vrijwilligers dat zij na het weekend ook zo 'doodmoe maar gelukkig' van de vele giften zul len zijn. Voor informatie en opgeven van vrijwilligers kan men bellen met Fred van der Drift tel. 4737493 of Ans Buitelaar tel. 4715368. Voor geldelijke donaties: Banknummer 353070777 onder vermelding van Kosovo Actie Schiedam. (ACOSi^-QiO ,L1 .-X SCHIEDAM - De actiegroep Kerkweg/Kandelaarweg/Schie- weg heeft onvoldoende vertrou wen in de aanpak van de ge meenten Overschie, Schiedam, Vlaardingen, Schipluiden en Delft om het sluipverkeer over de polderwegen aan te te pak ken. De bewoners stellen nu voor om alle doorgaande polderwe gen tijdens de spits af te sluiten met een verzinkbare paal of drempel in de weg. Bewoners, bestemmingsverkeer en hulpdiensten zelf kunnen tijdens de spits wel gewoon gebruikma- ken van de weg. Zij krijgen in de auto een pasje of sensor waarmee het paaltje vanzelf in de bodem wegzinkt. Zaterdag krijgen de ver- tegenwoordigers van de gemeen ten het voorstel van de actiegroep overhandigd. Er bestaat al lang ergernis over het autoverkeer dat in de spits over de polderwegen raast. Begin dit jaar vond er nog een tragisch ongeluk plaats, waarbij een dode te betreu- ren viel. Na dit ongeluk heeft een aantal belanghebbenden de krach- ten gebundeld om samen maatre- gelen te verzinnen tegen het sluip verkeer. In de aanpak van de amb- telijke werkgroep, die de aanlig- gende gemeenten hebben samen- gesteld, heeft de actiegroep 'on voldoende vertrouwen'. Eerdere beloften, zo verklaart de actie groep Kerkweg/Kandelaarsweg/ Schieweg, hebben tot niets geleid. De actiegroep zegt verder contact te hebben gezocht met diverse par- tijen, waaronder de politie Schie dam, de gemeente en haar bewo ners en een andere actiegroep in Delft om een zo'n breed mogelijk draagvlak te creeren voor een goe- tCll. de oplossing. Eensgezindheid on der de belanghebbenden geeft de gemeente geen kans om de een te gen de ander uit te spelen, zo meent de actiegroep. Het bewuste paaltje zal in het voor stel worden geplaatst ter hoogte van het Schielicht. Tijdens de spits, de actiegroep denkt tussen 07.00 en 10.00 uur, en tussen 16.00 tot 19.00 uur, wordt het sys- teem in werking gesteld. Het auto verkeer dat gebruik wil maken van de sluipwegen, zal dan noodge- dwongen moeten uitwijken naar bijvoorbeeld de A13. De toekomst ziet er somber uit wanneer er verder niets aan het sluipverkeer wordt gedaan. Nu al staat het verkeer in de spits soms muurvast, fietsers raken in de ver- drukking en gefrustreerde automo- bilisten raken alleen maar meer ge- irriteerd. Verkeersdeelnemers gaan elkaar nu soms letterlijk te lijf, zo stelt de actiegroep. De actiegroep vreest dat door de bouw van Svea- parken en de mogelijke invoering van het rekeningrijden het pro- bleem nog groter kan worden. Een ander probleem is de slechte be- reikbaarheid van ambulances en andere hulpdiensten die maar nau- welijks uit de voeten kunnen over de drukke polderwegen. In geval van calamiteiten moet er maar worden afgewacht of de hulpdien sten op tijd zullen zijn, aldus de ac tiegroep. De jaren vijftig. Chauffeurs waren vrije jongens en de snelweg heette nog met recht "The Freeway". Die romantiek komt niet meer terug, maar Randstad Transportdiensten heeft een groot aanbod van banen voor chauffeurs die dat gevoel van vrijheid weer een beetje terug willen halen. Kom op onze banenmarkt genieten van dat echte truckersgevoel. Vestiging Rotterdam W. Barentszstraat 1 b, 3165 AA Rotterdam. Tel. (010) 495 02 77. Banenmarkt van 12-17 april. Extra opening: zaterdag 17 april van 10.00-15.00 uur. Klein Informatica SCHIEDAM - het consultatiebu- reau organiseert donderdag 22 april een informatie-avond over het slaapgedrag van kinderen tot vier jaar. Een wijkverpleegkundi- ge zal vertellen over slaapgedrag en slaapproblemen. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vra gen en het uitwisselen van ervarin- gen. De avond wordt gehouden in het consultatiebureau aan het Bachplein om 20.00 uur. Deelna- me kost fl. 2,50. belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Thuiszorgcentrale Nieuwe water- weg Noord, tel. 2467300. SCHIEDAM - De Plusmarkt Koornneef in Schiedam gaat naar de finaleavond van de verkiezing Plusmarkt van het jaar. De uitein- delijke winnaar wordt bepaald op zaterdag 29 mei. De klanten van Koornneef gaan in elk geval profi- teren van de nominatie: er schijnt het een en ander voor hen in petto te zijn. SCHIEDAM - De Harmonia- avond wordt donderdag 15 april verzorgd door P. Schrimer met mediamiek tekenen. Middels deze tekeningen krijgen de aanwezigen berichten door van gene zijde. De avond wordt gehouden in wijkcen- trum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165 om 20.00 uur. De toegangs- prijs bedraagt fl. 8,50. SCHIEDAM - Wijkcentrum Dreesplein organiseert zondag 18 april een rommelmarkt. Wie een tafel wil huren (a fl. 20,-) kan zich aanmelden bij de balie van het wijkcentrum. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De openbare basis- school Het Windas bestaat 20 jaar. De week van 31 mei 1999 zal voor de leerlingen een feestweek wor den. Onderdeel van dit feest is een reiinie voor oud-leerlingen. De re- unie wordt gehouden op dinsdag 1 juni vanaf 20.00 uur aan de Nach- tegaallaan. Om inzicht te krijgen over het aantal bezoekers van de reiinie, wordt belangstellenden verzocht zich aan te melden, schriftelijk bij: O.B.S. Het Windas, Reiinie 20 jaar, Nachtegaallaan 2,f 3121 XP Schiedam, of telefonisch via nummer: 010-4700245 Aan- meldingen gaarne voor 30 april a.s.! SCHIEDAM - In het Schieland Ziekenhuis is een tentoonstelling ingericht met materialen van de 'pillendraaier'. Pillendraaier was vroeger de bijnaam van de apothe- ker omdat veel medicijnen door hem zelf werden gemaakt. De be- standdelen werden op een balans afgewogen, in een vijzel gemengd, gekneed tot pillenmassa en op de pillenplank uitgerold tot een staaf- je. na in gelijke delen te zijn gesne- den werden er pillen van gedraaid. De spulletjes zijn te zien in de vitri- ne in de centrale hal van het zie kenhuis. -mem SCHIEDAM - Wie van dansen houdt kan zondag 18 april terechi in dienstencentrum De Vier Mo- lens. Van 13.30 tot 16.30 uur is-> daar een the-dansant. De toegangs- prijs bedraagt twee gulden. In dienstencentrum Oost is zondag 10 april een koffie-inloop van 13.30 tot 15.30 uur. De toegang is gratis. Esther thuismode organiseert dins dag 20 april om 10.00 uur een mo- deshow in dienstencentrum De Woudhoek. Bingoliefhebbers kun nen woensdag 21 april van 13.30 tot 16 uur terecht in dienstencen trum De Vier Molens. Deelnemers betalen zeven gulden voor zes ron- den. De maaltijd van de maand is vrijdag 23 april van 12.00 tot 13.00 uur in dienstencentrum Oost. Deel nemers betalen acht gulden (voor- af aanmelden). SCHIEDAM - De Schiedamse GroenLinksfractie heeft kritiek op het initiatief van onder andere de ABN-AMRO en de Rabobank om de A4 mogelijk met privaat geld aan te leggen. „Nu het zakenleven zich dus op het traject heeft ge- stort, blijkt, zoals te verwachten viel, dat een 'goede inpassing' van de weg zich beperkt heeft tot een overkapping tussen Vlaardingen en Schiedam", schrijft raadslid H. Hagen. „Midden-Delfland is economisch van veel minder waarde voor het consortium dat zich als een pak (geld)wolven op het stuk weg heeft geworpen, en behoeft dus geen verder investering", aldus Hagen die zich afvraagt of de initiatiefne mers vergeten zijn dat de aanleg van de weg zeer omstreden is. Zit ten de klanten van de betreffende banken soms te wachten op een in vestering van hun geld in zo'n om streden project?, stelt Hagen ver der. „Meer asfalt lost het probleem van overvolle wegen en files niet op. Het stimuleren van gedeeld au- togebruik wel." Stadskantoor, Stadserf 1 Plusmarkt Koornneef, Mgr. Nolenslaan 516-518 Rotterdams Dagblad, Over de Vesten 3 uivi uv uwwi mi samenzang, aanvang 20.00 uur. De jaren vijftig. Chauffeurs waren vrije jongens en de snelweg heette nog met recht "The Freeway". Die romantiek komt niet meer terug, maar Randstad Transportdiensten heeft een groot aanbod van banen voor chauffeurs die dat gevoel van vrijheid weer een beetje terug willen halen. Kom op onze banenmarkt genieten van dat echte truckersgevoel. Vestiging Rotterdam W. Barentszstraat 1 b, 3165 AA Rotterdam. Tel. (010) 495 02 77. Banenmarkt van 12-17 april. Extra opening: zaterdag 17 april van 10.00-15.00 uur. V.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1999 | | pagina 3